Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) dudika10 válasza csyo (#15448) üzenetére


dudika10
veterán

C6 kell neked. :)

(#15450) F34R: vagy azt inkább mégse. :N
Az 5-ös se egy túl nagy eresztés.

(#15425) CsB84: Ha olcsóbban meg akarod úszni, akkor Prodipe Pro5. Drágábban nézegesd a KRK-kat. Ha populárisabb hangra vágysz, akkor a Mackie MR5 II-t hallgasd meg.
Az AudioEngine szerintem nem igazán éri az árát.
Érdemes használtan nézegetni, mert azért ilyen kategóriájú cuccokat nem szoktak lelakni és használtan az új ár feléért hozzájuthatsz még komolyabb rendszerhez. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15452) F34R válasza dudika10 (#15451) üzenetére


F34R
nagyúr

es milyen kis meretu dobozt ajanlotok az audioengine a2-n kivul elfogadhato arban?

(#15453) dudika10 válasza F34R (#15452) üzenetére


dudika10
veterán

Az attól függ, hogy mi az az elfogadható ár.
De alapvetően a kicsi és a jó nem fog összejönni sajnos.
Az Esi near04 azért már nem olyan apró. Térfogatra vagy 2x akkora emlékezetből mint az A2.
Olcsón Creative T20 drágán Audio Engeine A2. Ha már az Esi méretét nézegeted, akkor már vegyél egy rendes méretű dobozt sokkal jobb hanggal.

De azt mindenképp szem előtt kel tartani, hogy a pici méretnek komoly ára van.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15454) F34R válasza dudika10 (#15453) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem max 50k. de ennyit sem szivesen adnek erte. Igazabol olyan kellene ami hozza a mostani hi-fi szintjet kevesebb helyigennyel. Nem is olyan regen meg eleg zuzos zeneket hallgattam , de mostanra aztmondom olyan ~40watt osszteljesitmenyu is eleg volna.

(#15455) dudika10 válasza F34R (#15454) üzenetére


dudika10
veterán

"Igazabol olyan kellene ami hozza a mostani hi-fi szintjet kevesebb helyigennyel."

Hát jó volna tudni a mostani hifi szintjét és helyigényét, mert egyébként csak vaktában lövöldözünk. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15456) F34R válasza dudika10 (#15455) üzenetére


F34R
nagyúr

180x400x220 (WxHxD) 40watt/channel 86dB 6ohm. pontos tipust nem tudok neked mondani. Sanszra eleg gyenge minoseget kepvisel viszont nekem megfelelt. (LG)

[ Szerkesztve ]

(#15457) AMDFan válasza #84221696 (#15447) üzenetére


AMDFan
addikt

"A 128-as mp3 és a flac között ég és föld a különbség."

Vállalkoznál egy ABX vaktesztre is? :)

(#15458) #84221696 válasza AMDFan (#15457) üzenetére


#84221696
törölt tag

Hogy a viharba ne.

(#15459) rickyspanish


rickyspanish
csendes tag

üdv.van egy laptopom es szeretnek hozza egy aktiv hangfalszettet ami jol szol.milyet ajanlotok?elektronikus zenet hallgatnek rajta leginkabb,minimum 150 watt legyen (ha 2.1),es alljon meg lehetoleg 35 ezer alatt.2.1el beerem,nem kell 5.1 viszont ugyan a gep eleg jo( inspiron 7720) van egy olyan gyanum hogy sajnos a hangkartyaja meg ennek is gagyi egy jobb hangrendszerhez.ha ez igy van akkor valami kulso 5.1 usb hangkartya es egy jobb 5.1 rendszerrel jobban jarok?

(#15460) dudika10 válasza F34R (#15456) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ha őszinte volnék azt mondanám, hogy költs rá 60k-t, és vidd el a Prodipe Pro 5 Ribbont a hardverapróról.
Több mint a kereted, csak magasságban nyersz vele 10 centit, és 15kg körül van egy pár, de hangban minden bizonnyal nagyon sokat nyernél.

Normális dobozokkal csak magasságban nyerhetsz 10 centit. Más irányokba max pár centi...
Ha tényleg pici kell, akkor az Audioengine A2 jó lesz, de nem a hangja kerül ennyibe, hanem a mérete.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15461) Felliic


Felliic
tag

Sziasztok, adott egy Edifier R1600T, ASUS Xonar DS-el hajtva.
Kicsit keveselltem a mélyet, ezért apám nekem adja az egyik subwooferét.
Egy Yamaha YST-SW225-t. Elvileg aktív ez is. Össze tudom kötni valahogy a kettőt? Vagy mindenképp szükségem van erősítőre? Költeni most nem nagyon tudok rá, ezért lenne jó megoldani.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15462) #84221696 válasza AMDFan (#15457) üzenetére


#84221696
törölt tag

Látom, neked is összejött, pedig az nem is 128-as volt! :)

[link]

(#15463) kadet93 válasza F34R (#15456) üzenetére


kadet93
tag

(vagy az én s5ösöm) :)

(#15464) AMDFan válasza #84221696 (#15462) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, és pontosan emiatt tudom, hogy mennyire nehéz és milyen kicsi a különbség a kettő között. Ha egy random flac filet fogsz és letömöríted 192-es mp3-ba egy nem túl régi lame encoderrel, akkor NAGYON nehéz dolgod lesz vele. Próbáld ki, én úgy gondolom, hogy nem fog menni a megkülönböztetésük. Jó kis teszt :)

(#15465) harry válasza rickyspanish (#15459) üzenetére


harry
veterán

- a teljesítményérték semmit nem mond el a minőségről, erre teljesen fölösleges szűrni
- ugyanannyiért 6 hangfalat venni vagy 3-t, nagyon nem mindegy... minőség terén nyilván sokat vesztenél egy 5.1 rendszerrel, és zenére totál felesleges is
- mielőtt kérdeznél, nem, ne vegyél logitechet

Edifier C3-t vegyél + később egy USB hangkártyát, bár ez így már kicsit többe lesz. Cserébe egy igen ütős szett. Hangkártyát majd ajánl valaki.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15466) moma


moma
őstag

olvastam az első hszt. viszont nem magamnak kéne venni egy pc hez valamit és az illetőnek 5k kerete van sacc. meg ez amit ajánlotok 10k körül túl sok helyet is foglalna neki. és használtak között sem nagyon láttam olyat amit ajánlotok.

ha egy ilyet megveszek neki az OK? (ebből vannak kisebbek is, nem tudom mennyire oszt szoroz, hogy hány wattos):
http://www.olcso.hu/muszaki_cikk/hangfal/Genius_SP-S350_hangfal-arak_129265009.html

vagy inkább ez?
http://hardverapro.hu/apro/genius_sw-2_1_355_hangfal_szett_fekete_uj/hsz_1-50.html

köszi előre is

we all deserve a bit of luck.

(#15467) moma válasza moma (#15466) üzenetére


moma
őstag

vagy ebből a kialakításból látom még ezt esetleg:
http://www.olcso.hu/muszaki_cikk/hangfal/Genius_SP-HF360A_hangfal-arak_130260553.html

vagy annyira szar mind hogy ezt :)) :
http://hardverapro.hu/apro/genius_hangszorok_11/hsz_1-50.html

gondolom nálatok is vannak idősebb családtagok. legyetek megértők :B

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#15468) harry válasza moma (#15466) üzenetére


harry
veterán

[link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15469) _adaml21_ válasza harry (#15468) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ez egy kis fail, "A termék nem található!" :D

(#15470) harry válasza _adaml21_ (#15469) üzenetére


harry
veterán

A címsorból kideríthető, ha meg véleményt keres, így egyből küldhet neki privátot. Ennyit azért tessék már dolgozni az információért. Bár lehet sokat várok, ha valaki senior tag létére nem képes rákattintani a link gombra... kivéve, ha esetleg mobil eszközről írt, bár nekem úgy is ment.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15471) Locutus


Locutus
veterán

Ha valakit érdekel, most vettem egy Logitech Z323 2.1 szettet ide az irodába, 36 euro volt. (rádióhallgatás, youtube zene stb)

A hangerőre nem lehet panasz, a mély erős, ütős, a közepek jók. Magas viszont gyakorlatilag nincs. Ha énekhangot akar hallani az ember, akkor a mélynyomó részét gyakorlatilag le kell venni nullára, mert különben elnyom mindent. Tompa az egész valahogy. Egy bizonyos hangerő felett azt mondom, hogy elektronikus zenére jó, de halkan hallgatva nagyon gyenge minden. Ebben nyilván az alaplapi realtek is közrejátszik, de nemhogy széles színpad nincs, még a stereo pozicionálás se különösebben kivehető.

Azon a hangerőn ahol elkezd kinyílni, ott meg bejön egy zörgés a mélybe, a dobozból, valami zizeg benne. De ezt csak akkor hallani, ha közel ül az ember hozzá.

Szóval az otthoni HD598-am meg FiiO E17-em cipőfűzőjét nem kötheti meg, dehát ez várható is volt :)
Ettől függetlenül ebben az árban szerintem ajánlható, ha valakinek nincsenek nagyobb igényei.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15472) PuMbA válasza Locutus (#15471) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha énekhangot akar hallani az ember, akkor a mélynyomó részét gyakorlatilag le kell venni nullára, mert különben elnyom mindent."

Magyarul fos az egész. Ennyiért egy Genius 1255A sokkal jobban szól, mert ott nincsenek ilyen problémák :)

[ Szerkesztve ]

(#15473) harry válasza Locutus (#15471) üzenetére


harry
veterán

Ebben az árban van legalább két ajánlott hangfal is, amiknél nemhogy nincsenek ilyen problémák, hanem egész szépen szólnak. Szóval ez akkor talán inkább mégsem ajánlható...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15474) Locutus válasza PuMbA (#15472) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, csak azt ugye nem lehet kapni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15475) Locutus válasza harry (#15473) üzenetére


Locutus
veterán

Itt másikként a T20-ra gondolsz?
Az ugye nagyon nem ez az árkategória... (60 EUR)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15476) _adaml21_ válasza Locutus (#15474) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hirtelen 2 nagy boltot is találtam, ahol lehet kapni, készleten van:
edigital, iPon.

(#15477) harry válasza Locutus (#15474) üzenetére


harry
veterán

Miért ne lehetne? [link] Első két helyen van is raktáron.
Másikként a Modecom hangfalakra gondoltam, most típust nem tudok (talán 24-es, amit lehet azóta tényleg nem kapni, és talán 30 vagy 32 volt a másik - írták korábban).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15478) Locutus válasza _adaml21_ (#15476) üzenetére


Locutus
veterán

Jó, akkor úgy mondom, hogy itt nem lehet kapni azt a Geniust :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15479) rickyspanish válasza harry (#15465) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

ahogy nezem ez a cucc onmagaban 48 ezer es csak 46 watt.tul draga es gyenge is.valami mas otlet?

(#15480) AMDFan válasza rickyspanish (#15479) üzenetére


AMDFan
addikt

Parancsolj: [link] 2000W elég lesz 60 ezerért?

(#15481) Felliic válasza rickyspanish (#15479) üzenetére


Felliic
tag

De mit gondolsz, mi lesz jobb ha 150W összteljesítményű rendszered lesz?

AMDfan :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#15482) rickyspanish válasza Felliic (#15481) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

nyilvan tudom hogy nem attol lesz jobb ha nagyobb teljesitmenyu de 46 watt akkoris keves

(#15483) rickyspanish válasza AMDFan (#15480) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

minek nekem ilyen?ez passziv ami elbol nem jo es az 1000w csak zenei teljesitmeny

(#15484) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egyszerű hangfalat/hangszórót keresek, tehát visszafogott megjelenés, nem fényes, stb...
Ami megtetszett az a LOGITECH X-140 és a CREATIVE Inspire A80
Vélemény?

Creative sbs260 ról váltanék, mert kezdi megmakacsolni magát, egyébként nem cserélném le.

Esetleg használt is szóba jöhet, de az új mégiscsak jobb lenne. 15ezerig

[ Szerkesztve ]

(#15485) AMDFan válasza rickyspanish (#15482) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem kevés... Olvasgasd a topicot, le lett írva 150szer.

(#15486) harry válasza rickyspanish (#15482) üzenetére


harry
veterán

Vicces kijelentés ez, így láthatóan hozzáértés nélkül, ha majd valakinek van kedve, mesél neked a teljesítmény és az érzékenység kapcsolatáról, de innen kezdve szerintem nincs miről beszélnünk, érdemben úgysem tudunk.

Fancy-boy: Genius 1255a, Modecom HF32 vagy HF24, keresővel elég sok infót találsz itt a topicban róluk.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15487) rickyspanish válasza AMDFan (#15485) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

nem gondolod komolyan hogy 15ezer hozzaszolast el fogok olvasni ugye?ennyi erovel leirhattad volna azt is miert nem keves es szerinted milyet vegyek ennyiert

(#15488) rickyspanish válasza harry (#15486) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

ahogy latom leoltani meg 15ezer hozzaszolas elolvasasara buzditani nagyon is van kedvetek meg idotok

(#15489) harry válasza rickyspanish (#15487) üzenetére


harry
veterán

És te miért gondolod, hogy mi leírjuk igen sokadszor, csak azért, mert nem ismered a keresőt? Ki mondta, hogy végig kell olvasni? Ennyire legyél életképes...
Keress rá: "érzékenység teljesítmény", ennyi segítség után el kell tudni boldogulni...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15490) AMDFan válasza rickyspanish (#15487) üzenetére


AMDFan
addikt

Jobb felső sarok, "gyorskeresés itt", írd be oda hogy: Watt és szezám tárulj...
Nem kell 15.000 hsz-t végigolvasni.

(#15491) rickyspanish válasza harry (#15489) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

remeltem ha felteszek egy egyszeru kerdest miszerint 40 ezerig ajanljatok valami jo aktiv hangrendszert akkor arra kapok egy valaszt ahelyett hogy a technikai hattererol akartok kiokositani.nem audiofil rendszert keresek,ez nem az az arfekves

(#15492) kadet93 válasza rickyspanish (#15491) üzenetére


kadet93
tag

ricky spanish nem érdemel emberhez méltó bánásmódot, azok után amit tett!

(#15493) harry válasza rickyspanish (#15491) üzenetére


harry
veterán

A baj ott van, hogy éltél egy hibás feltételezéssel a teljesítményt illetően, erre felhívtuk a figyelmed, hogy ez nem így működik, de téged ez nem érdekel... na most akkor vagy ne kérj tanácsot és élj a saját elképzelésed szerint, vagy ha mondunk valamit, akkor legalább ne csípőből elutasítsd, hanem nézz után, nyilván oka van annak, amit mondunk.
Amit írtam, lényegében az első javasolt, ajánlható hangfalszett, nem véletlenül írtam azt, amit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15494) rickyspanish válasza harry (#15493) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

megertettem hogy nem attol lesz jo egy hangfalszett ha tobb wattos.de te meg azt miert nem erted meg ha en valami erosebbet szeretnek 46 wattnal?az elsokent javasolt edifier e3 pedig draga.meg ha beernem is 46wattal.40ezret tudok raszanni es ennyi.ennel jobbat amugyis kar laptopra kotni szerintem

(#15495) Fancy-boy válasza harry (#15486) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm a választ.
Megnéztem őket, de Modecomot hátul kell csavargatni és kicsit nagynak is tűnnek, a Genius meg valami irtó gagyi azzal a krómmal.
Esetleg más? :) Lehet 20-ig.

[ Szerkesztve ]

(#15496) harry válasza rickyspanish (#15494) üzenetére


harry
veterán

Mert nem logikus :D Ha egyszer nem lesz jobb, amit már te is látsz, akkor miért ragaszkodsz hozzá? Mondom, keress rá arra amit írtam előbb, és láthatod, hogy akár 1W teljesítménnyel is lehet halláskárosodást okozni. Csak egy példa [link] Pont ezért "akarunk kiokosítani" a technikai háttérről, mert így nem fogsz találni semmit. Vagy legalábbis nem jót. Mintha valaki úgy akarna videokártyát venni, hogy mekkora rajta a ventilátor, mert ha nagyobb, akkor biztos jobban hűt, és gyorsabb...

Ár: jó, én meg írtam egyet, innen kezdve rajtad áll, hogy tudsz-e még rá költeni, vagy sem. Ha nem, akkor nincs jó hírem, mert a másik szett, ami olcsóbb volt és ajánlott, már nem kapható - nyilván ezért nem is tudtam ajánlani, csak a drágábbat.

Fancy-boy: nem nézegetni, hallgatni. Ilyen áron remekül szólnak, a többivel meg kell barátkozni valahogy (nekem a geniussal van tapasztalatom, és elégedett vagyok, kinézet meg olyan, amilyen... amúgy tényleg nem króm, az talán zavaróbb lenne, ez matt ezüst).
A nagyobb kerettel az a baj, hogy a következő hangfalszett 28k körül van (Edifier R1600T és R1900TII). Szóba jöhet még a Creative T20, de drágább a genius/modecom hangfalaknál, és nem feltétlenül jobb, én nem venném.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15497) _adaml21_ válasza Fancy-boy (#15495) üzenetére


_adaml21_
őstag

Az nem króm, és nyugodtan nézd meg élőben, ha nem lenne ráírva apró betűkkel, hogy Genius, simán elhinném, hogy valami 30-40ezer forintos "prémium-hangfal". :)

[ Szerkesztve ]

(#15498) rickyspanish válasza harry (#15496) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

ok akkor a teljesitmeny reszt haggyuk.40nel tobbet nem szanok ra.40alatt ajanlj valamit legyszives

(#15499) harry válasza rickyspanish (#15498) üzenetére


harry
veterán

Mint írtam, sajnos már nem kapható, pedig az Edifier HCS-2330 volt egy jó ajánlat. Mondjuk kissé nevetséges így, hogy 45k alatt nincs jó 2.1, amit azért furcsállok, de én nem igazán ismerem a felhozatalt, a többiek véleményére támaszkodok ezen a téren - talán más majd tud még ajánlani valamit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15500) rickyspanish válasza harry (#15499) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

igen ezt furcsallom erosen en is hogy ne lehetne valami eletkepeset kapni 40 alatt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.