Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) csyo válasza PuMbA (#15600) üzenetére


csyo
senior tag

PuMbA!
Kíváncsi vagyok a Te véleményedre is,
melyik érné meg szerinted ezek közül?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15602) PuMbA válasza csyo (#15601) üzenetére


PuMbA
titán

R1600 :)

(#15603) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben:

2.0 hangfalszettet szeretnék vásárolni, ugyanakkor olyan készülékre lenne szükségem, ami magától is képes megszólaltatni a DTS (és egyéb) szabványok szerint kódolt hangsávokat, mivel a jelenlegi média lejátszóm nem tudja "lekeverni" sima sztereó jellé ezeket.

Az fórumban ajánlottak közül a következőt találtam, ami tetszene mind árban, mind külcsín alapján (t.i. matt fekete, ami harmonizálni a többi készülékkel):

Edifier Studio R1600T-plus 2.0 System

Esetleg ez tudja, amire szükségem van?

Köszönöm.

Üdv,
LZs

Nevermind...

(#15604) csyo válasza PuMbA (#15602) üzenetére


csyo
senior tag

koszi!

Van kulonosebb oka ennek?

Legyen szép a napod!

(#15605) PuMbA válasza LZs?! (#15603) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a médialejátszódnak van RCA hangkimenete, akkor lekeveri a DTS-t. Ez a hangfal nem tud ilyet :)

csyo: Nincs :DDD Komolyan nem tudok mit mondani, én azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#15606) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket, hogy adott egy 15nm-es szoba, ide keresnék valamit kb. 50% filmnézésre, 40% játékra és 10% zenére.
A keret nagyon maximum 30 ezer lenne.
Egy Samsung Led Tv-vel szeretném összekötni, sajnos itt komoly hiányosságok vannak, mert adott egy lapos, amin csak fejhallgató és AUX kimenet van, a TV-n, ugyan ez.
A szoba elrendezése miatt a két hangfalat nem tudom máshogy elrendezni, csak és kizárólag a földön, mivel jelenleg egész egyszerűen nincs hely, ahová el tudnám őket helyezni.(Illetve, ha az asszonyt kirakom a szobából lenne, de ez csak végső megoldásként jöhet szóba:) )

A kérdésem annyi, hogy az Edifier R1900T-re gondoltam elsősorban, mert sok jót írtak itt is róla, a kérdés annyi, hogy filmhez mennyire lenne jó, illetve, hogy van-e értelme ennyit kiadni rá, ha a műszaki és helyszíni lehetőségeim ennyire korlátozottak.

Továbbá Genius 1255A és a ModeCom-ok nem jönnek szóba, azok "csúnyák, a Creative T20-nak pedig a sárga membrán miatt kell menni.

Továbbá a fenti felhasználáshoz van esetleg valami 2.1-es rendszer amelyik jobban menne, vagy már ez is bőven felül fogja múlni a Tv dobozhangú hangszóróit?

Előre is köszönöm a segítséget.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15607) LZs?! válasza PuMbA (#15605) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Köszi, PuMbA.

Ha esetleg nem bánod, ezen a vonalon még egy kérdés: WD TV-ről van szó és van optikai illetve RCA kimenete; amiből a én gondolom, hogy nem tudja átalakítani, az az, hogy HDMI-n keresztül a TV-re küldve némák maradnak az ilyen típusú filmek. Lenne bármi különbség a két felállás között?

Részemről attól félek, hogy a rádugott hangfal is néma marad, amennyiben magától nem tudja kezelni; bár egyáltalán nem értek hozzá...

Köszi!

Nevermind...

(#15608) PuMbA válasza LZs?! (#15607) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mert HDMI az digitális, az RCA meg analóg. HDMI-n a DTS, AC3 ki tud menni érintetlenül, de a WD TV-ben szerintem be kell tudnod állítani, hogy PCM legyen és akkor szólnia kell :)

CarajoEsp: Hát a TV hangkimenet minősége erősen megkérdőjelezhető, úgyhogy nem hiszem, hogy egy Edifier megérné. Ha a Genius 1255A nem tetszik, akkor ott van a Modecom MC-HF24,32.

[ Szerkesztve ]

(#15609) CarajoEsp válasza PuMbA (#15608) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Szia. Értem. Az a baj, hogy ez a minimum szint, amit kinézetben, asszony beenged a házba, sajnos a Modecom is az elvárása alatt van, nekem tökéletesen megfelelne.

Amennyiben a tv-ről Jacken keresztül nem lenne túl jó hangja, jobban járok, ha a laptop Jack-re kötöm rá?

Illetve Aux out van még, amit fel tudok használni, de olyan hangfalat, ami megérné és még Aux In-is van rajta meg nem láttam.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15610) PuMbA válasza CarajoEsp (#15609) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor vedd az Edifiert, ha van rá pénz :) A laptopok hangminősége is változó, nem lehet megmondani.

(#15611) Polllen válasza CarajoEsp (#15609) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem az egésznek akkor lenne értelme, ha a vmi jobb DAC-t be tudnál iktatni a láncba. Pl. laptop esetén már egy xonar U3 (10k) is sokat dobhat a dolgon. Vagy ha tv-n ne adj Isten van digi kimenet és arra vmit.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15612) CarajoEsp válasza Polllen (#15611) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Pumba: Köszönöm, íy is lesz, mivel kb. 17 körül be tudom szerezni most, ettől nem láttam jobb vételt.

Egyébként, igen nézegettem sok mindent és persze az igényeim is hatalmasak lettek most, hogy egyáltalán ilyen vásárlására adtam a fejem.

Ez a Xonar is tetszik, csak szerintem a legtöbbet a hangszórók elhelyezésével fogok veszíteni.

Mindenesetre, köszönöm a tanácsokat, pénteken átveszem a cuccot, a sima tv-nél remélhetőleg sokkal-sokkal jobb lesz, amint pedig nagyobb tér áll rendelkezésre, úgy is alakítani fogok a dolgokon.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15613) LZs?! válasza PuMbA (#15608) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Rendben, köszi! Kipróbálom...

Nevermind...

(#15614) hoffman_


hoffman_
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15615) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Sziasztok!

Edifier S730d-t hallott már valaki? 1255A-t akartam venni, volt is nálam pár hetet, szépen szól, de kevéske mélyben, amit lehetne magyarázni órákig, de szerintem dettó edi r1600 r1900, gyönyörűen szólnak, de aki a mély hangokhoz szokott annak csalódás lesz mind! 10k 1255a-best buy szerintem! r1600 r1900 a 1255 után nem fogtok elájulni szerintem 30k-ért szóval nem éri meg! MS40-et kihagynám, C3 egy jó hangkártyával jó vétel ! Következő lépcső? 2.0 érdekelne főleg (DAC+aktív monitor)

(#15616) csyo válasza HUAFBANDITA (#15615) üzenetére


csyo
senior tag

HUAFBANDITA

Látom elég kritikusan állsz hozzá...

MS40-el mi baj van?
Ha értesz hozzá, rákacsintanál erre a listára, hogy könnyebben tudjak választani film/zene/dj monitor hangfalat magamnak?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15617) HUAFBANDITA válasza csyo (#15616) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia! Bár nincs a listádban, de én az edifier C3 mellett döntenék a helyedben! Nem sokkal több, de úgy gondolom megéri azt a pár ezrest! Majd továbblépsz ha megértél!
MS40-szűz vagyok a témában, de dac, és némi alapzajra is panaszkodott néhány user, én ezért idegenkedem tőle (túl sok jó kis pénzért az nekem gyanús) nem kell, túl jó hogy igaz legyen!!!

[ Szerkesztve ]

(#15618) D@ve89


D@ve89
tag

Egy új versenyző esetleg: GENIUS SP-HF1250B
Sokkal jobban néz ki, mint a 1255A, specifikációk alapján igazából nem különbözik tőle tőle, hallottam a kistestvérét, az SP-HF800B-t, nekem az elég tetszetős volt. Egy hallgatást ez is megérhet.

(#15619) _adaml21_ válasza D@ve89 (#15618) üzenetére


_adaml21_
őstag

Szerintem meg ocsmány ez a csillogós fekete műanyag (amiről mindenki tudja, hogy 1 hónap után tele lesz karcokkal), valamint az is, hogy el vannak takarva a hangszórók.

(#15620) JoinR válasza _adaml21_ (#15619) üzenetére


JoinR
senior tag

Izlésről kár vitatkozni sztem, a karcokkal kapcsolatban igazad van, hogy elég sérülékenyek, de mondjuk külsőre nekem is jobban bejön, mint az 1255A. :)

(#15621) D@ve89 válasza _adaml21_ (#15619) üzenetére


D@ve89
tag

Nekem élőben tetszetős volt (és itteni hozzászólások alapján szerintem sokaknak jobban fog tetszeni a 1255A-nál), a karcolás meg igazából óvás kérdése. Nálam tuti nem karcolódna. :)

(#15622) _adaml21_ válasza D@ve89 (#15621) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hol tudtad megnézni élőben?

(#15623) csyo válasza HUAFBANDITA (#15617) üzenetére


csyo
senior tag

HUAFBANDITA
uhh, 55 ezer forint az edifier c3

eredetileg 10 ezret akartam kolteni, es rajottem, hogy 20-25 alatt nem uszom meg..
Mar 30at is kiadok értuk, sot, 40 ezerre is raszantam magam. De 55 ezer az már túúúúl sok nekem:-(

Alacsonyabb árfekvésben nem tudsz ajanlani valami jot?

Az eddigi szavazatok szerint Edifier 1600, és MS40 kozt vacilálok....
Ha még ikerul egy Microlab 6 C-vel eloben osszehasonlitanom (vagy ír rola valaki aki ismeri) , akkor ez utobbi is a listan marad...

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15624) JoinR válasza csyo (#15623) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem mire eldöntöd, egyiket se fogják árulni :DDD Mióta gondolkozol rajta, 1 hete? :'D
Nézd meg az Edifier C2X-et, azt most kezdték el árulni, talán a raktársöprést még elkapod ebben az ütemben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15625) csyo válasza JoinR (#15624) üzenetére


csyo
senior tag

nem kapkodtam el, igaz:D

Most már csak e 3 kozt kell dontenem, vagy megveszem ami akcios lesz hirtelen..
Elotte szeretnek bemenni a helyi hifiszakuzletbe, ott remelem ismerik ezeket a markakat

Legyen szép a napod!

(#15626) Lack999


Lack999
tag

Sziasztok!

Kiszemeltem két hangrendszert, szerintetek melyikre érdemes beruházni, kinek van tapasztalata valamelyikkel?

Microlab SOLO 6C ~35000 Ft

Microlab SOLO 7C ~55000 Ft

Számítógép mellé kellene (Asus Xonar D1). Főleg zenehallgatásra és egy kevés játékra. Most egy Genius SP-HF 2000X-em van, amit tisztább, minőségibb hangzás miatt cserélnék le.

Filmekhez külön használok egy Edifier C3 2.1-et.

Köszönöm a válaszokat, véleményeket!

(#15627) PuMbA válasza Lack999 (#15626) üzenetére


PuMbA
titán

(#15628) Perzeusz válasza csyo (#15623) üzenetére


Perzeusz
tag

He-he! Mintha magamat hallanám :))
Először én is 10 ezer körüli összegben szerettem volna (gondoltam, a mostani 2000 (!) ft-os hoz képest az is nagy előrelépés. Aztán elkezdtem itt olvasgatni a hozzászólásokat, és így nekem is feljebb ment az igényem. Mondjuk, annyira azért nem, csak az R1600-ig :) Tényleg gyönyörű hangja van, de sajnos az én összehasonlítási alapom az zéró. Leteszteltem mindenféle dologgal. Zenére kiváló, játékra kiváló, filmre kiváló. Mondjuk most találtam egy 1080p-s, DTS-es hangú filmet, amiben az effektek csúnyán beremegnek, de ez a hangkártya hibája (ill. annak nemléte :) Ezért most már a hangkártyás topikot bújom egy hete.
A végén nekem is már csak hasonlóak maradtak versenyben, kiegészülve a modecom 56-ossal. Én végül azért (is) választottam az 1600-at, mert asszem, az volt méretre a legkisebb (meg árban is), így jobban elférnek az asztalomon. Ez is szempont.
Bár én is kíváncsi lettem volna egy microlabos véleményre.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15629) PuMbA válasza Perzeusz (#15628) üzenetére


PuMbA
titán

"Mondjuk most találtam egy 1080p-s, DTS-es hangú filmet, amiben az effektek csúnyán beremegnek, de ez a hangkártya hibája (ill. annak nemléte :) Ezért most már a hangkártyás topikot bújom egy hete."

Mi az, hogy beremeg? Nem berecseg? :) Milyen videólejátszót használsz (az is okozhat ilyet)? Hangkártyán letiltottál minden effektet?

[ Szerkesztve ]

(#15630) D@ve89 válasza _adaml21_ (#15622) üzenetére


D@ve89
tag

Allee bevásárlóközpont - BestByte, de csak a kisebbet, a 800-asat, bár ugyanúgy néznek ki.

(#15631) Perzeusz válasza PuMbA (#15629) üzenetére


Perzeusz
tag

Biztos, hogy nem a hangfal az oka. Akkor jelentkezik, amikor pl. elmegy egy űrhajó a fejed felett, vagy nagyobb robbanásoknál. De mondom, jelenleg nincs is hangkártya a gépben, az alaplapit meg nem akarom már állítgatni, mert pár napon belül lesz rendes kari. Addig is próbálgatok 1-2 dolgot, majd kártyabehelyezés után ugyanazokat megteszem. Bár ez már egy hangkártya teszt lesz. :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#15632) PuMbA válasza Perzeusz (#15631) üzenetére


PuMbA
titán

Azt én is tudom, hogy nem a hangfal az oka :) Csak azt mondom, hogy lejátszó program is okozhat ilyet pl. PotPlayer, KMPlayer.

(#15633) Perzeusz válasza PuMbA (#15632) üzenetére


Perzeusz
tag

MPC :B
(filmnézésre ott az A.C. Ryan) . Bár, most, hogy megvannak a hangfalak, ez biztos változni fog valamelyest. Ergo vevő vagyok minden lejátszást szebbé tevő programra.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15634) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Rendeltem egy Microlab Solo 2C-t, a héten van a jövő héten elvileg megérkezik, aztán ha minden jól megy adok neki egy kis időt, míg bejáratódik és írok róla egy kis bemutatót (ahogy korábban is).
Solo 6C-t akartam eredetileg "tesztelni", de úgy döntöttem először legyen ez a verzió. Modecom MC-HF60-at is találtam, arra is kíváncsi lennék, de a keretem azért véges...

Harrrr!!!!

(#15635) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy itt kellene megkérdeznem, de hátha...
Van egy Altec Lansing 2.1 szett alaplapi Realtek hangkártyára kötve.
A probléma, hogy sokszor a hangszórók halkan de zavaróan sisteregnek, illetve időnként gerjedés van.
Hogyan lehetne kiküszöbölni?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#15636) PR0JECTNR56 válasza Ndruu (#15634) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez remek hír, a korábbi Modecom MC-HF24 szettről írt bemutatód is nagyon igényes volt.

(#15637) JoinR


JoinR
senior tag

Én pedig beruháztam egy R1600-ra, úgyhogy várható egy R1900 vs R1600 teszt test-test ellen :D Aztán amelyik kevésbé tetszik eladom, csak azért vettem mert olcsó volt érdekelt a különbség a kettő között.

(#15638) Perzeusz válasza JoinR (#15637) üzenetére


Perzeusz
tag

Ez már azért fanatizmus :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#15639) csyo válasza JoinR (#15637) üzenetére


csyo
senior tag

Kivancsian várom az 1600 vs 1900 tesztedet :-)

Microlabrol is irhatna valaki... ;-)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15640) harry válasza JoinR (#15637) üzenetére


harry
veterán

Tessék jól bejáratni, nehogy az új cucc azért teljesítsen esetleg rosszabbul :-P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15641) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett az R1900T, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Fogok róla tesztet írni, jelenleg egy dolog van, maivel nem vagyok kibékülve.

A zenék gyönyörűen szólnak rajta és bár csak a tv headphone-ra van rákötve, így is tetszik.

Egy dolog van, ami nem nyerte el a tetszésem, mégpedig filmek alatt, egész egyszerűen, ha DTS vagy DD5.1-ben van a hang, egész egyszerűen nincs semmi közép, a beszédhang alig hallatszik, ami azért fura, mert zenében pedig tökéletes közepet ad ki a hangszóró. Ráadásul ha feltekerem, hogy halljam a beszédet, akkor letekert basszus mellett is eszméletlen hangos.

Van esetleg ötlete valakinek, hogy mitől lehet?

Köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15642) PuMbA válasza CarajoEsp (#15641) üzenetére


PuMbA
titán

TV nem keveri le az 5.1-et 2.0-ra. Beállítások között nem tudod beállítani? A TV gyártók nagyon genius-ok mostanában... :)

[ Szerkesztve ]

(#15643) CarajoEsp válasza PuMbA (#15642) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Maga a hang a laptopról HDMI-n keresztül megy a tv-re, ott pedig be van állítva, hogy Stereo jelet küldjön ki, ezért nem értem.

Néztem már sok mindent csak este elég nehét így tv-t nézni, mert a mély meg leszakítja a fejem:)

Persze az egészhez csak annyit, hogy annyira ügyesen van megoldva a tv, hogy valami barom beállítás miatt, ki- bekapcs után nem szólt a hangfal, csak ha kihúztam és visszadugtam a Jack kábelt. Ezt mondjuk sikerült megoldani, de érthetetlen, hogy pl. ennek mi értelme.

[ Szerkesztve ]

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15644) PuMbA válasza CarajoEsp (#15643) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a lejátszó programban állítsd be, hogy HDMI-n már a lekevert 2.0 PCM hang menjen és probléma megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#15645) harry válasza CarajoEsp (#15643) üzenetére


harry
veterán

Notebookra kötni? Vagy úgy meg nehéz elhelyezni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15646) CarajoEsp válasza harry (#15645) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Ma megnézem úgy is, de valószínűleg szoftveres hiba lesz, ezért nem keveri le a DTS hangot sztereóra a rendszer, hanem simán kimegy a két front hangja, abban meg nem sok dialóg hang van.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15647) sickoface


sickoface
tag

sziasztok,

éppen most regisztráltam be a fórumra, igaz régebb óta olvasom, de úgy érzem muszáj leírnom a tapasztalataimat. annyi a történet, hogy a régi 2.1-es hangrendszerem megadta magát és muszáj volt valami újat vennem. ezután szerencsére megtaláltam ezt a részleget tele hasznos információval és rájöttem, hogy nem fogok 10 ezerből kijönni. lényeg, hogy vettem egy edifier r1900tii típusú hangfalszettet. igaz nincs sok tapasztalatom sztereó rendszerekkel és világéletemben úgy gondoltam, hogy a basszus a lényeg, a többi le van szarva. még nem járattam be és alaplapi hangkártyával hajtom mindenféle zenei stílussal. amit eddig elmondhatok, hogy ez a hangfalszett minden egyes forintot megért számomra. kiegyensúlyozott, alacsony hangerőn is feléled rajta a zene. egyszóval nagyon meg vagyok elégedve. brummogós agyzúzó basszus van-e? nincs, helyette van egy olyan lágy, de közben erőteljes basszusa ami gyakorlatilag már alapállásban szépen beépül bármilyen stílusú zeneszámba. miután bejárattam valószínűleg beruházok egy jobb hangkártyára.

nektek pedig köszönöm az értékes hozzászólásaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#15648) PuMbA válasza sickoface (#15647) üzenetére


PuMbA
titán

Jól tetted :) :R

(#15649) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Én is tervezek venni hangfalakat, olvasgattam a topikot, de nem igazán jutottam dűlőre. Szóval én zenére szeretném (leginkább rap és hip-hop), gondolkoztam az edifier r1900tii-n, pár hozzászólás után a c3-on, eljutottam még a prodipe pro 5-ig is, de mivel nem értek hozzá, így inkább megkérdezem, hogy melyik rendszer lenne a legjobb hozzá? Nem csak ezekből lehet választani, lehet más is. Összeget konkrétan nem tudom mennyit szánnék rá, nem akarok nagyon nagy pénzt belefizetni, de azért van igényem a jó zenére. A válasz(oka)t előre is köszönöm! :)

(#15650) harry válasza kobe24 (#15649) üzenetére


harry
veterán

Mivel, ha jól gondolom, ennél a zenei irányzatnál fontosabb lenne a mély, én C3 mellett döntenék. Ha nem vágysz akkora basszusra, akkor az 1900-as is jó lehet.
A Prodipe-nál (szerintem) nem lesz különösebben kiemelt, sok mély, ami persze alapvetően jó, de van, akinek hiányoznak, cserébe viszont minden máshol erősebb. De mondjuk ilyen kategóriában már azért a méllyel sem lehetnek gondok... de mondjuk ez már egy kicsit drágább cucc.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.