Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) JoinR


JoinR
senior tag

Van TEAC LS-W 300 több helyen is 40-ért, kinézet alapján érdemes lehet meghallgatni.

(#15502) rickyspanish válasza harry (#15499) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

jelenleg edifierek kozul ami kaphato es megfizetheto az a P3060 es e3300.ezekrol velemeny?

(#15503) PuMbA válasza rickyspanish (#15502) üzenetére


PuMbA
titán

E3300-at az alakja miatt alapból el lehet vetni. P3060 és az X600 ugyanolyannak tűnik, csak a P3060-asnak van USB inputja, de az X600-nak meg cserébe két utas a szatelitje. Mivel senkinek sincs, ezért nem tudjuk, hogy hogy szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#15504) rickyspanish válasza PuMbA (#15503) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

es valami mas otlet 40 ezerig?

(#15505) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

1255A-n mennyire torzít a front kimenet?

(#15506) moma válasza harry (#15470) üzenetére


moma
őstag

köszönöm a segítséget, megrendelek én is egy ilyet.

azért a csesztetős részért meg kár szerintem.

we all deserve a bit of luck.

(#15507) harry válasza moma (#15506) üzenetére


harry
veterán

Szívesen.
Nem kár :N

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15508) CsB84


CsB84
csendes tag

Sziasztok!

Sokaktól kaptam tanácsot, köszönöm!
Valahogy azt kezd kirajzolódni bennem, hogy ha notebook-on akarok jó minőségben zenét hallgatni, kéne egy külső hangkártya. Jól sejtem? (A notebook-omban ilyen van: Realtek High Definition Audio, gondolom, ez valami igen alap típus.)
Szerintetek mennyiért lehet már egy korrektebb külső hangkártyát venni?

(#15509) harry válasza CsB84 (#15508) üzenetére


harry
veterán

Ugyan most hirtelen nem találom az előzményeket (milyen árban néztél?), de nem feltétlenül értek egyet. Egy átlagos felhasználásra, némi filmhez, első "zenélős" hangfalnak teljesen megteszi pl. a 1255a, és itt azért bőven elég egy alap integrált hangkártya. Még talán a sztereó Edifiereknél sem lehet akkor különbség... Persze valamelyest biztos jobb egy hangkártya, azért van, kérdés, annyit megér-e egy ilyen hangfalnál még rákölteni. Illetve, ugyanez a helyzet asztali gépeknél is, nem csak notinál, ott sem hiszem, hogy komolyabbak lennének az integrált kártyák, szóval ilyen alapon ott is mindenkinek illene hangkártyát venni a hangfal mellé.

Hangkártya: ezt passzolom, de az Asus Xonar neve rémlik korábbról, erre rákeresve az U1 egy 5.1-es külső kártya, 8-9k körül. Mondjuk ha jól látom, ez analógon 2 csatorna, digitálisan tud 5.1-et. Ja: [link] Analog 2CH/Digital 5.1.
Vagy U3, 10k környékén. Így nagyságrendileg. De majd a többiek mondanak valamit / nézz rá a megfelelő topicban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15510) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már érdeklődtem 2.0-ás hangfalak után, szóba került Edifier 1900/1600, MS 40, de arra a következtetésre jutottam, hogy inkább beruházok egy erősítő + hangfal szettbe.
Viszont a számítógép mellé így is kellene egy jó 2.0-ás szett, 10-15K árfekvésben.
Jelenleg egy ilyen mini hifi van összekötve a pc-vel Philips Mini Audio System FW-P750.
Kérdés az lenne, hogy jobban járnék-e hangzásban egy GENIUS SP-HF 1255A párossal?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#15511) CsB84 válasza harry (#15509) üzenetére


CsB84
csendes tag

Viszont pont ez az, jelenleg egy Genius SP-HF 2000x-et használok külső hangkártya nélkül, és ezt a hangszórót szeretném lecserélni, egy lényegesen komolyabb 2.0-ás rendszerre. (Audiengine A5+, Edifier S2000, illetve a többiek ajánlottak még pár stúdió monitort.)
Elfekvőben van egy ilyen hangkarim itthon, valamelyik fiók mélyén, de nem hiszem, hogy ez komoly cuccnak számít, legalábbis zenehallgatás terén.

[ Szerkesztve ]

(#15512) harry válasza CsB84 (#15511) üzenetére


harry
veterán

Ja vagy úgy. Igen, itt azért már illik egy hangkártya, itt kérdezz utána inkább: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15513) JoinR


JoinR
senior tag

En mar alsobb kategoriaban is ajanlom a hangkartyat. Nem kell durva, egy Xonar DG is mar sokat szamit. Anno en a 2000X-szel csak a vegen vettem kulon hangkartyat (Xonar DS), de sokat javult a hangzas. Azota egy baratom egy DG-vel hasznalja elegedetten.
Amikor otthon csak probakeppen rakotottem az R1900-at a laptop-omra (Toshiba L850), hat az valami tragedia, hogy szolt. Aztan gyorsan ellensulyoztam a Prodigy HD2-vel, de azt meg alairom, hogy nem erdemes olyan draga hangkartyat venni meg az Edifier ala sem. A Fiio E10 hangfal kimenete meg ilyen koztes megoldas volt, de nem tetszett, hogy oszinte legyek, de az nem is arra van, szoval nem is huzom le inkabb.
Mivel amugy is olyan nagy arkulonbseg van a kategoriak kozott (1255A - 10k, R1600/1900 - 25k), szerintem erdemes idovel 5-6 ezret rakolteni egy Xonar DG-re peldaul. Talan egy 1255A-nal van igazi kerdes reszemrol, hogy erdemes-e kolteni ra, az nagy dilemma. Mindenesetre ha az embernek van folosleges 5k-ja, rosszul nem jar egy rendes hangkartyaval semmilyen korulmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]

(#15514) bluyoo válasza JoinR (#15513) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor lehet az én MICROLAB Solo 3C -m is az Asus Xonar DG -től szól jól. :D Pedig 3 utas. ;]

Bazinga!

(#15515) Ernest.


Ernest.
tag

Sziasztok.

Olvasgatva a beszélgetéseket a 20-30k közötti vállalható 2.1-ről, tényleg mint nem hozzáértő, csak a fórum olvasgatás közben összeszedett véleményem alapján, a MODE COM MC-MHF60U 21365 forintért, a felépítéséből adódóan jó lehet, mert hasonlít a Edifier C2 Plus/HCS2330-hoz.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#15516) harry válasza JoinR (#15513) üzenetére


harry
veterán

Igazából notebooknál érdekes téma, mert ott annyi a hangkártya, mint maga a hangfal az alsó kategóriában (10+10k, ha jól látom), ha meg még ezt a 20-as keretet megtoldja, lehet jobban jár egy némileg drágább Edifierrel + alaplapi kombóval.
5k-t amúgy tényleg megérne egy hangkártya, ha tényleg hoz minőségi javulást, ráadásul asztalinál simán elfér a gépben, van választék is, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15517) #84221696 válasza AMDFan (#15464) üzenetére


#84221696
törölt tag

Tegnap délután hasonlítottam össze egy nyers formátumú zenét (wav) és az abból konvertált 128-as mp3-at. A hangfal edifier r1900, hagkati audiotrak prodigy hd2, tehát nem fülessel hallgattam a különbségeket. Hát, nagyon oda kellett figyelnem, hogy halljam azokat a különbségeket. Alig lehetett kihallani, inkább csak "mintha tompább lenne" érzés volt.
Akkor most a nagy kérdés, ez az egész vajon pszichológia? Abban az értelemben, hogy az mp3 veszteséges tömörített formátum, addig pl. a flac meg veszteségmentes tömörített, amit mindenki tud és ezért mindenki jobbnak tartja a flac-ot, holott hétköznapi zenehallgatás közben olyan kicsiny a különbség, hogy elhanyagolható.
Vajon milyen rendszeren lehet teljesen egyértelműen meghallani egy olyan teljesen hétköznapi fülekkel megáldott léleknek, mint amilyen én is vagyok?
El lehet mondani, hogy amikor minőségi hangkártyát, jó minőségű hangfalakat szerzünk be, azokon kiváló minőségű felvételeket hallgatunk ( flac, wav), akkor tulajdonképpen gombhoz szabjuk a kabátot?
Vajon amikor csúcsminőségű felszereléssel élvezzük a zenét, nem esünk-e a sznobizmus csapdájába? Hol van az a minőségi határ, ami egy szükséges minimum, ami persze egyénfüggő is?

(#15518) jocek91 válasza Ernest. (#15515) üzenetére


jocek91
aktív tag

Én is 20-30 között keresek normális 2.1-et ha lehetne kapni még Edifier C2 Plust már rég itt lenne nálam de sehol nem lehet már kapni, sőt már C2 sem találok a C3 meg az S330D árfekvése meghaladja az ingerküszöbömet. Viszont ez a Mode com nem tűnik rossznak de én nem vállalnám be, már csak a neve miatt sem.

(#15519) Shing válasza #84221696 (#15517) üzenetére


Shing
őstag

Én nem értek hozzá annyira, de 128kbps-nál még sokszor érezni, hogy rosszabb a minőség, de 320 talán már tényleg elég jó... Talán azért is hallom sokszor rossznak a 128-asokat, mert többször konvertált zene, stb. Pl. Vki egy youtube videóból szedi ki a zenét, ami már amúgyis rossz volt aztán a youtube downloader segítségével átkonvertálja és felteszi valamelyik zenegyűjtő oldalra. De már e miatt is jó flac zenéket keresni, mert azok biztos jó minőségben lettek konvertálva.
A másik még, hogy videóknál is úgy vettem észre, hogy annál nagyobb bitsűrűség kell minél több részlet van a videóban... ami persze eléggé egyértelmű. Szóval nem mindegy, hogy van egy zene "kevés hanggal" vagy egy sokkal részletesebb, mert a részletesebbnek már nem biztos hogy elég a 128kbps.

(#15520) mixi80


mixi80
aktív tag

(#15521) dudika10 válasza Ernest. (#15515) üzenetére


dudika10
veterán

Ránézésre annyi észrevétel, hogy a kisebb Edifierek 1"-al nagyobb mélynyomót kapnak, a C3 pedig 2,5"-al nagyobb, ami nem elhanyagolható.
Kipróbálnám szívesen. Valószínűleg a HCS2330-tól azért elmarad, de egy Logitechhez képest ég és föld a különbség valószínűleg.

(#15518) jocek91: csak a neve miatt kár elvetni. Egész jó kis hangfalakat is gyárt a modecom. :K

meunier: mindig azt szoktam mondani, hogy felvétel és felvétel között klasszisokkal nagyobb a különbség, mint a formátumok közt. Aki nem hajlandó mp3-at hallgatni, és azért tölt le mindent flacben, mert "az a jó", azt én simán sznobnak nevezem. :)
Sok olyan zeném van, amiből az mp3 sokkal jobb, mint a flac. Pusztán azért, mert az a felvétel, ami mp3-ban van meg, sokkal jobb.

(#15501) JoinR: ezt érdemes volna kipróbálni.
8"-lal már lehet mit kezdeni. Frontok lehetnének 4"-osak, akkor már egész normális tartományban lehetne elváltani a mélyládát. Viszont az első reflexnyílás plusz pont rajtuk.
"Frequency Response: 95-20 kHz (Speakers), 35-180Hz (Subwoofer)"
Ez remélhetőleg nem igaz, és nem így vannak elváltva...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15522) JoinR válasza #84221696 (#15517) üzenetére


JoinR
senior tag

Jo a felvetes, en is kivancsisagbol ABX-eztem kicsit tegnapelott. Mivel nem vagyok a hangfalam meg kartyam kozeleben, Fiio E10 + Shure SRH-440 komboval jatszogattam.
AMDFan ahogy irta, hogy magas hangoknal eszrevett egy savot, ami hianyzik, na en ott nem talaltam semmit, en a melykozep reszletesseget figyeltem, es arra hagyatkoztam szinte vegig. MP3-nal valahogy jobban osszemosodik, nem talalom olyan dinamikusnak. 128-as mp3-am nem volt, amibol van flac is, ugyhogy 320 vs flac illetve 192, 256 vs flac kombokkal probalkoztam. A 320-asnal az en fuleim mar kevesek voltak a megkulonboztetesre. A 192-nel sem tudtam hiba nelkul megkulonboztetni oket, de ott mar nem csak "erzessel" nyomkodtam :DDD
Ezt tobbminden meghatarozza szerintem. Egyreszt, hogy kinek milyen a hallasa, ami kb. genetika. Mennyit fejlesztett a hallasan, miket hallott mar az eletben :)) , ami tapasztalat. Persze az eszkoz sem elhanyagolhato...es rajon az, hogy mit hallgat. Most lehet, hogy hulyeseget irok, es a kulonbozo flac-ek nem is tokeletes flac-ek, csak a formatumuk, es viszonylag kis veszteseggel, de: peldaul egy lossless zongoraszolo (mondjuk Roberto Cacciapaglia) flac-ban 5-600 kbps-ba is belefer (egyszeruen keves az adatmennyiseg, mert csak egyetlen zongorabol jon), amit lekonvertalva 320-ra nyilvan nem akkora veszteseg, mintha egy 1800 kbps-os Venetian Snares elektronikus effektaradatat konvertalod le. En eleg sok akusztikus zenet hallgatok, ahol keves az inger, ott kevesbe ereztem a kulonbseget, mint az osszetett zeneknel, ahol van 5-10+ hangszer is.
Osszessegen szerintem jelentos a placebo-hatas, 320-as mp3 kb. 40-50 ezer Ft-os rendszerig kielegito (az en fuleimmel persze) kell, hogy legyen. Aktiv zenehallgatasnal, meg ha van eleg helye az embernek a winyon, szerintem jo a flac, de ha valaki porszivozas, fozes, vagy ujsagolvasas kozben hallgatja a zenet, annak folosleges :) Ez olyan, mint az ASIO-kerdes. Valszeg semmi kulonbseget nem hallasz, de rontani biztos nem ront. Ujabban egyebkent en mar lusta vagyok atvaltani ASIO-ra meg felrakni az addon-t, default output-on hallgatok mindent, hat nem erzem a kesztetest, hogy huu marpedig fel kene rakjam, mert ez nem ugy szol ahogy ASIO/WASAPI/KS alatt szolt.
Az, hogy milyen rendeszeren lehet kihallani egyertelmuen, szerintem nincs ra valasz, mert siman vannak olyan emberek - ismerek is joparat -, akinek ugyanugy szol a 40-50 ezres rendszerem, mint amikor otthon bekapcsolja a 3 ezres hangfalait. Nekik adhatnal barmit, max azt ismernek fel, hogy ugyanazt a szamot halljak :DDD
Reszemrol lehet, hogy boldog lennek egy 1255A-val, azonban hallva a mostani cuccaimat nem szivesen valtanek le. Elvezni a zenet szerintem azon is lehet, de ha mar van szerencsem a mostani rendszereimhez, hat inkabb legyen igy. Alapvetoen az anyagi hatter is meghatarozza ezt, meg hogy ki milyen aranyban kolti erre a penzet. En meg ha meg is tehetnem, mar sajnalnek 50 ezer fele menni, szoljon akarhogy, mert az en igenyeim igy is ki vannak elegitve. Persze ketsegem nincs afelol, hogy milyen szepen szolhatnak a felsobb kategoriakban a rendszerek, de szamomra az ar/ertek arany ott mar nagyon gyenge. A sznobizmus felvetesenek van alapja, de a folyamatosan kifinomulo igenyeknek is. Ha mashol hallok zenet, mar akaratlanul is osszehasonlitom az altalam megszokott minoseggel, a legtobb szorakozohelyre tobbek kozott emiatt se jarok, mert szornyu minosegu a zene (mar ahol zene jon a hangfalbol, nem pedig vmi higfos@s), es egyszeruen zavar. Hat nevezzenek sznobnak, de en akkor is rosszul erzem magam, hogyha rossz minosegben hallok valamit (persze a sajat leptekeimben, mert egy pro valszeg kinevetne) :o

szerk: hu hat ez eleg hosszu lett, respect aki idaig elolvassa :DDD latom kozben volt aki pont ugyanezt irta a zene reszletessegerol illetve bitsurusegrol is :)

[ Szerkesztve ]

(#15523) rickyspanish


rickyspanish
csendes tag

harman kardon soundsticks-rol mit gondoltok?erdemes megvenni hasznaltan 30 alatt?

(#15524) dudika10 válasza rickyspanish (#15523) üzenetére


dudika10
veterán

Keresőt továbbra sem használod. :U
Nem kell most sem 15.000 hozzászólást végigolvasni. Keresőbe be kell pötyögni, és azt az 50 hozzászólást kell csak végigolvasni, ami erről a hangfalról negatív kritikát ír.
De kedvedért leírom, ami már jópárszor le lett írva: gyenge, rossz, szar.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15525) #84221696 válasza JoinR (#15522) üzenetére


#84221696
törölt tag

Végig olvastam! :) Az utolsó bötűig egyetértek veled! :C

(#15526) rickyspanish válasza dudika10 (#15524) üzenetére


rickyspanish
csendes tag

gyenge rossz szar? :D :D rakerestem es a 4857es hozzaszolasod:

Akkor röviden összefoglalom amit eddig "tudunk".
Creative T20: 15k környékén, jó hangminőség, gyenge basszus, nem a leghangosabb, árához képest nagyon jó, "igényesebb" zenére
Logitech z3: 16k körül, nem olyan tiszta hangkép, erős basszus, elég nagy hangerő, árához képest nagyon jó, általad említett zenékre is jó
Logitech z4: 18k környékén, többit ld: z3
M-Audio Studiophile AV30: 40k környékén, otthoni hobby stúdióba referencia monitor, ezt nem neked találták ki
Acoustics P1: 45k környékén, igényes halk zenehallgatásra, ezt se neked találták ki
Soundsticks II: 50k környékén, nagyon jó hangfal, elég jó hangkép, elég jó basszus, érdekes design, nem rossz választás (én személy szerint drágállom picit)
Logitech z2300: 35k környékén, nagyon erős basszus, nagy hangerő, elektronikus zenére nagyon jó

Választani nem tudunk helyetted, mérlegeld, hogy mire van szükséged és mennyit szánsz rá. Akármelyiket választod egy xonarral minimum támogasd meg később. :)

[ Szerkesztve ]

Egyedi audio kábelek készítése, kontakthibák javítása, csatlakozócsere, átkábelezés: http://href.hu/x/fmdv és/vagy http://href.hu/x/g5lg

(#15527) dudika10 válasza rickyspanish (#15526) üzenetére


dudika10
veterán

Az a különbség az akkori (jó régi) és a mostani helyzet közt, hogy akkor nem volt más.
Abban a mezőnyben jó volt. A mostaniban gyenge. Nagyon nem mindegy, hogy mihez kell hasonlítani a dolgokat.
Bár ha ilyen tempóban tüntetik el az ajánlott hangfalakat a gyártók, akkor lassan megint ajánlott lehet. :(

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15528) Fancy-boy válasza harry (#15496) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hm, akkor Modecom MC-HF32 vagy HF24?

A 24 nek is van alap búgása mint a 32-nek?

(#15529) Slownz


Slownz
senior tag

+1 a topicakóknak, hogy veszik a fáradtságot és itt legalább ABX teszteznek. :R

(#15530) AMDFan válasza #84221696 (#15517) üzenetére


AMDFan
addikt

"El lehet mondani, hogy amikor minőségi hangkártyát, jó minőségű hangfalakat szerzünk be, azokon kiváló minőségű felvételeket hallgatunk ( flac, wav), akkor tulajdonképpen gombhoz szabjuk a kabátot?
Vajon amikor csúcsminőségű felszereléssel élvezzük a zenét, nem esünk-e a sznobizmus csapdájába? Hol van az a minőségi határ, ami egy szükséges minimum, ami persze egyénfüggő is?"

Jó kérdés, ahogy dudika is írta a formátum majdnem lényegtelen, hiába van meg akármi is flacben, ha a stúdiómunka alapból gyatra volt. Hiába van meg eredeti CD-n valami ha dinamikátlan és agyonkompresszált a felvétel, és egy másik lemez ami be van tömörítve 192es mp3-ba sokkal jobban fog szólni.

A minőségi határ mindenkinek más, ráadásul nem mindenki akar áldozni a hangminőségre. A legtöbb ember akit ismerek sohasem szokott végighallgatni teljes lemezeket úgy, hogy a zenehallgatáson kívül nem csinál mást. Nekik nyilván felesleges egy komoly rendszer. Aki viszont szeret zenét hallgatni, annak érdemes rá áldoznia, mert nagyon élvezetes egy jó rendszeren zenét hallgatni. Egy jobb TV áráért (mondjuk 200.000 Ft) egészen jó kis sztereo rendszert össze lehet rakni.

(#15531) #84221696 válasza AMDFan (#15530) üzenetére


#84221696
törölt tag

Az a baj, hogy sajnos itthon kénytelen vagyok számítógépről zenét hallgatni. Hiába van a nappaliban egy Pioneer VSX-D511 egy pár homemade hangfallal, nem tudom kiélvezni, mert vagy mesét néznek a lányaim vagy alszanak vagy pedig nem vagyok otthon.
A számítógép a lakás másik felében van, így nem zavarom őket annyira, ha zenélgetek. :)

Valahogy úgy gondolom, hogy egy középkategóriás felszereléshez is elég lehet 192-es mp3, ha a forrásanyag jó minőségű volt. A felső kategóriához meg túl keveset keresek.:-)

A legtöbb ember akit ismerek sohasem szokott végighallgatni teljes lemezeket úgy, hogy a zenehallgatáson kívül nem csinál mást. Nekik nyilván felesleges egy komoly rendszer.

Ilyen emberkéket én is ismerek, nem is keveset. Nekik tényleg mi szól és hogyan, csak valami legyen a háttérben. És nem is görcsölnek azon, hogy hogy lehetne minél többet kihozni a rendszerből. :)

(#15532) AMDFan válasza #84221696 (#15531) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem baj az ha számítógépről hallgatsz zenét, ma már minden digitálisan kerül rögzítésre...
Számítógép mögé ugyanolyan komoly rendszert lehet építeni mint egy cd játszó mögé.
Amúgy pedig kell egy jó dac meg egy pár aktív stúdió monitor és mehet is a móka.

(#15533) Ernest.


Ernest.
tag

Nehezen tudok kibékülni az Edifier R1600T-vel. Pl ezt a számot 320-as Mp3-ba halgattam az imént, és a dob kimondottan nem élvezhető :S Basszus és éles is pont negyedig van tekerve a hangfalon, minden máshol meg laposon van az EQ. Xonar DX-el van hajtva. Rendes dobot sosem fogok elérni mélyláda nélkül??

(#15534) PuMbA válasza Ernest. (#15533) üzenetére


PuMbA
titán

Ennyire szarul megcsinált felvételnél nem. A zongora még nekem is elmegy, de a dob nagyon szar. Az nem a hangfal hibája, nézd meg a Windowsnak a hangerő csúszkáját, nem mozog a "decibel mérő" a zúzós részeknél, ami azt jelenti, hogy azt a részt összefosták.

[ Szerkesztve ]

(#15535) Ernest. válasza PuMbA (#15534) üzenetére


Ernest.
tag

Youtuberól hallgatva tényleg xar, de a 320-as Mp3-ba a zongora zseniális. Az üvöltősebb részeket már nem bírja.. :(

(#15536) Shing válasza Ernest. (#15535) üzenetére


Shing
őstag

Hogy érted, hogy nem bírja az üvöltősebb részeket? Neked volt amúgy még az Edifier HCS2330? Emlékszek, hogy írta még vki hogy annyira nem jön be az R1600T a HCS2330 után.

(#15537) Ernest. válasza Shing (#15536) üzenetére


Ernest.
tag

Nem, nekem ez az első sztereóm. Eddig csak gagyi 5.1-eim voltak. De mind közül a leborzasztóbban torzító a Logitech X-530.

Annyit takar, hogy azokban a részekben van sok dob, és az 1xrűen elrontja az egészet. Zongora, gitár, ének jó, basszusgitár egész jó, de a dobnál meg 1xrűen elégtelenül mély. Rendben van, h tuc-tuccot nem hallgatok ahol a basszus dominál (pedig néha egy kis dubsteppet is elhallgatnék amire szintén alkalmatlan a hangfal), de azt hittem, h egy rock/metált még elbír :(

Kezdem azt hinni, h nem ez a nekem való hangfal, pedig még csak szombat óta van meg .. Beraktam még 1-2 üvöltős metált, de egyik sem szól jól.. :(

[ Szerkesztve ]

(#15538) PuMbA válasza Ernest. (#15537) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a hangfal hibája már elmondtam :) A 2000 utáni metál zenék (meg úgy a zenék nagyobb része) szarul szólnak, ebben semmi meglepetés nincs. Miket próbáltál? A 2.1-től jobb nem lesz, csak egy kicsit több lesz a mély, de nem fog jobban ütni a dob.

[ Szerkesztve ]

(#15539) Ernest. válasza PuMbA (#15538) üzenetére


Ernest.
tag

Van benne valami, mert letöltöttem pár Metallicat flac-ben és azok jók, pedig ott is van dob. De attól függetlenül én szeretem az újakat is, és most korlátozva érzem magam. Valszeg nekem önmagában a sztereó nem való, inkább egy jobb 2.1 lesz. Egyelőre marad ez, még szokom. Elpasszolni tuti nem lesz nehéz, mert kereslet az van rá látom.

(#15540) Ernest. válasza PuMbA (#15538) üzenetére


Ernest.
tag

Ilyenekkel próbálta, random amiket tini koromban hallgattam, de most is szívesen elhallgatok mint System of a Down, SlipKnot, Lamb of God, meg társai. Kicsit üvöltősebb, mint minőségi, és itt erősen visszalépés ez a hangfal. Talán azért mert túl jó, és előjönnek a hibák. Ezek a zenék élvezhetőbbek voltak a 10 éves noname, akkoriban 9k-ba került 5.1-en. Szóval lehet, h inkább valami középutat kell keressek minőségben, mert a túl jó, nekem nem való :D Szóval a MODE COM MC-MHF60U lesz szerintem a következő amit kipróbálok. 1xrűen még nem vagyok érett egy sztereóra, mert a zenehallgatási kultúrán se mindig minőségi (próbálok fejlődni, de nem akarok lemondani a régiről sem)..

[ Szerkesztve ]

(#15541) csyo


csyo
senior tag

Microlab FC360

ennek van 2.1, és 5.1-es valtozata is...

Gondolom a etto ugyanaz, csak adnak plusz 3 hangfalat, nem?

Ez azt jelenti, hogy "gagyi"?

Legyen szép a napod!

(#15542) Ernest. válasza Ernest. (#15540) üzenetére


Ernest.
tag

Amúgy a C2XD hangszóróméretre pont annyi mint az ajánlott C2-nek, és lehet is kapni PlázaMarketnél jó árban. Igaz, h erre is másfél hónapot vártam, de legalább ők árulják ezeket vállalható árban..

Hozzáteszem amikor rendeltem az R1600-at, akkor C2-őt is lehetett rendelni 22k-ért. Sajnálom, h nem azt rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#15543) AMDFan válasza Ernest. (#15540) üzenetére


AMDFan
addikt

A probléma sajnos a felvételekkel van. A kulcsszó: dinamika
Ezen az oldalon meg lehet nézni elég sok album átlagdinamikáját
Sajnos ha megnézed egy Slipknot szám átlagdinamikáját akkor elég elkeserítő eredményt fogsz látni. Rock és metal zenéknél ráadásul hatványozottan kellene a minél szélesebb dinamikatartomány mert ugye eléggé "tömör" zenékről van szó, folyamatosan szól valamilyen hangszer. A probléma az, hogy sosem lesz ütős a dobod egy olyan felvételen ahol a dob majdnem ugyanazon a hangerőn szól mint az énekhang, és itt jön képbe az, hogy miért tetszett a gagyi mélynyomós rendszeren ugyanez a zene. Azért tetszett, mert ezeknek a cuccoknak a frekvenciamenetében 100Hz alatt akár 5-10 decibeles huplik is vannak, magyarul kiemelik a középmély vagy felsőmély tartományt ezáltal dinamikusabbnak hat, nagyobbat tud ütni a dob. Persze nem ez a fő problémája ezeknek a cuccoknak, hanem a hangminőségük.

Sztereó rendszernél sokat lehet játszani az elhelyezéssel, ugyanis a szoba nagyon bele tud szólni a frekvenciamenetbe, szinte biztosan el tudod úgy helyezni a hangfalakat, hogy a hallgatási pozíciódban felerősödjön a mélytartomány, de szerencsétlen esetben lehet hogy pont olyan helyről hallgatod, hogy kioltás jön létre emiatt még dinamikátlanabb is lesz a felvétel mint amilyen valójában. Igazából ez egy sokkal hosszabb téma mint hogy egy hozzászólásban össze lehessen foglalni, de a lényeg az, hogy szerintem adj egy esélyt a sztereonak, illetve járasd a hangfalakat, mert az első 100 órában változik a hangjuk, "bejáródik" a membrán.

(#15544) dudika10 válasza Ernest. (#15539) üzenetére


dudika10
veterán

1. szokd még egy kicsit.
2. a normális hangfal korlátozni is fog, mert a rossz felvételeid hibáit jobban ki fogja hangsúlyozni.
3. szokd még egy kicsit. :)

Mivel hátsó reflexes, ezért az elhelyezés a szokásosnál is többet számít. Azzal játszhatsz.
Kipróbálhatod azt is, hogy mi lesz, ha bedugsz egy zoknit a reflexnyílásba. :)

Egy x530-as után mindenképpen szokni kell. És nem odafele lesz feltűnő a váltás, hanem majd amikor meghallgatod az előző rendszered.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15545) Ernest. válasza dudika10 (#15544) üzenetére


Ernest.
tag

Zoknis megoldást próbáltam. Azoknál a számoknál ahol több a basszus, ott jót tesz neki, de ahol kevés, attól meg túlságosan elveszi.

Ez az elhelyezés dolog tényleg sokat számít. Most fülmagasságba raktam őket, és kicsit jobbra és balra helyeztem, inkább mint szemben a monitor mellett. Most kb 5% hangerőn hallgatom ezt a számot. Persze nem youtuberól hanem megtaláltam lossslessbe :) Így tökéletesen élvezhető. Kíváncsi vagyok, hogy holnap már mondjuk 50% hangerőn milyen lesz.

Igazából az a fontos, hogy a gép mellett legyen jó. A nappaliban itt hagyott a főbőrlő egy komolyabb 5.0 (Tanoy) és egy erősítő (Yamaha) szettet, amivel filmezünk és bulizunk, csak midig az van bennem, h mi van ha innen elköltözünk, és csak erre a hangfalra leszek hagyatkozva. De egyelőre tényleg jó ez és szokom. Lecsekkoltam a listában az imént hallgatott üvöltős zenéket, és mind a rossz minőségi sávban vannak. Ettől függetlenül sem szeretnék róluk lemondani, de hátha tényleg tudok korrigálni a helyzeten.

Amúgy TV-hez én nem ajánlanám, pedig sűrűn szokták, mert ott azért jóval messzebb ülsz tőle, és ez közelről jó, meg a hangminőség sem egy lossless.

[ Szerkesztve ]

(#15546) Ernest. válasza AMDFan (#15543) üzenetére


Ernest.
tag

Kipróbáltam azt a foobar komponenst amivel az adatbázist készítették. Az imént linkelt lossless dubstep 6-ost kapott tőle, egy SlipKnot lossless szintén 6-ost, Metallica - One lossless 12-őt, és szintén Metallica - Frantic lossless már csak 5-öt, Yiruma albumaiba belenézve is 11-15, és ezek tényleg jól is szólnak, a kedvenc Lajkó Félixem meg 15-öt kapott :D

[ Szerkesztve ]

(#15547) trust007


trust007
tag

Genius SP-HF 2000X

http://hardverapro.hu/apro/genius_hf-sp2000x/hsz_1-50.html

Csak ajánlani tudom,nekem is ilyen van :) , mármint a hangfalat, ritkán van fenn használtban, ha gondoljátok vki csapjon le rá.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#15548) mixi80


mixi80
aktív tag

Megérkeztek a Genius 1255A hangfalak, első meghallgatás után azt kell, hogy mondjam, a Philips mini hifim hangja után ég és föld a kettő közötti különbség úgy, a hifi anno 90K, amostani szett meg csak 12K.
Érdemes volt beruházni erre, úgyis majd ezek után rakom össze a az erősítő hangfal szettet, számítógép mellé tökéletes.

Üdv!

(#15549) mixi80


mixi80
aktív tag

Akinek Genius 12255A hangfala van a bass-t és treble-t, milyen beállításokkal használjátok, mennyire van feltekerve?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#15550) AMDFan válasza mixi80 (#15549) üzenetére


AMDFan
addikt

Legjobban úgy jársz ha középállásban van mindkettő. Felfelé nem nagyon ajánlott tekerni, mert ha komolyabb hangerőn hallgatod akkor az erősítőt nem nehéz túlhajtani így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.