Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

ASUS szereti alapból túlhajtani a procikat, AMD-vel is okoz instabilitást. Mondjuk ott legalább teljesítmény nem veszik, ha az ember jól belövi a cuccot.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Eclips21


Eclips21
őstag

Milyen paramétereket hajtott túl az alaplap?

(#3) Soulles válasza Predatorr (#1) üzenetére


Soulles
tag

Aha, vagy éppen kinyírja a procit is meg magát a lapot is. Link.

(#4) Bmwman86


Bmwman86
csendes újonc

A TUF Z790 lapomhoz már meg is jelent egy beta bios ezzel a funkcióval. Bár nem élek vele, mert a kis 13700K köszöni szépen, kutya baja. 1,5 év alatt semmi instabilitási gondom nem volt.

(#5) Angie™ válasza Eclips21 (#2) üzenetére


Angie™
addikt

Ez a jó kérdés :K Mivel van gond?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) hokuszpk válasza Predatorr (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

időtlen idők óta nemveszek AMD proci alá Asus lapot, mert direkt elcseszik nehogy véletlenül jólegyen.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) s.bala31 válasza Predatorr (#1) üzenetére


s.bala31
őstag

Ha az ember jól belövi a cuccot Intelen sem veszít teljesítményt :)

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Meg a vegen kiderul, hogy az Intel tuning CPU nem is az...

https://www.coreinfinity.tech

(#9) arty válasza hokuszpk (#6) üzenetére


arty
veterán

Pentium (1) korszakban 3 lappal 3x szívatott meg az ASUS, azóta nem veszek tőlük lapot :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) jhorogh


jhorogh
aktív tag

19-én már megjelent a Rog Maximus Z790 Formulához is az új bios ami nem beta.

(#11) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Akkor illene árat is csökkenteni, mert mint kiderült, mégsem annyi az annyi. És nem csak asuséknak. Beszéljék meg az intellel.

- Glaz-doz-fhut -

(#12) Balu77


Balu77
őstag

Talán inkább jobb hőátadót kellett volna a kupak alá rakni, a kupaknak egyenesnek kéne lennie és ha a bending probléma sem lenne, akkor egy jobb folyadékhűtéssel a K-s prociknál hiba egy szál sem lenne.
Nekem a 13700KF köszöni jól van asus lapban. De persze megvolt a delid/relid, a kupak szintezés és befigyel a bending frame is + 42-es AIO hűt. A hűtést leszámítva ezek nélkül simán megvolt heat drop, most pedig nincs.

izé

(#13) ghodyl válasza hokuszpk (#6) üzenetére


ghodyl
tag

Ez miben nyilvánul meg?
Nekem egy 5800x van összepárosítva egy ROG B550-el, és köszöni szépen 35%-os OC mellett évek óta stabil

(#14) ghodyl válasza ghodyl (#13) üzenetére


ghodyl
tag

15%* , elírtam

[ Szerkesztve ]

(#15) hokuszpk válasza ghodyl (#13) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pl : az utolsó asus lapom -- azt is csak a sima 32 bites pci slot miatt ( kell az öreg tvkartyanak na ) vettem meg -- B350 Prime Plus. No ezen ha tunerolni akarsz, akkor a biosban csak offset állítási lehetőség van.
de. nem ám mint mindenhol a cpu vid -hez mérve, hanem valami fix azaz ha jólemléxem 1.1V -hoz képest offsetelsz ; vagyis mégiscsak fix lesz a fesz.
ujabb biosokkal meg se néztem, le van zsírozva, ha a Biostar lap meg a Pc-Mate ( ezeken is van 32 bites pci ) is bemondja az unalmast, akkor talán előveszem.

amugy mihez képest számolod a 15% -ot ? mert pboval ugye max +200Mhz az nincs 15% ; az egymagos turbó tetejéhez képest durva, az alapfrekihez képest meg karcsú ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) ghodyl


ghodyl
tag

Köszi az infókat, ezeket nem tudtam :)
A 15%-ot a szoftver mutatja, nem tudom mi alapján számol, annyi biztos, hogy összes mag fix 4,80Ghz -en fut

(#17) hokuszpk válasza ghodyl (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha fix 4.8 -at megy allcore, akkor az egy igen jó példány ; az a sima boost teteje + egy pici.
nekem AC 4.7 -nél van a vége de nem erőltettem nagyon, nemhozott annyit, hogy napokat csesszek el a stabilra tesztelésre.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) JohnyX


JohnyX
kezdő

"Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy az Intel Baseline Profile teljesítménydeficittel jár a gyári paraméterekhez viszonyítva" Ez gyönyörű képzavar, nem az Intel gyári paraméterekhez képest csökken a teljesítmény, hanem az alaplap gyártó által "kierőszakolt OC-hoz" képest.

Ennyit vállal az Intel a CPU-ra gyárilag, ami e fölött van az tunning és egyéni szerencse dolga.

Az, hogy az alaplap gyártók úgy adták el hogy ez minden procival működik finoman szólva is "átb*szás".

(#19) Predatorr válasza Soulles (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Sok ASUS lapom volt, mind default túlhajtott, de egy sem ölte meg a procit v magát.

Hokuszpk: 4. AMD procim alatt van ASUS lap, egyikkel sem volt baj. Az Armoury crate, na az halál, de a többi gyártónál meg mindig hiányzik valami a lapról.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) Soulles válasza Predatorr (#19) üzenetére


Soulles
tag

Szerencséd volt, örülj neki. Attól a probléma még létezett (létezik?).

[ Szerkesztve ]

(#21) L.Edit


L.Edit
tag

Szerintem ánusz és a vásárlóközönsége tökéletesen megérdemli egymást. Aki kikerült ebből a tökéletes szimbiózisból, annak meg forog a gyomra.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#22) drkbli válasza L.Edit (#21) üzenetére


drkbli
tag

Más gyártók is érintettek.

"All benchmarks are done, public perception of performance is established, time to downgrade"

Mit kér az Intel: In Light of Stability Concerns, Intel Issues Request to Motherboards Vendors to Actually Follow Stock Power Settings

(#23) Predatorr válasza L.Edit (#21) üzenetére


Predatorr
őstag

De nem tudok kilépni, mert az ÖSSZES többi alaplapgyártó valamit elb.sz. Hol ez, hol az hiányzik a lapról. AsRockot akartam venni, de egyszerűen nem gyártanak (ők sem) mindenben megfelelőt. Armour Crate nélkül rendben vannak.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.