Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) UserX válasza UserX (#38800) üzenetére


UserX
őstag

Kiegészítés: a Win7 műveletközpontja nem ismeri fel, rinyál, hogy nincs tűzfal, kapcsoljam be a win-ét. Üdv: UserX. (Többet nem offolok...)

(#38802) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Van egy E8400-as gépem, 4 de rövidesen 8GB RAM-mal, raid0-s velociraptorokkal.

Erre keresem a legtöbb hívatlan dolgot elkapni tudó antivírust.

Tipp?
Kösz előre is.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38803) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan lejáró 5 gépes Norton Security-met cserélném NS Delux-ra és meglepődve látom, hogy szoftverboltokban sehol nincs ez kínálatban. Vagy benézek valamit?...
Köszi.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#38804) Mikulásbá válasza piadex2 (#38802) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha sok memória van,a KIS jó lehet.

(#38805) zozoka79 válasza UserX (#38800) üzenetére


zozoka79
tag

ez a kép a comodo által blokkolt kártevőket ábrázolja,jól értem?

(#38806) UserX válasza zozoka79 (#38805) üzenetére


UserX
őstag

Nem. Ez egy a Commodo által kifejlesztett tűzfalteszt, ami különféle támadási, adatszivárgási lehetőségeket szimulál. A Spyshelter mindet megfogta :) !

[ Szerkesztve ]

(#38807) #41133696 válasza UserX (#38800) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az LF termékeket én már nem tekintem jó vételnek, bármikor bekrepálhat, aztán annyi volt. Vipre is nem tudom megy e még... Vagy ingyenes, vagy fizetős nálam, a kettő között volt az élettartam licenc, de az nálam már kiesik, mert nyilván lényegesen drágább mint a nem az, a másik része meg az a dolognak, hogy ingyenesekből is van olyan ami jó, fizetősből meg nekem a Kaspersky jön be a legjobban.

(#38808) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, hasonló esetről már volt itt nemrég szó, konkrétan az utóbbi időben ismeretlen helyről ismeretlen IP címekkel lévő bejelentkezéseket látok az MS fiókom (Outlook) mellett, mikor meg szoktam nézni a weben, hogy mi a helyzet. Volt már Lengyelország, Ukrajna - ezek után mailben figyelmeztetett az MS, hogy gyanús bejelentkezésről van szó, megváltoztattam a jelszavamat, mai napig nyugtom volt, nemrég este kíváncsiságból megnéztem, tegnap és a mai nap egy halom, szinte óránkénti USA bejelentkezések vannak megint 52.26.203.10-es IP címmel, most ismét megváltoztattam a jelszavamat, továbbra is aktív a kettős biztonsági funkció a bejelentkezéskor, vagyis egy másik mailt és android alkalmazást is használok a bejelentkezés megerősítésére, ha szükség van rá. Az USA ip címek bejelentkezésekor viszont egyik esetben sem volt semmi jelzés, hogy gyanús lenne, s hogy meg kéne erősítenem, hogy én vagyok-e...

Már tényleg nem értem, hogy tényleg fel van törve az MS fiókom, vagyis az Outlook mailem, melyre napi szinten jönnek levelek is, és rengeteg alkalmazás (windowson, droidon) használja szintén ezt a mail címet, vagy csak vakriasztás vagy mi a fene lenne... Két gépen használom ezt az Outlook mailt MS fiókként, mindkét gépen lefuttatva antivírus, MBAM, minden rendben.

Mi a véleményetek? Mit javasoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38809) UserX válasza #41133696 (#38807) üzenetére


UserX
őstag

Egyetértünk, azt hiszem LT-t terméket én sem fogok venni a jövőben. A KIS-re kíváncsi vagyok, a laptopom nem egy erőmű. Először újratelepítem az op. rendszert, mert már igen be van lassulva, de valószínúleg csak a jövő hétvégén lesz rá időm. Tulajdonképpen a KIS-re sem írnak rosszakat.

Annyi öröm azért van az ürömben, hogy mi éltük túl az Agnitumot. R.I.P. Ez már nem lesz az örökségünk része. Bocs a faviccért...

[ Szerkesztve ]

(#38810) piadex2 válasza Mikulásbá (#38804) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Erről tudsz valami tesztet mutatni?
Kösz.
Üdv,

piadex2

p.s.: más valaki? Más véleménnyel?
Tehát egy e8400 és 8 gb ram

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38811) Mikulásbá válasza piadex2 (#38810) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#38812) #41133696 válasza UserX (#38809) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igen,néha amikor ránéztem a jobb alsó sarokban a licencállapotára és az volt írva, hogy ez a licenc nem jár le soha... ösztönösen elmosolyodtam, olyan nincs, hogy soha... még azt is nehéz volt elképzelni, hogy akár 20-30 év múlva is használható legyen :D

Viszont a KIS tényleg jó, lehorgonyzok nála, nem lassítja a gépet, ismerkedem vele, tetszik.

(#38813) #41133696 válasza #41133696 (#38812) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mivel nem csupán tűzfalról van szó, hanem az OSS révén és egyébként a külön álló AV részlegük okán is, antivírusról is:

A hazai disztribúció is bejelentette a felvásárlásukat.

(#38814) Gubek-Einste válasza #41133696 (#38812) üzenetére

Viszont a KIS tényleg jó, lehorgonyzok nála, nem lassítja a gépet, ismerkedem vele, tetszik.
Én még 2004-2005 között használtam 1 évig KAV-ot és nem voltam vele teljesen elégedett, volt valami vele ami nem tetszett de már nem tudom mi. Az 1 év letelte után jött a NOD32, abból meg a 3.0-snak volt érdekesség, hogy a több 100 képet tartalmazó mappa megnyitásakor vadul dolgozott. Végül az OSS meghozta a nyugalmat és a békességet, semmilyen bajom nem volt vele (1-2 kisebb de hamar javították).
Erre mit az Isten: vagy váltok KIS-re vagy marad év végéig az OSS és aztán majd meglátjuk. Pont hétfőn vettem egy 1 éves licencet, nagyon jó :W

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#38815) piadex2 válasza Mikulásbá (#38811) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

Kösz az infót. Tetszik ez a Kaspersky.
Csak azt nem értem, hogy itt a "Fényképek, zenék stb. védelme" miért nem alapszolgáltatás? Akkor az alapverzió, az ~5000HUF-os mit csinál, ha ezt nem?
Kösz.
Üdv,

piadex2

mod:
többiek? Kaspersky? esetleg norton vagy comodo vagy bármi más? tapasztalatok?
kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38816) dqdb válasza piadex2 (#38815) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy itt a "Fényképek, zenék stb. védelme" miért nem alapszolgáltatás?
Csodálatos fordításról van szó. Az angol oldalon kiderül, hogy ezalatt automatikus és/vagy online biztonsági mentést értenek csak. Felesleges a TS változat, bőven elegendő az IS.

Kaspersky? esetleg norton vagy comodo vagy bármi más? tapasztalatok?
kösz előre is.

Ha fizetős terméket néznél, akkor a Kaspersky IS, F-Secure IS, Emsisoft IS, ESS próbaverziót teszteld le a saját gépe(i)den, melyik válik be a legjobban, mielőtt vásárlásra adnád a fejed.

Ha ingyeneset, akkor a 360 Total Security az egyik favorit a topikban.

A Comodo tűzfalban és HIPS terén erős igazán, a vírusirtóban nem annyira, a Norton úgy semmiben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38817) piadex2 válasza dqdb (#38816) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

kösz.
amúgy azt nézem, hogy nekem talán még az IS sem kell, elég csak az alap verzió. szerinted mi szólhat az IS mellett?
kösz.
üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38819) dokee78


dokee78
félisten

Kaspersky Anti Virus Renewal mit takar?
Kipróbálnám egy évre milyen.
Vagy van belőle Trial is?

(#38820) #41133696 válasza Gubek-Einste (#38814) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én nem hezitáltam sokat, aludtam rá egyet, aztán ébredést követően már váltottam is át. Pedig nekem az erősebb termék volt a csak tűzfal.

Az OSS-t mindig gyengébbnek, rosszabb választásnak tartottam mint az OFP-t, tekintve, hogy az OSS-nek az AV része legendásan gyenge volt. Vagy ebben a topicban, vagy az Agnitumosban volt olyan fórumtárs aki annak idején tesztelte mintákon és talán még a WD is leverte.

Anno ha valaki azt kérdezte tőlem, hogy OSS-t vagy KIS-t vegyen - mivel a KIS-nek is remek tűzfala van -, akkor azt válaszoltam neki, hogy a harmadikat OFP-t élettartam licenccel. Ha a kettő között kellett választani OSS vagy KIS között, akkor pedig azt, hogy amennyiben van az OSS-ből élettartam licenc, ráadásul féláron akcióban akkor azt, mert egyszer megveszed aztán jó napot. Látjuk hová vezetett az az út.

A KIS-t 2 év után újítani kell.

Egyébként, a tűzfala rendelkezik ugyanúgy extra funkciókkal, mint az AOFP, azaz van benne reklámszűrés, és minden személyes adatot gyűjtő cucc kérelmének blokkolási lehetősége.

Esetedben azt kell eldönteni, hogy:

Használod év végéig a nem túl acélos AV védelemmel szerelt OSS -t - a vég bejelentése előtt sem igazán voltak lelkesek a minták hatékonyságát illetően, hát még ezután -, vagy beváltod, megszabadulsz tőle, és két évig használod a sokkal erősebb védelmet nyújtó KIS-t ?! Ami engem illet nekem eléggé egyértelműnek tűnik, hogy melyik a helyesebb út.

(#38821) d3zs0


d3zs0
tag

Comodo böngészőkkel kapcsolatban mi a helyzet? Még mindig lassan jönnek a frissítések? ~fél éve Chromium-ot használok, előtt volt Epic is. Valami más kéne... FF/Chrome nem érdekel... Vivaldi/Yandex felejtős?

(#38822) piadex2 válasza d3zs0 (#38821) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

amúgy mi a gond a FF/chrome-mal?
kösz.
üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38823) d3zs0 válasza piadex2 (#38822) üzenetére


d3zs0
tag

Üdv!

tűzróka nálam jóval lassabb, mint a fentebb linkelt Chromium verzió... egyébként ősszel próbáltam! 5 napig bírtam. A másik + nem arról szól, h neked egy eszméletlen jó böngésződ legyen... finoman fogalmazva ;]

(#38824) piadex2 válasza d3zs0 (#38823) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

aha... de még is mire gondolsz konkrétan a chrome-nál? mert kezdő vagyok a témában.
köszönöm előre is megtisztelő válaszod.
üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#38825) blattida válasza d3zs0 (#38821) üzenetére


blattida
nagyúr

Mostanában nincs lemaradás, chromodo, dragon és icedragon is jelenleg tartja a lépést alapokat adó böngészőkkel...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38827) d3zs0 válasza blattida (#38825) üzenetére


d3zs0
tag

Akkor a Chromodo-t megnézem.

Vivaldi/Yandex-ről vélemény?

(#38828) d3zs0 válasza piadex2 (#38824) üzenetére


d3zs0
tag

(#38829) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Egy kedves ismerősöm 3-4 gépén használt Norton Security csomagot, melynek előfizetés lejárt és felmerült a kérdés, hogy érdemes-e váltani másik vírusirtóra, van e jobb, kedvezőbb árú megoldás? A Norton Security Deluxe (1év 5 gép) 50$.Évek óta használja eddig elégedett vele.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#38830) Pgraph válasza dni (#38829) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia!
A magam részéről éppen most szavaztam bizalmat ugyanennek a csomagnak további egy évre. Évek óta használom, nekem nem volt még vele gondom, ITT ráadásul olcsóbb is.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#38831) blattida válasza Pgraph (#38830) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem a 60 euro több, mint az 50 dollár...hosszabbítás esetén meg nem lehet különbség...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38832) Pgraph válasza blattida (#38831) üzenetére


Pgraph
aktív tag

36 EUR vs. 50 USD...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#38833) csabi10


csabi10
senior tag

Lehet valamit tudni a Comodo cloud antivirus megjelenéséről?

(#38834) dni válasza Pgraph (#38832) üzenetére


dni
őstag

Nálam is 60EUR-t ír.

(#38835) Pgraph válasza dni (#38834) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hm, nem tudom, nálam a fenti linken ez van:

Mindenesetre mai napon én ennyiért vettem, ráadásul nettóban, 28.34 euróért.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#38836) dni válasza Pgraph (#38835) üzenetére


dni
őstag

Az érdekes, mert nekem még ÁFÁ-t is rárak.

(#38837) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Barátnőm nemrég vett egy HP laptopot és lejárt rajta az alap vírusirtó, asszem valami Mcafee.
Keresgéltem neten, hogy milyet kellene helyette felrakni, de mindenhol más volt a jó...
Véleményetek szerint melyik lenne a legjobb választás?

Előre is köszönöm!

(#38838) Pgraph válasza dni (#38836) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Cookie-k miatt lehet így.
Az ismerősöd, mint jelenlegi NS használó, valószínűleg az általam mutatottat találja a linken.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#38839) blattida válasza csabi10 (#38833) üzenetére


blattida
nagyúr

Ma vagy holnap várható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38840) csabi10 válasza blattida (#38839) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm, remélem hasonló képességekkel rendelkezik majd mint a cav.

(#38841) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AV-Comparatives: Product of the Year 2015

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38842) blattida válasza csabi10 (#38840) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyival mindenképp többet tud majd, hogy ő már kapcsolódik a valkyrie-hez, így a friss kártevők esetében jobban teljesít. Viszont a cis-cav is hamarosan képes lesz erre.

A ccav magában is használható, offline módban is, viszont kevesebbet fogyaszt, mint a cav és valamivel gyorsabb is.
Ha kijön a végleges belőle, akkor magyarul is tudni fog.

LiLxWaYnEx
Semmi meglepő nincs a végeredményben, gyakorlatilag évek óta ez a helyzet az osztrákoknál.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38843) blattida válasza csabi10 (#38840) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos nem láttam a mai értesítést, a megjelenés egy hetet csúszik, január 26-ra.
Ennek oka elsődlegesen a nyelvi fájlok hiánya, mármint az angolon kívüliek közül még sok hiányzik, ami nagyrészt a comodonak köszönhető, lévén szombaton tették elérhetővé az angol fájlokat (amik még amúgy is változtak), így a fordítások közül sok még nem készült el (a magyar megvan)... :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38844) csabi10 válasza blattida (#38843) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm az infót, akkor várok tovább türelemmel.

[ Szerkesztve ]

(#38845) madle


madle
őstag

Kaspersky felhasználóktól kérdezném, a memória igénye nagyobb mint az ESS-nek? Január végén jár le a licenszem és gondolkodom a váltáson. Ez az egy kérdés a lényeges már csak, a hatékonyságát látom a tapasztalataitokból. :)

(#38846) Mikulásbá válasza madle (#38845) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,nagyobb.

(#38847) madle válasza Mikulásbá (#38846) üzenetére


madle
őstag

Értem, akkor marad az ESS. Egy régi Thinkpaden mindennel takarékoskodni kell. Köszi!

(#38848) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
AVG-t használok win7 alatt, én szerettem de egyre jobban zavar hogy kivételeket nem tudok normálisan beállítani. Mit ajánlotok helyette? Csak ingyenes jöhet szóba.

(#38849) daimonion válasza blattida (#38843) üzenetére


daimonion
senior tag

A beta változatoknál nrm regisztrálja magát a bizt központban.A Végleges már fogja ?

(#38850) Kristof_94 válasza Kristof_94 (#38837) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Senki? :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.