Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Pano


Pano
addikt

Avira Pro-val nekem is volt gondom, a legfőbb az, hogy elég jól fogta a böngészőn keresztüli netezést.
Nekem legalábbis.

(#37002) stingy2 válasza Pano (#37001) üzenetére


stingy2
senior tag

nálam is ez volt az első ok.nem csak lassította a netezést, de kb minden 10-15- oldalbetöltésnél perceket kellett várni.(mióta nod van újra, ez nincs)
az ütemezett vizsgálatok alatt a gép teljesen használhatatlan.ráadásul majd 1 óráig tartott neki a teljes vizsgálat.
az utolsó csepp az volt, h kb.1 hét után nem akart frissíteni, mert szerinte nincs a gépre telepítve a program :W és kérte, h installáljam az avira pro-t...hát (un)installáltam.
ez pár nap használat után kicsit sok volt:)
voltak még apróbb hülyeségei, de azt inkább csak én nem viseltem jól, nem mondanám hibának.
összességében a nod sokkal gördülékenyebb és ami fontos (nekem) észrevehetetlen, ha nincs dolga.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#37003) Semplar válasza stingy2 (#37002) üzenetére


Semplar
őstag

+1
Felraktam pár nap tesztelésre, de fél délelőtt után ment a levesbe. Most ESS8 -at nyúzom, nálam eddig ez a leggördülékenyebb, második helyezett az F-Secure Client Security 12xx, harmadik befutó pedig a KIS2015. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#37004) stingy2 válasza Semplar (#37003) üzenetére


stingy2
senior tag

nekem megy vissza a nod32. a nod+wsa+emet+windows8firewall control nem okozott problémát az elmúlt 1 évben..
f-secure av sajnos összeakadt nem kicsit az emet-tel ezért pár perc után uninstall lett.

INTJ

(#37005) Pano


Pano
addikt

Gépterhelés szempontjából még a webrootot érdemes kipróbálni.

(#37006) Butcher-HUN válasza blattida (#36993) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Megcsináltam továbbra sem működik el sem indul az MBAM. Tanácstalan vagyok. :(

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#37007) stingy2 válasza stingy2 (#36997) üzenetére


stingy2
senior tag

nagy + az avirának, egy mail, és visszautalták a vételárat

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#37008) fradi81 válasza fradi81 (#36692) üzenetére


fradi81
veterán

AVG free 2015 lett a megoldás erre, azóta nincs semmi ilyesmi a chrome-ban.

moto g72, Ninebot d28e

(#37009) d3zs0 válasza Butcher-HUN (#37006) üzenetére


d3zs0
tag

Szedd le az mbam-t
Utána a KIS-ben csinálj az alkalmazásszabályoknál egy automatikus tisztítást
Majd nézd meg a szabályok között eltűnt-e az mbam-el kapcsolatban minden, ha nem akkor távolítsd el az adott szabályt.
Ezután telepítsd újra (esetleg telepítés előtt restart).

(#37010) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!

Egy Windows 10-es gepen melyik ingyenes vedelemmel jarnank jobban?
Avast Free vagy 360 Total Security-vel?
Koszi a segitseget!

(#37011) #10234880


#10234880
törölt tag

Hellóka. nos mivan az ESS 9-el? aki teszteli mi a véleménye róla? jobb lesz? lesz benne valami több,plusz, stb? vagy valami?és mikor lesz már végleges?

(#37012) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van nálam egy Lenovo laptop, és már kezdek agyfaszt kapni tőle! :W

Egy fél éves Z50-75 laposról lenne szó. Azzal került hozzám, hogy netről ha tölt le valamit az illető, akkor maximum 7-11 megabit környékével tud. Na most nálam is ugyanezt produkálta. Újraraktam az egész rendszert, minden driverből a legfrissebbet szedtem le. Vírusírtónak MS -t raktam fel, illetve Malwarebyte-ot.
És látom hogy minden szépen működik, hozza a maximum sávszélt.

Illetővel beszélek hogy jó minden, és mondja hogy Panda antivírust nem-e raknám fel inkább. Felrakom, mondom rámérek a sávszélre, erre ugyanúgy 7-11 megabit. Na most letöröltem a Panda antivírust, de ugyanúgy megmaradt a sávszél.

Szerintetek mégis mi a francot csinálhatott hogy lecsökken a letöltési sebesség?

iPhone 13 Pro Max

(#37013) Cs1csó válasza Liliom86 (#37010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, AMENNYIBEN bekapcsolod minden motort - akkor 360 TSE-t szokták ajánlani, persze ilyenkor a memóriafogyasztás lehet hogy magasabb lesz. Tehát érdemes kipróbálni mennyire fogja a gépet vagy sem. Ha valami nem okés akkor - alapos takarítás registry seprés - és tedd fel az avast free-t (érdemes a megerősített üzemmódot bekapcsolni - közepesen - és vírusvédelem műveleteknél ne legyen automatikus eltávolítás hanem előbb kérdezzen majd karanténozzon és ha ez nem megy esetleg javítás törlés)

Ha az AVAST sem tetszik akkor ezeket érdemes még kipróbálgati (sorrend nem releváns )
- AVIRA FREE
- AVG FREE
- PANDA FREE (labor eredményei a legjobbak de sokan nem ajánlják)
- BITDEFENDER FREE (fapados érzet nem szimpi hogy kb. 1 éve frissült utoljára a program)
- COMODO IS (FREE) (nagyon komplex - talán túlságosan is.)

(EZEKEN kívül versenyben van még a szintén kínai BAIDU de talán annál jobb a TSE. Vagy akár a FORTICLIENT bár ennél a szülői felügyeletet szokták kiemelni és az, hogy fogja a netet valamelyest.)

A win 10-en elvileg mind muzsikál - volt programfrissítés - még talán a BD free is fut bár annak baxtak frissítésére.

(#37014) Liliom86 válasza Cs1csó (#37013) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Koszi a valaszt.
360 TSE jobban is tetszik minden teren mint az Avast,csak rendszer betolteskor nem egybol kapcsolhat be (vagy nem tudom) mert a rendszer kijelzi hogy ki kapcsolva ropke 1-2 masodpercig a biztonsagi kozpontba.
Win 7 alatt pedig ora mellett is.
Ez nem problema meg nem?

[ Szerkesztve ]

(#37015) blattida válasza Liliom86 (#37014) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem probléma még, nem? Gondolom ez a záró kérdésed, s a válasz az, hogy nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37016) dragon1993 válasza jozsi252 (#37012) üzenetére


dragon1993
őstag

Én driver hibára tippelek, próbáld meg ezt.

(#37017) jozsi252 válasza dragon1993 (#37016) üzenetére


jozsi252
veterán

Csökkentett módba hozza a maximum sebességet, ezért kizárom a driver hibát. :(

iPhone 13 Pro Max

(#37018) quailstorm válasza jozsi252 (#37017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pont az jelzi a driver hibát, ugyanis csökkentett módban minimál driverekkel megy

(#37019) jozsi252 válasza dragon1993 (#37016) üzenetére


jozsi252
veterán

Win 7-ról van szó, de amiket tudtam a leírás alapján beállítottam, de így sem lett jó.

(#37018) quailstorm

Hálózati drivereknek el kell indulniuk hogy menjen a hálózat, amúgy nem csak wifin hanem LAN-on keresztül is csak 10 megabit a max letöltés.Csökkentett módba meg mindkettő jó. 2 gép között másolva szintén megvan a kellő sebesség.
Ha a driver rossz lenne, akkor szerintem 2 gép között is le lenne korlátozva 10 megabit környékére a sávszélesség.

iPhone 13 Pro Max

(#37020) quailstorm válasza jozsi252 (#37019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

utóbbi miatt igaz
csökkentett mód hálózattal, hát keveset használtam lapost, nem tudom wifinél az a telepített drivert vagy a gyárit erőlteti-e, de asszem a telepítettet

tanácstalanná tettél, mert ugye egy reinstall kiütné a korlátozásokat

(#37021) #10234880


#10234880
törölt tag

valaki erre ----> (#37011)

(#37022) Szellem. válasza #10234880 (#37021) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én használom és tesztelem. Teljesen rendben van a program. Gyorsabb lett mint a 8-as verziók, de ugye az se fogta a gépet!
Vannak vele kisebb bugok, de ha ki szeretnéd próbálni, abszolút használható!

(#37023) #10234880 válasza Szellem. (#37022) üzenetére


#10234880
törölt tag

de azokat a véglegesig tuti kiküszöbölik,ugye? és ám,miben gyorsabb? és mikor lesz meg a végleges?azt lehet tudni kb.?

(#37024) daimonion


daimonion
senior tag

Tencent Pc Manager programot használja tesztelte valaki ?
Avira +plusz saját motort használ.Avira motorral kicsit "zurás" a memóriafogyasztása 270 Mbyte tehát kevs rammal rendelkező gépeken nem biztos, hogy ez az ideális megoldás.Viszont a teszteken nem szerepel rosszul. természetesen ez is kinai termék mint a quihoo és INGYENES

VB100

[ Szerkesztve ]

(#37025) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Comodo Internet Security 9 Beta

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37026) t72killer válasza ƵøŁĭ (#37025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rájukfér, kéne valami hibamenteset produkálni win10 alá:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37027) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

McAfee 2016

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37028) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#37027) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És mi az újdonság bennük? Mi változott? GUI, egyéb tartalmak?

(#37029) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#37028) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Fejlesztési naplót sose találok hozzá .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37030) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék valami jó védelmet notebookra windows10 alá,milyen vírusirtót ajánlanátok,természetesen lehet fizetős is. Egyik gépünkön Kaspersky van jelenleg,de szeretnék valami más alternatívát is kipróbálni. Jelenleg
Trend Micro Antivirust használok próbára.
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37031) Kumblee88 válasza python1 (#37030) üzenetére


Kumblee88
csendes tag

Én most Mcafee-t használok eddig nagyon bejön! Jó a felismerése, sok egyéb hasznos funkció is van benne!

(#37032) GEPESZ66 válasza Kumblee88 (#37031) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Lehet, hogy már írtam itt is, én a McAfee Live Safe-t használtam 9 hónapig, 4300 Ft-ért vettem.
2 asztali gépet, 1 laptopot, ill. 1 androidos telefont védett.
Egyszer utánna néztem, hogy 2GB RAM az optimális a telepítéshez.
Ez pl. az ESS-nél 512MB.
Ez egy kicsit meglepett.
Mintha jobban használta volna a gép erőforrásait, mint az ESS.
Egyébként nem volt probléma vele.
A céges gépeket, androidos telefonokat is a McAfee védi.
Én most a telefonon újraraktam a ROM-ot, s gondolkodok, hogy a kettő közül melyik legyen.

(#37033) akaido válasza python1 (#37030) üzenetére


akaido
addikt

[Panda Free Antivirus
2016]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37034) GEPESZ66 válasza Kumblee88 (#37031) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Melyiket használod?

(#37035) GEPESZ66 válasza akaido (#37033) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha rádugsz a PC-re pendrive-t, akkor feldobja-e a vizsgálat lehetőségét.
Védelmet nyújt-e online bankoláskor?

(#37036) python1 válasza GEPESZ66 (#37035) üzenetére


python1
veterán

Én arra Bitdefender Safepay-t használom.

(#37037) akaido válasza GEPESZ66 (#37035) üzenetére


akaido
addikt

Az azonnali USB vizsgálat van és beállítás függő.
URL filter működik a free verzióban is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37038) python1 válasza akaido (#37037) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Ki fogom próbálni,már régen szerettem volna,csak valamiért itt nem ajánlják.

(#37039) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#37035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, +1 a BITDEFENDER SAFEPAY javára, én is ezt használom, gyakorlatilag egy teljesen önálló böngészőben nyílik meg az adott bank oldala és virtuális billentyűzetet is lehet (ajánlott használni) ha már minél erősebb védelemre törekszünk.

(#37040) ƵøŁĭ válasza python1 (#37038) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Mert a teszteken túl van értékelve :) .(Comodo;Avast;Qihoo jobb védelmet add ) Termékkel kapcsolatban csak annyi a problémám ,hogy a mappa vizsgálat még mindig nagyon lassú . Egyébként a TrendMicro-t sem szabad elfelejteni ,mert jó termék .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37041) Szellem. válasza GEPESZ66 (#37035) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tegnap próbaképpen felraktam a Lenovo Yoga 3 laptopomra. Meglepően tetszett!
Gép újraindítás után nem fogta a gépet!
Természetesen kíváncsi lennék a védelmi képességeire is, meg főleg arra, hogy a 2016-os kiadások mit tudnak!
Remélem, valaki leírja ide! Meg jó lenne valami képet is látni, hogy néz ki az új GUI-ja. Állítólag az is át lett szabva.

[ Szerkesztve ]

(#37042) Kumblee88 válasza GEPESZ66 (#37032) üzenetére


Kumblee88
csendes tag

Hát igen azt én is észrevettem, hogy az erőforrásokkal nem bánik a legjobban a Mcafee, ha ezt javitanák benne akkor nagyon jó lenne !

(#37043) Szellem. válasza Kumblee88 (#37042) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tedd fel az újat! Feljebb linkelték, hogy kijöttek a 2016-os kiadások! Írják, hogy jobbak lettek e téren is.
Plusz berakhatnál képeket róla. :R

(#37044) python1 válasza ƵøŁĭ (#37040) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a válaszod!
Igen,nekem is ez a meglátásom,egyébként szimpatikus a TrendMicro,nem használ sok erőforrást de teszi a dolgát.Nem utolsó sorban elég baráti az ára is.

(#37045) pendre54 válasza Cs1csó (#37039) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam alapból ESET Nod32 és MBAM kombó van fent a gépen. Amennyiben a netbanki használat miatt telepíteném a Bitdefender Safeplayt, mennyire viselnék el egymást a másik kettővel?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#37046) Szellem. válasza pendre54 (#37045) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt sajnos így nem lehet megmondani előre, viszont ha javasolhatok, akkor azt mondanám, hogy olyan megoldást válassz, amiben kompletten van benne biztonságos bankolási funkció!
Az ESS 9 nemsokára kint lesz. Abban van ilyen funkció és nagyon jóra sikeredett. Én használom jelenleg a betat és nem tudok róla rosszat mondani. Ha a Nod32 szereted és megvagy vele elégedve akkor inkább javasolnám neked az ESS9-et. :R

(#37047) Orlin válasza akaido (#37033) üzenetére


Orlin
addikt

Ez a panda cloud vagy teljesen más panda?
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#37048) ƵøŁĭ válasza Orlin (#37047) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37049) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(Elsősorban felhívnám mindenki figyelmét ,hogy ez egy szubjektív vélemény . )

Lassan megérkezik az összes ismertebb gyártó által készített 2016-os termék . Az elmúlt egy év tapasztalatait figyelembe véve meg tudom nevezni a 3 legjobb terméket a 2015-ös szériából .Ennek eldöntéséhez számos szempontot figyelembe vettem . Kis részletet kaphattatok már a szignatúra alapú tesztekből de egy komplett szemlélet felállításához ,azért bővebben bele kellett nyúlni a dolgok közepébe . Az alábbi pontok segítségével sikerült kiválasztanom három terméket :
1. Termék weboldala
Az átlagos és haladó felhasználó számára megfelelő termék ismertetés .
2. Marketing
Stratégia komplex felépítése ; piaci részesedés .
3. Kezelőfelület
Egyszerűség,áttekinthetőség;nyelvi hibamentesség ,megfelelő funkcionálás (mikro hibák jelenléte) .
4. Beállítási lehetőségek;
Széleskörű kezelhetőség ; kivétel hozzáadás .
5. Frissítés
Teljesítményre gyakorolt hatás ( CPU;RAM ) ;gyakoriság ; esetlegesen felmerülő "rossz frissítés " (lsd. Avira,Panda) .
6. Felismerés;védelmi képességek
Két védelmi vonal hatékonysága felismerés és megelőzés szinten .
7. Téves riasztások
Mennyisége és feldolgozása .
8. Hibák megléte
Visszajelzés alapján feldolgozott tényleges hibák javítása .
9. Webvédelem (pl. Bank)
Funkció megléte ; hatékonysága és kezelhetősége ; támogatás (bank) .
10. Support
Minták feldolgozása ; felhasználói igények kielégítése .
11. Reklámok
Termékben megjelenő akciók gyakorisága ,agresszív megnyilvánulása .
12. Fejlesztés
Év közben megjelenő frissítési naplók tartalma.
13. Stabilitás
Termék megfelelő ,stabil működése.
14. Eltávolítás
Gyártó biztosít a felhasználónak eltávolító eszközt; a termék eltávolítása megfelelően zajlik ; felismert kártevők eltávolítási képessége .
15. Ár
Adott termék ár/érték arányait figyelembe véve.
16. Teszt eredmények
Hivatalos és nem hivatalos "amatőr tesztek" által kreált kép megfelelő értelmezése .

Végezetül lássuk a termékek neveit két kategóriában .
2015-ben a legjobb teljesítményt biztosító termékek .
Fizetős: Emsisoft;F-Secure;ESET
Ingyenes: Qihoo; Comodo ; Avast

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#37050) Fandango válasza ƵøŁĭ (#37049) üzenetére


Fandango
veterán

Az ingyenes kategóriával teljesen egyetértek, a fizetős termékek azóta nem érdekelnek amióta ilyen ingyenes megoldások vannak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.