Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
A Kaspersky (KIS) bekapcsolt védett böngésző esetén nem tudok fizetni a CIB felé.
Találkoztatok már ilyennel???? :F

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#38152) Narxis válasza Tetete1 (#38147) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én meg csak Windows Defender használata mellett se kapok vírust akkor az most ugyanolyan jó mint a Kaspersky? Nyilván nem mindegy ki ül a gép előtt és a teszt melletti pdf-eket is érdemes megnézni mert ez a pontozás nagyvonalú illetve félreértésekre adhat okot.

Thanos was right.

(#38153) Kékes525 válasza Narxis (#38152) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem klikkelsz összevissza mindenre és nem látogatsz az internet alvilágába, akkor természetesen jó lehet az is. Azonban még így is előfordulhat malware, mert bármelyik site malware-os lehet, bármilyen jó is a védelmük, bármennyire is odafigyelnek. Úgyhogy igazad van: "Nyilván nem mindegy ki ül a gép előtt". Ezzel nagymértékben csökkenthető a veszély. Legtöbbször a felhasználó a leggyengébb láncszem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38154) Tetete1 válasza Narxis (#38152) üzenetére


Tetete1
senior tag

Azzal a különbséggel, hogy én mindenhol járok és mindent kipróbálok...kémprogram keresőt és woodooshieldet használok (vagy UnhackMe-t, de az előbbit jobban szeretem)... sok sok reklámblokkolóval (6-8 féle, de nem lassít semmit).

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#38155) labeda válasza net91 (#38151) üzenetére


labeda
aktív tag

Win 10 használata óta nálam sem működik, Otp felé. Keresgéltem ezzel kapcsolatban a neten, úgy tűnik ismert hiba ennél a rendszernél, megoldást nem találtam. (vagy ha van, nem értem az angolt), Win 7-nél nem volt ilyen gond, de semmiért nem tenném azt vissza a 10 helyett.

(#38156) Narxis válasza Tetete1 (#38154) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindenki jár tilosban. :) Én csak reklámblokkolót használok.

Thanos was right.

(#38157) lugosi válasza net91 (#38151) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Biztonságos Pénzügyek progit használod a Kaspersky esetén? Nálam úgy működik háromféle mobilbank is, bár pont amit te írtál az nincs köztük.

(#38159) dqdb válasza Pityu. (#38158) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy tilos a PH-n tilos reflinkek használata?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38160) blattida válasza Pityu. (#38158) üzenetére


blattida
nagyúr

Reflink használata miatt töröltem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38161) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Érdekes kis cikket találtam 2010 es,mely arról ír hogy az antivírus piacon nyílt titok hogy a Kínai Antivírus cégek,gyártják a vírusokat,hogy így tiszteségtelen előnyre tegyenek szert.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38162) Peczek válasza Dévacsen (#38161) üzenetére


Peczek
aktív tag

Valami miatt ezt én is így gondoltam, de azt hittem, hogy ez is csak valami világ-összeesküvés, és én vagyok paranoiás :)

[ Szerkesztve ]

(#38163) Dévacsen válasza Peczek (#38162) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez is megér egy misét,vajon ez az antivírus mikor lesz sláger nálunk,jelenleg a nagyobb teszt oldalakon nem találtam a nevét.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38164) blattida válasza Dévacsen (#38161) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez, mondhatni, az összes av cégre igaz lehet, de gyakorlatilag a valóság nem igazán támasztja alá, elég csak megnézni az egyes kártevők eredetét, országok szerint. Az a kevés kínai cég, akik ilyesmit tettek vagy tesznek (pld. raising, iobit), vagy csak belső piacon működnek vagy nem igazán sikeresek Kínán kívül. Gyakorlatilag a nagyok (qihu, baidu, tencent) nem szorulnak rá ezekre a praktikákra, mivel óriási adatbázissal és felhasználói bázissal rendelkeznek, rengeteg mintájuk van, nincs szükségük saját kártékony kódok előállítására.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38165) Dévacsen válasza blattida (#38164) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Egyébként egy másik cikket kerestem amit a napokban olvastam,az is 1-2 éves lehetett,gondoltam beteszem ide,de nem találtam meg,az arról írt hogy 55% Kínában a fertőzött pc-k száma,sokaltam,nem tudom milyen védelmi programot használnak arra felé,de nem ezt vártam volna. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38166) net91 válasza lugosi (#38157) üzenetére


net91
senior tag

Igen, a biztonságos pénzügyeket használom (Kaspersky, KIS) , amelynek jellemzője, hogy a böngésző bővítményeit letiltja, így "védett böngészővé" válik.
A link mellett a "fogaskeréknél", beállításnál három lehetőség van:
-védett böngésző beállítása
-művelet kérése
- ne futtassa a védett böngészőt.

A problémám az, hogy ha a védett böngésző be van kapcsolva, akkor kártyával a CIB felé nem tudok fizetni (de az OTP felé igen).

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#38167) lugosi válasza net91 (#38166) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hű, akkor nem tudom. De én ennyire nem másztam bele, csak telepítettem és alapbeállításként használtam.

(#38168) blattida


blattida
nagyúr

Az avc legújabb, gyakorlatilag prototípus tesztje már elérhető, érdemes az egészet elolvasni, mert az egyes "gyártók" által fel nem ismert kártevők világra vetített eloszlására vonatkozik és igen érdekes dolgokra is fény derül belőle.
Nagyon tanulságos anyag.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38169) Szellem. válasza blattida (#38168) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Érdekes teszt! Kicsit másképp alakultak bizonyos eredmények. :)

(#38170) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

SecuraLive® Internet Security Nyereményjáték!

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38171) blattida válasza Szellem. (#38169) üzenetére


blattida
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy mondjuk elég meglepőek az egyes av termékek elterjedtsége és tökéletesen látszik az is, hogy messze nem Kína a legnagyobb kártevőforrás...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38172) Dévacsen válasza blattida (#38171) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Meg van,ezt kerestem.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38173) Szellem. válasza blattida (#38171) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nyilván látszik ebből a tesztből, hogy hogyan oszlanak meg a kártevők és mely országok a "leg fertőzöttebb" kategória. Azonban a számomra inkább az eredmények az elfogadhatóak. Jelen esetbe ez a sorrend inkább fedi az aktuális eredményeket. Illetve inkább hihető a számomra.
Ott az ESET amely sok esetben nem hoz olyan kimagasló eredményeket, mint Pl. A Bitdefender vagy a Kaspersky. Nekem meg a személyes tapasztalatom pont az mutatja akár otthon, akár céges környezetben, hogy bizony, jóval több alakalommal jelez egy linkben, egy csatolmányban való kártevőt, míg a KIS pl. vagy a Bitdefender meg sem szólal. De sorolhatnék számtalan példát, amelyben a való életben más eredményeket mutatnak a tesztek. Aztán Pl. az ESS Spamszűrője 98%-ban kiszűri a fiókomban lévő spameket, vagy ott az F-Secure, ami szintén hasonlót produkál. Ellenben a Bitdefender, Norton, KIS, amiket próbáltam, meg se mukkannak, vagy alig még annak ellenére sem, hogy "tanítom"!
Ezzel nem a fent említett termékeket akarom dicsérni vagy lehúzni, hanem pont azt akarom, hogy szerintem az eredmények erősen lehetnek régió függőek is! Ahogy kiderül az általad linkelt tesztből, más-más az egyes országok vírsumutatója. Így simán lehet, hogy például az USA-ban elbukik egy Nod32, de egy Norton meg magasan hozza az eredményeket. Más tészta a globális eredmény, amelyet ez a táblázat szépen mutat. Nekem nem volt meglepő az eredmény, mert a saját tapasztalatom, pont hasonló.
Egy ilyen tesztnek sokkal több értelme van, és közelebb hozza a valóságot! Nyilván a teljesítmény, eltávolítási képesség teszteknek is van eredménye, hiszen nem mindegy, hogy mennyire fogja a gépet az adott termék, stb.
Számomra örvendetes ez a tesztmetódus!

(#38174) Kelvin válasza blattida (#38168) üzenetére


Kelvin
őstag

Kíváncsi lettem volna a QIHU 360 hogyan szerepel. Ahogy elnézem a teszt eredményeket, talán még az első helyet is megszerezné.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#38175) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#38170) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyébként ez milyen termék? Jó, megbízható?
Tetszik a leírás alapján, mint újdonság!

(#38176) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Az volna a kérdésem, hogy van e tapasztalatotok céges környezetben üzemeltetett vírusírókkal kapcsolatban? Kicsit több mint 100 munkaállomást kellene védeni, jó volna ha a központi management felület felhő alapú volna. Korábban a Symantec, Panda, Bitdefender, Eset megoldásaival találkoztam egyéni vírusirtóként, vagy más felügyleti szoftverekbe integrált integrált termékként. A Symantecel volt a legkevesebb probléma, így ezt favorizálom a leginkább, de sok jót hallottam a Kasperskyről is.

(#38177) tylerddd


tylerddd
veterán

Lehet hülyeséget kérdezek, de létezik-e kimondottan hordozható adattárolókra készült program vírusok ellen?! Arra gondolok, h ha olyan helyen kell használnom a külső HDD-m/pendrive-om, ahol nincs megfelelő vírusvédelem (ismerős gépe, bármilyen intézmény stb.), akkor ne kapjak be semmi kártevőt.
Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#38178) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!

Ismerős gépére kellene ingyenes kergető magyar nyelvű.Személy szerint 360 TS-t használok de az angol ugye.Kérdésem lenne Avg,Avast,Panda free, közül melyik hozza azt a szintet,amit a 360 ezt most arra értem,hogy melyik fogja legkevésbé a gépet,mert elég gyengécske.

(#38179) AtHoS válasza dni (#38176) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"céges környezetben üzemeltetett vírusírókkal kapcsolatban"

Hoppácska, ez így nyíltan elég kemény ;]

read-only mode on the forum

(#38180) blattida válasza tylerddd (#38177) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem hülyeség és igen, létezik, például a pandának is van.

csaba1203
Szia!
Ezek közül avast.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38181) csaba1203 válasza blattida (#38180) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi!Ezek szerint a 2016-os már nem fogja annyira,mint az előző mert én próbáltam anno azt is és eléggé megakasztotta a kis netbook-om.Felrakom neki,aztán ha nem megy megpróbálom rábeszélni 360 TS-re.

(#38182) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#38175) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azóta már változott pár dolog .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38183) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#38182) üzenetére


Kékes525
félisten

Erről jut eszembe, az idei tesztek alapján változott az ajánlott víruskergetők listája?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38184) dni válasza AtHoS (#38179) üzenetére


dni
őstag

Meg kellene már tanulnom gépelni, olvasni :D Természetesen vírusirtókkal akart lenni.

(#38185) blattida válasza Kékes525 (#38183) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem igazán, viszont aktualizálom kicsit a témaösszefoglalót, mert a Qihu 360 még nincs benne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38186) didros


didros
senior tag

Sziasztok!

Egy atom processzoros 1GB rammal szerelt netbookra melyik ingyenes vírusirtót ajánlanátok? (Win 7 starterre)

(#38187) csaba1203 válasza didros (#38186) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem 360 TS menni fog rajta.

(#38188) Dévacsen válasza didros (#38186) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Azért mielőtt elfogadod az előttem hozzászóló,ajánlatát vess egy pillantást erre a cikkre,és nézd meg szeretnél e ilyen programot a gépedre.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38189) riki válasza didros (#38186) üzenetére


riki
senior tag

Gondolom ez egy Acer z5 -ös gép. Akkor Baidu,vagy Tercent / mehet a Bitdefender motor / . Nyugodtan frissithetsz Win 10-re ,sokkal gyorsabb lesz a gép.

(#38190) blattida válasza Dévacsen (#38188) üzenetére


blattida
nagyúr

A linkelt cikk majd három éves, a felhozott problémák elég régen megszűntek.
Nyugodtan lehet használni a 360-at.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38191) Dévacsen válasza blattida (#38190) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem tudom,legutóbb mikor teszteltem év elején,a teljesen maxra frissített oprendszeremre,azért még talált vagy 10-15 frissítést,nem tudom hogy csinálja ha már a windows updaten sincs frissítés,úgy hogy csak óvatosan vele,nehogy meglepődjön valaki,főleg ha nem hozzáértő gyanútlan felhasználóról van szó aki bízik az ajánlásban és telepíti,ki tudja mik azok. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38192) viralmind válasza Dévacsen (#38191) üzenetére


viralmind
aktív tag

A teljesen maxra frissitett op rendszeren pld az Eset nod32 is talal egy rakas olyan frissitest amit a win update hirbol sem ismert, szoval azert ez nem erv. 360 essential eseten pedig a frissitesekkel sem zaklat , tekintve hogy nincs benne ez a feature.

[ Szerkesztve ]

(#38193) Dévacsen válasza viralmind (#38192) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszönöm hogy ezt leírtad,erről nem tudtam eddig. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38194) blattida válasza Dévacsen (#38191) üzenetére


blattida
nagyúr

Magam is láttam már, hogy több védelmi program jelez a patch-ek miatt, miközben a win update nem, így nem teljesen pontos a wu, ebből a szempontból...főleg úgy, hogy sokszor az adott gépen lévő egy adott program miatti win patch miatt jeleznek mások...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38195) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Már a reklámszoftvereket is is irtja a Microsoft víruskeresője,elsősorban csak vállalati felhasználóknak.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38196) CJ4567


CJ4567
veterán

Kasperskyből hogy lehet a kódot eltávolítani úgy hogy a kód aktív marad? Sajnos nem vált be.

No Sana No Life

(#38197) Mikulásbá válasza CJ4567 (#38196) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sehogy,ha egyszer elindult,akkor ketyeg,akár használod,akár nem.

(#38198) CJ4567 válasza Mikulásbá (#38197) üzenetére


CJ4567
veterán

Az nem baj ha ketyeg, csak hogy újra fel lehessen használni.

No Sana No Life

(#38199) Mikulásbá válasza CJ4567 (#38198) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze,az rendben van,de a napok az első perctől mennek.

(#38200) savior válasza Dévacsen (#38195) üzenetére


savior
őstag

Akkor mostmár érdemes Windows Defendert használni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.