Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) demars


demars
addikt

Keresgéltem, olvasgattam... végül az Avast mellett döntöttem ismét... Viszont 2016-os évre a premium csomagot vettem meg. Ez jóval drágább, mint a sima pro volt, viszont 3 gépre kértem, így csak 3k -val volt több!
Most utaltam... remélem hamar küldenek kódot, mert holnap az egyik laptopot viszik el...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38552) zolee0307 válasza AtHoS (#38550) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszönöm szépen, akkor felrakom. Az adblock plusnál amit észrevettem, hogy már nem blokkol mindent, mint régebben.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#38553) Kékes525


Kékes525
félisten

A vírustotal site elemzése a tesztelt oldalon lévő letölthető programokra is vonatkozik? Vagyis, ha az tisztának találja az elemzett oldalt, akkor a tesztelt oldalon letölthető file-okra is (szerinte) tiszták?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38554) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#38553) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha a hivatkozás közvetlen letöltésre utal akkor ellenőrzi a fájlt . Egyszerű url esetében nem .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38555) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#38554) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, pedig szvsz úgy lenne az igazi...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38556) dqdb válasza AtHoS (#38550) üzenetére


dqdb
nagyúr

HTTPS esetén mi történik? Nem szűr, vagy ilyenkor a böngészőbe telepített extensionre támaszkodva szűr, vagy tanúsítványcserélgetéssel belép a biztonságos kapcsolatba?

Ha most meghosszabbítanám az egyik Emsisoft licencemet, akkor ingyen járna hozzá az AdGuard, és elgondolkoztam rajta, de ha tönkreteszi az eredeti tanúsítványláncot, akkor ingyen sem kell.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38557) Fandango válasza dqdb (#38556) üzenetére


Fandango
veterán

Valamit babrál a tanúsítványokkal az biztos, mert nekem is úgy kellett rákeresni, hogy működjön az oldalbetöltés. Jó progi, de én belefutottam néhány apróbb kellemetlenségbe így inkább uBlock origin van használatban (pedig lifetime license van az AdGuardhoz).

(#38558) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Quick Heal 2017 Beta

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38559) AtHoS válasza dqdb (#38556) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Böngésző kiegészítőt nem kell telepíteni mellé és szűr HTTPS esetén is

Filtering support for https-connections in portable-browsers

A HTTPS szűrést ki lehet kapcsolni, illetőleg kivételkezeléssel lehet fehér listát készíteni hozzá

read-only mode on the forum

(#38560) dqdb válasza AtHoS (#38559) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi, ezek szerint vagy beletúr a biztonságos kapcsolatba, vagy az oldalak egyre nagyobb számú részén nem végzi a dolgát. Innentől kezdve számomra ez a termék teljesen érdektelenné vált.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38561) #24633088


#24633088
törölt tag

Sziasztok! Találkozott már valaki bd total security 2016-nál nagyon magas (99%) proci használattal (4gen i3) plussz 80-90%-os ram használattal (8gb)? Esetleg valami megoldás? Közel 3éve használok bd-t, de ilyet nem produkált még. Most volt egy ssd csere és tiszta win10 telepítés és azóta ezt produkálja.

[ Szerkesztve ]

(#38562) Cs1csó válasza #24633088 (#38561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ez abnormális, amikor kb. hasonló gépemen teszteltem - minden motor bekapcs - akkor a cpu fogyasztása kimondottan alacsony volt, a memóriából evett többet - 300MB körül. Sajnos csak egy alap ötletem van, hasonlót tanácsoltam nemrég - letakarítod a progit nagytakarítás restart vagykétszer :) majd szépen újra felteszed, annyit esetleg megnézhetsz hogy a win defendert kiakapcsolta e és nem két védelem fut egyszerre.
Plusz adni neki egy kis időt - ellenőrizget frissítget belakja a gépet stb. (ez már egy kicsit fengshui de jobb ötletem nincs)
Annyit tegyél már meg ha megoldódott, akár más tanácsa alapján vagy egyéb módon írd már meg a megoldást vagy.

(#38563) #24633088 válasza Cs1csó (#38562) üzenetére


#24633088
törölt tag

Szia. Már újra raktam, ki is kapcsol mindent, vírus sincs a gépen. Sajnos nem egyedi eset, mert a bd fórumon több téma is van erről, csak nemigazán beszélek angolul, valami olyasmit hámoztam ki, hogy indítsuk újra a gépet, meg hogy elvileg a 2016 verzióra javítják, de nekem meg pont ezzel jött elő ez a hiba😒. vsserv.exe ragad be vagy micsoda. Az újraindítás után jó is kb 2órát de aztán megint ugyan ez a helyzet.

(#38564) dqdb válasza #24633088 (#38563) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Google első találat a problémáról megoldási ötletekkel. Megnéztem, a Google Translate egész használható magyar fordítást ad a szövegre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38565) #24633088 válasza dqdb (#38564) üzenetére


#24633088
törölt tag

Köszi, de annyit hámoztam ki, hogy végül is kapcsoljam ki az aktív vírusvédelmet (folyamatos szkennelés), de ez nem megoldás (számomra), olyan mintha veszel egy kocsit amin nem működik a fék és az a megoldás, hogy nem használod. Most feltettem az avast premiert, szerencsére van a családban licensz másik gépre elsőre pozitív csalódás, mert régen pont a "magas" erőforrás igény miatt nem az avast lett hanem a bd, de most elnézve szinte észre sem lehet venni hogy van.

(#38566) dqdb válasza #24633088 (#38565) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az első pontban szerepel egy megoldási javaslat. Azt kipróbáltad egyáltalán?

A második pontban tényleg az van leírva, hogy kapcsold ki a védelmet, de úgy kezdődik ez a félmondat, hogy ideiglenesen, és úgy fejeződik be a leírás, és nézd meg, javult-e a helyzet. Ha nem, akkor evidens a support ticket nyitása, a link a lap alján szerepel. Ha igen, akkor is azt kérik, vedd fel velük a kapcsolatot, és írd le a helyzetet és azt, hogy milyen beállításokat módosítottál, aminek hatására megszűnt a 100%-os CPU terhelés.

Avast IS-ből van most is futó 6 hónapos promó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38567) #24633088 válasza dqdb (#38566) üzenetére


#24633088
törölt tag

Igen mindent próbáltam és csak a kikapcs használt, de mint írtam ez nem opció nekem. Köszi, de van itthon premier.

(#38568) daimonion válasza #24633088 (#38567) üzenetére


daimonion
senior tag

Én azt nem értem, hogy miért használsz egy ilyen programot ami nem működik megfelelően. Annyi más program van ingyenes fizetős ami nem ilyen bugos.

(#38569) #24633088 válasza daimonion (#38568) üzenetére


#24633088
törölt tag

Ezt most nem értem. Eddig az elmúlt cirka 3 év alatt semmi gondom nem volt a bd-vel, most hogy lett lecseréltem, mivel mint írtam az nem megoldás hogy kikapcsolom a védelmet. De azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a win10zel nincs minden rendben, mert az opera is produkál furcsa dolgokat az edge is néha meghülyül, bsplayer is, és ez mint a kb a th2 óta van.

(#38570) daimonion válasza #24633088 (#38569) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem meg a TH2 Win 10 tökéletesen működik az operával is meg az Edge vel is. Szerintem meg konfig függő. Az is lehet hogy a BD 2016 még nem teljesen kompatibilis a Win 10 TH2 vel.Szerintem igen sok ismeretlenes a dolog.Azért mondtam/ írtam / hogy próbálj ki másik védelmi progit.A hiedelmekkel ellentétben pl a win 10 defenderje is megfelelő védelmet adhat normális böngészési szokások mellett pláne úgy ha bekapcsolod a PUP védelmét .De ha mellé raksz egy pl egy Win Patrolt pl akkor még jobb.
DE ha nem bízol a win 10 defenderben akkor ott van pl az Ingyenes Comodo AV /IS böven ad olyan védelmet mint a BD, de akár a Forticlien is vagy a Quihoo 360 TS is.Ráadásul a Kínai cuccban is BD motor dohog.Azért is írtam nem kell mindenáron ragaszkodni fizetős termékekhez hiszen ingyen is lehet olyan védelmet összekalapálni mint a fizetősnél.Itt csak annyi a különbség, hogy nincs support vagy nagyon gyenge supportjuk van az ingyeneseknek.De védelem szempontjából ezek a free dolgok egyáltalán nem rosszabak mint a fizetősők.

(#38571) riki válasza daimonion (#38570) üzenetére


riki
senior tag

És fényévekkel ,jobb az Avast free-nél. Most volt nálam egy átlagos felhasználó gépe , olyan volt mint a tetü,3 perc egy oldal betöltése . Az Avast free legfrissebb fő verzió ,napi adatbázis ,minden élesre állítva. Hitman pro rászabadít 7 aktív trójai + 16 Riskware. Ezután Baidu még talált 3 fenyegetést ,majd még egy Kaspersky ami már tisztának talált mindent. 360 már ment is föl , aktív 3 motorral. Ja és a gép pörög mint az állat. :U

(#38572) daimonion válasza riki (#38571) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem is használok csak Free AV ket már évek óta.Nekem tökéletesen megfelelnek az ingyenes AV-k :K

Veszélyes támadásoktól véd a Windows 10 Edge böngészője

A legalattomosabb fenyegetések közé tartozó drive-by típusú támadások során a felhasználó böngészője automatikusan lefuttatja és ezzel letölti a legitim, de valójában fertőzött weboldalakon elhelyezett, rosszindulatú kódot, amely azután a PC-n található szoftverek még nem javított sérülékenységeit használja ki. A weboldalak szűrésére szolgáló SmartScreen új verziójával a Microsoft ezen támadásoktól kívánja megvédeni a Windows 10 felhasználóit

(#38573) sz.j


sz.j
nagyúr

Érdeklődnék, hogy a 360 Total Security "jelszó-feltörés"-el kapcsolatos megbízhatóságáról van e valakinek valami biztos infója?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38574) junior11 válasza daimonion (#38572) üzenetére


junior11
veterán

Én is free antivírusokat használok zömében, néha viszont azért ki szoktam 30 napig próbálni a fizetős cuccockat is kíváncsiságból, hogy milyenek. Most az egyik gépen Avira free dolgozik, eddig nem rossz, viszont a komplett ellenőrzés nagyon sokáig tartott neki (pl. az ESS9 végzett másfél óra alatt, az Avirának 3 és fél óra kellett).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38575) riki válasza sz.j (#38573) üzenetére


riki
senior tag

Ez a cikk 2014-es . Akkor még újdonság volt a wi-fi jelszó ellenőrzés.Ma már sok antivírus cég használja ezt a módszert. Amúgy csak azt nézi ,hogy az "átjáró " jelszava ne az alapértelmezett legyen,mert így támadható az internet felől. :U

(#38576) bobalazs válasza sz.j (#38573) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

alap router jelszót ha ráengedem a routeredre és nincs átirva az az alap jelszó és be tudok lépni vele, akkor ebbe hol volt a hack? Sehol, te nem voltál figyelmes hogy átírd.

Lehet másról is szól az a cikk, de volt itt róla szó hogy nem kell komolyan venni az egész mizériát.

[ Szerkesztve ]

(#38577) sz.j válasza riki (#38575) üzenetére


sz.j
nagyúr

Melyik megbízhatóbb,/jobb a 360 Internet Security-t vagy a 360 Total Security-t?
És melyikhez van magyarítás?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38578) riki válasza sz.j (#38577) üzenetére


riki
senior tag

Egy gyűszűnyivel a 360 Total Security ,mert még arra is figyel,hogy minden "foltod" rajta legyen a gépeden.Még olyat is megtalál amit a WU nem tesz föl. :U

(#38579) sz.j válasza riki (#38578) üzenetére


sz.j
nagyúr

Rövidesen lejár az AVG IS promó és ha van hozzá "magyarítás" (olyanok is használják a notit akik abszolút nem tudnak angolul), akkor valszeg felteszem/kipróbálom a 360TS-t

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38580) jim bcs válasza sz.j (#38579) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Tegyed :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38581) sz.j válasza jim bcs (#38580) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát Te meg "mit keresel itt", eltévedtél? :D Inkább az MSI Z97/H97 topikban válaszoltál volna (kb egy hónappal ezelőtt ...) ;)
Amúgy köszi a megerősítést.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38582) riki válasza sz.j (#38579) üzenetére


riki
senior tag

Hát ,
magyarítás az pont nincs /vagy én nem tudok róla/. Ha magyarítás is kell,akkor Baidu [link] a legfrissebb verzióval is kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#38583) junior11 válasza riki (#38582) üzenetére


junior11
veterán

A 360 Total Security szintén teljesen free? Akik használják, milyen véleménnyel vannak róla? Megbízható, stabil a működése, nem fogja nagyon a gépet? Milyen a védelme mondjuk az Eset és a Kasperskyhez viszonyítva?

Másik: Android telefonra (Xperia Z2) van értelme felrakni antivírust? Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38584) madle


madle
őstag

Olvasva a kommenteket, sokan folyamatosan cserélitek az AV-ket a gépen, az nem okozhat lassulást ha folyton uninstall-újratelepítés megy? Mert régen emlékszem az AV-k után mindig maradt egy csomó töredék fájl a rendszeren stb..

Nekem most az ESS 2016 van fent, egyelőre próbalicensszel, de gondolkodom a vásárlásán, elég gyors, meg jónak is mondtátok. Illene még valami kiegészítőt feltenni mellé, antimalware stb? Vagy önmagában is megteszi?

(#38585) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

7 éves asztali gépre szerintetek az AVAST IS,vagy az ESS-t jobb?
Mintha úgy olvastam volna,hogy az AVAST-nak kisebb a RAM igénye.

(#38586) #10234880 válasza GEPESZ66 (#38585) üzenetére


#10234880
törölt tag

ESS-nek is állítólag

(#38587) junior11 válasza GEPESZ66 (#38585) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is ESS

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38588) riki válasza GEPESZ66 (#38585) üzenetére


riki
senior tag

Mind a kettő ,megeszi reggelire a 7 éves gépet. Ha nem félsz a Kínai termékektől akkor Baidu,ha igen akkor Webroot./ Ez fizetős,de nagyon jó. /
Avast hoz itt találsz promot:[link]
Bár nálam a nem ajánlott /szubjektív vélemény/ kategória,sokan itt esküsznek rá :U

[ Szerkesztve ]

(#38589) junior11 válasza riki (#38588) üzenetére


junior11
veterán

Nekem az asztali gépem lassan 8 éves lesz (Intel Core2 Duo E6550 2,33Ghz, 4GB DDR2 RAM), eddig gond nélkül elfutott rajta bármilyen AV. Most Win10 van rajta, AV pedig AVG IS 30 napos + MBAM free, aztán majd felteszek rá vmi ingyenes cuccot.

Miért nem ajánlod az Avastot?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38590) jim bcs válasza sz.j (#38581) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#38581) sz.j
:DDD oda nagyon ritkán tévedek be, következőleg írj pv-ot ha van valami gondod.

(#38583) junior11
Igen az, én nagyon szeretem és több gépre is felraktam már, nálam a comodo jobban fogta.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38591) junior11 válasza jim bcs (#38590) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, lehet, hogy egyszer kipróbálom, kár, hogy még nincs hozzá magyar nyelv.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38592) riki válasza junior11 (#38589) üzenetére


riki
senior tag

Szia. Én sok ismerős gépét tartom karban s mikor megérkeznek első alkalommal 90 % -ban , Avast free van rajtuk. 1 kivételével szét voltak fertőzve, mivel ezeket a gépeket nem "tudatos" felhasználók használják simán szétfertőződnek,míg a comodo ,ess,baidu,360, alapértelmezetten átveszi ezt a feladatot, amit a tudatos felhasználót zavarja,hogy magától dönt a szoftver helyette. Az Avast is nagyon jó ,értő kezekben,de a sötét oldal már úgymond "kivesézte" mert hatalmas a felhasználó tábora és érdemes rá "fejleszteni".Szerintem a rezidens védelme gyenge,mert kereséskor megtalálja a még nem aktív vírusokat is ,de néha ez már késő.Amit leírtam ez szigorúan a magán véleményem. :U

(#38593) daimonion válasza madle (#38584) üzenetére


daimonion
senior tag

Olvasva a kommenteket, sokan folyamatosan cserélitek az AV-ket a gépen, az nem okozhat lassulást ha folyton uninstall-újratelepítés megy? Mert régen emlékszem az AV-k után mindig maradt egy csomó töredék fájl a rendszeren stb..

Erre találták ki pl a Wise registry cleaner nevű programot vagy a Wise program Uninstaller progit.
de a Revo uninstaller is jó erre a célra azt mehet a telepítés ezerrel :K
Plusz vannak az Antivirusoknak spec saját eltávolítójuk is.amit az oldalukról le lehet tölteni

(#38594) junior11 válasza riki (#38592) üzenetére


junior11
veterán

Szia, nagyon sokszor volt fennt nekem is Avast! free és IS is, néha szintén nem végezte rendesen a dolgát. AVG és Avira free csomagokról mi a véleményed? Egyesek szerint az AVG még az Avastnál is gyengébb, mások szerint jobb, fene tudja... Avira pedig egyesek szerint a legjobb védelmet nyújtja a 3 közül...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38595) ƵøŁĭ válasza junior11 (#38594) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Összességében az avast! nyújtja a legjobb védelmet a három termék közül .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38596) riki válasza ƵøŁĭ (#38595) üzenetére


riki
senior tag

Szia LiLx.
Mivel te rengeteget tesztelsz,jóval felettem állsz tudásban,de ha ennyire jól áll nálad az Avast akkor mi okozza az általam tapasztaltakat ? :F

(#38597) blattida válasza riki (#38596) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapbeállítás mellett valóban nem túl acélos az avast, viszont megfelelő beállítással valóban a három közül a legjobbá tehető.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38598) ƵøŁĭ válasza riki (#38596) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Általánosságban ilyenkor elmondható ,hogy :
1, egy adott kártevő fertőzéskor nem tudhatod a másik termék hogyan viselkedne
a, átlagos felhasználó ilyenkor negatív képet állít fel az adott védelemről

Avast vs AVG vs Avira koncepció:
Tételezzünk fel 50 db kártevőt ,melyet átvizsgálunk illetve futtatunk . Avast kihagy 12-t de futtatáskor felismeri mindet . AVG vizsgálat során 14-et kihagy de futtatáskor egyet sem fog meg . Avira felismeri mindet vizsgálat során .
Most felépítettünk egy eredményt viszont :
a, naponta rengeteg kártevő jelenik meg
b, specifikus esetben(beállítás,adatbázis etc) találkozol 10 kártevővel melyet átenged a védelmed (Avira,AVG felismeri mindet) de ha egy másik 10 kártevővel találkozol és az avast! megfogja mindet ,nem tudhatod ,hogy a másik 2 termék miként reagálna . Lényeg a lényeg ,hogy ez mindig is változó eredményeket fog hozni .
2. Alapvetően a technológiai képességekből adódó komplex terméket több szempontból kell megvizsgálni ahhoz ,hogy megtudjuk melyik áll elöl a ranglistán .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38599) sz.j válasza ƵøŁĭ (#38595) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Összességében az avast! nyújtja a legjobb védelmet a három termék közül ."

És ha a fenti három választási lehetőséget kibővítjük még az ess-el,baidu-al és a 360-al (IS, TS) akkor tapasztalatod szerint milyen sorrend lenne?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38600) ƵøŁĭ válasza sz.j (#38599) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ez egy összetett folyamat . Egyéni szükségleteid figyelembe vételével állítsd fel magadnak egy rangsort ,amelyek a felsorolt szempontok elemeit tartalmazza . Előnyök ,hátrányok ,mire van és mire nincs szükséged stb . Egyszerűség kedvéért:
ESET vs Qihoo

ESET
- kevés téves riasztás
- magyar support
- magyar kezelőfelület
- stabilitás
- live grid
- etc

Qihoo
- jobb felismerés
- több téves heurisztikus találat
- nincs magyar support
- nincs magyar kezelőfelület
- ingyenes
- nagyobb memóriahasználat
- etc

Nem szeretek sorrendet felépíteni ,mert ez szubjektív döntés . Egy védelem eldöntése ne egy másik fél "manipulációjától" függjön hanem az adott fél is gondolja át a dolgokat .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.