Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) L7wy válasza Fire/SOUL/CD (#17000) üzenetére


L7wy
őstag

Én úgy jöttem rá, hogy van még valami szemét rajta, hogy elkezdtem ESS-t telepíteni, és az kiírta hogy fent van a BD AV. Amúgy semmi fájlt és reg-et nem találtam én sem.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17002) Kiskutya válasza ƵøŁĭ (#16999) üzenetére


Kiskutya
veterán

köszi!

hmm...

(#17003) Fandango válasza L7wy (#17001) üzenetére


Fandango
veterán

Igazan megcsinalhatnak, hogyha az adott program felismeri, megtalalja, hogy van valami elozoleg telepitett alkalmazas es az nem tetszik neki, akkor megmutatna, hogy hol van az elozo progi maradeka vagy akar el is tavolithatna, ha a user keri.

(#17004) motacilo válasza Fandango (#17003) üzenetére


motacilo
aktív tag

A Sophos elvileg megteszi.

(#17005) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Az AVG Internet Security 2013-ról mi a vélemény ? eddig KIS 2013-t használtam, most próba kép feltettem az AVG-t és szinte felpörgött a gépem pedig nem gyenge, nem tudom miért fogta a KIS ennyire ! mennyivel tud kevesebbet az AVG ?

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#17006) @matthew@ válasza Brekecs (#17005) üzenetére


@matthew@
őstag

Én is így váltottam, a KIS nálam elkezdte nagyon terhelni a gépet, az AVG viszont nagyon szépen, észrevétlenül megy. Az AVG-ben pl nincs Cloud védelem, ami kicsit lassabb reakcióval egyenlő bizonyos esetekben, meg tesztekben eltávolítás/detektálás terén van lemaradva KIS-től, de MBAM-al kiegészítve sztem ez is jó védelem, és legalább nem fogja a gépet, amit a KIS 1 évnyi jó barátság után elkezdett, elég érdekes volt :F

Matthew 24:42

(#17007) Qasam


Qasam
aktív tag

Sziasztok!
A január végi Bitdefender promóciónak köszönhetően jópáran használnak BIS 2013-at a topicból. Éppen ezért sokaknak van róla tapasztalata. Én NIS-t használok jelenleg és az lenne a kérdés, hogy érdemes lenne-e lecserélni rá? Erősebb védelmet kapnék-e? Teszteket ugyan olvasok, de az nem mindig objektív, éppen ezért hagyatkoznék most a fórumtársakra. A konfig bőven elbírja mindkettőt. Köszönöm!

(#17009) eternam


eternam
tag

Sziasztok!

Ha valakinek van felesleges promóciós Bitdefender kódja és nekem adná a kódot privátban, nagyon megköszönném! Én sajnos lemaradtam róla.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#17010) R a y válasza Qasam (#17007) üzenetére


R a y
senior tag

Én Windows 8 alatt használom és eddig nagyon jó a véleményem róla. Előtte 15 napig G Datat használtam de az nagyon fogta a gépemet.. G Data elott pedig vagy másfél évig nem használtam semmilyen védelmet sem.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#17011) Qasam válasza R a y (#17010) üzenetére


Qasam
aktív tag

Köszönöm!

(#17012) King Unique


King Unique
titán

Előző még áll , kicsit fura nekem ez az F-Secure, kipróbáltam a vírusírtó házi txt file teszt dolgot, emlékszem korábban ESET SS már a mentés pillanatában ugrott rá, ennél meg engedte simán elmenteni, csak akkor visított, ha megnyitottam, de szerencsére azért akkor már felismerte, eltávolította, dolgozik ez rendesen a háttérben, már magam sem tudom,elvileg be van kapcsolva rajta minden
Ez normális, h 2 modolja napok óta nem frissült,másnál is ilyen, aki ezt használja?

[ Szerkesztve ]

(#17013) Qasam válasza King Unique (#17012) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia! Nem minden modulja frissül naponta, mint ahogyan a Nod-nak sem. Az pedig, hogy nem ugrik rá mindenre azért van állítólag, mert az F-Secure politikája szerint az a vírus amelyik fut. Ezt a kérdést már én is feltettem itt a topicban ezt a választ kaptam rá. Használom én is pár hónapja egyik gépemen és szerintem az egyik legjobb a piacon. Üdv

(#17014) Narxis válasza @matthew@ (#17006) üzenetére


Narxis
nagyúr

Van az AVG-ben cloud védelem.

Thanos was right.

(#17015) @matthew@ válasza Narxis (#17014) üzenetére


@matthew@
őstag

Ezt nem is tudtam, nem láttam az AVG kezelőfelületén h lenne bármi arra utaló dolog, ezért írtam h nincs, de akkor ma is okosodtam :DDD

Matthew 24:42

(#17016) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Délután kap egy packot :

-Bitdefender IS 2013
-AVG IS 2013

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17017) Narxis válasza @matthew@ (#17015) üzenetére


Narxis
nagyúr

AVG Protective Cloud Technology
Identifies and prevents emerging threats “in the cloud” via automatic updates to your antivirus software.

AVG Community Protection Network
Instantly converts every new threat encountered by any member of our community into protection for everyone. It adds up to ever-better antivirus protection for the entire AVG community.

Aztán, hogy mennyire hatékony az már más kérdés.

Thanos was right.

(#17018) @matthew@ válasza ƵøŁĭ (#17016) üzenetére


@matthew@
őstag

Az AVG IS-re nagyon kíváncsi vagyok :K

Narxis: nos igen az jó kérdés, AVG mindig középmezőnyben helyezkedik el tetszek alapján és a Cloud szerintem elég sokat tud segíteni, gyors észlelés szempontjából

Matthew 24:42

(#17019) King Unique válasza Qasam (#17013) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a megnyugtató választ :R
az, h csak futók ugrik nem kockázatos kicsit? bár tesztek alapján szinte mindent blokkol...

[ Szerkesztve ]

(#17021) @matthew@ válasza Woo Woo (#17020) üzenetére


@matthew@
őstag

Igen, ezt nekem is írogatta anno, én nem foglalkoztam vele, bár ne tudom h az miért is van valójában :F

Matthew 24:42

(#17022) odrif


odrif
MODERÁTOR

Egy ismerősöm megkért hogy a gépén futtassunk egy egy virusirtást.
Sajnos internet ehhez nem áll rendelkezésre.

Milyen pendrivre-ról is futtatható, megbízható virusirtót javasoltok ehhez?
Illetve gondolom az MBAM-t is érdemes lenne használni.

20 éve a Prohardveren

(#17023) mdraco válasza Woo Woo (#17020) üzenetére


mdraco
őstag

Nálam is állandóan kiírta. Bekapcsoltam a autopilot-ot és most kussol.
Egyébként ez az egyetlen bajom a bitdefenderrel.
Ki lehet kapcsolni a block port scans-t, csak nem tudom hogy mennyire jó ez...

[ Szerkesztve ]

(#17024) Narxis válasza odrif (#17022) üzenetére


Narxis
nagyúr

HitmanPro-nak van erre egy Kickstart nevű cucca. Letöltöd a HitmanPro-t, bedugod a pendrive-ot, lemented róla amit kell mert formázni fogja és aztán mehet a menet.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#17025) Brekecs válasza @matthew@ (#17018) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Én is mivel most az AVG 2013-t használom a KIS-2013 helyett ! nincs valami összehasonlító teszt vajon ott hogy szerepel ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#17026) @matthew@ válasza Brekecs (#17025) üzenetére


@matthew@
őstag

Én is pont úgy váltottam, de majd LiLxWaYnEx fórumtárs jóvoltából lesz majd vmi összehasonlítási alapunk, mert Bitdefender IS és KIS majdnem azonos szinten mozognak

Amúgy ami teszteket olvasgattam, volt kisebb lemaradása KIS-el szemben az AVG-nek, de MBAM Pro-t is használok mellé, így szerintem kicsit közelebb jár a KIS-hez persze így sem teljes értékű vele, pl Online banking rész ha jól tudom nincs benne, ami azért jó dolog tud lenni

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#17027) odrif válasza Narxis (#17024) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi kipróbálom!

20 éve a Prohardveren

(#17028) King Unique válasza @matthew@ (#17026) üzenetére


King Unique
titán

FSIS (f-secure) hol van hozzájuk képest, gyengébb?

(#17029) @matthew@ válasza King Unique (#17028) üzenetére


@matthew@
őstag

Tudtommal az is jó védelem, bár a "top" az a BDIS, KIS tesztek alapján. Én mind a 3-at próbáltam, de BD 3 nap után távozott, FSIS 2 napig bírta, KIS 1 évig, az első 2 nagyon lefogta nálam a rendszert, meg BD néha ki is kapcsolt, ami 2012-es verzió bug volt, az F-Secure meg csak fogta a gépet. KIS meg 1 év barátság után hagyott cserben és lefagyasztotta a gépet indításnál, de ilyennel meg még egy fórumon sem találkoztam h másnál előfordult volna. Úgyhogy a FSIS is jó védelem :K

Matthew 24:42

(#17030) King Unique válasza @matthew@ (#17029) üzenetére


King Unique
titán

Meg gondolom ahány teszt, majdnem annyi fajta eredmény, olyat is hallottam amelyik többet fizet, azt előbbre rangsorolják. :D
Amúgy tavalyi, idei Chip tesztben volt első helyen FSIS 2013 és teljesítménye is nagyon jó, nálam abszolút nem fogja a gépet. :N
imént említettek mind jobbak ESET-nél gondolom?

(#17031) R a y válasza @matthew@ (#17029) üzenetére


R a y
senior tag

Úgy látszik a BitDefendert nagyon jól sikerült optimalizálni windows 8-ra mert azon észrevehetetlen a működése, ellenben a G Data-val ami nagyon de nagyon megfogta a gépemet Windows 8 alatt!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#17032) @matthew@ válasza King Unique (#17030) üzenetére


@matthew@
őstag

ESET-et sosem kedveltem, de gépterhelés szempontjából ha jól tudom jól van optimalizálva.

R a y: Arról én is hallottam h Win8-on jól megy, bár ott is akadt 1-2 probléma pár helyen, de kevesebb mint régen. Én is beruháztam Win8-ra bár csak azért mert jó ára volt, majd ha az lesz fent a gépen, akkor a BD-t ki fogom próbálni :K

Matthew 24:42

(#17033) Qasam válasza King Unique (#17030) üzenetére


Qasam
aktív tag

Igen, valóban első helyen hozták az F-Secure-t, bár a cikkben azért megemlítik, hogy a védelmet illetően a Bitdefender azért jobban szerepelt. Az egyéb tulajdonságokat összesítve lett első az F-Secure. Mindenesetre nem vitás, hogy mindketten a legjobbak között vannak.

(#17034) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AVG Internet Security 2013

Mintaszám: ~ 259
Maximális beállításon történő teszt eredménye:

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17035) @matthew@ válasza ƵøŁĭ (#17034) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez amúgy azt jelenti h 259 fertőzött file-ból az AVG csak 15-öt ismert fel :F

Matthew 24:42

(#17036) ƵøŁĭ válasza @matthew@ (#17035) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem , 259 fájl van mely egy mappában található majd ezen egy gyors scannel végig megyek , majd a maradékot futtatom .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17037) @matthew@ válasza ƵøŁĭ (#17036) üzenetére


@matthew@
őstag

Lehet nehéz a felfogóképességem, de nem értem azt h hogyan működik a dolog :F

Matthew 24:42

(#17038) mdraco válasza ƵøŁĭ (#17036) üzenetére


mdraco
őstag

259 fájl mit jelent? 259 fertőzött fájl?
Akkor Quick Scan-el felfedezett 15 fertőzött fájlt? :F

(#17039) ƵøŁĭ válasza @matthew@ (#17037) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Egy mappába helyezem el a mintákat . Az adott vírusirtóval átvizsgálom a mappát ,majd a maradékot elindítom s meglátom jelezz-e így rá, végezetül a Malwarebytes-t.
mdraco: Malwarebytes ennyit talált gyors keresés mellett . A 259 fájlt először az AVG kapja ,amit keresésnél kihagy azt futtatom.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17040) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Valaki mondja el nekem, mi a különbség a BIS és a WIN8 Security között. Ha nincsen érdemi dolog, megpróbálkozom a sima BIS-t feltenni win8-ra, mert a hozzá való nem jött be. A free mellett pedig az indavideó nem működik, bár nem mintha számítana...

[ Szerkesztve ]

F1

(#17041) Brekecs válasza ƵøŁĭ (#17039) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Akkor a gyors keresésnél az AVG talált a 259-ből 15-t ? amikor a maradékot elindítottad akkor mennyit talált meg ? vagy nem jól értelmezem ?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#17042) BigManus válasza Brekecs (#17041) üzenetére


BigManus
addikt

" A 259 fájlt először az AVG kapja ,amit keresésnél kihagy azt futtatom. "

Tehát nem 15-öt talált, hanem annyit hagyott.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#17043) dbius válasza Brekecs (#17041) üzenetére


dbius
veterán

Nem jól érted. A 259 fájlból az avg vizsgálata után marad x darab, amit nem érzékel kártevőnek. Ezeket a (maradék) fájlokat fájlokat lefuttatja a rendszeren. Miután mindet lefuttatta, akkor jön az MBAM vizsgálat, és annak az eredményét láthatod, hogy összesen 15 kártevő "maradt" a rendszerben az avg mellett.

(#17044) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Köszönöm ! :) és ez mennyire jó eredmény a többi irtóhoz képest ?

(#17045) LiLxWaYnEx Nahát ilyen jó az AVG ?!! :Y

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#17045) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Bitdefender Antivirus Plus 2013
Mintaszám: ~ 259
Maximális beállításon történő teszt eredménye:

AVG :C

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17046) mdraco válasza ƵøŁĭ (#17045) üzenetére


mdraco
őstag

És az nem számít hogy bitdefender-ből csak antivirus és avg-ből meg internet security?

(#17047) ƵøŁĭ válasza mdraco (#17046) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem.~ Na de jó előző hszbe belefért volna :W .

(#17049) Brekecs : Azt most sajnos nem .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#17048) @matthew@ válasza ƵøŁĭ (#17039) üzenetére


@matthew@
őstag

Így már ok, köszi a felvilágosítást :DDD

Matthew 24:42

(#17049) Brekecs válasza ƵøŁĭ (#17047) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Kiváncsi volnék a KIS 2013-ra is, megtudnád nézni azt is ?

(#17047) LiLxWaYnEx : Kár !

Üdv

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#17050) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Akit érdekel:

Bitdefender Internet Security 2013 promo [link]

1 PC - 1 Year 5.48 EUR

Promo kód: 2013-NYS

Működik egyéb változatokkal is a kód

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.