Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Dévacsen válasza savior (#38200) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Vállalati verzióban érhető el a funkció,nem tudni jelenleg hogy benne lesz e majd az otthoni felhasználóknak szánt verziókban,beletehetnék,előnyére válna.Mivel nem ismerlek,nem ismerem a felhasználói szokásaidat,én nem nagyon merném ajánlani,inkább bármelyik másik ingyenes verziót.A változtatást amit saját felelőségre említenek,szintén nem tenném meg a programmal ha használnám.Azért raktam be a cikket,hogy tudjanak róla az emberek hogy fejlesztgetik a programot,ami örvendetes szerintem.A lényeg hogy csak a cikk miatt,ha nem használtad eddig,nem érdemes feltenni. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38202) CJ4567 válasza Mikulásbá (#38199) üzenetére


CJ4567
veterán

Tudom, de én azt kérdezem, hogy hogy lehet a vírusírtóból a licencet "kivenni"?

No Sana No Life

(#38203) Mikulásbá válasza CJ4567 (#38202) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ki lehet,de aktív marad.Azaz ketyegnek a napok,de ha 2 hónap múlva beírod a KIS-be,menni fog vele.Csak már 2 hónappal kevesebb időd lesz.

(#38204) CJ4567 válasza Mikulásbá (#38203) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, de ezt hogy lehet? Sima uninstall vagy valami más kell?

No Sana No Life

(#38205) Mikulásbá válasza CJ4567 (#38204) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha mást akarsz használni,le kell szedni előtte a KIS-t.
Ha egy másik gépre akarod tenni,akkor oda beírod a kulcsot.Egyszerre csak egy helyen legyen.

(#38206) CJ4567 válasza Mikulásbá (#38205) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor: Ha leszedem a KIS-t, akkor a kódot továbbadhatom? (Viralmind adta a kódot, csak megkért hogy ne passzoljam vissza :P) Vagy a programon belül kell használnom amit megtaláltam végre, hogy aktív kulcs törlése?

No Sana No Life

(#38207) savior válasza Dévacsen (#38195) üzenetére


savior
őstag

Itt van egy .reg file, ami aktiválja a defenderben az adware védelmet: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#38208) didros válasza riki (#38189) üzenetére


didros
senior tag

Nem. Egy Dell inspiron 1018-as. Avast-ot tettem rá most, de nagyon erőlködik a gép...

(#38209) Dévacsen válasza didros (#38208) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nem volt még tapasztalatom ilyen alacsony erőforrású géppel,de azért én megpróbálnám ezt a terméket a helyedben.Ha kipróbállod,telepítéskor lesz 3 kipipált kocka,mindből vedd ki a pipát,ez egy toolbar meg egyebek kiegészítő a böngészőhöz,de nem ajánlom,tapasztalatom szerint,böngészéskor akasztja a folyamatot,nem nagyon, de érezhető,ezen a gépen gondolom még jobban éreznéd.Van egy olyan rész is a beállításoknál hogy url folyamatok figyelése,ilyesmi,az gyárilag be van pipálva,ebből is kiveheted a pipát,de előtte próbáld ki hogy megy a böngészés,és ha nem tapasztalsz lassulást hagyd bekapcsolva,ez is a védelem része ugye,és minden 1 es összetevő kikapcsolgatásával gyengül a védelem,1 emailt kér majd ha végeztél,talán fiókot kell csinálni a pandánál,nem vészes. :) [link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38210) Mikulásbá válasza CJ4567 (#38206) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha leszedted a KIS-t,továbbadhatod a kulcsot.Én is kaptam már ilyen féléves kódot régebben, a tulaj nem akarta tovább használni a KIS-t.

(#38211) viralmind válasza CJ4567 (#38206) üzenetére


viralmind
aktív tag

Csak siman uninstall, es mar passzolhatod is tovabb.Az a lenyeg , hogy egyszerre csak egy helyen legyen hasznalatban.Bar emlekeim szerint az pont egy 3pc licensz volt, nem emlekszem pontosan, de a licensz infoban meg tudod nezni, es ha igy van akkor akar 3 pc-n is lehet egyidejuleg hasznalni.

(#38212) CJ4567 válasza viralmind (#38211) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor KIS leszed, és Bitdefender próba.

No Sana No Life

(#38213) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Látom androidos vírusokkal is foglalkoztok itt, a következő jelenségbe futottam:

Ha be van kapcsolva valamilyen internet adatátvitel, random időközönként nekiáll appokat telepíteni. Elsőként a Pencil Sketchboard nevűt, aztán sorra más vackokat. Próbáltam vírusírtókat, egyik sem segített.

Mi lehet a megoldás? Gyári visszaállítás segít, vagy itt is van már hogy ez sem elég?

Köszi előre is! :R

(#38214) porthamt


porthamt
csendes tag

Szerintem az egyik legjobb virusirto a Bitdefender, a tesztekben az elmezonyben van, nekem megfogott egy csomo infected weblapot, szoval tenyleg jo. Van autopilot modja, ami mindent automatan intez. Nekem sikerult kifognom egy fel eves promociot, ha lejar megveszem.

(#38215) borix válasza CJ4567 (#38212) üzenetére


borix
őstag

Miért cseréled a KIS-t?A Bitdefender beállítás (szolgáltatás) terén hozzá képest fapados.

[ Szerkesztve ]

(#38216) ƵøŁĭ válasza borix (#38215) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Valószínűleg ezért .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38217) CJ4567 válasza borix (#38215) üzenetére


CJ4567
veterán

Bootolást eléggé lelassítja, meg a HDD-t néha elég durván járatja. Eddig a BD mintha a gépemen se lenne, annyira light. Jó, a 200MB memóriaigény nem kevés, de 4GB ram mellett (szerintem) elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38218) blattida


blattida
nagyúr

Csak hogy legyen egy kis újdonság is, az izraeli deep instinct nevű cég hamarosan elérhetővé teszi a saját fejlesztésű, teljes egészében mesterséges intelligencián alapuló, azaz minták nélküli vírusvédelmi megoldását, mely gyakorlatilag folyamatosan tanulja a kártevők viselkedését és 100 %-os felismerést ígér a 0. day kártevők esetében is.
Bővebben itt.
Érdekes dolog ez, már másoknál is használnak hasonló matematikai megoldásokat (comodo, qihu), igaz, azoknál még csak kiegészítésként...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38219) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Dr.Web KATANA - A non-signature anti-virus

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38220) borix válasza CJ4567 (#38217) üzenetére


borix
őstag

Nem szoktak az utóbbi időben ilyen panaszok lenni mint amiket írtál legalábbis nem elterjedt.Új rendszere raktad föl?

(#38221) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#38219) üzenetére


csaba1203
addikt

Gondolom ezek is cloud alapú védelmek.

(#38222) blattida válasza csaba1203 (#38221) üzenetére


blattida
nagyúr

A katana csak részben cloud alapú, a viselkedés elemzés helyben zajlik, annak eredményét viszont az eredeti, ismert folyamat viselkedésének felhőben tárolt mintájával vetik össze és az összehasonlításból születik meg a döntés az adott folyamatról.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38223) eurolac válasza erahurka (#38213) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Milyen telefonod van és melyik rendszer van rajta? KK, Lolli? Telepítettél valami progit külső forrásból? Volt rajta AV?
Nem írtad le azt sem, milyen vírusirtókkal próbáltad.
Én még rápróbálnék a Nod-ra és a CM Security-re.
Ha azok sem segítenek gyári visszaállítás, sd kártya leformáz.
Ha ez sem: szerviz (vagy ha értesz hozzá magadnak) gyári rom újrahúzása.
Én ezeket lépném meg.

Eurolac

(#38224) sz.j


sz.j
nagyúr

Elnézést az off-ért, de mivel a tűzfal topik kicsit kihaltnak tűnik és sürgős lenne a kérdésemre adandó válasz, ezért itt is megkérdezném.

Az egyik régi gépemre most raktam újra az XP-t (!), mivel nem nevezhető túl jónak az xp tűzfala, ezért valami megbízható ingyenes és könnyen kezelhető (lehetőleg nem kérdező) tűzfalra lenne szükségem, mert olyan valaki fogja használni aki nem ért hozzá.

Tudnátok javasolni ilyent?

Előre is köszi az infókat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38225) dnsi válasza sz.j (#38224) üzenetére


dnsi
aktív tag

Comodo[link]

[ Szerkesztve ]

(#38226) sz.j válasza dnsi (#38225) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az nem kérdez sokat?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38227) dnsi válasza sz.j (#38226) üzenetére


dnsi
aktív tag

igaz ami igaz van par kerdese, bocsi

(#38228) sz.j válasza dnsi (#38227) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kár érte, akkor várok hátha valaki tud olyant ajánlani ami nem kérdez és megbízható ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38229) Cowardly Dog válasza sz.j (#38224) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Az ilyen gépre nem Xp kell meg vírusirtó , hanem Linux és Firefox / Chrome uBlock Origin-al. Mint írtad, nem hozzáértő fogja használni, így össze vissza fog kattintgatni, amihez akármit feltelepíthetsz, a Windowst szét fogja cseszni a user.

Ui: Xp már rég nem (direkt) támogatott rendszer, egyik szoftvernél sem.

[ Szerkesztve ]

(#38230) stingy2 válasza Cowardly Dog (#38229) üzenetére


stingy2
senior tag

ugyanezzel a problémával álltam szemben 1 éve. xp helyett Linux Mint lett FF+uBlock, Noscript.
Félévente lefuttatok egy Rootkit huntert, de még semmit sem talált, tűzfal guinak meg ott a gufw.

INTJ

(#38231) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Ez mi lehet?

Lehet vele gond?
Előre is köszi a választ :R

(#38232) porthamt válasza gyuri2008 (#38231) üzenetére


porthamt
csendes tag

Majd ha vegez, a logot tedd be ide, addig honnan lehet tudni? Pont annyit latok mint te. Van ket fertozott fajlod.

(#38233) gyuri2008 válasza porthamt (#38232) üzenetére


gyuri2008
veterán

Rendben
Köszönöm a választ.

(#38234) hemaka


hemaka
nagyúr

AVG free még mindig ajánlott, feltehetem friss rendszerre?

(#38235) gyuri2008 válasza porthamt (#38232) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ez az eredmény.

C:\Users\Gyuri\Downloads\ccsetup512.exe Win32/Bundled.Toolbar.Google.D veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve
C:\Users\Gyuri\Downloads\networx.exe módosult Win32/NetFilter.A veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve
C:\Windows.old\Users\Gyuri\AppData\Local\Temp\nsl30A6.tmp\OCSetupHlp.dll Win32/OpenCandy veszélyes alkalmazás törléssel megtisztítva - karanténba helyezve
C:\Windows.old\Users\Gyuri\AppData\Local\Temp\nsp6FB8.tmp\OCSetupHlp.dll Win32/OpenCandy veszélyes alkalmazás törléssel megtisztítva - karanténba helyezve
D:\jrt\spsetup128.exe Win32/Bundled.Toolbar.Google.D veszélyes alkalmazás törölve - karanténba helyezve

Mi a megoldás?
Nincs vírusirtó a gépen,csak a gyári windows deffender meg a HitmanPro.

(#38236) blattida válasza gyuri2008 (#38235) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezek csak kéretlen alkalmazások (pup), semmi komoly, viszont egy normális rezidens védelem azért elkelne a gépedre, például avast, avira...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38237) gyuri2008 válasza blattida (#38236) üzenetére


gyuri2008
veterán

Melyik az ami nem lassítja a gépet?
Windows 10 van fent.
Köszönöm a választ.

(#38238) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A windows deffendert kikapcsoljam ha felraktam avirát?

(#38239) savior válasza gyuri2008 (#38238) üzenetére


savior
őstag

Elvileg az Avira magától kikapcsolja.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#38240) gyuri2008 válasza savior (#38239) üzenetére


gyuri2008
veterán

Kár hogy nem tud magyarul.
Feltelepült én hagytam a gyári beállításokat.

(#38241) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Végül az avast free raktam fel.
Az az meg is veszem.

[ Szerkesztve ]

(#38242) sz.j válasza sz.j (#38224) üzenetére


sz.j
nagyúr

Végül a PC Tools FW került fel az XP-s gépre, avast free AV mellé.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38243) blattida válasza sz.j (#38242) üzenetére


blattida
nagyúr

Érdemes lenne kipróbálnod a privatefirewallt is, mert hasonlóan lájtos és azt még mindig fejlesztik (ellentétben a pctools falával), ráadásul jobbak a proaktív képességei is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38244) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a legújabb 9-es Eset Antivírusban hogy tudok mappákat kizárni az állandó védelemből? Megtaláltam a kizárások opciót, de ott nem lehet betallózni a kívánt mappát hanem csak gépelni lehet.Köszi előre is.

(#38245) bobalazs válasza #85154688 (#38244) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a 3 pötyike:

[ Szerkesztve ]

(#38246) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok!

Search.top-arama.com-os böngészőeltérítő kártevővel van valakinek esetleg tapasztalata, megoldási ötlete?
Ismerős gépén leledzik, avast, norton nem talál semmit (ezek voltak kéznél tegnap, egy órában kipróbálni).
Win 10 rendszer, safe módban felülrva a kezdőlapot is mindig előjön ujraindítás után.

PSN: OldSlowhand74

(#38247) blattida válasza Aguinaga (#38246) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van, akkor a böngészőkiegészítők közül törölni kell az anyját, üríteni kell az előzményeket és a temp mappát és futtatni egy adwcleanert.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38248) qMAGICq


qMAGICq
tag

ASUS gépem MCafee vel érkezett 1 éve.
Most nézem a bankkivonatot.
-19000 Ft MCafee. Azt hittem párom a MCiben kávézott vagy vmi...
Első évre 3000 Ft volt telefonnal együtt.
Most 19000... És ugy is levonta hogy közbe már az akkori bankkártya lejárt..
60 napon belül visszafizeti, miután az összes emailt átolvastam, találtam egy ilyet.

Mekkora lehúzás?
Amúgy semmi bajom nem volt vele, de ennyiért szerintem sok, meg gusztustalan, de elég nehéz állítólag megszabadulni tőle..

Mit ajánlotok? Azért sokat megy a net, és ez elvileg teljes internes security.

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#38249) olivera88


olivera88
veterán

A Clamav mennyire megbízható? Ezt rakta fel egy ismerős Win10 re. Hát neve alapján nekem nem sokat mond.

Más:
A CIS el mi lett h ennyire alacsony értékelést kapott protectionre az AV test.org oldalon ? Vagy nem mérvadó?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#38250) savior válasza Aguinaga (#38246) üzenetére


savior
őstag

próbáld ezzel: [link]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.