Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Greenebola válasza ƵøŁĭ (#39199) üzenetére


Greenebola
senior tag

ESET 30/20

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39202) viralmind


viralmind
aktív tag

(#39203) csaba1203


csaba1203
addikt

Avg free:30/17
Maradék 13

(#39204) csaba1203


csaba1203
addikt

Hitman Pro:30/12
Maradék 18

(#39205) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Azóta +2 minta felismerése sikerült . Ismeretlen mintákat elküldtem a labornak ,meglátjuk mi lesz .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#39206) d3zs0


d3zs0
tag

Avira Free AV 2016
13 maradt

Dr.Web Security Space
21 maradt

(#39207) UserX válasza ƵøŁĭ (#39199) üzenetére


UserX
őstag

(#39208) ƵøŁĭ válasza UserX (#39207) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az egyik mintát nehezen tudtam letölteni ,mert közben elment a net . Sikeres újrakapcsolódás után meg véletlenül 2x töltöttem le .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#39209) salaud


salaud
aktív tag

ClamAv for linux: 14 file maradt a mappában.

Sophos Home: 6 file maradt a mappában.

Panda Free: 19 file maradt a mappában.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39210) Pano válasza salaud (#39209) üzenetére


Pano
addikt

Egész kellemes eredményeket hoz az utóbbi teszteken a sophos.

(#39211) AtHoS válasza ƵøŁĭ (#39199) üzenetére


AtHoS
nagyúr

WSA 30-ból 19 maradt a mappában (a kétszer leszedett is ottmaradt mindkét példányban)

INFECTED - [Wed 2016-02-03 20:19:44] 30 files scanned, 11 infections found in 1s

Szerk. Előző 02.02-es maradványból még kettőt felismert így 16 a maradvány a mappában

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#39212) TFSi válasza Pano (#39210) üzenetére


TFSi
őstag

A Sophos-nak van még valami köze a Webroot-hoz?

Köszi.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#39213) blattida


blattida
nagyúr

A mai 30-as csomag:

ccav 30/5
nano 30/10
reason 30/21
zam 30/14

TFSi
Már nincs kapcsolatban a két cég.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39214) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lehet nem ide kéne de a másik vírus topikon ritka,hogy válaszoljanak a kérdésem az lenne ez lehet vírus?

Le futtattam pár vírus és maleware irtót isten igazán nem jelzett semmit,elsőnek ezt futtattam le ESETPoweliksCleaner ezután el tűnt a plusz kettő most csak egyet látok a feladat kezelőbe bár egyik indításnál pillanatra hármat lehet látni de most is csak egy van a COM surrogatéből.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39215) dokee78 válasza ƵøŁĭ (#39199) üzenetére


dokee78
félisten

KIS 2016 30/16 (maradt)

(#39216) sonic60


sonic60
tag

FS Protection 19 maradt

(#39217) blattida válasza Pityu. (#39214) üzenetére


blattida
nagyúr

A com surrrogate alapból egy legális win folyamat, amennyiben a win system32 mappájában található, akkor nem kártevőhöz köthető, viszont máshonnan futó folyamatként már eltávolítandó. Nézd meg, hogy hol található a maradék egy.

Milyen másik vírus topikra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39218) Pityu. válasza blattida (#39217) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez az a másik fórum [link]

itt van a dll elérhetősége

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39219) mrszitya


mrszitya
senior tag

02.03-as, 30-as csomag:

Avast
30/14 vírustalálat

(#39220) blattida válasza Pityu. (#39218) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt már el is felejtettem, nem sokáig létezett és több, mint 10 éve halott.

A dll meg tiszta, nincs vele gond.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39221) ZCoyote


ZCoyote
őstag

FortiClient: 30/22, 8 maradt.

Romani ite domum.

(#39222) kisbalazs83 válasza Greenebola (#39201) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
ESET-nél változata az eredményen a "Kiterjesztett heurisztika/DNA/Intelligens vírusdefiníciók" bekapcsolása?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#39223) Pityu. válasza blattida (#39220) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi szépen a segítséget,mindig úgy vagyok jobb félni mint megijedni :)
Jól látom,hogy többen is tesztelgetitek a vírusirtókat?Eddig melyik jött ki a legjobbnak?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39224) Pityu. válasza UserX (#39207) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most ezeket az eredményeket fordítva írtad ki?Az EMSI akkor most jobb mint a többi vagy nem annyira kimagasló?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39225) gcs9058


gcs9058
csendes tag

Srácok,a Bitdefender free antivirus tartalmaz exploitok elleni védelmet? Írtam nekik,de eddig még nem válaszoltak. Köszi.

(#39226) savior válasza d3zs0 (#39206) üzenetére


savior
őstag

Mar megjelent az Avira Free 2016?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#39227) UserX válasza Pityu. (#39224) üzenetére


UserX
őstag

Még nem született 'Alapszabály', hogy a per előtt a találatok száma vagy a mintaszám szerepeljen. Van, aki úgy írja, van, aki emígy. Az előző mintában a '30' a darabszám, a kisebb a kitakarított vírusok száma. Egyébként én bátran merem ajánlani az EMSI-t, csak fizetős a program! Azt nem állítom, hogy magasan a többi fölött van, például itt a kis házi tesztekben is volt már, amelyiknek jobb a találati aránya adatbázis alapján. Ezért még nem fogom lecserélni. :) Viszont erős a viselkedéselemzője, stabil, nem igazán fogja a gépet (C2D, 6GB RAM), reptében elkapja a gonosz PUP-okat is. Két motor dolgozik benne, az egyik BD.

Most nagyjából ennyi jutott eszembe róla. :)

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#39228) Cs1csó válasza gcs9058 (#39225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv 2014.07.11.-én frissült utoljára a program, ha van ha nincs exploit védelme ezt ne feledd.

(#39229) d3zs0 válasza savior (#39226) üzenetére


d3zs0
tag

Igen.

(netes keresőbe: avira free és az első helyen... :U )

(#39230) Pityu. válasza UserX (#39227) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Èn is EMSI t használok,csak pár nap múlva le jár a regisztráció,az az nem pènzèrt regeltem hanem páran letöltöttèk ès anno kaptam vagy 200 napot,ha most törlöm aztán megint fe, rakom csak megint max 30 nap lesz az ingyenessèg viszont előfizetni nem szándèkozom,mert most másra kell a pènz.
Ingyenesban van valami hasonló jó vírusírtó?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39231) Greenebola válasza kisbalazs83 (#39222) üzenetére


Greenebola
senior tag

Hello!
Be volt kapcsolva így 30/20 mappában maradt 10 fájl.

Imént néztem 30/21 mappában maradt 9 fájl.
Kiterjesztett heurisztika/DNA/Intelligens vírusdefiníciók nélkül 30/12 mappában 18 fájl maradt.
Van különbség!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#39232) UserX válasza Pityu. (#39230) üzenetére


UserX
őstag

Hááát az ingyeneseket nem nagyon ismerem. Az itteni tesztek alapján az AVG elég jónak tűnik, esetleg tegyél vele egy próbát... :U
Javaslatom: ESET és minden hónapban vedd meg az újásgot...

Írtam privátot!

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#39233) d3zs0 válasza ƵøŁĭ (#39208) üzenetére


d3zs0
tag

Elég nagy az összevisszaság, így komolytalan az egész... Sok mindent szabályozni kéne. Többek között:

0. Már más is felvetette, h akkor most a mappában maradt, v felismert elemek számát írjuk be?

1. Olyan minták kellenek amik kompatibilisek, és egyben el kellene dönteni, h min teszteljük... W10, W8.1 stb
Miért?
Az előbb vizsgálva 02.02-es csomagból az EIS vagy felismerte a kicsomagolásnál vagy a viselkedés elemző... és maradt 5 db ami nem kompatibilis... tehát ne hogy az EIS hibája legyen, h nem kompatibilis a kártevő a W10-el...
02.03-as csomagból tegnap még 2db-ot ma már csak 1db-ot nem ismert fel sehogy + a nem kompatibilis fájlok...
A nem kompatibilis fájlok miatt nem kéne lehúzni az adott szoftvert.

2. A teszt kizárólag aláírás alapján legyen? V proaktív is a maradékkal? De akkor egységes legyen. V ha vannak páran a proaktívra akkor nem ártana külön számolni, v akár külön csapatban...
Ha csak az aláírásokkal operálunk azzal az a baj, h nem a valós képet mutatja. Meg az is baj, h már most is megfordult 1-2 embernek a fejében, h vált másra, és még tulajdonképpen el se kezdtük az egészet, szóval így megtévesztő lehet...

Szóval akkor vázolhatnád, h mit hogyan gondoltál.

Egyébként az oldal hol tart?

(#39234) salaud válasza d3zs0 (#39233) üzenetére


salaud
aktív tag

Szerintem a mappában maradt fájlok száma legyen a döntő, illetve ha van olyan fájl, amit fertőtleníteni tudott, azt mellé odaírni. Ugyanis bizonyos védelmi szoftverek hajlamosak 1 fájlban több kártevőt felismerni. A proaktívot annyira nem erőltetném, így is egy nagyobb minta tesztelése nem 1 perc.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39235) blattida válasza d3zs0 (#39233) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy lehet op. rendszer szerint is tesztelni. A leírt számpár egyértelmű lenne, ha külön szerepelne a maradék fájlok száma, meg lehetne az időfaktorra is figyelni, mert a felismerés szempontjából eléggé meghatározó.
Viszont addig, amíg ilyen kevés mintával tesztelünk, addig nem lesz releváns a teszt eredménye.

Az aláírás kifejezést ne használd a szignatúra helyett, mert itt nem azt jelenti, hanem azt, hogy ismertetőjegy, de ez meg iszonyatosan nem elterjedt...maradjon a minta vagy a szignatúra.

salaud
Pontosan azért kell a találatok számát is feltüntetni, mert egy fájlban lehet több kártevő is és lehetnek a mintákban ismétlődések is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39236) csabi10


csabi10
senior tag

Ashampoo anti-virus milyen védelmet biztosít egy átlag user számára?

(#39237) UserX válasza csabi10 (#39236) üzenetére


UserX
őstag

Szerintem megfelelő. EMSI AM motor (adatbázis), - viselkedés elemzés.

(#39238) AtHoS válasza AtHoS (#39211) üzenetére


AtHoS
nagyúr

02.03-ból a WSA ma még 6-ot leszedett, így 13 maradt a mappában

read-only mode on the forum

(#39239) blattida válasza blattida (#39235) üzenetére


blattida
nagyúr

A legutolsó csomagban is van többszörös ismétlődés kártevőre vonatkozólag. Ez meg azért nem jó, mert ha például az egyik ilyen ismétlődőt nem ismeri föl az egyik av, akkor bukott a konkrét esetben öt találatot, ami ekkora mintaszám esetén nem kis százalékos különbséget jelent...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39240) viralmind válasza blattida (#39239) üzenetére


viralmind
aktív tag

Arrol nem beszelve, hogy par virusirto kepes arra , hogy pld onkicsomagolo exe-t ,de akar sima futtathato allomanyt is kibont, darabokra szed, torli a kartevot majd a a visszamaradt fajlok ott maradnak. igy mar mindjart hamis a hatrahagyott fajlok szama.

(#39242) looser


looser
addikt

Helló! Van, aki telepítette közületek a CHIP.de karácsonyi AVG AV PRO 1 éves cumót? Engem most érvénytelen licenszkód dumával ejtett a kicsike :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#39243) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy nem a topic témája ,de hátha tudtok segíteni.
Csak annyi kérdésem lenne hogy mi a véleményetek a driver kereső programokról(pl driver booster driver agent-ezt reklámozza az aida),hasznosak és ha igen melyik a legjobb?
Valahol azt olvastam hogy nagy százalékban lehet vírusokat beszedni miattuk.
Köszönöm!

(#39244) Fandango válasza Shaza (#39243) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen felesleges programok, amilyen surun kell drivert cserelni ahhoz nem kell kulon +1 program, illetve sok esetben a driverben is van auto update, vagy manualis update. Havonta 1x megnezed aztan kesz, vagy ha elobb belefutsz abba, hogy van frissites felrakod.

(#39245) mrszitya válasza d3zs0 (#39233) üzenetére


mrszitya
senior tag

A kompatibilitás gyakorlatilag csak akkor probléma a mintáknál, ha futtatva is lennének. Azonban, a kártevők futtatása nem várható el, sőt. Ahhoz már kell némi szakértelem és/vagy tapasztalat a virtuális gépekkel - plusz időigényesebb a dolog nyilvánvalóan (már a virtuális gép futtatása miatt önmagában is). Éles rendszeren nem lehet akárkinek csak úgy belefogni... Igaz egy Sandboxie elég jó erre a célra, viszont nem minden vírusvédelem kompatibilis vele, alapból nagyobb a kockázat, és nem minden típusú kártevő, illetve kártékony tevékenység szűrésére alkalmas!

Néhány emberrel itt egyetemben, már hosszú évek óta szoktunk tesztelgetni, de a megfelelő előkészületek mellett és tapasztalatok birtokában (backup, virtuális gép, stb.).

Jómagam a futtatás teszteket azért tettem közzé igazából, hogy én is és ti is lássátok mennyire működnek a "személyes kedvenceim" => a sandboxos védelmek, valamint a beállítások módosítása milyen hatással van adott esetben. :)

Viszont azt meg tudom tenni ha gondoljátok, hogy alkalmanként más-más antivírust párost vetnék össze a proaktív képességei szempontjából. Tehát egy kis mennyiségű (kézi keresés során fel nem ismert) mintát lefuttatni például egy AVG Free, majd egy Dr.Web mellett.

(#39243) Shaza

Kéretlen alkalmazás telepítésére tényleg van esély ilyen programoknál. Ha nem találsz drivert valamihez, a google és a specifikus fórumtopikok segíteni tudnak. Sűrűn frissülő driver esetében meg az a helyzet, hogy sokszor semmi értelme az állandó frissítgetésnek.

[ Szerkesztve ]

(#39246) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki próbálta már az ashampoo anti virus 2016 ot?Érdemes fel rakni,vagy pl az eset nod32 is jobb nála?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39247) Mikulásbá válasza mrszitya (#39245) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Arról nem is beszélve,hogy már több olyan kártevő is van,amik a virtuális gépen is képesek átjutni és a gazdagépet is megfertőzik :U .

(#39248) viralmind válasza Mikulásbá (#39247) üzenetére


viralmind
aktív tag

Az csakis abban az esetben lehetseges , ha a virtualis gepre csatolva van a gazdagep barmelyik meghajtoja, nyilvan a halozatos hozzaferes is szamit, vagy cloud.

Tesztelni csakis virtualis gepen, es teljesen izolalva minden felhos es fizikai meghajto elerestol, foleg ha valaki meg futtatni is szeretne egy kartevot.

(#39249) dokee78


dokee78
félisten

KIS 2016-ban miért van felkiáltó jel az értesítési sávon?

Mint a kép is mutatja a számítógép védve van,sőt a karantént is kiürítettem.
A teszt filok sincsenek a gépen. :F

[ Szerkesztve ]

(#39250) kaszaf válasza ƵøŁĭ (#39199) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Panda Endpoint protection 7.40.1

30/16 maradt

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.