Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Próbaképpen felraktam ezt az új Comodo Cload Antivirust. Másnál se kapcsolja ki a Defendert illetve nem jelenik meg a Biztonsági központba ? Win10 Pro-ról van szó.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#39302) lck válasza Dumi86 (#39301) üzenetére


lck
senior tag

másnálse

(#39303) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az avira free ben van valahol magyar nyelv?Mert próbából telepítettem a laptopomra de angol.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39304) Cs1csó válasza Pityu. (#39303) üzenetére


Cs1csó
félisten

nincs

(#39305) Joker88


Joker88
őstag

sziasztok

melyik a jobb,kellemesebb vírusírtó?
Kaspersky Total Security, avagy a Trustport Internet Security 2015 ?
a gép ez lenne,amin kellene működnie: AMD Phenom II X4 955 CPU , 8 Gb RAM , Windows 10 Pro 64 bit .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#39306) blattida válasza Joker88 (#39305) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Az orosz a jobb, de hogy melyik a kellemesebb, azt csak te tudhatod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39307) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Na visszatértem egy frankó kis kórházi kezelésről...
Az oldal ott folytatódik ahol abbahagytam, pár nap és indulok vele.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39308) blattida válasza BigManus (#39307) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mi történt?
Már minden rendben?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39309) BigManus válasza blattida (#39308) üzenetére


BigManus
addikt

Rommá tört a lábam. Már jobb, tudok közlekedni, bár nehezen...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39310) ZCoyote válasza BigManus (#39309) üzenetére


ZCoyote
őstag

Jobbulást!

Romani ite domum.

(#39311) blattida válasza BigManus (#39309) üzenetére


blattida
nagyúr

Túl sokat járkálsz a szerver farmon, biztos rád esett egy szerver. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39312) BigManus válasza blattida (#39311) üzenetére


BigManus
addikt

Egy degenerált baleset... Szálltam ki az autóból, bal lábam már kint volt és visszagurult az autó. Lábam meg begyűrte. Én voltam a répa.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39313) AtHoS válasza Dumi86 (#39301) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én nem rég raktam fel egy elég gyengusz laptora.
Egy programot akartam leszedni a telepítettek közül, de a CCAV autosandbox-ba dobta egyből (folyamatosan változó ideiglenes néven indul a leszedést végző alkalmazás), így sosem végzett volna a program eltávolításával a gép. Autosandbox-ot kikapcsolva pikk-pakk végzett az eltávolítás.

Szóval lesznek még kritikus területek

read-only mode on the forum

(#39314) csaba1203 válasza BigManus (#39312) üzenetére


csaba1203
addikt

Most egy ideig időmilliomos leszel :D
Jobbulást neked!

(#39315) TFSi válasza BigManus (#39312) üzenetére


TFSi
őstag

Mihamarabbi jobbulást kívánok! Egy időre "offline" állapotba kerültél, de ennek is meg lesz a maga haszna remélhetőleg. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#39316) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!

Munkáltatómnál a főnök belefutott egy titkosítós vírusba,(kicsit utánajártam, elvileg Teslacrypt, .micro kiterjesztést pakolt az összes Office, pdf,kép és jegyzet stbstb. mögé).
Kérdés lenne hogy van-e rá megoldás a legyaluláson kívül, mert több év munkája ment gajra, mivel nem csinált soha biztonsági mentést, és rendszer visszaállítást sem tudok csinálni mivel ki van kapcsolva.

A gépen xp van, spyhunterrel próbálkoztam, elvileg leszedte, de most is dobálja be a leírást, hogy hova mennyit fizessen, hogy visszakapja az adatait.

Előre is köszi :R

(#39317) Cs1csó válasza Theory66 (#39316) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, bootolható rescure disk avira , kaspersky stb. ami nem a fertőzött oprendszerről indul. Ezután mint egy atombomba pusztítása után meg lehet nézni hogy mi maradt és azt elmenteni majd a számítógépet újratelepíteni. Hacsak nem a TRÓNOK HARCA befejező kötete lett lekódolva - erre a rajongók pik-pakk összedobják a magyar GDP-t nem érdemes vele foglalkozni max ha nagyon sok a fölös pénz amivel lehet támogatni a zsarolókat, úgy tudom még ez sem garantálja az eredményt.

(#39318) blattida válasza Theory66 (#39316) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Visszaállítani nem lehet őket, így csak a fizetés marad, mint lehetőség, általában visszaállítják a titkosított fájlokat, de ezt ti tudjátok eldönteni, hogy megéri e.
A nagy igazság, hogy menteni kellett volna, Lehetőleg külső adattárolóra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39319) movax válasza Theory66 (#39316) üzenetére


movax
őstag

Hogyan lehet belefutni egy ilyen titkosító vírusba? Komolyan érdekel, hogyan terjed.

(#39320) lck válasza movax (#39319) üzenetére


lck
senior tag

Tudtommal leginkább email mellékletben.

(#39321) Cs1csó válasza movax (#39319) üzenetére


Cs1csó
félisten

Specifikus válaszként én is úgy tudom hogy email melléklet, általános válaszként aki ide oda kattingat és közben fingja sincs hogy miért, az fogja elkapni. Jah és mellé fizetős vírusírtó próbaverzióját használja ami egy éve nem frissült, vagy már ki is van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#39322) dokee78


dokee78
félisten

Hogyan tudom kikapcsolni,hogy ne vizsgálja át a Pendrivokat a KIS 2016?
Végignéztem a beállításokat pedig.

(#39323) Mikulásbá válasza dokee78 (#39322) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#39324) dokee78 válasza Mikulásbá (#39323) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,kiszúrta a szemem pedig. :R

Csak nem tűnt el a felkiáltó jel így reinstall kellett.
Előtte kipróbáltam az ESS-t,de nem tetszett.

(#39325) Narxis válasza dokee78 (#39324) üzenetére


Narxis
nagyúr

ESS nem tetszett? Az meg hogy lehet? :)

Thanos was right.

(#39326) Theory66 válasza blattida (#39318) üzenetére


Theory66
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ !!!
Garantálja valami, ha kifizeti a tulaj a kért összeget, hogy míg mentjük az adatokat nem dobja be újra a vírust?
Vagy ha lezúzom a vírust, mi állítja vissza a fájlokat?
Esetleg ha valaki csinált már ilyet leírhatná hogy hogy csinálta.

(#39327) blattida válasza Theory66 (#39326) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem magától került a gépre a kártevő, hanem email csatolmányként érkezhetett, amit valaki figyelmetlenül meg akart nyitni. A tor hálózaton keresztül semmilyen kártevő nem fog a gépedre kerülni.
A visszaállításhoz nincs szükség a kártevőre, csak a gépeden lévő publikus és a náluk lévő kulcs kell hozzá.

Minden szükséges infó szerepel a gépeden lévő képen, melyet a tesla kártevő hozott létre a titkosításokat követően.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39328) dokee78 válasza Narxis (#39325) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor úgy mondom KIS jobban bejön.

(#39329) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Melyik ingyenes vírusírtót javasoljátok?
Q360-at nézegettem de nem tudom mennyire lehet benne megbízni.

(#39330) Theory66 válasza blattida (#39327) üzenetére


Theory66
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget ! :R

(#39331) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Valami ingyenes malware scannert keresnék a gépemre, amit heti 1-2 alkalommal lefuttatnék a biztonság kedvéért! Állandó védelem nem kell, manuálisan indítanám a keresést! Elsősorban ingyenes verzió érdekelne!
OS: Win 10 pro
Antivírus: ESET Nod32 Antivirus 9
Tűzfal: Win 10 sajátja

Hitman pro-t nézegettem, de ha jól értelmezem az oldalukon leírtakat, ezzel keresni korlátlan ideig tudok! Viszont ha talál valamit akkor eltávolítani csak a 30 napos próbaidőszak alatt tudja?! Vagy, hogy van ez?
Nézegettem még az MBAM-ot is, ezt használtam már viszont tettem volna egy próbát a hitman pro-val csak aggaszt egy kicsit ez a 30 napos dolog!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#39332) Narxis válasza Tosee (#39331) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az eltávolításhoz a hitman pro-nál fizetni kell, szerintem attól használhatod amíg nem talál semmit ingyen. Malwarebytes ingyen el is távolít tehát azt is használhatod.

Thanos was right.

(#39333) Tosee válasza Narxis (#39332) üzenetére


Tosee
őstag

Köszi a választ! :R Akkor jól sejtettem...
Akkor marad a Malwarebytes!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#39334) Narxis válasza Tosee (#39333) üzenetére


Narxis
nagyúr

De miért nem maradhat a hitman pro is? Ellenőrizni teljesen jó.

Thanos was right.

(#39335) mrszitya válasza Tosee (#39333) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hitmanpro próbaverzióját csak akkor kell aktiválni, ha talál valami komolyat a gépen és el akarod vele távolíttatni. Egyébként korlátlanul használható...

(#39336) Tosee válasza Narxis (#39334) üzenetére


Tosee
őstag

Még nem raktam fel egyiket sem, csak érdeklődtem! Nemrég álltam át win 10-re! Egyébként azért gondoltam MBAM-ra mert ha a hitman pro talál valamit akkor aktiválnom kell és 30 nap után már megint csak keresésre jó! Ezek után ha újabb találta (persze inkább ne legyen) van akkor megint csak fel kell telepítenem a malwarebytes-t vagy egyebet, hogy el tudjam távolítani! Már nem mintha hetente új férget szednék össze! Ésszel netezek, csak jobb az óvatosság!

(#39335) mrszitya:
"Hitmanpro próbaverzióját csak akkor kell aktiválni, ha talál valami komolyat a gépen és el akarod vele távolíttatni. Egyébként korlátlanul használható..."
Tehát ha csak amolyan jelentéktelen böngészők után maradt nyomkövető sütiket stb. -ket talál akkor azzal még megbirkózik aktiválás nélkül?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#39337) mrszitya válasza Tosee (#39336) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nyomkövető sütiket aktiválás nélkül is törli, de ezeknek semmi köze a vírusokhoz. Ki is lehet benne kapcsolni, ha jól rémlik, hogy megkeresse őket.

(#39338) Gabis válasza dokee78 (#39328) üzenetére


Gabis
őstag

Érzésre melyik "fogta" jobban a gépedet?

(#39339) Pano


Pano
addikt

Valaki használ itt Avira Pro-t?
Még mindig megvan az a betegsége, hogy a web védelem lassítja a böngészést?

(#39340) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Az ESET termékeinél van 50%-os diákkedvezmény. Ennél elég, ha csak a vásárláskor van diákigazolványom, vagy a termék teljes használati ideje alatt kell? Lassan végzek az egyetemen, és gondoltam élek a lehetőséggel, diákkedvezménnyel vennék 3 évre, 3 gépre ESET Smart Securityt. Ezt megtehetem akkor is, ha a 3 évnek csak az elején vagyok hallgató? :F

Egyébként mennyire ajánljátok a ezt a terméket? Mit nyerek vele az ingyenes lehetőségekkel szemben. Megéri? :)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#39341) Narxis válasza Sidorovich (#39340) üzenetére


Narxis
nagyúr

99% hogy elég vásárlás pillanatában legyen érvényes diákod. Szerintem jó termék de mondjuk én már nem költenék vírusirtóra, a 360 total security is van ilyen jó csak kicsit több a téves riasztása.

Thanos was right.

(#39342) Pano válasza Sidorovich (#39340) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Bár kardoskodni szoktam az eredeti szoftverek mellett, most Narxis-szal értek egyet. Manapság már annyira jók az ingyenesek, hogy felesleges kiadás.
Eset esetében pedig használhatóak a magazinos kódok, havi (vagy 2 havonta) 1,5 perc kellemetlenséggel jár csak és ugyan az mint ha megvett licencel használná az ember.

[ Szerkesztve ]

(#39343) blattida válasza Pano (#39342) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ingyenes is eredeti szoftver, teljesen legális. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39344) Pano válasza blattida (#39343) üzenetére


Pano
addikt

Burkolt célzás volt, hogy ne jusson az eszekbe a crackelgetés:D
No meg általában nem beszélek le senkit egy szoftver megvételéről.

[ Szerkesztve ]

(#39345) Sidorovich válasza Pano (#39342) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Eddig azzal voltam el, hogy a próbaváltozatot rakosgattam újra. :DDD
Gondoltam, eddig nagyon meg vagyok elégedve vele (elég régóta használom), most már ideje kifizetnem őket.

Milyen magazinos kódokról van szó? Mely magazinok mellé jár? :F

[ Szerkesztve ]

(#39346) netpeti98 válasza Sidorovich (#39345) üzenetére


netpeti98
addikt

PCWorld és CHIP.

[ Szerkesztve ]

(#39347) blattida válasza Pano (#39344) üzenetére


blattida
nagyúr

Így már az eszekbe fog jutni... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39348) jim bcs válasza szacsee (#39329) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nyugodtan felteheted :K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39349) Pano válasza blattida (#39347) üzenetére


Pano
addikt

:DDD ;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.