Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) FistXL


FistXL
aktív tag

Off
Off
Off
Off
Off
Off
Off
Off
Off
Off
Off

Off

Off

Off

Off

(#60002) Tuomas válasza FistXL (#60001) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy csak: OFF

We were here

(#60003) FistXL válasza FistXL (#60001) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ez már elég off ahhoz, hogy itt maradjon? :DDD

Mondtam már, hogy sose bízz egy szerkesztett hsz-ben? :D

[ Szerkesztve ]

(#60004) FistXL válasza Tuomas (#60002) üzenetére


FistXL
aktív tag

Nekem nem sikerült :O

(#60005) FistXL


FistXL
aktív tag

:) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :((( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :R :W

(#60006) FistXL


FistXL
aktív tag

.

El lett cseszve az artwork :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60007) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#59985) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ki kell kapcsolnom, mert ha nem az Overwatch játszhatatlan.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60008) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#60007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valamit valamiért Maximum vs. Overwatch én az Overwatch-ot törölném. Inkább védve legyek mint játsszak.

(#60009) Szellem. válasza Cs1csó (#60008) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt most nem mondod komolyan? Azért az nonszensz, hogy 3rd party szoftver miatt játszhatatlan egy játék?

(#60010) Cs1csó válasza Szellem. (#60009) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O ez egy vírusirtó topik itt a legyen a védelem az első. ;)

(#60011) Semplar


Semplar
őstag

Off :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#60012) SityiSXT válasza Szellem. (#60009) üzenetére


SityiSXT
őstag

Cuphead vs Sophos dettó ugyanez. Vagy játék van, vagy védelem.

[ Szerkesztve ]

(#60013) Szellem. válasza SityiSXT (#60012) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Anno az Emsisoft esetében is ezért váltam meg tőle. A legtöbb játék összeomlott.
Ami viszont szerintem gáz, teljesen mindegy melyik védelemről van szó! Ahogy korábban írtam, szerintem nem azért használjuk a gépeinket, hogy kiszolgáljuk az AV-t, hanem fordítva. Az AV van értünk.
El tudom képzelni, hány szerencsétlen nem hozzáértő szív egy AV miatt, mert nem fut a programja, játéka, stb.

(#60014) SityiSXT válasza Szellem. (#60013) üzenetére


SityiSXT
őstag

Egyetértek. Váltam már meg én is védelemtől emiatt.
Kicsit off, de ha ma már ilyen napunk van... Szóval az Easy Anti Cheat se könnyítette meg a dolgom az utóbbi időben. Mint kiderült, az Asus Aura Sync nem tetszett neki valami (egyébként elvi síkon valid) ok miatt. Persze ha kilőttem a kérdéses processzt, utána jó lett, és engedte a játékot futni. Nemrég megint belefutottam ebbe, és kiderült némi nyomozás után, hogy van friss Aura Sync, amiben ez javítva lett végre. Amikor ma már minden vackot teletolnak automatikus frissítési funkcióval, az Asus ezt itt miért nem tudta megoldani...? Nem baj, megy ez, de mióta a Nintendo Switch mellé befigyelt egy PS4 Slim is, kezdem egyre inkább azt érezni, hogy a PC már csak ilyen műkedvelő szakik játszótere lesz jóformán, mert konzolokkal egyszerűbben és instant lehet szórakozni, itt meg bűvészkedni és mókolni kell.
És az Aura Sync pontosan azért kell, mert a szivárványágyút ezzel tudom megzabolázni, és beállítani, hogy szép vörösen világítson minden. :D

(#60015) #86564352 válasza Szellem. (#60013) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amikor a vírusirtó szinte vírusként viselkedik. :D Mennyire fogja a játékokat, mennyi a ping, milyen a weblapok betöltése. Ezeket sem nézik üres gépen a mesterséges teszteken youtube-on. A kicsit cselesre csinált auto előfizetés, extrák tukmálása, a bizalmi kérdés a böngészés követéséről és közbeékelődő saját root tanúsítványokról stb. Az okostelefonoknál is kezdik a riogatást androidon persze. (ios szerencsére zárt, ott fel sem merül hogy még külön védelem kéne vagy nem kéne telefonra)

(#60016) Szellem. válasza #86564352 (#60015) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hát ez az, hogy az ilyeneket nem tesztelik! Pedig ma már erre is oda kéne figyelni!
Az igazság az, hogy kéne egy egységes tesztelés metódus.
Jelenleg a NAV-ot nyúzom, meg a KIS-t. A Defender fent a laptopon azzal nincs gond, ahogy a eddig a NAV-al sem.
A KIS 2020 meg így néz ki most:

Szóval, a 2020-as KIS ezt fogja az ember pofájába dobni! Töltsd le a Password Managert. Amúgy rafináltan dolgozik, mert amikor feltelíted a KIS-t, akkor a parancsikonját feldobja az Asztalra.
Kilőni vagy ignorálni ezt az üzenetet nem lehet! Vagy elnézed a fenti képeket (amik engem zavarnak), vagy letöltöd. De, itt még nincs vége! Ha letöltöd és nem foglalkozol a PM-el, akkor is elindul ám a Windowsal együtt! Hiába lőttem ki az Indítópultban, vagy a CCleanerrel. A folyamatok között bizony ott van, és 5MB-t megzabál! De nem is a memória a lényeg, hanem nem tudom kilőni!

(#60017) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#60016) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Csak a lenyúlás miatt van benne. Azért egy ilyen jelszókezelővel ne bohóckodjunk már 15 dollárért. TrendMicro adja hozzá :D .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60018) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#60017) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pont ez a gondom. Lenyúlás miatt teszik bele és már bocsánat, de lóf@szt nem ér.
A 2F Kft.- azt mondta, hogy a Kaspersky is beállt a sorba, hogy a termékein belül marketingelje a többi cuccait és ezzel növelje a bevételeit. Fasza mi?

A NAV-ban komolyabb a jelszókezelő szintén ingyenesen!

Meg mint írtam, nekem az a gondom, ha nem része gyárilag a programnak a PM, akkor ne tukmálja már rám.

Azt azért érdekességképpen, hogy a NAV licencem már 3 gépre érvényes. Nem egyre, hanem 3-ra.
Plusz, nem dobál marketinginfokat a pofámba és nem akar rávenni, hogy x,y termékét vegyem meg!

[ Szerkesztve ]

(#60019) #86564352 válasza Szellem. (#60016) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bloatware, nagware, és erőszakosan beeszi magát a rendszerbe. Mondom vírusként viselkedik. :D Persze amíg megveszik az emberek... és ha csökken is a vásárlók száma, akkor is a maradékot akik megszokásból használják még, őket jobban megpróbálni lehúzni. Én az ismerősök gépeiről leirtottam ezeket a Kaspersky, Avast, Ccleaner humbugokat, azóta sokkal nagyobb a békesség. :)

(#60020) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A la Carte Services

Trend Micro experts will remove Potentially Unwanted Applications (PUAs) installed on your computer that may pose high risk or have untoward impact on your security or privacy. Provide proactive recommendations to help prevent PUAs from being installed in the system in the future.

$79.95

;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60021) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#60020) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez most mi akar lenni? Értem az angolt, de ebből nekem nem derül ki, hogy mi a 79,95?

(#60022) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#60021) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Pénz az pénz.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60023) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#60022) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Most már értem, de ez még mindig korrektebb, mint amit mások csinálnak, hogy a programból tolják pofátlanul az arcodba a fizetnivalót. Lásd fentebb Kaspersky.

(#60024) Semplar válasza SityiSXT (#60014) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem soha nem kéne konzol, mert PC -n szeretek mókolni/beletúrni a programok/játékok lelkivilágába + cheat. ;)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#60025) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#59984) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Na, kaptam egy hotfix-et. Kiváncsi leszek az eredményre.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60026) Szellem. válasza Semplar (#60024) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor téged szidtalak a Black Ops 4-ben, mert hardcore teamdeath matchben szét csaltad az összes meccset. :D

[ Szerkesztve ]

(#60027) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#60025) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ma beküldtem délután 4-kor a legutóbbi minták maradékát a Nortonéknak, meg a Kasperskynek. 5-5 minta maradt a csomagban még a mai napon is.
Délután 5 óra után a Symantec visszaírt, hogy mit talált a mintákban. 1 kivételével az összes tiszta volt. Most már ki is tisztította a mappát az egy kivételével.

Kaspersky? Fasorban sincs, sem válaszban, sem abban, hogy kezdjenek valamit a mintákkal.

[ Szerkesztve ]

(#60028) #86564352 válasza Szellem. (#60023) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a "divat" sajnos. A Windows is nagyon elszemtelenedett, hivatalosan 80 ezres Pro-ban is ott a sok felesleges szarság és tiszta telepítés után időbe telik kigazolni a gyomokat. :(

(#60029) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#60027) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nekem is gyorsan visszaír a Norton.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60030) BigManus


BigManus
addikt

Anno még használtam, kedveltem az Avira illetve BullGuard termékeket.
Használja még valaki? Milyenek mostanában?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#60031) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ma kíváncsiságból felraktam az Emsisoft Antimalwaret a gépemre. :)
Az eredmény, hogy semmi nem változott. Az összes Steames játékomat blokkolja egy kivételével, azaz indulás előtt kifagy!Persze, rendszerüzenet nélkül!
A ROE, PUBG, BO3 nem fut. Az Advanced Warfare az megy egyedül. Ez rosszabb lett mint volt.
Nem tudom, hogy mi történik, de ez így továbbra sem fasza.

(#60032) Semplar válasza Szellem. (#60026) üzenetére


Semplar
őstag

Á szigorúan csak offline games. :D Csak 1 online volt, de azt imádtuk haverokkal, a NFS HP2, amég a MS le nem kapcsolta a GameSpy szervert :O Ott viszont nagyon utáltuk a csalókat, akik miatt később a brazilok csináltak A SAC szervert, ahová egy háttérben futó progi lementette a rekordokat. :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#60033) #86564352 válasza Szellem. (#60031) üzenetére


#86564352
törölt tag

Írj a youtuber srácnak, majd ő megoldja! ;]
Próbáld kivételek közé tenni a játékokat, más ötletem nincs. Illetve igen: távolítsd el az Emsisoft kártevőt. :D

(#60034) Szellem. válasza #86564352 (#60033) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megoldottam, mert el lett távolítva az EAM. Nem gépészkedek vele. A játék kivételek közé rakása megoldja a gondot, de nem akarom, hogy ez legyen a megoldás.

(#60035) kezdosql válasza Cs1csó (#59835) üzenetére


kezdosql
tag

Nem az a gond, valami egyedi problema van.
A mcaffe webes szurese biztos, hogy idonkent idiota, talan az blokkolja azt a weboldalt is, bar erdekes, hogy bongeszofuggo a dolog.

(#60036) ƵøŁĭ válasza BigManus (#60030) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Bullguard egy igen karcsú eresztés. Avira meg egy semmirekellő cég .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#60037) FistXL


FistXL
aktív tag

A ConfigureDefendert hogyan érdemes bekonfigurálni?

(#60038) BigManus válasza ƵøŁĭ (#60036) üzenetére


BigManus
addikt

Ez tömör és lényegre törő volt :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#60039) lck


lck
senior tag

Kedvenc beérkező email-em a mai napon :) :

(#60040) Pano válasza lck (#60039) üzenetére


Pano
addikt

Egész tűrhető magyarsággal van megcsinálva.

(#60041) Semplar válasza lck (#60039) üzenetére


Semplar
őstag

Valamit "rosszul" csinálok, soha nem kapok ilyen leveleket. :F

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#60042) FistXL válasza Semplar (#60041) üzenetére


FistXL
aktív tag

Érdekes, én sem kaptam még ilyen levelet :F

(#60043) Pano


Pano
addikt

Ez van, rólatok nem hiszik el, hogy van annyi pénzetek. ;] :DDD

(#60044) lck válasza FistXL (#60042) üzenetére


lck
senior tag

Elmúlt 19 évben még nekem sem jött :)

[ Szerkesztve ]

(#60045) FistXL


FistXL
aktív tag

Szerintem pont azt hiszik, hogy sok pénzünk van, mert nekünk nem akarnak visszatéríteni semmit. :D :DDD

(#60046) Semplar válasza Pano (#60043) üzenetére


Semplar
őstag

Árulás! :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#60048) Cs1csó válasza Mikulásbá (#60047) üzenetére


Cs1csó
félisten

NA ezt hívják védhetetlennek, ha a telódon lévő védelem - ha van - nem fogja meg akkor pech. Mikor egy bevált programomat letöltöm a gyártó honlapjáról, vagy pl. Firefox áruházból pl. Ublock Origin-t akkor ott van egy bizalom.

(#60049) Mikulásbá válasza Cs1csó (#60048) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az okos telómon évek óta Kaspersky van...... :DDD

(már csak megfogta volna-de szerencsére nem használom azt a problémás programot)

#60050 és Pano : Inkább Mobile Doc Scanner [link]

[ Szerkesztve ]

(#60050) GEPESZ66 válasza Mikulásbá (#60047) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Töröltem is.
Az MS Office Lens-t ajánlották helyette.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.