Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) seneca07 válasza borix (#38448) üzenetére


seneca07
tag

Szia, egy régebbi Bitdef. fiókkal ment a dolog, de a régi 107 napos promós időt kaptam vissza, mert a Bitdefender emlékszik az eszközre (laptopra). Egyébként a saját uninstalljával szedtem le.A 2015-ös verzióknál mindig kulcsot küldtek, most már a spéci promós telepítőt lehet letölteni.Köszönöm a segítséget, de amíg lehet kihasználom ezeket az akciókat, mert sztem. a Bitdefender az egyik, ha nem a legjobb fizetős víruskergető!

(#38452) borix válasza Nerazzurri95 (#38450) üzenetére


borix
őstag

Sokan vásárolnak onnan főleg játékokat.
Szerintem meg éri megpróbálni a megbízhatónak tartott eladóktól.

[ Szerkesztve ]

(#38453) Greenebola


Greenebola
senior tag

A magyar kormánynak üzent az Anonymous

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38454) kisbalazs83 válasza Greenebola (#38453) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Kend is időutazó?

2012. január 13., péntek, 12:25

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#38455) AtHoS válasza kisbalazs83 (#38454) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Újszülöttnek minden vicc új :K

Szerk.
Na így már nem talán is annyira újszülött :DDD

Szerk2.
Mondjuk az első anonymus üzenet és az átszerkesztett mostani között érzek némi ellentmondást az Unióval kapcsolatban. A 2012-esben összeesküvéselméleti "mesteri terv"-ről ír, míg a mostaniban "roncsolják Magyarország kapcsolatait az unióval", szóval lehet gondolkodni.

No nem témaindítónak szántam csak érdekes az ennyire eltérő álláspont.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#38456) Greenebola válasza kisbalazs83 (#38454) üzenetére


Greenebola
senior tag

:DDD Vissza a jövőbe.
Köszi! Javítva a link 2015. december 26.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38457) Pyrandus válasza daimonion (#38449) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv karácsony tisztafejűbb napján. Nem ismerem a Cryptowall-t. Esetleg segít elővadásznom évekig használt gmail.címem jelszavát? Mivel a jelszót elfelejtettem, és semmiféle, a Google adta jelszóemlékeztető, és egyéb módon nem tudok belépni, nemcsak a régebbi leveleim és címtáram veszett el - DE: MINT FEKETE LYUK nyeli el az újabb, arraa a címre írt leveleimet, - a feladó nem tudja, hogy nem él, mert nem pattannak vissza, csúnya tévedésben tartva a feladókat - nekem pedig "eszmei" és anyagi kárt okohatnak.
SOS senki nem tudott eddig megoldást.
Karácsonyi köszönet. :W

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#38458) bullseye válasza Pyrandus (#38457) üzenetére


bullseye
addikt

Nos, lehet, hogy én nem vagyok eléggé tisztafejű, de nem értem a kapcsolatot egy zsarolóprogram és a Gmail fiókadatok között. Esetleg ha kevésbé stílusosan, de kicsit egyszerűbben megfogalmaznád?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38459) Pyrandus válasza bullseye (#38458) üzenetére


Pyrandus
tag

Tudom, hogy nem ide vág, de a nagyon értők mindenben segíthetnek. Talán...

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#38460) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Milyen ingyenes [tűzfal+víruskereső] progit ajánlanátok?
Lehetőleg alacsony erőforrásigényű legyen, egyszerű használattal, ne kelljen havonta kódokat irkálni.
Már vagy 4-5 éve csak Comodo IS-t használok, így az újabb progikat nem ismerem. Létezik valami hasonló, de jobb alternatíva? Most húztam újra a rendszert, és nem szeretném teleszemetelni felesleges telepítgetésekkel, egyből a legoptimálisabbat szeretném. ;)

-= Pancsermeste® =-

(#38461) Fandango válasza Pancsermeste (#38460) üzenetére


Fandango
veterán

Szia!

En is nagyon sokaig CIS-t hasznaltam, de mivel win 10 alatt indokolatlanul tekerte a procit a cmdagent.exe ezert megvaltam tole, es most 360TS+Privatefirewall van a gepen. Mind2 progi ingyenes.

(#38462) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Crypto-val kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a helyi hálóra kötött nas-on lévő adatok veszélyben vannak, ha az egyik kliens gép megfertőződik? Vagy csak a kliensen helyileg tárolt adatokhoz nyúl hozzá?

(#38463) Pancsermeste válasza Fandango (#38461) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszönöm!
Szerintem Win10 alatt kipróbálom. Viszont Win7-re várnék még javaslatot. Talán jobb is lesz, ha a két rendszerre különböző víruskereső megy, így keresztbe tudom vizsgáltatni a két rendszer partícióit.

-= Pancsermeste® =-

(#38464) Fandango válasza Pancsermeste (#38463) üzenetére


Fandango
veterán

Win 7-re maradhat a CIS, azon nem volt ilyen gondom vele.

(#38465) Pancsermeste válasza Fandango (#38464) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem se volt vele problémám, és már hozzá is szoktam. Viszont, úgy láttam egy-két tesztben, hogy mostanában nem valami fényesen szerepel. Mondjuk, több, mint 4 év alatt (majdnem 5 éves volt a régi Win7-em) nem is kaptam be kritikus virnyákot - legalábbis nem tudok róla.

-= Pancsermeste® =-

(#38466) Fandango válasza Pancsermeste (#38465) üzenetére


Fandango
veterán

Ha eddig bevalt, akkor ne tesztek alapjan akarj valtani, szep es jo hogy vannak ilyen jellegu tesztek, de ne nezegesd oket. Legyen melle egy MBAM amit idonket lefuttatsz es ennyi.

(#38468) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Jan 8-án lejár az egy éves licencem az avast-nál... Fent volt, de ennek ellenére rengeteg trójait, meg ilyesmit kaptam be... Malwarebytes progival szedtem le ezeket (kiírt vagy 512-t... :F )
Nem is értem, hogy lehet ez...
Idén szeretnék picit javítani a védelmen. Hajlandó vagyok többet is áldozni rá. Mit tanácsoltok?
Gép: HP EliteBook 8460p, WIN7 Pro 64bit
A felhasználás jellege: Általános ( facebook, youtube, freemail, gmail, PH!, néha telefon romolgatás, filmezés, zene hallgatás (foobar), általános böngészés, kevés torrentezés, most szeretnénk picit hálóban CS-vel játszani... )
Kombinált megoldás is jó lenne ( esetleg több program használata...)
Tegnap telepítettem újra a gépet, szeretném, ha a sok reklám, felugró ablakok nem jelennének meg...

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38469) betyarr válasza demars (#38468) üzenetére


betyarr
veterán

Tegnap telepítettem újra a gépet, szeretném, ha a sok reklám, felugró ablakok nem jelennének meg...

ez ellen egy jóféle reklámblokkoló a megoldás.

(#38470) AtHoS válasza demars (#38468) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vegyél innen kaspersky -t [link], lehet nem is kell többet áldoznod rá, mint eddig

read-only mode on the forum

(#38471) sz.j válasza demars (#38468) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...rengeteg trójait, meg ilyesmit kaptam be... Malwarebytes progival szedtem le ezeket (kiírt vagy 512-t.."

Ha ezek valóban komoly fenyegetések voltak (többségében trójai), akkor a jó vírusirtó felrakásán és annak helyes beállításán kívül talán érdemes lenne a netezési és levélbontási (mellékletek) szokásokon is változtatni
Mert azért az Avast annál sokkal jobb védelem (ha nem is a Top), hogy ennyi trójait beszedjen ...., ehhez szvsz valahogy "be kellett segíteni".

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38472) demars válasza sz.j (#38471) üzenetére


demars
addikt

Értem én ezt... Ismeretlen leveleket sosem nyitok meg, próbálok odafigyelni stb...
Viszont érdekes, hogy a friss rendszeren most futtattam le a malwarebytes-t, és itt is talált 312 db kártevőt...
Hogy a fenébe, mikor teljesen formáztam, particionáltam a hdd-t??
Amint hálózatra léptem már tettem is fel az avastot, majd a malwarebytest!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38473) Cs1csó válasza demars (#38472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, egyetértek sz.j fórumtárssal ennyi találathoz már felhasználói segítség is kell. Az utólag talált kártevők mennyiségét tartom tulzottnak még az Avast-hoz képest is.

(#38474) Lecs@ válasza sz.j (#38471) üzenetére


Lecs@
addikt

Szia. Véleményünk nem egyezik.

512 GB

(#38475) AtHoS válasza demars (#38472) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondjuk Avast-nál a PUP védelmet aktiváld. Ha megint ennyi szemetet talált, akkor a telepített dolgokból kerülhetett fel, de arra figyelj, hogy ezek valószínűleg nem mind kártevők, mert sütiktől kezdve elég sok mindent tud azonosítani

read-only mode on the forum

(#38476) sz.j válasza demars (#38472) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Viszont érdekes, hogy a friss rendszeren most futtattam le a malwarebytes-t, és itt is talált 312 db kártevőt...
Hogy a fenébe, mikor teljesen formáztam, particionáltam a hdd-t??"

Csak a "C"-t vagy az összeset törölted/formáztad? Mert ha csak a C-t, akkor lehet, hogy a többin is voltak kártevővel fertőzött fájlok amit ha megnyitottál (vagy anélkül) máris aktiválódtak.
Amiket a MBAM talált azok mik, cookie-k? Mert ha azok, akkor nem kell kétségbeesni, mert "ártatlanok".

Amúgy, hogy őszinte legyek nem értem az esetedet, mert nálam az ingyenes AVG irtó és a win7 saját tüzfala mellett sem "sikerült" 2 év alatt összeszednem egy trójait sem, pedig szinte állandóan a neten vagyok és van olyan időszak, hogy napi 50-70 e-mailt kapok, köztük egy-két melléklettel.

@ Lecs@
Szia.
Van ilyen ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38477) borix válasza demars (#38472) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy a win telepítővel már fölviszed őket? Pendrive-ról telepítesz?
Ha nem akkor a programokkal teszed föl.

(#38478) blattida válasza sz.j (#38476) üzenetére


blattida
nagyúr

Az mban nem foglalkozik nagyon a sütikkel, biztos, hogy nem 312 cookie volt, hanem inkább registry bejegyzés...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38479) sz.j válasza blattida (#38478) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem használom az MBAM-ot, ezért nem vagyok képben a lehetőségeivel, csak mivel azt írták, hogy az találta a több száz valamit, ezért kérdeztem rá a cookie-kra, hátha azok voltak ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38480) demars válasza sz.j (#38476) üzenetére


demars
addikt

Teljes vizsgálatot indítottam! Elvileg mindent nézett. Mindkét partíciót töröltem és újakat hoztam létre telepítéskor! Természetesen formázással...
Pendrive-ról telepítettem, amit szintén formáztam előtte!
Lehet, hogy nem voltak veszélyes kártevők, de jelzett és én töröltettem vele az összeset.
Egyébként hozott létre egy log naplófájlt, ha valakit érdekel szívesen elküldöm privátban, hogy megnézhesse...
A legtöbb kiegészítő program neten fellelhető, emiatt onnan kell letöltenem, lehet, hogy ekkor lejön valami, de akkor miért van a fizetős vírusirtó? Engem ez aggaszt...
Épp a netezési szokásaim miatt szeretnék egy jobb szoftvert venni, ami kiszűri a valóban veszélyes dolgokat és azonnal blokkolja azokat!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38481) ƵøŁĭ válasza demars (#38480) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nekem átküldheted .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38482) #85154688 válasza demars (#38480) üzenetére


#85154688
törölt tag

A log fájlt kirakhatnád ide is szerintem sokan kíváncsiak lennén erre a 312 kártevőre....Egyszerűbb ide belinkelni a fájlt mint mindenkinek elküldeni privátba. Nincs abban semmi rossz ha egy mezei log fájlt belinkelsz ide a kártevő találatokról.

[ Szerkesztve ]

(#38483) sz.j válasza demars (#38480) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha úgy gondolod akkor nekem is elküldheted a log naplófájlt.

"A legtöbb kiegészítő program neten fellelhető, emiatt onnan kell letöltenem, lehet, hogy ekkor lejön valami,"

Sajnos vannak olyan letöltőhelyek ahol pillanatok alatt, a letöltendő progin kívül, bármit összelehet szedni, ezért érdemes megbízható helyekről leszedni a progikat. Valamint az is hasznos lenne ha a böngészőhöz valami megbízható kiegészítőt (pl. BD TrafficLight, stb) használnál.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38484) demars


demars
addikt

Most nem vagyok otthon, de este feldobom ide!
Köszi srácok!! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38485) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm képeit egy kellemetlen program .ccc kiterjesztésbe kódolta. Nem sok mindent találtam ezzel kapcsolatban, és sajnos az sem túl bíztató...:/
A kérdésem, hogy lehet valahogy ezzel boldogulni (írtás, illetve leginkább visszakódolás)...? Terjedhet úgy, hogy ha a fertőzött gépre külső adathordozó eszköz volt csatlakoztatva? Újra lett telepítve a fertőzött eszköz, de előtte egy külső HDD-re lett mentve a tartalma (a .ccc kiterjesztésű fájlokkal együtt), a kérdés, hogy onnan "magától" fel (vissza) tud-e települni, vagy ezek jellemzően "fals" telepítéseken keresztül aktiválódnak?

(#38486) AtHoS válasza germinator66 (#38485) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Első találatra nálam ezt az oldalt dobta be:
.ccc Extension / howto_recover_file Ransomware Removal Guide

read-only mode on the forum

(#38487) blattida válasza germinator66 (#38485) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A teslacrypt ransomware-ről van szó, gyakorlatilag a fájlok visszaállítása nem lehetséges, hacsak nincs tiszta rendszermentés az adatokról, fájlokról, doksikról...illetve, ha megmaradt a win egy régebbi rendszer visszaállítási képe, akkor lehet azt is használni, de ennek igen kicsi a valószínűsége...
Csak a lementett .ccc kiterjesztésű fájloktól már nem fog visszafertőződni a rendszer, az eredeti, fertőzést okozó trójai meg valószínűleg email csatolmányként érkezett...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38488) demars válasza demars (#38484) üzenetére


demars
addikt

Sziasztok!

Drive-ra tudtam feltenni!
Remélem jől csináltam, még sosem osztottam meg így semmit sem... :P

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38489) Greenebola


Greenebola
senior tag

380 napos licensz még 6 órán át!
Watchdog Anti-Malware 2 (Zemana AntiMalware Klón)

Ami érdekes lehet sokaknak, hogy elfogadja a kulcsot a Zemana AM is!!! :P

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38490) madle


madle
őstag

Sziasztok

Szeretnék egy vírusirtót a frissen telepített új Win 10-es gépemre. Nem tudom mennyire bízhatok a Defenderben, szóval egyelőre tettem fel egy AVG Free-t, tudom az sem az igazi. Tapasztalataitok alapján, melyik szoftvert ajánlanátok? Igazából ez egy otthoni mindenes gép, de legtobb esetben csak social oldalak, illetve youtube.
A vállalkozásomhoz Mac-et használok, de szeretném biztonságban tudni a hálózaton lévő Win-es gépet is.

Nod32-t gondoltam első körben, mert többen is ajánlották. A Smart Security-t, esetleg más ami érdemes figyelni?

(#38491) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, itt a fórumon találtam az alábbi linket [link] , mely szerint 6 hónapig ingyen lehet használni a Bitdefender 2016-os vírusirtót. Kipróbálta már vki, hogy milyen? Még sosem használtam Bitdefendert, milyen a védelme, fogja nagyon a gépet? Elég az alábbi oldalon megadni az e-mail címemet, és aztán már tölthetem is le és a reg. után félévig ingyenes teljeskörű védelmet biztosít? Elérhető a program magyar nyelven is vagy csak angolul?

Még 2 dolgot szeretnék kérdezni:

1. Egy másik gépen Windows defender (W10 Home) helyett MBAM free mellé milyen ingyenes AV-t javasoltok?Kell mellé még firewall is, ha igen, milyen ajánlott?

2. Androidos Xperia Z2-es telefonra ajánlott antivírus (5.1.1 Lollipop)? Ha igen, milyen ingyenes megoldást javasoltok?

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38492) Mikulásbá válasza madle (#38490) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem alap dolgokra nem kell jobb a ESS 9-nél.Sőt,nem csak alapra,a legjobbak egyike.

(#38493) blattida válasza demars (#38488) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Csak mindspark találatai voltak, ez adott esetben lehet pup is, ha nem te telepítetted szándékosan, veszélytelen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38494) demars válasza blattida (#38493) üzenetére


demars
addikt

Értem. Köszi.
Tehetek ezek ellen valamit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38495) blattida válasza demars (#38494) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen. Teleptéseknél figyelj arra, hogy a jövedékes alkalmazásokat ne installáld, azaz vedd ki a pipákat a kis négyzetekből...és ne csak yes-yes-yes-ok legyen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38496) borix válasza junior11 (#38491) üzenetére


borix
őstag

Szerintem a lényeg az,hogy meg akarod e venni később a terméket vagy nem.Mert ha nem akkor szerintem érdemesebb lenne más megoldást keresni mint fölrakni és fél év múlva megint bajlódni vele.
A Bitdefender jó védelmet ad de ki kell próbálni mindenképp,hogy a te hardver környezetedben,hogy fut nem egyformán mindenkinél és ez minden vírusirtóra igaz.

(#38497) junior11 válasza borix (#38496) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, próbáltam regisztrálni, de invalid page üzenetet dob a böngésző az e-mail megadás után, gondolom már lejárt az akció. Úgyhogy felrakom az Avira free-t, kipróbálom, régebben használtam Avirát, tud már magyarul?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#38498) batai15


batai15
félisten

ÜDV! jelenleg Kaspersky internet securytit használok.
Bár havonta kapok kódot, elég sokszor gond van vele mivel elérte az aktivációs limitet.
Keresnék lehetőleg ingyenes, vagy valami hosszabb promócióval használható vírus írtót .
Avast illetve Comodo mennyire ajánlott?
Valamit érdemes még mellé esetleg feldobni szotfvert ?

[ Szerkesztve ]

(#38499) borix válasza batai15 (#38498) üzenetére


borix
őstag

Ha már kódoztál akkor az ESET Smart Security is mehetne föl annál nem szokott gond lenni.

(#38500) batai15 válasza borix (#38499) üzenetére


batai15
félisten

Nem volt elég hatékony...
win10 alá menne, most olvasgatom hogy a comodo tekeri a procit?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.