Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) SP4C3 válasza sz.j (#39800) üzenetére


SP4C3
veterán

Safe mode - uninstall. Kész. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39802) daimonion válasza SP4C3 (#39801) üzenetére


daimonion
senior tag

Esetleg megpróbálni VÉGLEG elhagyni ezt a mobilplatformot bármennyire is népszerű. Az android egy időzített bomba.pont a népszerűsége miatt meg az miatt, hogy boldog boldogtalan tud root jogot kreálni a készülékére.Ilyen szempontból a Windows Phone egy betonbunker.Az apple telefonokat meg nem ismerem erröl az oldalról.

(#39803) SP4C3 válasza daimonion (#39802) üzenetére


SP4C3
veterán

Tévedés. Windows is pont ilyen cipőben jár mégis meg lehet védeni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39804) Dévacsen válasza daimonion (#39802) üzenetére


Dévacsen
senior tag

+1 :K Bár ez egy két éves cikk,de tudtommal a helyzet változatlan...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39805) Cs1csó válasza daimonion (#39802) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az apple oprendszere csak iphone-ra jó a windows phone pedig microsoftos telóra de aki más gyártótól akar telefont pl: lenovo, lg, samsung, huawei, cubot, stb. az akkor mit csináljon?

(#39806) kaszaf válasza daimonion (#39802) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Windows Phone eléri a 10% körüli részesedést törve lesz. Efelől nincs kétségem. Most még nem komoly célpont kár vesződni vele. Szerintem.

(#39808) daimonion válasza kaszaf (#39806) üzenetére


daimonion
senior tag

Én szeretném ha meglenne a 10 százalék , de azt hiszem, hogy a rendszer miatt a helyzet akkor sem változna sokat.

"Meglepő (?) eredménnyel zárult a közismert Pwn2Own hackerverseny idei, a napokban Tokióban megrendezett mobilos fordulója. A megjelent szakemberek ugyanis szinte az összes ismert mobilos operációs rendszert: a Google Androidot, az Apple iOS-t és az Amazon Fire OS-t is gond nélkül feltörték az eseményen. Az egyetlen kivételt a Microsoft Windows Phone rendszere képezte, amin gyakorlatilag nem tudtak fogást találni a hackerek.
Az eredmény abból a szempontból nem különösebben meglepő, hogy szakértők már korábban is elismerően nyilatkoztak a redmondi szoftver biztonsági funkcióiról. Bár egy apró hibát így is sikerült azonosítani benne a hackerversenyen, ez azonban nem volt elég a készülék feletti irányítás átvételéhez, amit azonban az összes többi említett mobilos rendszer esetén sikeresen megszereztek a hackerek.

[link]

csicso82
Csak magamról tudok beszélni ÉN már ha fizetnek sem vennék androidot.Azt nem elsősorban a biztonság miatt.Az az igazság, hogy sajnos egy normálisan müködö droidps készülék sajnos baromi drága.Ennyi pénzért meg legalább kettő Biztonságosabb WP telót veszek. Amire nem kell semmilyen cleaner Antivirus meg az anyám kínja tudja micsoda, hogy normális sebeséggel tudjon müködni.

[ Szerkesztve ]

(#39809) blattida válasza kaszaf (#39806) üzenetére


blattida
nagyúr

Az biztos, hogy ha érdemes lesz, akkor aktívabban fognak próbálkozni, viszont a wp felépítése miatt ez eleve jóval nehezebben lesz kivitelezhető és minimális haszonnal fog járni.
Biztonsági szempontból az android egy autó, a wp meg egy tank, így nem kétséges, hogy melyiket fogják inkább megtámadni, akkor is, ha több lenne a tank, mint az autó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39810) karirobi


karirobi
csendes tag

Sziasztok, gyerek megnyitott valamit és bekaptam egy rsa4096t,ha fizetsz visszakapod a fájlokat vagy sem? Odavagott mindennek..képek,doksik,zenék....

(#39811) blattida válasza karirobi (#39810) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Vissza szokták állítani, mondjuk saját érdekük is.
Ha nem fizetsz, akkor nem fogod visszakapni az eredeti fájlokat, ez biztos.
Tanulság: mentés és odafigyelés szükséges.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39812) menledge válasza karirobi (#39810) üzenetére


menledge
senior tag

Volt valami víruskergető a gépeden?

(#39813) SP4C3 válasza karirobi (#39810) üzenetére


SP4C3
veterán

Bakker. :/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39814) blattida válasza menledge (#39812) üzenetére


blattida
nagyúr

A legtöbb av nem sokat ér a különféle crypto variánsok ellen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39815) SP4C3 válasza blattida (#39814) üzenetére


SP4C3
veterán

Ki szeretném próbálni, de honnan lehet lerántani egy ilyet? :C

Utána néztem, avast megvéd. :)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39816) blattida válasza SP4C3 (#39815) üzenetére


blattida
nagyúr

Az avast megvéd? Erre én nem vennék mérget. Az más, ha adatbázisból felismeri, de arra a többiek is képesek...
Kérjél privátban valamelyik kollégától, akik ide is írtak miattuk...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39817) sinick válasza menledge (#39812) üzenetére


sinick
senior tag

Karirobit ismerem, Avastja van (sógorom).

(#39818) #85154688


#85154688
törölt tag

Na akkor ennyit arról hogy az AVAST megvéd..... :DDD

(#39819) UserX


UserX
őstag

A VT oldalból lesz valami? :B

(#39820) sinick válasza #85154688 (#39818) üzenetére


sinick
senior tag

Pontosabban Avast Free

(#39821) karirobi válasza blattida (#39811) üzenetére


karirobi
csendes tag

Köszi mondjuk elég macerásnak tűnik a dolog hogy visszakapd a fajljaidat

(#39822) blattida válasza karirobi (#39821) üzenetére


blattida
nagyúr

Tor böngésző, megadott oldalra menni, ott ingyen ki lehet próbálni két vagy három fájlon, hogy működik a visszaállítás, utána lehet fizetni és indulhat a folyamat...lehet, hogy ez macerás, de működik. Magam is csináltam már ilyet egy tesztelést követően...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39823) menledge válasza blattida (#39814) üzenetére


menledge
senior tag

Értem, akkor mi az, ami megvéd? A mentésen kívül, meg az észnélküli kattintgatásokon? Semmi? :F

(#39824) viralmind válasza menledge (#39823) üzenetére


viralmind
aktív tag

Koton a wifire es az utp kabelre, viccen kivul pedig a backup tobb helyre, halozattol nyilvan elkulonitve.

(#39825) blattida válasza menledge (#39823) üzenetére


blattida
nagyúr

Amik mellett van esély: bis, cis, dr web av vagy ss, eis, kis, illetve a speckó, kimondottan ransomware-ek elleni alkalmazás: mbar...

Egy kis olvasnivaló ransomware témában

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39826) menledge válasza blattida (#39825) üzenetére


menledge
senior tag

bis - bitdefender?
ss?
eis?
mbar - malwarebytes anti ransomware? Ilyet csak valami bétát találtam fórumon.

Bocsi, próbáltam guglizni, de nem jöttem rá.
Nekem eset smart security van, meg most akartam mbam-ot rátenni, de akkor ezek nem jók erre a célra?

(#39824) viralmind
Ha ezen múlna rátenném! :D

(#39827) mrszitya válasza menledge (#39823) üzenetére


mrszitya
senior tag

A #blattida átal felsorolt alkalmazások mellett én azért még csendben megemlíteném a Sandboxie nevű alkalmazást, illetve az Avast fizetős változatait.

A Sandboxie egy virtuálisan elkülönített környezetet (homokozó / sandbox) hoz létre, amelyben ha elindítunk egy állományt, az nem fog hozzáférni a valós rendszerhez. Az Avast vagy a Comodo is hasonló opcióval bír.

Fontos azonban megjegyeznem, míg a Comodo alapbeállítások mellett is automatikusan sandboxba teszi az ismeretlen állományokat, a Sandboxie és az Avast esetében ezt manuálisan kell megtenni.

Ergo a böngészőt/levelezőprogramot homokozóban érdemes futtatni ezen programok használata esetében, de ha mást nem, legalább a kicsit is gyanús állományokat - például idegenektől kapott levélcsatolmányokat (kép, dokumentum is!) - ilyen módon javasolt csak elindítani.

Rövidítések:
Bitdefender IS, Dr.Web Security Space vagy Dr.Web Anti-virus, Emsisoft IS, Kaspersky IS, Malwarebytes Anti-Ransomware

[ Szerkesztve ]

(#39828) viralmind válasza menledge (#39826) üzenetére


viralmind
aktív tag

Nincs jelentosege mit valasztassz, a virusirtok a virusirok utan kullognak, max a viselkedes elemzesben bizhatsz, es a mentesben.

(#39829) mrszitya válasza viralmind (#39828) üzenetére


mrszitya
senior tag

Abban igazad van, hogy mindig előnyben a vírusírók, de a kötelező jellegű - mondjuk heti/havi - mentés mellett a sandbox kiválóan használható. Viszont erről például az itteni topiklakók sem nagyon vesznek tudomást, mivel mindössze egy-két ismert antivírus alkalmaz ilyen jellegű védelmi opciót...
és azok közül is csak a Comodo használja alapértelmezésben, minden idegen állományra vonatkozóan.

(#39830) viralmind válasza mrszitya (#39829) üzenetére


viralmind
aktív tag

sandbox is kerdez szerintem es akkor mar a user error nem kizarhato, szal velemenyem szerint csakis a backup ami szoba johet. es vannak tevedesek a felhobe mentes az nem backup.

(#39831) mrszitya válasza viralmind (#39830) üzenetére


mrszitya
senior tag

Mindössze egy-két centimétert kell feljebb görgetni, így ne vedd zokon kérlek ha nem írom le mégegyszer a használatuk alapvető módját. :(

Biztonsági mentés alatt azt kellene érteni, hogy valahova máshova felmásolja az ember a fontos dolgokat. Hogy az felhő és/vagy pl. egy külső merevlemez, mindegy. A lényeg, hogyha egy cryptovírus vagy más kárt tesz a fájlokban vagy lehal a merevlemez, legyen honnan visszanyerni az adatokat. Adatvédelem az már egy más tészta.
Alényeg, az emberek többsége az asztali rendszere esetében nem rendelkezik semmilyen biztonsági mentéssel.

[ Szerkesztve ]

(#39832) viralmind válasza mrszitya (#39831) üzenetére


viralmind
aktív tag

"Hogy az felhő és/vagy külső merevlemez, mindegy."
qrvara nem mind1 , a felhos mentes adott esetben a kriptalt mentest is felmasolja, es az nem mind1 ugye.

szerk :ertelmeztem, igen a biztonsagos mentest fel lehet masolni felhobe.

[ Szerkesztve ]

(#39833) mrszitya válasza viralmind (#39832) üzenetére


mrszitya
senior tag

Erre már nincs erőm reagálni - ne haragudj, majd ha akarja megteszi más. Én reggel korán fogok kelni...

(#39834) Fricc


Fricc
tag

Sziasztok !

Nagy gáz van! Segítsetek légyszíves! Az történt, hogy valami vírus kinyirta a hdd-met. Egy telepítés közben, brutális sok kínai japán karakteres aplikacio kezdett futni a háttérben, mire észbe kaptam. Még az Anti Malware (Malwarebytes) programot leszedtem és végig is ment, 82 elemet likviditált, de mikor újra indítottam a gépet, se kép se hang, kiakadt. A boot menu még bejon, gyorsan boot pendriveal megprobáltam windowst újra telepíteni, de nem ismeri fel a hdd-met (biosban latszik). A Windows bármilyen diagnosztikai cucca ami van win10 telepítőben sikertelen, érvénytelennek ismeri fel a meghajtót... (wd red 1tb). Nem tudom mi tevő legyek, ilyet még nem láttam...

Köszönöm előre is!

(#39835) Fricc válasza Fricc (#39834) üzenetére


Fricc
tag

Egészen mostanáig szívtam vele, még rosszabb a helyzet, már két szar gépem van ... :D

Extreme sos! Valaki ha megcsinálná, írjon rám légyszíves!

A wd hdd-t sikerült command promptbol formázni, de nem oldotta meg. Ekkor a formázott vinyot átraktam a régi gépbe, és ott lemezkezelovel próbáltam törölni a partíciót, de nem lehetett! Leszedtem valami partition manager (vagy wizard) appot, nyomtam egy rebuild rdm-t (vagymit :D) Azt megcsinálta, de utána törölni a partíciót csak úgy tudtam, hogy újra indul, mert valami program fut a leformazott hdd-n...! Utána elveszitettem a másik gépet is, azon viszont vannak fontos adatok! Ki tudná ezt megcsinalni?

(#39836) kisbalazs83 válasza Fricc (#39835) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Elég kockázatosnak tűnik másik gépbe tenni :)
Adatmentéshez és tisztításhoz a Kaspersky Rescue Disk 10-el próbálkoznék.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#39837) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

A tanácsotokat kérném. Meguntam a próbaverziókat, vírusírtót vennék 4 gépre, hosszú távra. Eddig csak az ESET Smart Securityn gondolkodtam, de egy itteni fórumtárs ajánlotta a Kaspersky termékeit. A kedvezőbb ár és a szaklapok ([link]) szerinti jobb védelem miatt már ez utóbbi felé hajlok. Nektek mi a személyes tapasztalatotok ezekkel?

Tanácsolták nekem még valami másodlagos védelem (pl. Malwarebytes Anti-Malware Premium és HitmanPro) vásárlását és használatát is. Ezek mit tudnak, amit az ESET vagy Kaspersky legfullosabb csomagja sem? Nem ütközik össze, ha több ilyen aktív védelmet használó szoftvert használunk egyszerre? :F

Előre is köszönöm a tippeket! :R

(#39838) menledge


menledge
senior tag

Köszönöm az infót, tanácsokat!

Érdekes ez a sandbox dolog, azt hiszem jobban beleásom magam és használni fogom én is.

Amit viszont nem értek, amit blattida mondott.

Így írta: "Amik mellett van esély"
Mitől tud többet, vagy jobb a bis, eis, kis mint pl az ess amit én használok már régóta nagy megelégedéssel?
Rendben a comodoban van ez a sandbox ezt értem, de a többi mitől jobb?

Múltkor kérdeztem, hogy eset mellett mit használhatnék még, (pl a comodot) akkor javasolták az mbam-ot.
Azt írta egy fórumtárs, hogy két ilyen komplex nem jó egymás mellett, ezért írta az mbam-ot, hogy az nyugodtan mehet mellette.
Ez a comodo-sandbox dolog viszont tetszik. Akkor azt lehet, hogy felteszem a comodot a valósidejű védelmet kikapcsolom, azt az ess-re bízom, de használom a sandbox részt a comodoból?

Elnézést ha hülyeséget vagy triviális dolgot kérdezek, de szeretném a lehető legnagyobb biztonságot elérni, főleg azért, mert nem csak én használom a gépet, hanem szülők is, akik hát... elég egyszerű userek. Persze mentésem van meg minden, de ettől függetlenül nem szeretnék egy ilyen kártevőt benyelni...

(#39839) AtHoS válasza Sidorovich (#39837) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Annyit tudok javasolni, ahogy a szakik is már sokszor leírták, hogy vásárlás előtt használd ki a próbaidőszakot és telepítsd fel, próbáld ki, hogy személyes tapasztalatot tudj szerezni. Mások véleménye/tapasztalata mindig árnyalt, mivel a felhasználói szokások / használt gépek kiépítése felhasználónként eltérő

read-only mode on the forum

(#39840) zolee0307 válasza Sidorovich (#39837) üzenetére


zolee0307
őstag

Az mbamot lehet használni virusírtó mellett. A kaspersky is jó, mondjuk én még menézném a bitdefendert, f-secure-t, emsisoftot, g data-t, nortont is.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39841) Fricc


Fricc
tag

Legfrissebb Kaspersky rescue disc végig ment, és azt írja, hogy nem talált semmit... Tud valaki segíteni?

(#39842) Sidorovich válasza zolee0307 (#39840) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm. :)

Az mbam fizetős változata, amely valós idejű védelmet is tartalmaz (nem csak kézzel indítható keresési lehetőséget), az is használható egyszerre más vírusírtó mellett? Milyen kártevőket vagy fenyegetéseket talál meg, amit pl. a Kaspersky Total Security ne tudna? Érdemes beruházni rá? :F :R

(#39843) rayoliviero válasza Sidorovich (#39842) üzenetére


rayoliviero
veterán

Biztos nem venném meg a Kaspersky Total Security mellett. Nekem az MBAM csak fölöslegesen törölt fájlokat idáig, haszna még nem volt, inkább csak kárt okozott. A free az jó.

(#39844) karirobi válasza blattida (#39822) üzenetére


karirobi
csendes tag

Köszi, van free lehetőség de csak 1 fájlra engedi meg ...még nem próbáltam ki , ezt én választhatom majd ki vagy ő dob valamit?Amugy itt ugyanaz a menet lesz majd mint élesben ? tehát ad kulcsot meg lockert?
Kikódoláás után a vírus eltűnik a gépről? tehát azt is törli?
A tor böngészőt nem ismeren, de internetes (explorerem van meg chrome) link van az i sjó? vagy átírányít a torra?

(#39845) zolee0307 válasza Sidorovich (#39842) üzenetére


zolee0307
őstag

A fizetős, valósidejű védelemmel is mehet vírusírtó mellett. Mbam malware-ek ellen van, szóval inkább kiegészítő védelem.

Gazsi00: Nekem eddig egyszer jelzett, karanténozott egy fájlt, de azt a fájlt az akkor használt vírusírtóm is fertőzöttnek találta.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39846) blattida válasza menledge (#39838) üzenetére


blattida
nagyúr

Az említettekben van egy erős viselkedés elemző, ami nincs például az ess-ben.

A comodo sandboxa önmagában is okozhat problémát az ess mellett, mivel valamennyire működik a comodo hips-e olyankor is, ráadásul a felhő av beavatkozhat a comodo részéről, így lehetnek gondok, lassulások, fagyások és más anomáliák is, így én ezt a felállást én nem ajánlom. Szerintem jobban járnál, ha az mbar kerülne föl a gépre az ess mellé.

karirobi
Te választhatod ki.
A tor böngésző mindenképp kelleni fog.

Gazsi00
Milyen kárt okozott az mbam? Semmit sem töröl, maximum karanténoz...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39847) menledge válasza blattida (#39846) üzenetére


menledge
senior tag

Értem, köszönöm!

Volna még pár kérdésem ha nem baj. :B

A mrszitya által említett Sandboxie jó lehet a comodo sandboxa helyett?
Az mbar, nem találtam a hivatalos oldalán, csak guglin keresztül a fórumában, és még béta, ez nem baj?

Erről a viselkedés elemző dologról tudnál még mondani pár dolgot, vagy link is jó valami hivatalosabb leíráshoz.
Szeretném bővíteni a tudásom benne.

Előre is köszönöm ha szánsz időt megválaszolni a kérdéseim, plusz az eddigieket is!

Üdv!

(#39848) Sidorovich válasza zolee0307 (#39845) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm. Nem egészen tiszta nekem, egy rendes AV (pl. NOD32 vagy Kaspersky) is többek között a malwarek ellen van, nem? :F Malware Wiki :R

[ Szerkesztve ]

(#39849) #85154688 válasza Sidorovich (#39848) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mi micsoda? Ki van ellenem? :U

(#39850) Sidorovich válasza #85154688 (#39849) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Mindenki. :DD :DDD

"A fizetős, valósidejű védelemmel is mehet vírusírtó mellett. Mbam malware-ek ellen van, szóval inkább kiegészítő védelem."

Csupán azt nem értem, hogy az Mbam mi olyat tud, amit pl. egy Kaspersky Total Security vagy bármilyen más, teljes csomag nem. Fentebb ahogy idéztem, fórumtárs azt mondta, hogy malwarek ellen van. Az nem egy gyűjtőszó mindenféle kártékony programokra, amiket a "sima" vírusírtók is keresnek? (pl. vírus, randomware, féreg, trójai, stb.)

Ezért nem értem, mi szükség van egy ilyen kiegészítő védelemre, így laikusként. :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.