Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) B@ldrick válasza dokee78 (#39249) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Ugyan ez lett nálam is a legutóbbi csomag keresése után. Újratelepítettem.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#39252) Mikulásbá válasza dokee78 (#39249) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd eltűnik,nem kell vele foglalkozni.A tesztcsomag tesztelésekor sok dolga volt,ezt jelzi.
Én az jelentési tárolási időt levettem 1 napra,másnap mikor elmúlt a felkiáltó jel,visszaállítottam 1 hétre.

[ Szerkesztve ]

(#39253) dokee78 válasza Mikulásbá (#39252) üzenetére


dokee78
félisten

Levettem 1 napra. :R

(#39254) Cs1csó válasza Pityu. (#39246) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, korábban írták hogy használható program. A különböző laboroknál nem sok tesztet láttam konkrétan vele kapcsolatban és itt a fórumon sem esik sok szó róla. Tehát ingyenesként is lehet jobb alternatíva: avast, avira, avg, panda, comodo, 360ts Fizetősként: bitdefender, kaspersky, eset, norton, avira , avg, avast, g data, f-secure stb.

(#39255) salaud válasza Mikulásbá (#39247) üzenetére


salaud
aktív tag

"már több olyan kártevő is van,amik a virtuális gépen is képesek átjutni és a gazdagépet is megfertőzik"

Na erre viszont konkrét példát írj nekem, forrással. Mert ha windows-on futtatott guest és host közt megosztott mappából fut a fertőzés, vagy kétirányú vágólap a bűnös, az a gondatlan felhasználó bűne, nem a vírus okos. Mellesleg én a teszteket virtualizált windowsokon futtatom, linux host alól, ezenkívül megosztott vágólap nincs, és a megosztott mappák is csak a tényleges használat idejére vannak felcsatolva, így nem hinném, hogy fertőzésveszélynek lennék kitéve. Aki meg nem képes megoldani egy alapszintű virtualizációt, szerintem nem kéne teszteljen.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39256) ZCoyote válasza salaud (#39255) üzenetére


ZCoyote
őstag

Itt ilyesmiről van szó.

Romani ite domum.

(#39257) blattida válasza salaud (#39255) üzenetére


blattida
nagyúr

A virtualizált tesztekkel inkább az a baj, hogy egyre több kártevő észleli, ha ilyen közegben kerül futtatásra és ekkor nem tesz semmit vagy semmilyen ártalmas tevékenységet. Én pontosan ezért is nem tesztelek virtuális környezetben.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39258) salaud válasza blattida (#39257) üzenetére


salaud
aktív tag

Igaz, de itt most szignatúra alapú tesztet végzünk, ahhoz meg nem szükséges futtatni a gyanús fájlt.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39259) salaud válasza ZCoyote (#39256) üzenetére


salaud
aktív tag

Ez konkrét vmware sebezhetőség kihasználás, nem általános virtualizáció. Ne általánosítsunk, kérem.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39260) blattida válasza salaud (#39258) üzenetére


blattida
nagyúr

A legtöbben igen, de vannak olyanok is, akik futtatnak is, ráadásul virtuális környezetben (én nem virtualizálok, de az eredményeket nem közlöm).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39261) mrszitya válasza blattida (#39257) üzenetére


mrszitya
senior tag

Jó, meg lehetne oldani többféle módon virtualizálás nélkül is - biztonságosan, de... én nem látom értelmét. :) Pl. az "Áderes" crypto vírusok is még simán lefutottak vgépen, sandboxieban is.

Lehet szűrni is a mintákat a vgépes futtatáshoz, és a probléma többé-kevésbé letudva. Ha éles is a teszt, akkor is marad még csokornyi tényező, ami hibádzik.

(#39262) blattida válasza mrszitya (#39261) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, de a valós képességek és helyzetek kimutatására még mindig a legjobb megoldás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39263) ZCoyote válasza salaud (#39259) üzenetére


ZCoyote
őstag

És nem lehet mondjuk a Virtualboxban is egy hasonló sebezhetőség amit kihasznál egy exploit? Vagy mire gondolsz általános alatt?

Romani ite domum.

(#39264) salaud válasza ZCoyote (#39263) üzenetére


salaud
aktív tag

Nem csak a VmWare és a VirtualBox létezik, van még a KVM, Paragon, Microsoft-Hyper-v, Xen, stb. Ezenkívül még HA létezik is ugyanilyen sebezhetőség Virtualboxra, nem hinném, hogy sok mindent tudnak csinálni a windowsos vírusok a host linux rendszeren.

Ezenkívül a vmware teljesen más kódbázisra épül, mint a virtualbox, semmi közük egymáshoz. A Windows is egy operációs rendszer, a gnu-linux is egy operációs rendszer, mégis semmi közük egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39265) mrszitya válasza blattida (#39262) üzenetére


mrszitya
senior tag

Vannak ötletek egyébként vbox esetén a ravaszabb malware-k megvezetésére, de én mostanában nem fogom kipróbálni: link

(#39266) UserX


UserX
őstag

Rendhagyó teszt. Én ma elég 'bátor' voltam ('Friday Night Pack' híján), de izgatott a kíváncsiság...
Az általam eddig használt Agnitum tűzfal fejlesztését befejezték, egy másik cég felvásárolta. Kerestem alternatívákat, itt javasolták a Spyshelter programot, amely az alábbi védelmi képességekkel rendelkezik:

SpyShelter

Megvásároltam a programot, nemrégiben írtam róla itt egy kis összefoglalót, most csak annyit, hogy CLT: 320/320.

Gondoltam egy merészet virtuális (VirtualBox) gépre csak a SpySheltert tettem fel, vírusírtó nélkül lefuttattam egyenként a legutóbbi 30-as minta fájljait, amikor a SpyShelter kérdezett, 'Deny'-t nyomtam. Sűrűn dobálta az ablakokat! :) Ennek a programnak a védelmi képességeire voltam kíváncsi, vállalva a kockázatot...

A teszt után keletkeztek érdekes processek:

Gyanús folyamatok...

Ezután futtattam a HitmanPro-t és az ESET Online Scannert. 1 db ugyanazon fertőzést ismertek fel, +az ESET még egyet:

Hitman

ESET

A Malwarebytes találata: 0.

Végezetül feltelepítettem az AVG Free-t, ami a teljes vizsgálat után tisztának találta a rendszert.

AVG

Értem, hogy még az adatbázis alapú keresés metodikája sincs teljesen kidolgozva, én csak a Spyshelter védelmi képességeire voltam kíváncsi. Alapjában nem csalódtam.

A kártevők egyébként nem szabadultak ki a virtuális környezetből.

Kösz, ha végigolvastad! :)

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#39267) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Bitdefender TS 2016

30/12 maradt

(#39268) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az avira free vírusírtót ismeri valaki? Azt mondta egy kèt ember ,hogy le aláz sok fizetős virus írtót,nem akarom el hinni ezt egy ingyenes cuccról.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39269) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek nagyon fogná a gépet a Bitdefender Anti Ransomware?
Vagy a KIS 2016 véd ezek ellen?

Ez a hivatalos oldal?

[ Szerkesztve ]

(#39270) dokee78 válasza Mikulásbá (#39252) üzenetére


dokee78
félisten

Csak nem múlt el a felkiáltó jel 1 nap után sem.

(#39271) Mikulásbá válasza dokee78 (#39270) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Értesítések kikapcsolása majd később vissza?
Nem tudom,de nálam valahogy így múlt el a kérdőjel.

(#39272) dokee78 válasza Mikulásbá (#39271) üzenetére


dokee78
félisten

Értesítések eddig is ki voltak kapcsolva.

(#39273) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Honnan tudom a vírusokat saját tesztelésre letölteni? Visszanéztem néhány oldalt és tele volt teszteredményekkel. :U
G Data-n, ahogy láttam nem volt tesztelve. Megnézném rajta. :C
Windows 10-en lenne futtatva, ha számít. :D

[ Szerkesztve ]

(#39274) King Unique válasza Mart10000 (#39273) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Jogos a felvetésed, mert ha már ennyire megy a tesztelgetés, akkor akár összefoglalóba, vagy más helyre is berakhatnák a konkrétumokat és az elérhetőséget. Korábban a topikgazdánál kellett jelentkezni, ő küldte el pü-ben mindenkinek. De mivel egyre többen lettek, így ide szokta feltenni az aktuális mintákat. Viszont most nincs fent egy sem... De max ráírsz, aztán ő elküldi, vagy akár nekem is le van mentve pár a gépen. :D

[ Szerkesztve ]

(#39275) Pano válasza Pityu. (#39268) üzenetére


Pano
addikt

Nagyon jó felismerési aránya van, de vannak -szándékos- hiányosságai, amik miatt nem fog "lealázni sok fizetős vírusirtót".
Ettől függetlenül az ingyenesek között bőven ajánlott cucc.

(#39276) movax válasza Pityu. (#39268) üzenetére


movax
őstag

Három gép van a lakásban, kettőn megy hosszú évek óta Avira Free, teljesen rendben van. A harmadikon Microsoft Security Essentials van, az is teszi a dolgát.

Mondjuk ez a vírusírtó-mánia kicsit túl van tolva, most hirtelen nem is emlékszem, mikor láttam utoljára vírusriasztást a gépeimen. Manapság a böngészőknek (+addonok) is elég jó védelmi rendszerük van, meg aztán okosan is lehet internetezni, igazból ez a legjobb vírusvédelem. Még azt is megkockáztatnám, hogy vírusírtó nélkül is egészen jól el lehet lenni, ha fegyelmezetten böngészel. Vagy pl. sandboxból.

[ Szerkesztve ]

(#39277) dokee78 válasza dokee78 (#39269) üzenetére


dokee78
félisten

?

(#39278) mrszitya válasza movax (#39276) üzenetére


mrszitya
senior tag

"Manapság a böngészőknek (+addonok) is elég jó védelmi rendszerük van"

Pláne, ha alapvetően vírusirtóban utazó neves cégecskék turbózzák fel őket.

Google started to analyze browser extensions and custom browsers recently and the results are quite disturbing. The three custom Chromium-based browsers the company analyzed were found to weaken security instead of improving it. Bővebben

Kínos... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39279) movax válasza mrszitya (#39278) üzenetére


movax
őstag

Hát, ilyesmit nem kell használni. :)

(#39280) blattida válasza movax (#39279) üzenetére


blattida
nagyúr

Nehogy azt hidd, hogy a linkelt cégek chromium változatainál jobb az eredeti chrome, csak hát a google nem szereti a konkurenciát, legalább is azokat biztosan nem, akik a hirdetéseit is blokkolja...
Ne legyenek hamis illúzióid.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39281) movax válasza blattida (#39280) üzenetére


movax
őstag

Soha nem használtam Chrome-ot. Tizenegynéhány éve Firefox. :)

(#39282) dqdb válasza movax (#39281) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mint tudjuk, a Firefox hibátlan. Vagy várjunk csak, ja nem, mint bármely más Hello world!-nél bonyolultabb szoftver.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39283) movax válasza dqdb (#39282) üzenetére


movax
őstag

Á, én ezt nem mondtam. Csak a megszokás miatt nem váltok másra, meg aztán sokkal jobb alternatíva jelenleg nincs. A linken jelzett hibákat egyébként még nem éreztem a saját bőrömön.

[ Szerkesztve ]

(#39284) ZCoyote válasza salaud (#39264) üzenetére


ZCoyote
őstag

Tisztában vagyok vele, hogy többféle virtualizácós program létezik. Abban igazad van, hogy linux hoston nem sok esély van arra, hogy kárt tegyen a vírus a hostban.

Az tökmindegy, hogy más kódbázisra épül a virtualbox, annak is ugyanúgy megvannak a sérülékenységei. Most nem linkelek semmit, de virtualbox exploit, vulnerabilities a gugliba írva kidob pár találatot. Köztük olyat is amikor kiszabadulhat valami a hostra (Windows).

Romani ite domum.

(#39285) mrszitya válasza blattida (#39280) üzenetére


mrszitya
senior tag

Attól még kínos az eset. Még ha kamubotrány is, mint mondjuk a VW dízelmotoros problémája. Majd ha lesz bőr alá ültethető Google Android chip (milyen jó lesz...), akkor majd kiderül hogy csak az övé nem okoz rákot. Bár az első az Apple lesz a témában, ha jobban meggondolom. :D
Kell nekik rólunk minden adat, hogy jóbbá és szebbé tegyék számunkra földi éltünket.

[ Szerkesztve ]

(#39286) Narxis válasza mrszitya (#39278) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. Ez az egész böngésző forkolás semmi más mint marketing. Régen rossz ha már a böngészőn múlik a biztonság.

A böngésző legyen gyors és jelenítsen meg jól minden honlapot, esetleg rendelkezzen valami alapvető biztonsággal, pl. hibajavítások, url szűrés és kész kabát. Ahogy mondani szokták cipőt a cipőboltból.

Az a vírusirtó ami saját böngészőt telepít, hogy majd megvédi a bankolásod ott vagy feladták a vírusok elleni küzdelmet vagy nem tudnak újat kitalálni.

Thanos was right.

(#39287) dqdb válasza Narxis (#39286) üzenetére


dqdb
nagyúr

Régen rossz ha már a böngészőn múlik a biztonság.
Még rosszabb, ha a vírusirtó a védelmet hangoztatva feleslegesen* beépül a biztonságos kapcsolatba, csak az SSL/TLS implementációja jóval gyengébb és sérülékeny, a böngészőével szemben, és lényegében gyengíti a védelmedet (de még jól megírt kódnál is kevesebbet kapsz, például az EV tanúsítványok nyújtotta extrát bukod). És ugyebár erre is volt több példa nemrég.

Az a vírusirtó ami saját böngészőt telepít, hogy majd megvédi a bankolásod ott vagy feladták a vírusok elleni küzdelmet vagy nem tudnak újat kitalálni.
Ebből a vagy nem tudnak újat kitalálni esete áll fenn. A felhasználóknak a karácsonyfák tetszenek jó hosszú és évről évre bővülő feature-listával, így megkapják azt egy rakás buggal fűszerezve, mert annyira szerteágazó lesz a kód. Lassan akkora bloatware lesz egy átlagos vírusirtó, mint amilyenné a Nero vált valaha. Szerencsére vannak olyanok az iparban, akik ennek ellenére a lényegre koncentrálnak, így van választási lehetőség is.

* ha egyesek tudnak enélkül is erős és hatékony védelmet készíteni, akkor mindenkinek menne

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39288) mrszitya válasza dqdb (#39287) üzenetére


mrszitya
senior tag

"A felhasználóknak a karácsonyfák tetszenek..."

Például Avasték support oldalán néztem egy nagyot anno egy-két éve, hogy mily sokan kardoskodtak egy rendszertakarító modul beépítéséért, miután előtte valamely másik gyártó meglépte a dolgot. Meg is kapták (jó pénzért). :)

[ Szerkesztve ]

(#39289) UserX válasza movax (#39276) üzenetére


UserX
őstag

'Vírusírtó nélkül is egészen jól el lehet lenni.'

Sokan ríttak itt is, amikor bekapták a ransomware-t...Az én véleményem: ésszel netezés+erős virusírtó.

[ Szerkesztve ]

(#39290) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

úgy néz ki bekaptam valamit amit az antimalware sem lát.
chrome megnyitáskor minden féle oldal ugrik elő a kereső helyett
bővítményekben sem látom :U

mit futtassak?
avastom van ami szintén nem látja

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39291) UserX válasza Bacusuz (#39290) üzenetére


UserX
őstag

(#39292) UserX


UserX
őstag

Norton 20/30

[ Szerkesztve ]

(#39293) Bacusuz


Bacusuz
őstag

köszi
szóval eddig nem oldotta meg semmi,ha van még ötletetek akkor azt szívesen venném

A jelenség a következő:
böngésző megnyitásakor reklámoldalak ugranak be,és elhagyáskor megerősítést kérnek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39294) mrszitya válasza Bacusuz (#39293) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hitmanpro
Malwarebytes Anti-Malware Free és ugyanitt a junkware removal tool
Dr.Web CureIt!

Az avast is tartalmaz egy böngésző tisztítót, azzal is lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#39295) Bacusuz válasza mrszitya (#39294) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi,ezekre gondoltam,csak nem találtam meg őket

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39296) Dévacsen válasza Bacusuz (#39293) üzenetére


Dévacsen
senior tag

A G Data is csinált egy PUP,Adware eltávolítót,ingyenes,és telepíteni sem kell csak futtatni,ha nem válna be a többi ajánlott,tehetsz próbát ezzel is.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39297) Bacusuz válasza Dévacsen (#39296) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39298) Bacusuz


Bacusuz
őstag

mbam "PUP.Optional.OpenCandy " talált,de nem szűnt meg.
Most futtatok egy full kaspersk total sec.et(próba),majd jöhet a többi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39299) Narxis válasza Bacusuz (#39298) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha a bővítmények között nincs ismeretlen eredetű akkor ellenőrizd a Chrome beállításokat. Ott van rögtön, hogy induláskor mit nyisson meg illetve a Chrome parancsikonokra, pl. ami az asztalon van jobb klikk Tulajdonságoknál a Cél részt ellenőrizd, hogy csak a chrome.exe és ami előtte van legyen ott.

Thanos was right.

(#39300) Pano válasza Dévacsen (#39296) üzenetére


Pano
addikt

Kipróbáltam éles környezetben, eddig semmit nem tudott még teljes mértékben eltávolítani. Hatalmas csalódás volt.
Szóval, még bőven van hova fejlődnie.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.