Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) pendre54 válasza Tetete1 (#32991) üzenetére


pendre54
addikt

Kössz, csak nem egész értem kristálytisztán, hogy minek Defense-t kapcsoljam ki? Amennyiben a Win Defenderére gondoltál az alapból ki van kapcsolva, Eset van fennt. Comodoból csak a tűzfal volt fennt, az meg elvileg le lett vakarva, legalábbis semmi nyomát nem látom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33002) BigManus válasza pendre54 (#33001) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem arra gondolt.
A Comodoban van egy defense+ szolgáltatás, Ő arra gondolt, már ha be volt kapcsolva.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33003) pendre54 válasza BigManus (#33002) üzenetére


pendre54
addikt

Kössz, nem rémlik, hogy lett volna ilyen, de mint írtam nem is tudok utánnanézni, mert már nincs nyoma a gépen.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33004) Tetete1 válasza pendre54 (#33001) üzenetére


Tetete1
senior tag

Comodonasl ha nem kapcsolod ki teljesen, akkor is dogozik a felhő alapú védelem és összeakadás lehet, így csunyán lefertőződhet a géped.

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#33005) BigManus válasza pendre54 (#33003) üzenetére


BigManus
addikt

Ok, én csak a defense+ tisztázása végett írtam ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33006) Kelvin válasza Csedit (#32997) üzenetére


Kelvin
őstag

Segítséget szeretnék kérni.
Macro vírussal fertőzött dokumentumokat hogyan lehet helyreállítani?
A dokumentumok jpg-k kiterjesztését átnevezte fjbfisc fájlra.

Sajnos rossz hírem van, egyenlőre sehogy! A gépet szedjétek le a helyi hálózatról(ha van), illetve ne csatlakoztassatok hozzá semmilyen adathordozót amin fontos adat van.CryptoLocker.....

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33007) tankal válasza pendre54 (#33003) üzenetére


tankal
tag

nekem sikerült eltüntetni úgy hogy lepucoltam a gépről a comodo is-t és a tavaly leszedett instaleral vissza nyomtam és frissült és most nincs a képernyőn semmi majd megnézem játék alatt vagy után azt még nem próbáltam!!!

(#33008) Csedit válasza Kelvin (#33006) üzenetére


Csedit
aktív tag

Köszönöm a választ, tényleg úgy néz ki, hogy ez a vírus lesz.
A gép gazdája szegény már beletörődött az adatvesztésbe.

(#33009) pinnacle válasza tankal (#32981) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ki-be kell kapcsolni a Comodo-t, akkor eltűnik. Comodo hiba.

(#33010) pendre54 válasza pinnacle (#33009) üzenetére


pendre54
addikt

Ez azért elég érdekes, hogy csak annyi lenne, hogy ki-be kapcsolás, és eltűnik. Nálam, mint jeleztem fenntebb, bizonyos programokat kiakasztott amikor megjelent, pl. BF4 multi, de zenehallgatás Foobar2000-el szintén leállt, újra kellett indítani, és nem egyszer, hanem többször. Ha csak annyi lett volna, hogy az asztal jobb sarkában ott az a kis akármi, a fene se foglakozott volna vele, eszembe nem jutott volna emiatt levakarni a Comodot.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#33011) tankal válasza pinnacle (#33009) üzenetére


tankal
tag

mindegy most már legközelebb ha előjön majd úgy csinálok egyébként játék alatt és után sem jött újra elő

(#33012) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nekem más gondom. Ki-be kapcsolással eltűnt. Win7-nél nem jött elő, csak Win8-on.

(#33013) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

tudnátok segíteni mi lehet a YKZAI nevezetű rendszerfájl a C: gyökerében csak akkor látszik ha a rejtett file-ok meg vannak jelenítve. Az avast nem jelzi, hogy vírus lenne-e...

Érdemes megvizsgálni egy másik programmal ha igen tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33014) Szellem. válasza anonymus89 (#33013) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Futtass le egy Malwarebytes-ot, vagy esetleg HitmanPro-t vagy az Emsisoft Emergency Kit-et.
Ezek átnézik a géped és ha gond van le is szedik. Viszont én az Avastot nem javaslom további használatra.

(#33015) blackvinyl


blackvinyl
tag

Sziasztok,

Kaptam egy (gyanítom) vírusos notit javításra. Vírusvédelem nincs rajta. Az összes excelben módosította a karaktereket és a kiterjesztéshez hozzárakott az xls, doc, pdf, jpg, zip fileokhoz egy .uyhozti kiterjesztést.
A kiterjesztést kitörölve el sem indítható a file. Neten nem találtam rá megoldást sajnos. Microsoft Safety Scanner se talált fertőzőtt file-t. Raktam rá AVG-t de nem talált semmit.

Köszi a segítséget!

Így néz ki az excel:

[ Szerkesztve ]

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#33016) pinnacle válasza Szellem. (#33014) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Melyik ingyenes vírusirtót ajánlod? Pont most tettem fel az Avast-ot. Egyébként mi a gond vele?

(#33017) anonymus89 válasza Szellem. (#33014) üzenetére


anonymus89
addikt

Hitman pro bejelzett javak-ra meg tracking cookie-kra. Az adwcleaner is bejeleztt a registyben lévő APN pip bejegyzésre...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33018) Kelvin válasza blackvinyl (#33015) üzenetére


Kelvin
őstag

Sajnos kuka az egész és elvesztek az adatok. Rakjatok új rendszert és legközelebb ne töltse le az ismerősöd egy ismeretlen levél ismeretlen csatolmányát. (nem csak ismeretlen de még gyanús is)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33019) blackvinyl válasza Kelvin (#33018) üzenetére


blackvinyl
tag

Valami hasonlóra gondolok én is, érdekes, hogy a kiterjesztésre nem dob semmit a gugli. Céges gép, tele csomó dokumentációval, mentés persze nincs (illetve papír formában ;] )
Szerk: köszi!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#33020) BigManus válasza Kelvin (#33018) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon szaggat a CryptoLocker...
Itt Esztergomban is rengeteg gépet fertőz. Felelőtlenül megnyitnak mindent a felhasználók. Nem csak céges gépeken.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33021) BigManus válasza blackvinyl (#33019) üzenetére


BigManus
addikt

Céges gép és nem volt rajta vírusvédelem?? Eszem megáll...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33022) Szellem. válasza anonymus89 (#33017) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erre gondoltam, hogy nem tiszta a géped.
Még futtasd le a Malwarebytes Antimalware-t és szerintem megoldódott a probléma. Avast helyett meg használj mást.

(#33023) blackvinyl válasza BigManus (#33021) üzenetére


blackvinyl
tag

Enyém is...

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#33024) BigManus válasza blackvinyl (#33023) üzenetére


BigManus
addikt

Céges hálóra nem volt téve a gép? Többit nem fertőzte?
Egyébiránt lehet a CyptoLocker ellen védekezni...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33025) acsati válasza Jenne (#32994) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi szépen!

(#32998) laca026: Amúgy megnéztem ezt is, bővítményeknél csak Google dolgok voltak, amit nem használok (bár le is szedtem azokat is) és az indulásnál is, csak az én általam beírt oldal volt. Viszont talán megoldotta a korábban linkelt irtó a problémát.

Köszönöm a válaszokat! :)

(#33026) Jenne válasza acsati (#33025) üzenetére


Jenne
senior tag

Akkor ezek szerint sikerrel jártál?
Melyik találta meg és szedte le a kettő általam ajánlott közül? Az Adwcleaner vagy az ESET Online Scanner?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#33027) pinnacle válasza Szellem. (#33022) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kérdeztem, hogy melyik vírusirtót ajánlod, illetve, mi a gond az Avasttal.

(#33028) TFSi válasza pinnacle (#33027) üzenetére


TFSi
őstag

Nem engem kérdeztél, de szerintem erős beállítások mellett, megfelelő böngésző biztonsági bővítményekkel (pl. NoScript, Adblock plus, BD Trafficlight) jó lehet az Avast.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33029) anonymus89 válasza Szellem. (#33022) üzenetére


anonymus89
addikt

Malwarebytes leszedte koszonom a segitseget!
virusirto meg mindig fuggoben van, egy uj konfigra: h81 chipset g3220 4gb memoria ala mi az ajanlott?
2. konfig: dual-core 2180 2gb ram xp/win7 ala esetleg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33030) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Halihó, egy olyan jelenség lett úrrá mind a 3 gépünkön, hogy az Avast! Free 2015 és az MBAM Pro páros hatására a gépek érezhetően lassúak lettek, időnként már-már idegtépően (például egy 3+ lapos Chrome böngészésnél). A kérdés, hogy volt-e már valakinek hasonló tapasztalata ezekkel a programokkal? Vagy érdemes lenne másra cserélni őket, és nem kísérletezni a beállításokkal? :F (Comodo-t semmiképp)

(#33031) blackvinyl válasza BigManus (#33024) üzenetére


blackvinyl
tag

Magát a gépet kaptam meg, nem voltam helyszínen...lehet rá esély. Majd a helyi szakember megoldja, ha van ilyen egyáltalán ott :(

[ Szerkesztve ]

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#33032) acsati válasza Jenne (#33026) üzenetére


acsati
aktív tag

Úgy látszik elkiabáltam a dolgot. :(
Lefuttattam mind a kettőt amúgy és egészen idáig fel sem bukkant semmi, de ma megint felugrott két új oldal a böngészőben sajnos.

(#33033) Szellem. válasza pinnacle (#33027) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Szia!

Nem véletlen nem válaszoltam. Türelem. :)

Szóval én ingyenest nem javasolok. Oka prózai, nem véletlen vannak különbségek a fizetős és nem fizetős verziók között.
Az Avastot meg azért nem javasolom, mert személy szerint céges tekintetben rosszak a tapasztalataink. A cégemnél a rendszergazda nem hosszabbította meg a licencünket egy másik termék esetében, mondván spórolhatunk az Avast ingyenes kiadásával. Meg is lett az eredménye. A kolléganőmnek a gépén az MBAM 256 bejegyzést talált a másik gépén pedig 97-et. Nem éppen számítógépguru a 2 csajszi. A korábbi védelmünk, amit azonnal meg is hosszabbítottunk védte a gépeket. Nem volt sose mellette fertőzésünk.
Ennyi az oka.

Persze, ha érted a dolgod és poweruser vagy, akkor használhatod az Avastot is. :R

(#33029) anonymus89: Nézd, én konkrét javaslatot nem tennék, és nem tenném le a voksom semmi mellett. Illetve leírok néhány terméket és döntsd el, neked mi a jó. Sok víruskereső csinálhat olyat, hogy egyik user gépén jól viselkedik a másik gépén meg problémák garmadáját okozza. Pl. az én esetem a Kaspersky. Imádtam, szerettem, de folyton problémáim voltak vele, míg másnál csodálatosan fut. Javaslom nézz körül.
Van itt kolléga aki nagyon szereti az AVG termékeket. Ez is alternatíva lehet. Használhatod az új ESET termékeket is. Én most az új F-Secure iS 2015-öt használom. Fent volt próbaidőben és utána megvettem, mert megkedveltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#33034) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni az ESS-el kapcsolatban.
Az elmúlt pár hónapban volt a gépemen:
KIS - érezhetően fogta a gépemet és valamiért nem kapcsolt ki a laptopom amikor ez volt fent
BIS - eléggé összetett rendszer, talán már sok is

Nem nyitogatok meg ismeretlen csatolmányokat, ésszel netezek de azért szeretném biztonságban tudni a dolgaim.
Előre is köszönöm.

(#33035) CJ4567 válasza Gabis (#33034) üzenetére


CJ4567
veterán

Igaz én EAV-ot használok, de szinte ott sincs a gépen, reagálása azonnali(november óta használom, én ezt szűrtem le), és egyszerű felhasználónak szeirntem ideális.

No Sana No Life

(#33036) pinnacle válasza Szellem. (#33033) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azt hittem nem vetted észre. :)
Malwarebyte, Comodo tűzfal, Avast van a gépen. A zűrösebb oldalakat Sandboxie-val nézem. Korábban MSE volt, de azt most már nem ajánlották, ezért váltottam Avast-ra. Régebben Avira volt, már nem emlékszem miért nem használtam tovább, utána Eset, annál meg nem tudtam a WD TV Live-al a vinyóhoz férni, online segítséggel sem tudtak rájönni mi a hiba.
Igazából a CryptoLockert szeretném megúszni, van egy pár GB-t fotóm, videóm. Ez tulajdonképpen email melléklet megnyitással kerül a gépre? Én az emaileket online nézem, úgy is letölthetem? A PC-n Thunderbird van, gondolom azzal már probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33037) copass válasza pinnacle (#33036) üzenetére


copass
veterán

igen, melléklet, pendrive, gyanús oldalak. gmailen is megkapták már páran.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33038) BigManus válasza acsati (#33032) üzenetére


BigManus
addikt

Ha van TeamViewer a gépeden, holnap segítek megoldani.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33039) pinnacle válasza TFSi (#33028) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! copass-nak is.

(#33040) Greenebola válasza Gabis (#33034) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nyugodtan maradhat az ESS, a te szokásaidhoz!

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#33041) copass válasza pinnacle (#33036) üzenetére


copass
veterán

comodo backup szerintem elég jó megoldás, mivel tud a saját formátumába (cbu) menteni. ami egy konténer végülis. azt pedig nem kódolja le a ctb-locker.
valahol olvastam , hogy az usb-t kezdi kódolni elsőnek. rá kell rakni egy 16gb pendrive-ot jó sok kamu jpeggel. ha elkezdi tekerni akkor azt észreveszed mert megfogja a gépet, usb-n eleve lassan ír. vagy egy régi vinyót ami még éppenhogy megy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33042) pinnacle válasza copass (#33041) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem külső vinyón vannak a képeim, lehet, hogy lekapcsolom, amúgy is ritkán használom.
Lányom iskolából visszahozott pendrive-ján Autorun.inf volt. Szerintem ez biztos, hogy vírus volt, mert nem tudtam leszedni róla. Virustotallal akartam megnézni. Emlékszem, hogy régebben formáztam. Laptopra csatlakoztatva Flash Drive install ablak ugrott fel egy pillanatra, ilyen nem volt régebben. Malwarebyte, MSE, Avira nem talált semmit. Lehet, hogy ez az Autorun.inf nem tud települni, Win7, Win8-ra, vagy hol a fenében lehet?

[ Szerkesztve ]

(#33043) Pityu. válasza acsati (#32990) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na sikerült már megoldanod a dolgot?Ezzel a felugró reklámmal már én is találkoztam,nem kártékony dolog,mert ha nem járok xy oldalon és nem kattintok rá valamire akkor nem látom soha többet,szerintem ez valami reklám felugró ablak,pl firefox alatt adbloc plus vagy adblock edgével be sem tud ugrani,nem tudom jól látom e ,hogy google chromot használsz de biztos arra is van valami progi,vagy van külső blokkoló pl adguard,bár én egyszer használtam kicsit fogta a böngészést de biztos csak be kéne állítani,De ez szerintem nem vírus mert nállam azóta sincs sehol,de azért nézd meg ezzel a progival is Toolbar Cleaner nem e valami toolbar épült be.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33044) Pityu. válasza Szellem. (#33033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És azt hogyan avast freevel :Y
Én vagy másfél évig használtam de sosem volt ilyen pedig én aztán mindenhol bejárom a neten,még veszélyes oldalakon is,szerintem ott inkább más gond lehetett. :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33045) Pityu. válasza pinnacle (#33036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Malwarebyte, Comodo tűzfal, Avast nekem is zen három cucc volt a windows7 esen :) És szerintem jó cuccok.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33046) pinnacle válasza Pityu. (#33045) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nincs valami ötleted erre az autorun.inf-re?

(#33047) Pityu. válasza pinnacle (#33046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,milyen ablak volt az a felugró pontosan,mert ugye van,hogy win 7 alatt vagy win 8 alatt felugrik automatikusan az intéző,vagy esetleg most ismerte fel a pedrivedet a gép.

Esetleg itt is van kis info [link]

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33048) Pityu. válasza pinnacle (#33046) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Esetleg van itt egy lista autorun vírusokról [link]

Bár nem mostaniak,de sose tudni.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33049) Szellem. válasza Pityu. (#33044) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen, valóban más volt a gond. A dolgokhoz nem értés a kolléganők részéről. Ettől független a másik kergetővel aminek a leváltására készült a "rendszergazda" az a Nod32 Business Edition volt. Ezzel a termékkel még nem volt gond a cégnél, pedig lefut egy párszor az MBAM. Mindegy, lényegtelen. Nincs tökéletes védelem, és bármi mellett el lehet kapni az influenzát. :)

(#33050) acsati válasza BigManus (#33038) üzenetére


acsati
aktív tag

Még nincs, de ezen könnyen változtathatok :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.