Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) ALFA válasza sarkany01 (#44986) üzenetére


ALFA
senior tag

Telepitsd a mse-t ms weboldaláról, a defender állítólag könnyen kijátszható.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45002) ALFA válasza heaven (#44973) üzenetére


ALFA
senior tag

Frissítés nem ment végig az elején, így nem tudtam elindítani a keresést.

:F :F :F
Ezt kifejtenéd bővebben?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45003) ALFA válasza Jack Oneill (#44999) üzenetére


ALFA
senior tag

Egy csésze forró kávé? :C

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45004) tpeter77 válasza Jack Oneill (#44999) üzenetére


tpeter77
addikt

munkahelyet váltottam, vége a Jóvilágnak, nincs többé teszt. :O
Ha megtalálom a lementett dokumentumaim közt majd a leírást, bemásolom az őszi eredményemet. Már nincs időm táblázatba rendezni.

(#45005) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Nem kimondottan ez a topic, de ez aktív és mégis kapcsolódik.

Nod Smart securityt használunk. jelzi hogy találta ezt a vackot de nem tudja megszüntetni. mi ez és hogy lehet kiírtani? millió weboldal kínál rá megoldást de ezektől félek mert a gyanútlan embert így szivatják meg még jobban.

köszönöm szépen a segítséget

(#45006) netpeti98 válasza Songo (#45005) üzenetére


netpeti98
addikt

Malwarebytes
Hitman Pro

Ezeket nyugodtan lefuttathatod, megbízható kiegészítővédelmek.

(#45007) Songo válasza netpeti98 (#45006) üzenetére


Songo
senior tag

Köszi megpróbáltuk mindekettő észlelte is. majd restart után ugyanúgy ott volt :(
egyéb javaslat?

(#45008) Cs1csó válasza Songo (#45007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel már fertőzés megtörtént egy tiszta gépen készített Kasperky Rescue Disc lehet a megoldás - pont nemréga ajánlottuk itt másnak is.

(#45009) akaido


akaido
addikt

Üdv!
A következő furcsának minősíthető jelenséggel szembesülünk már többedik alkalommal:
Adott egy vidéki intézmény szerver nélküli alapvetően Windows XP-s hálózata, ahol két munkaállomásnál lévő böngészőkben a dolgozók megjegyeztetik a google mail belépésüket.
A már két év óta nem nálunk dolgozó volt kolléga viszont már másodszorra jelzi, hogy egy teljesen máshol (Budapesten) lévő intézményben ennek a volt kolléga laptop böngészőjében felbukkan, hogy a régi intézményében ki lép be vagy ki a gmail-es fiókjából. Ez még nem lenne gond hiszen esetleg az ismerőse is lehet a volt munkatárs, de más intézménynél ehhez hasonló eset nem ferdül elő, és más munkahelyen is vannak gmailes ismerősei.( Esetleg valamiféle szinkronizációs dolog is lehet? Bár a Chrome böngészőt már leszedtem.)
Kérdés tehát: Lehet-é valami hátsó ajtót nyitogató vagy egyéb ártányfíreg progi áldatlan munkálkodása ennek hátterében, vagy csak valami sokkal profánabb "pofáncsapás" okozhatja ezt?
Ha esetleg nem ebbe a topikba tartozónak gondoljátok valamelyik böngészős topikba irányítom át a kérdésemet.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#45010) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Ezt mennyire érdemes továbbengedni? Eléggé kéne ez a program, de nem igazán tudom megéri-e.

(#45011) Pano válasza 1eske (#45010) üzenetére


Pano
addikt

Nem véletlenül blokkolja, de persze te döntesz. A következményekkel neked kell megbirkózni, azt meg csak te tudod, hogy megéri-e neked a szívást.

(#45012) SP4C3 válasza 1eske (#45010) üzenetére


SP4C3
veterán

PUP, Rántsd le, csak figyelj ha telepítesz.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45013) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Védelem erőssége, ill. gépterhelés tekintetében érdemes-e Eset IS-ről Avast IS-re váltani?

(#45014) Mikulásbá válasza GEPESZ66 (#45013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:N

(#45015) SP4C3 válasza GEPESZ66 (#45013) üzenetére


SP4C3
veterán

:K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45016) GEPESZ66 válasza SP4C3 (#45015) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor mindenkinek más a tapasztalata.
Lehet,hogy ki kellene próbálnom.
Lehet, hogy megveszem 12 ezer Ft-ért az 5 éves i3-as céges gépemet, s mielőtt üzembe helyezem, a mostani 8 éves AMD-s gépemen kipróbálom az AVAST-ot.

(#45017) lacoka007 válasza GEPESZ66 (#45013) üzenetére


lacoka007
tag

:N

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#45018) SP4C3 válasza GEPESZ66 (#45016) üzenetére


SP4C3
veterán

A közelmúltban volt erről szó [link].

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45019) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#45016) üzenetére


Cs1csó
félisten

A stabil verzióig várj vele, de utána azon a gépen kellen kipróbálni és huzamosabb ideig tesztelni amelyiken végül használnád.

(#45020) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv.
Valaki nem tudja mi a helyzet az avg 2017-tel. Máskor már október november környékén kint volt a következő évi most meg még mindig semmi.

(#45021) Cs1csó válasza #65388800 (#45020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyáron az AVAST megvásárolta az AVG-t, de jelenleg megtartja úgymond önálló brandnak (az avg az usa-ban kedveltebb az avastnál) de a techológiákat összegyúrja a motorháztető alatt előbb utóbb kb. ugyanaz lesz - persze fontos kiemelni a techológiák összeadódnak.

Párhuzamosan megy a két termék az AVAST és az AVG fejlesztése az AVG-nek már jött ki stabil verziója január 12-én (AVG Internet Security és AVG Antivirus Free néven) ajánlom a hivatalos külföldi odalukat .com, [link]
a magyar honlap kicsit elavult, vagy a Softpedia-t

Az Avast még csak beta verziónál jár bár abból már a 3-ik úgyhogy 1-2 hét és abból is jön a stabil.

[ Szerkesztve ]

(#45022) #65388800 válasza Cs1csó (#45021) üzenetére


#65388800
törölt tag

Köszi. Hát ez szomorú. Pedig korábban milyen gyorsan jöttek a frissítések. Remélem azért megmarad.

(#45023) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Újra tömegeket fertőz egy régi malware...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#45024) Cs1csó válasza #65388800 (#45022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még ne temesd -egyiket se - ez egy macerásabb időszak szinkronba kell hozni a dolgokat meg kell ismernie egymást a két brigádnak stb. Szerintem JOBB lesz mindkét termék, nem csak piacot, brand-et vett az Avast hanem techológiát, tudást.

(#45026) Dhampir válasza #65388800 (#45022) üzenetére


Dhampir
félisten

Még szerencse, hogy nem fordítva történt. :D

(#45025) dantre

Windows csökkentett módban?

[ Szerkesztve ]

(#45028) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

C:\Users\tyson\AppData\Local\Temp\DAEMONToolsLite.exe ~Behavior.CryptoMalware :(((

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#45029) #65388800 válasza Cs1csó (#45021) üzenetére


#65388800
törölt tag

és innen hogyan tudok letölteni? Felraknám a fizetős verziót de linket sem találok az oldalon csak a free-t látom.

vagy a próbaverziót szedjem le és abba írjam be a sorozatszámot?

[ Szerkesztve ]

(#45030) #41473792 válasza #65388800 (#45029) üzenetére


#41473792
törölt tag

(#45031) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#45028) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#45032) ALFA válasza ƵøŁĭ (#45028) üzenetére


ALFA
senior tag

A demontools már nagyon nagyon régóta ismert az ilyen trükkjeiről.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45033) ALFA válasza #41473792 (#45030) üzenetére


ALFA
senior tag

Ez is egy félművelt által félrefordított valami, azért cikk, hogy pénzt kapjon érte, amit az újabb idióta játékaira költhet.
"... felkeresése után..." :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45034) #65388800 válasza #41473792 (#45030) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ezt én is megtaláltam. Felraktam a trial-t. 30 napot ír ki de hol tudom megadni a sorozatszámomat hogy 30 nap után is működjön.

(#45035) ALFA válasza ALFA (#45033) üzenetére


ALFA
senior tag

Mea klumpa, rosszra kattintottam. :W

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45036) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ugye célszerűbb az Avastban a fájlrendszervédelemnél a műveleteket automatikus javításról átrakni kérdésre?
Ilyenkor ha megfog valamit és vár a válaszomra, addig vár, amíg ránézek? (Ha nem vagyok a gépnél pl)

[ Szerkesztve ]

(#45037) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Windows 10(jogtiszta) alá milyen ingyenes programot ajánlotok első sorban online játékokhoz,youtubehoz kiegészítő védelemnek Asus router mellé?
Gépem az adatlapon.
A Roguekillert már feltelepitettem.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#45038) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#45036) Jack Oneill:
Pont belefutottam hasonlóba a legfrissebb beta-nál már át is tettem:
- fájlrendszer védelem - műveletek - mindháromnál 1. kérdés 2. karanténozás de előtte kérdezzen
- viselkedés védelem - itt is mindig kérdezzen erre állítottam
- az ÁLTALÁNOS fülön belül a CYBER CAPTURE engedélyezése - HAGYJA, HOGY ÉN DÖNTSEK

Tehát 3 helyen is átállítottam. Persze ha valaki olyannak állítanám be aki semmihez nem ért akkor mindent arra állítanék hogy: AUTOMATIKUS KARANTÉN/DÖNTÉS és NE KÉRDEZZEN. Az illető majd nekem szóljon ha a kedvenc fájltitkosító vírusa nem akar lefutni :) pedig ő bőszen kattingatott

(#45037) MikaVejneGI:
Az alapvédelmed - ami vélhetően mindig fut a rendszereden - mi?
malwarebytes termékek:
- adwcleaner - böngészőtakarító nekem talált már egy két nem túl veszélyes huncutságot
- Malwarebytes antimalware free - néha le lehet futtatni

Egyre szűkül a kiegészítő védelmek tárháza, a complett, totál stb. dolgok pedig erősödnek - és főképp úgy, hogy megvásárolják ezeket a kisebb megoldásokat fejlesztő csapatokat és itegrálják a saját FUUULLLOS termékükbe.

(#45039) MikaVejneGI válasza Cs1csó (#45038) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Windows defender , windows tűzfal. Persze a windows 10-es.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#45040) daimonion válasza MikaVejneGI (#45039) üzenetére


daimonion
senior tag

Értelmes használat mellet ez tökéletes védelem esetleg még EMET mellé. Néha lefuttatva mondjuk Emsi emergency kit, vagy Cmodo cleaning essential azt jónapot.Böngészőnek ha az Ms edge-t használod akkor smart screen bekapcsolva .Gyakorlatilag van védelmed.Ha meg Chrome-ot használsz akkor valamilyen adblocker meg mondjuk egy parental control kiegészítő.vagy használsz valamilyen DNS szolgáltatót.Akár Open DNS vagy Comodo dns vagy bármit ami megfogja a kártékony weblapok nagyrészét.Oszt jónapot

(#45041) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.

Volna egy elég egyszerű, de annál megosztóbb kérdésem: melyik vírusírtót ajánljátok és miért? Nem igazán használtam eddig csak a Windows Defenderrel beértem amíg rá nem fáztam és most szeretnék egy megbízhatót ami azért a gépet sem fogja vissza. :))

(#45042) Cs1csó válasza entoni1989 (#45041) üzenetére


Cs1csó
félisten

Huh, nem megosztó csak nem elég részletes:
- milyen oprendszert használsz?
- milyen géped van - asztali/noti, erősebb, gyengébb?
- fizetős vagy ingyenes?
- az alapvető kártevővédelem mellett milyen egyéb szolgáltatásra lenne igényed: szülői felügyelet, tűzfal, netes pénzügyeket védő modul, adatvédelem - online backup, távoli felügyelet vezérlés remote, stb.?
- magyar nyelvű kezelőfelület?
- amennyiben fizetős akkor egy gépre csak, mennyi lenne a keret rá?

Sokszor hiba, hogy egy lelakott régi rendszerre próbálják feltolni a védelmet és jönnek az anomáliák, érdemes egy tiszta telepítés után minden frissítés , directx, visual c++ stb. feltéve majd ebből egy lemezképet csinálni pl. a macrium reflect free -vel és erre feltenni az esetleg itt ajánlott (a fentebb lévő kérdésekre adott válaszok után) programok PRÓBAVERZIÓJÁT és pár napig használni majd ha valamiért nem tetszett akkor a lemezképből újrahúzni a rendszert és próbálni az újabb progit ameddig nem találsz rá az igazira ami a hardvereden is szépen fut és akár még szimpatikus is. Az itt ajánlott védelmekkel nem fogsz mellélőni bármelyiket is választod a lényeg találj egy olyat aminek a gépterhelése, szolgáltatásai, és a megjelenése is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#45043) daimonion válasza entoni1989 (#45041) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem igazán használtam eddig csak a Windows Defenderrel beértem amíg rá nem fáztam és most szeretnék egy megbízhatót
Én meg csak az okulás kedvéért azt kérdezném, hogy éppen mit is csináltál amikor "ráfáztál" a WD vel.Ja és természetesen milyen oprendszeren ? Mert a Win 10 Win defender nem ugyanaz a korábbi oprendszerek win defenderjével

(#45044) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ex-Mozilla mérnök azt ajánlja, hogy Win8 és afelett töröljön le mindenki minden antivírust és csak a Defendert használja. [link]

/s

(#45045) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

átolvastam rendesen az összefoglalót, de még így is maradt nyitva pár kérdésem. idejét sem tudom mikor néztem át alaposabban a gépem, most már időszerűnek tartom. vannak néha anomáliáim (bár szerintem nem vírus az okozó). Win 8.1 64bit, free Avira fut a háttérben, pár éves a rendszer.

- ha tényleg mélyrehatóan szeretném ellenőrizni a gépet, akkor az Avira futtatása minden meghajtón, valamint HitmanPro, Adwcleaner és Malwarebytes kombó kimerítő? ezek (és a lentebb említett ransomware elleni cuccok) esetén hogy tudnék válogatni, hogy ne legyen konfliktus? esetleg ajánlott komplett csomag létezik?

- illetve exploit és ransomware dolgokat illetően érdemes a fentieken felül futtatnom valamit ezekre specifikáltan? van ebben a témában érdemes, aktív védelem?

- gondolkodom az Avira megvételén (esetleg a Kasperskyre történő váltáson, de ez csak kósza gondolat). ha van érdemes, nem nagyon drága a zsaroló témakörben is, esetleg beruháznék rá.

- tűzfalam nincs is, csak a gyári Windows, az elmúlt 5 évben (lekopogom) nem éreztem nagy hiányát másnak. rosszul gondolom, érdemes itt is valamit kerítenem?

a szokásaimat illetően aktív fájlmegosztás (nem ipari szinten persze), google chrome néhány addonnal, némi közösségi média, és felhő (google, ms).

köszönöm szépen előre is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45046) hoffman_ válasza hoffman_ (#45045) üzenetére


hoffman_
nagyúr

kifutottam a szerkesztésből, bocsi:

ha a vírus és egyéb kártevő-keresés alatt megy a gépen valami, ha böngésző nem is, de Windows Intéző, Total Commander és valamilyen videolejátszó, az bajos?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45047) riki válasza wjbhbdux (#45044) üzenetére


riki
senior tag

Ja,meg egy googlés vezír szerint, a droidra nincs vírus. :W

(#45048) daimonion válasza riki (#45047) üzenetére


daimonion
senior tag

Furthermore, as Justin Schuh pointed out in that Twitter thread, AV products poison the software ecosystem because their invasive and poorly-implemented code makes it difficult for browser vendors and other developers to improve their own security. For example, back when we first made sure ASLR was working for Firefox on Windows, many AV vendors broke it by injecting their own ASLR-disabled DLLs into our processes. Several times AV software blocked Firefox updates, making it impossible for users to receive important security fixes. Major amounts of developer time are soaked up dealing with AV-induced breakage, time that could be spent making actual improvements in security

Azért ezt fordítsd le, hogy mit is akart mondani a külső AV-k röl

(#45049) brd válasza daimonion (#45043) üzenetére


brd
nagyúr

Valóban nem, utolsó helyről helyenként előlépett az utolsó előttire. :D (Protection kategóriában, de mi számít elsődlegesen egy ilyen célú terméknél?)

The only real valuable thing is intuition.

(#45050) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Itt a Mozillás cikk Magyar nyelvű változata..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.