Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Devilhun_HUN válasza Szellem. (#11965) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Engem érdekel csak is kaspersky is használok meg Malwarebytes Anti-Malware free verziot.
A kettő tökéletesen véd.

Milyen lesz a 2013 verzió?
Mi változik?
Mi lesz benne pluszban?

Jó lenne egy kis infó.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#12002) koti


koti
tag

Feltettem a BitDefender 2013 TSI 90 napos programját. Az a kérdésem, hogy be lehet-e kapcsolni, hogy a PC bekapcsolásakor automatikusan azonnal frissítsen?

(#12003) Kácsa


Kácsa
aktív tag

KIS 2013 új build (MP1) : 13.0.1.4067 MP1.
Még nem a végleges. MP - maitenance pack (sevice pack)

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#12004) Szellem. válasza Kácsa (#12003) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fasza!

Jól elszarta a rendszeremet. Leszedtem az elöző verziót és felraktam ezt. Minden egyes alkalommal kiírta, hogy installiation is failed. Se remover, semmi sem segített. Rendszer vissza backupból.

(#12005) L7wy válasza Szellem. (#12004) üzenetére


L7wy
őstag

Írták a fórumon is, itt, hogy nagyon bugos. Akartam linkelni, de a read only mód győzedelmeskedett.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#12006) flash-


flash-
veterán

úgytudom több vírusirtónak van olyan opciója(változata)amivel lehet készíteni boot cd-t/dvd-t vírusirtásra.
melyiket ajánljátok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12007) g.gergo válasza flash- (#12006) üzenetére


g.gergo
senior tag

Avira, Kaspersky.

(#12008) Atapi válasza flash- (#12006) üzenetére


Atapi
senior tag

én a kaspersky rescue disc-et szoktam használni időnként ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#12009) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok!
Lenne 2 nagy gondom szeretném kipróbálni a bitdefendert de az a bajom vele,hogy
blokkolja a silverligh-ot és az otthoni csoportot sem engedi müködni.
Egy internetes rádióm lenne amire szeretnék zenét átküldeni wi-fi-n keresztül.
Ez simán müködik nortonnnal, de sem a G-datával sem a Bitdefenderrrel nem müködik.
Tudtok segiteni?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#12010) sz.j válasza flash- (#12006) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg érdekel, akkor egy kis segítség: a Kaspersky disk használata

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#12012) Szellem. válasza Devilhun_HUN (#12011) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azt megkérdezhetem, hogy a postodnak milyen célja volt és kinek címezted?
Vagy csak te is egy vagy a sok közül, aki behány valamit, hogy gyűjtse a hsz.-t?

(#12013) simon7012


simon7012
aktív tag

Senki?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#12014) eternam


eternam
tag

Pár szót szeretnék ejteni a Dr Web for Linux-ról.

Terminálból root jogokkal indítva a telepítőt grafikus felülettel települ. Az újraindítás után frissít és szinte a rendszerterhelés szempontjából szinte észrevétlen a jelenléte, tulajdonképpen ott csücsül a tálcán és észre sem venni. Valós idejű védelme van, ami kiterjed a webvédelemre is. Jó a linuxos és a windowsos kártevők ellen egyaránt. Viszont van vele két probléma, a VLC-t és a Libre Office-t blokkolja (Hálistennek Softmaker Office Linuxot használok ami kifogástalanul működik). Óránként, max két óránként frissül a szignatúra. A Wine-re telepített windowsos alkalmazásokkal semmi probléma. Íme a képernyőfotó:

Ha a felsorolt bugokon túl nem lesz vele gond lehet hogy megveszem, hogy védjem a Wine-re telepített Steamot, nem szeretném hogy ellopják az accountomat.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#12015) Canis rufus válasza eternam (#12014) üzenetére


Canis rufus
tag

Felesleges, nem tudják ellopni keylogger-el sem lényegében mivel ha be van kapcsolva a Steam Guard kérni fog tőle egy ellenőrző kódot, hogy azonosítsa magát mert az ő gépét nem ismeri a rendszer, csakhogy ezt a kódot te kapod meg emailben

(#12016) dbius válasza Canis rufus (#12015) üzenetére


dbius
veterán

Egy keylogger nem tud email jelszót logolni, csak steam jelszót? :U

(#12017) Canis rufus válasza dbius (#12016) üzenetére


Canis rufus
tag

Ha windows os akkor csak a steam jelszavát tudja mivel gondolom azért tartja a win-t hogy játszon és nem azért hogy mailozgasson

(#12018) dbius válasza Canis rufus (#12017) üzenetére


dbius
veterán

Igen, ebben az esetben így van.

(#12019) eternam válasza Canis rufus (#12017) üzenetére


eternam
tag

A wine-re telepített steamra gondoltam, nem egy windowsra telepítettről. A wine és a windows különböző fogalmak, a wine egy linuxos alkalmazás, ami lehetővé teszi azt hogy windowsos alkalmazásokat és játékokat futtass (több-kevesebb sikerrel) linuxos környezetben, a windows meg egy operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#12020) Canis rufus válasza eternam (#12019) üzenetére


Canis rufus
tag

Tudom mi a wine de azt hittem van külön wined.

(#12021) eternam válasza eternam (#12014) üzenetére


eternam
tag

Csak gondoltam szólok, az OpenOffice-val simán együttműködik a Dr Web for Linux. Csak a LibreOffice-val vannak gondok.

Az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak, ezért megtették a hatalmat igazságnak. Pascal

(#12022) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudom, hogy ez legalább annyira hit kérdés, és lehet, hogy ökölig menő vitát nyitok, de ajánlanátok olyan vírusírtót, ami ingyenes, és nem lassít le nagyon egy 1ghz celeron procit? Köszi!

(#12023) M3oH válasza dodopek (#12022) üzenetére


M3oH
addikt

Ha van allando netkapcsolat, akkor Panda Cloud Free -t.

(#12024) dodopek válasza M3oH (#12023) üzenetére


dodopek
addikt

A neve alapján tök egyedül rájöttem, hogy a felhőt használja. Mennyire terheli a netet? 6/512 a teljes sávszél, és maradnia kellene skype-videó hívásra is...

(#12025) Nobuo válasza dodopek (#12024) üzenetére


Nobuo
tag

Free Avast 7.

(#12026) lck válasza dodopek (#12022) üzenetére


lck
senior tag

[Roboscan Free]
[Kingsoft]
Ingyenesek, alacsony gépigénnyel, teszteltem - jók !
Kicsit jobb gépen akár egyszerre egymás mellett is megélnek.
Sajna egyik sem magyar nyelvű.

(#12027) Nobuo válasza lck (#12026) üzenetére


Nobuo
tag

Magam tettem fel Avast 7-et 633Mhz-s Celeron procis, 128Mb SD ramos gépre, simán ment, nem terhelt túlzottan. Szerintem az Avast egymagában, magyarul, ingyenesen is elég az 1000-es Celeronra. Évente pedig beír egy új ingyenes aktivációs kulcsot.

(#12028) lck válasza Nobuo (#12027) üzenetére


lck
senior tag

Sokat használtam Avast-ot , sőt mondhatom egyik legszimpatikusabb vírusirtó a számomra, de azért megnézném 128 mega rammal. Szerintem a mai vírusirtóknak még az 512 is szűkös. Persze próba szerencse. Meg kell nézni hogy az adott gépet mennyire fogja.
Az általam ajánlottak viszont ultralájtossak.

(#12029) Szellem. válasza lck (#12026) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És te most mit használsz? És miért?

Avastot nézem éppen. Az milyen? Mármint az új?

(#12030) dodopek válasza lck (#12028) üzenetére


dodopek
addikt

Pontosítok. 512 sd, Intel pentium (nem celeron) P3 1ghz... Az általad ajánlottak nématül tudnak?

[ Szerkesztve ]

(#12031) lck válasza Szellem. (#12029) üzenetére


lck
senior tag

Most a lejjebb említett kettő van fenn egyszerre. Hiba nélkül futnak együtt. Kingsoft cloud alapú használható önállóan is, de kiegészítőként második védelemnek is.
A kettő együtt nem terhel annyira mint más önálló vírusirtó.
Ezek a védelmek nem magam miatt vannak fenn. / Valószínűleg én ellennék rezidens védelem nélkül is. /
Teszt céljából használom - hogy másoknak mit tegyek fel.
Olyat keresek ami alacsony gépigényű és gondozásmentes. Tehát semmit nem kérdez, önállóan törli a kártevőket, frissül, még évente egyszer sem kell aktiválni.
( Úgy vettem észre hogy sokaknak még az éves egy Avast kód beírás is gondot okoz. )
Tulajdonképpen olyasmi kellene mint MSE, csak nekem - sokakkal ellentétben - nem túl jó a véleményem róla.
Ez a kettő most elég megfelelőnek tűnik.
Talán Kingsoft egy kicsit sok hamis-pozitívot produkál. Ennyi hátrányt vettem észre. De inkább töröljön minthogy valami becsússzon.

(#12032) BigManus válasza dodopek (#12030) üzenetére


BigManus
addikt

Microsoft Security Essentials, BitDefender Traffic Light, sima felhasználókénti bejelentkezés.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#12033) lck válasza dodopek (#12030) üzenetére


lck
senior tag

Asszem csak angolul. Elárulom Kínai és Koreai termékek :) - ha ez esetleg visszatartana.

(#12034) Nobuo válasza lck (#12028) üzenetére


Nobuo
tag

Én már megnéztem, próbáld ki te is egy hasonló gépen.

(#12035) lck válasza Nobuo (#12034) üzenetére


lck
senior tag

Ne mond már hogy 128 Mega RAM-mal normálisan megy egy mai oprendszer. ( gondolom XP-ről van szó ) Az még vírusirtó nélkül is homokórázik rendesen. Már az SP3 is odavág neki.
256-tal XP elmegy vírusirtó nélkül, de már pl.: .NET keretrendszert nem nagyon illik rátolni. 512-n valami könnyű vírusirtó már elmegy: Pl.: Panda Cloud, vagy amiket írtam.

Igazából 768 már egész jó. Azzal már láttam Seven-t is elfogadható volt.

Hidd el láttam már néhány gépet :)

Ha csak nem ...... Puppy Linux ???? :))

(#12036) Nobuo válasza lck (#12035) üzenetére


Nobuo
tag

Nem kételkedek benne, hogy sok gépet láttál, de hidd el nekem 663Mhz celeronnal, 128Mb SD rammal, xp-n elment rendesen a 7-es free avast. Nem mondanám. Senkit nem szeretnék szivatni, segíteni akarok. Erre van a fórum.

(#12037) Nobuo válasza Nobuo (#12036) üzenetére


Nobuo
tag

Nem 663, hanem 633.

(#12038) zolee0307 válasza lck (#12026) üzenetére


zolee0307
őstag

Szia! Látom próbáltad a Roboscant. Milyen véleménnyel vagy róla, mennyire jó védelem szempontjából, és hogyan érdemes beállítani? Én is Roboscant használok, eddig meg vagyok elégedve vele, csak kiváncsi vagyok másoknál hogyan muzsikál. Köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12039) lck válasza zolee0307 (#12038) üzenetére


lck
senior tag

Fenn van nekem is már néhány hete. Igazából különösebbet nem tudok elmondani. Vírusom nem lett mellette, pedig direkt járok rizikós oldalakra is.
Elvileg Bitdefender motort használ, viszont egyszer valaki belinkelt itt valami kártevőt, amit Bitdefender simán kiszűrt, ez meg nem.
Így ezért nem merek csak 100% pozitívat mondani.
Jobb lehetne talán még a frissítési gyakorisága is.
A gépigénye viszont nagyon kedvező.
Ezért biztonságból tettem melléje a szintén minimális gépigényű Kingsoft-ot. Ami gyakrabban frissít és egyéb rendszervédelmi modulokat is tartalmaz. Gondoltam megnézem hogy a kettő mennyire egészíti ki egymást.
Eddig rendben van minden. Még tesztelgetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#12040) csokiiii


csokiiii
csendes tag

Sziasztok!Tudtok segíteni? A Panda Cloud-nak ismerem az előnyeit.Van hátránya is? Önmagában ad-e teljes védelmet a Norton Internet Security 2010,és ez a program frissül? Válaszotokat előre is köszönöm! :) Üdv!

(#12041) Fandango válasza lck (#12026) üzenetére


Fandango
veterán

Proba keppen felraktam ezt a Kingsoft Antivirust, tetszetos gui, gep terhelest nem novelte, vannak benne hasznosnak mondhato plusz dolgok, egyelore marad.

(#12042) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Tegnap éjjel óta böngészés közben több oldalnál is jelzett a tűzfal, hogy a Firefox internetre akar csatlakozni UDP - dns porton keresztül. Gondoltam biztos rossz helyeken jártam, de a mai napon pl az Origo híroldalán is jelezte ezt ->
Ez mitől lehet ? :U

(#12043) Krystal_s válasza Krystal_s (#12042) üzenetére


Krystal_s
addikt

Most vettem észre, hogy minden jelzésnél ez az ip 8.26.56.26 volt, azaz a Comodo dns server.
Fura, mert korábban nem jelzett...Nem mertem engedélyezni.

(#12044) lck válasza Fandango (#12041) üzenetére


lck
senior tag

Örülök. Ha valami érdemleges történik vele, írd meg !

(#12045) zolee0307 válasza lck (#12039) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi ! Eddig nekem sem volt eddig problémám, vírust még nekem sem talált. Én mellette néha az mbamot futtatom le, az sem talált eddig semmit. A Kingsofttal nem akadt össze neked? A frissítési gyakoriságával nekem nincs bajom, ha úgy van indítok egy manuális frissítést.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12046) Fandango válasza lck (#12044) üzenetére


Fandango
veterán

Hozza kell tennem, hogy CIS melle raktam fel :DD (bizom benne gond nelkul el lesznek egymas mellett)
A 2 progi egyutt eszik kb 20 megat, vagy kevesebbet :C

[ Szerkesztve ]

(#12047) lck válasza zolee0307 (#12045) üzenetére


lck
senior tag

Tökéletesen megvannak egymás mellett. A Kingsoft fórum szerint kizárólag a Vipre és más Vipre motort használó vírusirtókkal lehet csak együttélési probléma.

(#12048) Tetete1


Tetete1
senior tag

A kingsoft mellé mit tesztek, elvesztettem a fonalat...(Tűzfalam Comodo).

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#12049) Mosanke válasza Tetete1 (#12048) üzenetére


Mosanke
senior tag

Éppen én is azon gondolkodtam, hogy hogy is van ez akkor...?
Ezek szerint én a NIS mellé simán feltehetném és elvannak egymás mellett?
Kíváncsi lennék, hogy a KIS például mit szólna hozzá.

Vagy pedig én zakkantam meg és szépen összekevertem itt mindet.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12050) lck válasza Tetete1 (#12048) üzenetére


lck
senior tag

A Kingsoft elvileg minden rezidens vírusirtó mellé felmegy, aktív védelemként. Hivatalosan második védelemként ( is ) használható, de önállóan is.
Elvileg csak Vipre-rel vannak gondok.
Itt a korábbiakban arról volt szó hogy Roboscan ( másnak Comodo ) mellett fut rendesen.
Azt azért el tudom képzelni hogy mondjuk egy feltelepített Kingsoft mellé már pl. KIS - nem akarna nagyon települni. ( Mondjuk KIS mellé felesleges is bármilyen plusz védelem. )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.