Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) embe válasza MM (#39500) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor csak megúsztad - még mindig ;] - a reinstalt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39502) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Melyiket ajánlanátok most? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#39503) Cs1csó válasza h1ght3chzor (#39502) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vírusírtót?

(#39504) h1ght3chzor válasza Cs1csó (#39503) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ahha, vagy vmi általános cuccot, ami védené a gépet, akár több funkciós is érdekel.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#39505) embe válasza h1ght3chzor (#39504) üzenetére


embe
nagyúr

Akár megvédené a géped, és akár többfunkciós.Is. ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39506) blattida válasza embe (#39505) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban nem rossz védelem, főleg illetéktelen behatolások ellen, viszont vírusok és egyéb számítógépes kártevők ellen nem sokat ér, bármilyen szép dimbes-dombos is a táj.

h1ght3chzor
360TS, KIS, EAM...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39507) embe válasza blattida (#39506) üzenetére


embe
nagyúr

Jogos.
De a kérdés az volt: "vmi általános cuccot, ami védené a gépet, akár több funkciós is érdekel."
Csak én elfelejtettem, hogy milyen topicban is vagyunk tulajdonképpen. ;] Én meg erre gondoltam, hogy több funkciós. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39508) azka79 válasza embe (#39505) üzenetére


azka79
aktív tag

ingyenes kupon van ? vagy Trial verzió?

(#39509) Jim74 válasza azka79 (#39508) üzenetére


Jim74
nagyúr

Beérem egy 30 napossal is :D

(#39510) embe válasza Jim74 (#39509) üzenetére


embe
nagyúr

Ennyire nagy igény van egy több funkciós védelemre? Így este felé.....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39512) riki válasza #46372352 (#39511) üzenetére


riki
senior tag

Igen. [link]

(#39514) blattida válasza #46372352 (#39511) üzenetére


blattida
nagyúr

Hogyne, a ransomware-ek családja folyamatosan bővül a különféle crypto variánsokkal, melyek titkosítják a felhasználók személyes fájljait (képek, dokumentumok).
A konkrét adatok, fájlok nem kerülnek a készítőik birtokába, csak a visszaállításhoz szükséges kulccsal rendelkeznek, amik nélkül, jelenleg, nem lehetséges a fájlok visszaállítása.

Az rsa 4096 ransomware-ről. Ez a kis mocsok azért rosszabb, mint a többiek, mert már minden zenét és videót is titkosít a képeken és doksikon kívül...

Igazi védelem ellenük nincs, csak az adatmentés az egyetlen hatékony megoldás és a felhasználói tudatosság, azaz nem nyitunk meg/futtatunk semmilyen ismeretlen eredetű, nevű, fájlkiterjesztésű fájlt, email csatolmányt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39515) Dévacsen válasza blattida (#39514) üzenetére


Dévacsen
senior tag

És ami még szörnyűbb hogy kórházakat is elkezdtek betámadni...mindennek az alja..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39516) flash-


flash-
veterán

Comodo mellett van bármi haszna a hw (routerbe épitett)tűzfalnak?
Vagy forditva, hw tuzfal mellé ajanlott az sw tuzfal?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#39517) blattida válasza flash- (#39516) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha van bármilyen normális tűzfal a gépen, akkor a routerét fölösleges aktiválni, mert kevesebb funkcióval és képességgel bír, mint a szoftveres.

-Morrowind-
Sajnos lesz ennél sokkal rosszabb is...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39518) old-dog válasza blattida (#39514) üzenetére


old-dog
aktív tag

A HitmanaproAlert milyen védelemnek számít a crypto ransomwarek elleni védekezésben?

[ Szerkesztve ]

(#39519) blattida válasza old-dog (#39518) üzenetére


blattida
nagyúr

A hagyományos av-knál jobb megoldás, de a ransomware-ek ellen, főleg a crypto változatok esetében, már Kevésbé hatékony.
Próbáld ki a malwarebytes antiransomware alkalmazását, mert ugyan még csak béta változatban elérhető, viszont egész hatékonynak tűnik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39520) madrac válasza flash- (#39516) üzenetére


madrac
őstag

Ha van hw tűzfal akkor fölösleges a szoftveres. Ha viszont aggódsz a kimenő kapcsolatok miatt, akkor lehet értelme a sw tűzfalnak.

(#39521) blattida válasza madrac (#39520) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha nem aggódik, akkor is jobb a szoftveres, többek között pont a kétirányú szűrési képessége miatt, így eleve nem fölösleges.

Természetesen léteznek eleve hardveres tűzfalak, amik többet tudnak, mint a szoftveres társaik, de azok lényegesen drágábbak és nem is routerekben lehet őket megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39522) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Általában nagyon óvatos vagyok, de most siettem és beleszaladtam egy kis víruskába.
innen akartam letölteni egy snipping toolt, a nagy zöld letöltésre kattintottam, amivel lejött minden szemét program a gépemre. Próbáltam amennyire lehet leírtani őket, részben talán sikerült, viszont a böngészőmbe is beette magát és böngészgetés közben új lapot akar megnyitogatni amit általában megfog a blockerem, de néha átjut illetve így is idegesítő a pillanatra felvillanó ablak.
egyébként egy reimage repair című ablakot nyit meg, ilyet:

Firefoxba és chrome-ba is beette magát :((

Még az jutott eszembe, hogy mintha pár helyen a feliratokat/linkeket zöldre színezte volna a böngészőkben ez a galád.
Talán így ismerős lesz valakinek.

Előre is köszönöm ha tudtok valamit adni amivel letakaríthatom. :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#39523) #10234880 válasza Lmh (#39522) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali, esetleg Adwcleaner

(#39524) madrac válasza blattida (#39521) üzenetére


madrac
őstag

Ha nincs szüksége a kimenő kapcsolatok ellenőrzésére (főleg ha már eleve fut egy víruskereső is a gépen), akkor teljesen fölösleges egy plusz erőforrás fogyasztó szoftver használata. Annál komolyabb hw tűzfal nem is kell mint amik a router-ekben vannak.
Tényleg nem tudom miért kell ráerőltetni a saját véleményedet, elképzelésedet mindig mindenkire... Nem mindenkinek jó ugyanaz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#39525) blattida válasza madrac (#39524) üzenetére


blattida
nagyúr

A kimenő kapcsolatok szűrésére nem miatta, miattad vagy miattam van szükség, hanem azért, mert már elég régóta érdemes kontrollálni a kimenő hálózati forgalmat is, mivel elég sok olyan kártevő létezik már, amelyet egy av nem fog elkapni, ellenben adott esetben egy ismeretlen vagy szokatlan kimenő kérés blokkolásával megelőzhető egy nagyobb baj. A mai rendszerek teljesítménye és memória mennyisége mellett elenyésző egy kétirányú tűzfal fogyasztása, erőforrás igénye, cserébe, elég sokat hoz a biztonság oldalán, a roter tűzfalát meg ki kell kapcsolni.

Azt Te mi alapján döntöd el, hogy mennyire van szükség mondjuk egy komolyabb hardveres tűzfalra? Ha nem akarsz mondjuk szoftveres kétirányú tűzfalat használni, mert az szerinted csak fölöslegesen fogyasztaná az erőforrásokat, akkor Te használd csak a routered falát, de ne bíztass senkit ilyesmire egy olyan antivírus topikban, ahová elég gyakran jönnek emberek a különféle összeszedett szarok miatt. Az emberi figyelmetlenséget, butaságot vagy hülyeséget nem lehet velük megszüntetni, viszont az összeszedett fertőzések számát lehet csökkenteni a segítségükkel.

A személyeskedő megjegyzésedre inkább nem reagálok, viszont azon elgondolkodhatnál, hogy ki, kire erőltetett itt bármit...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39526) AtHoS válasza madrac (#39524) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ha nincs szüksége a kimenő kapcsolatok ellenőrzésére"

Ha erre igen a válasz, akkor mondjuk úgy hogy: több kérdésem nincs is ;)

read-only mode on the forum

(#39527) tPedro_ válasza blattida (#39514) üzenetére


tPedro_
őstag

Pont ezt az rsa 4096 ransomware-t nyalták be tegnap/ma a szüleim. A ma felrakott Malwarebytes ezt a két kártevőt találta:
Trojan.ShadowDeleter
Worm.Gamarue

És valóban, az mp3-aknak és a videóknak is lőttek, bár utóbbikból elég random módon titkosított a vírus.

(#39528) Lmh válasza #10234880 (#39523) üzenetére


Lmh
őstag

CskSimánGabi: Úgy tűnik ez megoldotta, köszönöm szépen! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#39529) porthamt válasza Dévacsen (#39515) üzenetére


porthamt
csendes tag

Az ilyen állatnak (még ez a megszólítás is megtisztelő számára) azt kívánom hogy akkor romoljon el a lélegeztetőgép mikor őt műtik a kórházban.

(#39530) soldi3r válasza porthamt (#39529) üzenetére


soldi3r
veterán

Remelem azert a lelegezteton nem windows fut :D

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#39531) #10234880 válasza Lmh (#39528) üzenetére


#10234880
törölt tag

nincsmit,szivesen :)

(#39532) Dévacsen válasza porthamt (#39529) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát sajnos,pár órával később olvastam hogy az egyik amerikai kórház fizetett,mert már jó ideje állt minden,és muszáj volt...ha megszokják, csúnya dolgok lesznek.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39533) kiváncsi f.. válasza Lmh (#39522) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Szia!

Kérdésem lenne, hogy milyen védelmed van? Rámentem a linkre, majd a letöltésre, de az Eset mellet letölteni sem lehet.

De egyébként elég érdekes, hogy a chip oldalán ilyen lehet. :N

[link]

Ingyenes és :( letöltés a download.chip.eu™-ról :(

[ Szerkesztve ]

(#39534) #10234880 válasza kiváncsi f.. (#39533) üzenetére


#10234880
törölt tag

vagy a mellőzés és folytatásra klikkelt, mert nálam sárga ablakot ad be az ESS . vagyis tovább lehet menni. és lelehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#39535) kiváncsi f.. válasza #10234880 (#39534) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Igen, de az ESS esetében 2x kell figyelmen kívül hagyni a riasztást! (figyelmeztetést).

(#39536) Mart10000 válasza kiváncsi f.. (#39533) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Helló! Ami nem véletlen, mert itt valamennyi fájlhoz csatoltak kártékony kódot. Nem véletlen riasztott be az Eset se. Mások is megszívták már vele, ahogy régen én is. De most már a G Data is így definiálja bármi legyen a letölteni kívánt program: Gen:Variant.Application.Bundler.DownloadGuide.11
Érdemes figyelembe venni, hogy kockázatos onnan letölteni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#39537) riki válasza blattida (#39519) üzenetére


riki
senior tag

Köszi Mester. Telepítéskor a 360 háklis volt rá,de újraindítás után már elvannak egymással. Az Ess9 nem csinált ilyen perpatvart. :R

(#39538) nrb263 válasza blattida (#39375) üzenetére


nrb263
tag

Amugy én ESS t chipes kodokkal használom havonta kell beirni. igy tökingyen van :) kodokat neten meglehet találni simám (chip)

[ Szerkesztve ]

(#39539) Fandango válasza nrb263 (#39538) üzenetére


Fandango
veterán

Erre azért ne legyél büszke. :U

(#39540) nrb263 válasza Fandango (#39539) üzenetére


nrb263
tag

De most minek fizessek olyanért ami nemmuszaly? Igazan nemnagy faradtsag havonta 1x felmaszni a netre es beirni a kodot :) persze ha fizetsz nyilvan kenyelmesebb...

[ Szerkesztve ]

(#39541) Fandango válasza nrb263 (#39540) üzenetére


Fandango
veterán

Te tényleg ennyire "okos" vagy, vagy csak tetteted? :Y

[ Szerkesztve ]

(#39542) nrb263 válasza Fandango (#39541) üzenetére


nrb263
tag

Gondolom neked minden eredeti jogtiszta a gepeden xd ....

(#39543) daimonion válasza nrb263 (#39542) üzenetére


daimonion
senior tag

Ne haragudj meg érte, de normáliséknál az úgy megy, hogy / maradva a vírusírtóknál / annyi jó ingyenes alternatíva van, hogy nincs szükség arra amit TE csinálsz.
ingyenes alternatívák
- 360 TS ,TSE
- Fortclient
- Comodo Av IS
- Comodo Cloud Av
- Avast free
- Sophos Home
de pl a Windows defender mellé fel lehet rakni Win, Patrol, McAfee Real protect
Ingyenes Tüzfal pl Zone Alarm Free firewall, Comodo Firewall,
Windows tüzfalát kiegészítve Tiny Firewall Windows firewall controll. Ezek mind mind INGYENESEK nincs szükség arra amit Te mondasz.
Oprendszernél.
Hála a MS "nagylelküségének" pl az összes daz loaderrel aktivált win 7 jogtiszta win 10-é varázsolódott
De a kms-el aktivált win 8/8.1 verziók is teljesen legális win 10-ek lettek .Home pro egyaránt.
tehát igen Nálam pl minden cucc jogtiszta .Pl van office 365 előfizetésem amit egy Toshiba tablet mellé kaptam

Szóval igen sok lehetőség van legalizálnbi és Legális szoftvereket használni csak akarni kell.

(#39544) Pano válasza daimonion (#39543) üzenetére


Pano
addikt

Bocsi, nem kötekedni akarok veled, de attól, hogy az MS elérhetővé tette az ingyenes upgrade-et, még a Windowsod nem lett jogtiszta.
Egy szoftver esetében nem a szoftvert vásárolod meg, hanem a használati jogot (licensz szerződés). S mivel nem vásároltál előzőleg sem jogot a legális használatra, így jogilag nem vihetted át a tízre, tehát továbbra sem legális az op rendszered.
Az, hogy technikailag fel tudtad telepíteni, más tészta.

A többivel egyet értek.

[ Szerkesztve ]

(#39545) soldi3r válasza daimonion (#39543) üzenetére


soldi3r
veterán

Kb ugy ertelmezem ezt, hogy ha lopok egy autot, de megtankolom, akkor az mar legalisan az enyem. :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#39546) Narxis válasza daimonion (#39543) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az tiszta sor, hogy aki nem veszi a chip vagy pc world vagy akármelyik agyzsibbasztó "tech" magazint annak az onnan aktivált kulccsal jogilag nem legális a vírusirtója. A chip-nél már a honlapjukon panaszkodtak is a szerkesztők, hogy be lesz szüntetve mert sokkal többen aktiválják mint amennyien veszik a magazint és ez nem tetszik az ESET-nek sem. Egyelőre nem lett belőle (még) semmi.

Mindenesetre az egyszeri user szemszögéből ez ugyanúgy "ingyenes" mint az Avast Free viszont saját tapasztalatom és mások visszajelzései alapján az ESET az egyik legkevésbé problémás vírusirtó mind kezelés mind bugok szempontjából. Sokan telepítenek hozzá nem értő felhasználónak MSE-t mert a legkevesebb probléma van vele, az ESET-re ugyanez jellemző viszont azért kicsit megbízhatóbb védelme van, ehhez jönnek a magazinos kódok és a hazai forgalmazó reklám hadjárata és már tudjuk is, hogy miért ilyen népszerű nálunk.

Thanos was right.

(#39547) daimonion válasza Pano (#39544) üzenetére


daimonion
senior tag

Én kérek elnézést de Én még ezt tudom lassan egy éve és azóta sem cáfolták ismereteim szerint

Minden kalózpéldányt lehet Windows 10-re frissíteni
,2015. március 18. 17:27
Szólj hozzá!
A Microsoft hivatalosan először idén januárban beszélt arról, hogy a Windows 10-et ingyenes frissítésként teszi majd elérhetővé. Az akkori bejelentésben azonban ennek előfeltételeként még egy legális Windows 7 vagy 8.1 licenc szerepelt. Terry Myerson, a vállalat operációs rendszerekért felelős igazgatója ma reggel azt mondta a Reutersnek, a kalózpéldányok tulajdonosai is élhetnek a lehetőséggel. Akkor úgy tűnt, a kijelentés csak Kínára vonatkozik, de megérkezett a hivatalos állásfoglalás: a döntés globális érvényű.

Forrás :[link]

De a cikkben is nagyon sok kérdés marad az azóta eltelt egy évben is.Amit lehet tudni az hogy azóta sem jött semmilyen hír hogy most akkor mI is a teljes bizonyosság

(#39548) Pano válasza daimonion (#39547) üzenetére


Pano
addikt

Igen, ebben is az áll, hogy a kalózpéldányt felfrissítheted. Én nem is ezt vontam kétségbe. De attól még nem lesz jogtiszta!

[ Szerkesztve ]

(#39549) daimonion válasza Narxis (#39546) üzenetére


daimonion
senior tag

Én mindig ingyenes cuccokat használtam, mert tudom,hogy azok az igényeimet tökéletesen kielégítik.Az ESS röl nem tudok véleményt formálni, mert nem használom pont amiatt mert fizetőseket még sosem próbáltam, még trial verzióban sem.

(#39550) daimonion válasza Pano (#39548) üzenetére


daimonion
senior tag

Na erre nem adott lassan egy éve egyenes választ a MS .Talán azért, hogy mind jobban elterjedjen a win 10 .Nem tudom.De ha Te tudsz egy hivatalos véleményt/ Microsoft közleményre gondolok itt / ez ügyben priviben nagyon szívesen veszem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.