Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) numa


numa
csendes tag

Sziasztok

Vásároltam egy Emsisoft Antimalware 1 gép 3 év licencet. Ha később a licencet átvinném egy másik gépre
azt azon is tudnám-e használni vagy csak azon a gépen amin először használtam?

(#35002) Sdi válasza numa (#35001) üzenetére


Sdi
addikt

Bármelyik gépen használhatod, de egyszerre csak egyen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#35003) numa válasza Sdi (#35002) üzenetére


numa
csendes tag

Köszi az információt. :R

(#35004) mazza válasza Sz_Imre (#35000) üzenetére


mazza
tag

meglep, hogy a comodo forumon nem írtak még róla semmit
nem tudom ezeket érdemes-e bekapcsolni, illetve mennyire lassíthatnak kép

(#35005) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm olyan problémával keresett meg, hogy valamiért automatikusan kikapcsol a tűzfala (win. sajátja is és az AVG is), hiába kapcsolja vissza.
Ajánlottam neki teljes átnézést AVGvel, MBAMmal, Kaspersky Resque diskkel, csökkentett módban is, valamit pucolt, de a főproblémát nem oldották meg.
Jól sejtem, hogy valami vírus lehet a gond okozója? Vagy valahol másutt kel keresni a hiba okát? Ha igen, mit javasoltok?

Köszönöm előre is!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#35006) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Avira Software Updater Beta

Ez is hiányzott . :(((

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35007) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, a kérdésem az lenne, hogy a 360 TOTAL SECURITY ESSENTIAL liszenszelt motorok (AVIRA, BITDEFENDER) bekapcsolása NÉLKÜL kb. mit ér?

(#35008) Dumi86 válasza Cs1csó (#35007) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Szerény véleményem szerint teljesen megfelel úgy is(én is így használom). Átlagos használathoz bőven elég az alap felhő védelem,azaz ahogy feltelepül :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#35009) Valdhorvath9


Valdhorvath9
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a számítógépemre melyik vírusirtó szoftvert telepítsem?
Internetezni szoktam,fórumokat szoktam olvasni, levelezni szoktam, filmeket szoktam letölteni és nézni, programokat is szoktam letölteni,

1.Avast Security
2.G-Data Security
3.Eset Security
4.M-Cafee Security

A számítógépemről pár infó:

- Windows 8.1 fut rajta
- i7 4510u processzor
- 8 GB. ram
- 900 GB winchester

(#35010) Cs1csó válasza Valdhorvath9 (#35009) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÜDv,

1 - ingyenes és fizetős először ezen kell elgondolkodni

2 - a géped kb. bármire elég

Ingyeneseket jobban ismerem: avast, avira, avg, comodo , panda, 360 ts essential, bd fee

(#35011) Valdhorvath9 válasza Cs1csó (#35010) üzenetére


Valdhorvath9
csendes tag

Szia!

Én fizetősben gondolkodom.

(#35012) UserX válasza Valdhorvath9 (#35011) üzenetére


UserX
őstag

A géped tényleg bármit elvisz zökkenésmentesen. Részemről ezek közül 1 szavazat az ESET-re...Én is használom, nekem az SS-el a hálózati megosztással voltak gondjaim, így maradt a sima AV. Úgy tudom egyébként, hogyha van a családban diák, kedvezményesen juthatsz hozzá...
A Mekkávét kizárnám...

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#35013) mrszitya válasza ƵøŁĭ (#35006) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én mondjuk ezt nem tartom (teljesen) felesleges opciónak, legalábbis abban a formában ahogy például ezt az Avast-ben megvalósították. Átlagjúzer ugye ápdételni sem szeret igazán (lusta avagy esetleg fél a problémáktól), és inkább hetekig-hónapokig eltűri az adott - egyébiránt biztonsági szempontból kritikus - progi figyelmeztetését a frissítés szükségességéről. Tapasztalat... :(((

Amelyik "veszélyeztetett" szoftver képes automatán frissülni, ez kevésbé problémás dolog (az update kiadása és települése után eltelt idő itt sem mindegy), amelyik viszont nem...

Ha parancssorosan, a háttérben rejtve tud majd telepíteni automatán vagy egy kattintással a figyelmeztetés feldobása után, még lehet némi haszna az Avira cuccának is.

Vírusvédelmi megoldásokba épített rendszer-optimalizáló és egyéb marketing bullshit opcióknak sokkal kevesebb az értelme szerintem.

(#35014) blattida válasza mazza (#35004) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem elváltak/elválnak útjaik, így a comodo nem fogja tovább használni, bár még ténylegesen nem írtak semmit, ám szinte biztos, hogy ez történt.

Nem lassítanak és érdemes, mert hatékonyabban tud szűrni, ám az esetleges fals blokkolások is megnövekszenek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35015) mrszitya válasza Valdhorvath9 (#35009) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha Avast, akkor a Free vagy Pro Antivirus (IS és Premier felesleges), Eset és G-Data is jó, McAfee-t nyugodtan kiejtheted a versenyből. Megnézhetnél még például egy Kaspersky-t vagy egy Bitdefender-t is.

(#35016) simon7012 válasza Valdhorvath9 (#35009) üzenetére


simon7012
aktív tag

+ 1 G-Data IS.

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#35017) GEPESZ66 válasza mrszitya (#35015) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én több gépen,ill. mobilon használom a McAfee Live Safe-t,s nincs vele gondom.A Kaspersky Rescue Disc semmit nem talál,ha futtatom.Céges gépeken is a Mcafee van.

(#35018) mrszitya válasza GEPESZ66 (#35017) üzenetére


mrszitya
senior tag

Én nem állítom, hogy problémás vagy rossz cucc, csak már megszoktam jómagam is hogy évek óta nem hangzik el a neve, ha vírusirtót ajánlunk. :)

(#35019) stingy2 válasza Valdhorvath9 (#35009) üzenetére


stingy2
senior tag

+1 Eset-re - pontosabban Nod32-re. Én Tinywall-al használom, meg WebrootSecureAnywhere kiegészítésként.
Nem lassít semmit és semmilyen rosszindulatú sw-t nem kaptam majdnem egy éve. pedig még a tesztelés fázisában a MalwareTips segítségével próbáltam megfertőződni, de nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#35020) riki


riki
senior tag

Azért érdekes,hogy pont a G-data szakembere vetette fel,hogy milyen lehetséges veszélyeket okozhat a Ts. Csak pld. elfelejtette hozzátenni ,pont ők nyulták le a ts -ből a wi-fi jelszó figyelést,hogy ne a gyári legyen. A Baidu is addig lesz ott a teszteken ,amíg be nem kapcsolják az Avira motort ,és máris nem kívánatos lesz..

(#35021) vacs válasza TFSi (#34988) üzenetére


vacs
veterán

Sziasztok.

Bocsánat, hogy beleszólok, de nekem van egy videóm, amin látható, hogy kb fél perc alatt tökéletesen működő állapotú lesz a rendszerem, betöltődik a KIS és a böngésző is betölti már a origo kezdőoldalt.
Konfigom: Intel 520 SSD + i5 proci + 8giga ram + Win7 + KIS2015 (havi chip magazinos kóddal használom).
Youtube videóm: [link].

Én 20-ért vettem a 120 gigás ssd-t és rendszermeghajtónak használom, aki megteheti az vegyen ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#35022) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Én már nagyon unom a 360 Total Security Essential-ról való híreket írásokat. :W

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#35023) Narxis válasza lacoka007 (#35022) üzenetére


Narxis
nagyúr

Üdv. oké befejeztük. :)

Thanos was right.

(#35024) Semplar válasza vacs (#35021) üzenetére


Semplar
őstag

Az én rendszerem 20ms alatt "betöltődik" altatásból. :) Na jó, azért heti egyszer újraindítom az ezer éves maxtor hdd -ről.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#35025) blattida válasza lacoka007 (#35022) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Valóban többször szerepel mostanában a qihu, de ennek oka és értelme is van ebben a topikban és nem is csak kedvtelésből íródnak rá a hsz.-ek.
Ha neked nem érdekes, akkor ne olvasd el őket. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35026) TFSi válasza vacs (#35021) üzenetére


TFSi
őstag

Szentigaz, hogy SSD-vel teljesen más a helyzet. Én a magam részéről az 5400rpm-es vinyókon történő gyatra szerepléséről írtam.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#35027) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Erre valaki?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#35028) blattida válasza HoTaZo (#35027) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez simán lehet bug miatt is, egyáltalán nem biztos, hogy valamilyen kártevőnek köszönhető. Az avg-el kellene rendesen távolítani és kitakarítani a rendszert/registry-t, majd újból föltelepíteni és úgy megpróbálni.

Tegnap hazahoztuk a fiam a kardiológiáról, most már úgy tűnik, hogy jól van és jól is marad. Elvileg majd csak a szívbillentyű cseréjekor kell visszamennünk (a kontroll vizsgálatokat leszámítva). Mindenkinek, aki gondolt rá és támogatta, köszönjük! :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35029) M3oH válasza blattida (#35028) üzenetére


M3oH
addikt

Jó ezt olvasni! Maradjon is így! :K

(#35030) HoTaZo válasza blattida (#35028) üzenetére


HoTaZo
őstag

Rendben , elmondom neki. Köszönöm!

Örvendetes hírek, Sikeres talpra állást a legénynek, nektek pedig kitartást!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#35031) mazza válasza blattida (#35014) üzenetére


mazza
tag

Így már világos, hogy miért nem lassít annyira, mint az előző verziók.. :DDD
de tényleg, így vagyok a comodo dns-el is, szerettem volna használni, viszont csak a baj volt vele nálam, mint itt többünknek is.

A böngészőiket is összevissza tudom használni / követni, nem is a legfrissebbek, ráadásul már 3 is van nekik + állandóan a flash playerrel kell szórakozni (próbáltam a megoldásokat, kikapcsolást a pluginek között, de valahogy mindig visszatért). Kiderül nem sokára, hogyan hozzák fel magukat a verziók követése terén is.

Másik példa a Comodo Unite, ha jól tudom akkor már megszűnt, nem foglalkoznak vele, még sem vették még le a hivatalos oldalukról. Rövid ideig volt alkalmam kipróbálni, ezért nem nagyon emlékszem rá. Nem tudom lehetett-e olyanra is használni, mint régen a hamachit :F de chat az biztos volt.

Rescue disk-t egyáltalán nem szoktam használni, de lehetséges, hogy könnyebben ráállnék, ha működne is a CIS-en belül. Úgy értem, hogy programon belül nem a legfrissebb töltött le nekem régebben, lehet még most sem az, ha pedig én választottam ki az ISO fájlt, akkor valami hibával leállt.

szétszórtak, na.. :) mivel szeretem, és régóta használom a CIS-t, örülnék, ha minden egyéb része is működne, friss lenne, aztán jöhetnek az ilyen felhasználói ötletek, mint a LAN játék a Comodo Unite keretein belül :D

(#35032) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

F-Secure & CHIP Magazin =
Hmm... Csak a szokásos . :(((

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35033) Arcsi7


Arcsi7
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Fizetős verzióban melyik vírusirtót válasszam.
Eset Smart Security Nod 32
G-Data Totálprotection
Kaspersky Internet Sekurity- Multi device 2015
Előre is kösz a válaszokat, de nehéz dönteni.

(#35034) betyarr


betyarr
veterán

milyen adware eltávolítót ajánlotok?adwcleaner és az ad-aware már kilőve,mbam és emsisoft emergency kit látta a gépet,illetve nod van fenn,egyikkel sem jártam sikerrel.valszeg valami böngészőbe beépülő lehet,vagy nem tom.tegnap is és ma is a ph! nézegetése közben jött fel,mintha valami felmérést végezne.de nem a ph-hoz tartzik,már rákérdeztem.

mod.: bitdefender adware removal tool is megvolt.de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#35035) Mikulásbá válasza betyarr (#35034) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Először a böngészőben kellene szétnézni,valószínű ott bújik meg a szemét.(bővítmény,beépülő)
Még egy Kaspersky Rescue Disc futtatása is jól jöhet,hátha az megtalálja és leszedi.

(#35036) kisbalazs83 válasza betyarr (#35034) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

avast! Browser Cleanup

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#35037) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Most vetem egy win 8.1 op.rendszert.
vírusirtót vagy tűzfalat tegyek fel?
És milyet?
Böngészek jórészt.

(#35038) Mikulásbá válasza #63761920 (#35037) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Internet Security-t,amiben minden egyben van a komplex védelemhez.

(#35039) #63761920 válasza Mikulásbá (#35038) üzenetére


#63761920
törölt tag

A gyártó mindegy?

(#35040) Mikulásbá válasza #63761920 (#35039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Érdemes a top-ból válogatni,de több szempont is van még.
Pl. milyen erős a gépre megy,magyarul tudjon-e,stb.

(#35041) #63761920 válasza Mikulásbá (#35040) üzenetére


#63761920
törölt tag

A gép erős, én csak magyarul tudok!

(#35042) Mikulásbá válasza #63761920 (#35041) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kaspersky Internet Security vagy Eset Smart Security (én az elsőt javaslom)

(#35043) Cs1csó válasza #63761920 (#35041) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, próbáld ki legalább pár napig mindegyiket mielőtt megvennéd, gördülékeny-e a rendszer vele stb.

(#35044) #63761920 válasza Mikulásbá (#35042) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!

(#35045) Mikulásbá válasza #63761920 (#35044) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. még jó áron is van [link]

(#35046) Sno0py


Sno0py
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérném. A problémám, hogy a gépemen avg free antivírus van, és frissítés közben állandóan lefagy a gép, annyira, hogy már a ctr+alt+del kombinációval sem lehet újraindítani. Ilyenkor mi a teendő, hogyan lehet helyesen leállítani a gépet? Az avg vel mi lehet a gond? Előre is köszi a válaszokat.

(#35047) ƵøŁĭ válasza Sno0py (#35046) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Távolítsd el a gépről . -> AVG Remover
Telepítsd újra vagy használj másik terméket .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35048) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Panda Global Protection 2016 beta is available

Some new features have been added to this version:

- Protect your Wi-Fi network from vulnerabilities and follow our recommendations.
- Tune up your PC: Clean it, optimize the registry and choose which programs should load automatically when your PC starts.
- New engine, improved protection, new collective intelligence.
- And ... It is compatible with Windows 10

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#35049) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#35048) üzenetére


CJ4567
veterán

Hol van még 2016? :DDD

No Sana No Life

(#35050) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#35049) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kezelőfelületben itt: :D

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.