Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sophos Home.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#54002) dqdb válasza bozsozso (#54000) üzenetére


dqdb
nagyúr

A legegyszerűbb megoldás az, ha a gyerek nem kap rendszergazdai jogosultságot és a vírusirtót jelszóval véded, így nem tud hozzányúlni. Szerintem ennyi elegendő lehet.

A központi menedzsment a bonyolultabb megoldás, ezt általában a vírusirtók céges változatai szokták támogatni, amelyek drágábbak az otthoninál, és néha még ezért a funkcióért is külön pénzt kérnek el.

Az EAM esetében tudom, hogy ingyenes a menedzsment konzol és a céges verzió ugyanannyiba kerül, mint az otthoni, más termékekről nem tudok nyilatkozni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54003) Cs1csó válasza bozsozso (#54000) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kapásból - tehát egy gépről több gép menedzselésére - Sophos Home a tetejében még ingyenes is.

(#54004) DIEGO15 válasza bozsozso (#54000) üzenetére


DIEGO15
őstag

Az nem megoldás, hogy csinálsz nekik egy felhasználói fiókot a win-ben és lekorlátozod kellően?

Egyébként a Sophos tud ilyet, ha jól tudom, és a Comodo IS-t is kóddal lehet védeni, hogy ne lehessen kikapcsolni.

(#54005) bozsozso válasza dqdb (#54002) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi mindenkinek a javaslatát, megnézem melyik lesz a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#54006) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#54007) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy egyszerű keresések nyomán is a releváns találatok mutatása előtt a barátunk betol egy CAPTCHA oldalt. Amin arra hivatkozik, hogy az én hálózatomból gyanús tevékenységet észleltek az elmúlt időben és ezért kéri, hogy az adott robotszűrőt kitöltsem.
Ez nem csak kereséseknél fordul elő, hanem konkrét weboldalak felkeresését is megelőzően. Mindig a routerem ip címére hivatkozik. Ami nem világos nekem, hogy az én subnetemből van gyanús tevékenység vagy a szolgáltatóm tartományában van valami botnet.
A család gépeit átvizsgáltam, de nem találtam semmilyen fertőzést. Szóba jöhet a routerem feltörése? Családi ház révén a Wifi kizárva, nincs a hatókörben szomszéd ahonnan buzerálni lehetne. Vagy a routerem firmware sebezhetőségét használnák ki távolról (TL-WR941ND)?
Ami érdekes, ha rákapcsolódok a külföldi mobilnetemre, akkor az összes családi gépen a fentebbi jelenség megszünik. Amint visszaváltok a magyar netemre, azonnal jönnek a CAPTCHA oldalak.
Szóval a saját infrastruktúrán belül kutakodjak tovább vagy az ISP-m tartományában van gyanús-szokatlan tevékenység?

(#54008) #41473792


#41473792
törölt tag

Cikk:
Nem érdemes vírusirtóra költeni Windows 10 alatt
[link]

(#54009) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#54010) Kékes525 válasza #41473792 (#54008) üzenetére


Kékes525
félisten

Idézet a cikkből:

"A negatívumai, hogy az iparági átlagnál jobban lelassította a közismert és népszerű szoftverek telepítését, májusban 1,666,880 darab biztonságos alkalmazásból egyet kártevőnek nézett (az iparági átlag 11), továbbá kibabrált egy ismeretlen alkalmazás működésével (az iparági átlag nulla)."

Ez gondolkodóba ejt. Persze ha csak a telepítést lassítja és a program futását nem, az szerintem még nem olyan vészes. Azaz, ha valaki nem barangol vészes területeken (warez siteok, dark és/vagy deep web), nem tölt le akármit, nem klikkel mindenre, van egy jó védelmi böngésző addonja, odafigyelve, ésszel internetezget, annak tökéletesen elég lehet. Ráadásul ingyen van... Persze akkor még ott van a tűzfal kérdése. Annak kellene egy jobb felhasználói felület.

ESET miért nincs rajta? The best antivirus software for Windows Home User

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54011) savior


savior
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy a Win 10 home Defendere van e olyan jó, mint a Win 10 Pro Defendere?
Ha nem, akkor miben kevesebb?
Nekem Home van és érdekelne, hogy ezen is érdemes e a Defendert használni.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#54012) Mikulásbá válasza savior (#54011) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kettő ugyanaz.

(#54013) savior válasza Mikulásbá (#54012) üzenetére


savior
őstag

Köszi.
És a bányászvírusoktól véd a defender?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#54014) Cs1csó válasza savior (#54013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínű, de ajánlom a figyelmedbe az Ublock Origin kiegészítőt a böngésződbe, ugyanis manapság jellemzően a weblapok szokták bányászatra kényszeríteni a gépet.

(#54015) Kékes525 válasza savior (#54013) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy jó reklámblokkoló, megfelelő listával elég. Nézz át a Reklámblokkolók Topikja-ba.

(#54014) csicso82 +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54016) Mikulásbá válasza Cs1csó (#54014) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 az uBlock Originre.
Érdemes még a Windows Defender Browser Protection-t is feltenni a böngészőbe és aktiválni.
Szerintem ennyi elég is.

[ Szerkesztve ]

(#54017) Cs1csó válasza Mikulásbá (#54016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem ez Firefoxra nincs, az addon-ok közt nem találtam. Gondolom EDGE? Na olyat nem használok.

(#54018) Mikulásbá válasza Cs1csó (#54017) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja,ezt nem tudtam,nálam Chrome van,azt hittem már mindenhez megcsinálták.

(#54019) Szellem. válasza #41473792 (#54008) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A magam részéről a laptopomon 2 hónapja a Windows Defendert használom. Chrome alatt megy a SmartScreen beépülő és Edge illetve Chrome alatt az UblockOrigin. Nem fogja a gépemet és teljesen jól használható.

(#54020) Cs1csó válasza Szellem. (#54019) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyűlölöm a SmartScreen-t, anno eléggé ideges lettem mikor pl. a legfrissebb foobar2000 buildet telepítettem volna erre feljött az ablak hogy - futtatás mellőzése - és ENNYI esetleg LENNE olyan opció, hogy FUTTATÁS akkor nem zavarna de gyakorlatilag így nem tudtam futtatni azóta MINDIG kilövöm.

(#54021) #86564352 válasza Cs1csó (#54020) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van olyan opció:

[link]

[link]

ENNYI... :U

(#54022) Szellem. válasza #86564352 (#54021) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pont ezt akartam írni én is, csak nem ebben a formában. A lényeg, hogy a SmartScreen sosem blokkol véglegesen. Van opció ahogy a képeken is látszik a továbblépéshez!

(#54023) Kékes525 válasza Cs1csó (#54020) üzenetére


Kékes525
félisten

"LENNE olyan opció, hogy FUTTATÁS"

Van olyan opció azon a képernyőn, de teljesen értelmetlenül és nem az a neve. Felül van egy kattintható, ha arra ráklikkelsz akkor telepít.

(#54021) twofatcat

Bocs. Megelőztél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54024) akaido


akaido
addikt

Az Unchecky a legújabb CCleaner Free verzió telepítésénél figyelmeztetett, hogy egy nemkívánatos programot blokkolt. Megint van "trójai faló"?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54025) #86564352 válasza Szellem. (#54019) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó hallani. Win8 óta (6 éve?) Defendert használok probléma nélkül. Időnként néha ellenőriztem Malwarebytes vagy ESET online scanner de semmi azoknál se, aztán más miatt Windows reinstall előtt felraktam egy trialt a régi AV gyártóktól, azoknál is semmi. Tehát jól dolgozott a Defender+Smartscreen. Win8 után ezekről a plusz körökről Win10 óta le is szoktam. Mert a 3rd party AV gyártók (tisztelet a kivételnek) mindent bevetnek relevánsak maradjanak szörnyű volt Internet Security Total Premium marketingbaromságok mennyi kiegészítő bigyót tukmáltak, telepítettek, nyaggatás fizess elő a még totálprémiumabb csomagra, személyes adatokért kunyerálás, hogy mennyire fogták a gépet és mennyire beleeszik magukat a rendszerbe, hogy még spéci uninstall tool is kell hozzájuk, a kompatibilitási gondok a Windows frissítésekkel, SSL szűrés miatti hibák, false positive mezei sütire ijesztgetés hogy laikus user előtt fontoskodni tudjanak. Bullshit lett az egész, tisztelet a kivételnek. Kezdenek a registry takarító progik szintjére süllyedni. A Defender összes nyaggatása annyi értesít a gyorsvizsgálatról nincs probléma, ezt is ki lehet kapcsolni hogy csak gond esetén dobjon értesítést.

Nálam Edge böngésző, Smartscreen, Defender, UAC, naprakész Windows, Adguard vagy UO reklámszűrő kiegészítő malware és annoyances listákkal és józanész. Ennyi bőven elég nekem és ebből az opensource reklámszűrőt kivéve mind MS dolog tehát kompatibilitási gondok nem nagyon lehetnek. Gondolom a rosszfiúk el vannak foglalva a legnépszerűbb Chrome és kiegészítők réseinek támadására. (Na hát az a másik, hiába biztonságos egy böngésző, ha valaki Firefoxhoz, Chrome-hoz 30 db ki tudja kicsoda névtelen kiegészítőt felrak minden engedéllyel. Nem sokban különbözik ez a Facebookos kvízjátéknak álcázott adatszerző szaroktól.)

[ Szerkesztve ]

(#54026) Mikulásbá válasza #86564352 (#54025) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A nagy részével egyetértek-sajnos.
Chrome-ot használok,főleg az androidos szinkronizálás miatt.Csak 3 bővítményem van,uBlock Origin,a Defenderes védelem és a gmail.
Nem vagyok biztos,hogy a lejáró KIS-t majd meg fogom hosszabbítani. :U

(#54027) GEPESZ66 válasza Mikulásbá (#54026) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Évek óta nem használtam KIS-t, de most a KIS 2019, amit pár hete használok, elég jó.
Előtte azt gondoltam, hogy maradok én is a Defendernél, de most elbizonytalanodtam.

(#54028) Cs1csó válasza akaido (#54024) üzenetére


Cs1csó
félisten

NE tedd fel a legfrissebb CCleaner-t! Gyakorlatilag nem jó. A felügyeleti modulja folyamatosan fut és a tálcára is kiteszi magát nem lehet kikapcsolni. Van egy lehetőség adatok harmadik félnek küldés opció blokkolására az ebben a verzióba nincs is. Vissza is tettem a régit, annyi ha esetleg feltetted és tapasztaltad a hibákat akkor töröld majd a korábbi verzió telepítése során van egy lehetőség a frissítések értesítésének kikapcsolására ezután ha indítod a programot nem fog feljönni az ablak a frissítésről.

twofatcat

Köszi ezt nem tudta, hogy arra kattintva ez jön fel.
A többieknek is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#54029) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Mire használjátok a ccleanert? pl. win10 alatt

Már csak azért kérdem, mert évek óta (6+) nincs nálam telepítve, tehát ergo nincs nálam használatban. Mit "veszítek" vele, hogy nincs telepítve és használatban? No persze semmi hasonló funkciójú alternatív progi sincs használatban nálam

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#54030) Cs1csó válasza AtHoS (#54029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazság szerint semmit nem veszítesz. Nálam ez kb. hobbi. Wise Care free, CCleaner free, és az O&O ShutUp10-e a win update-en kívül minden tiltva ezt használom + a gépházban amit lehet letiltok egyéb mókolás nincs. DE személyreszabás sem sok tehát DPI állítás, több nyelv telepítése, stb. sincs.

(#54031) akaido válasza Cs1csó (#54028) üzenetére


akaido
addikt

Hja kikapcsoltam az állandó Felügyeletet, erre ott virít az ikon.
Akkor reszeltek neki, megy vissza a régebbi vagy a portable. Köcce! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54032) akaido válasza AtHoS (#54029) üzenetére


akaido
addikt

Tisztogató halacskázásra azon a gépen ahol lusta vagyok a temp mappákkal foglalkozni, meg az előzményeket pucoválni.
Az XP-s időkben a Streitman Gábor által jegyzet HDDAdministratort használtam, az jobb volt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#54033) Jack Oneill válasza Cs1csó (#54028) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Siman ki lehet kapcsolni. A beallitasokban a pipat ki kell venni. Ikon nincs, mivel arra is ott a pipa, hogy akarod-e a talcan.

[ Szerkesztve ]

(#54034) daimonion válasza Kékes525 (#54010) üzenetére


daimonion
senior tag

Ne ejtsen gondolkodóba ugyanis az AV test org még MINDIG a 4.12-es verziót teszteli amikor már a WD itt tart
4.18.1807.18075
Na ez az elgondolkodtató .Meg az is hogy nem ismeri a cikk írója az AV működését. Ugyanis van egy olyan beállítás, hogy összes letöltött fájl és csatolmány vizsgálata .Ha nincs konfigurálva akkor olyan mintha be lenne kapcsolva. Plusz ha megnyitsz egy telepítő exe fájlt azt is átvizsgálja azért lehetett lassabb a telepítés. Egyébként meg egyáltalán nem lassít és tökéletesen véd a megfelelő opciókkal,ahogyan pár HSz -el feljebb leírták.

(#54035) Cs1csó válasza Jack Oneill (#54033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a régi verzióból van mivel visszatettem és a két pipa kivéve és jó nincs tálcaikon a friss verziónál nem tűnt el a tálca ikon - ergo a felügyelet továbbra is aktív volt.

A másik pedig az adatvédelemmel kapcsolatos beállítás az meg nemes egyszerűséggel MEG SEM JELENT azaz hogy ki tudjam kapcsolni:

Úgyhogy ez a verzió több sebből vérzik. A free verzióról van szó, a pro már írták jó de az meg nem érdekel semmi pluszt nem nyújt.

(#54036) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Fura, hogy így dicséritek a Defendert - én pont most váltottam le. Újabban ugyanis a Biztonsági Központ rendszerinduláskor sárga felkiáltójeles volt bejelentkezés után 2 percig, eddig tartott ugyanis, amíg elindult a tűzfallal együtt. Emellett érezhetően lassította a gépemen a telepítéseket és a programindulásokat. Most egy próbaverziós McAfee Internet Securityt raktam fel összehasonlítási alapként, és olyan, mintha kiengedtem volna a kéziféket. A Steam például 70 telepített játékkal Defenderrel egy percen túl volt, hogy elindult, most McAfee-val fél percen belül vagyok. Nagyon még nem mélyedtem bele, mert hétvégén lesz időm vele hosszabban nézegetni / piszkálni a dolgot, de meglepődtem rendesen. Jó a Defender, eddig is az volt, kedveltem is - de az utóbbi időben úgy néz ki, lelassult. Ja igen, nemrég volt egy teljes újratelepítésem, ez se volt rá hatással.

(#54037) Jack Oneill válasza Cs1csó (#54035) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Legfrisebb verzio. Mindig frissitem azonnal.

(#54038) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#54037) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Most megneztem. Legfrissebb 5.45.6611 es kikapcsolhato.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54039) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#54038) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kikapcsolás után is így marad?
Nekem mindig visszakapcsolt eddig.

(#54040) Mikulásbá válasza GEPESZ66 (#54039) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már javasolták,tedd fel a régebbi verziót,azzal nincs gond.

(#54041) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#54039) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Persze, most is ki volt kapcsolva. Nem értem, mi bajotok van az új verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#54042) GEPESZ66 válasza Jack Oneill (#54041) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hiába kapcsoltam ki, állandóan megjelent az ikonja a tálcán.
A Free esetében gondolom jó a Portable verzió is?

[ Szerkesztve ]

(#54043) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#54042) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na most megnéztem jobban. A tálcán nem jelenik meg, az tuti, viszont abban igazatok van, hogy hiába veszem ki a piát a felügyelet mellől, legközelebb be van pipálva :D De mondom ikon nem jelenik meg.
Lassan elmegyünk más irányba, bocs az offért.

(#54044) ASSMA válasza SityiSXT (#54036) üzenetére


ASSMA
kezdő

A hiba az ön készülékében van.
Már csak azért is, mert röhejes az 1perces steam indulás. Ott más problémák (is) lesznek a háttérben.

(#54045) Cs1csó válasza Jack Oneill (#54043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi baj csak többen is ugyanazt a hibát tapasztaltuk, a két képen mutattam is - igaz ott a régebbi verzióról van a kép de az újnál ott a hiba. Külföldi oldalon is volt róla szó.

Az a baj hogy ez tipikusan két olyan beállítás ami a legjobban irritál a ccleaner-ben - ez az adatküldéses dolog és a felügyelet, ezért érzem hogy egyfajta bujtatott reklám(haszonszerzés) az adatküldés harmadik félnek pedig szintén haszonszerzés. Ennyire nem hiszem a véletlenben.
Kétségbe nem esek meglátom mit lépnek. Szoftver fronton a legfontosabb, hogy ne legyünk a megszokás rabjai: elszaródott az utorrent váltottam qbitre, szar lett a winamp váltottam foobar-ra, szar lett a daemon tools váltottam clone drive-ra (win 10-nél már ez sem kell) Felőlem trükkölhetnek a CCleaner-rel is megy a levesbe, hogy Alfonzót idézzem: "Van másik!"

Más program is csinál ilyen huncutságokat, pl. a Wise care free-nél korábban ki lehetett venni a pipát most nem:

Vagy az Origin kliens csinálta azt, hogy kiléptem a játékból és egyből megnyitotta a klienst a Store-nál. Erre is ment a sok panasz meg is javult.

(#54046) lck válasza Cs1csó (#54045) üzenetére


lck
senior tag

Sőt mindez tovább fokozható: szar lett a Windows, van helyette Manjaro. :) De bocs, már mentem is, mielőtt agyonütnétek a trollkodás miatt. Csak egy pillanatra benéztem. :)

(#54047) Cs1csó válasza lck (#54046) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi gond, sokaknak teljesen jó lenne egy Linux disztró: a netezés, filmnézés bűvös körére bőven elég lenne. DE a megszokás nagy úr. Nekem - otthoni gépre - objektív ok amiért Windows-t használok az a játékok, amik nem futnak Linux-on, szubjektív ok pedig hogy szeretem a windows-os környezetet szeretek a Windows-os programokkal szöszmötölni stb.

Ha egyszer leszokom a játékról vagy váltok konzolra - szinte csak fifázom kontrollerrel amit konzolon is lehet - akkor majd lehet átállok linux-ra.

[ Szerkesztve ]

(#54048) salaud válasza Jack Oneill (#54043) üzenetére


salaud
aktív tag

A CCleaner-nél nálam az jött elő, hogy a fusson háttérben pipa ki volt véve, a mutassa az ikon-t pipa ki volt véve és mégis indult. A Feladatkezelő->Indítás fülön aktív maradt, ott is kikapcsoltam, ennek ellenére elindult. A Gépházban valami eldugott menüben is megtaláltam, ott is kikapcsoltam, következő bekapcsolásnál nem futott az óra mellett, de a Feladatkezelő-ben továbbra is ott volt a futó folyamatok közt. Na, itt untam meg, delete, ment helyette fel a Glary Utilities. Az a véleményem, ami ennyire mindenáron futni akar, az valami aljasságot szeretne a háttérben csinálni. Innentől a Piriform szoftverei számomra felejtősek, a bizalom elveszett.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#54049) Pano válasza Cs1csó (#54047) üzenetére


Pano
addikt

Én meg pont úgy vagyok, hogy már a jáétkokról leszoktam, de ha nem kéne munkára használni a gépem, már rég csak linux lenne, de az én munkámhoz használhatatlan, sajna.

(#54050) lck válasza Cs1csó (#54047) üzenetére


lck
senior tag

20 év Windows után váltottam. Elgondolkodtam, van olyan ami hiányozna a Windows-ból - nem volt. Persze ennyi évesen én már nem játszom. Egy kicsit a vírusirtó programokkal való baszakodás azért még hiányzik - azért is nézek néha be ide - de elviselem. Tetszik pl. a hezitálás, hogy most jó e a Windows defender. Persze arra jó hogy még azt is elküldje MS- nak hogy hány szál szőr van a farkadon. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.