Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) tpeter77 válasza szemmelver (#43997) üzenetére


tpeter77
addikt

Kis olvasnivaló.

itt azt írják, valami vírus álcázza magát realtekes programnak,
de máshol azt olvastam, hogy csak uninstallálni kell a Realtekes HD Audio drivert és a Realtek oldaláról töltsd le a legújabb drivert innen.

(#44002) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#43998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak tipp de ha van pl. egy 1 éves liszenszed amit aktiválsz akkor azt az aktiválástól számított 1 éven belül mindig a legfrissebb verzióval is használhatod. Itt inkább egy szolgáltatásra fizetsz elő nem egy konkrét termékre, tehát nem egy kergető adott build-jére.

[ Szerkesztve ]

(#44003) ƵøŁĭ válasza Cs1csó (#44002) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jól tippeltél . :K

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44004) C. s. válasza akaido (#43995) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Akkor ismerkedési céllal először a Sandboxie-ba telepítem. Ha átmegy(ek) a vizsgán, mehet a gépre élesben. :) Köszi a linket, megnézem azt is.
Én is jobban szerettem magam intézni a frissítéseket, de az Avast elrontott. Az fogott meg igazán, hogy az Adobe marhaságait olyan egyszerűen telepíti. Amikor én csináltam, azt speciel mindig utáltam frissíteni.

#43996 csicso82:

Amikor még újdonság volt, telepítettem a böngészőmbe, de hamarosan észrevettem, hogy letiltott sütik mellett is van sütim. Mivel ez gyanús volt, kihúzott nettel is megnéztem, és akkor is ott volt. Ezek után töröltem a MyWot kiegészítőt, és a probléma megszűnt. De azt álmomban sem hittem volna, hogy idáig süllyednek. Azt hittem, csak egy kicsikét kíváncsiak, na de ez...! :((( Ha ezt tudtam volna, szóltam volna, hogy ne használd. Azt hittem, már nem csinálják, mert ennyi év alatt rég kiderült volna a disznóság. Tévedtem. Jó, hogy észre vetted, köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

(#44005) ƵøŁĭ válasza C. s. (#44004) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

EULA. Lehet köpködni a cégeket de valamiből fent kell tartani a rendszert .Arról nem is beszélve ,hogy az értékesített információk anonímak ,melyeket marketing célokra is felhasználnak. Avastban is automatikusan ki van pipálva az adat továbbítás bár ők adnak lehetőséget az ellenállásnak .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44006) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#44005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt a konkrát személyre való visszakeresés az ami nem tetszik, ez a kulcsprobléma.

(#44007) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Véleményekre vagyok kívéáncsi!
Eddig AVG free víruskeresőt használtam. Gyakorlatilag meg is voltam vele elégedve. Sose volt semmi problémám! Ha azt mondjátok, hogy ez rendben van akkor marad ez továbbra is.
Most friss install után gondolkozom, hogy mit lenne érdemes telepíteni.
Win 10 es rendszer!

Üdv

D-day 2002-01-04 01:54

(#44008) Cs1csó válasza atee (#44007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó kis kergető amennyiben meg is vagy vele elégedve maradhat. Én az igyenes kergetők frontján vagyok otthon tehát inkább ezek közül ajánlok. Ha van kedved kipróbálni más kergetőt - lehet a jelenleginél kisebb gépterhelés, gyorsabb böngészés stb. - akkor érdemes lehet kipróbálni a QIHOO 360 TS vagy TSE verzióit - a 2 liszenszelt motor közül legalább a Bitdefender bekapcsolása.
A COMODO IS-t csak akkor ajánlanám ha tapasztaltabb felhasználó vagy.
Jelenleg nagy kedvenc - víruslaborok tesztjén is jól muzsikál tehát nem csk szubjektív indokok alapján - az AVAST FREE kergető, mivel az AVAST megvette az AVG-t akár a jövőbetekintve is érdemes lehet kipróbálni.

Persze ez a 3 kiemelten ajánlott, de az AVIRA FREE, SOPHOS HOME-al is lehet próbát tenni.

Fizetősök közül a BITDEFENDER és a KASPERSKY amikkel egyéni vélemények és tesztek alapján nem lehete nagyon mellélőni. Fontos! Ezeknek van próbaverziója, amit érdemes használni, ha nem tetszik nem adtál ki érte fölöslegesen pénzt.

(#44009) csaba1203 válasza atee (#44007) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#44010) C. s. válasza ƵøŁĭ (#44005) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Csicso82-vel értek egyet. Nem köpködök senkit, de ha túlzásba esnek, nem tetszik. Nem kürtöltem tele a világot, hogy sütit találtam, de letöröltem a programot.

csicso82:

Én ezt a linket használom, a MyWot honlápján is lehet ellenőrizni az oldalakat. Csak egy picike kényelmetlenséget jelent így használni "őket". Azért ez és nem a kezdőlap linkje van elmentve nálam, mert néha eszükbe jut a kezdőlapot variálni, és annak többször is az lett a vége, hogy a keresőmezőt eltüntették. Itt meg mindig megvan :) . Semmit sem kell engedélyezni a használatához. Nálam alapból le van tiltva minden szkript és süti, és működik. Egyedül arra figyelj, hogy az URL végén ne legyen / jel, mert akkor hibát dob. Ez a legutóbbi újításukkor butult meg. A másik, amit használok, az UrlVoid. Ha friss infót akarsz, engedélyezni kell az oldalt és a cloudflare.com-ot is. Különben nem tudsz új keresést indítani, csak a korábbi eredményét láthatod. Sokszor az is elég.

(#44011) atee válasza Cs1csó (#44008) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm a részletes választ!

Holnapra eldöntöm, hogy maradok e a jól bevált AVG proginál. (a gépemet nem fogja meg)
Vagy próbálkozom esetleg más ajánlott progival.
Pl. a COMODO IS miért nem javasolt csak tapasztaltabbnak? (mondjuk szerintem evvel se lenne gondom) :)

üdv

D-day 2002-01-04 01:54

(#44012) Cs1csó válasza atee (#44011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szokták mondani, hogy alapbeállításokon jó, de szerintem érdemes jobban kitapasztalni a lehetőségeket és aszerint módosítani a beállításokat. A viselkedéselemző része agresszívebb ezért többet kérdezhet, jó ha érti is valamennyire az ember, hogy mit is kérdez. A tűzfalmodulja is tehet fel olyan kérdéseket amire lehet, hog csak vakarjuk a fejünket.

(#44013) atee válasza Cs1csó (#44012) üzenetére


atee
őstag

Èrtem köszönöm :R

D-day 2002-01-04 01:54

(#44014) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

AV-Comparatives: Performance Test - October 2016

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44015) salaud válasza ƵøŁĭ (#44014) üzenetére


salaud
aktív tag

Meg lehet ott nézni más teszteket is, ajánlom a fals pozitívot meg a real-world teszt megtekintését is.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44016) Pano válasza ƵøŁĭ (#44014) üzenetére


Pano
addikt

Microsoft elég vicces xD
Mondjuk a Mcafee pl. meglepett.

(#44017) netpeti98 válasza Pano (#44016) üzenetére


netpeti98
addikt

Annak idején mikor használtam nem tűnt ilyen rossznak. Viszont a sok fájlt tartalmazó mappák megnyitásánál hajlamos volt fogni az intézőt (főleg exe fájlok esetében).

(#44018) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Mivel most ráérek és van 2 gép összerakok egy csomagot . :)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44019) UserX válasza ƵøŁĭ (#44018) üzenetére


UserX
őstag

Én várom, valami hasznossal agyon kell csapni, ezt az unalmas, szomorkás, őszi délutánt! :DDD

(#44020) ƵøŁĭ válasza UserX (#44019) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tölthető a szokásos helyről . Jelszó: PH .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44021) UserX válasza ƵøŁĭ (#44020) üzenetére


UserX
őstag

A 2db 'samples.rar'??? :B Biztos nem az, mert az első nem kért jelszót...A 2. sem. Rossz helyen keresgélek...Légyszi küldj priviben 1 linket! :K

[ Szerkesztve ]

(#44022) UserX válasza ƵøŁĭ (#44020) üzenetére


UserX
őstag

EMSI AM: 58/44 maradék. 14 76%

MBAM PRO: 58/18 maradék: 40 31%

EAM+MBAM: 58/46 maradék: 12 79%

Milyen eredményt értél el a McAfee-val?

Üdv:

UserX

A maradékot elküldtem a tesztlabornak, kivéve a kb. 10 megásokat, mert csak 5-ig engedi,

[ Szerkesztve ]

(#44023) ƵøŁĭ válasza UserX (#44022) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

McAfee IS 2017 43/58 =74,14%

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44024) UserX válasza ƵøŁĭ (#44023) üzenetére


UserX
őstag

Várjuk a többiek eredményeit!:)

Elgondolkodtató, hogy az MBAM-nak fent kell-e egyáltalán lennie. Az biztató, hogy megvették az AdwareCleanert... :U

[ Szerkesztve ]

(#44025) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#44023) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez jónak mondható?

(#44026) tpeter77 válasza ƵøŁĭ (#44020) üzenetére


tpeter77
addikt

Eset Smart Security 9: 58/39 maradék 19 ---> 67%
Ez meglepett :Y

UserX és más tesztelők
11.05.rar fájlt kell keresni

[ Szerkesztve ]

(#44027) Cs1csó válasza UserX (#44024) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ MBAM-al kapcsolatban én is fogalmazatam már meg hasonlót. Gyenge az adatbázis alapú keresésben tehát a free verzió esetén arra hogy 1-2 hetente lefutassuk már tényleg nincs értelme. Ez is arra a sorsra jut mint a többi "kiegészítő" védelemnek szánt cuccnak - hitman pro, spyhunter stb.

(#44028) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#44020) üzenetére


csaba1203
addikt

ESS 10: 58/44-14 a maradék.
75,86%

(#44029) UserX válasza Cs1csó (#44027) üzenetére


UserX
őstag

Csak én még vettem LT licencet a PRO-ra...Azzal az Agnitumnál (R.I.P.) is jól befaragtam....

Holnap ránézek még az EMSI-re, kíváncsi vagyok beépítik-e az új mintákat az adatbázisba.

rokafiu77: Tedd fel a 10-es verziót. Egy 58-as minta azért nem dönti el a világ sorsát! :)

[ Szerkesztve ]

(#44030) tpeter77 válasza csaba1203 (#44028) üzenetére


tpeter77
addikt

Helyesbítenem kell! Nem volt minden védelmi komponens bekapcsolva :B

most az eredmény 58/44 maradék 14 ---> 76%

más
Nálam időnként nagyon lassú a PH fórum, de más oldal nem... Tapasztalja ezt más is?

[ Szerkesztve ]

(#44031) Cs1csó válasza UserX (#44029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmi sem tart örökké, valószínüleg tudták is ezért adták lifteime liszensszel.

(#44032) GEPESZ66 válasza tpeter77 (#44030) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam is nagyon belassult a PH.

(#44033) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#44032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is lassu a PH

(#44034) csaba1203 válasza tpeter77 (#44030) üzenetére


csaba1203
addikt

Ugyeugye :D :K

(#44035) Sdi válasza tpeter77 (#44030) üzenetére


Sdi
addikt

Jó ideje PH-s ficsör.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#44036) tpeter77


tpeter77
addikt

BitDefenderes tesztet valaki?! korábban ilyet használtam, kiváncsi lennék rá...

(#44037) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv végre az AVIRA is villantotta a gagyit!

Avira Free Security Suite

ami plusz:
- tiszticcsa gyorsiccsa a gépet
"1-time full system optimization" - azért mikor ezt olvastam megjelent egy könnycsepp a szememben, nem gondoltam, hogy megérem. KÖSZÖNJÜK AVIRA!! - természetesen aminek lenne pici értelme pl. egy tűzfal vagy valami plusz technológia na az nincs, mee ugye az a fizetősben van, legalább is fal.

- megjegyzem hogy ez a plusz fícsör TRIAL
A gigantikus 500 MB-os vpn-ről már nem is merek beszélni.

Konklúzió - a QIHOO-nak össze kell kapnia magát de gyorsan. :C

Link - hivatalos + egy kivesézős - [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44038) Kékes525 válasza Cs1csó (#44037) üzenetére


Kékes525
félisten

"ugye az a fizetősben van" Azért valamiből meg kell élniük. Tudomásom szerint a megélhetési javak sincsenek ingyen. Szerintem ez önmagában egyáltalán nem elítélendő. :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44039) műkedvelő


műkedvelő
csendes tag

Remélem, jó helyet választottam.

Napok óta próbál vki/vmi betörni a gépemre (HP táskagép), átlag percenként 2-3-szori gyakorisággal. Az alkalmazás neve (a tűzfal naplója szerint): Rendszer, vagy Windows Operating System (aranyos...); majdnem mindig TCP, mindig bejövő; forrás IP sokezernyi, különféle, mindegyik csak egyszer (úgy tűnik); forrás port mindenféle; cél port (nálam) pár órán át mindenféle, aztán pár órán át az ismertek (137-139, 445, 23, 2323, 53).

Útválasztó (telekom adapter) + Comodo CIS. Minden kísérletet letiltok, tehát nem sikerül betörnie, csak a Comodo tűzfal naplózza. A DHCP-hez nincs köze, leellenőriztem (meg a tűzfallal a Rendszer, System saját hálózaton belüli forgalmát engedem).

Próbálkozásaim: IP-csere párszor (az útválasztó újraindításával). 3 kártevőkereső (Comodo, Dr Web, Malwarebyte) lefuttatása. A kb. akkortájt telepített 1 alkalmazás (Aisoft) alapos törlése, újraindítás. Csaknem az összes süti törlése. A hálón leellenőriztem: a kapuim láthatatlanok.

Valószínűleg védve vagyok tehát, de 1.: csak bosszant ez a pofátlanság; 2.: biztos azért nem vagyok a védettségemben; 3.: de jó lenne tudni, ki ez...

Előre hálám bármi észrevételért. Akár hivatkozásért is (hogy mit jó tudni erről, vélhetőleg mi lehet ez, lehet-e tenni valamit, stb.). Eddig összesen egy javaslatot találtam (azon kívül, hogy ne engedjem be...): várjak pár napot, hátha elhúz a búsba. Nos, egy hét már eltelt...

[ Szerkesztve ]

http://fox.klte.hu/~keresofi/

(#44040) műkedvelő


műkedvelő
csendes tag

Lehet esetleg a Win Telemetry, vagy vmi más frissítés? (Igaz is: Win7x64hun.) Most is ilyesmivel játszadoznának (KB 3192403), de nem telepítem; viszont épp szórakozott ma is a gépemen a TCP/IP címek átirogatásával a CompatTelRunner.exe. Le is tiltottam teljesen, de a támadás folytatódik.

[ Szerkesztve ]

http://fox.klte.hu/~keresofi/

(#44041) Joker88 válasza ƵøŁĭ (#44020) üzenetére


Joker88
őstag

kicsit késve, de...

Win8.1 64 bit , Avast Internet Security.

20 db fájl maradt.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#44042) salaud


salaud
aktív tag

Window 10 Pro x64, Tencent Pc Manager Bitdefender engine on.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44043) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

C:\Program Files (x86)\McAfee\Gkp\firesvc.exe azonosítva: Gen:Variant.Strictor.116310 (B)
C:\Program Files\McAfee\MQS\QcCons32.exe azonosítva: Gen:Variant.Strictor.116310 (B)
:N

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#44044) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Egy idősebb ismerős megkért hogy tegyek valami vírusirtót/keresőt a gépére.
Egy 60 körüli nőről van szó, és egy ősöreg laptopja van, amin xp-t használ. Szóval valami nagyon kevés erőforrással megelégedő program kéne. A felhasználás többnyire skype, levelezés és némi böngészés. Fontos lenne hogy ingyenes és teljes verziós legyen, ne ajánlgasson más programokat, kiegészítőket, minden adatbázis frissítés automatikusan fusson le. Az se nagy baj ha nem egy világbajnok, a lényeg hogy a felhasználó lelki világát megnyugtassa hogy fut vírusvédelem a gépén :) Javasoljatok valamit légyszi!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#44045) tpeter77 válasza dethroner (#44044) üzenetére


tpeter77
addikt

Avast ha magyar kell, ha angol menüs is jö akkor Q360TS,.

(#44046) Gabis válasza dethroner (#44044) üzenetére


Gabis
őstag

Első körben az XP helyett feltennék mondjuk egy Linux Mintet...
mondjuk egy Comodo vírusirtóval :B

[ Szerkesztve ]

(#44047) salaud válasza dethroner (#44044) üzenetére


salaud
aktív tag

Én a Tencent Pc Manager-t ajánlanám. Ablakot két esetben dob fel, az egyik a vírusriasztás, a másik a program upgrade. Utóbbi esetben is csak egy nagy zöld Update feliratra kell rányomni, utána csinálja auto a dolgát. Kevés memóriával beéri, cpu-t sem terheli halálba. Viszont nem tud magyarul, ha ez feltétel.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44048) tpeter77 válasza salaud (#44047) üzenetére


tpeter77
addikt

Tencent jobban terheli a gépet mint a Q360 és a Qihoo sem kérdez.

(#44049) 7Sony7 válasza dethroner (#44044) üzenetére


7Sony7
addikt

Valami celeron/1Gb fujitsura tettem fel a 360 ts-t, észre sem veszi.

-

(#44050) Cs1csó válasza dethroner (#44044) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Gabis - Linux

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.