Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) zozoka79


zozoka79
tag

adott a problémám.volt nemrégen egy trial mbam-om,ugye riasztott az utorent exe-re állandóan,ide is írtam miatta,nem sikerült kikapcsolni,uninstalláltam a progit.most újra letöltöttem egy free-t,mert vírusra gyanakodtam,a vadiúj gép sokszor nem töltötte be a lapokat,képeket stb,kiírta sokszor,hogy a dns szerverrel nem tudta felépíteni a kapcsolatot.szóval leszedtem egy mbam-ot újra,és nem értem ha egyszer free,miért akar kulcsot kéretni velem? 2-3 különböző helyről töltöttem le,és kéri a kulcsot.nem értem miért ha egyszer free. nem tudom frissíteni.ha elkezdem kerestetni a vírust,akkor mondjuk az első ponton a láncban elvileg frissítést keres,csak nem tudom tényleg frissíti e...szóval ez az egyik kérdés,hogy frissít e iylenkor,a másik meg,hogy miért kér kulcsot free verzióhoz? egy 360ts van melette,nemrég tettem fel,az is free.előtte eset 30 napos volt.

[ Szerkesztve ]

(#38902) netpeti98 válasza zozoka79 (#38901) üzenetére


netpeti98
addikt

Zárójelben jegyzem meg, hogy programokat csak a hivatalos oldalról szedünk le, és elkerülhetőek a kellemetlenségek.
Az innen letöltött Free verzió nem kér kulcsot, a telepítés végén ne aktiváld a 14 napos próbaidőszakot, hanem maradj a Free verziónál. Frissít minden keresés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#38903) blattida válasza zozoka79 (#38901) üzenetére


blattida
nagyúr

Az mbam telepítése közben be kell állítani, hogy a free változat települjön,mert alapértelmezés szerint a premium települne föl...mivel volt már a gépeden és letelt a próbaidőszak (15 nap), ezért kéri a kulcsot Távolítsd el és telepítsd föl az ingyenes változatot.

A lejárt premium próbaváltozat is frissíti magát, csak a free változat képességeivel fut tovább, azaz nincs valósidejű védelme.

Látom, megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38904) zozoka79


zozoka79
tag

én is megjegyzem zárójelben,mert elfelejtettem beleírni,amit most megteszek,hogy a hivatalos oldalról töltöttem le utolsóként,mégis kérte a kulcsot,pedig free verziót töltöttem.előtte torrentről szedtem,ott szintén. köszi amúgy az infót. Blattida akkor azért lehet ez,mert nem választottam ki külön....neked is köszi.

(#38905) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Malwarebytes Anti-Ransomware beta

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38906) blattida válasza ƵøŁĭ (#38905) üzenetére


blattida
nagyúr

Már ideje volt, hogy megjelenjenek vele, végül is érthető, hogy miért volt akkora csönd feléjük már hónapok óta...

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha rögzíti minden tevékenységét az alkalmazásoknak, akkor miért nem forgatja vissza a tevékenységüket? Mert a leírás alapján nem tesz ilyesmit, de úgyis tesztelni fogom, így majd kiderül...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38907) csasaKKP válasza blattida (#38906) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sziasztok. Kaptam ajándékba Norton Internet Security 2013-at + USB kulcsot, ez nem éppen friss verzió. Kompatibilis Windows 10-el? Lehet frissíteni pl. 2015-ös verzióra?

Ui.: Bocsánat, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#38908) riki válasza blattida (#38906) üzenetére


riki
senior tag

Mester . A GlassWire miért nincs az ajánlott tűzfalak között ? A PcWorld igencsak dicsérte.[link] :U

(#38909) blattida válasza riki (#38908) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert az tényleg csak egy alap tűzfal, aminek van egy nagyon szép felülete és csodásan megmutatja a hálózati forgalmat, de nincs semmi plusz biztonsági képessége vagy funkciója, így nem több, mint a win sajátja.
Ezzel az erővel például a tinywallt is említhettem volna...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38910) Greenebola válasza ƵøŁĭ (#38905) üzenetére


Greenebola
senior tag

Malwarebytes Anti-Ransomware Sneak Peek!
Videó alapján ígéretes.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38911) mrszitya válasza riki (#38908) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hát valóban, a GlassWire tényleg nagyon szép felülettel rendelkezik... ;]

A Comodo is kizárólag a hips és a sandbox miatt olyan erős, ha ezeket kikapcsolná az ember, és csak a klasszikus tűzfal modulja maradna aktív, gyakorlatilag semmit nem érne az egész. Pontosabban megkapnánk a csupasz Windows falat egy dedikált kezelőfelületen.

Egyébiránt, a Comodo tűzfalat nem tartalmazó szimpla antivírus variánsának (CAV) is része a hips és a sandbox. Ugyanez a helyzet például az Avast-tel is. A PRO AV-hez képest az IS és a PREMIER csak a klasszikus tűzfal modullal több tulajdonképpen (tehát valójában nem biztonságosabbak), cserébe még több is velük az erőforrás-használattal kapcsolatos probléma, bugosabbak.

Az még hagyján (és érthető üzleti szempontból) hogy a gyártók direkt nem kommunikálják megfelelően a klasszikus tűzfal modul jelentőségét, de hogy az infós újságírók sincsenek sokszor képben (no néha persze tudatosan)... :)

(#38912) mrszitya válasza blattida (#38909) üzenetére


mrszitya
senior tag

Blattida

CCAV-val mi a helyzet? Tudsz valamit?

Lejárt a szerk. idő. Elnézést a duplázásért.

(#38913) blattida válasza mrszitya (#38912) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg ma este letölthető lesz...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38914) tollasmadár


tollasmadár
újonc

Üdv!

Egy ultra-paranoiás ember számára mi lenne a legmegfelelőbb védelem?

Op. rendszer: Win 10 Pro x64

Jelenlegi setupom:
ESET NOD 32
Windows Firewall + Tinywall
MBAM Premium
MBAE Premium
Keyscrambler Premium

Egyéb:
modem SPI firewall ON
router firewall és NAT ON
Chrome pluginok: ublock, HTTPS everywhere

Ez így rendben van vagy változtassak rajta valamit?

Legnagyobb félelmeim: cryptelt keyloggerek/RAT-ok, java driveby, 0day exploitok

Köszi előre is a válaszokat. :R

i5-6600, 32GB DDR4, GTX 980

(#38915) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

AtHoS kolléga kért fel finoman, hogy írjak pár sort, az általam az Agnitum FW utódjának kiszemelt Spyshelter-ről. Sok időm nincs, csináltam Screenshoot-okat, kérdésekre (ha tudok) szívesen válaszolok. Azt fontos tisztázni, hogy ez egy fizetős megoldás!

1. A védelmi modulok:

2. Szabályok. Itt tünteti fel, hogy az adott progi figyeléésért mely modulok a felelősek:

3. A program nevére jobb egérrel kattintva választhatjuk az Edit menüt, ami a következő lehetőségeket kínálja:

4. Napló. Na ezzel nem vagyok kibékülve, mert minden zöld pipa, egyáltaltalán nem jelez blokkolt kapcsolatokat. Az Outpostnál 1-2 havonta PORT_SCAN is előfordult...:

5. Korlátozott alkalmazások:

6. Tűzfal:

7.Beállítások01:

8. Beállítások02:

9. Beállítások03:

Még igazából én is a programmal való ismerkedés fázisában tartok, de remélem ezzel a HSZ-el akár PTO, akár Contra tudtam néhányótoknak segíteni.

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#38916) UserX válasza UserX (#38915) üzenetére


UserX
őstag

Elnézést az elírásokért, siettem... :B

(#38917) Cs1csó válasza tollasmadár (#38914) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv,
1. adataid ne csak a gépen hanem egy fizikailag független helyen is meglegyen - cripto kipipálva
2. pénzügyi tevékenységeidet egy pl. a telefonodra érkező sms-ben érkező kóddal kelljen érvényesíteni (én szeretek erre egy dedikált böngészőt fenntartani BITDEFENDER SAFEPAY-t )
3. TOR, VPN vagy valami ilyesmi használata - nem ismerem ezeket a TOR-nak van böngészője
4. lehetőleg legfrissebb oprendszer, programok használata

Melyik védelmi programot mivel az inkább izlés kérdése mindegyiknek van előnye hátránya fogja e a gépet stb.nyílvánvaló legyen support, elismertek legyenek, legyenek hivatalos eredményeik stb.

(#38918) Greenebola


Greenebola
senior tag

Érdemes megnézni ezt a videót.
Malwarebytes Anti-Ransomware Teszt

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38919) blattida válasza Greenebola (#38918) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez mind szép és jó, de ismert cryptolocker/cryptowall/teslacrypt variánsokkal tesztelte.
Arra lennék kíváncsi, hogy ismeretlen variánsok esetében mit tesz, mi történik.

Az viszont biztos, hogy ez egy speciális viselkedés elemző, ami jelenleg semmilyen beállítási lehetőséggel nem rendelkezik...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38920) daimonion


daimonion
senior tag

Sziasztok !

Xvirus Personal Firewall [link]
erről a termékről valakinek van tapasztalata ? Úgy általában az MYSECURITYWIN termékekről van valakinek tapasztalata ?

(#38921) blattida válasza daimonion (#38920) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Anno kipróbáltam. Van benne viselkedés elemző és felhő alapú av (saját motor), ami valós időben működik.
A cégről nem nyilatkozom, nem régiek, nem túl ismertek és kicsik, de legálisak, semmi káros tevékenységet nem végeznek.
Próbáld ki, ha gondolod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38922) blattida válasza blattida (#38921) üzenetére


blattida
nagyúr

A saját motor azt jelenti, hogy viselkedés elemző+fehér és fekete lista, tehát valódi av motorjuk nincs. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38923) blattida válasza blattida (#38913) üzenetére


blattida
nagyúr

Hát, nem.
Késik, valamikor a közeljövőben...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38924) Dévacsen válasza blattida (#38919) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ha már témánál vagyunk,van egy uj variáns ami már a Windows rendszer fájljait is kódolja..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#38925) blattida válasza Dévacsen (#38924) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebben csak az a jó, hogy így könnyebben elkapható, hiszen a win fájlok módosítása nem egy normális tevékenység.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38926) madle


madle
őstag

Sziasztok,

találkozott már valaki olyannal, hogy ESS 9 futtatásakor nem tud megnyitni egy csomó fájlt. Most küldtem egy teljes ellenőrzést az újonnan vásárolt ESS-el, és Win 10-en van egy Windows mappa, Crypto néven amiben valamilyen MachineKey-ek vannak és nagyon soknál kiírja, hogy hiba a megnyitáskor.

Ezektől kell tartanom? Vagy szimpla rendszerfájlok lehetnek?

(#38927) blattida válasza madle (#38926) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ez teljesen normális, mivel az asp.net keretrendszer fájljairól van szó, azokat nem is tudja megnyitni az ess, de más védelem sem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38928) madle válasza blattida (#38927) üzenetére


madle
őstag

Okés köszi, megijedtem, mert elég sok ilyen fájlt kidobott, nem értettem miért nem akarja átvizsgálni. 2 éves licenszt vásároltam két gépre. Ha esetleg közben újra kell telepíteni akkor észlelni fogja, hogy töröltem az egyik szoftvert és később újra tudom aktiválni?

(#38929) ƵøŁĭ válasza madle (#38928) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38930) UserX válasza Greenebola (#38918) üzenetére


UserX
őstag

Bocs a láma kérdésért...Ennek az adatbázisa be lesz építve a 'nagy' MBAM-ba is, vagy ezt külön kell használni???

Üdv:

UserX

(#38931) dqdb válasza UserX (#38930) üzenetére


dqdb
nagyúr

Több, mint egy éve várjuk az MBAE beépítését a "nagy" MBAM-ba , amire volt ígéret is, szóval én nulla reményt fűznék hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#38932) daimonion válasza blattida (#38922) üzenetére


daimonion
senior tag

:R Nagyon szépen köszönöm az infókat.Lehet kíváncsiságból kipróbálom .Mégegyszer köszönöm az infót.

(#38933) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!

Előreláthatólag a héten Laca elkészíti a Vteszt oldalt . Addig is összeraknék egy kis csomagot annak érdekében ,hogy felmérjem a létszámot . Aki szeretne "tesztelni" az jelezze és elküldöm a linket . Eredményeket nyugodtan lehet ide linkelni (képet) .Létszámfelmérés után mindezt a vteszt oldalon folytatjuk :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38934) UserX válasza dqdb (#38931) üzenetére


UserX
őstag

Kösz.Én biztos nem fogom feltelepíteni, mint ahogy az MBAE sincs a gépemen...Az azért túlzás, hogy minden kártevő típusra külön-külön védelmet használjunk :U . Még a 'régi szép időkben elment, hogy volt antivirus és antispyware. Így túlzással 20 vírusírtóval alapjáraton a memóriahasználat lesz vagy 50% :) .
LiLxWaYnEx: Én várom privátban a linket! :K

[ Szerkesztve ]

(#38935) UserX válasza ƵøŁĭ (#38933) üzenetére


UserX
őstag

Végre újra hódolhatok 'beteges' hobbimnak :DD

EMSI AM (ez egész jó): 173/165:

MBAMPRO (csalódás!!!): 173/81:

Valószínűleg ropogós, friss vírusok. Várom a kollégák eredményeit! :)

Üdv:

UserX

[ Szerkesztve ]

(#38936) viralmind válasza UserX (#38935) üzenetére


viralmind
aktív tag

360 total security
BD/Avira motor bekapcsolva.
173/170

(#38937) ƵøŁĭ válasza UserX (#38935) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38938) Greenebola válasza ƵøŁĭ (#38933) üzenetére


Greenebola
senior tag

173/164

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38939) UserX válasza ƵøŁĭ (#38933) üzenetére


UserX
őstag

Webroot-al meg tudná nézni valaki? Előre is kösz!

(#38940) csabi10


csabi10
senior tag

Kaspersky IS teszt is jöhetne, ha valakinek van kedve. Köszönöm.

(#38941) daimonion


daimonion
senior tag

(#38942) UserX válasza viralmind (#38936) üzenetére


UserX
őstag

A 360 nem rossz, gyengéje (tapasztalatom szerint), hogy a PUP-ok felismerésében/eltávolításában nem igazán jeleskedik. Pedig azok meglehetősen idegesítők tudnak lenni. Cáfolj meg, ha nem így van.

Üdv:

UserX

(#38943) viralmind válasza UserX (#38942) üzenetére


viralmind
aktív tag

360 total security all in one eseteben a legutobbi frissitessel bekerult a pup szures.Az ,hogy hogyan fog szerepelni majd kiderul.
Essential verzioban egyelore nincs benne.

8.2.0.1056 Dec 25, 2015

Added: 360 Connect - Assist Friends & Family Anytime Anywhere
Added: Potentially Unwanted Program(PUP) blocking
Enhanced: Performance Improvement
Fixed: Bug Fixes

[ Szerkesztve ]

(#38944) blattida válasza ƵøŁĭ (#38933) üzenetére


blattida
nagyúr

CCAV: 173/56 Erről tudni kell, hogy nem használ jelenleg adatbázist, csak a felhőben ellenőrzi őket s ha nem ismert az adott fájl, akkor jön a cima és a valkűr, de azoktól folyamatosan jönnek a visszajelzések, tehát folyamatosan emelkedik a szám. Amikor pár perccel ezelőtt először futtattam a mappán a ccav-ot, akkor még csak 4-et talált...
CIS: 173/160
Reason Core: 173/155
ZAM: 173/171

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38945) mrszitya válasza ƵøŁĭ (#38933) üzenetére


mrszitya
senior tag

Küldd el nekem is. Szabad futtatni is vgépen vagy csak on demand legyen? Avast (PRO) van fenn nálam, de ha kiadják végre, akkor CCAV-vel is eljátszogathatom majd például.

Megint Avast-et használsz egyébként vagy csak ideiglenesen van fenn amúgy? Melyik változat, free? Milyen beállításokkal fut?

Szerk:

CCAV: látom azt meg @blattida "foglalta le" :D

[ Szerkesztve ]

(#38946) ƵøŁĭ válasza mrszitya (#38945) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

ESET a fő védelmem még mindig . Azonban valaki már lefoglalta tesztelés szempontjából ezért áttértem egy nem foglalt termékre . Újságos kóddal használom így nyugodtan megválhatok tőle bármikor .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38947) mrszitya válasza blattida (#38944) üzenetére


mrszitya
senior tag

Comodo / CCAV: képes lesz visszavonni a változtatásokat, ha egy crypto malware akcióba lép? Hogy áll a fejlesztés ilyen szempontból? A Webroot-ot szépen megbuktattuk mindketten egy éles teszttel korábban...

[ Szerkesztve ]

(#38948) viralmind


viralmind
aktív tag

En ugyan teszteltem egyet a 360-al, es az uj oldalt is fogom latogatni, de emlekeim szerint valaki jelezte elottem ,hogy 360-at tesztelne.Szoval csak jelzem ,hogy ha az uj oldalon ilyen befoglalas alapjan megy a dolog akkor szabad a 360.

(#38949) blattida válasza mrszitya (#38947) üzenetére


blattida
nagyúr

A viruscope gyakorlatilag más most is képes rá, csak a comodo megoldása is olyan, hogy csak akkor rögzíti egy adott fájl minden tevékenységét, ha azt nem ismeri és a mellett gyanús a viselkedése, ehhez meg a recogniser-nek nevezett dll fájlokat használja, amik gyakorlatilag matematikai alapú mesterséges intelligenciát vesznek alapul a viselkedés meghatározásához, azonban ezeket folyamatosan fejlesztik (részben pont a valkűr miatt) és a helyi viselkedés elemzőjük is hatással van az eredményekre...kicsit sok most még a változó. Valaki korábban már tesztelte egy cryptowall variánssal a cis-t és azt elkapta a viruscope és a fájlokat is sikerült visszaállítania.
A ccav már most használja a valkűr eredményeit, ezt a 9-es cis is meg tudja majd tenni, de az még béta állapotban sem elérhető...meglátjuk... ;]

A wsa meg változott azóta, mert elég sokat módosítottak ők is a beállításaikon és a viselkedés elemzőjük viselkedésén, így már azt is nehezebb átverni és kijátszani/kiiktatni, de nem teszteltem, tehát biztosat nem mondhatok... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38950) mrszitya válasza blattida (#38949) üzenetére


mrszitya
senior tag

Rendben... :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.