Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) ledgeri válasza Cs1csó (#72993) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Nem konkrétan netflixre gondoltam (mert az is "értékes accountos", aminek az adatát el kell/kéne küldenem, küldetnem a nyitott csatornán), hanem pl van egy weboldal ahol mennek f1, motoGP, nascar, NFL, stb közvetítések. Tényleg csak annyi az interakcíó az oldallal, hogy katt egy linkre, megnyílik egy http oldal, rajta egy médialejátszó, katt arra, és áramlik a mozgókép. (Mondjuk hardened FF-on nem megy, de alap brave-en igen.)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73002) Cs1csó válasza ledgeri (#73001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor az említett HTTPS-re kényszerítés opció bekapcsolása vagy bővítmény telepítése, főleg akkor ha ahogy írtad személyes adatokat belépési kódokat is küldesz.

(#73003) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Vásárolt licence kódot hol tudok megadni F-Secure SAFE-ben?
Sehol nem találom

Köszi!

(#73004) Szellem. válasza dzsampi (#73003) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sehol, mert a SAFE esetében fiókot kell létrehozni. mysafe.f-secure.com oldalon.
Ide tudod beírni ha létrehoztad a saját fiókodat a vásárolt licenc kulcsot és onnan tudod letölteni a programot, ami esetén a telepítés után nem kell már megadnod kódot.
Az F-Secure SAFE és Total verziók azok fiókos megoldásúak.

(#73005) ledgeri válasza Cs1csó (#73002) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"Nem...netflix...(mert az..értékes...), hanem... weboldal, ahol... tényleg csak annyi az interakcíó..., hogy, katt...katt...és áramlik a mozgókép."
Akkor ennél pont nem számít... értem ;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73006) tknof1871 válasza Cs1csó (#73000) üzenetére


tknof1871
őstag

Ugyanaz. Letöltöttem a softpediarol. A virustotal.com-on 1 találat:
MaxSecure: Trojan.Malware.300983.susgen

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#73007) Cs1csó válasza tknof1871 (#73006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem biztonságos. Ez a "MaxSecure" nem hinném, hogy releváns. Amúgy egyszerű válassz másik programot pl. PicPick, Greenshot, Lightshot stb

A NEM portable hanem telepítős változatot már nem találja a VirusTotal-on egyik védelem sem károsnak úgyhogy több lehetőséged is van:
1. nem foglalkozol az egyetlen találattal a több tucat egyéb biztonságosnak mondott mellett akkor futtatod a portable változatot
2. telepíted a telepítős változatát
3. telepítesz, vagy futtatsz másik portable programot az említett GreenShot-ot, vagy a PicPick-et - nálam ez vált be -

Érdekes a tömörített változatára - én is feltöltöttem a VirusTotal-ra - ugrott a MaxSecure - erről a védelemről még nem is hallottam - de ha kitömörítettem és úgy töltöttem fel pl. az indító exe-jét arra nem ugrott szerintem semmi gond sincs ezzel a termékkel.

DE mint írtam, ha aggaszt, akkor válassz másikat a GreenShot talán népszerűbb én a PickPick-et használom megelégedéssel.

(#73008) dzsampi válasza Szellem. (#73004) üzenetére


dzsampi
junior tag

Köszönöm szépen! Sikerült! :R

(#73009) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok.

Kaspersky Total Security-t használok és egy olyan problémám van, hogy sem a Steam sem a Chrome böngésző nem működik csak ha kikapcsolom a vírusirtót. A Firefox és más programok mennek de ez a kettő nem ha fut a vírusirtó. Tegnap még semmi gond nem volt, hanem ma a gép bekapcsolása után már nem mennek. Steamnél 101-es 103-as hibakódot ír a Chrome meg azt, hogy: ERR_CONNECTION_RESET

Van esetleg ötletetek, hogy mitől van ez?

(#73010) Cs1csó válasza FrezeR (#73009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, ezt a három programot amivel probléma van GYALULD alaposan majd gép restart és telepítsd újra ezeket.
Esetleg MÉG ezek előtt futtathatnál pár kiegészítő kártevő keresőt: AdwCleaner, Emsisoft EK, MBAM, DrWebCureIT

Ha ezeken túl vagy teszteld.

MÁS: A Windows rendszered naprakész? Frissítsd azt is!

Akár a hálózati beállításokkal is lehet gond de ahhoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#73011) ledgeri válasza Cs1csó (#73010) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Telepítési sorrend nem számít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73012) FrezeR válasza Cs1csó (#73010) üzenetére


FrezeR
senior tag

Köszi a tippeket, végül találtam egy megoldást ami segített, ez volt az:

Disable Self-Defense via Settings -> General
Exit Kaspersky product, on the Windows Taskbar or hidden icons, right-click the Kaspersky icon, select Exit.
Go to folder C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP21.3\ and rename the folder Report to Report1
Start Kaspersky Internet Security.

Enable Self-Defense.

Hátha segít majd valakinek a későbbiekben.

(#73013) Cs1csó válasza ledgeri (#73011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen esetben nem hiszem

(#73014) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem tudjátok a Norton internet security deluxe kulcs ami 1 géphez való, engedi 1 gépen belül két windows on futó nortonba beaktiválni?

(#73015) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Olyan jelszókezelő alkalmazást keresek ami iOS eszközökön, illetve Windowson is egyaránt elérhető.
Mit érdemes használni? Melyiket ajánljátok leginkább?

Köszönöm!

(#73016) Cs1csó válasza dzsampi (#73015) üzenetére


Cs1csó
félisten

BitWarden (asztali böngészőben elég a bővítménye)

(#73017) dokee78 válasza Cs1csó (#72998) üzenetére


dokee78
félisten

MBAM-ot használtam kedveltem.
De az ellenőrizni való gépen kék halált okoz.

(#73018) #76445440


#76445440
törölt tag

F-Sec "End of Mobile Security" :)) kampány -70% Safe kedvezmény
Az összes opciójuk: [link]
Az enyémek: 1eszköz 3eszköz

(#73019) koxx


koxx
MODERÁTOR

Alzan egesz jo aron van most a bitdefender.

(#73020) Bertiee válasza #76445440 (#73018) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Az utolsó 1/3 opció pc-re vagy telóra van?

(#73021) #73959936 válasza Bertiee (#73020) üzenetére


#73959936
törölt tag

akármelyikre

[ Szerkesztve ]

(#73022) #76445440 válasza Bertiee (#73020) üzenetére


#76445440
törölt tag

(#73023) #82860288 válasza koxx (#73019) üzenetére


#82860288
törölt tag

Saját honlapjukon is kb. ugyanez az árazás most, ott is akció van.
Tavaly karácsonykor a Total Security-t 20€-ért húztam be, remélem lesz most is olyan.

(#73024) Bertiee válasza #76445440 (#73022) üzenetére


Bertiee
aktív tag

:R

(#73025) mefistofeles válasza Bertiee (#73024) üzenetére

Hoppá bocsánat, nem Bertieenek szántam, hanem mindenkinek....

Üdv az Uraknak!
Adott egy m.2 SSD és egy sata winchester. Mindkettő esetében fennáll a gyanú, hogy vírusosak. Az SSD-t le lehet gyalulni, a merevlemezen viszont fontos adatok vannak, amikre szükségem lenne.
Milyen módszerrel lehetne őket a leg alaposabban " vírustalanítani" ?
Nem vagyok járatos a témában, szinte sosem volt még dolgom kártevőkkel.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73026) movax válasza mefistofeles (#73025) üzenetére


movax
őstag

Kiszereled a merevlemezt, egy livelinuxos pendriveról bebootolsz, legyalulod az ssd-t, felteszel rá egy windows-t és egy vírusölőt, majd visszaszereled a merevlemezt és ráereszted a vírusirtót.

(#73027) mefistofeles válasza movax (#73026) üzenetére

Köszi.
Esetleg valami free vagy trial vírusírtót is tudnál ajánlani ami hatékony?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73028) movax válasza mefistofeles (#73027) üzenetére


movax
őstag

A windowsba beépített Defender is elbánhat vele. De persze meg lehe nézni Avirát, Avastot, Kasperskyt stb. amit itt emlegetnek, én ezek közül az Avirát használtam évekig (igaz, dolga nem nagyon volt.) A lényeg, hogy egyszerre csak egy vírusölő legyen a gépen, mert összebalhéznak.

(#73029) qqcqqc válasza #76445440 (#73018) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez mehet meglevő fiókhoz is, vagy csak új fiókkal használható?

(#73030) mefistofeles válasza movax (#73028) üzenetére

Nem hiszem, hogy a defender elég lenne. Eddig sem látott semmit a bajból...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73031) Sdi válasza mefistofeles (#73030) üzenetére


Sdi
addikt

Ezt szedd le, és értelem szerűen egy másik gépen készíts egy lemezt /pendrive-ot/, arról indítsd a gépet, és nézesd át vele.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#73032) mefistofeles válasza Sdi (#73031) üzenetére

Hová irányítottál te engem? :Y
Rámentem az oldalra, elkezdtem olvasni az infókat, erre egy ISO-t már le is töltött a gépemre..... Mi a tosz ez? (a Kaspersky az tudom mi)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73033) Mikulásbá válasza mefistofeles (#73032) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez az egyik legjobb Live cucc, amivel érdemes átvizsgálni a gépet. :U

(#73034) mefistofeles válasza Mikulásbá (#73033) üzenetére

Az oké, de mi az már, hogy kérés nélkül már le is küld egy ISO-t?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73035) Sdi válasza mefistofeles (#73032) üzenetére


Sdi
addikt

Ez egy lemezkép fájl, ki kell írni lemezre, vagy valamilyen progival pendrive-ra és arról bootoltatni a gépet.

Az oroszok mostanában, kicsit nyomulósak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#73036) Mikulásbá válasza mefistofeles (#73034) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam a böngésző minden letöltésre rákérdez-nálad nemigen így van beállítva.

(#73037) mefistofeles válasza Sdi (#73035) üzenetére

Jó, hagyjuk, nem értitek a problémámat...
Bízok bennetek és kiírom egy pendrive-ra......

Mikulásbá: Soha semmit sehonnan nem szedett még le a gépem anélkül, hogy kértem volna.
(és nem, nem kattintottam a letöltés gombra...)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73038) Sdi válasza mefistofeles (#73037) üzenetére


Sdi
addikt

Mit nem értünk ?

Nálam több ilyen oldal is van, ahonnan kérdés nélkül / elérhetőség gombra kattintva /, lejön a cucc, de nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#73039) Mikulásbá válasza mefistofeles (#73037) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Értem én, ki is próbáltam. szépen felugrik az ablak, hogy hova mentse-vagy ne.
Automatikusan nem lenne szabad letöltődni, csak ha így van beállítva a böngésződ.

[ Szerkesztve ]

(#73040) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Ms küldött egy információs levelet, hogy milyen degradáció lesz jövőre Ms365 előfizuval biztosított szolgáltatásokban de, ha már levelet küldözgetnek, akkor egy kis emlékeztető is odabiggyesztődött a végére, amiben az alábbi idézett rész tűnt fel:

"Nemrég kiadtunk két új alkalmazást, amely elérhető az előfizetésével: Microsoft Defender² és Clipchamp³."

"²Microsoft 365-előfizetés szükséges, az alkalmazás külön tölthető le"

Mi lehet ez a külön letölthető Microsoft Defender alkalmazás, ami csak Ms365 előizuval érhető el?
Úgy vettem ki, hogy "csak" egy eszközösszefogó konfigurációs cucc, amiből egy helyről lehet kezelni a különböző eszközökön futó Defender alkalmazásokat és egyben a felmerült biztonsági kockázatokat.

read-only mode on the forum

(#73041) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Szerintetek ez mi lehet? Egyszerű JPG-nek látszik, de nem mertem megnyitni.

(#73042) movax válasza Zsoxx (#73041) üzenetére


movax
őstag

Ez valszeg egy jpg-nek álcázott kártevő, az email-cím is kamu. Szóval törölni, spamnek jelölni, felgyújtani, stb.

(#73043) ledgeri válasza AtHoS (#73040) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valami rémlik, talán 1-2 hónapja volt egy futó hír valakol, hogy talán valami több gépes management lesz beleépítve, vagy valami hasonló, de csak abba... Tényleg csak ennyi maradt meg...

#73041 Zsoxx Az a hivatalos rendorseg@gmail.com... gyönyörű!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73044) #82860288 válasza Zsoxx (#73041) üzenetére


#82860288
törölt tag

Tiszteletteljesen. :DDD
Nekem ilyen jött SMS-ben tegnap.

(#73045) Zsoxx válasza movax (#73042) üzenetére


Zsoxx
senior tag

JPG fájlban is lehet vírus?

(#73046) ledgeri válasza Zsoxx (#73045) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jpeg fájba lehet másiktól kezdve mindent rejteni. Ha valami megnyitáshoz átnézi, olvassa, akkor olvashat olyat, hogy csendben csatlakozz X helyre malware-ért, puszcsi

Ne a jpegen akadj meg... A rendőrség nem fog gmail-ról üzenni! Alapból is létezik a félhónapot késő tértivevényes hivatalos értesítés. Az ami tőlük jön!
Honnan tudnák a te emailcímedet? Emellett így aláírva, kis betűvel?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#73047) Zsoxx válasza ledgeri (#73046) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azt tudom, hogy pdf-ben is lehet vírus, és az emailen is látszik, hogy kamu, de jpg-s kártevőről még nem hallottam.

(#73048) Mikulásbá válasza Zsoxx (#73047) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bármit el lehet rejteni "képfájlba" is-ami nem teljesen az, csak te látod annak.

(#73049) #73959936 válasza Zsoxx (#73041) üzenetére


#73959936
törölt tag

lehet ezt bárhogy nézni, de felteszem: nem undisclosed-recipients-nek hívnak

tehát kidobandusz :K

[ Szerkesztve ]

(#73050) gregory91 válasza Zsoxx (#73041) üzenetére


gregory91
senior tag

rendezo.rendorseg(a)gmail.com
Mióta van a rendőrségen rendező?
"tiszteletteljesen"
Jaj a fordító milyen huncut.

"AZ IGAZSÁGÜGYI RENDŐRSÉG KÖZPONTI IGAZGATÓSÁGA"
Igazságügyi rendőrség...igaz se volt... :C
Még ilyeneket,az ilyenek feldobnak a szürke napon engem....

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.