Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) Joker88


Joker88
őstag

Az alaplaphoz kapott CD-n van egy olyan fájl, hogy " Norton Internet Security OEM60" . Ez tényleg egy teljesértékű Norton Antivirus, vagy csak 60napos verzió . Az alaplap Asus M5A97 EVO R2.0 .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#38102) sz.j


sz.j
nagyúr

Érdekes, hogy most az AVG jobban szerepelt ebben a tesztben mint az Avast

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38103) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok!

Melyik most a "legjobb"(tudom olyan nincs) ingyenes AV? Kaspersky boot után darálja a HDD-t, meg néha gép használat közben, de ez ritka.

Előnyök lennének: kevés fals pozitív, ne legyen gépigényes, meg ugye a jó védelem.

No Sana No Life

(#38104) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#38103) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Pl. avast! .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38105) Feri1977 válasza dqdb (#38100) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem a fizetős avira tesztje volt ott, hanem a free avira-é, ahogy auz avast is free-ben indult a linkben amit küldtem és az avira jobb lett kicsivel igen.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38106) ƵøŁĭ válasza Feri1977 (#38105) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ott mindig a fizetős változata volt (PRO/IS).

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38107) Feri1977 válasza ƵøŁĭ (#38106) üzenetére


Feri1977
senior tag

Akkor meg nem mind1? Mert a te szavaiddal élve, akkor az avast is fizetősbe indult, a lényeg, hogy az avira jobban teljesített az elmúlt 3 hónapban a tesztekben.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#38108) blattida válasza Feri1977 (#38107) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de csak az avc adatbázis alapú tesztjein, ott is minimálisan.
Ha ennek alapján választasz, az nem baj, de Ennyire azért ne hangoztasd.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38109) #81562624


#81562624
törölt tag

kellene nekem windows 10-re avast helyett valami jó ingyenes megoldás, ami kompatibilis ezzel az op.rendszerrel. avast esetében nem mindig működik rendesen a tálca, és eléggé zavaró...

(#38110) savior válasza #81562624 (#38109) üzenetére


savior
őstag

Próbáld ki az AVG-t.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#38111) FerNandor válasza Kékes525 (#38074) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.

Még egy utolsó kérdés, mindenkihez:
Ugye a fenti probléma van (valami vírust bekapott a gép, net nem megy, feed.snapdo.com-ot dobja be a böngészö), rá lehet dugni egy külsö merevlemezt, lementeni a dolgokat, biztonságosan? Nem lesz baja a merevlemeznek?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#38112) Cs1csó válasza FerNandor (#38111) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ameddig BIZTOSAN nem kártevőmentes a géped, addig egy még meg nem fertőzött eszközt ne dugj rá. Futtattál már valami nem windows alól induló rescue disk szerű cuccot, próbálj ki valami ilyet

(#38113) FerNandor válasza Cs1csó (#38112) üzenetére


FerNandor
őstag

nem az én gépem, ismerös elvileg meg tudja csinálni. majd akkor meglátjuk, addig nem lesznek lementve a dolgok. Köszi. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#38114) FerNandor válasza Cs1csó (#38112) üzenetére


FerNandor
őstag

Tudnál azért példát mondani erre, amit írtál?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#38115) sz.j válasza FerNandor (#38114) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár nem engem kérdeztél, és ha ez nem gond, akkor például a Kasperky Rescue Disk-el

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#38116) FerNandor válasza sz.j (#38115) üzenetére


FerNandor
őstag

Dehogy gond :)
Köszönöm!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#38117) Cs1csó válasza FerNandor (#38114) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 sz.j találtam még ilyet is, hogy AVIRA rescue system, AVG rescue CD, BITDEFENDER rescue CD
sok sikert

(#38118) Greenebola válasza FerNandor (#38111) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nem annyira vészes a helyzet, elég itt kérem egy Malwarbytes & Adwcleaner!

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#38119) daimonion


daimonion
senior tag

Vírusos tabletek kerültek a boltok polcaira

Biztonsági kutatók szerint világszerte több ezer olyan tablet kerülhetett forgalomba, amelyek már akkor vírusosak voltak, amikor a vásárlók először a kezükbe vették azokat. Az Amazon is érintett lehet.

(#38120) Cs1csó válasza daimonion (#38119) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem baj az, csak legalább akkor ha már vírusos AKCIÓS is lenne! :)

(#38121) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Welcome to the Sophos Home Beta!

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#38122) lugosi válasza daimonion (#38119) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit megijedtem, kerestem az érintett gyártókat a cikkben. Aztán amikor megtaláltam egyből legyintettem is; nem tudom elképzelni, hogy valaha is ezek közül a márkák közül vásároljak: "JYJ 7, JEJA 7 Zoll, FUSION5, Alldaymall Tablet, Yuntab SZ Wave, Tagital".
Szóval azt mondanám hogy vihar egy pohár vízben. Mekkora ezeknek tableteknek a piaci penetrációja?

(#38123) Joker88


Joker88
őstag

Eme vírusírtó mennyire állja meg a helyét a hétköznapokban ?
A gép főként netezésre van használva, netbank, Youtube.
Windows 10 Pro ( legális, 8.1-ről frissítve) Az IE11 MBAM-Anti Exploit-tal védve, plusz ADblock is. /azért Explorer,mert nem vált be az Edge. /

In loving memory of Garrett Lockhart

(#38124) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Ha bankolni akarok a KIS ezt a hibaüzenetet dobja.

....de korábban ugyan ezen hardverrel és ugyan ezen vírusírtóval rendben volt minden.

Másik:
A KIS bővítményei rajta vannak a Chrome böngészőn, és a böngészőn keresztül nem tudtam kártyás befizetést eszközölni a Fundához.

Ezt követően az Edgén keresztül próbáltam befizetni és sikerült. Az Edgén nincs rajta a KIS bővítménye.

Találkoztatok ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#38125) Cs1csó válasza Joker88 (#38123) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, egyre jobb a windows beépített védelme, de még mindig jobb nála bármelyik ingyes védelem. Legyen az avast, avira, avg , panda , qhioo, baidu , comodo. [link] Röviden: véd, de ingyen is van hatékonyabb.
Valahol olvastam, hogy a microsoft kiadja partnereinek a megtalált káretvő mintákat, tehát nála mindenki csak többet tudhat, remélem jól tudom.

(#38126) Mikulásbá válasza net91 (#38124) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pár napja nekem is volt ilyen,de megjavult magától.

(#38127) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#38121) üzenetére


csaba1203
addikt

Valamikor régen jó védelmet adott használtam én is.De valahogy eltűnt a nagyok közt.Azt hiszem inkább céges gépeken használják.Nálunk is ez van fenn a gépparkon.Próbáltad?

(#38128) daimonion válasza lugosi (#38122) üzenetére


daimonion
senior tag

Kína a maga potenciálisan 500 milliós piacával szerintem nem nagyon vihar egy pohár vízben. Csak hát ugye Mi Európaiak hajlamosak vagyunk magunkat felsőbbrendűnek gondolni. Ami itt nincs az nem is létezik ugye ;] :C :R

(#38129) lugosi válasza daimonion (#38128) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Feltételezem a kínaiak nem csak ezeket veszik. Állitólag elég jól fogy ott más is.

(#38130) savior válasza ƵøŁĭ (#38121) üzenetére


savior
őstag

Ez a víruskereső mennyire jó?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#38131) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

az e-mail szolgáltatóm (ultranet) azt írta, hogy valszeg ellopták a jelszavaimat, mivel az e-mailemről spamek mennek ki, tehát vírus lehet nálam (Thunderbird-t használok).

Az Avast ellenben nem talált nálam semmit, kérdés, milyen vírusírtóval vizsgáljam még, és azt fel lehet-e tenni az Avast mellé, vagy azt előszőr szedjem le ?

Ja, a Malwarebytes sem talált semmit.

(#38132) Mikulásbá válasza Peczek (#38131) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Futtass le egy Kaspersky Rescue Disc-et.

(#38133) Peczek válasza Mikulásbá (#38132) üzenetére


Peczek
aktív tag

OK, köszi,letöltöm, és onnan bootolok ?

Még egy kérdés: honnan lehet letölteni ?

(#38134) Mikulásbá válasza Peczek (#38133) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Kaspersky oldalán van,csinálhatsz pendrive-ra is,azzal gyorsabb.

(#38135) Peczek válasza Mikulásbá (#38134) üzenetére


Peczek
aktív tag

OK, köszi, megpróbálom

(#38136) lugosi válasza Mikulásbá (#38134) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erre valami hozzá-nem-értőnek való leírásod nincs? A hétvégén kellett rescuediskelnem egy gépet, amiben nem volt cd (mivel netbook). USB-vel végül rádugtam egy külső cd-olvasót, de nagyon szenvedős volt.
Elolvastam a kaspersky oldalán, hogy hogy lehet pendrive-ra rakni, de az 1/4-énél nem is olvastam tovább. Valami pár kattintásos módszer nincs véletlenül? :/

(#38137) Mikulásbá válasza lugosi (#38136) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem magyarul nincs,de én sem vagyok angolos,egyszer megcsináltam egy 1 GB-os memória kártyára,azóta csak használni kell.
Nem olyan vészes az,a lényeg,hogy a saját programjával kell a pendrive-os verziót megcsinálni.

Itt van valami

[ Szerkesztve ]

(#38138) Peczek válasza Mikulásbá (#38137) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, szerintem ez már ment nekem (az USB gyártás). Az a kérdés, hogy veszem rá, hogy az USB-ről bootoljon, ne a belső HD-ről ?

(#38139) Mikulásbá válasza Peczek (#38138) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

BIOS-ban a boot sorrendet átállítod a pendrive-ra.

(#38141) Peczek válasza Mikulásbá (#38139) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi

(#38142) blattida válasza lugosi (#38136) üzenetére


blattida
nagyúr

Tessék

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38143) lugosi válasza Peczek (#38140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Abszolút ilyenre gondoltam, köszi.

Blattida: Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

(#38144) motacilo


motacilo
aktív tag

AV-TEST októberi eredmények Win10 alatt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38145) Narxis válasza motacilo (#38144) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kaspersky, Avira, Bitdefender, Norton tökéletesen szerepeltek. :C

Thanos was right.

(#38146) Jenne válasza Narxis (#38145) üzenetére


Jenne
senior tag

Kasper hozta a szokásos tudását, ez rendjén lenne. A Bitdfender szintén. Még AVIRA sem annyira meglepetés, de a NORTON számomra az igen. Nem szokott ennyire jól szerepelni. (szerintem)
Mind a négynek gratula. :C :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#38147) Tetete1 válasza Narxis (#38145) üzenetére


Tetete1
senior tag

Az ingyenes Comodo IS-t használom kiegészítőkkel, de nem szoktam bekapni már hosszú ideje (Kb. 3 év) semmit. A teszt szerint meg nem nagyon jól szerepel... akkor kinek higgyek, magamnak, vagy a tesztnek (ellenőrizni szoktam online keresőkkel. pl. F-secure, eset, trend micro, malwarebytes, kaspersky stb).. ahhoz képest, hogy minden veszélyes helyen (is) előfordulok.

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#38148) blattida válasza Tetete1 (#38147) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha megnézed a teszt részleteit, akkor láthatod, hogy miért rosszabb ( fp szám) náluk a cis, így egyértelmű, hogy védelmi szempontból nem rosszabb...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38149) motacilo


motacilo
aktív tag

Még egy viszonylag friss teszt (ha valaki még nem látta volna), az előző teszt fényében érdemes vizsgálni: [link]

(#38150) Jenne


Jenne
senior tag

Szépek ezek a tesztek, és lehet rajtuk vitázni ezért is vannak.
Én egyet biztosan tudok - a személyes tapasztalataimra hagyatkozva-, hogy a kasper a valós/gyakorlati felhasználásban verhetetlen. Még akkor is ha az ilyen vagy hasonló tesztek némelyikén nem az első helyek egyikén végez. Értem ez alatt, hogy ha ő beenged/nem vesz észre valamit akkor a többi AV védelme még annyira sem.
Na ezen kijelentésem után biztosan kapok hideget-meleget, de tartom az állításomat.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.