Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Dumi86 válasza SP4C3 (#39750) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ilyen régi programot szerintem nem tanácsos ajánlani. Függetlenül attól hogy régi gépre lenne telepítve. Egy vírusirtó legyen naprakész és friss. Persze mindenki eldönti neki mi a jó :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#39752) SP4C3 válasza Dumi86 (#39751) üzenetére


SP4C3
veterán

Engine és Vírusdefinicíók automatikusan frissülnek. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39753) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Az ilyen zsarolóvírusokat mint amilyen fentebb is említett a kolléga (CryptoLocker), hol lehet összegyűjteni? :Y

Ez ellen egy up to date eredeti Windows és aktív Windows Defender, UAC, stb. funkciók bekapcsolva sem védenek? Eddig azt tapasztaltam, hogy szinte teljesen nyugiba lehet végig kattintgatni a világ összes warez oldalán az iPadot nyertem reklámokat is akár, max mindig szólt a NOD32, hogy ne már öreg! :D De ezek szerint? Legalább is nekem még sosem volt, de pl. a kevésbé tudatosan gépet használó szülőkért már aggódom. :U

[ Szerkesztve ]

(#39754) Cs1csó válasza Sidorovich (#39753) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Kevésbé tudatos szülők" megvédésére szerintem inkább érd el, hogy fontos dolgok ne legyenek a gépen, és komolyabb banki tranzakciókat se akarjanak erről a gépről folytatni. Ergo ha pl. csak neteznek, filmet néznek, és amikor elmész hozzájuk csinálsz egy esetleges írtást (vagy távfelügyelet teamviewer) és kész, de esetleges végzetes fertőzés esetén is max win reinstall, rendszervisszaállítás ha lehet.

(#39755) Sidorovich válasza Cs1csó (#39754) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Értem. Köszi. :) A bankoknál a kétlépcsős védelem (SMS-ben) talán még egész jó védelmet nyújt, nem?
Egyébként a tudatosabb embereket pl. mennyire fenyegetik az ilyen zsarolóvírusok? Sokat hallottam már róluk, hogy mostanában tarolnak, régen ilyen nem volt. Pl. aktív vírusírtó meg up to date rendszer mellett is be lehet ilyet szedni? :F

(#39756) blattida válasza Tetete1 (#39741) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem warez, de nem is egészen fehér...

bencze94
Be, mivel az új crypto variánsokat nem lehet fölismerni csak adatbázis alapján, a rendszer napra készsége meg ezek esetében semmit sem jelent...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39758) Dévacsen válasza Sidorovich (#39755) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Itt egy összefoglaló....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39759) daimonion


daimonion
senior tag

Erősít a Windows defender legalább is - egyenlöre csak - vállalati ügyfeleknél.

a Microsoft most igyekszik haladni a korral, és – legalábbis a vállalati ügyfeleknél – pótol pár régóta hiányzó funkciót a Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) szolgáltatással. Ez a veszély-előrejelző funkció arra szolgál, hogy a kibertámadásokat már azok megkezdésekor jelezze azzal, hogy észleli a szokatlan fájlműveleteket, ismert rések támadását, és így tovább.

Az ATP jelenleg még csak tesztfázisban működik, de már idén szélesebb körben is elérhetővé teszik a vállalati ügyfelek számára. Ha valóban beválik, az a végfelhasználók számára azért lesz hasznos, mert így nem csak a bankkártya-adatok ellopása UTÁN értesülünk a támadásról, hanem már menet közben is észlelhetik a rendszergazdák és megtehetik a szükséges lépéseket.

(#39760) CJ4567 válasza SP4C3 (#39739) üzenetére


CJ4567
veterán

Újabb verziókban már több beállítás van.

No Sana No Life

(#39761) _stick_


_stick_
őstag

Feltelepítettem kipróbálásra a Panda IS-t, fél éves promóval. Ez előtt bitdefender IS volt fent de az már lejárt. Tetszik, meg szép ez a panda, átlátható a menüje, de hogy folyamatosan zaklat a reklámjaival...
Valamit valamiért. :)

(#39762) SP4C3 válasza CJ4567 (#39760) üzenetére


SP4C3
veterán

Lentebb említettem, hogy nem teszteltem, így nem ismerem, ezt az ő weboldaljukról linkeltem, lehet, hogy ők még a régi verziót használják, mert jobban sikerült... ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39763) AtHoS válasza blattida (#38781) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egy mellékvágányos kérdés: a Heimdal vásárolt licensze mikortól kezd visszafelé számolni?

Vásárlás időpontjától egyből vagy a program felületén beíráskori aktiválástól?

Van még 117 napom a múltkori 6 hónapos ingyenes időszakból, viszont most a hivatalos oldalukon 70%-os kedvezménnyel 16,2 euro-ért lehetne venni 4 gépes családi csomagot, de ha a vásárlástól kezd el ketyegni, akkor nem ugrom bele

read-only mode on the forum

(#39764) blattida válasza AtHoS (#39763) üzenetére


blattida
nagyúr

Aktiválástól ketyeg az egy év.
Jó az az ajánlat, de azért így sem olyan olcsó, bár, ez relatív... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39765) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy megéri-e lecseréli az Avast Free verzióját, Comodo Internet Security Premiumra ami ugyancsak ingyenes program. Több helyen olvastam, hogy megbízható a Comodo, és az Avast eléggé lefolytja a gépet -(amit néha tapasztalok is a Lenovo Z500as laptopomon Intel i5 8GB-ram )-. Ezen kívül milyen kiegészítő programokat érdemes még használni, plusz milyen AV alternatívát ajánlotok? Akár fizetős is szóba jöhet ésszerű keretek között. A gépemet legtöbbet böngészésre, grafika tervezésre és zene, mix készítésre használom. Előre is köszi a segítséget! :)

(#39766) AtHoS válasza blattida (#39764) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet igazad van és sajnos - igaz lassan - növekszik az oldalak száma ahol problémát okoz a Heimdal

pl.
- usite-n a letöltés1 linkek nem működnek, ha aktív a traffic scanning -> jeleztem supportnak, azt írták náluk működik így ürítsek dns cache-t, viszont nálam továbbra sem működik egyetlen böngészővel sem, ha aktív a traffic scanning funkció
- pcloud.com-ra böngészővel nem lehet bejelentkezni, ha aktív a traffic scanning -> ezt már nem jeleztem az usite-s tapasztalatból kiindulva :(

Szóval egyelőre inkább nem ugrom bele semmibe...

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#39767) zazenke


zazenke
őstag

letöltöttem egy oscar díjas dicaprio filmet a pirate bay ről. wmv fájl 1 cd méretű melyet semmi nem akart megnyitni , de semmi gond mert a féltöltője egy txt fájlba leírta mellé hogy hiba esetén használjam a média playert és az majd letölti a szükséges kodeket. így is tettem és elindítva a média playert az tényleg le akart tölteni valamit aminek a gyártója ismeretlen. na ez nem csak nekem lett gyanús hanem a nortonnak is és bár nem ismerte meg de kiírta hogy nagyon gyanús és ha csak lehet ne folytassam ezt a játékot. mivel ransomware-re gyanakodtam ezért egy másik gépemen folytattam a dolgot .ott tovább engedve a norton és a malwarebytes is riasztott hogy trójai töltődik lefele a gépre. ma is tanultam valamit mert nem is tudtam hogy a média playerrel is lehet manipulálni így a dolgokat.
update: a malwarebytessel lefolytattam egy keresést és a temp-be ebben az időpontba letöltött fájlra kiírta hogy ransom.filecryptor. tehát most megúsztam :)

[ Szerkesztve ]

(#39768) AtHoS válasza zazenke (#39767) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ugye-ugye vannak még furcsaságok és átverési trükközések. A leggyengébb láncszem még mindig a felhasználó, akit a legkönnyebb megtéveszteni.

codec ügyben inkább ilyesmi progit kellene használni MediaInfo

read-only mode on the forum

(#39769) Fandango válasza zazenke (#39767) üzenetére


Fandango
veterán

Kicsit sem volt gyanús az 1 CD méret, wmv kiterjesztés, és még mellékel is olvasni valót, hogy töltsd le a kodeket amit a windows alapból tartalmaz??? Hát komolyan meg is érdemelted volna, ha benyalod a vírust. :W

(#39770) zazenke válasza Fandango (#39769) üzenetére


zazenke
őstag

de gyanús volt . de én az a felhasználó vagyok aki egy külön gépet csak azért tart fent hogy vírusokat és védelmet teszteljek. Nem bocsátottam volna meg magamnak ha nem játszom le ezt a kört. ezért vagyok itt fórumozó

(#39771) HollyBoni válasza Fandango (#39769) üzenetére


HollyBoni
veterán

+1 :DDD

(#39770) zazenke: Szvsz felesleges ilyenekre pazarolni az idődet. Akinek van két agysejtje az nem fog letölteni egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#39772) blattida válasza HollyBoni (#39771) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt hadd döntse el, hogy mire fordítja az idejét. Azt meg különösen ne tedd, hogy a tesztelési szándék miatt burkoltan lehülyézed.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39773) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyám gépén Firefox alatt, ha egy weblapot meg szeretnénk nézni, akkor elindul a betöltés, és félig be is tölti az oldalt, de utána egyszer csak hirtelen váltással erre az oldalra ugrik és jön ez a szöveg: Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (12) csak mindig más számmal a végén. Mi lehet ez, mit kellene vele kezdeni. Érdekes módon a chrome jól működik.

Köszi!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#39774) HollyBoni válasza blattida (#39772) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nyugodtan döntse el, azért írtam hogy szvsz. :)

(#39775) Fandango válasza Tybee21 (#39773) üzenetére


Fandango
veterán

Töltsd le az AdwCleanert, nyomj egy scant, aztán amit talál szedd le vele. Ha nem sikerül megoldani így akkor írj újra ide.

[ Szerkesztve ]

(#39776) daimonion


daimonion
senior tag

(#39777) netpeti98 válasza daimonion (#39776) üzenetére


netpeti98
addikt

Kicsit aggasztó, hogy teljesen megbízható nyílt forráskódú szoftverek honlapjait kezdik feltörni és kicserélni a programok telepítőt. (lásd múltkori Linux Mint eset) :(

(#39778) kiváncsi f..


kiváncsi f..
tag

Segítséget ill. véleményeket szeretnék hallani, melyik vírusirtó nyújt hatékonyabb védelmet.
Az ESS 9 vagy az Avast I S ? Az Avastot megvásároltam, az Esetet megszereztem (nem tört, legális).
Internetezési szokásaim a böngészés, torrent, időnként felnőtt oldalak.
Eddig megúsztam komolyabb fertőzés nélkül. Pedig sokszor figyelmen kívül hagyom az Eset riasztását.
Pup , 1-2 trójai jött csak eddig. MAM, Hitman Prot is futtatok időnként,+ AdvCleenert. :Y

(#39779) SP4C3 válasza kiváncsi f.. (#39778) üzenetére


SP4C3
veterán

+1 az Avast!-nak

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39780) Gabis válasza kiváncsi f.. (#39778) üzenetére


Gabis
őstag

+1 ESS 9 :K

(#39781) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Andrew Williams-től az E-Service Ltd-től kaptam egy zip file-t hogy nem fizettem be a számlámat. A mail elég hivatalosnak néz ki bankszámlával megadva. Gondolom ez ismét a cryptologger vírus. A kaspersky vírusirtó nem találata meg ! Külön rákerestem a levelezésemben. A filet-nem mertem lementeni és nem is bontottam ki.

Please contact E-Service if you have any issues or queries preventing your prompt payment on:

accunts@e-service.co.uk

Ez tuti a cryptologger vírus... Ilyesmi volt múltkor is..

(#39782) blattida válasza kiváncsi f.. (#39778) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai, ám összességében inkább az ess felé hajlanék, pontosabban inkább azt ajánlom.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39783) Fandango


Fandango
veterán

Ki emlékszik még erre, és hogy mi lett belőle? :))

(#39784) SP4C3 válasza Fandango (#39783) üzenetére


SP4C3
veterán

GIANT Company Software, Inc. developed internet security products, including GIANT Spam Inspector, GIANT Popup Inspector, and GIANT AntiSpyware. GIANT's head office was located in New York, NY, and it also had offices in Chicago and Atlanta, GA. GIANT Company Software was founded by Ronald Franczyk and Andrew Newman in Chicago in November 2000.[1]

Microsoft Corporation acquired GIANT on December 16, 2004.[2][3] Microsoft based its Windows Defender (formerly Microsoft AntiSpyware) program on the core technology of GIANT AntiSpyware.

[link]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39785) Fandango válasza SP4C3 (#39784) üzenetére


Fandango
veterán

Tudom elég triviális kérdés, de nem ennyire hivatalos választ vártam ami bizonyítja, hogy tudja valaki használni a keresőt. A válasz valóban ez.

(#39786) SP4C3 válasza Fandango (#39785) üzenetére


SP4C3
veterán

:((
Még linkeltem is.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39787) kiváncsi f.. válasza blattida (#39782) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Köszönöm a válaszokat!

Igazából erre számítottam, vagyis hogy megoszlanak a vélemények. Ahogy nekem is.
Konkrét panaszom nincs egyikre sem. (eddig) Mivel tökéletes eleve nincs. Jelenleg az ESS van fent.
(talán mert kisebb a rendszer terhelése)
Aki szokta használni a Vírus Totalt, tudja sokszor mennyire megosztottak a vélemények akár csak egy fájlt illetően is. Talán az is mond valamit, hogy az Avast eléggé a vége felé dobja ki az eredményét.

(#39788) blattida válasza Fandango (#39783) üzenetére


blattida
nagyúr

A giant az egyik legjobb as alkalmazás volt, de már akkor látszódott, hogy az önálló as programok leáldozóban vannak, az ma meg tudjuk, hogy mit tett aztán vele.

Viszont newman haladt tovább, jött a herd protect, aztán a reason és nagyon úgy tűnik, hogy ők is teljesen ráálltak a felhő technológiára...sajnos...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39789) ny.erno


ny.erno
tag

Sziasztok!
Én is belefutottam egy snapdo search hijackbe. A legtöbb youtubeos megoldást megpróbáltam, amivel a böngészőből kiszedik, aztán itt is írtatok egy srácnak, hogy mit csináljon vele /kb fél éve/ és írtátok, hogy a legcélszerűbb újrahúzni a rendszert. Újrahúztam és megint megjelent, pedig nem töltöttem le semmit.
Lehet, hogy az a baj, hogy a letöltéseket a D meghajtóra teszem, illetve néhány dolgot oda is telepítek, a rendszer, pedig a C-n van? Tegnap óta ez a helyzet, minden amit tegnap töltöttem le, tettem fel, azt töröltem, de ez sem segít..
Mindjárt felrobbanok.. :W

(#39790) SP4C3 válasza ny.erno (#39789) üzenetére


SP4C3
veterán

Windows reinstall, majd rögtön ezt követően egy antivírus telepítés. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39791) Rely04


Rely04
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy megéri-e lecseréli az Avast Free verzióját, Comodo Internet Security Premiumra ami ugyancsak ingyenes program. Több helyen olvastam, hogy megbízható a Comodo, és az Avast eléggé lefolytja a gépet (amit néha tapasztalok is a Lenovo Z500as laptopomon Intel i5 8GB-ram ).

Ezen kívül milyen kiegészítő programokat érdemes még használni, plusz milyen AV alternatívát ajánlotok? Akár fizetős is szóba jöhet ésszerű keretek között. A gépemet legtöbbet böngészésre (semmi veszélyes oldal), torrent, grafikai tervezésre és zene, mix készítésre használom. Előre is köszi a segítséget! :))

(#39792) sz.j válasza ny.erno (#39789) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én ezt tenném:
1. Lefuttatnám a Kaspersky Rescue Disk-et
2. A nagyon-nagyon fontos dolgokat lementeném egy teljesen üres tározóra (pl. pendrive, stb)
3. Az összes partíciót "mély törléssel"törölném
4. Majd újra raknák mindent (reinstall). (Ha van biztonsági mentés akkorról amikor még hibátlanul működött a gép, akkor reinstall helyett azt raknám vissza)

Persze neked kell eldöntened, hogy mi a legoptimálisabb megoldás neked ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39793) bobalazs válasza Khaosz55 (#39781) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Be kéne nekik küldeni elemzésre. Kínlódjon vele a Kaspersky.

(#39794) Tybee21 válasza Fandango (#39775) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Úgy tűnik az AdwCleaner megoldotta a dolgot! Köszönöm! :R

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#39795) blattida válasza Rely04 (#39791) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Azt csak Te tudhatod, hogy Megéri e a csere.
A comodo erősebb védelmet ad, ki kell próbálnod, hogy neked beválik e.
Kiegészítő védelemnek használhatod az mbam-ot, zam-ot, Hitman pro-t, esetleg mbae-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39796) daimonion


daimonion
senior tag

Így védekezhetünk a zsarolóvírusok ellen
Megelőzési tanácsok:
•Mentsünk offline, amit csak tudunk DVD-re, külső meghajtóra.
•Legyen feltelepítve a számítástechnikai eszközön (számítógép, telefon, tablet) legalább egy biztonsági szoftver. Ennek vírusleíró adatbázisát rendszeresen frissítsük, hiszen a vírusok folyamatosan változnak, így csak naprakész védelmi rendszernek van esélye a hatékony védekezésre.
•Győződjünk meg róla, hogy a biztonsági szoftverünk többrétegű védelemmel rendelkezik: hálózati (behatolás megelőző funkció), illetve fájl védelemmel (szokásos vírusvédelmi funkciók, viselkedéselemző/viselkedésfigyelő, illetve karantén és/vagy törlő funkció).
•A saját gépünkön is alkalmazzunk az anti-malware szoftvereken kívül tűzfal Ha ugyanis a ransomware programnak sikerül kicseleznie az anti-malware programot, akkor a tűzfalunk még figyelmeztethet és megakadályozhatja a kártékony szoftvert abban, hogy az úgynevezett Command and Control (C&C) szerveréhez kapcsolódva utasításokat fogadjon el a fájlok zsaroló célú kódolása érdekében.
•Állítsuk be a számítógépen a "Visszaállítási pont létrehozása" funkciót. Ez ugyan nem ad teljeskörű védelmet a vírus ellen, de a KÜRT adatmentő mérnökeinek tapasztalata szerint javítja az esélyeinket: segítségével és speciális megoldásokkal helyre lehet állítani egyes fájltípusokat a kártevő által végzett titkosítás után.
•Fedjük fel a rejtett fájlkiterjesztéseket, mert a titkosító vírus gyakran érkezik e-mailben küldött ".PDF.EXE" kiterjesztésű fájlban. A Windows alapbeállítása szerint az ismert fájlkiterjesztéseket elrejti. Ha engedélyezzük ezek megjelenítését, akkor szabad szemmel is egyszerűbben felismerhetőek lesznek a gyanús fájlok.
•A kártékony programok sokszor az operációs rendszer, a böngésző, illetve a különböző böngésző bővítmények sérülékenységeit játsszák ki, ezért ezeket is rendszeresen frissítenünk kell.
•Tiltsuk le az RDP-t (távoli asztal kapcsolatok). A cryptolocker (fájlkódoló) szoftverek gyakran RDP kapcsolatokon keresztül is fertőznek. Ha nincs szükségünk erre a funkcióra, akkor tiltsuk le.

A hálózati rendszerek védelme érdekében a legfontosabb teendők: vírusvédelem, tűzfal, szalagos mentés és a felhasználók oktatása. Szalagos mentési rendszer esetén a lementett adatokat a szalagos technológiából fakadóan a károkozó nem képes titkosítani. Jó mentési rendszer használatával nem több éves adatok vesznek el, hanem maximum az aznapi munkák. Természetesen, ehhez szigorú szabályozást kell kialakítani, amit be is kell tartani. Mindenki csak és kizárólag központi tárterületre dolgozhat (ezeket a tárterületeket menteni szükséges). Amennyiben kliensgépen tárolnak a felhasználók adatokat, azok elveszhetnek, ezért a kliensgépekről még egészséges állapotukban image mentést kell készíteni, (egy esetleges támadás esetén ez megkönnyíti és meggyorsítja a visszaállást). Amint észlelhető valamelyik gépen a fertőzés, azt azonnal el kell távolítani az informatikai hálózatból, a további fertőzések megelőzése érdekében. Megfelelő mentési eljárást kell használni (pl.: hétfőtől-péntekig inkrementális mentés, hétvégén teljes heti mentés, négyhetente havi mentés, minden havi mentés kivétele és fizikailag is biztonságos helyen való tárolása). A jó mentési rendszer önmagában elégséges egy támadás esetén minimalizálni az elvesztett adatmennyiséget.

Forrás : http://computerworld.hu/computerworld/igy-vedekezhetunk-a-zsarolovirusok-ellen.html

(#39797) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Van valakinek ötlete, hogy F-Secure Client Securityt használva miért kapcsolhat ki lassan a gép? Windows 10. Bekapcsolás és egyéb műveletek az normális sebességű.

Más vírusirtóval pedig gyorsan is kapcsol ki.

(#39798) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

ESS mellett érdmes/lehet -e még használni valamit pluszban?

Pl. Comodo Internet Security

MBAM, van a gépen, de ugye annál nincs folytonos figyelés.

(#39799) Mikulásbá válasza menledge (#39798) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyszerre 2 vírusírtó-pláne komplex-csak gondot fog okozni,plusz védelmet nem.
Inkább vedd meg a MBAM-et,az mehet minden mellett és meg is éri az árát.

(#39800) sz.j


sz.j
nagyúr

Súlyossága végett ide is beteszem:

"Az Android agyáig hatol az új mobilvírus"

Idézet a cikkből:
"Szinte kiirthatatlan, rendkívül fejlett és veszélyes trójait fedeztek fel. A Triada beépül a munkafolyamatokba, képes felhasználói jogokat szerezni, és programokat telepíteni a telefonra. Így más veszélyes malware-ket is telepít a már fertőzött készülékre."

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.