Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) honda23 válasza honda23 (#7986) üzenetére


honda23
aktív tag

Érdekes ez a Microsoft és Symantec kapcsolat...
3 win7-tel kipróbálva(sima sp1,júliusig frissített sp1 és decemberig frissített sp1) a nis2012 a conhost.exe fájlt letiltja, de az insight megbízhatónak írja.
Nevetséges...
Nis2011-től visszafele meg semmi baja a kipróbált winekkel...
Innentől kezdve ez a riasztás egy nagy kamu.
A tesztelt conhost.exe fájlok mindegyike más verzió volt.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#8002) wilburwalsh válasza polonic (#7998) üzenetére


wilburwalsh
tag

MSE 4.0 Beta és 2.1 letöltése a Softpediáról.

(#8004) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Korábban ajánlottátok itt a fórumban a Kaspersky Rescue Disk-et vírusirtáshoz. Azóta használtam is többször, de most belefutottam valamibe, amit nem értek..
Egy rendszerwinyót (SSD-t) akarnék vele szkennelni, mert szinte biztos, hogy vírusos, de nem tudom, mert (most jön az érdekes rész!) blokkolja a live kaspersky-t is, legalábbis nekem nagyon így tűnik.. Amint betöltődik a scanner, azt a hibaüzit kapom, hogy az adatbázis megsérült, frissítsem. Igen ám, csak a frissítő sem jut tovább 60kb letöltésénél, mert ott, és mindig pont ugyanott fájlműveleti hibát ír. Próbáltam CD-ről és USB-ről egyaránt, sőt újra letöltöttem és kiírtam az egészet, semmi változás. (Ha 15x nem próbáltam, akkor egyszer sem)
VISZONT! Ha nem kötöm be azt az SSD-t, hanem rádugok bármilyen winyót, akkor működik! Ebből nekem az jön le, hogy az az SSD blokkolja a kaspersky scannert.
Vagy a scanner nincs jóban az SSD-kkel, más tippem már tényleg nincs...

Mit tudnék tenni vele? :F :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8005) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
3 nappal ezelőtt felraktam F-secure IS 12 , nagyon sokan ajánlották hogy jó lett a program . gondoltam kipróbálom :) Feltelepítés újra húzót WIN 7 64 b ( adatlapomon a gépem paraméterei ) ( 60 MB internettel ) ( nehogy valami gebasz legyen ) . program gyorsan felkuszott a gépre , frissítés rendben . Használat programok , képek ,filmek Stb megnyitása oké nincs lassulás : ) Internet Firefox böngésző a startlap , fórumok , youtube , szakadozva jöttek be , volt olyan lap amit meg sem nyitott . Gondoltam hátha a Google Chrome jobb lesz egy hangyafasznyival :( Teljes rendszervizsgálatnál minden rosszabb lett ( internet , programok megnyitása , ( az egész gép rakás szar lett ) Ma veszem is le ,elég volt :( Ez csak az én tapasztalatom Nálam így működik a f-secure sajnos ,pedig bejönne a program , mint tudásra , külalakra ,de ez van . :W

(#8006) honda23


honda23
aktív tag

Az eredeti MSDN win7 ultimate sp1 is megbukott.
Tehát a NIS2012 a conhost.exe fájlra tévesen jelez be.
Ha a system32 könyvárban van a fájl, akkor nem vírus, insight-on is simán átmegy, csak valami miatt letiljtja a védelem(norton hiba lehet, de a rendszer így is megy tökéletesen).
4 féle win7-tel kipróbálva, téves riasztás.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#8007) BigManus válasza honda23 (#8006) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem értelek, de komolyan...
Már előzőleg is látszott, hogy neked a NIS nem válik be.
Tehát cseréld le másra, vannak nagyon jó biztonsági programok.
Telepítgetsz teljesen feleslegesen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8008) honda23 válasza BigManus (#8007) üzenetére


honda23
aktív tag

A NIS nekem nagyon is bevált.
Most álltam át teljesen xp sp3-ról és sima win7-ről win7 sp1-re és itt jött elő ez a hiba.
Eszem ágában nincs egy olyan programot lecserélni, amivel 7 éve soha semmi bajom nem volt, kivéve a mostani esetet.
Csak arra akartam kitérni, hogy a Microsoft és a Symanctec kapcsolata számomra elég kiábrándító, ha több, mint egy éves hibáról beszélünk...
Telepítgetek teljesen feleslegesen, mert most ráérek.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#8009) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#8004) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Van ötletetek erre a live kaspersky-t is blokkoló vírusra? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8010) BigManus válasza A_ScHuLcZ (#8009) üzenetére


BigManus
addikt

Hosts fájlt megnézted már?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8011) A_ScHuLcZ válasza BigManus (#8010) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Még nem, de megnézem. Bár egy host fájl nem tudja tönkretenni a live kaspersky meglévő adatbázisát, max forgalmat blokkol, azt is ugye csak akkor, ha az aktuális oprendszer fut.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8012) BigManus válasza A_ScHuLcZ (#8011) üzenetére


BigManus
addikt

Azt nem tudja tönkretenni, de ha nem tud csatlakozni a szerverhez az okozhat problémát.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8013) PapauZ válasza honda23 (#8008) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Hello,

ide küld el a Symantecnek a problémás fájlt: https://submit.symantec.com/false_positive/
Kevesebb, mint egy nap alatt szoktak válaszolni, és a következő vírusadatbázis frissítésben már általában javítják is, max a 2.ban :).

(#8014) A_ScHuLcZ válasza BigManus (#8012) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tud csatlakozni, csak mindig 60kb letöltése után fájlhozzáféréses hibát dob.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8015) BigManus válasza A_ScHuLcZ (#8014) üzenetére


BigManus
addikt

Értem. Hosts fájl?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8016) A_ScHuLcZ válasza BigManus (#8015) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Rendben van, ennyi áll csak benne:
127.0.01 kavrescue.gentoo kavrescue localhost

Ez gondolom normális, más pedig nincs benne.

Most az a legújabb ötletem, hogy felbootolom minden tároló nélkül az irtót, majd utólag csatlakoztatom usb-n keresztül az SSD-t, és úgy szkennelem. Csak még nem jöttem rá hogy kell mountolni, hogy oda is kerüljön, ezzel szórakozok most, gentoo fórumokat olvasgatok.
Ami érdekes, hogy azt írja, adatbázis meghibásodva 18 órája. És tényleg, akkor próbáltam legelőször az SSD-t vizsgálni. De ezt egy live rendszer honnan tudja? Különösen, ha azóta már írtam újra egy live CD-t, és most azzal próbálkozom. Fura. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8017) wilburwalsh válasza A_ScHuLcZ (#8016) üzenetére


wilburwalsh
tag

A Kaspersky Rescue Disk más vinyókkal működött nálad, a Rescue Disken lévő hosts fájl pedig nem változik - ergo nem az a hiba oka.

Hardware and software requirements to install Kaspersky Rescue Disk 10.
Peculiarities of Kaspersky Rescue Disk 10 databases update on computers with drives of small capacity. Az SSD-n mennyi szabad hely van, illetve milyen fájlrendszer van rajta? Esetleg lehetne még vmi SSD-vel kapcsolatos driverhiba is a Rescue Disknél.

Where do the service files reside during work of Kaspersky Rescue Disk 10? A vinyódra rakott mappákból tudja, hogy miket csinált a Rescue Disk. Ezeket a mappákat, fájlokat rendesen létrehozza nálad? Létrehozza őket az SSD-n is, ha csak azt kötöd be?

(#8018) wilburwalsh válasza A_ScHuLcZ (#8016) üzenetére


wilburwalsh
tag

,,Thus, the full path to service files is the following: C:/Kaspersky Rescue Disk 10.0.

Antivirus databases of Kaspersky Rescue Disk 10 are located in the folder bases_rd."

Próbáld meg a bases_rd mappa tartalmát vagy az egész mappát letörölni a vinyódról.

Ha nincs olyan cuccod, ami kéne (pl. karanténozott fájlok), akkor pedig az egész Kaspersky Rescue Disk 10.0 mappát szedd le.

(#8019) L7wy


L7wy
őstag

X-ray; vírusküldés több AV gyártónak.

Kicseréltem a linket a fejlesztőére, mert az előző elég sok "piszkos" dolgot is tartalmazott.

[ Módosította: stevve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8020) polonic válasza L7wy (#8019) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, hogy ilyen oldalt szabad-e linkelni.
Még akkor sem, ha konkrétan nem a mocskos dolgokra mutat a link.

Szólok is a modkerben.

(#8021) motacilo válasza L7wy (#8019) üzenetére


motacilo
aktív tag

Nem rossz program, ha tényleg jól működik! Bár az oldal érdekes :F , amit linkeltél!
De mi köze a röntgenhez? :)

[ Szerkesztve ]

(#8022) Szellem. válasza L7wy (#8019) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem rossz cucc!
Érdemes volt betenni. Itt a lényeges, hogy reagálnak e rá a víruskereső gyártók?

(#8023) A_ScHuLcZ válasza wilburwalsh (#8018) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ott a pont, a létrehozott fájlokkal volt a baj, nem fért hozzá az adatbázishoz, következésképp frissíteni sem tudta. És ami a poén, vírus sem volt rajta..
Helyrehoztam a mappa jogosultságait, kapott egy scandisket, majd utána már törölhető volt az egész, és ezután gond nélkül végig tudtam scannelni, vírust nem talált.

Köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8024) Visormail


Visormail
addikt

Tud valaki linkelni az agnitum outpost security suite free-ből offline installert? Kerestem de nem találtam, 32 és 64 bites is kellene.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#8025) Fire/SOUL/CD válasza Visormail (#8024) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] ha a letöltést választod (mindegy, hogy x86 vagy x64), akkor a megjelenő letöltőoldalon lesz egy direct download now lehetőség, használd. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8026) Visormail válasza Fire/SOUL/CD (#8025) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz szuper.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#8027) Butcher-HUN válasza L7wy (#8019) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Funkcióinalásban azt tudja mint a JottiQ ? :U :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8028) szabz


szabz
tag

Üdv Mindenkinek!

Asus e35m1 pro gépem van 8gb rammal. Csak netezni és torrentezni használom, igazából veszélyes oldalakat nem nézek, csak fórumokat és közösségi oldalakat, webshopokat, meg a levelezésem persze.

Ezekhez keresek vmi védelmet, ha tudnátok vmi praktikusat javasolni.... nem csak ingyenesben gondolkodom. Persze túlsokat nem fizetnék érte a viper nél most van kupon akció..pl

ja és win7 64 bit

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#8029) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Eddig az Avast+Comodo párost használtam, mivel a FREE megoldásokat részesítem előnyben:)

De milyen lehet a Comodo antivírus része?
Érdemes lecserélnem az Avastot?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8030) L7wy válasza Butcher-HUN (#8027) üzenetére


L7wy
őstag

Nem ismerem JottiQ-t, de szerintem az más, ahogy videókból láttam. Ez az X-ray az AV gyártóknak küldi el, és a választ is fogadja (ha jól láttam), és képes VT-vel is megvizsgáltatni a fájlt (hogy megelőzze a felesleges beküldéseket).

(#8021) motacilo
Hát a röntgen is átvizsgál, meg ez is :D

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8031) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Érdekességként gondoltam ide íróm elég kemény évet kezdett a Facebook. Csak úgy hemzseg a kártevőtől: spames postok, vírusos linkek és így tovább. Hiába teszek ki figyelmeztető postot hogy vigyázat a felhasználók el tekintenek e felől és kattintgatnak ide oda és sírnak hogy vírus fertőzöttek lettek. :o A legtöbb vírusirtó nem is detektálja mint sem blokkolná ezeket. Itt tényleg a felhasználón múlik minden. Sorban látom ahogy fertőzik megy egymást és ismerőseiket. A Facebook miért nem figyel fel erre és tesz érte!? :U

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8032) Fire/SOUL/CD válasza Butcher-HUN (#8031) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert xarnak a biztonságra, amíg a reklámokból lesznek/lettek dollár milliárdosok... [link]
Jobb lenne, ha most azok a töketlen EU huszárok, akik az Opera hisztijének nyomán azt meg tudták lépni, hogy a W7-be böngészőválasztó bekerüljön, akkor most fognák aztán letiltanák a faxbuk-ot a francba az EU-s államokban, mert valóban az a nagy harci helyzet, hogy egy veszélyes oldal, ahol hemzsegnek cyberbűnözők, meg az alkotásik is. :W

A közröhej tárgyát képezi, hogy a kergetőkben külön facebook védelmi modulokat építenek be, és senki nem tudja megregulázni a FB fejlesztőket, vagy a céget...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8033) AmigaFan válasza Fire/SOUL/CD (#8032) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Egyet értek teljesen, bár betiltani úgy sem fogják, de legalább köteleznék valami védelemre az egész Facebook-ot.

Amiga Forever...

(#8034) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#8032) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ebben egyetértünk. Elég szomorú, hogy bizonyos oldalaknak nem lehet gátatszabni.
Egyébként itt egy kis tényfeltáró videó:
[link]

(#8035) L7wy válasza Butcher-HUN (#8031) üzenetére


L7wy
őstag

Bitdefender safego
Norton Safe Web
Nem tudom mennyire hatásosak, de nálam safego már fogott pár dolgot.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8036) Butcher-HUN válasza L7wy (#8035) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszi az infót! BD safego-t már használtam anno mikor a BD IS 2012 teszteltem. Nem emlékszek rá hogy fogott volna kártevőt, mivel én nem kattintok össze vissza :) KIS 2012 használok ami elvileg tartalmaz " social netwrok protection " :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8037) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Tudnátok ajánlani olyan vírusirtót, ami gyengébb gépen sem okoz lassulást? Most Nod32 5-ös van fent de iszonyúan megfogja a gépet indulásnál.

[ Szerkesztve ]

(#8038) Butcher-HUN válasza ToBeY (#8037) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Üdv! Több infót is leírhattál volna a gép paramétereiről. Milyen internet kapcsolattal rendelkezel? Ingyenes verzióból a Panda Cloud amit szinte észre sem lehet venni. Viszont ebben nincs tűzfal így vagy a Win falát használod ami XP-nél nem a legjobb legalábbis a sok szaki itt mindig ezt írja mivel sérülékenyebb rendszer mint pl a Win 7. Tehát oda külön fel kell tenned tűzfalat pl: Comodo FW, PCtools FW, ZoneAlarm FW ( ezek mind ingyenesek ) Fizetős verziók közül megpróbálhatod a SecureAnywhere Complete 2012 Ez tartalmaz tűzfalat így nem kell külön tűzfalat vadászni, de a tesztek alapján gyengébben teljesít a Panda Cloud-nál. Ezek jutottak így a fejembe amikről tudom hogy kevés erőforrást igényelnek. Természetesen majd az igazi szakik biztos kiegészítik majd. ;) :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8039) ToBeY válasza Butcher-HUN (#8038) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Régi 3000+ AMD 2Ghz 1GB DDR 80mbites net.Tűzfalnak eddig is a win7 saját tűzfalát használtam.
Az új norton antivirus 2012 mennyire jó?Mert régebben azt használtam,és arról váltottam nod32-re mert nagyon fogta a gépet anno az is.

(#8040) dnsi válasza Butcher-HUN (#8038) üzenetére


dnsi
aktív tag

SecureAnywhere Complete mikor próbáltam nem tartalmazott falat.

(#8041) TFSi válasza ToBeY (#8039) üzenetére


TFSi
őstag

A NOD32 5 valószínűleg azért fogja a géped az indulás első 5-10 percében, mert be van állítva a rendszerindítási fájlvizsgálat, sztem először nézz szét tüzetesebben a beállítások között.

A Panda Cloud Free tényleg egy jó megoldás és a védelmi is rendben van, a Norton annyival tud többet, hogy a fertőzött gépet nagyobb hatékonysággal állítja vissza eredeti állapotába.

Érdemes próbálkozni, bár én a Panda/Norton melett gondolkodnék. Az AVG AV 2012 Free is egészen jó mostanság.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8042) ToBeY válasza TFSi (#8041) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ezt hol tudom kikapcsolni?Hát ha az tényleg segítene!

(#8043) Mosanke válasza ToBeY (#8042) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ha jól emlékszem akkor valahol a 'Feladat ütemező'-ben lehet Ki/Be kapcsolni.

(#8044) Butcher-HUN válasza dnsi (#8040) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Pedig itt fel van tünetve :U [link]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8045) HZoli87 válasza Butcher-HUN (#8044) üzenetére


HZoli87
veterán

(#8046) Butcher-HUN válasza HZoli87 (#8045) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszönöm a pontosítást! :R Mondjuk azért elég tré hogy nem írják oda hogy nem váltja ki a Win 7 falát ez eléggé félrevezető :(((

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#8047) riki


riki
senior tag

Javították az Mse 4 béta motorját 4.0.1113.0

(#8048) motacilo


motacilo
aktív tag

Ki mit tud erről:
Dr. Web Security Space
Használta esetleg és milyen tapasztalatai voltak?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#8049) wilburwalsh válasza Butcher-HUN (#8046) üzenetére


wilburwalsh
tag

Tényleg elég átb*szósan tüntették fel a tűzfallal kapcsolatos dolgokat a weblapjukon: a kép alatt tűzfalat írnak, a részletesebb szövegeknél pedig tűzfal és hálózati kapcsolatok monitorozására szolgáló eszközt. :( Utánaolvastam, és valóban nincs különálló tűzfala, hanem csak a Win falát tuningolták meg, mint a Trend Micro. Számomra ez nem igazán szimpatikus megoldás.

(#8050) dnsi válasza wilburwalsh (#8049) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nekem se szimpatikus pont ez miatt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.