Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Szellem. válasza Cs1csó (#74000) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megnéztem a kaspersky.com oldalt és már ott is az új termékek szerepelnek.
A mai gyöngyszem az Edge fordítójától származik. Beszartam a nevetéstől:

Feltűnik a név? :D :D :D

(#74002) Cs1csó válasza Szellem. (#74001) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hát ez a Jenő! :C

(#74003) ledgeri válasza Krystal_s (#73999) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocs, azt tényleg kifejthettem volna jobbann, hogy mire gonolok csupazöld alatt: mind a kettő arra van, hogy egy másik program fájljait nyissa meg, és módosítsa, vagy nyerjen ki adatot. ilyesmiket gonoszságok is csinálnak, így ez benne lehet, a hoopá ez ilyesféle,szóval lehet rossz pakliban a defender részéről. A Te miért nem kérdez-edre ez nem váasz, csak kb válasz a miért töröl-re...

Hogy miért off, részemről? Nem direktben a kérdésedre a válasz, és nem a vírusírtó defender sajátosségia világít rá, hanem az általa észlelt olyasmi kódra, ami úgy működik mint ahogy kártevők nagy része!
Ez is ezért off

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#74004) riki válasza Mikulásbá (#73988) üzenetére


riki
senior tag

Valóban jó védelem, én is használom a játékos gépen, de nekem most igazán az AhnLab V3 lite +Heimdal Thor Agent páros viszi a prímet. AdGuard böngésző védelemmel kiegészítve. Erőforrás igény minimális ,az A10-es proci alapjáraton csak malmozik. :U

[ Szerkesztve ]

(#74005) Szellem. válasza riki (#74004) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És melyiket használod a játkos gépen és miért?
Én épp infót vadászok, hogy lenne e előrelépés, ha váltanék a Norton306 for Gamers kiadásra a Kaspersky helyett.

(#74006) Krystal_s válasza riki (#74004) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, az AhnLab önmagában nem elég? Te miért használsz mellé Heimdal-t is? Vagy az utóbbi nem valósidejű védelem?

(#74007) riki válasza Szellem. (#74005) üzenetére


riki
senior tag

Most a 360 fut éppen, 180 napos promóban. I5 8 gener proci ,32 gigával megtámogatva ,észre sem veszi .Én csak Wot -tal tolom, ott kifogástalan. Eddig Kaspyt használtam, annál lényegesen erőforrás kímélőbb. Egy mondatban, jó. Most mondhanám ,a német Chip magazin szerint a legjobb , a kővetkező a Totál, ami az értékelés objektivitásáról mindent elárul. Ki kell próbálni, most is van 90 napos promo. :U

(#74008) riki válasza Krystal_s (#74006) üzenetére


riki
senior tag

Szia.
Igen , elég lenne önmagában is, de mivel tudomásom szerint a Heimdalt etikus hekkerek alapították / Lylx lehet megcáfol / másodlagos védelemnek használom . Blokkolt már magyar oldalakat meglepetésemre /pld.Shopmánia,mp4bolt / több rétegű védelem, rezidens, de nem zavarják egymást az AhnLabbal . Van magyar forgalmazója. Most volt 1 éves promo, lehet ,hogy még él.

[ Szerkesztve ]

(#74009) Mikulásbá válasza riki (#74008) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem hétköznapi egyszerű usernek ez már túlzás. Mármint plusz védelemnek feltenni egy sima otthoni gépre. A nagy neves cégek védelmei elégnek kell lennie, abban is sok, több rétegű védelmi vonal van. Emberi hülyeség pedig semmi nem fog megvédeni.

[ Szerkesztve ]

(#74010) UserX válasza Mikulásbá (#74009) üzenetére


UserX
őstag

+1
Én - amíg ki nem gyógyítottak a paranoiából elektrosokkal :DDD - évekig használtam ESET + MBAM (LT) + Outpost védelmet. Kísérleteztem a Heimdal-al is, de sohasem fogott semmit... :DDD
Most F-Secure van és ennyi, de tökéletesen elég!!!

(#74011) Zsombe válasza riki (#74007) üzenetére


Zsombe
senior tag

Hol lehet beszerezni a 90 napos promot?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#74012) Mikulásbá válasza UserX (#74010) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már az is paranoia, hogy a nagy gépemre a vállalati F-Secure Client Security-t tettem fel-de érdekelt, milyen, mennyire fogja a gépet, stb. a Safe-hez képest. szerencsére semmi gond, nem veszek észre semmit, eleinte a tűzfal szabályokat kellett beállítani neki. Elég erős a gépem, egy védelem sem fogná meg szerintem, de akkor is izgatott, milyen.

(#74013) gregory91 válasza UserX (#74010) üzenetére


gregory91
senior tag

"évekig használtam ESET + MBAM (LT) + Outpost védelmet."
3 valósvédelmet tettél a gépedre? Really??? :Y :F

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#74014) janes1976


janes1976
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy olvastam azt, hogy az F-secure 2 zsarolóvírus mintát is figyelmen kívül hagyott a legutóbbi teszt során. Mennyire kell aggódni? Nyilván nem szeretne az ember semmi ilyen finomságot beszopni. Eléggé lehúzzák a friss külföldi tesztekben. Ennek van vmi alapja is, vagy csak a lóvé miatt van? Fizetnek a jó eredményekért, erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#74015) Szellem. válasza gregory91 (#74013) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Eset valós, MBAM kereső volt, az Outpost meg tűzfal. Ebből egy volt valódi real time védelem az Eset.

(#74016) Szellem. válasza janes1976 (#74014) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ne foglalkozz vele. Ezek a testek olvasni jók, de következtetést levonni nem.
Nem fogsz ilyen kártevőkkel találkozni, ha nem vagy figyelmetlen. Amúgy pedig nincs 100%-os védelem, tehát bármilyen termék mellett be lehet kapni valami, ha az ember "hülye". :R

(#74017) Cs1csó válasza janes1976 (#74014) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocs, de egyik védelemre sem szabad 100%-ban rábíznod magad. A krach bármikor beüthet erre kell készülni:
- van a pótolhatatlan adataidról vagy akár az egész rendszerről mentésed? Ha nincs akkor minimum a pótolhatatlanokról legyen egy külső offline HDD-re mentésed amit csak adatmásolás időtartamára dugj a gépre. Ez az adatvédelem MINIMUMA. Azt se feledd, hogy ezzel akár egy mechanikai meghibásodást is ki tudsz védeni nem csak a zsarolóvírusok fenyegetik az adataidat hanem számos egyéb veszély is van, én személy szerint attól jobban tartok, hogy egyszer csak pikk-pakk és meghal egy HDD-m.

(#74018) Szellem. válasza riki (#74007) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én a jelenlegi 21.9-et sem veszem észre a gépen, így nem igazán ez motivált volna a cserében, hanem külön a Norton Game Módja, de ahogy olvasom bullshit.

(#74019) Cs1csó válasza Szellem. (#74018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minden amire odaírják legyen az szék, vagy vírusírtó, hogy "gamer" az bullshit. :DDD

Még egy egérnél is ami fontos: minőségi mikrokapcsolók, minőségi szenzor, minőségi burkolat (nem kopik, nem hámlik, nem recseg - jó összeszerelés) jól csúszó talpak stb.

Amúgy én is el tudok csábulni mert valljuk be jól hangzik és jól is néz ki, főleg jó nagy piros betűkkel, hogy GÉMER!

(#74020) Szellem. válasza Cs1csó (#74019) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Még egy egérnél is ami fontos: minőségi mikrokapcsolók, minőségi szenzor, minőségi burkolat (nem kopik, nem hámlik, nem recseg - jó összeszerelés) jól csúszó talpak stb.

Na, ezt inkább ne vitassuk. A gamer és sima egér között bőven van különbség. Nem csak az árában.
Ahogy a Noblechair székem esetében is bőven van különbség egy sima főnöki székhez képest.

Elcsàbulni èn is el tudok. Nem is kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#74021) Cs1csó válasza Szellem. (#74020) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#74022) Imi1981


Imi1981
veterán

Olyan sokat írtatok Norton termékekről gondoltam kipróbálom a próbaverziót. Hát itt még azt se lehet normálisan! Regisztráltam Google fiókkal mert máshogy egyszerűen nem sikerült de próbaverzióhoz is kártyaadatokat kér! Na itt hagytam abba. Ha nem hagyja kipróbálni kártyaadatok nélkül akkor inkább nem próbálom ki a mindössze 7 nap próbaverziót. Régen nem ilyen volt ez se. Tök kíváncsi lettem volna rá de utálom az ilyet. Kaspersky-t is megvettem mert ki tudtam próbálni rendesen előtte és nem kártyaadatokkat kért egyből! Nem is tudom van e még 1 ilyen vírusirtó cég ahol egyből ezzel kezdenek.

Na mindegy ha lenyugszok lehet mégis teszek vele egy próbát. Harmadik gépemre jó lenne.

(#74023) Mikulásbá válasza Imi1981 (#74022) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell tőle parázni, én is megadtam mindent, pedig megvettem a kulcsot. Az a megújításhoz kellene majd, de azt célszerű kikapcsolni azonnal.

(#74024) Imi1981 válasza Mikulásbá (#74023) üzenetére


Imi1981
veterán

30 napos próbaverzió nincs véletlenül valahol? Ez a 7 nap nagyon kevés. Egyszerű lemondani? Ha tetszik lehet megveszem harmadik gépemre de 7 nap alatt kitapasztalni hát nem is tudom.

(#74025) ƵøŁĭ válasza janes1976 (#74014) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Tökéletes védelemet fölösleges keresni. A Kaspersky moduljait is ki tudtam kapcsoltatni egy kártevővel :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#74026) ƵøŁĭ válasza riki (#74008) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ahnlabot felejtsd el egyenlőre. Nem erre a piacra fókuszálnak, illetve technológiai szempontból Avira sokat ad a Thronak, így jobban jársz vele. Mondjuk nem egy nagy termék egyenlőre.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#74027) gregory91 válasza Szellem. (#74015) üzenetére


gregory91
senior tag

MBAM fizetős verziója valós védelmű,Outpost-nak nemcsak tűzfala van/volt.Innen jött az a gondolat.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#74028) Mikulásbá válasza Imi1981 (#74024) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Most akciósan 3800 Ft, szerintem ennyit simán megér, egy gépet nyugodtan rá lehet bízni.
Mindig a legjobbak közt volt a Norton-most is.
Én kb. 2 perc alatt döntöttem, hogy bevállalom. :B

(#74029) Szellem. válasza gregory91 (#74027) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igen, valós idejű, de kikapcsolható és mellé fel lehetett telepíteni mást is és régen nem AV-nak volt titulálva a termék. Ma már ez megváltozott.
Amikor a kolléga beszélt, az a "régi" idők focija volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#74030) riki


riki
senior tag

Többen kértétek Norton 360 90 nap : [link]
Heimdal 1 év [link] Remélem még működik.
Szép napot mindenkinek. :U

[ Szerkesztve ]

(#74031) Mikulásbá válasza riki (#74030) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:R

(#74032) Imi1981 válasza riki (#74030) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszönjük! :R
Végre nem kell kártyaadatokat megadni. Így is lehet. Ez amúgy a legújabb programverzió ?

Mikulásbá kösz! Na így most ki tudom próbálni . Erre nem számítottam , hogy pont most lesz ilyen lehetőség . Igen magyarul települt .

[ Szerkesztve ]

(#74033) Mikulásbá válasza Imi1981 (#74032) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nem, frissülni fog arra.
(magyarul települt?)

[ Szerkesztve ]

(#74034) Imi1981 válasza Mikulásbá (#74033) üzenetére


Imi1981
veterán

Magyarul települt. Így elsőre az Intel nuc mini pc-t mintha jobban fogná picivel mint a kaspersky . De ez most így elsőre érezhető. Lehet később mikor már lefutottatok egy két vizsgálatot jobb lesz. A böngésző bővítmény nem települt és eror jött be a Chromeba. Lehet külön a Chrome áruházból kell telepíteni és akkor jó lesz.

(#74035) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Bocs a kérdésért, mert nem teljesen ide tartozik. Tegnap a freemail-es fiókomba próbáltak belépni idegenek, vélhetően adathalász vagy más ártó szándékkal. Kérdésem az az lenne, hogy a viruskereső az észreveszi az ilyen szándékot? Nem volt megnyitva az a freemail-es fiók, de később kaptam egy figyelmeztető email-t a másik, biztonságinak megadott emailemre.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#74036) májkimiki válasza Jenne (#74035) üzenetére


májkimiki
őstag

Jelszó csere és kétfaktoros bejelentkezés beállítása ilyen esetben az első teendő!!
Vagyis, Te újra beállítassz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#74037) ƵøŁĭ válasza májkimiki (#74036) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Továbbá ne használd ezt az email szolgáltatót, mert kegyetlen rossz.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#74038) májkimiki válasza ƵøŁĭ (#74037) üzenetére


májkimiki
őstag

A Freemail-t legalább 8-9 éve elhagytam. :K

(#74039) Atish19 válasza Jenne (#74035) üzenetére


Atish19
őstag

Váltsd le minél előbb ahogy a többiek is javasolták. Nagy macera, de később sok fejfájástól kímélheted meg magad. Csak ne citromail vagy vipmail-re :DDD

(#74040) Jenne


Jenne
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :R
Én sem használom a free,ail-t már jó ideje, csak megvan még de eddig nem töröltem. A biztonsági mail-re (gmail) jött a figyelmeztetés.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#74041) riki válasza Jenne (#74035) üzenetére


riki
senior tag

Hát igen. Szerencsétlenek folyamatos támadás alatt állnak. Ha ,megnézed a fórumát ,mindíg kiteszik a támadó ip címét. Én a Vivaldi levelező kliensét használom ,mindig üres a fiókom ,de lelépni nem tudok mert szükségem van rá ,egyéb okok miatt. Minden mail szolgáltatót támadnak több kevesebb sikerrel ,szinte nincs kivétel. Áthatolhatatlan fal nincs. A leányom 10 évesen feltörte az anyja fiókját. Ezzel meg is alapozta a mai hivatását. Ez van. :U

[ Szerkesztve ]

(#74042) Szellem. válasza Imi1981 (#74034) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Várjuk a beszámolót és az összehasonlítást. :)

(#74043) Imi1981 válasza Szellem. (#74042) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem vagyok egy nagy tesztelő de nem rossz. Még azért barátkozni kell vele. Összességében eddig a kaspersky jobban tetszik de ez is jó . Nem érzem ezen a kis mini pc-n , hogy könnyebb lenne mint a kaspersky de végülis így ennyi idő után kb ugyan annyira minimálisan fogja a gépet (defendernél kevésbé) mindkettő. Telepítéskor kihagytam a fiók létrehozását és így utólag nem tud csatlakozni a Norton szerverhez ! Ezt nem tudom miért van ezért gondoltam újratelepítem de másodjára már nem engedte a 90 napot mert már használtam ! 😄
Most vissza állítom a gépet Norton előttre macrium reflectel és úgy próbálom újratelepíteni és telepítés elején mikor kéri hogy hozzak létre fiókot akkor megcsinálom .

(#74044) Szellem. válasza Imi1981 (#74043) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Èn is kipróbàlram, de a 21.9-es K.Standard- nàl jobban fogta a gèpet. Szken megvolt, többszöri restart megvolt.
Ès amúgy sem tudtam megbaràtkozni vele. Sosem kedveltem a Norton termèkeket. Vèdelemben nem rosszak, de a cèg ami a program mögött van az nekem nem szimpatikus. Illetve ennyit a mai próbàm alapjàn a tesztcégek eredményeiről.

[ Szerkesztve ]

(#74045) Dumi86


Dumi86
senior tag

Valaki nem tud esetleg valami okosságot F-Secure Safehez vagy Totalhoz? :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74046) Imi1981 válasza Szellem. (#74044) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem is kicsit jobban fogja a gépet mint a kaspersky standard csak nem akartam egyből ezzel kezdeni . Na ujratelepítettem de valamiért nem tud csatlakozni [kép] . Nem értem a dolgot miért nem . Szerintem egy kicsit bugos ez a része . Még próbálkozok vele kicsit azt meglátom. Lehet kipróbálok valami mást amit még nem használtam vagy nagyon régen használtam.

F-secure olyan rosszul szerepel sok teszten hogy elbizonytalanít pedig az tök jól működött nagy gépemen. Nem tudom már mit higgyek.

[ Szerkesztve ]

(#74047) Szellem. válasza Imi1981 (#74046) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az F-Secure milyen teszteken szerepel rosszul? Egy kiváló védelem. Nem fogja a gépet semmilyen tekintetben.
Egy tesztet linkeltem be jó pàr napja de az is javítva lett ahogy elnézem mert visszanèztem az av-tests oldalàt ès az utóbbi tesztekben mindenhol 10 pontot kapott.
Semmi baj azzal a termèkkel. Kaspersky mellett mèg az a nagy kedvencem. Nyugodtan hasznàlhatod.

Felejtsd el a tesztelő cégeket. Nem adnak valós képet.
Mindenképpen azt a terméket használd, ami nem lassít és nem okoz semmilyen problémát!

[ Szerkesztve ]

(#74048) snakebait válasza Atish19 (#74039) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem van egy Citromail - es fiókom, tulajdonképpen nem használom semmire sem. Most kaptam egy emailt, hogy 14 nao múlva zárolják és megszűntetik a fiókom ha nem fizetek elő. Ez meg már mi? Fizetni email fiókért? Tuti nem fizetek elő, le$arom, van másik három, csak az a gond, hogy itt az itcafe fórumon ezzel a citromailes fiókkal vagyok regisztrálva. Most azt nem tudom ha megszűnik a fiók akkor mi lesz az itteni regisztrációmmal? Tudja valaki? Meg mikor kértem értesítést emailban valamely hozzászólásról mindig oda jöttek a levelek. :F

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#74049) Imi1981 válasza Szellem. (#74047) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor az f-secure próbálom meg ezen a kis gépen. Tényleg összezavarnak a tesztek. Fő gépemen hagyom a kaspersky standard-ot mert nagyon elégedett vagyok vele. Meg ugye azt meg is vettem. Ezen a kis Intel NUC mini PC-n próbálgatok pár vírusírtót mert érdekelnek a nagy PC-n meg szintén kaspersky standard van ( 3 gépes licenc volt amiből 1 haveré akivel együtt vettük). Bitdefender valahogy nem érdekel meg arra szinte mindenki azt mondja fogja a gépet más meg nagyon eszembe se jut amit még nem próbáltam. Vipre de az Magyarországon nincs is ha jól tudom.

(#74050) Mikulásbá válasza Imi1981 (#74046) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem is volt ilyen, de addig nyomkodtam az újra gombot, hogy beugrott-na meg érdemes fiókot csinálni, bejelentkezni.
Amúgy szerintem egyáltalán nem fogja a gépet, én így látom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.