Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Többszöri gondolkodás után arra jutottm,hogy ide vág a problémám.
Van otthon egy számítógépem(meg még sokminden más,de nem fontos),ami egy router mögül kap internetet.
Semmi bajom nem volt az otthoni nettel,de mostanában csak ezen a sz. gépen néha elmegy a net majd visszajön.Magától.Miközben elmegy,telefonon volt internet a wifin és a repeater-re kötött tv-én is.
->számítógépen van a hiba.
Lefuttattam a S&D,malware....,avastot is.Találtak egy kettő kártevőt,de azóta is ua a probléma.

Kipróbáltam wifire kötni a sz.gépet,de a probléma ua.

Ma is próbálgattam kideríteni mi lehet a hiba,de sehol nem volt net.Router restart segített,így mindenhol jó.
Nem mondom magam analfabétának,de már idegesít a hiba és nem tudom tovább szűkíteni a hibát.Én vírusnak gondoltam máig.

Valami ötlettet tudnátok mondani?

(#22002) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Két vírusirtó között őrlődöm:

[link]
[link]

A Kaspersky is szóba jöhetett volna, de olvastam, hogy mostanság vannak vele problémák.
Remélem a promók még élnek. A kettő közül melyik az ajánlott (jobb). Fontos szempont az online bankolás. A licensek azok több gépes vásárlás esetén, hogy működnék? Különböző kulcsot kap, mindegyik license? Ha pl. nekem most csak egy licensre van szükségem, és a másikra fél év múlva, akkor is ugyanúgy megmarad az egy évem, vagy ezeket egyszerre lehet csak felhasználni? Nem volt még ilyen több licenses megrendelésem, azért kérdezem.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#22003) micafighter válasza grabber (#22001) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én a helyedben lementeném a gépet és ujratelepiteném a wint. Ha ugy se jo akkor hardware hiba. De lehet lesz valakinek jobb ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#22004) micafighter válasza bajtokarpi (#22002) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mindkettő jó vétel olyan áron. Én a kettő közül a webrootot választanám a fürgesége miatt, ott pedig egyértelműen a complete a legjobb ár érték arányban. Sajnos 1 kulcsot kapsz amit több gépen is aktiválhatsz (pl webroot complete 5 gépen mehet egyidejüleg) de az első aktiválástól kezd el ketyegni. Megmondom öszintén 30$ a complete annyiért szerintem egy gépre is megéri, a többit meg bónusznak veszem

(#22005) mrszitya válasza blattida (#21997) üzenetére


mrszitya
senior tag

A CIS problémámról:

Nem biztonsági incidensem volt vele, nyugalom. (Ezt a többieknek mondom => Sam67, micafighter.) :)

Kíváncsi voltam, milyen az új 6-os változat, gondolkoztam hogy esetleg felrakom egyedüli védelemnek.
Sajna azonban, valamiért a telepítése után nem sokkal "el kezdte fagyasztani" önmagát, meg a Windowst is (Win8 x86), amit nem sikerült orvosolnom, sőt egy újraindítást követően már a guija sem volt hajlandó betöltődni. Hiába játszottam a beállításaival, resetelésével, a profilokkal. Az újratelepítése sem segített.
Utána az eltávolítás sem volt zökkenőmentes (kellett hozzá a gyári eltávolító.)

Nyilván, sok minden lehetett ennek az okozója. "Belakott" volt már rendszer, talán a vírusirtóm maradványaira lelt (Avast, aminek a törlése után még a gyári uninstaller is le lett futtatva), rosszul települt fel, nem tudom. Más rezidens irtót nem használok. Arra már nem emlékszem viszont, hogy Sandboxie-t és EMET-et töröltem-e előtte a gépről, mert tervben volt már a Win reinstall, így felületes voltam a próbánál. Még talán ők közrejátszhattak a dologban.

Később majd lehet, újra próbát teszek vele, de nem mostanában. Addig úgyis toldozzák-foltozzák még párszor, meg jön a Win 8.1-es update is.

[ Szerkesztve ]

(#22006) bajtokarpi válasza micafighter (#22004) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat. De kár, hogy egyszerre kezdenek el "ketyegni". Bátorkodom megkérdezni, hogy mit szólnál egy közös társuláshoz? Nem tudom, hogy neked mennyi license-re van szükséged, de 1- vagy 2 license-t megvennék tőled. 5-re nekem sincs szükségem. Remélem nem sértelek meg vele.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#22007) szaki26a válasza bajtokarpi (#22006) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Ez sajnos nem járható út a comletenél. 5 pc illetve android illetve apple cucokat véd. Nem hiszem, hogy engedném másnak, hogy telefonomat babrálja távolról, vagy felhős tárhelyet hogy osztjátok meg szintén.

(#22008) Mikulásbá válasza grabber (#22001) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én először kérnék egy másik routert,azzal kipróbálnám az összes kütyüt otthon.Nekem az 1. LAN ment ki belőle,minden más működött!
Ha azzal is előjön a jelzett hiba, a hálókártya is lehet hibás.Ott is cserével kellene tesztelni.
A legritkább ilyenkor-de nem lehetetlen-a fertőzés.

(#22009) bajtokarpi válasza szaki26a (#22007) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Értem, erre nem is gondoltam, de teljesen igazad van. Nemhiába nem vagyok szakavatott. Köszönöm a felvilágosítást!

battletag: bossi#2666

(#22010) BigManus válasza grabber (#22001) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Tipikusan driver probléma.
Tölts le a hálókártya gyártójának az oldaláról egy friss drivert, már ha van frissebb.
Ha nem találsz frissebbet, akkor egyel régebbit tegyél fel.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22011) mrszitya válasza blattida (#21997) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ja, blattida köszi amúgy Rambo cikkének a linkelését, én ma nem is vettem volna észre, valószínű átsiklottam felette. Szerintem betehetnétek a topic összefoglalójába a linket egy pár mondattal, például így: "Mi a helyzet a tesztekkel?" - tényleg van benne egy sor hasznos észrevétel.

Mondjuk az is megérne egy "misét," hogy pl. AV-Test mennyi mintát használ a teszteknél, és hogyan pontoz ennek (is) következtében. Szépen el tudják torzítani ők is az eredményt.

(#22012) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Ha ismerősöm feltelepíti az avast-ot magának az én személyes linkemen keresztül (7 inv után ugye kapok egy év IS licencet), akkor mi a teendője? mert telepített, beregelt, de ugyanúgy 0 invitálás jelenik meg a fiókomban...

F1

(#22013) blattida válasza mrszitya (#22005) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nyugodt vagyok, csak kíváncsiságból kérdeztem, bár sejtettem, hogy ilyesmiről van/volt szó. ;]

Hát, ja, nem rossz gondolat a Csizmazia cikk linkelése az első hsz-be...

Igen, én többek között ezért nem kedvelem az AV-Test.org tesztjeit. Akkora mintaszámok mellett nem lehet ekkora bizonyossággal kijelenteni semmit.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22014) mrszitya


mrszitya
senior tag

Akik még mindig használnak XP-t: :)

Zero day mindörökké - riogat a Microsoft

"A 2014. április 8. után védtelenné váló rendszer már ma sem véd kielégítően, jövőre kritikusan védtelenné válik ... A biztonsági javítások kiadását követően a támadók sokszor visszafejtik a frissítést és rekonstruálják a kijavított biztonsági rést, majd ennek birtokában elkészítik a rést kihasználó kódot. A Microsoft ezért a hasonló kódbázisú, egyszerre érintett operációs rendszerekre mindig egyszerre adja ki a biztonsági frissítést, hogy a visszafejtés nyomán egyik rendszer se maradjon védtelen. A Windows XP támogatási periódusának lejártát követően azonban bizonyos frissítésekkel pont a Microsoft fog "rámutatni" a rendszer egyes réseire."

És egy "vicces" hír:

Hackerek nyithatták ki egy börtön összes cellaajtaját egyszerre az USA-ban

(#22015) grabber


grabber
addikt

Köszönöm az ötleteket.

Direkt próbáltam ki wifivel,hálókártyát kiszűrjem és a router lan portját,de ott is elment a net elég hamar.Pár percre rá,dugtam is vissza az utp-t.

Újrarakni a wint nagy munka lenne,helyette linux live cd-t kipróbálhatok.
Másik router is van,fel tudom cserélni.Csak az repeterként működ,átállítani macerás.
Win szerint nincsen újabb driver.De keresek majd másikat.

Mocsok hiba,csak néha jön elő :(((

(#22016) mrszitya válasza grabber (#22015) üzenetére


mrszitya
senior tag

Még egy Hitmanpro futtatását tudom javasolni, ha továbbra is vírusra gyanakodsz. Ez több ismert antivírussal dolgozik, meglehetősen gyorsan. Nem ingyenes, de korlátlanul használható keresésre. Ha talál valamit, csak akkor szükséges aktiválni. (Onnantól 30 napig tud eltávolítani.)

Ne vesd el szerintem az újratelepítés lehetőségét sem.

Milyen Windowsról van szó amúgy? Keringenek a neten olyan pletykák, amik szerint pl. a Win7 (és 8) nem igazán kezeli jól/optimálisan a hálókártyákat, hálózati forgalmat. Másrészt a legtöbb gépben occsó' hálókártya is van, így nem feltétlenül bírják jól a terhelést. Pl. torrentezésnél könnyen szakadhat a net ezen okokból.
Ugyanígy az olcsó modemek/routerek is érzékenyek a (torrent) terhelésre egyébként.
Én sajna mind a routerem, mind a Windowsom "ki tudom akasztani". Driverfrissítés hiábavaló.

(#22017) grabber válasza mrszitya (#22016) üzenetére


grabber
addikt

Az alaplapi háló még pár éve magadta magát,azóta van valami realtek háló.Eddig jól bírta a torrentet,ami mostanában nem is volt.
Win reistall ráférhet,de ssd,3 fiók,képszerkesztők,WOL,minden ilyesmi be van állítva,nincs kedvem és időm sem.De lehet muszáj lesz.

Víruskeresőt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#22018) micafighter válasza grabber (#22017) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van rengeteg ingyenes lehetöség a win lementésére, ha gondolod pmbe segítek. Ha lementetted akkor telepitsd ujra tisztán a wint. Ha úgy jó a net akkor valami software a hunyó. Ha ugy se jó akkor hardware. De amugy a live cd is jó lehet

[ Szerkesztve ]

(#22019) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használ-e valaki Panda-termékeket? Milyen a 2014-es verzió?

(#22020) Zsombe válasza GEPESZ66 (#22019) üzenetére


Zsombe
senior tag

Én több éve használom a Panda Internet Security-t és teljesem meg vagyok vele elégedve. Nem fogja a gépet, teszi a dolgát, értelmesen használva a gépet megbízható védelmet nyújt.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#22021) ƵøŁĭ válasza GEPESZ66 (#22019) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha kiszeretnéd próbálni hosszabb távon ,akkor találhatsz hozzá promót.

Letöltés:[link]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22022) Sicilian


Sicilian
addikt

Pár napja rátelepült eléggé sok szemétség a gépemre és küzdöttem velük !
Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot, mert segített megoldani minden gondom.
Legalábbis jelen pillanatban így látom. Beváltak az ajánlott programok, stb.
Ha valakinek gondja akad, használja bátran őket, segíteni fog.. :)

Lenne 1 kérdésem jelenleg az AVG-t használom az ingyeneset. Nem vagyok otthon a témában,
de tapasztalat alapján melyik a legjobb vírusirtó az ingyenesek közül, ami a legalaposabb védelmet nyújtja?

nothing is true everything is permitted..

(#22023) szabeska válasza Sicilian (#22022) üzenetére


szabeska
addikt

Ajánlott a Comodo IS (hozzáértőknek), ha nem ész nélküli user vagy akkor maradhat az avg, esetleg az avast free nyújt teljeskörűbb védelmet. emellett panda cloud vagy bitdefender free alap védelmet nyújt. személy szerint az avast free-t ajánlom, hetente futtatott mbam-al.

F1

(#22024) micafighter válasza Sicilian (#22022) üzenetére


micafighter
nagyúr

Legalaposabb védelmet az ingyenesek közül szerintem a Comodo Internet Security nyújt, viszont annak kicsit utána kell olvasni hogyan müködik, mert sokat fog kérdezni. Ha hajlandó vagy rászánni 1-2 órát hogy megismerd akkor nagyon jó védelem lehet. Egyébként még a bitdefender ingyenes verzióját is jónak tartom, csak az a baj vele hogy kivételeket létrehozni igen macerás. ha ez neked nem gond akkor a bitdefender ingyenes is jó megoldás lehet, de mellé érdemes még egy tüzfalat tenni. Comodo mellé nem kell, a CISben van tüzfal és antivirus is.

szerk.: az avast free-t kifejeltettem de szabeska emlitette.

[ Szerkesztve ]

(#22025) BigManus válasza Sicilian (#22022) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha esetleg érdekel az AVG fizetős verziója, tudok adni egy licencet ingyen hozzá, van egy fölösleges.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#22026) kispx


kispx
addikt

[link] Pedig mennyien ajánlják.... :(((

(#22027) Sicilian válasza BigManus (#22025) üzenetére


Sicilian
addikt

Köszönöm a tippeket körbenézek akkor !

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#22028) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Kaspersky Antivirus mellé tettem fel a Comodo tűzfalát, kell elengedhetetlen beállítást eszközölnöm az összeakadás megelőzése érdekében (pl. Auto Sandbox Comodo-ban), vagy nem szükséges bántanom őket?

F1

(#22029) blattida válasza szabeska (#22028) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Mindkettőben a másikat a kivételekhez kellene raknod, a sandbox maradhat aktív.
Alapesetben más teendőd nincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22030) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!

A Webroot SecureAnywhere™ Internet Security Plus milyen erős védelmet biztosít a Btidefender + Comodo FW pároshoz képest Windiws 8-on?

[ Szerkesztve ]

(#22031) szaki26a válasza Gaberking (#22030) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Ugyan azt mint a bitdefender meg cw, csak kisebb terhelessel es mas elvek menten. Nem hips hanem viselkedes elemzes alapu. A bankolashoz pedig identity shield nevu vedelmet ad keyloggerek, beekelodeses tamadasok stb ellen.

[ Szerkesztve ]

(#22032) Gaberking válasza szaki26a (#22031) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszönöm válaszod, akkor nyugodtan próbálom ki! :)

(#22033) blattida válasza szaki26a (#22031) üzenetére


blattida
nagyúr

Az nagyon jó lenne, ha ere képes lenne,csak ott még nem tartanak webrooték.
Rendszerterhelésben viszont jobb, mint a másik kettő.

Gaberking
Nyugodtan kipróbálhatod, mivel alapból nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22034) Gaberking válasza blattida (#22033) üzenetére


Gaberking
senior tag

Felraktam és az első benyomásom az, hogy kevésbé terheli a gépet. De a bitdefender + comodo fw sem volt vészes. Számomra a biztonság fontosabb. Ha jól értem, a bitdefender + comodo fw páros azért erősebb védelmet képvisel?

(#22035) blattida válasza Gaberking (#22034) üzenetére


blattida
nagyúr

Összetettebb, többrétegű védelemmel rendelkeznek, nehezebben kijátszhatóak és a felismerésük is jobb.
Szakinak abban igaza van, hogy az alapos monitorozásnak köszönhetően az esetleges javítások, visszaállítások jól működnek, de ha az adataid már kikerültek a gépedről, akkor sok szempontból már édes mindegy.
Otthoni környezethez és felhasználáshoz, ebből a szempontból, kevésbé passzol a wsa, mint például a másik két említett.
Ám azt is le kell írni, hogy normális, józan géphasználat mellett bőven elegendő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22036) h_143570 válasza micafighter (#21965) üzenetére


h_143570
addikt

Sajat gepeken Avira kombinalva routeres tuzfal (termeszetesen OpenWRTs firmware-el).
Az AV-Comparatives tesztjen jol szerepel, a heurisztika termeszetesen maximumra allitva, a teves pozitivok kulonosebben nem zavarnak. Mostanaban nem nagyon megyek olyan tartalmak kozelebe ami igenyelnek egy teljes erteku HIPSet. Illetve attertem W8ra igy meg el fog tartani egy ideig, mire kepesek lesznek rendes minosegu HIPSet gyartani hozza. Itt foleg stabilitasrol beszelek. A legtobb gyartonak legalabb fel evebe kerult mire kepes volt kiszenvedni rendes tamogatast.

Osok gepen, szinten router es Emsisoft Anti-Malware. AV-Comparatives jo szereples, tud magyarul, Cloud alapu dontes tamogatasos HIPS. Igy nem kell allandoan tavoli asztalkapcsolattal hangolgatni. Illetve osok azonnal jelentenek minden rendelenes viselkdest. Sot ha a vedelem azt mondja, hogy nem, akkor inkabb segitseget kernek tolem es nem probaljak meg kikerulni.

A rendszer terheles kulonosebben egyik gepen sem eszreveheto, ezert van mindegyikbe tobb magos proci es sok memoria.
Amit meg erdemes tudni, hogy mind2 termek rendelkezik rendes minosegu lokalis adatbazissal es heurisztikus vedelemmel. A tisztan cloud alapuakat egyenlore nem latom elet kepes alternativanak, mint kisegito megoldasnak visszont jo otlet. Pl HIPS kerdesek kozoesgi megvalaszolasa, illetve ismeretlen kartevok altal produkalt nagy merteku gyanus viselkdes erzekeles.

A fo gepre ha HIPSet raknek akkor vagy Comodo vagy Agnitum, bar az Emsisoftos megoldas is bizalom ebreszto.

Gyanu eseten Super Anti Spyware es Malware Bytes, mint masodik es harmadik velemeny.

Ujra atnezve a fuggetlen teszteket, lassan esedekes lesz ujra ertekelni a valasztott megoldasokat, 2-3 ev alatt eleg sokat tud valtozni a felhozatal.

Web bankolas szempontjabol sem aggodok kulonosebben, a bankom biztosit WebKartyat (amire meg fel van huzva egy PayPal reteg is), illetve minden tranzakcio eseten SMS ertesites, a tranzakcio fobb parametereivel (cel szamla szam es osszeg). A telefonomra visszont nem telepitettem fel a bankom alklamazast es nincs is engedelyzeve a bank reszerol a tamogatas hozza. A telefonok szofverenek a frissitesi utemet figyelembe veve, az okos telefonok tunnek a legsebezhetonek manapsag.

Ha mar banki biztonsagnal tartunk, jelenleg a PayPass es egyebb NFC alapu megoldasoktol tartok a leginkabb. Egyenlore maradok a tiltas illetve arnyekolasos megoldasoknal.

(#22037) ƵøŁĭ válasza h_143570 (#22036) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha minden igaz a 2014-es Avira (free) is megkapja a Cloud-ot ,amely csak a fizetős termékben volt elérhető .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#22038) micafighter válasza h_143570 (#22036) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen a részletes hszt :R Routeren mit érdemes állítani védelmi szempontból? SSID sugárzás kikapcsolása, wpa2 kódolás erős wifi jelszóval, érdemes még állítani valamit? az OpenWRTről nem hallottam még de érdekesnek tünik, van windowshoz hasonlo megoldás? vagy router firmwarnek nem számit a gép oprendszere?

(#22039) blattida válasza h_143570 (#22036) üzenetére


blattida
nagyúr

A sas miért van még nálad (erre a célra) egyáltalán?
Nincs erőforrásuk, infrastruktúrájuk, iszonyat kicsi az adatbázisuk, a heurisztikájuk harmat gyönge, más megoldásuk meg nincs. Igaz, hogy sütik ellen jó, de azok meg , igen kevés kivételtől eltekintve, veszélytelenek.
Nekem is van Pro licencem, nyolc évvel ezelőtt vettem, de már sok éve nem használom, mivel szinte semmit sem ér.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22040) szaki26a válasza blattida (#22035) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Természetesen ezekkel vitatkoznék. A Powerusereknek készített felület nem takar jobb védelmet. Öszetettnek tényleg összetett az biztos. Nagyon sok segédprogramot használ kioszk, killswitch stb. Egyetlen probléma az állításoddal az, hogy hips meg hasonlók jobb védelmet képviselnek szimplán nem igaz. Kijátszhatóak, mivel tesztelhetőek és nem védenek minden lehetséges belépési pontot. Egyébként WSA is tartalmaz hipset, csak nem nevezik így és nincsen kivezetve felhasználói felületre a védelem minden rétege. A kijutó adatokról pedig anyit, hogy van tűzfal és ismeretlen alaklmazás nem forgalmazhat engedély nélkül beállítható. És a 3. vagy 4. generációs leszármazó folyamatot is tudja, hogy ki fia borja amit Windows nem.

(#22041) h_143570 válasza blattida (#22039) üzenetére


h_143570
addikt

A SAS nincs fent allandoan csak nagyon alakalom szeruen kerul fel aztan torlodik is le, szinten PRO licensz.Rendszerint sutiken kivul nem talal semmit, visszont volt mar ra pelda, hogy talat a tobbi altal nem lathatot. Masod velemeny szkenernek jo, de allando hasznalatra valoban semmit sem er.

(#22042) h_143570 válasza micafighter (#22038) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam SSID elrejtes nincs bekapcsolva, de csak WPA2 es MAC szures igen.
Visszont az UPnP az router es oprendszer szinten is tiltva.

Alapvetoen ket nagyobb alternative FW van, rendszerint eltero router tipusokat tamogatnak. Rendszeres frissitessel es Open Source alapokon.
https://openwrt.org/
http://www.dd-wrt.com/site/index

Mivel ezek kozvetlenul a routeren futnak, igy a gep oprendszere nem szamit.

(#22043) blattida válasza szaki26a (#22040) üzenetére


blattida
nagyúr

Én természetesen nem csak a comodoról beszéltem, de ezt írtam is.
Nem a hips miatt írtam, azt, hogy jobbak együtt.
A wsa is tesztelhető, tehát állításod szerint az is kijátszható.
Egy hips, ha jól be van állítva, mondhatni minden belépési pontot figyelhet, de felhasználói interakciót igényel, ezért nem ajánlható mindenkinek, de ezt Te is tudod.
Minden hips "tudja", hogy a többlépcsős leszármazás esetén melyik folyamat hová tartozik, ám ez még önmagában nem elegendő.

Az állításom csak a bd-re vonatkoztatva is fenntartom, azaz a románok programja önmagában is többre képes, mint, mint a wsa, de ettől még a webroot cucca jó és használható és a fő működési elvében s van rengeteg potenciál, viszont a helyi policy nem oldja meg teljes mértékben azt a problémát, hogy túlságosan a netre támaszkodik a védelme. Tudom, hogy erre azt szoktad írni, hogy ha nincs net, akkor veszély sincs, de mindketten tudjuk, hogy ez csúsztatás, már csak azért is, mert önmagában az elég nagy károkat tud okozni, ha például valamely kártevő miatt elszáll a net.

Nem fogunk egyetérteni, de ez nem is baj, ettől még a wsa is jó program és egyre többen használják, a bitdefender is és a comodo is, és ez így van rendjén.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22044) micafighter válasza h_143570 (#22042) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm szépen :) igen a MAC szürést kihagytam még az volt az eszemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#22045) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Az Online Armor Premiumot használom, de egyelőre nem jövök rá, hogy a 80-as és a 443-as portomat hogyan lehetne láthatatlanná tenni, mert a grc.com tesztje, csak banking módban mutat stealth értékeket... Standard és Advanced módban Open-t jelez.

Kérnék egy kis segítséget!

:R

Egyébként a WSA-val tettem combóba.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#22046) micafighter válasza blattida (#22043) üzenetére


micafighter
nagyúr

így van nem kell mindenkinek mindenben egyet érteni, és nagyon jó látni a szakértők pro és kontra érvelését :)

(#22047) aiminet


aiminet
tag

Védje még jobban a gépét egy ingyenes programmal

Malwarebytes Anti-Exploit nevű

(#22048) micafighter válasza aiminet (#22047) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez még béta, de jó látni hogy a malwarebytes bővíi a termékei skáláját, mint pl az általad említett anti-exploit, vagy a chameleon vagy az anti-rootkit

[ Szerkesztve ]

(#22049) w.miki


w.miki
veterán

Régi, nagyon gyenge, kis mobilnetes gépre kellene virusirtót tennem.
BitDefender-ről mi a véleményetek?
A hirdetése szerint nagyon light

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#22050) micafighter válasza w.miki (#22049) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld ki a bitdefendert, ha fogja a gépet akkor cseréld webrootra vagy panda cloudra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.