Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Cs1csó válasza ledgeri (#75000) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem feltétlen kell hetente lehet GYANÚ esetén is futtatni, ha valami anomáliát észlelsz vagy megnyitottál korábban egy olyan email-t vagy weboldalt ami gyanús stb.

A hangsúly az eseti jellegen van.

[ Szerkesztve ]

(#75002) ledgeri válasza Cs1csó (#75001) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Háát...
Írtam, hogy nem akarnám darálni a gépet, ha nem kell.
Miután lefutott az F-secure, amit az egész előtt már elindítottam,(és most is sokat írósat játszott) lefuttattam az adv cleaner-t. 2 percen belül lefutott... az okés...
Az emisoft-é, is sokáig ment, 1 dolgot (régi elrakott, tört win7-es iso-ban megtalálta a crack-ert.... nem hiszem, hogy az sok vizet zavar, ha nem indítom el... és az végig élte a win7-es létem, szóval ami bukott bukott...), de egyebet nem, és 9.7 giga net nézegetés mellett lett 80 + 0.9 +4gb írásom (3 drive), úgy, hogy a böngészők cache-je az utolsóra van irányítva. Kevés a ramom, tudom a lapozófájl-használat ami generálja.

Ezt még mindig soknak érzem,

Utolsó ajánlottas meg email reges/visszajelzős/aktiválós, most nem volt hangulatom tesztregelni.

Infókért köszi azért! Majd meglátom!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75003) classic B


classic B
aktív tag

Ti hogyan szoktátok eltávolítani az antivírus szoftvereket? Gépházból, esetleg a gyártó uninstall tool-jával (akár csökkentett módban), vagy valamilyen 3rd party szoftverrel (mint pl. Revo Uninstaller)?

(#75004) Cs1csó válasza classic B (#75003) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb amit pl. az Avast kínál: a saját eltávolítóját Windows csökkentett módban futtatni.

(#75005) UserX válasza classic B (#75003) üzenetére


UserX
őstag

Általánosságban a gyártó Uninstall Tool-jával+CCleaner...

(#75006) lck válasza classic B (#75003) üzenetére


lck
senior tag

(#75007) Semplar válasza lck (#75006) üzenetére


Semplar
őstag

Kár, hogy a defenderé nincs közte. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75008) Mikulásbá válasza Semplar (#75007) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt úgy hívják, hogy Linux. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75009) Semplar válasza Mikulásbá (#75008) üzenetére


Semplar
őstag

Van, de sajnos utána nem működik a Windows Update. Nem ajánlom. :(

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75011) Szellem. válasza Merk4t (#75010) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt a választ mire írtad pontosan?
Nagyon nem oda passzol.

(#75013) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Májusi teszt, 2 havonta tesztelnek, és néhány programot cserélnek időnként, érdekesség hogy a Bitdefender Free és a Microsoft Defender mellett is az utóbbi 2 teszten(márciusi és a mostani,amit néztem) megfertőződött a teszt rendszer.https://avlab.pl/en/recent-results/

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75015) junior11 válasza Dévacsen (#75013) üzenetére


junior11
veterán

Nincs tökéletes védelem, ez bármelyik biztonsági csomag mellett előfordulhat. A leggyengébb láncszem továbbra is az emberi tényező.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75016) Dévacsen válasza Merk4t (#75014) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Pontosítanom kell, megnéztem a januári tesztet is, ott is elvérzett mind kettő, ez már zsinórban 3 teszt, a játékos gépemen Bitdefi Free van és azon a gépen sok minden megfordul, úgy hogy bizalom híján lecserélem, nálam ez nem fér bele.Kaspersky jó választás egyébként, most főleg, több mindent ad a free. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75017) Dévacsen válasza junior11 (#75015) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen, de pl: az Avast Free most megnéztem kíváncsiságból 2021 ig mentem vissza egyszer sem bukott, ennél a tesztnél.Vagy ennyire jól csinálnak valamit vagy fizetnek érte nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75018) junior11 válasza Dévacsen (#75017) üzenetére


junior11
veterán

Elég másfajta teszteket megnézni, ott pl. más termékek (is) megbukhattak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75020) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ne agyaljon tovább jelszavakon, ön is ingyenesen elérheti a titkosított jelszókezelőt
[link]

(#75021) junior11 válasza Mikulásbá (#75020) üzenetére


junior11
veterán

A napokban kipróbáltam, elég vérszegény még pl. egy Bitwardenhez képest, idővel gondolom sokat fog fejlődni, csiszolódni, javulni. Amúgy szeretem a Proton termékeket, e-mail, VPN-t és a tárhelyüket is használom.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75022) Semplar válasza junior11 (#75021) üzenetére


Semplar
őstag

Ha elterjed, majd rámásznak a hackerek erre is, mint a lastpass -ra.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75023) ledgeri válasza Semplar (#75022) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért a lastpassnak belső hibái is olyanok voltak, amik alapból, breach-veszély nélkül is gázak.

Merk4t #UrAbitSUS2meMATE

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75025) Szellem. válasza Merk4t (#75024) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem, inkább az az érdekes, hogy nem tudom eldönteni, hogy mi volt a célod ezzel a hozzászólásoddal is? Az előzőt sem értettem, mert lerágott csont. Gondolom, a korábbi témádat akartad folytatni.
Jelenleg ez a hozzászólásod sem érthető a számomra annak tükrében, hogy amit belinkeltél az F-Secure fórumáról az 2015-ös bejegyzés és hozzászólás! Azóta eltelt 8 év és a Bitdefender motor már le lett cserélve Avira motorra.

Értem én, hogy tegnap regeltél újra és kell a hozzászólás, de nem ez a legmegfelelőbb topik erre.

(#75026) Dévacsen válasza Szellem. (#75025) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Nem is tudtam hogy a G-Data is használja a Bitdefender motort...List of Consumer AV Vendors....vállalati verziók,List of Enterprise AV Vendors

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75027) Szellem. válasza Dévacsen (#75026) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Pedig azt hasznàlja egyik motornak. Ahigy peldaul az Emsisoft is.

(#75028) Imi1981 válasza Dévacsen (#75026) üzenetére


Imi1981
veterán

Tényleg a G-data -ról nem nagyon esik itt szó. Arról mi a véleményetek? Nagyon régen próbáltam de iszonyat fogta a gépet de ez kb 10 éves történet.

(#75029) Szellem. válasza Imi1981 (#75028) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Amikor én kipróbáltam egy monstrum volt. Voltak vele gondok. Megszakadt internet kapcsolat, stb. Egy nehéz dög.

(#75030) Dévacsen válasza Imi1981 (#75028) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát már több mint 1 éve vagy még több ideje próbáltam, úgy hogy nem tudok friss véleményt adni, akkor nem volt vele gondom,de kigyomláltam sok mindent belőle ami nekem nem kell,és eleve úgy telepítettem. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#75031) Imi1981


Imi1981
veterán

Na majd hétvégén ha olyan kedvem lesz kipróbálom. Régen rettenetesen fogta a gépem. Annyira hogy kb egy órát bírtam vele 😄.

(#75032) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Na, most már ilyet is tudnak csinálni:

Full tele van hibával. :D :D :D

(#75033) Mikulásbá válasza Szellem. (#75032) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Neked annyi, majd írd meg, hova menjünk látogatni. :DD

(#75034) Szellem. válasza Mikulásbá (#75033) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Köszi. Rendes tőled. Majd hozzál antivirus kulcsokat a böribe. :D

(#75035) ledgeri válasza Szellem. (#75032) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Számítógépes behatolás, hinyje! ;] Meg AOL-os mail-cím...

Személyesen neked jött?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#75036) Szellem. válasza ledgeri (#75035) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ja, nekem jött. :)

(#75037) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Lehet, hogy én vagyok a bamba. Safariban megadtam az engedélyt a böngészőkiegészítőnek. Miért visít az F-secure, hogy a Safariban nincs a bővítmény?

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#75039) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Újratelepitettem a számitógépemet, megváltozott a számitógép neve (a Kaspersky oldalán a DEVICESnél csak 1 eszköz szerepel, a jelenlegi, 1 eszköre és 2 évre fizettem), és a Kaspersky úgymond letiltott a program teljesértékű használatáról (Kaspersky Total Security).
Ennyi volt, kifizettem 2 évre, használtam 3 hónapot és kész?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#75040) Semplar válasza KisApám (#75039) üzenetére


Semplar
őstag

Töröld a fiókból a régi eszközt és add meg az újat.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#75041) KisApám válasza Semplar (#75040) üzenetére


KisApám
addikt

Az megtörtént már, és mégis Subscription problem, az DEVICES listában az új gépnél (egy monitor ikon van ott) egy nagypiros ablakban egy fehér kereszt...

EGY DEvice van, mégis ezt irja:
"Kaspersky Total Security 2021 activation error occurred on the device XXXXXXX (Desktop)."

(Az XXXXX-et én raktam be itt most a hozzászólásnál, nem mutatom az eszköz nevét.)

Nem értem, mivel EGY kód, EGY számitógép.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#75043) Szellem. válasza KisApám (#75041) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nagyon egyszerű a problema. Ha a fiókból az eszköz eltávolítása nem oldja meg a problémát akkor a kulcsal lesz a gond. Lehet hogy mennyisègi licencet adtak el neked es a kulcs túllèpte az aktivàlasok szàmàt.

(#75044) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok!
F-Secure Internet Security-m hamarosan lejár, szokott lenni kedvezményes összegű hosszabbítás?
Köszönöm. :R

(#75045) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, minap egy kedves ismerősömnek raktam össze a rendszert, telepítettem fel programokat és állítottam be a laptopját (Windows 10), kíváncsi lennék a véleményetekre, egyelőre meghagytam neki a gyári Defendert, de nem Edge-t, hanem Vivaldit használ, azt nem tudom, mennyire "van észnél" egyes helyzetekben, ha úgy hozná a sors, viszont ugye tudjuk, hogy a gyári védelem az Edge böngészővel működik a legjobban, bár a hálózati tevékenységet figyeli és a letöltéseket is ellenőrzi, de tudtommal a Defendernek nincs web- és adathalász védelme az Edge-n kívül, így nem tudom, elég lenne számára a böngészőbe az uBlock mellé mondjuk egy BD Trafficlight vagy Malwarebytes bővítmény erre a célra vagy ajánlott ilyen esetben egy másik védelem telepítése (pl. Avast free vagy egyéb)?

Mi a véleményetek? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#75046) Szellem. válasza junior11 (#75045) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én hagynám az Edge-et, ha a Defender van fent, és a Defendert egy Configure defenderrel, vagy egy DefenderUI-val feltunningolnám. A Windows rendszere és a Defender az Edge-el működik biztonságosan. Amennyiben a böngésző a fontosabb, akkor viszont feltennék egy 3rd party AV-t ami együttműködik a Vivaldival.
Nekem így biztonságosabbnak tűnne a rendszer és nyugodtabb lenne a lelkivilágom.

(#75047) KisApám válasza Szellem. (#75043) üzenetére


KisApám
addikt

Kasperskyr nem veszek többet, vagy olyat amit írtál.
Újra raktam a gépen a windowst, és mivel más lett a gép neve, hiába írtam a supportnak, nem hajlandok a teljes értékű szoftvert használni engedni. Ugyan az a felhasználó, ugyan az az aktiváló kód, EGY eszköz. És nem engedik.
Amilyen kulcsot írtál, azt meg atveresnek tartom.
Nem rakhatom újra a gepet ahogy akarom, hardveres változás nélkül, mert utána használhatatlan lesz a program…

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#75048) Pyttawrx válasza KisApám (#75039) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ott valami nálad lesz. 2év 2gépre veszem folyamatosan. Volt gépcserém is. Soha nem volt gond a kulcs beírásával. Mindig ment rendesen. Honnan van a kulcs? Ha nem hivatalos helyről, akkor szerintem ott a gond.

(#75050) Szellem. válasza KisApám (#75047) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én megértem a problémád, de az a helyzet, hogy ezzel több probléma van:
1.: Ha hivatalos viszonteladótól veszel kulcsot, és van róla a vásárlást igazoló számlád, akkor legális a kulcsod, és nincs vele probléma.
2.: Az összes Kapsersky kulcs aktiválási számlálóval rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ha túl sokszor lett aktiválva a kulcs, akkor letiltják, de a Supportnak írva és csatolva a számlát, stb, resetelik az aktivációs számlálót. Minden esetben, ha legál a kulcs!
3.: Ha elutasítják a visszaállítást, akkor azt megindokolják, hogy miért nem. Ezt nem írtad le ide! Ok nélkül sosem utasítanak el ilyen kérést, ha pedig igen, azt pontosan megindokolják. De számlával igazolt, hivatalos viszonteladótól vásárolt kulcsok esetén sosem csináltak és nem is csinálnak ilyet.
A Kaspersky topikban írtad, hogy a VR Soft-tól vetted. Így, ha gond van a kulccsal és a Kaspersky erre hivatkozva nem reseteli az aktiválási számlálót, akkor a VR Software-nél kell reklamálni!
4.: Újrarakhatod a gépet, nincs azzal semmi gond. Csak a fenti feltételeknek kell megfelelni.

És kérlek, döntsd el, hogy melyik topikban szeretnél segítséget kapni. Ebben, vagy a Kaspersky topikjában. Akkor ott folytassuk, ha lehet. Nem kell 2 topikban ugyan azt leírni. Kapsz választ és segítséget, de nem ülünk egész nap a gép elött. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.