Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) embe válasza Pityu. (#39414) üzenetére


embe
nagyúr

És ezt a reklámot hol kapcsolod ki benne?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39452) soldi3r válasza lck (#39449) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez szomoru. En ilyet tenyleg nem tudok mondani ra, illetve nem kattingatok ossze-vissza.
De 1-2 kommunikaciot tilt, amit nem kene (pl egy PLC-vel). Amit biztosan be lehetne allitani, de annyira nem masztam bele.

Most megprobalom ezt a TinyWallt, talan egy Aviraval. Vagy lenne jobb?

E30 (oo=[][]=oo)

(#39453) Cs1csó válasza lck (#39449) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi nem is ezért írtam, csak elfogultság mentességet akartam hangsúlyozni, a comodo azzal is hirdeti magát hogy van egy DEFAULT DENY PROTECTION módszere azaz amiről nem bizonyosodott meg hogy ártatalan azt kártékonynak tekinti de lehet, de alap beállítások mellett van ami be sincs kapcsolva úgy meg ugye nehéz dolog a védelem.

(#39454) blattida válasza soldi3r (#39433) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, jól érted.

lck
Az eseménynaplóban pontosan látszik, hogy mi és mikor történt.
Ha az auto sandboxot nem kapcsolták ki, akkor biztos, hogy a crypto kártevő hordozó fájlját bevágta oda a comodo (amennyiben valóban friss változat,tehát egy 8.2-es fut a gépen, tehát nem egy 2010-es build). Viszont, ha kikapcsolták azt is, akkor vagy nem történt semmilyen figyelmeztetés vagy a hips ugyan dobott egy riasztást, de nem foglalkoztak vele.
Itt kellett egy felhasználói interakció is a történtekhez.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39455) Semplar válasza kiváncsi f.. (#39393) üzenetére


Semplar
őstag

Webroot

De készülj fel rá, hogy unatkozni fogsz! :)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#39456) soldi3r válasza blattida (#39454) üzenetére


soldi3r
veterán

Epp azt nem talaltam meg benne, amit szerettem volna :)
Windows10FirewallControl-t tettem fel, abban benne van minden.
Koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#39457) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ezzel van tapasztalata valakinek?

WinAntiRansom

read-only mode on the forum

(#39458) blattida válasza soldi3r (#39456) üzenetére


blattida
nagyúr

Az egy másik ilyen jellegű gui a win falához, ha az neked jobban megfelel, az is jó, használd egészséggel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39459) soldi3r válasza blattida (#39458) üzenetére


soldi3r
veterán

Ahogy nezem nem nagyon kell nezegetni, eleg egyszer beallitani. Ennel talaltam meg egyszeruen a programok engedelyezeset/tiltasat. Koszonom a tippet megegyszer.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#39460) blattida válasza AtHoS (#39457) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel régi motorosok a hips-ek között és elég jók is, ezért gondolom, hogy nem lehet rossz ez a mesterséges intelligencia alapú viselkedés elemzőjük. Viszont, ahogy látom, nem nagyon operál mással ez az antiransom programjuk...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39461) Pityu. válasza Pano (#39439) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát ha kikapcsolom a windows updatet akkor el vágom a frissítésektől,max kézileg lehet frissíteni igaz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39462) blattida válasza Pityu. (#39461) üzenetére


blattida
nagyúr

Igaz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39463) snorbi82 válasza soldi3r (#39420) üzenetére


snorbi82
senior tag

Szia!

F-Secure Client Security.. Jó és egyénileg szabályozható tűzfal, ha olyan program próbál netre menni (akár böngésző) megkérdezi, hogy engedélyezed e. Tudod szabályozni ki - és bemenő forgalmat is...
Nem ingyenes, de jó tűzfal és jó vírus kergető is. Telepítésnél figyelni kell, az utolsó két választható modult nem szabad telepíteni, mert akkor keresi a helyi F-Secure Servert. :)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#39464) daimonion válasza salaud (#39448) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez tiszta sor de ugye a web filternél az alapállapot ez mikor belépsz

Aztán a webfilternél csak kivételeket tudsz belerakni , amiket engedélyezni tudsz de tiltani nem

Ergo vagy tiltok mindent és a kivételeket rakom be akkor elég sok dolgot kell beraknom. Nem ?
Akkor jpbb lenne ha Warm-on hagynám a dolgot? De akkor meg jön a figyelmeztető ablak

Itt meg ha nem tud angolul lehet megijed a delikvens hogy mi a hóhér ez ;]

Kéne valami köztes megoldás .Lehet a kivételek hozzáadása lesz a megoldás és a teljes tiltás.

(#39465) dqdb válasza lck (#39449) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ilyen vírusok a titkosítás során nem végeznek olyan műveleteket, amelyekre egy HIPS ugrana. Ehhez jól működő viselkedéselemző kell, aminek feltűnik, hogy oké, hogy adott folyamat nem csinál semmi csúnyát vagy csúnyához vezethetőt (amire egy HIPS ugrik azonnal), mindössze a felhasználói mappában olvas-ír fájlokat (mint például egy képnézegető vagy Word), de ezt nagy intenzitással teszi és hibás formátumú fájlokat hagy maga után.

Egy klasszikus HIPS nem végez csodát és tartalmaz komplexebb szintű intelligenciát-logikát, mindössze a felhasználóra-rendszerre veszélyes műveletekre azok engedélyezése előtt rákérdez, ahol a művelet alatt olyat kell érteni, mint driver betöltése, hosts fájl módosítása, keyboard hook telepítése, külső hálózati kapcsolat nyitása, másik folyamat módosítása, registry írása, stb. A felhasználó mappában történő írás-olvasás nem ilyen.

Szóval ha a kártevőt nem ismerte fel adatbázisból/heurisztikával a Comodo víruskereső része, akkor onnantól kezdve sima útja volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39466) soldi3r válasza snorbi82 (#39463) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Ha nem lesz mas, megprobalom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#39467) Pityu. válasza blattida (#39462) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet fel rakok akkor egy panda antivrus freet mert az ismerősöm nem nagyon ért a számítógéphez így majd magától frissítene a vírusírtó

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39468) daimonion


daimonion
senior tag

Figyelmeztetés

[ Szerkesztve ]

(#39469) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

Kaptam 2db MCafee antivirus Plus kupont.

A kérdésem a következő:

mivel egy kupon 1 éves előfizetés, a 2 kupont össze tudom vonni??? hogy egy gépen 2 évig legyen aktív?

(#39470) qantum válasza lck (#39434) üzenetére


qantum
senior tag

Azért ez a Defender kemény, úgy kicsapta a programokat (pl. Bittorrent), hogy öröm volt nézni ( az AVG észre sem vette). ;] De nem baj, legalább érzem, hogy biztonságban vagyok. :D

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#39471) lck válasza qantum (#39470) üzenetére


lck
senior tag

Mondtam ,elég sok hamis pozitívot gyárt.
Igazából vállalati környezetre van kitalálva, ahol a torrentezésnek semmi helye :)
Nekem is kicsapta az AnyBurn cd író programot, mint a szél, pedig mindenki szerint ártatlan ! Lehet azt gondolja cégnél ne írj CD-t suttyomban. :)
( kivételekbe be tudod tenni )

[ Szerkesztve ]

(#39472) Pityu. válasza daimonion (#39468) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na de ki az a hülye aki ezt beveszi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39473) kidnou válasza Pityu. (#39472) üzenetére


kidnou
senior tag

sajnos még mindig sokan

(#39474) qantum válasza lck (#39471) üzenetére


qantum
senior tag

Igen oda tettem, már látom lesz kivétel bőven. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#39475) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Azt hiszem, valami munkálkodik a gépemen (akaratom ellenére):

Jól gondolom, hogy ez valami bányász vírus?

Tünetek:
VGA nem vált vissza alap órajelre, CPU órajel is ugrál, ellenben csak 1 CPU magot tornászik, ezt viszont semmilyen alkalmazás nem indokolja a feladatkezelőben..

Avast (ingyenes) + Win7 64bit Firewall mindig frissen fut, de nemrég letöltöttem egy új programot, és bár telepítés előtt átvizsgáltam az Avasttal még1x, úgy tűnik, hiába... azóta van ez a furaság...

Elég, ha az összefoglaló szerint futtatok egy Malwarebytes Antimalware-t, vagy ajánlotok esetleg valami mást?

Köszönöm, üdv.: MM

[ Szerkesztve ]

(#39476) Mikulásbá válasza MM (#39475) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én egy Kaspersky Rescue Disc-et még lefuttatnék.

(#39477) MM válasza Mikulásbá (#39476) üzenetére


MM
őstag

Köszi, csak 1 kérdés:

Jól látom, hogy ezt mindenképpen DVD-re kell kiírni, vagy pendrive-ra is telepíthető?

(Malwarebyte-on már túl vagyok, elvileg karanténba rakta mind a 20 db "PUP........"-os file-t, de ugyanúgy tekeri valami a gépet...)

[ Szerkesztve ]

(#39478) junior11 válasza MM (#39477) üzenetére


junior11
veterán

Én pendrive-ról futattam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39479) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, most van promóba McAffee antivirus plus.Gondoltam felrakom, de állítólag nem túl szerencsés választás, dacára annak, hogy erős védelmet nyújt.Segítsetek légyszives:mi az oka a népszerűtlenségének? Fogja a gépet, nem lehet uninstallálni,stb.? Előre is köszönöm a válaszokat.Üdv.

(#39480) embe válasza MM (#39475) üzenetére


embe
nagyúr

Kolléga gépén a bányászvírust, ami egy virágbolti játékkal ment fel!!!, a Malwaebytes megtalálta. Frankón le is szedte.
Ott is csak bekapcsolt állapotban, csak az üres asztal volt, 100%-on pörgött a vga.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39481) blattida válasza MM (#39477) üzenetére


blattida
nagyúr

!A kaspersky előtt még tehetsz egy próbát a zam free-vel. Gyors és hatékony.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39482) MM válasza embe (#39480) üzenetére


MM
őstag

Sajnos a Malwarebyte "mélyvizsgálata" hiába szedett le 20db file-t, a probléma megmaradt...

Most a Kaspersky Rescue Disk fut - DVD-ről, a bootable USB 2.7 Rufus-al készítve valamiért nem működött -, ez már azért eltart egy ideig, remélem meglesz az eredménye!

#39481 blattida:
Köszi, ha nem jön be, akkor még ezt kipróbálom.

Aztán ha az sem, akkor újratelepítem az OS-t 5 év után... :D
2011-ben tettem fel (Win7 64bit), túlélt egy alaplap cserét (H55 -> Z87), 4 VGA cserét, és 2 átköltöztetést HDD->SSD->SSD#2-re...

[ Szerkesztve ]

(#39483) embe válasza MM (#39482) üzenetére


embe
nagyúr

Na akkor épp itt az ideje a reinstalnak. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#39484) Mikulásbá válasza MM (#39482) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Kaspersky-nek saját programja van a pendrive-os verzióhoz.

(#39485) smallmer


smallmer
őstag

Sziaszok,

G2A-n találtam egy eset smart security 1 éves licenset 500 forint körül. 1 gépre jó. Olyan kérdésem lenne, hogyha újra rakom a gépet akkor már az a jelszó nem lesz jó ugyanarra a gépre? :)
köszönöm :)

(#39486) madrac válasza kiváncsi f.. (#39393) üzenetére


madrac
őstag

Bitdefender free vált be a legjobban nekem. Néhány itt nagyon futtatott vírusírtót én is kipróbáltam már, de ennél jobb azt hiszem nem kell. Mivel ingyenes verzió, a fapadossága megbocsájtható. Teszi a dolgát csendben, gépet egyáltalán nem lassítja. Felismerése az egyik legjobb. Már egy ideje ezt használom minden gond nélkül. Kipróbáltam: Quihoo, Kaspersky, Fortinet, Webroot. Valamiért mindegyik ment egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#39487) blattida válasza madrac (#39486) üzenetére


blattida
nagyúr

Lassan két éve semmit sem fejlesztettek/javítottak rajta, csak adatbázis frissítéseket kap, ráadásul koránt sem problémamentes általánosságban a használata, ezért nem annyira ajánlott a részünkről. Természetesen használható és ha nincs vele gond, akkor valóban csöndben elvan a gépen, így ha neked bevált, akkor használd továbbra is, bár én, a fentebb vázolt okokból kifolyólag, egyre kevésbé ajánlom...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39488) madrac válasza blattida (#39487) üzenetére


madrac
őstag

Értem.
Ha csendben teszi a dolgát és mindent megfog, naprakész, akkor nekem ennél jobb nem kell. Auto scan kivan kapcsolva.

(#39489) blattida válasza madrac (#39488) üzenetére


blattida
nagyúr

Honnan tudod, hogy mindent megfog (amúgy meg, csak a kártevőket fogja meg, mást ne!)?
Csak az adatbázisa naprakész, minden más vonatkozásban elavultnak minősül.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39490) Pano válasza blattida (#39487) üzenetére


Pano
addikt

Azt is tudni kell róla, hogy W10 alatt látszólag működik, de még sem. A web ellenőrzése (ami a lényeg lenne) nem szűr.

(#39491) madrac válasza blattida (#39489) üzenetére


madrac
őstag

onnan hogy minden rendben működik és ami volt a gépen lementett vírus azt mindig megtalálta. most néztem egy nem túl régi tesztet, és az egyik legjobb eredményt hozta. nem értem mi ezzel a problémád.

(#39492) daimonion válasza madrac (#39491) üzenetére


daimonion
senior tag

Egy autós példát hoznék fel
Van egy kocsid ahol rendszeresen cserélik az olajat és pollenszűröt./ Vírusírtónál mondjuk ez az adatbázisfrissítés /
De a kocsid bármilyen más hibáját már nem javítják, mert nincs hozzá szakszervíz 2 éve. Így ha elromlik bármi akkor az a hiba úgy is marad és így a közlekedés már veszélyesebb mert ki tudja, hogy ha meghibásodik mi is történik Veled.
BD free re lefordítva ez azt jelenti, hogy a Bitdefender már 2 éve nem adott ki hozzá programfrissítéseket és javításokat. Ergo ha van benne kompatibilitási hiba vagy bármi hiba az úgy is fog marad kijavítatlanul.Ami meg aggasztóbb ha pl a BD free ben van olyan hiba amit egy támadó kihasználva átveszi a géped felett az irányítást vagy pl a webfilterje Win 10 alatt nem müködik és rámegyel egy phising vagy bármilyen fertőzött oldalra.
Valószínű erre értette Blattida.amit írt.

(#39493) blattida válasza madrac (#39491) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy a felismerése most is jó, semmi újabb bd fejlesztést nem tartalmaz, ami annyit jelent, hogy az újabb, fejlettebb kártevőket Kevésbé ismeri föl (pld. a különféle crypto variánsok, amik amúgy is problémásabbak) és a webszűrés hiányossága sem érdektelen jellemzője. Arról nem is beszélve, hogy alapból csak a totál hozzá nem értő felhasználóknak ajánlott l, akik semmi újat nem akarnak megtanulni, tehát az átlagos idős vagy idősebb réteget.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39494) madrac válasza blattida (#39493) üzenetére


madrac
őstag

Én nem találkoztam semmiféle kompatibilisási problémával, illetve egy olyan tesztet se olvastam hogy problémák kezdtek volna jelentkezni a felismerésében, sőt.. Web szűrőt nem használok. Új dolgoktól pedig nem félek, de semmi értelmét nem látom egy problémásabb vagy erőforrásigényesebb víruskeresőre való váltásnak, ha ez az igényeimnek tökéletesen megfelel.

(#39495) kiváncsi f.. válasza madrac (#39486) üzenetére


kiváncsi f..
tag

Szia!

Látom, nekem címezted. A BitDefender nekem valamiért nem jön be. Az IS próbáltam. A free változatnál erősebb védelemre vágyom, lehetőleg tűzfallal.
A KIS ment, (nagyon fogta a gépet, zabálta a memóriát). Most a ESS van fenn, eddig nincs gondom vele.
Időnként online ellenőrzöm, és MAM, Zemana pró, Hitman pró is átvizsgálja a gépemet.
Ha mégis gond lenne az Esettel, bevetésre vár az Avast IS és a Panda pro AV.

Köszönöm a hozzászólást!

(#39496) riki válasza kiváncsi f.. (#39495) üzenetére


riki
senior tag

Jó választás, a Bitdefender engem is szívatott, a Kis nálam is zabálta az erőforrásokat pedig q6600 +8 giga ram volt mellette ,az Ess 9 maga az álom. :U

(#39497) blattida válasza madrac (#39494) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a bdis nem egyenlő a bd free-vel, az előbbi szokott szerepelni a teszteken, az utóbbi nem igazán.
Amúgy meg, már írta, ha neked jó, akkor használd, csak én nem ajánlom, se neked, sem pedig másnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39498) Rasiel válasza riki (#39496) üzenetére


Rasiel
senior tag

Bitdefender IS-t használok ~ 5 éve. Nem mondom, hogy hibátlan, de a kisebb problémáival együtt tudok élni, eszembe sem jutott a lecserélése. Mi volt vele a problémád?

(#39499) Fandango válasza madrac (#39494) üzenetére


Fandango
veterán

Aztán nem ide jönni sírni, ha mégis bekaptál valami vírust. Ha meg hosszú ideig mégis megúszod, az nem feltétlen azt jelenti, hogy az AV olyan jól működik, hanem te vagy okosabb.

(#39500) MM válasza MM (#39482) üzenetére


MM
őstag

Koszonom mindenkinek a segitseget! Vegul ugy tunik, hogy az MSI Afterburnerben bepipalt "disable ULPS" kapcsolo okozta az anomaliakat.

(A KRD nem talalt mar semmit, es ujboli futtatasra a Malwarebyte sem, de tovabbra is fennalt a problema, majd AB- ben kiszedve a pipat mar rendben van...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.