Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Eddyke válasza szaki26a (#5983) üzenetére


Eddyke
csendes tag

Köszönöm az infót! Úgy néz ki, hogy megoldódott a letöltési hiba :C A frissítés nekem is eszembe jutott, csak nem gondoltam volna,hogy alap hiba a régebbi szériába :(

(#6003) kororo válasza Szellem. (#5999) üzenetére


kororo
tag

Nálam ennyit ír:Argon 1.8.9902,Neon 3.9,mindkét motor használatban.

in gold,we trust

(#6004) blattida válasza wilburwalsh (#5993) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, csak ekkora minta alapján eredményt hirdetni vagy állítani valamit igen botor dolog.

szaki26a
Érdekes lenne, ha nem értené meg , már csak azért is, mert nincs annyira nagy különbség a többi felhő alapú cucchoz képest. A lényeg az, hogy a prevx-től származó megoldás viselkedés elemzőt is használ a felhőben, amitől hatékony ugyan, de nem mindenható és nincs 100%-os felismerése.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6005) blattida válasza TFSi (#5997) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmi meglepő nem történne, mivel összességében a comodo jobb, nem is kevéssel, már csak a wilburwalsh által említettek miatt is.
Hosszabb ideig teszteltem az oss free-t, mivel amúgy szimpatikus és ingyenes.
Az av-je sokkal gyöngébb, minden szempontból, mivel nem használ felhőt és sandbox sincs benne, ezért az általa nem ismert káros fájlok és alkalmazások tevékenysége szinte korlátlan lehet, ezért is írtam már hónapokkal ezelőtt azt, hogy olyan nem hozzáértő gépére semmilyen körülmények között nem ajánlanám, aki warezol vagy veszélyes vizeken jár, mivel az outpost hips-e is némi hozzáértést kíván.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6006) zed01 válasza kororo (#6003) üzenetére


zed01
őstag

A Neon motor az biztosan a Vipre. Nem tudom Plag kollégának hogy került oda a BitDefendert tartalmazó Xenon motor.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#6007) Fire/SOUL/CD válasza zed01 (#6006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy (ahogy már írta is Plag) nem üzleti változatot használ, hanem a "mezei" home változatok egyikét, azokban meg továbbra is BD motor van az AVG mellett.
De ezt a kört már egyszer lefutottuk, nem értem miért olyan nehéz elfogadni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6008) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#6007) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tényleg nem értem, hogy egyesek miért hazudnak és nem mondanak igazat! Váltig állítják, hogy márpedig ők TrustPort-ot használnak és a VIPRE motor frissült.
Mivel a húgom gépén TP IS 2012 van most reggel utána jártam a dolognak:

A legfrissebb programverzió van fent:

Xenon motor frissítési címe:

Argon motor frissítési címe:

Szóval, röviden nem változott semmi.

(#6009) Szellem. válasza zed01 (#6006) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Úgy került oda kedves Zed01, hogy Xenon és Argon motor van a programban.
Kicsit utána kéne járni és ott az információ!

(#6010) TFSi válasza Szellem. (#6008) üzenetére


TFSi
őstag

Sikerült kicsit felhúznod ezzel az igaztalansággal vádaskodó véleményeddel és távoli asztali kapcsolaton meg is szereztem azt, amiről beszéltem, íme:

A promo kulcsot a játékkal nyertem, és már a legelső frissítésnél lehúzta a VIPRE motort... Ráadásul nem is vállalatoknak szánt verzió... Az lehetséges, hogy a kisebb termékcsomagokban (AV, IS) BD motor van, de ebben nem...:K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6011) Szellem. válasza TFSi (#6010) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor megkövetlek és nyílvánosan bocsánatot kérek. Kurva érdekes, hogy a TP TP 2012-be Vipre van a többibe meg BD.

Ennyit a TrustPortról.

Ahogy mutattam az IS-ben BD és AVG motor van! Ez meg gáz. A VIPRE motor gyengébb felismerésben, mint a BD. Lehet gyorsabb, de rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#6012) TFSi válasza Szellem. (#6011) üzenetére


TFSi
őstag

Én sem értem, miért éri meg nekik egyszerre 3 motorral bajlódni, pláne, hogy eddig azért nem használtam pl. lapin a TP-t, mert szétverte a böngészést, mint a Panda... A Total Protection is egy eléggé erős asztalin megy. Feltettem nemrég szűz WIN7-re lapin, de a Mozillával nem barátok... Azóta ismét KIS van... :K

Egyébként nem kell elnézést kérned, érthető volt a véleményed, és baromira megtévesztő a Trustport politikája... :U

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6013) Szellem. válasza TFSi (#6012) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De, elnézést kérek, mert hibáztam, de akaratomon kívül. Félrevezető a TrustPort. Fire kollégát is megtévesztette.

Most hány motor van abban a hülye programban?
És miért nem barátok az FF-el?

[ Szerkesztve ]

(#6014) TFSi válasza Szellem. (#6013) üzenetére


TFSi
őstag

Nem értem az FF problémát. Szűz rendszerre fel, aztán a böngésző úgy nézett ki, mint a Pandával (Antivirus Pro 2012)... Leszedtem a TP-t (simán uninstall, mert nem találtam removal toolt), feltettem a NOD32-t (5.0.94), és a böngésző még mindig ratyi volt... Ezzel nem azt állítom, hogy a NOD is kaki volt, csak maradhattak vissza olyan módosítások a TP után, hogy a NOD-dal sem javult a helyzet...

Rendszervisszaállítás a tiszta backuppal és utána KIS... Azóta sincsen gondom, a KIS nálam jelentkező bugján kívül, amit már tárgyaltunk a vonatkozó topicban... :K De hála az égnek ritka jelenség... :D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6015) motacilo válasza TFSi (#6012) üzenetére


motacilo
aktív tag

Az egyik laptopra feltettem a "kódfejtős" Trustportot (Vipre motorral).
Nekem jól fut, gyors, pedig csak egy alap kétmagos Celeron van benne 2GB RAM-mal.
Én csak Firefoxot használok siteadvisorral és semmi problémám nem jelentkezett (eddig).
Talán egy picit lassabban töltődnek be az oldalak, de ez szubjektív, korábban sem mértem stopperrel.

(#6016) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#6013) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha ez megtévesztés, akkor ügyes. :DDD
Direkt felpakoltam most ismét (Total Protection 2012 Last) és nyoma sincs Vipre (Neon) motornak.
[link] | [link] | [link]

Szóval nincs Neon-om a Total Protection-ben, itt/nálam bizony BD motor teker.

Más ötletem nincs, mint hogy talán a próbaváltozatban nem elérhető a dolog és ez okozza az eltérést. Mondjuk ez elég értelmetlen lenne, hisz a próbaváltozat pont azért lenne, hogy kipróbáljam mielőtt megveszem, és nem egy másik/másik motoros terméket akarok venni...

TFSi #6010
Na akkor erre varrjunk gombot... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6017) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#6016) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha az új verziót szeded le és felfrissíted a programot és megvárod míg alkalmazza, akkor bozony próbaváltozat esetén is Argon és Neon motor van. A neon Vipre.

Egyébként ez nálad érdekes. Nálam először BD és AVG települ, de frissítés után VIPRE azaz Neon van.

[ Szerkesztve ]

(#6018) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#6017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem elég egyértelműen fogalmaztam "Total Protection 2012 Last", azaz a leges legutolsó elérhető változat, innen töltöttem le telepítés előtt. Vagy nem ezt/nem innen kellett volna?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6019) Mosanke válasza Fire/SOUL/CD (#6018) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Azt mondja (telefonon) nekem a barátom, hogy a próbaverziós trusportoknál a következő képpen áll fel a csapat: Argon = AVG és Neon = Vipre

A fizetőseknél már más a helyzet. Kép. Itt ahogyan a képen is látszik az egyik név megváltozik.
TrustPort Internet Security 2012 otthoni felhasználók> AVG = Argon és BitDefender = Xenon engines.
TrustPort 2012 vállalati környezetre AVG = Argon és Neon = Vipre engines

Jó kis kavarodás nem mondom. :D

#6017) Plag
A Neon valóban a Vipre fantázia neve, :K de az egyéni(otthoni) felhasználók fizetőseinél Argon & Xenon engines van. A Xenon meg a BitDefender megfelelője. :K
Legalább is barátom ezt az infót adta nekem, én meg hiszek Neki mert eléggé ért ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#6020) Szellem. válasza Mosanke (#6019) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor a barátod rossz infot adott!
Fizetős TP totalom van és Vipre plusz avg van.

(#6021) zed01 válasza Mosanke (#6019) üzenetére


zed01
őstag

Én még a TrustPortomat a Xenon motorral telepítettem ezelőtt olyan szeptember környékén. Kb. rá egy hónapra egyszer csak kiírta hogy az új motor telepítése megtörtént és akkor vettem észre a Neon motort először. Azóta is a Neon motor dolgozik benne az Argon mellett.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#6022) zed01 válasza Szellem. (#6013) üzenetére


zed01
őstag

De nem kell elnézést kérned, neked is igazad volt, meg nekem is.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#6023) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó lenne pontot tenni a Trustport TP 2012 - Vipre motor végére, ehhez viszont az kellene, hogy valaki vegye már a fáradságot és telepítse fel, de próbaidőszakra.

Én megtettem, éles- és virtuális gépen, 3 helyről is leszedtem, a home és enterprise szekcióból is, és nincs Vipre motor. Legalább 3 órája csesztetem (kézzel keresnék új programverziót (de nincs), kézzel frissítettem vagy 20x az adatbázist, kb ugyanennyiszer indítottam újra, már mindent leellenőrzött amit lehetett, de akkor is csak BD motor figyel ott)

Az egyetlen dolog amit nem próbáltam (ezért nem fogom elcseszni az 1 éves kulcsom), hogy aktiválom.
Elhiszem, hogy valakinél ott a Vipre, nem ez a kérdés, csak telepítse már fel valaki VM-re, vagy ahogy akarja és a próbaidőszakost nézze már meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6024) ErosenZold válasza Fire/SOUL/CD (#6023) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nekem 1 éves kulcsal mindhárom engine van a mappában (avg, bitdefender, vipre)

De Argon és Neon adatbázisokat használ

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#6025) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Szerintetek mennyire érdemes BD IS 2012-ről KIS 2012-re váltani? Ha lehet egy kisebb magyarázat Pro és Kontra előre is köszönöm! :R Ja és még valami majdnem elfelejtettem a BD IS 2012 simán uninstallálni kell és utána registry takarítás vagy neki is van saját eltávolító programja? :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#6026) HZoli87 válasza Butcher-HUN (#6025) üzenetére


HZoli87
veterán

(#6027) Fire/SOUL/CD válasza Butcher-HUN (#6025) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Új kergető = tiszta rendszerre, ennyire egyszerű a képlet. A gyári eltávolítók sem végeznek 100%-os munkát, lehet, hogy ezt majd tapasztalni is fogod, amikor a KIS telepítője kiírja, hogy megtalálta a BD-t a gépen...
A BD 2012 szvsz korrekt védelem, ha valaki meg van vele elégedve, nincs vele gondja, meg- és kiismerte, akkor nem tartom szükségesnek a váltást, mondom ezt úgy, hogy Én már jó ideje csak és kizárólag Kaspersky termékeket használok. Ha warezbubus vagy, teljesen mindegy melyiket használod.
(Épp itt PH-n olvastam, hogy egy új kártevőt (izmos cucc) fedeztek fel, ami az OS sebezhetőségét használja ki, gőzerővel készül a frissítés az MS-nél, hogy azt jövő hét kedden le lehessen már tölteni, mert különben ha valaki szembetalálja vele magát, akkor jó eséllyel már romokban is hever a gép (nem amortizálja le, csak mindent ellop)) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6028) #41133696 válasza Butcher-HUN (#6025) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csalódtál a BD-ben?

(#6029) TFSi válasza Fire/SOUL/CD (#6027) üzenetére


TFSi
őstag

Erről a kártevőről valami részletesebbet még jó lenne tudni... Sztem egy jó HIPS, vagy egy erős heurisztika csak megfogja... Vagy nem??? :Y

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6030) g.gergo válasza Fire/SOUL/CD (#6027) üzenetére


g.gergo
senior tag

Erre gondoltál esetleg?

(#6031) TFSi válasza g.gergo (#6030) üzenetére


TFSi
őstag

A Duqu-t a Kaspersky egyik programozója csípte nyakon, sőt a microfos már ki is adott egy hotfixet rá, ami majd 8-án jün Update-re...

[link]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6032) Fire/SOUL/CD válasza g.gergo (#6030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt hiszem nem, bár stuxnet-ről volt abban a cikben is szó, szóval lehet, hogy mégis... Teljesen véletlenül akadtam rá, igazából egy olyan topikban volt/van, ahol nem számítana rá az ember. Egy [RE:] topikról van szó, azaz egy cikk alapján hozták létre, megpróbálom megkeresni. A cikkben arról is szó van, hogy itt Magyarországon (ha jól rémlik) a debreceni egyetemen vizsgálták először...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6033) ƵøŁĭ válasza ErosenZold (#6024) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hát "apám" ilyet,avg-bitdefender motorral települt aztán kiírja motor frissült és most már vipre van :o .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6034) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

HZoli87 Köszönöm! :R

Fire/SOUL/CD Én arra gondoltam hogy leszedem az Uninstall programjával amit fentebb kaptam meg linkbe majd a Registar Registry Managerrel rákeresek hogy " Bitdefender " és amit talál azt törlöm. Ha ezzel megvagyok akkor C: takarítás CC Cleanerrel. Kiismerni nem nehéz mivel nagyon átlátható a GUI. Még akinek minimális angol tudása van az is el navigál benne. Az ok amiért cserélnék egyrészt a magyar nyelv hiába tudok angolul, de azért megint más az ember anyanyelvén használni egy adott programot főleg egy vírusirtót. Aztán 2F 2000 Kft magyar support ez sem utolsó. TFSi fórumtárs adott egy jó címet ahol most 7000HUF 3 PC / 1 év. Na most itthoni webshopban ugyan ez a konstrukció 19.990 Ft. :Y Azért nem mindegy :o Warezbubus szindrómából már rég kinőttem. KIS 2012 miatt nem fogom újrahúzni a rendszert :N :R

GoodSpeed Nem igazán vagyok megelégedve. Ma is fekete " B " ikont kaptam csak úgy gondolt egyet és kikapcsolta magát. Aztán csinált olyat is hogy az " Auto Pilot " fogta magát kikapcsolt. Ezek az állandó portscan-ek ami a saját és a router ip címéről jön amit már megtudtam hogy ez egy fajta bypass kommunikáció a vírusirtó és a router között. Ez azért elég idegesítő tud lenni. Természetesen az információt nem a román support-tók kaptam hanem egy informatikus ismerősöm magyarázta el miért is van ez a jelenség. Próbáltam már kivételek közzé tenni ( Allow ) amiben te is segítettél, de nem oldotta meg. Ezért határoztam el magam hogy váltok. Vipre IS 2012 fentebb olvastam hogy nem igazán szerepel valami túl jól elég gyenge. TP IS 2012 meg olyan kavarodás van körülötte hogy most milyen engine stb... inkább köszönöm szépen nem. AVG kilőve és az Avast! is vissza felé nem megyünk ( most ezért lehet páran megfognak kövezni ;] ) F-Secure nem rossz, de még nagyon friss biztos még javítani fognak rajta. Igazából rövidre fogjam a KIS 2012 már régóta van a piacom és én már akkor kipróbáltam mikor megjelent és csak angol nyelv volt benne. Különösebb problémám nem volt vele leszámítva hogy néha néha belassította a rendszert és egyszer volt kék halál, viszont megvagyok győződve hogy nem a KIS 2012 miatt volt hanem eléggé szétbarmolt rendszerre tettem fel. Na már most a BD IS 2012 friss rendszerre került és azóta nem próbáltam ki másik víruskergetőt így szerintem mehet a KIS 2012. Aztán ha lejár a 30 nap akkor TFSi által kapott oldalon 1 évre megveszem 7000HUF-ot ki lehet bírni.

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#6035) Mosanke válasza Szellem. (#6020) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Én mindent elhiszek, mert hiszéken vagyok. :D
De ma ezt a képet attól kaptam aki ezt(is) használja már egy ideje. Tőle kaptam átküldve egy élő TrusPort IS-ről, ami vásárolt szoftver és már két hónapja megy egy gépen.
És ugye a Xenon motor az egyértelműen a BitDefendert takarja.

Akkor jelen állás szerint kinek van most igaza.

(#6036) TFSi válasza Mosanke (#6035) üzenetére


TFSi
őstag

A TP Antivirus és az Internet Security BD motort tol, a Total Protection Vipre-t... Ez a nagy helyzet... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6037) Mosanke válasza Mosanke (#6035) üzenetére


Mosanke
senior tag

Na végre világos. Akkor mégis csak jó az amiket írogattam, mert én végig IS-ről beszéltem.

(#6038) Fire/SOUL/CD válasza Butcher-HUN (#6034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"KIS 2012 miatt nem fogom újrahúzni a rendszert "
Rendben, de majd ha fel sem települ, vagy majd fogja a gépet, meg nem telepíti a patch-okat, megakasztja a gépet, nem épül be rendesen a biztonsági központba meg stb stb, akkor ez miatt ne is kérdezz ez ügyben, mert már tudod a választ: Tiszta rendszerre kell telepíteni minden védelmet, nem olyanra amin megfordult már másik kergető... ;]

g.gergo
Hát keresem, keresem, de nem lelem. Mint mondtam, valami olyan topikban volt (szerintem tévesen), amiben nem kellett volna lennie, pl fejhallgató topik... :DDD
Végignéztem, ahol gyakran megfordulok, rá is kerestem, de nem találom... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6039) Mosanke válasza Fire/SOUL/CD (#6038) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nálam is megfordult - még a kisérletezgetős korszakomban - a Kasprsky IS (2010 majd a 2011) egy -egy évig.
Én egy olyan rendszerre (XP) tettem fel, amin előtte már volt néhány másik AV/vagy IS és mindig csak csak az alapos kitakarítás történt utánuk. Nem tiszta telepítésre az a lényeg. Soha nem volt gondom, problémám a KIS-el sem a telepítésekor sem pedig utána a használatkor. Lejöttek mindig az aktuális paches és lehúzta a frissítéseket is és sosem volt ilyen jellegű probléma nálam, mint amikről írtál. (Kivétel vagyok talán, mert beszélem ezt a nyelvet (is)?) :D
Egyedül a MBAM miatt reklamált nálam csak a telepítéskor a KIS. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6040) TFSi válasza Mosanke (#6039) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor szerencsés vagy, mert nekem egy "enyhén szennyezett" 32bites win 7 professionalon voltak gondjaim a nem tiszta telepítéssel... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6041) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Na a TrustPort kérdést meg lezárom: Próbaidőszakos TP 2012 BD és AVG-t használ nálam. Mióta először felvetődött a kérdés (ennek 6 órája kb), azóta többször is frissült a TP, de most is az AVG és BD motor van ott.
Akinek meg nem így van, az lesz szíves megosztani, hogy honnan töltött le telepítőt, melyiket és trial avagy aktivált...

Mosanke
Szerencse kérdése, nem több, hogy kifogástalanul működött a KIS... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6042) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#6041) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nézd én a Trustport.com oldalról szedtem le. Próbaváltozat ment fel. Frissített. Vipre lett és aktiváltam. Maradt avg és vipre.

(#6043) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#6042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz! Akkor a TP ebből a szempontból egy bughalom: [link] :C

Olyan deja-vu érzésem van, annak idején pont a Vipre játszotta el, hogy van akinél frissült, van akinél nem. Mióta bekerült a TP-be, azóta megint itt a szopacs... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6044) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#6043) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Vásárolt Total Protection esetében:
-Argon->AVG
-Neon->Vipre

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6045) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#6043) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nincs kódod hozzá? Üsd be neki ha van. Kiváncsi lennék rá.

Egyébként a bughalomban igazad van. Win7 falat nem kapcsolja ki, nem is figyelmeztet. A 139 és 445 porto nyitva hagyja alap esetben.

(#6046) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Na most akkor ha ez azt írja nekem hogy :

???

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6047) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#6045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát egy 1 éves kulcsom van, de azt ezért nem lövöm el. :N

W7 falát több kergető sem kapcsolja ki, ez annyira nem érdekes számomra, mert amúgy is azzal kezdem a telepítést, hogy kézzel kikapcsolom a tűzfalat, mindegy milyen kergetőt telepítek. Azok a portok meg az RDP szolgáltatásokhoz kapcsolódnak, ha letiltaná őket, akkor távoli asztal és társait nem tudnád használni, nyilván az most is engedélyezve van. Ha nem kell, akkor a W7-ben szedd ki a pipát előle.

LiLxWaYnEx
Attól függ, melyik mappában és mit talált fertőzöttnek. Ha a képen látható mappában valamit, az kellemetlen, mert azok a rendszerhez tartozik. Ha tényleges fertőzött fájlt törölt, akkor azért gond (mert ha oda befertőzött valami, akkor "bárhova"), ha meg valami fals folytán rendszerhez tartozó fájlokat törölt, akkor meg azért "gond".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6048) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#6047) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azok a portok eddig egy program azaz külső 3rd party tűzfal esetében nem voltak nyitottak. Mindegyik zárta! TP nem, ez meg gáz. Egyik portot se hagyja nyitva! A closed ok, a stealthed a legjobb, de az open szar akárhonnan nézzük.

És az sem teljesen igaz, hogy a legtöbb IS nem kapcsolja ki a win7 falát. KIS, ESS, AVIRA IS, Avast, pl kikapcsolta nálam eddig mindig. És nem biztos, hogy mindenki guru a számítástechnikában. Így problémás lehet a 2 tűzfal egyidejű működése!

[ Szerkesztve ]

(#6049) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#6047) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem ott "fertőződött" már vagy 10 perce 3/2-nél járok :DDD .Jelentés megérkezett egy jelentéktelen fájlt volt .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6050) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#6048) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kaspersky sem zárja azokat a portokat, nyitva vannak, meg még más, "kiemelt" portot sem zár le. Manapság ezek a portok már nem jelentenek kiemelt biztonsági kockázatot, valamint bizonyos rendszerösszetevőknek/szolgáltatásoknak kell is. (Tiltani meg csak akkor, ha tényleg tudja a user, hogy mit csinál...)

"És az sem teljesen igaz, hogy a legtöbb IS nem kapcsolja ki a win7 falát"
Nem is írtam ilyet, azt írtam, hogy több kergető sem kapcsolja ki. Ha végigszaladnánk az ismertebb kergetőkön, nem lennék meglepve, ha fele-fele arány jönne ki ez ügyben, pláne ha még azt is figyelembe vennénk, hogy hány olyan kergető van, ami elméletileg ki kellene hogy kapcsolja, de gyakorlatban meg nem mindig jön össze a dolog, pl BD avagy az általad is említett Avira IS sem jár mindig sikerrel. Szóval vagy előtte vagy utána, de így is-úgy is rá kell nézni a OS falára, függetlenül attól, hogy valaki guru-e vagy sem, ez esetben meg egyszerűbb, ha telepítés előtt kilövi az ember...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.