Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) tisvol válasza blattida (#39649) üzenetére


tisvol
aktív tag

Bocs, aztán elmentem aludni :P
Szóval a laptopon kinyirt mindent. Minen képet, videot, PDF-et. Volt mentés a fontos dolgokról egy vinyon, ami alkalmanként rá volt dugva a gépre, miközben aktiv volt a virus. Szerencsére csak rövid ideig. Miután eltávolitottam a CTB Lockert csak utána csatoltam fel ismét és láttam, hogy már azon is van pár fertőzött, titkositott fájl. Nem sok, de van. Láttam, hogy eszeveszetten teker a vinyo (lehet nincs köze a virushoz, csak az ember normál körülmények között nem nézi ezt) és rögtön lehúztam. Ekkor tettem fel itt a kérdést, mert féltem, hogyha már elindult a fertőzés, akkor már végig is fut.

Üdv:T.

(#39652) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Gyors segítség kellene!

Van a gépemen egy kaspersky 2016 ami lejár hamarosan.

Most az üzletben látok olyat, hogy kaspersky 2016 megújítás (dobozos 3 licences). Ha azt megveszem, tudom vele hosszabbítani a 2015-öst? Ugyanúgy 3 gépes dobozos licencem van a 2015-ből is.

(#39653) Mikulásbá válasza lugosi (#39652) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#39654) lugosi válasza Mikulásbá (#39653) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi! Meg is vettem. Az lenne a legszuperebb, ha nem kellene mind a 3 gépen frissítenem, csak a központi fiókban.

(#39655) Mikulásbá válasza lugosi (#39654) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írd be,majd kiderül mit fog kiírni a gépeken.
Nekem még csak 1 gépes kulcsaim voltak.

(#39656) lugosi válasza Mikulásbá (#39655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó lenne mert az egyik faterom gépe, és most van egy kis távolság. De a jövő héten fizikailag is ott leszek, szóval nem vészes.

(#39657) lck


lck
senior tag

Frissült a 360 TSE Immár integrált PUP védelemmel.

(#39658) Med1on válasza lck (#39657) üzenetére


Med1on
aktív tag

Amit viszont nem kapcsol be (PUP) alapértelmezetten, ahogy látom...

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#39659) Pano


Pano
addikt

Tesztelte valaki élesben a KIS alkalmazás megbízhatósági (reputáció) komponensét, gyakorlatban hogy működik?

Igazából ajánlani akarom valakinek megvételre, csak nem tudom hogy csak emiatt a drágább IS-t inkább vagy a sima AV-t. Olyan környezetbe megy, ahol nem lenne szükség a többi IS összetevőre, ez az egy ami érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39660) blattida válasza Pano (#39659) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahol van hálózat és főleg internet, oda jobb a kis, mint a kav.

A trusted application mode esetén alapból minden ismeretlen alkalmazás blokkolásra kerül.
Három alapja van a program döntésének ebben a módban: van egy dinamikus fehér lista, ami természetesen rendszeresen frissül, van a trusted chain, ami a fehér listán kívüli olyan programtevékenységeket és viselkedéseket tartalmaz, amik egy legitim program összetevőjeként legitim módon nyilvánulnak meg (pld. letöltések, böngészőhasználat stb), ehhez tartozik természetesen egy digitális aláírásokat is tartalmazó lista, valamint a fájlok eredetére vonatkozó információkat is tartalmazó adatbázis és van a security corridor, ami gyakorlatilag egy speciális viselkedés elemző, ami a megszokottól eltérő viselkedésekre figyel (mondjuk rendszerfájlok módosítása vagy kódinjektálás) az alkalmazások esetében.
Gyakorlatilag, ha aktiválod ezt a módot, akkoraz első alkalommal lefut egy rendszerellenőrzés és minden folyamat és alkalmazás, szkriptek osztályozásra kerülnek és amelyek ismeretlenek, azokról lehet dönteni, hogy mi legyen velük...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39661) SP4C3 válasza HoTaZo (#39643) üzenetére


SP4C3
veterán

Mert megváltozott a hash, lehet hogy frissítette magát a maintenance service-ének köszönhetően.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39662) HoTaZo válasza SP4C3 (#39661) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor jó, köszönöm!
A lényeg az, hogy működik, a kergető is odafigyel a műveletekre. Újra lett telepítve, most minden zökkenő mentes.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39663) Pano válasza blattida (#39660) üzenetére


Pano
addikt

Köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

(#39664) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv fórumtársak!
Lenne egy kis gondom. A minap beszívtam egy malwere-t. Egy kódkenerátorban volt a rohadék. Kaptam is a Win 10 asztalra egy csini fejlécet, az összes böngészőmnek megbuherálta a kezdőlapját, azóta a www-searching.com-os baromság jön mindenhol. Neten találtam mindenféle leírásokat ennek az eltávolításáról, de a SpyHunter 4 programot ajálnják legtöbb helyen, ami természetesen fizetős... Azóta már túl vagyok azon hogy leszedtem az összes böngészőt, kitöröltem a TEMP állományokat, registry-t takarítottam manuálisan (néhány óra volt csak...) Visszaraktam a Firefox-ot és a Chrome-ot. Működik is mind 2 böngésző, de nem jegyzik meg azóta a weblapokon a keresőmezők tartalmát, valamint az Ad-Block bővítmény sem működik egyikben sem. A Firefox pedig nem tud kapcsolódani titkosított webhelyekhez. A SpyHunter is talál fertőzést bőven: [link]

Okos ötlet, tanács valakinek? Nincs kedven újratelepíteni a rendszert... ( 1 hónapos Win 10) :W

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#39665) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jelenleg KIS 2015 van a gépemen (amire feltettem a most megvettem KIS 2016 licencet).

Érdemes magát a programot is frissíteni KIS 2016-ra? Jobb? A 2015-tel valójában teljesen elégedett vagyok, rendben teszi a dolgát.

(#39666) Mikulásbá válasza lugosi (#39665) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 2016-os is rendben van.

(#39667) robi0 válasza lavorka (#39664) üzenetére


robi0
csendes tag

AdwCleaner-t nem próbáltad? Az általában megoldja az ilyen dolgokat.

A SpyHunter-t el kell felejteni, illetve azokat az oldalakat is, ahol azt ajánlják.

(#39668) zazenke válasza lavorka (#39664) üzenetére


zazenke
őstag

malwarebytes free vagy emsisoft antimalware emergency kit vagy hitmanpro mely próbaidősen ingyenes

(#39669) daimonion válasza lavorka (#39664) üzenetére


daimonion
senior tag

Egy kódkenerátorban volt a rohadék.
Az Én okos ötletem az, hogy NE HASZNÁLJ KÓDGENERÁTOROKAT ! Probáld meg free progival kiváltani ha fizetös programhoz használtad.Ha meg játékhoz akkor vedd meg.
Egyébként meg próbálj meg valamilyen rescue disc progival kitakarítani a rendszeredet ha az ADWCLEANER nem segített.De tehetsz próbát akár a Dr.Web Cure It progival is előtte vagy az Emsisoft Emergency Kit -el.

(#39670) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Nemrég frissült a nod 13102 [link]

Azóta port.hu, prohardver, media markt, stb oldalakra ugrik!

Kártevő: HTML/Refresh .BC trójai.
Mindenütt ez ugrik fel, a frissítés előtt semmi gond nem volt.
Már nyomattam egy malwát, restart volt. ccleanert. 2 böngészőből is néztem ugyan az!
Már felidegelet! Más is tapasztalja ezt a frissítés óta?
Szerintem ott csesztek el valamit.

(#39671) blattida válasza K Norbi (#39670) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez csak egy baki a részükről, majd javítják, addig ne idegesítsd magad.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39672) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen kellemes fertőzést sikerült beszednem? :F

Van aktív NOD32 a gépemen. Most vettem észre, hogy bármelyik böngészővel bármilyen blog.hu-s oldalt próbálok megnyitni, a NOD32 blokkolja és azt írja, hogy az oldalon JS/ScrInject.B trojan van!

Más oldalak megnyílnak, nincs velük gond.

A fertőzés ugye nálam van, nem lehetséges, hogy maga a blog.hu szervere lenne fertőzött?

(#39673) K Norbi válasza blattida (#39671) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem, köszi :)

(#39672) Andralin [link]
Mindenkinek ez van. Következő frissítéssel remélhetőleg javítják.

Addig Nod! beállítások: Web és email webhozzáférés védelem : Letiltás a számítógép újraindításágig. [link]

[ Szerkesztve ]

(#39674) Andralin válasza K Norbi (#39673) üzenetére


Andralin
aktív tag

Huhh, már megijedtem! Köszi az infót! :))

(#39676) lavorka válasza daimonion (#39669) üzenetére


lavorka
aktív tag

5 különböző progi volt fen, egyik sem takarított ki maradéktalanul, mindig visszajött. Ennek örömére tegnap éjszaka win telepítés volt... Azóta minden OK :R

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#39677) Ciccuka válasza #46372352 (#39675) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ugyanezt kaptam be én is. :W

Azóta a weboldalak felére azt írja ki, hogy nem biztonságos.
Firefox teljesen újra lett telepítve tisztán (Appdata Local és Roaming mappája törölve előtte).
Firefox kiegészítőt se tud letölteni.
Pedig már fent van az 13103-as Eset frissítés

Mit tudok tenni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39678) blattida válasza Ciccuka (#39677) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak egy picit kéne visszaolvasni, nem kaptál be semmilyen kártevőt, csak egy hibás eset frissítésről van szó. Orvosolni fogják, nyugodj meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39679) Ciccuka válasza blattida (#39678) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alaposan visszaolvastam három topikban.
Azért frissítettem a Nod-ot 13103-ra. mint írtam is láthatod, ha újra megnézed te is, ráadásul már orvosolták - azt is láthatod ugyanabban a hsz-ben, csak nekem teljesen szétcseszte az egész rendszert.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39680) blattida válasza Ciccuka (#39679) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor uninstall és újratelepítés ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39682) Ciccuka válasza blattida (#39680) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az összes vírus és kémprogramkeresőt unistalálni kellett Revo Uninstaller-el (közepes módszer és minden törlése opcióval) és Firefox-ot is, majd legfrissebbeket le a hivatalos honlapról és összessel ellenőrizni és így elvileg most megoldódott.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39683) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Weboldalakat ejt túszul a legújabb ransomware....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39684) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Ma az emsi is karanténba rakott négy fájlt

A virustotalon ezt találtam róla [link]

Ez milyen trójai? Az mbam nem talált semmi, az emsi is tisztának látja a gépet. Érdemes esetleg mással is átnézni a gépet?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39685) zazenke


zazenke
őstag

nem akarok troll lenni de fel nem foghatom miért használnak legálisan az emberek nod32-t mert hogy ez a cég pofátlan módon majdnem dupla annyiért kínálja termékét mint pl kaspersky , norton , stb , és nem gondpolom hogy ez a termék jobb lenne ezeknél a cégeknél. csak arra tudok gondolni hogy a nod32-t könnyebb illegálisan használni és ezért van elterjedve

(#39686) SP4C3 válasza zazenke (#39685) üzenetére


SP4C3
veterán

Talán jól gondolod, de hamár nod32 akkor miért is nem avast!? :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39687) zazenke válasza SP4C3 (#39686) üzenetére


zazenke
őstag

énnekem az avstról csak régebbi tapasztalataim vannak de ott gond volt az erőforrás igényével ,valahogy lassabban ment a gép alatta

(#39688) lugosi válasza blattida (#39678) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Index címlapon is kint van már, csodálkozok hogy ennyire nem olvasták az emberek.

(#39689) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ma a laptopon csináltam egy vírus keresést eset online scannerel 14 vírusnak nevezett valamit talált amiből pár a panda free antivírus volt :))

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39690) blattida válasza zazenke (#39685) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a hivatalos új árakat nézed, akkor gyakorlatilag az eset semmivel sem drágább, mint a kaspersky vagy a norton vagy mondjuk az avast...az más kérdés, hogy ilyen-olyan legális módon jóval olcsóbban is beszerezhetőek, míg az eset esetében ez nem működik (csak a magazinos kóddal, de az más történet).
Nincs semmi baj az eset cuccaival, az elterjedtsége az erőteljes marketingjüknek is köszönhető, amivel, amúgy, nincs semmi baj.
A gond a felhasználói szokásokkal van, amik az eset esetében azt jelenti, hogy általában az ő felhasználóik sokkal hülyébben viselkednek a számítógépeiken, mint az átlag, erről azonban nem a cég vagy a program tehet...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39691) zazenke válasza blattida (#39690) üzenetére


zazenke
őstag

a hivatalos eset.hu magyar oldalon a nod32 antivírus 14214ft még a hivatalos kaspersky.hu -n az antivirus 2016 os verziója 6300 ft
[link]
és a másik [link] bocs a nod32 linkért az nem működik kimásolva de én ezt az árat látom amit írtam

[ Szerkesztve ]

(#39692) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Emailben kaptam egy ajánlatot:

Szerintem egész jó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#39693) Cs1csó válasza kaszaf (#39692) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv mielőtt vásárolnál, érdemes kipróbálni a promo verziót amiből akár fél éves is van.

(#39694) edari


edari
őstag

Sziasztok

McAfee-ról mik a vélemények mostanában?

Van most promoban 6 hónapos verzió.

(#39695) blattida válasza zazenke (#39691) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem a hazai áraikat vetettem össze, hanem a nemzetközi oldalukon szereplőket, ott a kedvezmények nélkül gyakorlatilag ugyanaz az ár szerepel (40$-32€). Az viszont igaz, hogy a kaspersky-re sok helyen van elég nagy kedvezmény, míg az esetre nincs...mégis világszerte egyre többen veszik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39696) Pano válasza blattida (#39695) üzenetére


Pano
addikt

Mondjuk a mai baki az elég cink volt, azt meg kell hagyni :DD
Igazából szerintem se ér annyit az ESET, mint amennyiért adják, akárhogy is nézem. Az a baj, hogy az ár kb 30-40%-a csak a marketing költség (értsd: visszafizeted, hogy eladhatták neked,, amit bizony valahonnan vissza kell termelni.

(#39697) Cs1csó válasza edari (#39694) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, Av-test, Av Comparatives eredményeken is alapuló SZUBJEKTÍV vélemény - Ha már pénzt akarsz adni egy víruskergetőért akkor inkább mást. Kaspersky, Bitdefender, stb.

(#39698) edari válasza Cs1csó (#39697) üzenetére


edari
őstag

Ingyen van.

(#39699) blattida válasza Pano (#39696) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudod, hogy mi lett volna cink? Ha mondjuk a win rendszerfájlokat kezdte el volna karanténozni vagy törölni...mint ahogy több más av társa megtette már korábban (pld. kis, avg, avast). ;]

A teljes árát valóban nem éri a nod/eset. Én a fizetősök közül teljes áron mindenképp és kizárólag az eam-ra adnék ki pénzt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39700) zazenke válasza blattida (#39695) üzenetére


zazenke
őstag

ebben az esetben szivatjak a magyar felhasználókat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.