Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) netpeti98 válasza Daywalkerke (#24999) üzenetére


netpeti98
addikt

False.

Üdv netpeti98

(#25002) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ilyenkor ne legyen ideges az ember .
1.Újságban szereplő kód segítségével való kulcs igénylés az F-Secure oldalán

2.Mindent sikeresen kitöltök ,melynek eredménye

3.Semmi üzenet .

*Support*
-ellenőrizte a kis kód érvényességét ->érvényes
-hamarosan elküldi a kulcsot az email címemre ->6 óra telt el
- 5 email-el/3 fajta proxyval/3 fajta böngészővel próbáltam

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#25003) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak: Avas vagy Avira, vagy esetleg valami más ingyenes vírusirtó egy viszonylag régi géphez (2 magos, 4 GB ram)?

(#25004) Narxis válasza Peczek (#25003) üzenetére


Narxis
nagyúr

Avira jó, de szvsz Avastot is simán vinné.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#25005) BigManus válasza Peczek (#25003) üzenetére


BigManus
addikt

AVG.
Most van egy éves promócióban.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25006) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A Eset Smart Security az Mbam exe fájlját vírusnak érzékeli. :D

(#25007) Narxis válasza rayoliviero (#25006) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hoppá! :Y

Thanos was right.

(#25008) rayoliviero válasza Narxis (#25007) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet, mert futott az Mbam is, amikor a Smart Security is vírust keresett? Vagy annak nincs köze hozzá?

(#25009) Narxis válasza rayoliviero (#25008) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs.

Thanos was right.

(#25010) BigManus válasza rayoliviero (#25006) üzenetére


BigManus
addikt

Honnan töltötted le az MBAM-ot?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25011) old-dog válasza rayoliviero (#25006) üzenetére


old-dog
aktív tag

Az Esetnél nem ritka a fals pozitív jelzés.

(#25012) rayoliviero válasza BigManus (#25010) üzenetére


rayoliviero
veterán

A hivatalos oldaláról, az ingyenes változatot. Most az Mbam exe fájlt feltöltöttem a virustotalra, ahol már az Eset sem jelezte vírusnak és más vírusirtó sem. :F

(#25013) BigManus válasza rayoliviero (#25012) üzenetére


BigManus
addikt

Egyszerű fals találat.
Lehet, az ESET olyan folyamatot illetve rendszer módosítást érzékelt az MBAM részéről, hogy azért gyanúsította meg.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25014) Mosanke válasza rayoliviero (#25008) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Tedd a kivételek közé. :K

(#25015) rayoliviero válasza BigManus (#25013) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszi.

Mosanke: Szia. Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#25016) kisbalazs83 válasza rayoliviero (#25012) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Tedd a kivételek közé az mbam.exe, mbamgui.exe, mbamscheduler.exe, mbamservice.exe fájlokat akkor nem fogja figyelni mit csinál.

Mosanke: megelőztél...

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#25017) Peczek válasza Narxis (#25004) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ok köszi

(#25018) Peczek válasza BigManus (#25005) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi

(#25019) micafighter válasza BigManus (#24998) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönjük szépen, ment a könyvjelzőbe :) Samba tényleg jó kis program, én android és win -el próbáltam. :)

(#25020) csákány.


csákány.
aktív tag

Az imént sikerült belefutnom a híres-neves rendőrségi vírusba, de legnagyobb szerencsémre a G Data webvédelme blokkolta! :R A blokkoló ablakot már nem tudom megmutatni, csak a log fájt:

Amúgy még fent van a legújabb béta verziós HitmanPro.Alert, de az nem reagált semmit!
Szerintetek van valami teendőm ezek után :F

[ Szerkesztve ]

(#25021) ƵøŁĭ válasza csákány. (#25020) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

No para -> access denied .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#25022) King Unique válasza csákány. (#25020) üzenetére


King Unique
titán

A másik (B) motor - Bitdefender - blokkolhatta, BD jó webcím blokkolásban. :K
Majd szakik reflektálnak, de ha blokkolta, akkor nincs gond, max karanténból törlöd.
milyen oldalon futottál bele?

(#25023) Qasam válasza csákány. (#25020) üzenetére


Qasam
aktív tag

Kaspersky is fogja.

(#25024) rayoliviero válasza csákány. (#25020) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kipróbáltam Eset Smart Securityvel, az is blokkolta rögtön. Erős kényszert érzek, hogy kipróbáljam, hogy felengedem a gépemre, a védeleme kikapcsolásásával. De a legutóbbi ilyen játékomnak Win újrarakás lett a következménye (nem indult el egy csomó program vírusirtás után sem). :D

[ Szerkesztve ]

(#25025) BigManus


BigManus
addikt

Megnyitottam Linux alól.
Annyit csinál, hogy nem enged kilépni a böngészőből. Parancssorba: xkill és megmutattam a Firefoxot.
Utána amikor indítottam a Firefoxot, már ment simán.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25026) t72killer válasza rayoliviero (#25024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átküldöd priviben a linket? némi viszketést érzek, h beengedjem a kioskba:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25027) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Megnéztem én is VirtualBox-ba. Ez a gagyi police ramsome, ez nem vírus :)
Az alján amikor olvastam: "Kinyit a PC most!" ezen majdnem be..artam...

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#25028) King Unique


King Unique
titán

Nálam win 8.1 + Comodo Dragon alatt (hozzáadatam Application Protection fülnél, ott a lakat alul) a sokat dícsért Webroot le se xarta, simán benyelte... :U , igaz csak böngészőt zárolta, de mivel inprivate módban próbáltam, feladatkezelős kilövés után ment minden simán. Előtte (közben) lefuttattam WSA keresőjét, nem talált semmit a felhő... :W
Utólag, miután kilőttem, MBAM-ot is ráengedtem, tiszta minden. Böngészőt ilyenkor célszerű újratelepíteni, v nem tárolta el és mehet minden ugyanúgy tovább :F

azért most kicsit megrendült WSA-ban a bizalmam, mi lett volna a rendes pc-t blokkoló verziónál...ok, h van Roolback, de az is vajon mikor lépett volna akcióba...

(#25029) rayoliviero válasza t72killer (#25026) üzenetére


rayoliviero
veterán

Küldtem pár linket.

King Unique: Nálam a Hitman Pro jobban megtalálja az ilyeneket, mint az Mbam amúgy. Még ráengedheted azt is.

[ Szerkesztve ]

(#25030) szaki26a válasza King Unique (#25028) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Mert nincsen mit találni. Nem egy vírus, nem tesz semmit a gépedre, csak egy trükkös weblap.

(#25031) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

A "Kinyit a PC most!"-ra google is dob pár testvér linket...

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#25032) King Unique válasza szaki26a (#25030) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint no para, böngésző, minden maradhat úgy, ahogy volt. :)
De azért WSA akkor is jelezhetett volna rá...

(#25029) Gazsi00: HP se talált semmit, bár szerintem
MBAM jobb ilyen téren szerintem, mert múltkor egy csaj notiján volt virágbolti office, ESS a kms service és társait karanténozta=aktivációt ablakor kért office. kíváncsiságból visszaállítottam, HP nem jelzett semmit, de MBMAM kapásból megtalálta.

(#25033) ƵøŁĭ válasza kisbalazs83 (#25031) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#25034) BigManus


BigManus
addikt

Szaki26a írta le korrekten, nem vírus, nem kártevő.
Script intézi a zárolást, de kártékony kódot illetve rutint nem futtat.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25035) rayoliviero válasza King Unique (#25032) üzenetére


rayoliviero
veterán

Múltkor, amikor egy rakat vírust engedtem a gépemre, a WSA-t visszakapcsolva, az csak néhányat talált meg közülök, abból van amit el sem tudott távolítani. A Norton még ezután talált. Közben futattam a Hitmant és Mbamot is. Mind közül a Hitman talált nagy meglepetésemre a legtöbbet, csak törölni nem tudott párat. Akkor feltetem a Bitdefenedert, az elintézte a mardékot is. De a Win újrarakást nem úszatm meg, mert több program el sem indult, kitörlődtek fájlok is. És néhány program kilépett hibával, indítás után.

netpeti98: Igen, ezt már megírták nekem. :R

[ Szerkesztve ]

(#25036) netpeti98 válasza rayoliviero (#25035) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha nem futott a WSA naplózása akkor nem az igazi az eltávolítás, egyszerűen rollbackelni is lehetett volna, ha fut. Tudom, számos eszközzel rendelkezik, a már fertőzött gépekre történő telepítéshez, de az ereje mindenképp a rollbackben van.

Üdv netpeti98

(#25037) King Unique válasza kisbalazs83 (#25031) üzenetére


King Unique
titán

Elég gáz, h ezeket is kidobja...

Amúgy visszatérve WSA-ra úgy látszik nem az igazi ez a manuális applikáció hozzáadás, hiába jó látszólag (lakat), mert FF-al kipróbálva, amit auto berakott a védett listába, már jelzett és blokkolta a hozzáférést a "tervéroldalakon", igaz nem mindnél...amúgy fent volt MBAE is, de nem csinált semmit az se, v az csak akkor ugrik, ha tuti éles a dolog ? :D

(#25035) Gazsi00: erre való a virtualbox, nem élesben ráengedni, inaktív védelemmel, bátor vagy. :)
De valóban, látszik, h azért ez a felhős izé se teljen ok minden helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#25038) blattida válasza King Unique (#25037) üzenetére


blattida
nagyúr

Az mbae egyelőre nem védi a dragont, csak ha a sárkányt átnevezed chrome-ra, magad is ellenőrizheted, ha megnézed a védett alkalmazásokat az mbae-ben, amikor fut a cd (nullát fogsz látni).
Amúgy a kérdéses tevékenység nem exploité, ezért elvileg nem is blokkolná...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25039) rayoliviero válasza King Unique (#25037) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt a virtualboxot nem ismerem. Azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.
Leszedem ezt a virtualboxot és felteszem a Win 7-et. És úgy tudom tesztelni a vírusokat? :F

[ Szerkesztve ]

(#25040) micafighter válasza rayoliviero (#25035) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igazából a rollback egyik erőssége a sok közül, hogy úgy távolítja el a kártevőket, hogy közbe nem barmolja szét a géped.

(#25039) Gazsi00

Feltelepíted mint egy programot. Utána azon belül tudsz létre hozni virtuális gépeket, amire op rendszert ugyanúgy kell telepíteni, mint ha rendes gépre telepítenél op rendszert. De a virtualbox egy program ként fut, tehát olyan lesz, mint gép a gépben. Nagyjából ennyi a lényeg. Sok leírás van a honlapján.

Virtualbox ingyenes egyébként, a szakemberek viszont többnyire VMware-t használnak. Annak is van ingyenes verziója, a VMware player. Sok funkció hiányzik belőle, ami a fizetős VMware-be van, de otthoni használatra szerintem bőven jó.

Ha érdekel a téma, érdemes kipróbálni mindkettőt. (VMware és VBox)

Leszedem ezt a virtualboxot és felteszem a Win 7-et. És úgy tudom tesztelni a vírusokat? -> igen, viszont nem tökéletes. Szaki26a írt itt erről, hogy sok vírus érzékeli, ha Virtuális gépen van, (virtuális gép spec driverekből jön rá gondolom) és nem fog lefutni. Tehát nem mondhatni tökéletesnek virustesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#25041) BigManus válasza rayoliviero (#25039) üzenetére


BigManus
addikt

Ha gondolod, privátban segítek,mert ez a topic nem a Virtualboxról szól...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25042) rayoliviero válasza micafighter (#25040) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, kipróbálom majd. :R

laca026: Köszi, ha elakadok, írni fogok. De szerintem meg tudom csinálni amúgy, google-ben rákeresve. De nem most fogom, csak ha lesz rá időm, hétvégén valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

(#25043) micafighter válasza BigManus (#25041) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha esetleg azt is tudod, hogy lehet vírusteszteléshez ideálisabbá varázsolni (fentebb írtam a problémát, amire gondolok), akkor az már ide tartozik, és érdekelne minket :U

(#25044) BigManus válasza micafighter (#25043) üzenetére


BigManus
addikt

Ha mindenáron tesztelni szeretnél, akkor a Shadow Defendert javaslom.
Én anno ezalatt teszteltem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#25045) micafighter válasza BigManus (#25044) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendben köszönöm :) Lehet az Acronis True Image 2014-et fogom inkább használni, van egy nagyon hasonló funkciója mint az SD-nek, viszont a gép újraindításakor választhatsz, hogy visszatérsz a "virtuális környezet"-be, vagy a rendes rendszerre akarsz bootolni, és akkor minden változtatás elvész. Azért jó ez szerintem mert néha a vírus eltávolításhoz újra kell indítani a gépet, és ha jól tudom, SD nem tud ilyet, hogy folytatja a Shadow Mode-ot boot után. :\

(Acronis sajnos fizetős, de nem is találtam olyan ingyenes programot, ami tudná folytatni azt a "virtuális" módot boot után)

[ Szerkesztve ]

(#25046) t72killer válasza rayoliviero (#25024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi a linkeket! Megnyitja az oldalakat a dragon, de nem történik semmi érdekes. Ja, tiltva volt a javascript és a hirdetések is. A tiltási listákba ezekután felvehetnék a police.**.* struktúrát (domén után pont)

A trustportom nem harapott rá - bár lehet, h javascriptben jön a csúnyaság, ami ha blokkolva van gondolom le sem töltődik a netről.

Ezen a gépen nemigen merem több engedéllyel nyitogatni őket, ha kinyírom a rendszert, asszem eltesz láb alól a családi inkvizíció:Y.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25047) rayoliviero válasza t72killer (#25046) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szívesen, vannak a linken más fajták is, ha ki akarod próbálni valamelyiket. :DDD

(#25048) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kérdés, cryproblocker aktivitás ellen lehet általánosan - pl group policyból - hatékonyan védekezni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25049) szaki26a válasza t72killer (#25048) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Van egy ilyen program ami ezt igéri de iszonyat menyiségű registry beállítást csinál. Sima policyval nem lehet. Egyetlen ma ismert védekezés ellene: Virusírtó megfogja a már ismert variánst. Comodonál, agnitumnál esetleg a hips.
Ha már bekodolta filokat egy ismeretlen új variáns lehetetlen visszafejteni, mivel nem tárolja kulcsot, mivel egy szervern van tárolva. Egyetlen ami segít ilyenkor, ha WSA volt a gépeden. Az vissza rolebackeli a kodolást.

(#25050) szaki26a válasza King Unique (#25037) üzenetére


szaki26a
aktív tag

A lakat ikon az Identity Shield müködését jelzi csak. A védett programból nem tudsz adatokat kiszedni, ismeretlen vagy rosszindulatúnak jelölt programként. Semmi köze webfilterhez. Sajnos régi webfiltere webrootnak nem épp csúcs kategóriás, inkább átlagos szintet hozza, de túl sok fpvel, az új verzió viszont a tesztek szerint már az. Brightcloud adatbázisra épül már ami sokkal nagyobb és gyorsabban reagál mint régi. http://brightcloud.com/

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.