Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Előre is bocsi ha rossz topik, tanácstalan vagyok.

Kb 1,5 héttel ezelőtt feltörték az origin fiókom, meg valami battle.net felhasználómat is (igaz erről nem is tudtam hogy létezik). Viszont most az utóbbi pár napban megpróbált valaki bejelentkezni PayPal fiókomba, és az eBay felhasználómba is. Ugyanarra az email címre van regisztrálva az összes érintett fiók.

Okozhatja ezt valami vírus, lehet bármit tenni ellene? :F

[ Szerkesztve ]

(#39602) #73959936 válasza HollyBoni (#39601) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát elég sok mindent lehet tenni. Mondjuk alapként mindenhol változtass 1 ideig mondjuk hetente jelszót, és ha lehet ne 1234-et adj meg, hanem karaktereket vegyesen, kisbetű, nagybetű és hagy ne soroljam.

Máris tettél valamit...mégha sikerülne is feltörni paypal/ebay-t akkor sem veszik minden. De talán a legfontosabb: az email címedhez tartozó jelszót írd át sürgősen. Mert a jelszó-emlékeztető email címet csak nem írták át ?

(#39603) HollyBoni válasza #73959936 (#39602) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mikor először az origin felhasználóm feltörték utána változtattam gmail jelszót, de utána jött az ebay/paypal dolog szóval nem segített.

Van bármilyen topik ahol nem off a kérdésem, vagy felesleges kérdezgetni mert semmit nem lehet ezzel csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#39604) blattida válasza csákány. (#39600) üzenetére


blattida
nagyúr

Küldhetsz egyet nekem is, de ez nem az lesz, legalább is nem annak tűnik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39605) Narxis válasza HollyBoni (#39603) üzenetére


Narxis
nagyúr

Át kéne vizsgálni a gépet amiről vagy amikről bejelentkeztél abba az e-mail fiókba. Malwarebytes Free, Hitman Pro programokkal első körben.

Thanos was right.

(#39606) HollyBoni válasza Narxis (#39605) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak saját gépről jelentkeztem be már jó ideje a gmail fiókomba, meg ugye Android. Malwarebytes-t futtattam de semmit nem talált.
Jobban belegondolva valószínű nem valami vírus, erről a gépről használok egy másik gmail fiókot is, amiről szintén regisztráltam egy PP fiókot, és azzal nem próbálkoztak. :(

(#39607) zolee0307 válasza #73959936 (#39591) üzenetére


zolee0307
őstag

Nézd még meg az emsisoft is-t, az is jó árban szokott lenni.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#39608) d3zs0 válasza blattida (#39599) üzenetére


d3zs0
tag

Egyébként linux ransomware-ekkel (bár talán egy kézen megszámolható, amennyi van belőlük) mi a helyzet? Ugyanúgy nem fogja meg a Comodo, mint Winen?
Ezt csak azért kérdezem, mert megy a vita a Linux abszolút kezdőknek topicban Ransomware/Comodo témában...

(#39609) blattida válasza d3zs0 (#39608) üzenetére


blattida
nagyúr

Linux ransomware-ek esetében nem tudom, hogy mi a valóság, viszont winen a comodo elkapja őket, akár adatbázis, akár a sandbox viselkedés elemzésének a segítségével. Linuxon nincs hips és sandbox, így ott mindenképp más a helyzet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39610) zazenke válasza blattida (#39609) üzenetére


zazenke
őstag

és pl a norton is elkapja vagy az már nem szuperal olyan jól mint a comodo?

(#39611) zazenke válasza Narxis (#39592) üzenetére


zazenke
őstag

általában ebayen veszek licensz kulcsot. 3 napja pl egy 180 napos norton secirity kulcsot vettem 900 ft ért. ez nagyon baráti ár. már be is regisztráltam vele a nortonnal. innentől kezdve az elvehetetlen tőlem. hiba regisztralna más rá. 1 pizza ára félévre

(#39612) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Na, itt van, ez volna az:
[link]
Hirdetés, de elég genyó. Szerintem hamarosan tiltja a Google.

(#39613) salaud


salaud
aktív tag

Gondoltam, megnézem azt a Comodo for Linux antivírust. Közben eszembe jutott, hogy van nekik saját dns kiszolgálójuk is, nosza, beállítom routerben, növeljük a biztonságot. Ezután jött a vicces rész:

:C

Mondtam neki, öt percre engedje már meg nekem, ezután eljutottam nagynehezen a letöltési oldalra, ahol nem engedi kiválasztani a disztribuciót, bármelyiket választanám, szürke marad.

Több böngészővel is próbáltam persze. Ötlet a letöltésre?

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39614) zazenke válasza Tesztelo.hu (#39612) üzenetére


zazenke
őstag

nekem is bejött ez ma a telóra de ártalmatlan ki kell lépni majd újranyitni a böngészőt és már meg is szünt nekem. arra akar rávenni hogy tölts le egy alkalmazást mely emeltdíjas szolgáltatást nyújt neked

(#39615) d3zs0 válasza salaud (#39613) üzenetére


d3zs0
tag

Jobbklikk oldal forrása... :DDD

(#39616) salaud válasza d3zs0 (#39615) üzenetére


salaud
aktív tag

Igen, közben már én is eljutottam ide, már a kernelmodulját is újrafordítottam, épp frissít...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39618) blattida válasza salaud (#39613) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a disregard-ra nyomsz és utána frissíted az oldalt, akkor utána már mennie kell...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39619) Pano válasza blattida (#39586) üzenetére


Pano
addikt

Hát ez az.
Tavaly nyáron volt egy olyan időszak, hogy sorba hozták az olyan gépeket amiket kinyírt az avast (uninstall és utána ment minden frankón).

(#39620) blattida válasza Pano (#39619) üzenetére


blattida
nagyúr

Most már annyira nem gyakori, de még mindig előfordul, környezetemben is többeknél is volt ilyen gond vele. Ezért is ajánlom szívesebben az ingyenesek közül a 360 ts vagy tse változatát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39621) Dhampir válasza Pano (#39583) üzenetére


Dhampir
félisten

Avast Free Antivirus fut egy HP ProBook 6570b-n Windows 7 Pro alatt és egy ThinkPad T510 Windows 10 Pro alatt és régóta rendben működik.

Windows 7 alatt minap olyan böngészőn keresztüli incidenst is megakadályozott (remélhetőleg nem téves riasztás volt), amely webhelynél korábban nem jelentkezett probléma.

(#39622) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok, szerintetek avast free vagy ESS havi koddal? Tökátlagos felhasználásra nemjárok noname oldalakon, nem telepítek baromságokat, friss win10 x64. Köszönöm!

(#39624) blattida válasza Mikulásbá (#39623) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt mondjuk illett volna csak a geekbuddy-ra vonatkoztatva írni, mivel csak az érintett, az meg nem is vírusirtó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39625) Dhampir válasza Dhampir (#39621) üzenetére


Dhampir
félisten

Konkrétan HTML:Iframe-inf fertőzést blokkolt.

(#39626) szeky81 válasza blattida (#39624) üzenetére


szeky81
tag

Nem ám, mert "Ez egy távsegítséget nyújtásban részt vevő eszköz" :))

szódabikarbabónábó'

(#39627) porthamt


porthamt
csendes tag

Sziasztok.

Én azt kérdezném meg hogy a legújabb Symantec Endpoint Protection 12 ugyanazt a virusirtó motort használja mint a Nortonok?

A választ előre is köszi.

(#39628) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Ma a gép, néhány percre a 2. bekapcsolása után, a FF felhasználói ikonok egyszer csak átváltottak a képen jelzett kis nyilacska nélküli ikonokká. Sajnos az egyéni ikonok nem működnek, s ez az Avast Sandbox keret jelenik meg körülötte. Tegnap tartottam egy MBAM és egy CCleaner tisztító kúrát, de mivel csak a 2. indulás után jelentkezett és csak a rókánál, így ezekre nem gyanakszom.

Van valami ötletetek, mi állíthatódott el vagy mit tudok visszaállítani?
Avast miért tette homokozóba?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39629) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Elege lett a Microsoftnak a becsapós tisztító programokból...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39630) Pano válasza Dévacsen (#39629) üzenetére


Pano
addikt

Nagyon helyes.

(#39632) blattida válasza Mikulásbá (#39631) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a baj, hogy egy olyan tesztet, ahol a symantec cuccai adják a legjobb védelmet, egyszerűen nem lehet komolyan venni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39633) Mikulásbá válasza blattida (#39632) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet a Symatec támogatott a legjobban egy bizonyos alapítványt. :U

(#39634) blattida válasza Mikulásbá (#39633) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor azért kapjanak egy legjobb támogató díjat. Mert a legjobb védelem nem nékik jár, az biztos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39635) #73959936 válasza blattida (#39634) üzenetére


#73959936
törölt tag

Megkérdezhetném h.Te kinek adnád oda azt a bizonyos díjat ? :U

(#39636) blattida válasza #73959936 (#39635) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért ne kérdezhetnéd meg? :F
Az ottaniak közül a kaspersky-nek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39637) #73959936 válasza blattida (#39636) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem....nem....nem az ottaniak közül :N

A favorit :U

(#39638) SP4C3 válasza HoTaZo (#39628) üzenetére


SP4C3
veterán

FF reinstall

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39639) blattida válasza #73959936 (#39637) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálam abból gyakorlatilag három van: cis, eam, kis.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39640) Narxis válasza Mikulásbá (#39631) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek tényleg jók.

Thanos was right.

(#39641) d3zs0 válasza blattida (#39639) üzenetére


d3zs0
tag

Az EIS-vel van valami bajod? Ha már a másik kettő is IS, akkor ez miért EAM?
Nem kötözködés ;]

(#39642) blattida válasza d3zs0 (#39641) üzenetére


blattida
nagyúr

Kicsit sok benne a bug, az eam sokkal simulékonyabb, viszont az eis sem rossz, természetesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39643) HoTaZo válasza SP4C3 (#39638) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azt gyanítottam. :K
De miért tette, magától a homokozóba az Avast? Ezért tettem ide fel a kérdésem és nem a Fox fórumba.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39644) salaud válasza blattida (#39639) üzenetére


salaud
aktív tag

A cis-t és a kis-t még ki tudom következtetni. de mi a tisztára nyalt holdvilág az az eam? :F

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#39645) lck válasza salaud (#39644) üzenetére


lck
senior tag

(#39646) daimonion válasza salaud (#39644) üzenetére


daimonion
senior tag

Emsisoft Anti Malware

Kb ennyi a dolog ;]

(#39647) blattida válasza salaud (#39644) üzenetére


blattida
nagyúr

Pontosan az, egy tisztára nyalt emsisoft antimalware, ahogy a többiek is jelezték. Ebben a topikban gyakran rövidítünk, majd Te is belerázódsz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39648) tisvol


tisvol
aktív tag

Jó estét! Sajna asszony sikeresen benyalta az itthoni laptopján ezt a CTB Locker virust. Mentés van egy külső vinyón. A vinyót rádugva látok már fertőzött fájlokat, szerencsére nem sokat. Azt mondta, épp csak használta, rögtön le is húzta. A kérdésem az, hogy a vinyót csatlakoztatva a virus elkezd dolgozni? Magáról a laptopról el lett távolitva a virus. Hogyan tudok a vinyóról biztonsági mentést csinálni? Esetleg egy Linuxus gépre való csatolás segit?

Üdv:T.

(#39649) blattida válasza tisvol (#39648) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ha valóban el lett távolítva/le lett állítva a kicsike crypto mocsadék, akkor már nem fog kárt tenni, ha csak nem indítja el ismét valaki az eredeti fájlt.
Mentést akár a laptopról, akár más gépről végezhetsz rajta.
A laptopon nem titkosított fájlokat?

Vagy a mentés alatt a laptop vinyójára gondoltál, hogy arról készítenél?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39650) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

3 éve használom a Bitdefender Total Securityt, elégedett vagyok vele. Kb. két hete vettem meg a 2016-os verziót, amit fizettem a letöltéskor. Ezzel minden OK.

Ma egy Avantgate nevű cég megpróbált 69,95 eurót lehúzni a számlámról, sikertelenül, mert webkártyát használok, amire csak annyit töltök, amennyit költeni akarok. Megnéztem, ők elvileg kapcsolatban állnak a Bitdefenderrel, a feliratkozásokat is lehet rajtuk keresztül intézni, viszont náluk nincs accountom. A 2015-ös verzió valóban valamikor a héten járt volna le, de ugye én hamarabb megvettem az újat, elvileg auto-renewal sincs beállítva sehol, a bitdefender már valami centralon keresztül működik, az Avantgate-nél sincs accountom, ahol be lehetne ilyet állítani.

Igazából arra lennék kíváncsi, h fenyegetettségről van-e szó vagy csak auto-renewal-ozni akartak?! Neten olvastam, h másoknál is volt ilyen, csak ott szerencsétleneknek le is tudták húzni a pénzét. Ha a bankom problémásnak érzi, ma úgy is hívni fognak szerintem, csak nem akarom a macerát a kártya letiltásával/új kártyával kapcsolatban.

Mit gondoltok?!

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.