Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) mazza válasza lck (#39950) üzenetére


mazza
tag

Rá lehet telepíteni a mostanira vagy várjam meg amíg értesít?
szerk: a telepítőt elindítva felismerte, hogy upgradelni szeretném

[ Szerkesztve ]

(#39952) blattida válasza mazza (#39951) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyan lehet frissíteni, de a legjobb a tiszta telepítés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39953) lck válasza mazza (#39951) üzenetére


lck
senior tag

Én ráfrissítettem - átvette a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#39954) atike válasza HoTaZo (#39944) üzenetére


atike
nagyúr

Másik számítógépről másik netkapcsolattal is?

(#39955) blattida válasza HoTaZo (#39944) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Nézd meg, hogy a win host fájljában nem szerepel e tiltottként a freemail. Ha ott van, akkor ki kell törölni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39956) HoTaZo válasza atike (#39954) üzenetére


HoTaZo
őstag

Dumi86 hozzászólására alapozva, másik gépen, másik nettel működik. Nekem a bejelentkező oldal se jön be.

Blatilda: megnézem, nézném... hol találhatom azt? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39957) HoTaZo válasza blattida (#39955) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!

Ha erre gondoltál, akkor ott nem tudom kitörölni, mert nincs ott. :(

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39958) blattida válasza HoTaZo (#39957) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Igen, arra gondoltam.
Próbáld ki azt, hogy a böngészők gyorsítótárát kiüríted, mert lehet, hogy azok kavarnak be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39959) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki? link

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#39960) blattida válasza Moonwolf (#39959) üzenetére


blattida
nagyúr

Írj a supportnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39961) HoTaZo válasza blattida (#39958) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, nagy lendülettel akartam megköszönni (a hálám attól még él), ürítettem az összes böngészőben a gyorsítótárakat és ezután a Chrome-ban (ezt használom leginkább) nagy nehezen meg is jelent a főoldal. Sajnos nem mentem tovább a belépéssel, újra le akartam ellenőrizni, de onnantól fogva megint kidob az összes böngészőből. Sőt CCleaneres tisztítás és újra gyorsítótárak tisztítása után se nyitja meg a főlapot.
Azért is hálás vagyok neked, mert ezzel már igencsak eltértünk a topic profiljától.

Aztán lehet mégse annyira, mert az említett oldalon jelenleg egy hatalmas húsvéti emag reklám tolakodik, s lehet az ABP-vel hadakoznak. Sajnos a kikapcsolása nem oldja meg a jelenséget. Igaz, a többi böngészőben más, vagy egyáltalán nincs reklám blokkoló... :F

Mindenesetre köszönöm segítségedet! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39962) Cs1csó válasza HoTaZo (#39961) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem szabad leragadni egy reklámblokkolónál, tesztelgetni kell, nálam per pillanat az UBLOCK ORIGIN vált be.

(#39963) HoTaZo válasza Cs1csó (#39962) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem ragadtam le, a FF-on az UB origin van, az IE-n semmi, de azt nem is használom.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#39964) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Egyik ismerősöm megkért egy kis gép karbantartásra. Fizikailag is bőven ráfért és szoftveresen is van baj bőven. A tünet annyi, hogy már nem indulnak el a böngészők. Valami YAC "védte" a gépet, de csökkentett módban az mbam majd 9000 fertőzött filet talált... A küzdelem meg tart, szegény kis E5200 izzad rendesen.

A kerdesem az lenne, hogy milyen virusírtót ajánlanátok egy ilyen régi gépre, W7 oprendszerre? Az extra feltétel amit nem találtam az összefoglalóban, hogy amennyire lehet magától végezze a dolgát a háttérben. Comodot es avastot ismerem, de a comodo elég sokat kérdez, az avast meg felugró ablakokkal és újabban a kamu reklámokkal ( x eltávolítható alkalmazás, rendszer gyorsítás,stb.) operál. Engem nem zavar, de náluk probléma lesz, ha mindenre rakattintanak. Létezik olyan, ami tényleg kérdés nélkül csinálja a dolgát?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39965) SP4C3 válasza CactuS (#39964) üzenetére


SP4C3
veterán

Avast-ban ki tudod kapcsolni a felugrókat. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39966) CactuS válasza SP4C3 (#39965) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De minden frissítésnél megmarad a kérdez-felelek, az apró rávezetéssel a prémiumra, nem? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39967) SP4C3 válasza CactuS (#39966) üzenetére


SP4C3
veterán

Dehogy. :B

Tégy vele egy próbát, beállításokat figyelmesen böngészd át.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39968) Cs1csó válasza CactuS (#39964) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, elég sok vírusírtóban be lehet állítani, hogy ne kérdezzen hanem automatikusan karanténozzon, AVAST, QIHOO tudja ezt, a QIHOO nem is vészes semmi reklám (aviraval avasttal szemben)

(#39969) CactuS válasza Cs1csó (#39968) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, akkor szerintem kipróbáljuk a QIHOO 360-at. Mondjuk előtte még kéne valamit kezdeni ezzel a W7-tel, mert normál indításnál csak homokórázik a hálózati azonosításnál. Ha bezárom az egyik svchost folyamatot, akkor megszűnik a befagyás, csak akkor meg nincs hálózat. Csökkentett módban vagy Kaspersky rescue cd-vel tökéletesen megy minden. Lehet valami végleg betett neki az mbam 8200 fertőzést írtott ki... :(((

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39970) Cs1csó válasza CactuS (#39969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiszta telepítés? Pikpakk megvan és nem túráztatod magad, ha vannak fontosabb adatok csökkentett módban elmented őket és mehet a gyalulás.

(#39971) CactuS válasza Cs1csó (#39970) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azzal akartam kezdeni, de első körben nem akarták újra belakni a rendszert. De szerintem nem lesz más választás, mert nem ér annyit az egész vesződés. Mondjuk fizikailag is ráfért egy takarítás. Ilyen én még nem láttam, a gyári pentium kör alakú bordán felülről nem lehetett átlátni, fixen eltömte a bordák között a por a hézagokat. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39972) Cs1csó válasza CactuS (#39971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először hardveres takarítás - kompresszor - majd win reinstall :)

(#39973) CactuS válasza Cs1csó (#39972) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az megvolt, még az autószervizes srácok is menekültek a porfelhő láttán. ;]

Közben ránéztem a Qihoo-ra, egész sok beállítási lehetősége van, még a végén a saját avastomat is lecserélem rá kipróbálás végett. Köszi még egyszer a tippet.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39974) SP4C3 válasza CactuS (#39973) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor már ajánlom a baidu av-t. Ezzel legalább kapsz egy épkézláb tűzfalat, 360-ban nézd meg mit kapsz, vicc :N

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39975) blattida válasza SP4C3 (#39974) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban funkcionálisabb a baidu tűzfala, ellenben védelmi szolgáltatások és képességek terén egyértelműen a qihu a jobb, így biztonsági szempontból nem kérdéses a helyzet, illetve az sem, hogy melyiket érdemes inkább választani.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39976) SP4C3 válasza blattida (#39975) üzenetére


SP4C3
veterán

"ellenben védelmi szolgáltatások és képességek terén egyértelműen a qihu a jobb..." Mondj 3 példát és meggyőztél.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39977) blattida válasza SP4C3 (#39976) üzenetére


blattida
nagyúr

Több av motor, jobb felismerés
Hatékonyabb mesterséges intelligencia alapú viselkedés elemző
Hatékonyabb url szűrő
Sandbox

Nem akarlak meggyőzni, csak ezek szerint nem hasonlítottad össze őket, így nem tudom, miért ajánlod inkább az egyiket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39978) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Sikerült beszedni a számítógépemre egy nagyon agresszív böngészőeltérítő programot, 2345.com a neve (az internet explorer böngésző kezdőoldalát állította át). Próbálkoztam regisztrált spy hunterrel leszedni, de több órán keresztül nem csinált semmit, 4805 fenyegetést talált, amiből 700-at udott kijavítani). Mivel tudnék megszabadulni ettől a kártevőtől? Előre is köszönöm a segítséget

(#39979) Mikulásbá válasza Tappancs2001 (#39978) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Próbáld ki a Kaspersky Rescue Disc-et.

(#39980) Fandango válasza Tappancs2001 (#39978) üzenetére


Fandango
veterán

Első körben ADWCleaner, mielőtt még a Kaspersky Rescue Disc-kel neki esel.

[ Szerkesztve ]

(#39981) rlaci10


rlaci10
csendes tag

Sziasztok. A problémám az hogy a safefinder nevű kereső ( a keresőmotoroknál feed.sonic-search van írva) valahogy rátelepedett a gépre. Nincs semmi program ami feltelepült volna vele, regeditben semmi, bővitmények üres, egyedül a chrome tulajdonságok/cél-nél van nyoma. Csökkentett módban ADWCleaner. malwarebytes kombó eltünteti de mindig visszajön valahogy. Hétfőn elmegyek itthonról úgy hogy nincs fent és kedden amikor visszajövök ismét ott van. Logikus lenne, hogy valamelyik családtag csinál valamit de előzményekben csak facebook és facebookos játékok vannak, ez már a 4. hét, hogy ezzel küzdök. Win újratelepítés jelenleg nem megoldás.

(#39982) blattida válasza rlaci10 (#39981) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Olvasnivaló

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39983) SP4C3 válasza blattida (#39977) üzenetére


SP4C3
veterán

összehasonlítottam, próbáltam/teszteltem már mind2-t. Egyik sem normális antivírus.

"Több av motor" - Amelyik antivírus egy másik motorját használja, az már gáz (a szememben), nem is értem, hogy baidu-nak is minek kell avira engine, (default: OFF, külön lehet bekapcsolni) ha egyszer van épkézláb sajátja?

"Több av motor" - Ezzel az erővel, akkor már 2 av-t is lehet egy időben futtatni úgy, hogy kivételek közé tesszük egymást.

:R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39984) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!

Van egy topic, ahol promó kódokat szokta ajánlani vírusirtókhoz. Meg tudnátok mondani a nevét? Lehet más promó kódokat is ajánlanak, nem csak vírusirtósat.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39985) Red@Arc válasza membrandj (#39984) üzenetére


Red@Arc
tag

Program promók

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#39986) daimonion válasza SP4C3 (#39983) üzenetére


daimonion
senior tag

összehasonlítottam, próbáltam/teszteltem már mind2-t. Egyik sem normális antivírus.
ezt azért kifejtenéd bővebben ?
Ez azért érdekelne.Most ha csak a hülye tesztlaborokat idézném pl a Quihoo az egyik legjobb INGYENES védelmi progik között tartják számon úgy, hogy a tudása vetekszik több fizetős védelemmel.
-Sandbox
- Saját felhő alapú szabadalmaztatott technológia
- Saját av motor , plusz Bitdefender avira motorok amelyek opcionálisan ki be kapcsolhatóak
- Webfilter ami azért nem az utolsók között kullog.
Egyébként bövebben a Quihoo technologiájáról [link]

Én nem meggyözni akarlak, hogy a quihoo milyen jó csak fura hogy ezek szerint nem bizts, hogy teljesen körbejártad a termék tudását és azt írod amit aláhúztam

(#39987) rlaci10 válasza blattida (#39982) üzenetére


rlaci10
csendes tag

Lépésről lépésre leírom a dolgot, nem vagyok angolos ezért lehet valamit kihagyok előre is bocsi.

1: Enter Safe Mode: pipa

2: Remove Feed Sonic Search from Chrome, Firefox, Internet Explorer and Safari.: chromeot használok, bővítmény nincs, keresők közül törölve

3 Right click on the browser’s shortcut, then click Properties.: pipa

4.: Uninstall the virus from your Add/Remove Programs.: nincs program amit törölhetnék.

5: Permanently delete the threat from Task Manager’s processes.: nincs ilyen néven semmi se.

6: Uninstall the virus from Regedit and Msconfig.: semmit se találok.

ADWCleaner és malwarebytes használata csökkentett módban eltünteti de minden hétfőn visszatér.

Volt már dolgom pár hasonló böngészőeltérítő programmal, a program eltávolítása és regedit megtisztítása mindig sikert hozott de itt most ez nem tudom végigvinni.

[ Szerkesztve ]

(#39988) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

A zsaroló programok új típusa már a teljes merevlemezt titkosítja.[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#39990) blattida válasza Dévacsen (#39988) üzenetére


blattida
nagyúr

Végre!
Gyakorlatilag ezt vártam, mert az emberek általában csak a drasztikus és súlyos dolgokból tanulnak.

Úgy vártunk rád, Kis Petya
Még várunk rád, kis Petya
Oly jó lenne, ha megjönnél!

sp4c3
Miért ne lennének normális antivrusok?
Nagyon av cég licencel av motort, nem véletlenül, a baidu is azért teszi, mert a sajátja nem elég jó.
A több av motor nem egyenlő a több av termékkel, már csak azért sem, mert az av motor ma már csak az egyik védelmi réteg.

A nem gáz av cégek: Avast, avg, Avira, dr web, Kaspersky, eset, mcafee, nano, trend micro, comodo, quick heal, bitdefender, sophos, vipre, symantec, twister, k7, malwarebytes...

A többiek a te meghatározásod szerint gázok.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39991) Cs1csó válasza blattida (#39990) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a PETYA nekem is tetszik semmi sallang, cakkpakk oda a komplett merevlemez nem kell azon agyalni hogy melyik fájljaim a fontosabbak stb. azaz mindet vagy semmit.

(#39992) blattida válasza Cs1csó (#39991) üzenetére


blattida
nagyúr

A hr-es csajok meg amúgy is nagyon ott vannak a szeren, tökéletes célcsoport.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39993) robi0 válasza Cs1csó (#39991) üzenetére


robi0
csendes tag

Az MFT-t titkosítja. Tehát maguk a fájlok megmaradnak.

(#39992) blattida:
Azért annyit tudhatnának, hogy egy önéletrajz nem kér admin jogot. Egyébként ahol a hr-esek admin joggal rendelkeznek... :W

(#39994) Cs1csó válasza robi0 (#39993) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HR-es egy külön állatfaj, sötét veremben tenyésztik őket - semmihez nem értenek de MINDENKRŐL TUDJÁK HOGY Ő MIHEZ ÉRT. Ezt a rendszergizdának tudni kell és ennek megfelelően kezelni őket.

(#39995) riki válasza SP4C3 (#39974) üzenetére


riki
senior tag

Szia. Ha megengedsz egy észrevételt . A Baidu Európai verziójának fejlesztése leállt .Ugyanúgy mint két éve a Kingsoftnak. A felhőt használhatja/ Avira/ ,adatbázist kap,de csak a saját motorét. A tűzfala ugyanaz mint a 360 -é Glassware. :U

(#39996) membrandj válasza Red@Arc (#39985) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszönöm!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39997) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Teljesen kiábrándultam a Spyhunter 4-ből (ráadásul fizetős verzió). Egy 2345.com böngészőeltérítőt próbáltam vele eltüntetni Internet explorer 11 böngészőből Win 7 ultimate 64 bit op. rendszer alatt. Meg is talált 5 fenyegetést, amiből 3-at közel 2 óra alatt leszedett, a másik 2-t is leszedte, legalábbis kiírta, hogy a gép megtisztítva, ennek ellenére rajta maradt a vírus :W Az ingyenes adwcleaner viszont 10 perc alatt leszedte :) :)

(#39998) robi0 válasza Tappancs2001 (#39997) üzenetére


robi0
csendes tag

Több kárt okoz, mint hasznot. A cég pedig... inkább nem is írom le a véleményen.
AdwCleaner-nek +1.

(#39999) netpeti98


netpeti98
addikt

Ez false positive vagy igazi?

Nem hiszem, hogy a Logitech CryptoMalwaret rakna a szoftverébe (a karaténban így azonosítja: Behaviour.CryptoMalware)
Elég Paranoid vagyok így nem engedtem neki, hogy menjen tovább.

[ Szerkesztve ]

(#40000) Cs1csó válasza netpeti98 (#39999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ha hivatalos oldalról van, akkor nem valószínű, esetleg a virustotalra is feltolhatod. Talán nem ismeri és alapban magas hozzáféréssel akar telepíteni, plusz ez ugye hardver vezérlést is végez talán ez sem tetszik neki, de jobb félni mint megijedni.
Meg lehet próbálni sandboxie-ban telepíteni ott a folyamatot végig lehet követni és látható hogy hova és mit telepít ebből is le lehet vonni dolgokat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.