Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) spileraaa válasza Xelo (#72000) üzenetére


spileraaa
senior tag

Telepiteskor úgy néz ki kerültek fel olyan dolgok amit a
Kaspersky rescue disk nem tud már észre venni vagy nem tudom de az biztos ez a Firefox ( 32 bites) valami vírus lesz és az utorrentet sikerült uninstalalalni viszont még rakott fel pluszba valamit amit nem enged lentebb kép róla


Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72002) Xelo válasza spileraaa (#72001) üzenetére


Xelo
addikt

emsisoft emergency kit, norton power eraser es sophos scan trio sem talalt semmit? :F ezekhez meg boot lemezt se kell kesziteni, siman winbol futnak.

[ Szerkesztve ]

(#72003) Cs1csó válasza bpmcwap (#71998) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adblock Plus-t cseréld Ublock Origin-re vagy AdGuard-ra (ez is ingyenes böngészőkiegészítő)

(#72004) spileraaa válasza Xelo (#72002) üzenetére


spileraaa
senior tag

sophos scan trio
ez talalta a legtobbet de nagy reszuk cookie

az elso 2 ha nem az amit fentebb linkeltem hogy indul a windows indulassal Firefox ( 32 bites)

ez hogyan lehetne torolni?

ez szerintem fals jelzest adot ez nagyon regota fent van

emisoft pedig ugyanazt a 2 kapta meg mint a kaspersky a memu telepito filet azt vegul toroltem is es a torch bongeszot hogy az keretelnul telepult vagyis nem is virusnak jelzi

ujra inditotam a gepet es ugy nez ki egyik sem kapta meg a firefox 32 bites virust

sophos scan trio sem ott toroltem mindent amit kijelzet

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72005) bpmcwap válasza Cs1csó (#72003) üzenetére


bpmcwap
senior tag

cserélve. Így is átirányít... :(

Túrista vagyok

(#72006) Xelo válasza spileraaa (#72004) üzenetére


Xelo
addikt

annak a 2.1.2.3nak torolve lett az uninstallere azert nem tudja inditani, probald meg esetleg revo uninstallerrel. a firefox milyen eleresi utrol indul? nem lehet hogy telepitve van a firefox bongeszo? annak a hatterszolgaltatasa indulhat a winnel. en az epic privacy browsert is leszednem, szerintem semmi szukseg ra. edge, chrome, opera, brave, firefox jo bongeszok, naprakesz frissitesekkel.

[ Szerkesztve ]

(#72007) spileraaa válasza Xelo (#72006) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez a firefox 32 bite tegnap ota van miota felraktam az uttorent 2.2.1 -et
onnan is vettem eszre hogy baj van

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72008) Xelo válasza spileraaa (#72007) üzenetére


Xelo
addikt

azert kerdezem hogy a gepen ez a file hol van? mi az eleresi ut.

(#72009) Spec válasza bpmcwap (#72005) üzenetére


Spec
őstag

Ez tuti valami malware cucc lesz. Kipróbáltad az ajánlott malware kergető megoldásokat? Csökkentett módban kellene egy vizsgálatot lefutattni, vagy a linkelt bootolható víruskereső megoldás is hasznos lehet.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#72010) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez az

revo uninstaller ahogy latom csak a pro verzio tudja letorolni ami fizetos

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72011) Xelo válasza spileraaa (#72010) üzenetére


Xelo
addikt

erdemes lenne becsomagolni es feltolteni az exodus mappat virustotalra, majd en leallitanam a feladatot es torolnem az exodus mappat. :F aztan erdemes figyelni hogy valami visszarakja-e.

[ Szerkesztve ]

(#72012) Cs1csó válasza bpmcwap (#72005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, volt már hasonló probléma régebben is és megtaláltam az akkori hozzászólásomat: [link]
Ezt bámásolva és egy apró módosítást téve:

Futtasd az adwcleaner-t
Aztán a többi okosságot:
- Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro, DrWebCureIt, Zemana AM,
Megjegyzem ha ezeket lefuttattad akkor gyalulhtnád a chrome-ot és manuálisan is töröld a program data , appadata users stb. mappákban local, roaming stb. (sosem tudom hol vannak a fájlajai de ha rejtett mappák megjelenítését bekapcsolod akkor ezeket a helyeket végigzongorázva meg fogod találni)
HA ezzel megvagy akkor és a fentiek újbóli futtatása sem talál semmit akkor gép restart és telepítsd újra a chrome-ot de fontos! a google fiókba bejelentkezésnél a szinkronizációs résznél válaszd a SZINKRONIZÁLANDÓ ELEMEK KIVÁLASZTÁSA opciót és csak ezt a kettőt szinkronizáld:
- bejelentkezések jelszakak
- könyvjelzők
A többit ne mert lehet ott bújik meg valami huncutság.

Ezek után - tehát tiszta Chrome telepítése MINIMÁLIS szinkronizációval mert ahogy írtam lehet a szinkronizációban bújik meg valami - jöhet a böngésző beállítása majd tesztelés.

HA ekkor minden okés akkor örülés és mehetnek fel egymás után a KIEGÉSZÍTŐK de a kiegészítőket is csak az ÁRUHÁZBÓL és csak olyat amit enged a Chrome - tehát nem elavult stb. olyan ami a legfrissebb stabil Chrome mellett is futhat. Sokan csinálnak olyat, hogy régi elavult kiegészítőket felerőszakolják aztán meg csodálkoznak, hogy jönnek az anomáliák.

Tartalom - reklám - blokkolónak pedig az említett Ublock Origin-t használd.

Minden egyes kiegészítő telepítés után teszteld a böngészőt.

Anno sikerült a Chrome szinkronizációból kiirtani a hibás beállítást de nem volt könnyű már meg nem mondom, hogy jutottam el oda, ahol fel voltak sorolva a böngészőhöz kapcsolódó szinkronizált - tehát a felhőben tárolt - adatok, beállítások stb. és ezeket gyakorlatilag a KÖNYVJELZŐK és a jelszavak (ma már erre sem lenne szükségem mert a jelszavakat a BitWarden nevű önálló kiegészítő segítségével tárolom, keresztplatformos, felhős tárolásban) Mást érdemes törölni.

(#72013) spileraaa válasza Xelo (#72011) üzenetére


spileraaa
senior tag

vegul nem kellet az egesz mappat toroljem csak abban benne volt egy mozilla update exe file

azt toroltem es az ota indulaskor nem indul el

viszont a virustotal nem jelzi virusnak erdekes

revo uninstaller ahogy latom csak a pro verzio tudja letorolni ami fizetos
gondolom ingyenes verzio nincsen?

hanem most windows defender melle milyen virus irtot tudnek felrakni ami jelezne hogy ha meg minig baj van

vagy ha mar fent van a virus ( mert nem tudom sikerult e teljesen kipucolni a gepbol) el tudja rejteni magat ha most telepitek antivirust?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72014) Mikulásbá válasza spileraaa (#72013) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyit kínlódni- ez alatt már rég felment volna egy tiszta win telepítés, szerintem úgyis az lesz a vége.

(#72015) bpmcwap válasza Cs1csó (#72012) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Az az érdekes, hogy semmi nem talált semmit, se vírust, se trójai lovat semmit...
Viszont legyalultam mindent, újraindítottam, feltelepítettem és csak a jelszavakat és a könyvjelzőket szinkronizáltam és úgy tűnik most működik. Nem is teszek fel bővítményt sem addig amíg nincs rá szükségem, amikor pedig majd lesz, akkor egyből elfuttatok egy keresést.
Köszönöm! Probléma megoldva!

Túrista vagyok

(#72016) spileraaa válasza Cs1csó (#72012) üzenetére


spileraaa
senior tag

Esetleg nekem is nem tudnál segíteni? Hogy mit kaphattam be.
Ncoren van hirfolyam ott is leirtam rövidebben a storyt és ott azt állítják ők is le töltötték az uttorent 2.2.1 ugyan onnan ahonnan én is és a virustotal szerint nem vírusos

Akkor nekem mégis hogy lett az mert a kaspersky disc rescue trójait jelzett nálam le is fotóztam

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72017) Cs1csó válasza spileraaa (#72016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de a régi programokat amik már nem támogatottak el kell felejteni. Az utorrent helyett is van ugye a sokat ajánlott Qbittorrent.
Ezen oldal összefoglalójában leírt dolgokat kell lefuttatni - a szokásosan ajánlott - AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT, az általad említett Rescue Disk is nagyon jó amit talált az távolítsd el vele és persze ha végzett akkor restart aztán mehet minden vizsgálat újra és ha már nem talál semmit akkor lehet örülni, de ekkor visszakanyarodunk az elavult szoftverhez.
Elvileg akár backdoor is lehet a 2.2.1-es utorrentben annyira régi és még mindig olyan sokan használják, hogy megéri vele foglalkozni a rossz szándékú embereknek.

(#72018) Xelo


Xelo
addikt

f-securetól kaptam emailt hogy megoldották a bankvédelmes elakadást, kérik hogy ha lehet próbáljak már rá és jelezzek vissza most jó-e. :)

(#72019) spileraaa


spileraaa
senior tag

Defender mellé vagy helyett melyik antivirust ajánljátok?

Mert ez nem jelezte hogy az utorrent 2.2.1 trójai vírusos. Ha jelzi tuti nem rakom fel!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72020) Mikulásbá válasza spileraaa (#72019) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem a Defenderrel van a baj, az még ma is az egyik legjobb védelem Win 10/11-re.
Utorrent felejtős, már írtuk.
Amúgy most a F-Secure Safe ami nagyon megy itt sokaknál-nálam is.

(#72021) Xelo válasza spileraaa (#72019) üzenetére


Xelo
addikt

ingyenesből kaspersky cloud free (ha jól tudom csak angolul elérhető), vagy bitdefender free.
esetleg avast free, védelemben ez is fasza bár nekem nem a szívem csücske. fizetésből f-secure (többszor beszerezhető ingyen is köszönhetően a promóiknak), kaspersky, bitdefender, eset.

(#72022) spileraaa


spileraaa
senior tag

Egyik ismerősöm Avira vagy avg ajánlott arról mi a véleményetek?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#72023) Xelo válasza spileraaa (#72022) üzenetére


Xelo
addikt

norton, avast, avg, avira egy cég kezében van (nortonlifelock), gyakorlatilag szinte mindegy melyiket használod ezek közül. én nem telepíteném egyiket se. :) egy az hogy éltek már vissza a felhasználók adataival, másik hogy nagyon nyomják az antivírusba épített cryptobányászatot, "pc tuneup" programokat, egyéb hülyeségeket amiknek szerintem semmi keresnivalója nem lenne egy védelmi szoftverben.

(#72024) lugosi válasza Xelo (#72018) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem ma is megakasztotta a cibes fizetés után az adott oldalra való visszatérést.

(#72025) Xelo válasza lugosi (#72024) üzenetére


Xelo
addikt

tudok rola, dolgoznak az ugyon :K

(#72026) Szellem. válasza lugosi (#72024) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Aki nem akarja használni, ki lehet kapcsolni a bankhasználat Védelmet.
Beállítások(rendszergazda módban)/ Biztonságos böngészés/Bankhasználat Védelem kikapcsol.
Majd feljön ez az ablak:

Négyzetbe pipa be, majd elvetés. És többet nem fog rinyálni érte.

(#72027) lugosi válasza Szellem. (#72026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, de nem szándékozok kikapcsolni ilyesmit, ez pont az egyik oka hogy használok ilyen programot, hogy a bankolás a lehetőségekhez képest minél biztonságosabb legyen.

(#72028) qqcqqc válasza lugosi (#72027) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hidd el, lesz megoldás, de a hibabejelentés sokat segít.
Ha csak morogsz, de nem jelzed, akkor nem lesz megoldva a probléma. :)

(#72029) lugosi válasza qqcqqc (#72028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen igazad van, de úgy tudom hogy ezt már jelentették.

(#72030) Xelo válasza qqcqqc (#72028) üzenetére


Xelo
addikt

így igaz. :K ahhoz képest hogy többen jelezték a hibát, egyedül te vetted a fáradtságot arra hogy asszisztálj a megoldásában. ha több embertől kaptam volna képeket, esetleg extra infót a hibajelenségről, lehet hogy már nem lenne miről beszélni.

lugosi: szerveroldalon ma reggel unblockolták nexigroup.com-os urlt, viszont úgy tűnik ezen kívül van valami más baki is. qqcqqc kollégának hála ma sikerült egy logfájlt készíteni a jelenségről, ami továbbítva lett az fsec supportnak. 2 munkanap türelmet kértek amíg átnézik az adatokat.

(#72031) kidnou válasza Xelo (#72030) üzenetére


kidnou
senior tag

Én csak jövő hónapban tudok utalni legközelebb, akkor lesznek számláim, ahogy irtam az elején is. Ha még fenn áll a hiba akkor be fogom küldeni nekik. Amúgy én már tavaly októberben beírtam ide ezt a problémát, de mivel senki nem reagált rá, azt gondoltam egyedi probléma, igy nem foglalkoztam vele

(#72032) Xelo


Xelo
addikt

update f-secure bankvédelem ügyben: qqcqqc problémáját sikerült elhárítani. ha a többieknek esetleg továbbra is elakadna a dolog, a következőt kérném:

1. f-secure safe -> beállítások -> támogatás -> hibakeresési naplózást bekapcsolni
2. gép újraindít
3. böngésző megnyit -> hibát reprodukál (akadjon el a vásárlás) -> böngésző bezár
4. windows keresésbe: f-secure támogatási eszköz -> diagnosztika futtatása -> fsdiag.zip file mentése
5. f-secure safe -> beállítások -> támogatás -> hibakeresési naplózást kikapcsolni
6. gép újraindítása
7. privát üzenet írása nekem, ahol küldök email címet az fsdiag.zip file továbbítására
;)

(#72033) qqcqqc válasza Xelo (#72032) üzenetére


qqcqqc
őstag

Két online fizetés után (egy simple, egy cib) nálam rendben van.
Nekem Unicredit a bankom.

(#72034) Xelo válasza qqcqqc (#72033) üzenetére


Xelo
addikt

örömmel hallom. írtam fsecnek hogy ha lehet hagyják még nyitva a ticketet, várok visszajelzésre másoktól is. :B

(#72035) Szellem. válasza Xelo (#72034) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jó lenne, ha más cégek is ilyen gyorsan reagálnának a problémákra mint az F-Secure. Példásak lettek ezen a téren.
Korábban a vírusminta küldés esetén voltak baromságaik, de remélem azt is javították. Amúgy ezen a téren is érdekesek voltak, mert volt, hogy küldtél nekik mintát és egy hét múlva válaszoltak, viszont az adatbázisba másnap reggel vagy még aznap este benne volt a fájl, ha valóban kártevő volt.

(#72041) Citroware


Citroware
addikt

Tanácsot szeretnék kérni az én saját szituációmba. Vírusírtó: Lenni, vagy nem lenni?

Eddig több problémám adódott vírusírtókkal, mint vírusokkal, ezért a Windows 10 óta már csak a Defenderre hagyatkozom, és kb semmi jelentős problémám nem volt. Kétévente újratelepítem a Windowst, és ennyi. Régen voltak vírusaim, de akkor nem voltam kellően körültekintő. És akkoriban vírusírtót is használtam...

A helyzet az, hogy látogatok olyan weboldalakat, és telepítek fel olyan szoftvereket, amikről tudom, hogy veszélyforrások lehetnek. Ennek ellenére megteszem, mert kell az, amit nyújtanak, főleg sok esetben olcsóbban, és erről nem szeretnék lemondani, az elmúlt sok-sok évben nem észleltem bajt belőle. (Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.)

ExpressVPN-t használok, ami egyedül a Chrome-omat engedi szabadon, mert vannak bizonyos oldalak, amik nem szeretik. Illetve bizonyos programok, olyankor ki kell kapcsolnom.

Nem zárkózom el akár a fizetős, legkomplettebb vírusírtó megoldásoktól ha segítenek a biztonságban, csak egyelőre nem volt problémám nélkülük. Azonban volt már problémám vírusírtókkal, bizonyos szoftverek nem működtek miatta. Továbbá eltántorít egy-egy pletyka, hogy ezek a vírusírtók is önmagukban tartalmazhatnak valamilyen vírust, vagy felhasználhatják az adataim, esetleg kriptobányászatra használják a PC-m erőforrását. :F Így nem vagyok meggyőződve, hogy jobban védve vagyok vele, mint nélküle.
További szempont, hogy a lokális hálózatomban van egy másik PC-m (laptop) és egy Nvidia Shieldem is, és tűzfalproblémák miatt eddig is nehezemre esett összekapcsolni őket a gördülékeny fájlátvitel céljából, hát el sem tudom képzelni, még egy vírusírtó mit akadályozna ebben. :O Régebben okozott ilyen gondokat is. Nemcsak vírusokat blokkolt, hanem magamat is. Továbbá összeakadhat azokkal az oldalakkal/szoftverekkel, amikről sejtem, hogy rejtenek valami vírust, ennek ellenére használni akarom őket, mert kell amit nyújtanak, illetve mert ha vírusosak is, nem tettek velem eddig olyan kárt, amit én észleltem volna.

Ezek az én tapasztalataim. De sokan mondják, hogy mégiscsak egy vírusírtó adja az igazi védelmet és sokrétű védelmet nyújt, amihez képest a Defender semmiség. Nem tudom mennyire igaz. Ki mit tudna ehhez hozzátenni?

(#72042) Semplar válasza Citroware (#72041) üzenetére


Semplar
őstag

Defender + 2-3 helyre biztonsági másolat a rendszerről/fontos fájlokról elég.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#72043) Xelo válasza Citroware (#72041) üzenetére


Xelo
addikt

lightos szoftverek (gyakorlatilag észrevehetetlenek a rendszeren): eset, f-secure
nagyágyúk nagyon erős védelemmel (lassíthatják a gépet): bitdefender, kaspersky
adatkezelésben top (csak annyi adatot gyűjtenek ami szükséges): emsisoft, f-secure
ezeken kívül nincs más amit jószívvel tudnék ajánlani. nekem az eset és f-secure a két kedvencem.

defender is rendben van, de a rendszeredtől és felhasználói szokásaidtól függően lehet lenne jobb megoldás számodra. tökéletes védelem nem létezik, egyik rendszeren a defender okoz problémákat, a másikon meg pl a bitdefender. mindenesetre mielőtt pénzt költenél érdemes az adott progi próbaverzióját telepíteni, és megnézni nálad hogy szuperál.

(#72044) lugosi válasza Xelo (#72032) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi előre is!

(#72045) qqcqqc válasza lugosi (#72044) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nézd meg, hogy neked is rendben van, kérlek.

(#72046) lugosi válasza qqcqqc (#72045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Havonta egy számlám van amit ezen a cibes dolgon keresztül fizetek, a következőnél jelzek.

(#72047) salaud válasza Xelo (#72034) üzenetére


salaud
aktív tag

Nálam csak a negyedévente fizetendő kötelezőnél jött elő, azt meg három hónap mulva fizetek megint. Ezért nem küldtem neked visszajelzést. :R

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#72048) pigatt válasza Xelo (#72034) üzenetére


pigatt
őstag

Nekem ma működött, Unicredit felületen.

i9 / 4080 / 32"

(#72049) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Egyik hálózati nem windózos gépemen (OMV NAS) rendszeresen jelenik meg egy ransomware. Nem nagyon érdekelt idáig, mindig újra gyalultam, kisérletező fázisban van a dolog. Egyrészt a hálózati beállÍtásokkal meg tűzfallal dolgoznom kell, ez oké.

Viszont most a windózos gépeimet is szeretném védeni, (ezek tiszták egyelőre) Milyen vÍrusÍrtót/tűzfalat javasoltok? Esetleg VPN? Nem tudom ilyen szempontból ér-e valamit. Gondolom nem is virus Írtó kell nekem, hanem valami féle tűzfal. Egyébként a routerben meg HGW-ben most állÍtgatom ezt is, de a véleményetekre kiváncsi vagyok. :R

(#72050) Spec


Spec
őstag

Én Windowsos PC-re ESET Internet Security-t ajánlok. Ez víruskergető és tűzfal is egyben, meg még sok minden más is. Komplett védelem. Nem ingyenes, de van 30 nap próba időszak, az alatt tehetsz egy próbát. Időnként 3 vagy akár 6 hónapos próba verziós kulcsot is lehet találni a neten. Egyébként legális éves licence kulcsot is lehet találni pár ezerért is, akár itt Hardveraprón is.
Itt nagyon dicsérik az F-Secure Safe-t is, azt én nem ismerem, de tehetsz azzal is egy próbát. Viszont az se ingyenes.
Ha ingyenest akarsz, akkor a Kaspersky, Avast, Bitdefender vonalon keresgélj.
Egyébként a Win 10/11 beépített Defendere, szintén elég lehet, ha tudatosan böngészel, és nem látogatsz kétes értékű weboldalakat. Esetleg felteszel mellé a böngészőbe egy uBlock Origin bővítményt (ez amúgy is ajánlott).
A VPN szerintem önmagában hülyeség, nem az fogja megvédeni a géped a vírusoktól, csak maximum a privacy oldalon jelent némi védelmet. A tűzfal önmagában szintén kevés, ezért javasolt valamelyik teljeskörű internetes biztonsági csomag.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.