Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) csaba1203 válasza junior11 (#64000) üzenetére


csaba1203
addikt

Ami most fenn van 4 hónapja az F-Secure 1 éves promós verziója na erre nem tudok rosszat mondani eddig.

(#64002) Szellem. válasza csaba1203 (#64001) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én a Kasperskyvel vagyok így. Az van fent a gépemen. Amióta nem kapcsolom be a gépem azóta semmi gondom vele és én sem tudok rosszat mondani róla. ;] Szóval marad. 😁

[ Szerkesztve ]

(#64003) csaba1203 válasza Szellem. (#64002) üzenetére


csaba1203
addikt

A gépem,amelyiken fenn van napi használatban van.... :B

[ Szerkesztve ]

(#64004) salaud


salaud
aktív tag

Alakul ez, lassan már magyarul is bevehető lesz valami marhának.

Fiókját feltörték, sürgősen változtassa meg a jelszavát!
maruzsi.ivett@axelero.hu

Szia!

Hackerek vagyok, aki feltörte a készülék operációs rendszerét.
Hozzáférhetek az Ön e-mail fiókjához!

Több hónapig figyelek téged.
Tény, hogy egy webhelyen keresztül fertőzött meg egy kártevővel.

Ha nem ismeri ezt, elmagyarázom.
A trójai vírus teljes hozzáférést biztosít a készülék operációs rendszeréhez.
Ez azt jelenti, hogy mindent láthatok a képernyőn, kapcsolja be a fényképezőgépet és a mikrofont. De nem tudod róla.

Hozzáférhetem az összes kapcsolatodhoz és minden levelezéshez.

Miért nem fedezte fel a víruskereső a rosszindulatú programokat?
Válasz: A rosszindulatú program az illesztőprogramot használja, 4 óránként frissítem aláírásait, hogy a víruskereső csendben legyen.

Készítettem egy videót, amely megmutatja, hogyan maszturbáltál a képernyő bal oldalán.
A képernyő jobb oldalán látható a megtekintett videó.
Egy egérkattintással elküldhetem ezt a videót az összes e-mail címemre és kapcsolatodra a szociális hálózatokon.
Elérhetem az összes e-mail levelezést és üzenetküldőt is.

Ha ezt meg akarja akadályozni,
helyezze át a 550€ összeget a bitcoin címemre (ha nem tudod, hogyan kell ezt csinálni, írj a Google-nak: "Buy Bitcoin").

A bitcoin címem (BTC Wallet): 1EfG76Xyi2X32Dpi5em5eGdXdcDL4A8j1v

Amint elküldi nekem a bitcoinokat, törlöm a videót. Soha többé nem hallasz engem.
50 órát (több mint 2 nap) adok neked.
Van egy értesítésem, amely elolvassa ezt a levelet, és az időzítő akkor fog működni, amikor meglátja ezt a levelet.

A panasz benyújtása valahol nincs értelme, mert ezt az e-mailt nem lehet követni, mint a bitcoin címem.
Nem hibázok.

Ha úgy találom, hogy megosztotta ezt az üzenetet valakivel, a videó azonnal el lesz osztva.

Üdvözlettel!

:DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64005) FistXL válasza salaud (#64004) üzenetére


FistXL
aktív tag

Ha már úgy is feltörték, minek jelszót változtatni?
A videót elküldték legalább? :C

[ Szerkesztve ]

(#64006) Vardar válasza Mikulásbá (#63996) üzenetére


Vardar
tag

Nem, munkahelyi gép, ilyenről nem én döntök, valamint műszerhez van kötve, annak a szoftverét pedig nem kockáztatnánk, hogy nem megy.

Csak mindenki dugdossa a pendriveját bele, hogy lementse az adatokat, aztán már volt példa fertőződésre.

(#64007) ƵøŁĭ válasza salaud (#64004) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ezért kell megvenni a Panda megoldásait.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64008) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#64007) üzenetére


csaba1203
addikt

Maci? :D :DD

(#64009) Mikulásbá válasza Vardar (#64006) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha nincs net,aktív védelemnek sincs sok értelme.Én időnként átnézném pendrive-ról futó live védelmekkel.Bár amit az akkor talál,már késő.

(#64010) Szellem. válasza csaba1203 (#64003) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hülyéskedtem.😁

(#64011) salaud válasza FistXL (#64005) üzenetére


salaud
aktív tag

Rettentően csodálkoznék rajta, asztali gépen nincs webcamera, laptopon meg uefi-ből le van tiltva(üzleti gép, abban ott lehet ilyet.). Amúgy 8 példányban kaptam meg ezt a mailt, mindegyiket másik feladóval.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64012) salaud válasza ƵøŁĭ (#64007) üzenetére


salaud
aktív tag

Hooogyne. Anno a P4-es időszakban valamelyik nagy pc-s magazinban volt 1 éves promó a panda antivírushoz. Húgom gépére feltoltam, belőttem, elfelejtettem. Pár hónap múlva szól a hugi, hogy bitanglassú a gép. Panda leszed, Norton IS fel, 12 órát dolgozott a panda után.
Adatmentés, majd xp telepítés lett belőle. Sosem volt jó cucc, nem is értem, hogy húzzák ennyi időn át ki...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64013) junior11 válasza salaud (#64011) üzenetére


junior11
veterán

Kb 2 hete én is kaptam, sextortion scam, már 2018 óta bombázzák vele a népet, különféle formában. [Itt] be lehet jelenteni vagy figyelemmel kísérni, mennyi ilyen szemét van nap, mint nap.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64014) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Defender
VS
Főszponzor

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64015) ƵøŁĭ válasza salaud (#64012) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

2013-14 környékén meg használható is volt a maga szintjén de azóta egy katasztrofális termékké vált ha csak a védelmet nézzük.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64016) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#64014) üzenetére


csaba1203
addikt

Már van Windows 12 is? :D :DD

(#64017) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64014) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mit kell nézni vagy látni?

[ Szerkesztve ]

(#64018) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#64017) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Azt, hogy bármilyen termékről is legyen szó a kapott eredményeket publikálják. Nincsenek elfogult eredmények. Ott a Dr: Web nagyon ajánlott (hazai piac) de nem biztos, hogy itt is úgy áll a szekér neki. Mindkét hazai termékük 5 csillagos miközben, azért erős különbségek vannak a képességek terén. Defender szerepe csak annyi, hogy lássuk nincs szponzorált teszt.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64019) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#64018) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Értem. Ez lenne a korrekt hozzààllàs.

(#64020) salaud


salaud
aktív tag

Páran dicsértétek a Norton termékét, gondoltam kipróbálom.

Negatívumok:

Egy napos trial időszak. WTF??? :F

Még mindig zavaros és irritáló. Ember lenne, megütném. Már a logón a felirat: LifeLock.
A zavaros elnevezések a beállításokban, Norton sonar, meg Norton Tamper Protection, jelentéskártya. Akkor most ez egy U-boot, vagy egy kommunista brigád politikai tiszttel?
Amikor manuális vizsgálatot indítok, és kiírja, Kérésre indított vizsgálat.* Meg Több Norton, Több Védelem. Várjunk csak, telepítek belőle még 3 verziót, elvégre akkor a több-jobb.
Nyílik a zsebemben a bicska tőle. :W

Beépített izék, amik valamit csinálnak, meg optimalizálnak. Valamit. Mer' az nekem jó.
A CCleaner nyelvezete tisztább és érthetőbb, pedig azt megvette az Avast és elég varázslós lett azóta. :(((

Simán engedte felmásolni a gépre a vírusmintákat tartalmazó 12 rar file-t, majd kibontani is.**
Csak a manuális vizsgálat elindítása után vette észre, hogy hé, valami van itt, jujj.
Utána pedig a vizsgálat közben dobálta fel, hogy héé, itt találtam valamit, üstölést töröljük már ki! Maga a vizsgálat baromi lassú. Nem is meri kiírni, mikor kezdte, vagy mennyi ideje csinálja.
Összesen kb. 2,5 órába telt neki. Utána 126-szor kellett rányomnom a gombra, hogy
Összes alkalmazása. Aztán újabb ablakocska, felirat benne:

W32.Suviapen Kézi eltávolítást igényel. Javasolt művelet: Segítségkérés. :F

Pozitívumok:
A gépterhelése tényleg nem vészes. Az új edge-hez van beépülője.

Konklúzió, vélemény, ilyenek:

Még mindig utálom. Én nem használnám. Mindazonáltal ha a zavaros és irritáló stílus nem zavar, ha szereted, hogy az antivírusod misztikusan voodoo varázsolva megvéd téged a veszélyes és fenyegető internet vad pomogácsaitól, akkor nyugodt lelkiismerettel ajánlható.

*Én nem kértem. Én utasítottam. :W
**A Heimdal security már felmásolás közben megfogott a 12 rar közül hatot. Kicsomagoláshoz ki kellett kapcsolnom a rezidens védelmét, utána pedig rögtön rinyált és találta meg a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64021) Szellem. válasza salaud (#64020) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fent van a Heimdal? És milyen? Vagy csak próbàltad?

Abban igazad van, hogy a Norton mellett simàn ki tudtam csomagolni én is a fàjlokat amiket innen szedtem le. Szó nélkül engedte!

[ Szerkesztve ]

(#64022) salaud válasza Szellem. (#64021) üzenetére


salaud
aktív tag

Heimdal virtuális gépben futó windows-on van fent, amiket azon próbáltam, ott szépen teljesített.
De mivel a promócióban 3 gépes licence-t adtak, lehet felrakom a családban előbb-utóbb valakinek.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64023) ƵøŁĭ válasza salaud (#64020) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha időd engedi akkor erre ránéznél ? :R

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64024) FistXL válasza salaud (#64020) üzenetére


FistXL
aktív tag

Annyit tennék hozzá a hsz-edhez, hogy a kissé zavaros fogalmazás véleményem szerint a létező legkisebb probléma az AV programoknál. Pontosan 17 másodperc volt megtudni, mi az a SONAR a beállításokban az opció melletti kérdőjelre kattintva, majd elolvasva azt. Amiben a Norton az egyik legjobb, az a stabilitás, a többi AV-hez képest minimális buggal rendelkezik (de rendelkezik), nagyon kicsi a rendszerigénye és elég jól szerepel a teszteken is, meg a korábbi ph hobby tesztelős topikhoz feltett mintákat is elég jól felismerte.

Azokat a tényleg idegesítő optimalizálós hülyeségeket pedig könnyedén ki lehet kapcsolni, én 3 hónapja megtettem, azóta nem akadékoskodik.

Azt pedig nem tudom hova tenni, hogy neked 2,5 órába telt mire átvizsgált 12 rar fájlt, feltételezem nem terabájtos nagyságrendűek voltak, mert az 1000+-os mintás csomagot nekem pár perc alatt végignézte. a segítségkéréses opcióval én is találkoztam, az WTF :F
KIcsomagolás közben nem talált semmit valóban, de amint bementem a letöltésekbe (oda bontottam ki a rar-t) egyből nekiállt kártevőirtani.

(#64025) csaba1203 válasza salaud (#64020) üzenetére


csaba1203
addikt

Na ezen besírtam. :D :DD

(#64026) salaud válasza ƵøŁĭ (#64023) üzenetére


salaud
aktív tag

DR.Web Security Space 12,5 Beta Gyorsteszt.

Araknofóboknak nem ajánlott.

Kezdjük ott, hogy höhö, egy ződ' háttéren pók az ikonja. Meg vannak benne modulok, amik neve úgy vagyon írva, hogy SpIDer Guard, meg SpIDer Gate, meg SpIDer Mail. Ezen túllépve viszont működik.

Az elején telepítésnél kiválaszthatod, milyen modulokra van szükséged, a tűzfalat, ami nem SpIDer Wall, hanem simán Firewall, nem jelöli be telepítésre. Az Outlook beépülőt, ha nincs a gépedre telepítve (mármint az Outlook), kiszürkíti, nem jelölheted be. Gyorsan települ, rebootot kér.

A telepített felület már Metro/Modern stílusú, viszonylag jól átlátható és esetünkben angol.
Jó pár nyelven tud, de a magyar nincs közte. (Az előző Nortonról szóló írásom tárgyába belegondolva, lehet nem is baj. Lehet lenne benne pókőr, meg póklevél, meg pókkapu. Nem, nem Pók Apu, Pók Kapu.) ;)

Telepítés után az óra melletti ikonja jelez, hogy nincs licenced, és azt mondja, a gép nem védett. Amint megnyitod a kezelőfelületet az viszont azt mondja, a gép védett. Elegánsan továbblépek.

Már a felmásoláskor jelzi, hogy az egyik rar mintha nem lenne kóser, mondom neki hagyd a francba, és hagyja! Pedig Orosz!
Kibontáskor jelez, de ki lehet bontani a fájlokat. Utána viszont rögtön ugrálni kezd a kis ablak, hogy ő valamit talált, manuális keresés közbe is dobálja fel szorgosan. A keresés lefut úgy 40 perc alatt, az ártalmatlanítás még fut. Ahogy elnézem, eltart még egy darabig, most fut az egész folyamat úgy 1:18 perce és kb 1/8-ánál tart. Hozzátenném, ha simán azt mondtam volna neki, hogy töröld a francba szerintem már kész lenne, de én a tisztítsd meg, vagy küld karanténba opcióra nyomtam ok-t, én marha. :W

Van benne DR.Web Cloud (bezony!), Parental Controll, Ransomware Protection, meg SSL szűrés. Utóbbi alapesetben kikapcsolva, ami igen dicséretes és oda van mellé írva, hogy ha bekapcsolod, saját tanúsítványokat telepít és magadra vess. :C

Memóriafogyasztását kicsit soknak tartom, inkább ~300 mint 200 Mb körül eszik, És így működés közben a cpu-al sem bánik takarékosan, de a rendszer használható mellette.

Nem lett a szívem csücske, de nem tartom semmivel sem rosszabb választásnak mint a nortont így rövid tesztelés után. Már persze ha túllép a BETA állapoton. És nem rontják el.
(A kaspersky-nél meg jobban bejön, annál számomra nagyságrendel gépkímélőbbnek (IS!) tűnik.)

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64027) csaba1203 válasza salaud (#64026) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszönjük a gyors tesztet! :R

(#64028) junior11 válasza ƵøŁĭ (#63920) üzenetére


junior11
veterán

Sziasztok, a múltkor esett szó a böngésző kiterjlesztésekről, és hogy Zolinak elég gyengén teljesített a WD browser protection.
Éppen a napokban frissült, ahogy néztem, még mindig csak az USA támogatott régió. Ez nekünk mit jelent? Vagy ajánlott inkább mást használni helyette (Chrome-ban van telepítve)? Mit gondoltok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64029) Semplar válasza junior11 (#64028) üzenetére


Semplar
őstag

Szia!
Itt hogy teljesít?

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64030) junior11 válasza Semplar (#64029) üzenetére


junior11
veterán

Jelzett a többségre.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#64031) riki


riki
senior tag

Tudom kissé elfogult vagyok a "sárga"termékekkel kapcsolatban ,de megint ott volt a szeren a mellőzött 360. [link]

(#64032) ƵøŁĭ válasza riki (#64031) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Bitdefender kuka?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64033) ƵøŁĭ válasza salaud (#64026) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszönöm. Kíváncsi voltam, hogy az egyik gyengélkedő képessége változott-e de nem :( .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64034) Dévacsen válasza ƵøŁĭ (#64033) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Ez jól esett.. :D :R mai napi rekeszizom torna megvolt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64035) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#64032) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindenki Avirára váltott.... :B

(#64036) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Windows 10 Pro 64 bit-em van.
Valahol olyat olvastam,hogy nem kell a Windows-ra vírusiró,annyira jó a Windows beépítettje is.
Igaz ez?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#64037) Mikulásbá válasza Kezdő vagyok (#64036) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#64038) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Unalmas...

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#64039) Semplar válasza ƵøŁĭ (#64038) üzenetére


Semplar
őstag

Nálam már rég a spam mappában vannak. :D

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64040) riki válasza ƵøŁĭ (#64032) üzenetére


riki
senior tag

Igen,mindkét verzióban. Sejthető volt ,mivel már a kezdetektől az Avira volt a jobban támogatott projekt,mivel a qihoo felhőjét tudomásom szerint ők fejlesztették.

(#64041) attiati


attiati
veterán

vótmá?

Több mint 500 Chrome-kiterjesztés lopta a személyes adatainkat:
[link]

"A Cisco tulajdonában lévő Duo Security biztonságtechnikai cég munkatársai legalább 500 olyan Chrome-kiegészítőt találtak (amelyeket a Chrome hivatalos webáruházából lehetett telepíteni), amelyek titokban elküldik a felhasználó személyes böngészőadatait a kiberbűnözők által ellenőrzött szerverekre."

(#64042) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Ismer valaki olyan védelmi szofvert, ami képes blokkolni a zsarolóvírust viselkedés alapján?

Példa.: Juci néni letölt egy emailt, lefuttatja a csatolmányt, és feltelepül a vírus.
Éjszaka aktiválja magát, és elkezd végigfutni az összes fájlon, megosztáson a gépen.

Na itt szeretném megcsípni, nem hiszem el hogy nincs olyan megoldás, ami képes arra, hogy ne hagyja, hogy egy egy bármilyen app több ezer fájlt módosítson.

Gizi néni letöltései pont nem izgatnak, de jó lenne megállítani, hogy a szerverig már ne jusson el a titkosítás.
Fizetős megoldás is érdekel.

Illetve anno kipróbáltam a Qihoo védelmét. Az csinált olyat, hogy blokkolt bizonyos torrent kapcsolatokat (IP-ket) is. Ilyesmire melyik szoftver képes még?

[ Szerkesztve ]

(#64043) Semplar válasza Victoryus94 (#64042) üzenetére


Semplar
őstag

Nem sok esély van ellenük.
Rendszerszinten működnek ezek, aláírt windows folyamatnak mutatva magukat.

Utóbbira a Malwarebytes.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64044) Pano válasza Victoryus94 (#64042) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos biztosan csak biztonsági mentéssel (alkalmi, vagy időzített) lehet ellenük védekezni. Antivirus szoftverrel csak részben.
A zsarolóvírusokban pont az a nehézség, hogy maga a metódus amit művelnek (tehát maga a fájlkódolási eljárás) nem "illegális", hanem létező és mindennaposan elérhető dolog. Csak rosszra használják fel.
Szerintem -bár itt nem látok bele- a komplexebb hálózatokkal rendelkező helyeken is csak sima mappavédelemmel ellátott vírusirtóval, Windows jogkör beállítással és biztonsági mentésekkel védekeznek ellene (+végfelhasználói oktatásokkal). Másról eddig nem igen hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#64045) Victoryus94 válasza Pano (#64044) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. Backup van, de az minimum fél nap kiesés, ha a szerver megosztásokon végigfut valami... plusz akkor ott a kérdés, hogy 1 napos, vagy 1 hetes az utolsó használható mentés (a helyi backup túlélte-e).
Alap esetben szerintem egyáltalán nem normális működés az hogy bármely program átír több tízezer fájlt - ezért indultam volna ki abból, hogy talán ilyen módon blokkolható a program.

[ Szerkesztve ]

(#64046) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Múltkori promós Heimdal-t feltettem, gépet nem fogja, gondoltam hogy egy próbát megér.
Valaki kérdezte a tűzfalat, most kérdeztem :
Dear Norbert,

Thank you for getting back to us.

Yes, we do have a firewall added to our Thor Vigilance module, and a control panel will be added in the next update, which will be out really soon.

Let me know if you require additional assistance, I`m here for you.

Have a great day ahead.
Kind Regards,
Nicolae Coada
Heimdal Security A/S & Heimdal Security SRL

Próbaképpen feltettem a mobilos verziót is, béta még.
Nem engedte frissülni a telepített appokat, és bár igaz hogy csak emailes support van, viszont nagyon gyorsak és segítőkészek.
Írták hogy várják a visszajelzéseket, és javítják majd a hibákat.
Majdhogynem chat gyorsasággal válaszoltak, fél órán belül este ,és ma reggel és napközben is.

(#64047) salaud válasza salaud (#64026) üzenetére


salaud
aktív tag

DR.Web Security Space 12,5 Beta Gyorsteszt- margójára.

A vizsgálat + eltávolítás végül lefutott, bő 3.5-4 óra alatt.
Viszont a végeredmény jó lett, felismerési arány nem volt rosszabb, mint a Nortoné.
Az eltávolítás végén kért egy reboot-ot, utána a karantén ürítése már pillanatok alatt megvolt.
Mazoizmus és kiváncsiság keverékéből lefuttattam megint a keresést és a végén törlést kértem, nem javítást. Így ~2 óra alatt végzett, ami már nem annyira szörnyű.
Amennyiben a végleges verzió nem lesz rosszabb a Beta-nál és árban elfogadható, mindennapi használatra simán ajánlott szvsz, illetve nem rosszabb, mint a Norton, Kaspersky, stb.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#64048) Semplar válasza Victoryus94 (#64045) üzenetére


Semplar
őstag

„Alap esetben szerintem egyáltalán nem normális működés az hogy bármely program átír több tízezer fájlt"

Ezért hívják kártevőnek...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#64049) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Kíváncsi leszek a többi hasonló megoldáshoz képest mennyire lesz hatékony,eredményes...nem ugrik be de tudtommal van 1-2 ilyesmi megoldás valaki majd hátha emlékszik(kaspersky,webroot?? talán)rollback vagy mi volt az egyik neve. :)A fertőzést is visszafordítja

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#64050) Victoryus94 válasza Semplar (#64048) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ezért gondoltam hogy "viselkedés alapján" tiltható valahogy. Vagy maga a művelet... Maximum valami jelszavas kerülőút kéne, ha tényleg le szeretnénk titkosítani/átneveznénk több ezer fájlt, meg lehessen oldani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.