Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69003) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#69001) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Egy képen a Windows Defender ereje.

(#69004) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#69001) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#69005) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Topic keresőjét átnyálazva 1 találat volt a MARS nevü ransomware-re.
Ismerösöm komplett NAS anyagát letitkosította, gondolom sokmindent nem lehet tenni ugye:

Elég sok youtube video és oldal van már neten pl: Link , de ha nincs meg a titkosítási kulcsom akkor nem tudom visszafejteni az adatokat.
Ezzel gondolom egy próbált meg lehet tenni, de ezenkívül ha kellene az összes adat az alábbi 3 dolgot lehetne emgtenni:
- Általam megadott id-ransomware oldalra kiórbálni 1-2 fájlt
- Esetleg az itt emgjelölt progikat leszedni és várni a csodát: Link
- fizetni a srácnak, aki valószínű nem küldi el a kódot :DDD , vagy ha szerencsém lesz rendes lesz vagy Kürt KFT, de akkor a 4-5TB-os anyag ára kb egy új kocsi ára lesz.

Ha valakinek van bármi ötlete szívesen fogadom. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69006) t72killer válasza stigma (#69005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Kürt nem hiszem, h sokkal többet tud tenni a törölt fájlok visszahozására, mint te egy random adatmentő-szoftverrel. Ha felülírás történt, akkor bukta. A többi 5letet kb jól összefoglaltad :R .

Szégyen-nem szégyen, bizony hallottam már ny-EU orvosokról, akik perkáltak a zsarolónak a páciensadataikért(!).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69007) Pano válasza t72killer (#69006) üzenetére


Pano
addikt

"A Kürt nem hiszem, h sokkal többet tud tenni a törölt fájlok visszahozására, mint te egy random adatmentő-szoftverrel."

Naaaaaaaaaaaaaa. Azért égbekiáltó ökörségeket tényleg ne írjunk már. Nem baj az, ha nincs elegendő infód bizonyos dolgokról, mert egy ember nem tudhat mindent, de akkor ne tegyél ilyen kijelentéseket. Főleg ne segítségnyújtás ürügyén.
Azt én se tudom, hogy a titkosítással tudnak-e kezdeni valamit, de a törölt fájlokat olyan állapotokból is vissza tudják hozni, hogy nem is gondolnád (pl kocsiban bennégett vinyóról is láttam már adatot visszanyerni általuk)

[ Szerkesztve ]

(#69008) stigma válasza t72killer (#69006) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót.
Kürt Kft elég komoly cég, akár sérült lemezekről is tudnak visszállítani dolgokat, viszont mivel nem kipályás cég ezért elég húzos lesz az ára, ezt mondtam ismerösnek.

Addig próbálkozunk 1-2 ransomware decryptor programmal hátha jutunk valamire. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69009) Cs1csó válasza stigma (#69008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magánembereknek kedvezőbb megoldásaik is vannak, mondjuk úgy, hogy a cégeknek komolyabban számláznak. Lehet árajánlatot is kérni, amúgy van már más cég is ami lehet olcsóbban vállalja.

(#69010) stigma válasza Cs1csó (#69009) üzenetére


stigma
addikt

Oks, köszi rágugliztam és igen van pár cég, majd felhívja őket hétfőn. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69011) morfondőr válasza stigma (#69005) üzenetére


morfondőr
őstag

Emsisoft-nak is van decrypt-ere, szerencsére még nem kellett használni, de rá lehet nézni: [link]
MMondjuk 5 tb nem lesz egyszerű, de ha sikerül valamit vissza hozni, akkor fel lehet venni velük a kapcsolatot hátha tudnak segíteni!
(faq-ban ott a Mars is)

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#69012) Soma01


Soma01
veterán

Egy régi, lassú gépre milyen vírusirtókkal próbálkozzak Win7 alatt? Elsősorban ingyeneset keresek. Ami eddig nem lassította be a gépet nagyon, az a 360 Total Security. Csak leszedtem, mert sokan szidták régebben, mert hogy kínai... Vagy bevállalható? A nod32 volt még viszonylag gyors, de az fizetős lenne, szóval csak végső esetben választanám (a gép tulaja nem fizetne szívesen az ingyenes, de bukott Avast után...)
Avasttal 100%-on megy a proci, a gép indulása után kb. 8 perccel. Az AVG dettó.... Az egerkurzor is alig mozdul meg.
Avira, Kaspersky, Bitdefender sok memóriát eszik és 6-8 perc, mire teljesen betölt velük a gép. (nod32-vel kb. 3 perc, 360-nal, 2 perc)

(#69013) Pano válasza Soma01 (#69012) üzenetére


Pano
addikt

"Egy régi, lassú gépre milyen vírusirtókkal próbálkozzak Win7 alatt?"

Ezt kérlek pontosítsd, konkrét hardverekkel: proci, ram, hdd/ssd?
Win7 támogatása megszűnt, így sok választási lehetőség nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69014) Soma01 válasza Pano (#69013) üzenetére


Soma01
veterán

Laptop. Athlon 2 X2 P340 proci, 3 GB ram, 320-as HDD, Win7 32 bit.

(#69015) Jack Oneill válasza t72killer (#69006) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez jo nagy butasag volt.
1. Feluliras legalabb 5-6 kell.
2. A Kürt - nel volt alkalmam eloadast hallgatni egy oran, lazan visszahozzak az adatokat.

(#69016) Cs1csó válasza Soma01 (#69014) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. bármi ami elfut, és támogatja még a Windows 7-et
2. tegyél rá valamilyen Linux-ot
3. próbáld ki Windows 10-el

(#69017) Pano válasza Soma01 (#69014) üzenetére


Pano
addikt

Áh, ezt ne molesztáld antivirussal. Semmilyennel.
Egy kellemes, alacsony erőforrású linux (pl linux mint xfce vagy mx linux, de inkább az utóbbi) rá és újra élvezetesebb lesz használni és a biztonság is megoldva. Ilyen régi gépre ez a legjobb megoldás, minden más kínzás a felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#69018) t72killer válasza Jack Oneill (#69015) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#69007: Mármint esetenként gigabájtos fájlokat visszahozol 100%-ban 1 felülírás után? Háát, így legyen, én nem leszek semmi rossznak elrontója.

Egyébként az se biztos, hogy a kürt kevesebbet kér, mint a zsaroló, akinél vannak a kulcsok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69019) Pano válasza t72killer (#69018) üzenetére


Pano
addikt

Simán, még sokkal durvább helyzetekből is. Itt nem arra kell ám gondolni, hogy rádugják a gépre a vinyót aztán ráeresztenek valami szoftvert. Bőven van ebbe fizikai kinyerés is.
De ha jobban érdekel, akkor a Kürt egy nagy szaktekintélye egyik egyetemi előadása fenn van a youtubeon.

[ Szerkesztve ]

(#69020) t72killer válasza Pano (#69019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, viszont ennek a folyamatnak már húzósabb ára van, mint a szimpla szoftverráeresztésnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69021) Pano válasza t72killer (#69020) üzenetére


Pano
addikt

Kész vagyon, pontosabban. :)
Inkább cégeknek éri meg (vagy bűnüldöző szerveknek), magánszemély nem igen tárol olyan adatot amire ennyit költene, ha vissza kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#69022) Soma01


Soma01
veterán

Köszönöm az operációs rendszer ajánlatokat!
Majd le lesz cserélve az oprendszer, de nem most. A Win10 32bit elég jól szokott futni régebbi hardvereken is.
Most viszont csak egy vírusirtó kellene. A 360 Total Security-val teljesen jól megy a gép. Csak az a kérdés, hogy EZ a szoftver mennyire javasolt? Vagy van e másik, ami kb. ennyire terheli csak le a gépet?
Érdekes, hogy a Nod32-vel (antivírus) is teljesen használható.

(#69023) Szellem. válasza Pano (#69019) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tetszik, hogy a csávón 4 számmal nagyobb öltöny van. :)

(#69024) SityiSXT válasza Soma01 (#69022) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Windows 10 32 bit sem támogatott már olyan nagyon sokáig. Ezt figyelembevéve tényleg jobb lenne Linuxra váltani.
Jelen problémádra pedig a kérdés így leginkább úgy néz ki, hogy mi a fontosabb: a biztonság vagy a kényelem? Ha nem vált OS-t, kockáztat. A Win7 supportja már lejárt, és a vírusirtó nem (vagy csak korlátozott mértékben) fogja tudni megvédeni OS szintű exploitoktól.

(#69025) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Hét nyomkövető van az egyik legjobb androidos jelszókezelőben.
[link]

(#69026) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Egy ideje nem jártam errefelé... Ha már "antivírus"... remélem, mindnyájan jól vagytok, egészségesek vagytok! ;)

Immár nyár óta használva a "Comodo Internet Security"-t több tapasztalatot szereztem.

Alapvetően csendben teszi a dolgát, remélem, biztonságban van a gépem is...

Egy dolog viszont érthetetlen számomra.
Az időnként automatikusan futtatott szkennelés eredménye szinte mindig ugyanaz:

- A már korábban sokszor téves riasztásnak elmentett, illetve a kivételhez hozzáadott bizonyos fájlokat alapból vírusnak/malware-nek titulál, és törölne.

Oké, hogy rákérdez a végrehajtandó akcióra, de ez akkor is bosszantó.

Pláne, hogy pl. a Comodo Firewall, és más applikáció telepítőket találja gyanúsnak abban a mappámban, ahol ezeket a szoftvereket tárolom. (Windows telepítés esetére.)

Tudtok erre vonaktozóan érdemi megoldást, kérlek? Hogy amit egyszer megjegyeztetek vele, azt már ne riportálja...!?

"Aquila non captat muscas."

(#69027) Cs1csó válasza SityiSXT (#69024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem kell fölöslegesen ijesztgetni. A leírásból azt hámoztam ki, hogy az OEM partnereknek nem biztosítanak többé 32 bites Windows 10-et az eszközeikhez. Tehát bármilyen eszközt amit forgalmazni akarnak a partnerek már csak 64 bites rendszerrel lehet telepíteni.

Akinek van egy 10 éves PC-je ami 32 bites arra a továbbiakban is telepítheti vagy frissítheti a legfrissebb 32 bites build-del.

(#69028) Cs1csó válasza Piftuka (#69026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ehhez hasonló hülyeségei miatt nem sem ajánlott ez a program.

Windows 10-re ingyenes vonalon:
- beépített Windows Defender
- Kaspersky Free, esetleg Avast Free

Tűzfalnak: Windows 10 firewall control, SimpleyWall, TinyWall

(#69029) riki


riki
senior tag

Már régóta rebesgették,hogy lesz az Ahnlab -nak ingyenes verziója,ma megjelent [link] .Én még nem próbáltam. Csak megemlítem, mint érdekesség. :U

(#69030) Piftuka válasza Cs1csó (#69028) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm... köszi az info-t! :R

Mikor lett "nem ajánlott"? :F

Tavaly az itteni javaslatra váltottam át erre, éppen az AVAST-ról. (Talán emlékszel a sztorira... az AVAST az engedélyem nélkül húzott le a korábbihoz képest kétszer drágább éves előfizetéssel, a tudtom nélkül. Refund request, és szakítás lett a vége.)

A "Win10" beépített megoldását használom ezzel párhuzamosan. Beépült a CIS, a Defender frankón jelzi, ha annak frissítése volna szükséges.

"Fázom" visszatérni az AVAST-hoz a fentiek miatt. De tényleg nagyon bosszant a CIS említett viselkedése. (És ráadásul még - ezt elfelejtettem - a korábbiakkal ellentétben, úgy tűnik, hogy "megtorpedózta" a cimborával közös Heroes III party-t is Hamachi alkalmazáson keresztül. Win7 és AVAST kombóval gond nélkül működött a Hamachi, a CIS valamiért nem akarta átengedni a kapcsolatot, hogy lássa egymást mindkét oldalon mindkét klienst.)

Alszom még erre egyet. De lehet, hogy akkor visszatérek az AVAST AV + Comodo tűzfal kombóra. Az hosszú évekig működött gond nélkül nálam.

Más:

Manapság melyik Malware-től védő/ellenőrző megoldás ajánlott? Ami AV/Tűzfal mellett is jól működik?

"Aquila non captat muscas."

(#69031) SityiSXT válasza Cs1csó (#69027) üzenetére


SityiSXT
őstag

Alapvetően a cikk arról szól, amit kiemeltél. De a cikkíró megjegyzi, hogy ez már egy komoly lépés a teljes kivezetés felé. Elenyésző százaléka a felhasználóknak használ már csak 32 bites Windows 10-et, és egyre közelebb az a pont, amikortól már nem éri meg a supportot fenntartani rá. Persze egyelőre konkrétum nem hangzott ez ezzel kapcsolatban, de szerintem nem árt már ezt is figyelembevenni.

(#69032) Pano


Pano
addikt

Üdv srácok!

Ez valami új cucc a Microsoft Defenderben? Nem rémlik, hogy eddig láttam volna.

[ Szerkesztve ]

(#69033) Szellem. válasza Pano (#69032) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez a megoldás már azt hiszem 2-3 főverzió frissítés óta benne van a Defenderben.

(#69034) Pano válasza Szellem. (#69033) üzenetére


Pano
addikt

Meglátszik, hogy nem tartottam a lépést. Köszi.
Van vele tapasztalat? Egy átlag user gépére bekapcsolhatom, nem lesznek issue-k?

[ Szerkesztve ]

(#69035) Pano válasza Pano (#69034) üzenetére


Pano
addikt

Megválaszolom magamnak, mert közben kijött: lesznek. Sajnos, pár program nem nagyon akar települni, ha be van kapcsolva.

(#69036) Dévacsen válasza Pano (#69035) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Én egyszer kapcsoltam be,pár verzióval ezelőtt,nem tudom már mi volt a baj,de arra emlékszem hogy újraraktam a rendszert miatta,azóta kerülöm mint a tüzet. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#69037) Fire/SOUL/CD válasza Pano (#69034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van ott több opció is, csak ahhoz bizonyos hardveres feltételek megléte és aktiválása szükséges. Bővebben.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69038) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Megjelentek a Kaspersky 21.3 verziók! :)
[Kaspersky 21.3]

[ Szerkesztve ]

(#69039) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Rég jártam erre. Nos, hogy is fogalmazzak, az ESET-el, kmmh. 'problémáim' adódtak. ;] Leszedtem és feltettem a helyére a magyar KAV Free-t. Az MBAM-ot uninstallálni kellett, mert mellé nem települt fel a Kaspy...Úgy döntöttem, hogy nem teszem vissza, esetleg áruba bocsájtom az LT licencemet...(?) :U
A Kaspy egyből talált egy trójait a műveleti memóriában! :Y Sajnos eltávolítás előtt nem írtam fel a nevét, a naplóban meg nem találom! Egyelőre elégedett vagyok, rendszert, sávszélességet nem fogja!!!

Kérdés: ki lehet-e kapcsolni a 'cserélhető adathordozók automatikus vizsgálatát'? Ha igen, pontosan hol? :B

(#69040) Szellem. válasza UserX (#69039) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hmm... Ez a Te esetedben elgondolkodtató, mert egy fegyelmezett embernek ismerlek.
Így, elég fura, hogy "általános" körülmények között bekapsz egy vírust.
Akkor használd egészséggel a K.Free-t.

A 21.3-at töltötted le?
Ha nem, akkor menj a Kaspersky topikba és ott linkeltem a magyar verzió linkjét.
A 21.3-ban ki lehet kapcsolni a cserélhető adathordozók vizsgálatát, de szerintem felesleges. Igen hamar végez! Pár pillanat.

(#69041) UserX válasza Szellem. (#69040) üzenetére


UserX
őstag

Írtam privit, de azért itt is megköszönöm! :R Mindjárt megy fel az általad javasolt version! :K

(#69042) nrg_52 válasza Szellem. (#69040) üzenetére


nrg_52
addikt

Meg mindig fogja a gepet, vagy ez megoldodott? Van elofizum ra, de par honapja leszedtem, mert tekerte nagyon a procit feleslegesen.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69043) Szellem. válasza nrg_52 (#69042) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Erre én nem tudok neked választ adni.
Nálam nem tekerte a processzort sosem.

(#69044) nrg_52 válasza Szellem. (#69043) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem gond, koszonom! Max felteszem, megnezem!:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#69045) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Ez azért minőségi. :D

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69046) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#69045) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

F-Secure Béta?
Elég trágya meló. :)

(#69047) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#69046) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Malwarebytes.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#69048) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#69047) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hmm... Akkor meg pláne. :) Ez azért nem egy szép és elegáns munka. :)

(#69049) Pano válasza Szellem. (#69038) üzenetére


Pano
addikt

Nem akarom elkiabálni, de te.. ez egész jó lett (Free, system impact tekintetében).

(#69050) Dumi86 válasza Pano (#69049) üzenetére


Dumi86
senior tag

Anti-Vírus kopp kopp eddig minden jól muzsikál. Se a netet se a rendszert nem fogja :R :C Csináltak úgy tűnik mást is mint ami az Újdonságokban van :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.