Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Egy őskövületre tennék valami védelmet: 850-es Celeron, 256MB RAM, WinXP.

Egy Avast! 4.8 -ot szedtem le róla, egyrészt, mert lejárt a licensze és nem hagyta élni a tulajt, másrészt meg széttekerte a winchestert a kevés memória miatt. (gyakorlatilag használhatatlan volt)

Ha nem igazán létezik olyan vírusirtó, ami egy ilyen régi vasat nem fog meg, akkor egyszerűen megmondom, hogy ne menjen a netre vele.

Köszi előre is.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30002) lck válasza unclefucka (#30001) üzenetére


lck
senior tag

256 mega ramra nem létezik olyan vírusirtó ami ne tenné használhatatlanná. Még az 512 is necces lenne. Esetleg valami nem valósidjű védelem kellene rá amivel alkalmanként ellenőrzést csinál. Vagy valami kis gépigényű linux.

[ Szerkesztve ]

(#30003) unclefucka válasza lck (#30002) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi, hogy megerősítetted az aggályomat, én is úgy látom, hogy ez a gép iszonyú karcsú ebből a szempontból (is). A második verzió lép életbe, hogy ez a gép már soha nem fog az internetre csatlakozni.
(Amúgy sem szükséges, hiszen nincs több -hivatalos- frissítés WinXP alá).

Linux?? :F :Y Hehe, gondolod, hogy akinek ilyen gépe van és a nyaralójában játszogat vele évente 5x (és amúgy is majdnem nyugdíjas), majd megtanulja a linuxot és beszerez más "casual-játékokat" csak ezért? Hát :N

Köszi még1x :R

"Lapzárta" után jutott eszembe: Egy másik gépben hiába toltam 1GB-ra a RAM-ot az 3,06-os Celeron masinába a fickó előfizetett UPC (alias F-Secure) víruskeresője kerregő homokórává változtatta.
Megmutattam neki, hogy milyen a gép a progi nélkül, de más víruskereső neki drága, kalóz progit meg -természetesen- nem akar. Én meg nem is gondolok ilyesmire :N . Egy új gép hallatán meg infarktust kapott... Van ez így.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30004) blattida válasza Gaberking (#29998) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem Ő a normális alatt azt értette, hogy már letöltés előtt/közben ellenőrzi az emailek tartalmát, mellékletét, ezt pedig a comodo nem teszi meg, csak a megnyitásukkor (ami, szerintem, bőven elegendő)...

unclefucka
Ha rakna még 256MB ramot bele, akkor valamelyik ingyenes felhő alapú cuccal (panda, immunet) már egész jól el lehetne döcögni vele.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30005) unclefucka válasza unclefucka (#30003) üzenetére


unclefucka
senior tag

Egy másik gépben -> Egy másik esetben :B

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30006) netpeti98 válasza unclefucka (#30003) üzenetére


netpeti98
addikt

Az F-Secure eléggé erőforrás kímélő A UPC-s változat egy elég régi verzión alapul, ha jól tudom. (talán 2012-es)

(#30007) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
Tegnap újratelepítettem a szüleim gépét, és gondoltam a sok jó írás után felrakom a 360 Internet Security vírusirtót. Tetszik is meg minden, csak egy probléma van vele: 4 felhasználó van a gépen, közülük csak én vagyok rendszergazdai felhasználó, míg a többiek sima általános felhasználói fiókkal rendelkeznek. A probléma az, hogy míg nálam szó nélkül elindul a 360 Internet Security, addig náluk kérik az én rendszergazdai jelszavamat, és ha a "Nem" választást választják, a vírusirtó el sem indul. Ez ellen lehet tenni valamit, vagy inkább váltsak másra? (Őket nem szeretném rendszergazdai joggal feljogosítani, mert szeretnek általában sok mindent letölteni és telepíteni, anélkül, hogy tudnák mi az - ezzel blokkolom őket :D)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#30008) blattida válasza ViharVadász (#30007) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Nem lehet, válts másra, például avastra, de ott állítsd be a hardened módot és minden védelmi modulban aktiváld a pup vizsgálatot is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30009) ViharVadász válasza blattida (#30008) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szia!
Köszi az infót, akkor viszont sajnos tényleg marad a váltás, mert így védtelenül a gépet még nem merem hagyni.:(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#30010) blattida válasza ViharVadász (#30009) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel írtad, hogy nem akarsz admin jogokat adni a többieknek, ezért ezt a lehetőséget nem ajánlottam...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30011) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#29999) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha az AVG mellett vírust kapsz be 80 $-ért segítenek rajtad .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30012) unclefucka válasza blattida (#30004) üzenetére


unclefucka
senior tag

So-so, magamnak még talán megcsinálnám, de ez a gép már nem éri meg a vesződséget, még ha kapnék is egy ezresért egy 256-os modult, inkább az idő fáj, amit beleölnék. Majd megérdeklődöm, hogy nagyon akar-e netezni ezzel.
THX, BTW :R

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#30013) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Gondoltam csemegézhetnék a tegnap Panda cikk után .
Kezdésnek :




:))

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30014) quailstorm válasza ƵøŁĭ (#30013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Most sírjak vagy nevessek?

(#30015) ƵøŁĭ válasza quailstorm (#30014) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ahogy érzed .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30016) TFSi válasza ƵøŁĭ (#30013) üzenetére


TFSi
őstag

Én inkább sírok, ha lehet... :)

Más: a Bitdefendernél még mindig nagyon ajánlott telepítést követően a System Scant lefuttatni, mivel utána nagyságrendekkel gyorsabb lesz a boot idő, és valamennyi fájlművelet. Ellenben a böngészést sokszor megakasztja, aminek nem tudom az okát.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30017) ƵøŁĭ válasza TFSi (#30016) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen ,valamint célszerű beállítani a maximális fájl méretet ,amelyet átvizsgáljon . A Wallet buggos .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30018) TFSi válasza ƵøŁĭ (#30017) üzenetére


TFSi
őstag

A Wallet-et kapásból kilőttem, mert sosem jött be igazán. Várom a 32-es Fx-et, hátha nem akad a betöltés. Van olyan oldal, amit kapásból bedob, és van amin 10-15 mp-ig is elszórakozik. Vannak honlapok, amelyek kisebb hiányosságokkal jelennek meg...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30019) King Unique válasza ƵøŁĭ (#30013) üzenetére


King Unique
titán

Ez tényleg hiper gáz....de az átlag user sajnos ilyen szinten van és FB se egy észosztó hely ilyen téren... :U
Azért MSE rész is durva, meg arra hivatkozik a csóka, h ingyéééér van, mintha a legtöbből nem lenne free verzió, szánalmas... ;]

Egyszer kíváncsi lennél, h azokat a kérdéseket, amikről itt PH-n jobbára hozzáértők vitatkoznak, meg a fórumot is nyilván ők látogatják, miket válaszolna a nép FB-n...?? Szerintem fél év múlva is szakadnánk a röhögéstől, v megrökönyödnénk rajta... :DDD

(#30020) ƵøŁĭ válasza King Unique (#30019) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Lényeg ,hogy Viktória megmondta a tutit .
;]

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30021) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#30013) üzenetére


CJ4567
veterán

Az Emese a tuti, az még a Cryptolockert is megfogja ;]

No Sana No Life

(#30022) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#30020) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Boldogok a lelki szegények! Szokták mondani.

Szomorú, hogy a mai fiatalság ilyen alacsony szinten kommunikál (tisztelet a kivételeknek). A tudáshiányról nem is beszélve.

(#30018) TFSi: Ha már Bitdefender 2015 akkor próbáld ki a KIS 2015-öt. Nálam, a KIS 2015 jobbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#30023) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#30022) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az a szomorú ,hogy felnőttek :) .Természetesen mindenki véleménye szubjektív de vannak érdekes hozzászólások .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30024) King Unique válasza ƵøŁĭ (#30020) üzenetére


King Unique
titán

Ja, ez nagyon faja, v nem is tudom mit mondjak rá... :D
Amúgy a köztudatba is ez ivódott be, "Nod32", ESET-ről, Eset Smart Security-ról meg hasonlókról, még véletlenül se hallottak...

Illetve az a baj, h átlag user nagyon sok ilyen jellegű dologgal (milyen AV-t, milyen oprendszert stb.) kapcsolatban az ilyen helyekről, meg hülye, kókler haverjától szerzi az infókat és terjed a hülyeség, mint az ebola... :U

(#30025) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok! Egy kedves ismerősöm ezzel a hibával keresett meg:

"Mozillát használok,nem nyit meg semmit a böngésző(kapu),mindig átirányít a következő helyre:
http://spns.rotatemyad.com/reaf.php"

Sima fehér oldalt nyit meg. Másképp nem adnék meg olyan linket, ami veszélyes lehet.

Ismeritek-e, van-e rá megoldás? Egyelőre az AVG-t és MBAM-ot ajánlottam neki.

Köszönöm előre is a segítséget!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#30026) ƵøŁĭ válasza HoTaZo (#30025) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Tünet: vírus
Betegség megnevezése : browser hijack
Kezelés : böngésző teljes kipucolása +Malwarebytes+adwcleaner
Javasolt kúra : Unchecky feltelepítése .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30027) HoTaZo válasza ƵøŁĭ (#30026) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!
Köszönöm!
Továbbítottam, el lesz vele egy darabig, de kitartó. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#30028) TFSi válasza Szellem. (#30022) üzenetére


TFSi
őstag

Visszatértem a Webroot-ra. Nem kísérletezem tovább, nálam a Kaspersky sosem volt pehelysúlyú/bugmentes versenyző, mint ahogy a BD sem. Az ESET 0 napos kártevővédelmének gyengesége és a BD felhasználói élményben okozott rombolása után az újratelepített WSA-val száguld az op. rendszer.

Jót tett neki a reinstall, mert az Fx sem gondolkodik már annyit, mint előtte, sőt alig valamit, pláne a fent említettekhez képest... :D

Csak nekem van olyan érzésem, hogy ezek a cégek már vagy 4-5 éve ugyanazt a lemezt pörgetik, sőt fejlesztés gyanánt mindenfajta bisz-basszal teletömik az amúgy védelemre kitalált, egyébként sem hibamentes termékeiket?

Nekem elegem lett az "új" fejlesztésekből, most ismét béke van! ;)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30029) Rol06


Rol06
tag

Erre kíváncsi leszek:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30030) ƵøŁĭ válasza Rol06 (#30029) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem mindegy ,mire vagy kíváncsi :) .
-képek
-mi lesz a következménye

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#30031) Qasam válasza ƵøŁĭ (#30030) üzenetére


Qasam
aktív tag

Windows-t és Androidot használok, úgyhogy én inkább a képekre. :)

(#30032) Mikulásbá válasza Qasam (#30031) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Fenn vannak a képek a neten,meg lehet nézni őket.
Az biztos,ez hatalmas presztizs veszteség lesz egy cégnek,ezek az ingyenélő "celebek" le is fogják húzni rendesen.

(#30033) csabi10


csabi10
senior tag

Hali!

Ingyenesek közül melyik a legmegbízhatóbb, a kínaiak nem érdekelnek. Tudom hogy sok mindentől függ de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#30034) Qasam válasza csabi10 (#30033) üzenetére


Qasam
aktív tag

Bitdefender Internet Security 2015 :)
De tényleg...

(#30035) csabi10 válasza Qasam (#30034) üzenetére


csabi10
senior tag

Az nem kell próbáltam elég bugos szegény és nekem fogta gépet

(#30036) Mikulásbá válasza csabi10 (#30035) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

ESS? (pl.ajándék kulccsal)

(#30037) csabi10 válasza csabi10 (#30035) üzenetére


csabi10
senior tag

AVG Antivirus pro vagy Is milyen lehet?

(#30038) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A windows 8.1 beépített tűzfala és vírusirtója (security essentials) mennyire biztonságos?
Ha nem járkálok "veszélyes" oldalakra akkor elég lehet, vagy nagyon ratyi?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30039) Mikulásbá válasza adamssss (#30038) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább nézz rendes védelmet,az a megnyugtatóbb!Az,hogy hova tévedsz,sosem lehet tudni-ilyenkor mindig az az óvoda honlapja jut eszembe,amibe valaki betett egy átirányító kódot.....
Ma már semmiben nem lehet bízni!

[ Szerkesztve ]

(#30040) adamssss válasza Mikulásbá (#30039) üzenetére


adamssss
veterán

Van smart security kódom. Akkor az jobb?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30041) Mikulásbá válasza adamssss (#30040) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindenképp.

(#30042) mrszitya válasza adamssss (#30038) üzenetére


mrszitya
senior tag

Attól függ, ki mennyire elővigyázatos, és milyen szoftvereket használ a netezésre, és a megelőzésre.

Hiába próbálja kerülni az ember a veszélyes oldalakat, mert akár egy Facebookon át is beszerezhet csúnyaságokat, ha gyanútlanul kattintgat a megosztott tartalmakra. Vagy például a Gugliban szállásra keresve, rábökve mondjuk egy frissítetlen, WordPress-alapokon nyugvó vendégházas gyűjtőoldalra, ugyanúgy beüthet a krach.

MSE/Defender sajnos nem fejlődik olyan mértékben, mint kellene... Ha kizárólag IE-t futtatsz a netezéshez, avagy sandboxból (pl. Sandboxie) indítod akármelyik böngészőt, de legalább egy exploit-ellenes cucc (pl. MBAE) fut mellettük a háttérben, akkor elég lehet.
Önmagában amúgy kettes alá talán a védelmi hatékonysága.

(#30043) adamssss válasza mrszitya (#30042) üzenetére


adamssss
veterán

Firefox-ot használok, WOT-al, noscript-el, és addblock-al.
Plusz mindig fenn van a Malwarebytes.

De akkor felmegy a Smart sec.

köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30044) stingy2 válasza TFSi (#30028) üzenetére


stingy2
senior tag

tegnap feltettem egy régi gépre a wsa is-t(14 napos trial), főképp a memóriaigénye miatt. kb 3 megát foglal, előtte a nod kb.80-90-et, ami ennél a gépnél számít.
tényleg gyors és észrevehetetlen. ami viszont nagyon nem tetszett: elindítottam a comodo leak tesztet, amit a 20. pontnál (icmp teszt) meg is szakítottam, mert az addigi 200 pontból sikerült 70-et összegyűjtögetnie...és a "böngészőelállító" meg "háttérképeltüntető" tesztjeit nem akartam megvárni, ha nem muszáj :)
azt szeretném kérdezni, h lehet-e ezt a nem túl acélos eredményt javítani?(alapbeállításokon van a wsa, nem piszkáltam bele) a nod-nál a hips interaktívra állítása esetén 340/310 lett az eredmény.
jó lenne megtartani, mert 2 giga ram van, meg egy régi 2 ghz-es proci, de így nem merem.
külön tűzfalat nem akarok, pont azért lenne jó a wsa, mert a win sajátjával dolgozik.

INTJ

(#30045) mrszitya válasza adamssss (#30043) üzenetére


mrszitya
senior tag

Noscript okos döntés, én nem bírnám/akarom elviselni. :)

Egyébként ha felmegy a NOD ESET, a WOT-ot akár törölheted is.

(#30046) mrszitya válasza stingy2 (#30044) üzenetére


mrszitya
senior tag

A Webroot kicsit más elven működik, mint a legtöbb ismert megoldás.

Van egy meglehetősen tekintélyes számú viselkedésmintát tartalmazó netes adatbázisuk, és amikor egy ismeretlen állományt futtatsz, az folyamatos megfigyelés alatt lesz ez alapján a gépeden egészen addig, míg nem tesz valami káros/gyanús dolgot (pl. teszem azt, megpróbálná a dokumentumaidat egyszer csak a netre, ismeretlen címre feltölteni), avagy amíg tisztának nem nyilvánítják.

Ha kártékonynak minősül a cuccos, a Webroot képes lesz az elindítása utáni állapotot visszaállítani (rollback). Meglehet előfordulhatnak extrém esetek, hogy ehhez a support segítségére lesz szükséged.

Megjegyzem, a rollback opciót már a Comodo is használja azóta.

[ Szerkesztve ]

(#30047) Mikulásbá válasza mrszitya (#30046) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már a Kaspersky 2015-ben is van rollback funkció.

(#30048) mrszitya válasza Mikulásbá (#30047) üzenetére


mrszitya
senior tag

Na, ezt jó tudni, én a Kaspi fejlődését csak felületesen követem az utóbbi években. Köszi. :)

(#30049) L7wy


L7wy
őstag

Ebben semmi új nincs. Kaspersky 2012 rollback
Ha annyira hatásos lenne akkor Kaspersky híresebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#30050) stingy2 válasza mrszitya (#30046) üzenetére


stingy2
senior tag

értem. igazából a kis erőforrás igénye mellett még azért is tettem fel, mert van benne egy "Protects account logins and passwords" funkció. erről azt gondoltam, hasonló az outpost firewall megoldásához(leglább is kb 10 éve volt benne egy ilyen) ami jelez, ha egy elmentett bankkártya számot, jelszót valamelyik program elküld a gépről. ehhez képest úgy látom, egy szimpla felhős jelszókezelője van.(felhőbe meg az életbe nem fogok -főleg bizalmas- id-ket, pass-okat küldeni)

[ Szerkesztve ]

INTJ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.