Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok, Ma sikerült a BB topicnak hála vennem Nortont a kérdésem a következő, ha veszek ilyet akkor ezt hozzá adodik évileg, vagy ennyire ne próbáljak spórolni azért? :DDD

(#76002) jbl válasza monchichi20 (#76001) üzenetére


jbl
aktív tag

Lekaparod, kódot beírod, jövőre lekaparod a másikat, kódot beírod, és így tovább…. :K

(#76003) Matthewus


Matthewus
őstag

Sziasztok! Van ennél jobb ajánlat jelenleg F-Secure Internet Security előfizetésre? Serialcart

(#76004) ledgeri válasza Cs1csó (#75987) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A proci kérdést nem értem, hogy hogy jön ide, s többiért köszi! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76005) Cs1csó válasza ledgeri (#76004) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#76006) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan lejár a Norton 360 előfizetésem, van most valami ami jó áron van, 1eszköz 1évben gondolkozok.
Igazából nem volt vele gondom de szívesen kipróbálnék mást is.

(#76007) Mikulásbá válasza Intruder A 6 (#76006) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link] !!!

(#76008) Jarod1 válasza Intruder A 6 (#76006) üzenetére


Jarod1
addikt

Kaspersky használom több éve, 5-6000 Ft volt 2 db gépre KIS
Anno az Aqua nál vettem de ott megszűnt, emagon találtam
[link]

(#76009) Piftuka válasza Matthewus (#76003) üzenetére


Piftuka
veterán

"Sziasztok! Van ennél jobb ajánlat jelenleg F-Secure Internet Security előfizetésre? Serialcart"

Ennyiért szvsz kifejezetten jó áron van.

A kérdésem csak az, hogy ez jogtiszta szoftver? A linkelt oldal teljesen legálisan értékesít szoftvereket?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#76010) Winnie The P válasza Piftuka (#76009) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Én a ha-n vettem. A múltkori frissítés után kellett chat felületen segítséget kérnem, melynek során kérték a kulcsot. Megadtam semmi gond nem volt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#76011) ƵøŁĭ válasza Piftuka (#76009) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Jogtiszta.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#76012) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Feldobtam az f-secure internet security-t. Ebben nem lehet olyat, hogy vizsgálatból kizárni fájlokat / mappákat ( kivételhez adni)? Nem találok ilyet a beállításokban.

(#76013) ledgeri válasza Imi1981 (#76012) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Alap ablak megnyit, magára a Viruses&threats címre katt, majd app&file control

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76014) Imi1981 válasza ledgeri (#76013) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon kösz! Hát erre nem gondoltam hogy oda külön lehet kattintani.

(#76015) ledgeri válasza Imi1981 (#76014) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is kellett tutorial az elején :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#76016) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, felraktam a Kaspersky free-t, gondoltam, megnézem milyen manapság, beállítottam, és fut éppen a teljes scan. Idővel nemrég egy ilyet dobott fel:
HEUR.Trojan.Script.Generic:
C:/xxx/Appdata/Local/Opera Software/Opera Stable/Cache/Cache Data/f_00067e//f_00067e.

Most ez mi lenne? Valós riasztás vagy hamis? Kaspersky tudtammal ritkán szokott fals riasztást adni, Opera böngésző fel van telepítve, pár hónapja, de nagyon ritkán van használva (Edge, Chrome és FF inkább). Vmi ötlet? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76017) Jack Oneill válasza junior11 (#76016) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Munkahelyemen sok ilyen van. Korabban amit megtalalt a virusirto, annak a bongeszoben cach vagy temp mappaban hatramaradt maradeka, amikor bongeszon kereztul megprobalt letoltodni vagy megnyilni stb.
De kivancsi vagyok, masok mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#76018) junior11 válasza Jack Oneill (#76017) üzenetére


junior11
veterán

Kiváncsi vagyok én is, jelenleg még zajlik a teljes vizsgálat, eddig másra "nem ugrott", viszont jó lenne tudni, ez valós fenyegetés vagy sem...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76019) Jack Oneill válasza junior11 (#76018) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalunk pl a levelezesben talal ilyeneket sokszor az ESET. Kitorli magat a levelet, de temp vagy cache kesobb jelez arra is egy nagy ellenorzesnel.

(#76020) junior11 válasza Jack Oneill (#76019) üzenetére


junior11
veterán

Persze, értem, csak nekem az fura, mit csinálhattam az Operán, aminek a "maradéka" ott van a gyorstítótárban és ugrott rá a Kaspersky, mivel nem emlékszem semmi olyanra, ami rosszindulatú oldal vagy fájl lett volna, csak a szokásos weboldalakon böngésztem, letöltve sem volt rajta keresztül sose semmi...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76022) Szellem. válasza junior11 (#76016) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hagyd figyelmen kívül. A Kaspersky megtalált valamit a böngésző cashben ami lényegtelen. Nem fertőz, semmit nem csinál. Töröld és ennyi. Plusz, az sem biztos, hogy valós probléma, mert simán lehet téves. A webmoduljánál előfordul, hogy túl paranoiás.

[ Szerkesztve ]

(#76023) junior11 válasza Szellem. (#76022) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, töröltettem vele. Kíváncsi lettem volna, mi az, persze tudom, ezt így és utólag sem lehet megállapítani.. Defender korábban nem jelzett.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76024) Szellem. válasza junior11 (#76023) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De az nem baj, hogy a Defender nem jelzett!
Két okból sem: Nincs dedikált webvédelme, és egyébiránt pedig semmi komolyra nem jelzett a Kaspersky. Hagyd figyelmen kívül. Jelentéktelen dolog. Olyan, mintha ott se lenne.
És generikus minta, ami simán lehet téves.

(#76025) Akelaus válasza Szellem. (#76024) üzenetére


Akelaus
senior tag

Az Edge alatt a Defender SmartScreen nem a webvédelmet hivatott ellátni? 🤔

(#76026) junior11 válasza Akelaus (#76025) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem az Edge-n kívüli böngészőket értette, az Operáról volt éppen szó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76027) Akelaus válasza junior11 (#76026) üzenetére


Akelaus
senior tag

:) :R
Gondoltam ez is valami MS vakítás, csak hogy használjunk Edget. 🤭

(#76028) Semplar válasza Akelaus (#76027) üzenetére


Semplar
őstag

Itt tudod tesztelni.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#76029) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok

Céges laptopokra keresek vírusirtót. Valami egységes freeware megoldás kell, kb 10-15 gépre. Belső hálózatunk nincs, csak egy közös mail szervert használunk, amúgy mindenki egyénileg böngész a netet a laptopjáról.
Tudtok segíteni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#76030) Mikulásbá válasza 3.Aragorn (#76029) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha ingyenes kell és legalább Windows 10 van a gépeken, akkor a Defender bőven elég.

(#76031) milan26 válasza Mikulásbá (#76030) üzenetére


milan26
senior tag

Nem tudom, hogy céges használatra legális-e. Régen talán 10 gépig az volt. Ez persze csak akkor számít, ha rászáll a NAV.

(#76032) Mikulásbá válasza milan26 (#76031) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ingyenes és benne van a Windows-ban, miért ne lehetne használni akár cégeknek is? Vagy kötelező lenne fizetőst venni? Milyen jogon köteleznék erre a cégeket? Nem értem, de nem is értek hozzá, csak furcsállom. :U

(#76033) classic B válasza 3.Aragorn (#76029) üzenetére


classic B
aktív tag

A windowsos defender szerintem gyenge. Inkább bitdefender free.

(#76034) junior11 válasza classic B (#76033) üzenetére


junior11
veterán

Miben gyenge a másikhoz képest?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76035) Szellem. válasza junior11 (#76034) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Semmiben, csak leírta a véleményét. Én is a Defendert használom és semmi bajom vele.
Védeni, pedig megvéd. Ha nem, akkor az user error.

[ Szerkesztve ]

(#76036) junior11 válasza Szellem. (#76035) üzenetére


junior11
veterán

Nincs is azzal gond, hogy neki nem jön be a Defender (vannak bőven bosszantó tulajdonságai, mint mindennek), és az is rendben, hogy leírta a véleményét, még szép :D , csupán kíváncsi voltam a miértjére. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76037) Szellem. válasza junior11 (#76036) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jelenleg azt mondom, hogy:
Védelemben nagyon erős a Defender.
A rendszer része és ez meg is látszik a többi 3rd party AV-hoz képest.
Online kompetitív játékhoz nem véletlen a legjobb választás, mert nem ugat bele a rendszerbe, nem fogja a játékokat. (Itt tudok ellenpéldát mondani például az általam szeretett Kasperskyre)
Nem tökéletes, de nálam gyorsabb a rendszeren minden Defenderrel.
És egyébként meg meguntam a bohóckodást, meg a problémajelentéseket, mert bugos terméket adnak ki. Hiába erős egy termék védelemben, ha több a gond vele. :R

(#76038) Imi1981 válasza Szellem. (#76037) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem az nem tetszik a defenderben, hogy pörgeti a procit kicsit torrentezés mellett (30-35 %-on van szinte folyamatosan). Kaspersky vagy most f-secure mellett nem pörög úgy csak amennyire a qbittorrent pörgeti 5-10%. Na meg a fájlműveleteket néha idegesítően lassítja. Szóval lehet jól véd ( bár én mellette kaptam be a zsaroló vírust azóta nem bízok úgy benne ) de vannak hülyeségei. Mondjuk a többinek meg más hülyeségei vannak de azt jobban elviselem.

(#76039) Cs1csó válasza Imi1981 (#76038) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lényeg, hogy van vagy fél tucat - tucat védelem aminél nem a védelmi képességeket kell méricskélni (mert bőven megfelelőek) hanem azt hogy adott hardver+szoftver kombón a felhasználó megfelelőnek érzi e működését.

(#76040) classic B válasza Szellem. (#76035) üzenetére


classic B
aktív tag

Ha nem, akkor az user error.

Milyen user errorra gondolsz?

(#76041) Mikulásbá válasza classic B (#76040) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. ha gyanús emailt kapsz, amiben rákattintasz a linkre, utána meg engedélyt adsz, hogy települjön "valami" ... Aztán jön a csoda, a gép magától újraindul, a mappáid neve megváltozik, stb. :U

(#76042) junior11 válasza Mikulásbá (#76041) üzenetére


junior11
veterán

Na igen, mindig is az emberi tényező a leggyengébb lánccszem, tudjuk ugye, józan ész stb..., de ez mindenkivel megeshet, ha nem figyel oda, viszont ilyenkor kellene közbelépni a védelmi rendszernek, hogy megvédjen, már ha felismeri a kártevőt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76043) Mikulásbá válasza junior11 (#76042) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Általában így is van.

(#76044) classic B válasza Mikulásbá (#76041) üzenetére


classic B
aktív tag

Tehát ez lenne az user error? Szerintem meg antivirus fail, mert a linket tiltania kellene a szoftvernek, hogy esélye se legyen az usernek bármit letölteni onnan és telepíteni.

(#76045) Mikulásbá válasza classic B (#76044) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez csak egy példa volt-de igazad van, törölj a gépedről minden védelmet, teljesen fölösleges mind.
(nem tudom, igazából mi a bajod vagy mire akarsz kilyukadni) :F

(#76046) junior11 válasza classic B (#76044) üzenetére


junior11
veterán

És a Defender szerinted ezt nem teszi megfelelően? Vagy miben gyenge? Csupán kíváncsi vagyok, nem vitát szeretnék szítani.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76047) Szellem. válasza classic B (#76044) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt nem látod jól. Soha egy cég sem állította, hogy ha használsz egy 3rd party antivirus szoftvert, akkor Te vagy bárki más teljesen védett lesz a vírusok és kártevők ellen!!!
Arról nem is beszélve, hogy:
Warezolt programjaid, és operációs rendszered van, nem leszel 100% biztonságban
Ha nem frissíted az oprendszert ami mondjuk egy kritikus hibát tartalmaz, vagy nem frissíted a programjaidat, akkor sem véd meg ez ellen az AV.
Ha ész nélkül kattintgatsz mindenre, nem az AV a hibás.
Ha kapsz például egy adathalász levelet a GLS nevében, amiben a linkek, az ellopomazadataidat.com linkre mutat és a user nem ellenőrzi, az nem AV fail. Ezek mind user error. Nem várható el egy AV-tól, hogy 100%-ban megvédjen, mert akkor mennyiségű szarhalom van a neten, hogy nem lehet lépést tartani vele. Jelenleg az AV gyártók próbálnak lépést tartani a kártevőgyártókkal.
Vannak proaktív technológiai fejlesztések, de ezek mind ára van. Téves riasztások, rendszerbugok, lassulások, stb. Egyik sem tökéletes. De ez van jelenleg.
Ha megveszed a világ jelenlegi legbiztonságosabb autóját, a gyártó sem állítja, hogy tuti nem döglesz meg egy balesetben.

Sokan vannak itt a topikban, akik használják rendesen a gépüket, még sincs vírusriasztásuk. És nem azért, mert az AV átengedi őket.
Alapvető figyelemmel, szabályok betartásával elkerülhetőek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#76048) classic B válasza Mikulásbá (#76045) üzenetére


classic B
aktív tag

Nem kell megsértődni. A példa szerint az user kattint, a védelem nem jelez, letöltődik a malware és kattintásra lefut. Ez miért nem a védelem hibája és miért a felhasználóé?

@junior11: Én a defendernél még soha nem láttam semmilyen jelzést. Amikor 3rd party vírusirtó volt a gépemen, akkor azért találkoztam néhány tiltással böngészésnél. Saját tapasztalat alapján írtam, amit, mindenki azt von le belőle, amit akar. :)

(#76049) junior11 válasza classic B (#76048) üzenetére


junior11
veterán

Milyen böngészőt használtál a Defender mellett?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#76050) Wlac válasza classic B (#76048) üzenetére


Wlac
Ármester

Pár napja az ÁNYK-val és a hozzá tartozó formanyomtatványokkal kellett eltöltenem egy “kis” időt. A Defender megőrült tőle. Mondjuk sokat elárul a programról, hogy a weboldalon figyelmeztetnek arra, hogy a Chrome x verziószám felett nem fogja engedélyezni a letöltést, és hogyan kell kiiktatni a védelmét.

“The wha-"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.