Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Xbox Insiders in Alpha Skip Ahead & Alpha today we are flighting some new features. Multiplayer in Free-to-play games, Looking 4 Groups and Party Chat on Xbox no longer requires an Xbox Live Gold membership as we flight and test these service changes ahead of general availability"

Live-Die-Respawn

(#44202) norti válasza oriic (#44201) üzenetére


norti
addikt

Ójaj, most majd nem tudom azt hazudni a kölköknek, hogy fizetős Gold kell a Fortnitehoz :D

(#44203) Wesder


Wesder
félisten

Jó lesz ez.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44204) hadam98 válasza hombre[EU] (#44189) üzenetére


hadam98
senior tag

Több ilyen Anime játék kellene :D

(#44205) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sry ha már volt: Watch Dogs: Legion 20 USD (kb 6k HUF) az amerikai Store-ban. Ennyit már talán megér. Homeolva ;]

(#44206) Bilux válasza bulikavagyok (#44205) üzenetére


Bilux
veterán

Ezt hogy tudnám magamévá tenni itthon? :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#44207) Steve1207 válasza hadam98 (#44204) üzenetére


Steve1207
veterán

Az a jó a Bandai-ban, hogy általában minden platformra jönnek a játékaik. Itt azért nem dúskálunk igazán kiváló animés játékokban, de azokra mindig is a többi platform volt mérvadó.

(#44194) AMD Power: még tartom, hogy az életben nem játszol majd vele, ha patchre vársz :DDD

.

(#44208) bulikavagyok válasza Bilux (#44206) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elég rég vásároltam már így, de elvileg venned kell 20 dollárért gift card-ot, feltölteni az accountodra és abból megvenni a játékot.

(#44209) GalaHU válasza Moby (#44200) üzenetére


GalaHU
őstag

Félreérthetően fogalmaztam, a vezetékest úgy értem, hogy a dongle-t be kell dugni az adott konzolba. PS5-ön direktbe is lehet, mert pont jó a csati és elfér, XSX-en meg átalakítóval, ami egy “vezeték”. A dongle-ön kell egy kapcsolóval kiválasztani a módot, PS az PC állásban megy.

Nekem bevált, bár eddig nem sok okom volt PS5-be dugdosni.., :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#44210) atom18 válasza Wesder (#44167) üzenetére


atom18
aktív tag

Igen a baloldaliról beszélek csak rosszul írtam :)
Arról beszélek amit lentebb írtál
"A Party/Game tàrcsànak 3 állása van, mert középen is kattan, hogy tudd hogy ott a közepe." ennyi a jelentősége semmi több magyarul mindegy melyik pozicióba használom amúgy középen van. Letöltöttem a dolby alkalmazást ez csak arra jó hogy tudok hallgatni rajt demokat vagy van valami állítási lehetőség is? (mert én ilyet nem találtam)

(#44211) AMD Power válasza Steve1207 (#44207) üzenetére


AMD Power
titán

Majd ha csövi leszek és nem lesz pénzem a GP-re ,akkor végigjátaszom! :B :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#44212) atom18 válasza F_Peter (#44171) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben köszi, meglesem :)

(#44213) #72042496


#72042496
törölt tag

Hello!

Vettem egy Outer Wilds Game Guide-ot digitálisan a MS Store-ból, ami XSX-en nem működött. Telefonra telepíteni se lehetett (pedig szerepelt a phone a kompatibilitási listában), mire PC-n is meg tudtam volna nézni, addigra levették a Store-ból.

XBOX-on ezután megkíséreltem egy uninstall-reinstall kombót, de az előbbi után eltűnt a könyvtáramból is. Ez még épp két héten belül, a 13. napon történt. Ekkor refundot igényeltem, amit megtagadtak ezzel:
You've exceeded the allowable refund period for digital game purchases.
Illetve érzékletes, hogy szerintük a Digital Game Purchase Refund Terms oldalon kéne megtalálnom a részleteket.

A Store minőségéről elég hamar kialakult a határozott véleményem, de a support is ilyen? Eladnak valami scam szoftvert, leveszik, a pénzt pedig megtartják? Mailben is megérdeklődtem, hogyan van ez, automata üzenet érkezett eddig, hogy a requestet zárták. Valahogy még el lehet érni őket, ha a mailre később sem reagálnak? Refundot nem tudok még egyszer igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#44214) ughhh válasza ρσгτσ (#44154) üzenetére


ughhh
senior tag

Nekem már 2 változatom van, X360 lemezes és ONE javított grafikával most SX en digitális változat.
Remélem ingyenes lesz a patch.

(#44215) chipesz válasza #72042496 (#44213) üzenetére


chipesz
őstag

Szia!

Nem azért, de például ki használ Windows-os telefont 2021-ben? Hozzáteszem, hogy azokon már nem is érhető el a Store. Egyébként tele van a Store ilyen haszontalan appokkal, ezért szemmel láthatóan nem érdemes pénzt kiadni. A support egyébként full segítőkész, chaten írj nekik, az instant.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#44216) oriic válasza #72042496 (#44213) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Linkeld kérlek hogy mi is ez amit vettél, mert én nem találom.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#44217) chipesz válasza oriic (#44216) üzenetére


chipesz
őstag

Azért nem találod, mert ahogy írja már nem elérhető. [Ez] az egyébként.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#44218) #72042496 válasza chipesz (#44215) üzenetére


#72042496
törölt tag

Páran biztos vannak, de én nem tartozom közéjük, nem is írtam, hogy windowsos telefonom lenne. :) Galaxy S10-zel próbáltam.

Köszi a chates tippet, de refunddal kapcsolatban:
Phone calls and chats aren't available for this issue.

Valamilyen egyéb kategóriát esetleg kipróbálok, ha nem írnak vissza. És persze nem a Big Mac szendvics ára boszant amibe ez került, maga a helyzet szomorú.

#44216 oriic
Hát ez az, most már én se. :D Még az XBOX könyvtáramban se látszik, hogy megvettem, amit mondjuk nem bánok. Próbáltam linkelni, de már tényleg csak cache-ből érhető el, illetve a vásárlási előzményeimben közt maradt nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#44219) chipesz válasza #72042496 (#44218) üzenetére


chipesz
őstag

Más kategóriában próbáld.

De hát a Microsoft Store-ban sosem voltak Android appok. Androidra a Play Store-ból tudsz letölteni (vagy egyéb online forrásból, Samsungon például a Galaxy Store-ból). Nem is értem hogy merült fel benned hogy a Microsoft Store-ból ami kizárólag Windows-os eszközökön érhető el (Windows 10, Hololens, régen Windows Phone/Windows 10 Mobile, Xbox) Androidra tudsz bármit letölteni. :F

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#44220) negyven2 válasza bulikavagyok (#44205) üzenetére


negyven2
veterán

Tegnap még az Amazon-on, a digitális Ultimate kiadás $19.80 volt. Ma már nem volt "készleten"...

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#44221) oriic válasza chipesz (#44217) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja ez ilyen UWP app. :( Hát én azt a pár eurót tanulópénznek fognám fel sajnos, volt már ismerősnek is gondja vele, hogy nem működött, de nem tudtak segíteni neki.

szerk: Írták már, de ez droidon amúgy sem ment volna.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#44222) #72042496 válasza chipesz (#44219) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pár kezdeti tapasztalat után a MS Store-t én kifejezetten kerültem, és nem tudtam, hogy egyáltalán nincsenek rajta droidos appok. Most hogy írod, ciki, hogy ezzel nem voltam tisztában, megesik az ilyen. :)

Subscriptions & billing > I want to request a refund opciót néztem. Van ötleted más menüre?

[ Szerkesztve ]

(#44223) #72042496 válasza oriic (#44221) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem írtam korábban, de XBOX-on belül adtam rá feedbacket, hogy nem működik, én csinálok-e rosszul valamit. Pár nappal később utaztam vidékre, hogy majd jól megszakértem PC-ről, és akkor már nem volt elérhető.

Steamen pl. a megvett, de áruházban már nem elérhető dolgokat is le lehet tudtommal tölteni, ez viszont eltűnt a könyvtárból is (szerencsére, teszem hozzá, nem akarom én ezt már látni se).

Nem egy észrevehető összeg, csak ez így mégis milyen már. Arra számítottam, hogy egy ticket után rendezi a support, és első tapasztalatként nem bizalomgerjesztő a dolog.

Maga az XSX egyébként igen szuper, csendes, gyors, tetszik, az auto HDR különösen. Hogy ne csak panaszt írjak. :)

[ Szerkesztve ]

(#44224) Siffredi válasza chipesz (#44215) üzenetére


Siffredi
senior tag

Látszik, hogy nem vagy hardcore gamer. :) TA-n pár napja röppent fel a hír, hogy újra megszerezhetőek wp platformon az acsik, azóta a fél banda windows phone-nal tolja... :)

(#44225) Siffredi válasza #72042496 (#44223) üzenetére


Siffredi
senior tag

A support részét én sem értem, sokkalta bagatellebb (illetve pénzben súlyosabb) dolgokért simán visszatérítették a pénzt.

Milyen supporttal beszéltél? Magyar/külföldi? Ha a külföldiekkel intéznéd, akár angolul, chaten keresztül, szerintem jobban járnál...

(#44226) #72042496 válasza Siffredi (#44225) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az amerikai oldalt nézem, angolul intézem az ilyesmi dolgokat. Meglátom, hogy a napokban sikerül-e elérni valamit, beírom, ha végül jóváírják.

[ Szerkesztve ]

(#44227) Steve1207 válasza #72042496 (#44223) üzenetére


Steve1207
veterán

US ügyfélszolgálat nagyon segítőkész chat-en, múltkor Xbo-ra akartam játékot venni és egy PC-set húztam be véletlenül annyira nézegettem az adatlapokat meg a különbség a kiadások között és ár alapján már nyomtam is a fizetésre aztán hopp :D
Persze digitális tartalomnál nincs refund, de ha jól vezeted fel korrektek. Vásárlás után egyből chat, mondom tudom, hogy nincs refund leírás szerint, de bocs, rossz verziót vásároltam meg, nem is telepítettem még sehova és nem is érdekel a PC-s, nem tudnánk megoldani? Egyből utána mondtam a vásárláshoz kapcsolódó ID-t, hogy még véletlenül se kérdezősködjön vagy szöszöljön velem :D kérdezett pár acc azonosító adatot és ment is vissza minden.
Gördülékenyebben ment az US-es emberkével, mint bármely ügyfélszolgálattal akár személyesen idehaza.

.

(#44228) #72042496 válasza Steve1207 (#44227) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, nézegetem és látom, hogy a Games & apps alatt már elérhető a chat. Nekem ma késő van és egy kicsit bele is lovalltam itt magam, de holnap írok nekik egy barátságos érdeklődést. :)

(#44229) bulikavagyok válasza negyven2 (#44220) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Korrekt. :)

(#44230) l.skywalker válasza Steve1207 (#44227) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Van refund digitális játékokra is. link

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#44231) chipesz válasza Siffredi (#44224) üzenetére


chipesz
őstag

Olvastam hogy a rég beragadt achievementek elérhetők, amik egy bug miatt nem voltak "elkönyvelve". Ettől függetlenül ez teljesen irreleváns most.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#44232) Dewo


Dewo
aktív tag

Üdv.

Most írt haverom hogy az Outriders game passba benne lesz ugye. De a PC-és passba viszont nem. Ilyet azért köcsögség meglépni ha ez igaz. :F

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44233) Wesder válasza Dewo (#44232) üzenetére


Wesder
félisten

Mégis hogy szeretnéd hogy berakjàk PC GamePass-ba, ha a W10 Store-ban nem jelenik meg? :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44234) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Holnap akkor Octopath Traveler, ha minden igaz. Kíváncsi leszek. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#44235) Dewo válasza Wesder (#44233) üzenetére


Dewo
aktív tag

Engem nem érdekel hál isten,konzolos vagyok.
De mondjuk ezt nem értem hogy W10Store. PC game pass az pc game pass nem? Ott is vannak különbségek vagy hogyan kell ezt érteni? :F :F

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44236) Wesder válasza Dewo (#44235) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy kell érteni hogy az Outriders Steamen meg talàn Epicen fog megjelenni PC-n, onnan nem tudjàk berakni PC GamePass-be.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44237) oriic válasza Bad Pritt (#44234) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Engem is érdekel, az artja már az első trailer óta tetszik.

Live-Die-Respawn

(#44238) EmThor válasza Dewo (#44232) üzenetére


EmThor
addikt

Szerintem konzolon se legyen akkor gamepassban. Lázadás! :DD :DDD

Szerk: éjféltől lehet mar ott lesz az octopath meg a yakuza 6 is.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#44239) Steve1207 válasza l.skywalker (#44230) üzenetére


Steve1207
veterán

Bárhogy kerestem, de tavaly nem találtam ilyen részletesen a dolgot és még a mail-ből nyitható visszavásárlási szabályzatban se ugyanígy és ugyanilyen részletesen volt kifejtve (és nem ennyire pozitívan). MS fiók alatt a megrendelés állapotánál azt írta, hogy ez a termék nem jogosult visszatérítésre. Sima játékvásárlás volt. R

(#44238) EmThor: csak azt nem értem, hogy amióta létezik pass sose volt törvényszerű, hogy minden platformra jön ugyanaz a játék, de még az se, hogy egy idő után a hiányzókba is belekerülne. Viszont, ha valakinek tetszik az xy játék és nem lesz máshol elérhető, akkor már az ms gyökér és mekkora köcsögség... :DDD

[ Szerkesztve ]

.

(#44240) Dewo válasza Wesder (#44236) üzenetére


Dewo
aktív tag

Köszi így értem. Hát akkor itt lesz lázadás. Mert nekem úgy mond "inygéé" van a passba amíg fizetem. De másnak meg kell vennie. Nem fair dolog.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44241) Dewo válasza EmThor (#44238) üzenetére


Dewo
aktív tag

Az tuti hogy ez így nem fair dolog.De én kussba vagyok mert nekem nem kell megvennem! :D

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44242) Wesder válasza Dewo (#44240) üzenetére


Wesder
félisten

Nem lesz itt semmiféle làzadàs. A PC GamePass mindig is màsodrendü szolgàltatàs volt. A fókusz az Xboxon van, nagyon helyesen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44243) Dewo válasza Wesder (#44242) üzenetére


Dewo
aktív tag

Örülök annak én is hogy a fókusz az Xbox-on van. :)

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44244) Siffredi válasza Dewo (#44240) üzenetére


Siffredi
senior tag

A game pass sincs ingyen.

(#44245) Wesder


Wesder
félisten

Talàltam egy érdekes jàtékot.
Deck builder stratégiai.
Majd holnap ránézek a demóra.
Jónak néz ki, lehet az àràt is megérné. Kicsit a Superhot jutott róla eszembe.

Fights in Tight Spaces

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44246) Dewo válasza Siffredi (#44244) üzenetére


Dewo
aktív tag

Igen ott írtam... amíg fizeted!

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#44247) EmThor


EmThor
addikt

Fenn van az octopath es a yakuza 6 is.
Ra kell keresni.
Angoloknal -1 ora van, most lett ott ejfel, amiatt kerult fel nalunk 1kor.
14e ft az octopath akciosan ha valaki meg akarja venni.
A yakuza 6 pedig 5900ft. (Hm, yakuzan kellene latszania a 20% gamepass kedvezmenynek...)

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#44248) Bogyi007 válasza GalaHU (#44199) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akkor a Trust a füleseivel - pl a GXT 310 Radiussal szabályt szeg?

Jahogy vezetéknélküli fülesről volt szó, bocsi akkor sztornó... :))

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#44249) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#44234) üzenetére


hombre[EU]
veterán

60-70ó hltb-n...hát jó hosszú :)
nekem még az outer worldsöt sem sikerült befejezni :D amilyen jól indult, a végére annyira elfáradt pesig még a seasonpasst is néztem. az írás jó, de gameplayben a második óra óta semmit sem fejlōdött. szóval jöhet az octopath

Life, Uh, Finds A Way

(#44250) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#44234) üzenetére


30z.Samu
félisten

De az amúgy nem Nintendo exkluzív volt? :Y

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.