Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) Borisz76 válasza isti732712 (#66099) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha már usb-s wifi....akkor külső antennás.
1 de jobb a 2 antennás.
Usb 2 pedig eleve kb 20 MB/s-ra korlátoz....tehát usb 3-s jobb lenne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66102) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Építkezés megfigyelésére szeretnék felrakni 2db Reolink kamerát, Telekomos társkártyás mobilenettel lenne az internetelérés. Saját alkalmazásán keresztül elérhető lesz távolról? :R

HyperX

(#66103) csaszi75 válasza Gery15 (#66102) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ha a saját alkalmazás egy felhőbe küldi ki a kamera képét, akkor igen.

(#66104) Gery15 válasza csaszi75 (#66103) üzenetére


Gery15
addikt

Ezt honnan tudom kideríteni? :)

HyperX

(#66105) Gubek-Einste válasza Gery15 (#66104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eszköz leírásában benne kellene, hogy legyen, hogy hogyan történik a kamerák elérése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66106) csaszi75 válasza Gery15 (#66104) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az eszköz leírásából?
Vagy ha teszteled előre..
Semmi konkrétat nem írtál.. ennek a gyártónak is van jó sok típusa..
Feltételezem, hogy itt is úgy megy, hogy a kamerában be kell lépni egy userrel.. és az kiküldi felhőbe a képet.. a Telefonodon lévő app meg csatlakozik a felhőhöz és azon keresztül indítja a streamet.

(#66107) Borisz76 válasza Gery15 (#66104) üzenetére


Borisz76
veterán

Keress rá a kamerád tipusára a YT-n.....
Ott jó sok terméket tesztelnek, bemutatnak.
Lehet megtalálod a választ is.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66108) repvez


repvez
addikt

tud valaki ajánlani egy olcso wifi vevőt, ami vezetékmentesem fogja a netet, de vezetékesen kapcsolodik a PC-hez?
Mert jelenleg nem tudom megoldani, hogy vezetékesen vigyem el a routertol a netet és nincs wifi vevő a gépbe igy nem tudom használni a netet vele.
jelenleg csak egy inviteles 15/0,9 mbites inviteles netem van, de talán a közeljövöbe fejlesztik a hálozatot 1 gigabitesre.

szóval vagy egy nagyon olcso de jol mukodo eszköz kéne átmenetileg , vagy egy olyan amivel majd a gigabites netet is tudom használni

(#66109) kpityu2 válasza repvez (#66108) üzenetére


kpityu2
őstag

Árukereső

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66110) csaszi75 válasza repvez (#66108) üzenetére


csaszi75
senior tag

Milyen géped van? Egy sima mezei PC?
Van rajta USB3 port vagy nincs?
Ha van USB3 port, akkor talán egy WIFI USB adapter kell neked, aminek van külső antennája. Nem árt, ha tudja a WIFI6-ot is. b/g/n/ac/AX
Ha nincs USB3 portod, akkor lehet egy PCI-Express kártya is, aminek van külső antennája.

De az a Gigás nethez illene vezetéket behúzni...

(#66111) repvez válasza csaszi75 (#66110) üzenetére


repvez
addikt

egy kicsit már koros a gép, de van rajta usb 3 egy külsö modullal.
a giga netet már ugy akarom megoldani, hoyg legyen oda is kivezetés, de jelenleg a szobába van kábel,csak épp nem akarom az egész szobán keresztül huzni ,hogy odaérjen a PC-hez is.
és jelenleg csak a szülök használják és az unokák , semmi komoly dologra nem kell jelenleg ,csak, hoyg a yt meg iylenek menjenek rajta.

van esetleg olyan márka vagy tipus ami már kiprobált és bevállt, támogatottság és mukodés szempontbol win10/11 alatt is.

(#66112) csaszi75 válasza repvez (#66111) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jó de a külső modul hogyan csatlakozik a géphez?
USB1-en? :D
Ilyen régi géphez mindegy mit veszel.
Olyan USB Wifi adaptert vegyél, ami tud 2,4 és 5 GHz-es wifit is..
Nincs konkrét típus.
Az előző árukereső linken az első találat pont jónak néz ki.

(#66113) Borisz76 válasza repvez (#66111) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig egy pár méter Cat5e vagy Cat6 kábel stabilabb , gyorsabb kapcsolatot nyújt olcsóbban mint egy vezeték nélküli eszköz.
Ha nem muszáj én nem szivatnám magamat...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66114) Dr.NX válasza repvez (#66111) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én rokonoknál ahol kellett, TP-Link Archer T4U Plus-t üzemeltem be gigabites nethez, tökéletes.
Korábban az ilyen kis olcsó stickekkel csak szívás volt.

Elfogadom a sütiket.

(#66115) isti732712 válasza Borisz76 (#66101) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#66116) Dißnäëß válasza repvez (#66111) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] Most adtam el nemrég, okafogyott lett költözés után. Marha jó.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66117) repvez


repvez
addikt

tegnap euroicsben vettem egy ac stickes verziot 3700ért, egyelöre teszi a dolgát.
Mondjuk majdnem megszivtam, mert bedugtam és astak hozzá CD-t de az nincs , és kiirta, hogy részlegesen települt nincs internet kapcsolat, hát mondom azért vettem.
És egy ujrainditás után azért csak kapcsolodott a nethez és müködik.

Nem is értem a cégeket, hogy nem gondolkodnak, ha a termékük azért kell mert nincs valami akkor ne igényeljék azt a szolgáltatást hozzá.

(#66118) Dißnäëß válasza repvez (#66117) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez az általam linkelt eszköznél olyan, hogy bedugod a gépbe, W10/11 alatt feldob egy usb meghajtót, azon egy telepítô, lefuttatod, majd eltûnik az USB meghajtó és marad a wifi kütyü, ami mûködik fullosan.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66119) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Mesh Wi-Fi hálózt kiépítésén gondolgozok mert van egy bontatlan Asus Blue Cave routerem. Azt olvastam hogy abban Ai Mesh 1.0 verziójú rendszer érhető el és nem kompatibilis az újabb Asus Aimesh rendszerekkel sem. Így van ez?

Érdemes egyáltalán ezt a "régi" routert Mesh rendszerre kiépíteni?

(#66120) Gubek-Einste válasza efegyke (#66119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg nem kellene gondnak lennie ebből, együtt tud működni más AiMesh kompatibilis eszközökkel.
Másodlagos eszköznek még jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66121) erdoke


erdoke
titán

Szintén Mesh hálózat kérdés.
Mindig egy fő router van, amihez több jelerősítő kliens router csatlakozhat? Azért kérdezem így, mert egy hosszúkás házban nem középen van a fő egység, és nekem az lenne optimális, ha az eszközök sorban egymást erősítenék, nem pedig a közelebbi és távolabbi kliens is a ház utca felőli végéhez közel levő fő egységet. A probléma ezzel a felállással az, hogy a távolabbi erősítő egységen a távolság miatt már elég alacsony a sebesség.

A legjobb aláírás a héten

(#66122) kpityu2 válasza erdoke (#66121) üzenetére


kpityu2
őstag

AiMesh esetén ki lehet építeni lánc topológiát is. A többi márkát nem tudom.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66123) erdoke válasza kpityu2 (#66122) üzenetére


erdoke
titán

Köszi. Xiaomi AX3000 rendszerről van szó (1 db fehér, külső antennás router és két fekete “hasáb”), de a mobilos alkalmazás nem hajlandó kezelni régiós eltérésre hivatkozva. Anélkül pedig nehézkes beállítani, a fizikai Mesh gombbal mindig a fő routerhez csatlakozik a szatellit darab, egymást a két fekete hasáb csak akkor ismeri fel, ha leresetelem a szoftvert. Akkor viszont az egyik “mester” lesz, ami megint nem jó.

A legjobb aláírás a héten

(#66124) kpityu2 válasza erdoke (#66123) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg, hogy FW cserével azonos régióra tudod-e hozni őket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66125) erdoke válasza kpityu2 (#66124) üzenetére


erdoke
titán

Sikerült kínaira átállítani az alkalmazást, és így kezeli az eszközöket. (Az angol nyelv szerencsére maradt.) Jól mutatja a problémát, és próbálok rájönni a nyitjára, hogyan lehetne “átkötni” a gyenge vételű hasábot a másik hasábra.

A legjobb aláírás a héten

(#66126) kpityu2 válasza erdoke (#66125) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt nézd meg az eszközök doksijában vagy a weboldalán, hogy egyáltalán támogatják-e a lánctopológiát (Daisy Chain néven szokott szerepelni).

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66127) erdoke válasza kpityu2 (#66126) üzenetére


erdoke
titán

Lenullázom majd a hármast, aztán összekötöm LAN kábellel a kettessel. Elvileg van egy olyan konfigurációt mód is.

A legjobb aláírás a héten

(#66128) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok,
Telekom elkezdett szívózni a wifi-vel (wifi-s modemet adtak, eddig minden rendben ment, csak az 5Ghz-t használtam a wifi-n 2.4ghz-t nem) egyszer csak wifi-n elkezdett szakadozni az internet aztán amikor beszélek velük, annyit számláznának ki érte, amennyiért egy wifi AP-t veszek szerintem... (mivel a szerződés csak a vezetékes szolgáltatásra vonatkozik)

Jól gondolom, hogy egy olcsó AP-t ha rádugok a modem bármelyik kimenetére akkor a hálózatot kibővíti wireless módon..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#66129) Tosee válasza nuke7 (#66128) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!
Jól gondolod, vegyél egy saját routert. Valószínűsítem, hogy a szolgáltatói eszközt át kell majd állítani (ha van hozzáférésed) bridge módba. Hozzáférés nélkül csak a szolgáltató tudja ezt megtenni! Utána minden további nélkül használható a saját router.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#66130) nuke7 válasza Tosee (#66129) üzenetére


nuke7
veterán

nem lehet a saját router-t extender mode-ba tenni?
a szolgáltatoi eszközön nem látok bridge mode-ot... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#66131) Tosee válasza nuke7 (#66130) üzenetére


Tosee
őstag

Van olyan router ami támogatja, de azzal számolni kell ezesetben, hogy a sávszélesség feleződik.
Véleményem szerint biztosan át lehet állítani a szolgáltati eszközt is, de neked lehet nincs hozzáférésed. Ezt a szolgáltató meg tudja mondani.

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#66132) mezis válasza nuke7 (#66128) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Először csekkold az éteredet: [link] , vagy NetSpot.
Aztán majd meglátjuk. Amikor már látjuk.

mezis

(#66133) Pubszon válasza nuke7 (#66128) üzenetére


Pubszon
veterán

Telekom eszközön a wifit kikapcsolod. LAN-LAN összekötöd. Másik routert AP módba teszed és kész is, a saját eszközöd használod wifire.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#66134) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,
egy kis okítást szeretnék kérni, mert teljesen süket vagyok a témához, és elnézést a banális kérdésekért.

Digi 1000-es netem van, a Digi saját Huawei eszközével használtam 3 éve, de ma megelegéltem a problémákat és vettem egy Asus AX53U routert. Több kérdésem is lenne. A router tud 5ghz-et, erre van beállítva, viszont miért van az, hogy 5ghz-en 5x-ös a wifi sebesség 2,4ghz-hez képest? Speedtesttel nézegettem, 2,4ghz-en 70-80mbit, 5ghz-en 3-400. Ennek így kell működnie?

Azért kérdezem, mert van egy TP Link jelerősítőm, ami csak 2,4ghz-es hálózatot támogat, és ha erre állítom a routert, akkor sokkal lassab a net. Sikerült megtrükközni a rendszert, 2,4ghz-re volt állítva a wifi amíg belőttem a jelerősítőt (máshogy nem is látta), utána visszaállítottam 5ghz-re, viszont így ha átmegyek telefonnal az erősítő wifijére, majd vissza a routerre, akkor úgymond "ott ragad a sebesség", és 70-80mbiteket mérek amíg újra nem csatlakozok a routeres netre.

Van valakinek erre valami ötlete? Mindenképpen vennem kell egy 5ghz-es jelerősítőt? Azt nem lehet megoldani, hogy a router a jelerősítőnek 2,4ghz-es wifit adjon, de minden másnak 5ghz-et? :)

Köszönöm :B

(#66135) Borisz76 válasza Askformore (#66134) üzenetére


Borisz76
veterán

Jel erősítő , Jel ismétlő.....Mindegy hogy hívjuk.
Wifi-n veszi a jelet....majd tovább sugározza.
Egyszer vesz, egyszer ad....ezért a sebesség egyből feleződik !

2.4 GHz-s wifi rádió :
- Kisebb átviteli sebesség.
- Nagyobb lefedett terület.
- Bérházi , sok lakásos környezetben nem ajánlott a sok egymást zavaró rádiójel miatt.
- Kertesházban jobb a nagyobb terület lefedettsége miatt.
5 GHz-s wifi rádió:
- Nagyobb átviteli sebesség.
- Kisebb lefedett terület.
- A kis hatótáv miatt nem biztos, hogy a családi házat lefedi egy rádió forrás !

Minél magasabb a frekvencia ( 2.4 vs 5 GHz ), annál jobban gátolják a rádióhullámok terjedését a falak, a födém stb....

Viszont.....
Nem csak a routernek kell tudnia az 5GHz-s AC-s vagy AX wifi-t.
Bizony a kliensnek is....telefon, tablet , laptop -nak is tudnia kell.

Digi lehetőségek....
Neked nagy eséllyel a szolgáltatói eszközt kellene BRIDGE módba raknod és saját router-t beállítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66136) mezis válasza Askformore (#66134) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Továbbá: [link] , valamint 5GHz-en zavaehatnak nem csak a szomszédok, hanem a meteorológiai radarok is.

mezis

(#66137) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok!

Vodafone netem szeretném kiterjeszteni a házam hátsó részébe, jelenleg a ház elejében (L alakú - kb. 130 nm2) alap vodafone station szórja a wifi-t. Gégecső ki van építve, így a padláson keresztül hátra tudnám vinni kábelen a netet, ahol egy új wifi eszközt állítanék csatasorba. Lehet ez így mesh? Milyen eszközöket (ár/érték számít) érdemes néznem? Egyáltalán, hogy induljak el? Köszi előre is!

(#66138) kpityu2 válasza Genesistibi (#66137) üzenetére


kpityu2
őstag

Lehet. Nézd meg az Asus AiMesh megoldását. Kábelen fel tudod fűzni az egységeket, egyetlen nagy wifi hálózatot kapsz és az egységek LAN kimeneteit is tudod használni. az "Asus routerek" vagy a "Milyen routert" topik összefoglalójában fel van sorolva a választék olcsóbb, drágább. Viszont a szolgáltatói modem mint router már nem lesz használható, csak modemként kell használnod és a mesh hálózat egyik eszköze lesz a router.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66139) erdoke válasza erdoke (#66127) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos a kábeles konfiguráció alapja is az, hogy a “mester” routerhez kell kötni a másikat, és az automatikusan mesh kliensnek állítja be magát, ha a szoftver gyári állapotban van. :(
úgy tűnik, marad a padláson kábelezés, és a középső egység mesterként konfigurálása.

A legjobb aláírás a héten

(#66140) efegyke válasza Gubek-Einste (#66120) üzenetére


efegyke
tag

Sziasztok.

Beüzemeltem az Asus Blue Cave routert.
A kérdésem az lenne hogy ha veszek hozzá egy Asus Router ZenWifi AC Mini - CD6 2-PK
szettet akkor annak a "fő" egysége tud e Node-ként funkcionálni vagy csak első router eszköz lehet belőle?

(#66141) nuke7 válasza Pubszon (#66133) üzenetére


nuke7
veterán

:R

#66132 mezis :

miután az auto channel settinget átállítottam 64-re és 20/40/80Mhz helyett csak 20/40Mhz van kiválasztva, úgy tűnik, hogy jól működik... :U


[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#66142) Gubek-Einste válasza efegyke (#66140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiMesh esetén bármilyen szintre be lehet állítani egy adott eszközt, nincsen dedikált funkcionalitása egyetlennek sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66143) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok, wifis videos kaputelefont szeretnék telepiteni úgy, hogy a kapu kb. 20 méterre + egy téglafalra van a routertől. Több tipust is találtam, de főként csak jól hangzó marketing anyagokkal, a gyakorlatban nem hiszem hogy ekkora távolságot át tudna hidalni. Mit javasoltok, hogyan lehetne a wifi jelet megerősiteni a kapu irányába? Wifi jelerősitő sajnos nem opció, mert a ház és a kapu között nem megoldható a telepitése...

(#66144) Gubek-Einste válasza Stehe (#66143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az egyetlen mód egy irányított eszközpár telepítése az épületre és a kerítésre, más lehetőség nincsen, max kábelezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66145) mezis válasza Stehe (#66143) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A kaputelefon és a ház között nem lesz még egy vasajtó is?

Megveszed a kaputelefont, aztán majd meglátod. A felszerelési helyen már most is méricskélhetsz. [link]

mezis

(#66146) Dißnäëß válasza Gubek-Einste (#66144) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, nem ehhez, de mégis: az irányított eszközpár mi lenne ? Kb. (Nézzük a legkisebbet, legkedvezőbb árút, ami már értékelhető tényleg). :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66147) Borisz76 válasza Dißnäëß (#66146) üzenetére


Borisz76
veterán

Van áram , kint a kerítésnél ?
Mert az aktív eszközöknek....így az irányított antennának is kell a Kraft.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66148) mezis válasza Dißnäëß (#66146) üzenetére


mezis
nagyúr

2,4GHz, 5GHz ?
[link]

mezis

(#66149) Dißnäëß válasza mezis (#66148) üzenetére


Dißnäëß
veterán

5. :R

Borisz76: van.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.