Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) Borisz76 válasza leikomessi (#66049) üzenetére


Borisz76
veterán

Leikomessi és Czmorek !

Vegyetek routert és állítsátok AP módba !
Vagy egy dedikált AP-t...nem olcsóbb....

Konnektorba dugható eszközök vannak :

- jelismétlő
- repeater
- jelerősítő

néven de nem javasolt mert ha kábelen is kapja a netet , akkor a konnektor miatt nem lesz ideális a wifi szórása.
Na nem az áram ....az fizikai elhelyezkedésük miatt....mert általában alacsonyan vannak a konnektorok ! Valamint hiányoznak róluk a megfelelő méretű antennák....már ha vannak egyáltalán !

Tehát vegyetek routert és tegyétek AP , Acces Point , Hozzáférési Pont üzemmódba !

Viszont MÁSIK nevet ....azaz SSID-t adjatok ennek az új wifi-nek !!!
Attól mert ugyanaz a neve mint a másik ( régi ) wifi-nek, attól még nem lesz "Egy nagy hálózat" !!! Sőt ...bizonyos kliensek ( telefonok , tabletek , laptopok ) még meg is zavarodnak...

Ha egy NAGY HÁLÓZAT kell , több wifi-t sugárzó eszközzel a lefedettség miatt......akkor több eszközből álló MESH rendszer kell.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66052) firephoenix válasza mezis (#66047) üzenetére


firephoenix
kezdő

Nem, minden vezetékes.

(#66053) leikomessi válasza Borisz76 (#66051) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!
Az AP módba kapcsolt router amellett, hogy Wifi jelet sugároz képes kábelen is szolgáltatni egyszerre? Így máshová tenném, viszont ott szükség lenne kábelre is.

Jelerősítő valóban nem nyerő, próbáltam de nem vált be, magasabban lévő konnektorban sem.

(#66054) mezis válasza leikomessi (#66053) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#66055) Borisz76 válasza leikomessi (#66053) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahogy Mezis is írta , igen.
Ha egy routert AP módban használunk , akkor szórja a wifi-t és a kábelen rácsatlakoztatott eszközöket is kiszolgálja.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66056) Czmorek válasza Borisz76 (#66055) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Helló!
Én is köszönöm az infókat!

(#66057) MaCS_70 válasza Dißnäëß (#66036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy beltérre tett, 9-10 dBi-s antennával szerelt eszközzel is jó eséllyel látványos eredményt érhetsz el.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66058) firephoenix válasza mezis (#66047) üzenetére


firephoenix
kezdő

Gondolom nincs több ötleted. Azért köszi!

(#66059) zsiga68 válasza firephoenix (#66014) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tehát ha jól értem a pc-t bekapcsolva /nincs netre kötve/ elmegy a másik szobában lévő tv-n a net kapcsolat. A tv wifin csatlakozik a szolgáltatói routerre.

(#66060) firephoenix válasza zsiga68 (#66059) üzenetére


firephoenix
kezdő

Nagyjából igen. Annyiban pontosítanék, hogy nem önmagában a gép bekapcsolása idézi elő a helyzetet. Mehet akármeddig, tölthetek dolgokat, nézhetek rajta 4k tartalmat, nincs semmi gond. De mikor elkezdek játszani, még akkor is, ha lecsatlakozok a netről, vagy kihúzom az UTP kábelt, elmegy a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#66061) zsiga68 válasza firephoenix (#66060) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha lecsatlakozik a tv akkor nézd meg egy telefonnal /Wifi Analyzer/ hogy milyen a wifi térereje a tv közvetlen közelében. Különös tekintettel arra a sávra amin a tv veszi a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#66062) kpityu2 válasza firephoenix (#66060) üzenetére


kpityu2
őstag

Elképzelhető, hogy a videokártya szór valami zajt akkor terhelés alatt. Vagy a pécé tápja a videokártya okozta terhelés miatt.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66063) zsiga68 válasza kpityu2 (#66062) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe..

(#66064) firephoenix válasza zsiga68 (#66061) üzenetére


firephoenix
kezdő

Picit fentebb találsz képet róla. De egyébként úgy vettem észre, hogy a telefont is ledobja játék közben.

(#66065) firephoenix válasza kpityu2 (#66062) üzenetére


firephoenix
kezdő

Ha így van, tudok bármit is tenni ellene?

(#66066) zsiga68 válasza firephoenix (#66064) üzenetére


zsiga68
senior tag

De ez a tv mellett készült és a jel eldobásakor? Ha jól látom a 2.4 és 5 GHz SSID-je azonos. Választd ketté a két freki sugárzását és adj neki külön neveket is. Igy látod melyikre csatlakozol.
Hol van helyileg a router?

[ Szerkesztve ]

(#66067) mezis válasza firephoenix (#66052) üzenetére


mezis
nagyúr

A korábbi koax kábelek csatlakoznak még a TV-khez?

mezis

(#66068) firephoenix válasza zsiga68 (#66066) üzenetére


firephoenix
kezdő

A tévé mellett, igen, de alapállapotban. Még nem volt lehetőségem játék mellett megnézni, de lehet eleve ledobná a telefont is.

A router az utcafronton van, a PC pedig mellette. A tévé a ház másik végében.

(#66069) firephoenix válasza mezis (#66067) üzenetére


firephoenix
kezdő

Na, ez jó kérdés, nem voltam itthon, mikor átkötötték.

(#66070) zsiga68 válasza firephoenix (#66068) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor a pc leárnyékolhatja a wifi jelét. /Bármi leárnyékolhatja ami fém, vagy egyszerüen elektromágneses teret gerjeszt./Át kell helyezni. Ez a tippem. Persze az SSID-ket választd ketté... És elöször 2.4 Ghz-en teszteld a kapcsolatokat,majd 5 GHz-en.
Következő kérdésem az lett volna hogy van-e bármilyen aktív wireless cuccod ami működik. Bluetooth / akár telón is/, vezeték nélküli egér, stb.

[ Szerkesztve ]

(#66071) mezis válasza firephoenix (#66069) üzenetére


mezis
nagyúr

Senki nincs, aki a TV-ből ki tudná húzni? :F

mezis

(#66072) kpityu2 válasza firephoenix (#66068) üzenetére


kpityu2
őstag

Tedd távolabb a routert a pécétől, ne legyenek közös konnektorban/elosztóban. Ha van villamvédős elosztód, azt használd , azokban zavarszűrő is van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66073) firephoenix válasza zsiga68 (#66070) üzenetére


firephoenix
kezdő

Áthelyezni sajnos nehéz lenne. Akár a routert, akár a PC-t.

Elég amatőr vagyok ezen a téren, de köszi, megpróbálom, amit tanácsoltál.

Nem, nincs semmi vezetéknélküli eszközöm.

(#66074) firephoenix válasza mezis (#66071) üzenetére


firephoenix
kezdő

Félreértettelek. Azt hittem, arra irányul a kérdés, hogy a régi kábelt használták-e az új bekötésnél.

(#66075) firephoenix válasza kpityu2 (#66072) üzenetére


firephoenix
kezdő

Egy elosztón voltak, de mivel már semmi ötletem nem volt, hogy mi lehet a probléma, múltkor átdugtam őket másikba. A PC villámvédősbe van dugva, de a router meg wifi mesh eszköz csak simába. Így sem változott a helyzet. Fordítva működhet esetleg?

(#66076) kpityu2 válasza firephoenix (#66075) üzenetére


kpityu2
őstag

Ebben a műfajban bármi lehet, a zavarszűrés inkább mágia mint tudomány. :D Egyelőre az a feltételezés, hogy a pécé szór valami zavart.A kiszórt zavarjel gátolhatja a wifi mesh felhordójelét ha az nem vezetékes, mert olyankor a fő router vevőként működik és a relativ gyenge node jelet kellene vennie. A tévé a node-on lóg vagy a fő routeren?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66077) zsiga68 válasza firephoenix (#66075) üzenetére


zsiga68
senior tag

"de a router meg wifi mesh eszköz"
Na akkor kezdjük elöröl. Hogy is néz ki a hálózatod? Mi csatlakozik mihez?

[ Szerkesztve ]

(#66078) firephoenix válasza zsiga68 (#66077) üzenetére


firephoenix
kezdő

Ja, nem sokkal ezelőtt már leírtam, gondoltam, láttátok.

A TV kábellel csatlakozik a TV Boxra, az szintúgy kábellel az ottani wifi mesh eszközre. Az meg a router melletti mesh eszköztől kapja a jelet

(#66079) firephoenix válasza kpityu2 (#66076) üzenetére


firephoenix
kezdő

Lehet, de nektek legalább elképzelésetek van az okáról. A Telekomos szakembernek hiába magyaráztam a problémát, csak pislogott, hogy fogalma sincs, mi lehet a baj. :D

Ha a minimális tudásommal jól értelmezem a kérdésed, akkor a node-on van.

(#66080) mezis válasza firephoenix (#66078) üzenetére


mezis
nagyúr

A TV STB-je nincs túl közel a MESH-hez? Vagy a dugasztápjaik nincsenek túl közel egymáshoz?

mezis

(#66081) firephoenix


firephoenix
kezdő

Elég közel van a kettő egymáshoz. Ez is bezavarhat?

Ha szimplán csak vacakolna a tévé, akkor tényleg bármit el tudnék képzelni. De ez így elég specifikus, hogy csak PC játék közben, még ha nincsenek is egy nethálózaton.

(#66082) kpityu2 válasza firephoenix (#66079) üzenetére


kpityu2
őstag

"Az meg a router melletti mesh eszköztől kapja a jelet"

Oké, akkor tisztázni kell ezt-azt. Milyen márkájú/típusú mesh hálózatod van? Egy ilyen gerinchálózat általában úgy néz ki, hogy [szolgáltatói modem] -> [mesh router] -> [mesh node]. Mi az a "router meg wifi mesh eszköz" ? Félreértésre ad okot, hogy a szolgáltatói modem is tud routerként üzemelni, de az nem mesh képes, tehát nem lehet [mesh router], ezért mesh kiépítésekor bridge módba szokás kapcsolni és nem működik routerként.
Ha a mesh hálózatod tudja a kábeles backhaul (felhordó) opciót akkor érdemes kábellel összekötni a [mesh node]-ot a [mesh routerrel], legalább ideiglenesen és úgy letesztelni a dolgot, mert lehet, hogy terhelés alatt a géped annyi zavart termel, hogy akadályozza a [mesh router] kapcsolatát a [mesh node]-al. Megpróbálhatod legalább a [mesh routert] távolabb tenni a pécétől.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66083) mezis válasza firephoenix (#66081) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Csak akad egy hosszabbító.

mezis

(#66084) firephoenix válasza kpityu2 (#66082) üzenetére


firephoenix
kezdő

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/keszulekbeallitasok/halozati-eszkozok/kaon/kaon-ar1344e-wifi-6-mesh-ap#attekintes

Ilyen a kütyü.

"[szolgáltatói modem] -> [mesh router] -> [mesh node]" Igen, így van. Csak nálam a szolgáltató modem a mesh hálózat mellett routerként is megy, azzal párhuzamosan.

Rendben, megpróbálom majd kábellel összekötni a két mesh eszközt, és meglátjuk, úgy mi a helyzet.

(#66085) firephoenix válasza mezis (#66083) üzenetére


firephoenix
kezdő

Persze, átdugom, köszi a tanácsot.

(#66086) dudika10 válasza firephoenix (#66084) üzenetére


dudika10
veterán

A mesh eszkozok menujeben keress csatornaallitaso lehetoseget es probald meg arrebb tenni. Azt hiszem ezt meg nem javasolta senki.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#66087) mezis válasza firephoenix (#66085) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi-s eszközök helyével is lehet kísérletezni. A 2,4GHz hullámhossza kb 12cm. Ez azt jelenti, hogy az antennája pár cm után már egészen más elektroszmogban találhatja magát.

mezis

(#66088) kpityu2 válasza firephoenix (#66084) üzenetére


kpityu2
őstag

Ja, Értem. Akkor ezt a Mesh Wifi AP-t tedd távolabb a pécétől. Ha jó látom vezetékes backhaul nem opció a végpontok és a vezérlő között. Legalábbis hirtelen nem látom, hogy a LAN2 működne ilyen funkcióban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66089) firephoenix válasza dudika10 (#66086) üzenetére


firephoenix
kezdő

Rendben, ezt is kipróbálom, köszi!

(#66090) firephoenix válasza mezis (#66087) üzenetére


firephoenix
kezdő

Míg játszok, arrébb teszem majd, míg a kábel engedi. Ha működik, ez a legegyszerűbb megoldás, köszi. Ha nem fog, kaptam még sok tippet. :)

(#66091) firephoenix válasza kpityu2 (#66088) üzenetére


firephoenix
kezdő

Köszi, ez lesz az első. Állandó jelleggel nincs neki hely, de míg játszok, arrébb tudom helyezni, és meglátjuk, mi történik.

(#66092) firephoenix


firephoenix
kezdő

Tényleg köszönöm a segítséget mindenkinek, sok jó tippet kaptam, és gyorsan is reagáltatok. Hálás vagyok érte.

(#66093) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

A kérdésem a következő, bár átfutottam az összefoglalót, de nem tudom így sem, merre állítsam a router 4db antennáját illetve a gép 2db antennáját ami a router felett van 1 szinttel.
Nighthawk Pro Gaming WiFi 6 AX5400
TP-Link Archer TX50E AX3000

köszi

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66094) Borisz76 válasza bnorci71 (#66093) üzenetére


Borisz76
veterán

Antennákat vízszintbe állítsd.....majd nézz egy jelerősséget és linksebességet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66095) bnorci71 válasza Borisz76 (#66094) üzenetére


bnorci71
addikt

Mindegyiket?

Csak azért kérdem mert azért a földszinten is kel a wifi -ezt az előbb kihagytam bocsi- a notinak telefonoknak tv-nek
Vagy 2 fekve 2 állva?
de melyik kettő merre, vagy itt a 4db antenna ugyan úgy 2,4 és 5Ghz?
bocsi ha értetlenkedek, de egy másik wifi kártyával próbálgattam a gépen ide oda az antennákat csak ugye a routeré se mindegy merre áll és le-fel rohangálni :U

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66096) Borisz76 válasza bnorci71 (#66095) üzenetére


Borisz76
veterán

Kettőt fordíts el vízszintbe kezdésnek, a routeren.
Az emeleti gépnél mindkettőt.

Aztán ha nem javul, akkor próbálgatással mehet a routeren a forgatás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66097) bnorci71 válasza Borisz76 (#66096) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
most se rossz mert a netem sebessége majdnem átmegy , de ugye sebességből sose elég :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#66098) mezis válasza bnorci71 (#66095) üzenetére


mezis
nagyúr

Tudományos antenna állítgatáshoz: [link] , vagy NetSpot.

mezis

(#66099) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

[link] Erről a termékről szeretnék véleményt kérni, vagy tapasztalatot,valós sebesség stb, ár érték arányban megéri e?

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#66100) Multibit válasza isti732712 (#66099) üzenetére


Multibit
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.