Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) #18001664 válasza Oppenheimer (#25200) üzenetére


#18001664
törölt tag

Valahol sejtettem, nem gond csak mindig reménykedik az ember :D

(#25203) duo válasza trisztan94 (#25180) üzenetére


duo
őstag

kitöltve.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#25204) Lall válasza Kasya (#25197) üzenetére


Lall
veterán

Próbáld meg most, alvás után. :) Lehet szerkeszteni, miért ne lehetne?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#25205) StLui válasza #18001664 (#25199) üzenetére


StLui
veterán

"...Én úgy gondolom, hogy 4-500 Ft-ot simán be tud vállalni, akinek jut WP telefonra,.."

Miért, egy 520-as T-s 28eFt-ért olyan drága telefonnak számít például?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25206) Integrale válasza trisztan94 (#25180) üzenetére


Integrale
veterán

Van aknakereso is!
kitoltottem a kerdoivet, de eszembejutott valami. Egy olyan bongeszo ami megjegyzi a jelszavakat, engedi a lenyilo/felugro menuket/ablakokat es nem UC browser!

"Bad reklám is reklám too"

(#25207) Alexios


Alexios
veterán

Tegnap voltam allé t-mobilban, kivolt írva, hogy iphone 5s és egy lumia 820 volt ott..:D

(#25208) Воланд válasza Alexios (#25207) üzenetére


Воланд
titán

ennyikeh. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25209) pzstm válasza Alexios (#25207) üzenetére


pzstm
titán

ez is egyfajta értékesítési volument növelő megoldás ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25210) razzorr


razzorr
őstag

Hogy lehet az hogy hogy a telómat (L720) mióta frissült Amberre, nem lehet kikapcsolni?! Nyomom a gombot,lehúz,kikapcsol, majd rögtön jön is vissza a Voda logó és kapcsolódik be. Rejtélyes mindenesetre. Valakinek tipp?

(#25211) Oppenheimer válasza razzorr (#25210) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Amióta Amber van rajta, azota próbálod csak töltés közben kikapcsolni. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25212) no1r válasza trisztan94 (#25180) üzenetére


no1r
őstag

Én is kitoltottem. btw a felsorolt hiányzó programok azt hiszem mind vannak már WP-re :P

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#25213) Lall válasza Oppenheimer (#25211) üzenetére


Lall
veterán

Nincs töltőn neki. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#25214) razzorr válasza Oppenheimer (#25211) üzenetére


razzorr
őstag

Ki a frászkarika mondta hogy töltés közben próbálom??? A válasz NEM! A telefon NINCS töltőn és úgy NEM lehet kikapcsolni!

(#25215) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Lumia 800-on hogyan lehet megoldani, hogy a 7.5 kerüljön vissza rá? Gyárilag 7.5-el jött, hibás kijelzővel és a szervizben kötötték rá először gépre, ezért ott van az első mentési pont.

Másik kérdés. Androidon mentett névjegyek gmail-ből kiexportálva, winlive-ba be és egy rakás szám a google-ben az other mezőben van, így a winlive-ban is az egyéb mezőbe kerülnek, emiatt nem látszanak ezek a számok a telefonban. Lehet ezzel valami okosságot csinálni?

A telefon nem az enyém.

(#25216) tybsen válasza razzorr (#25214) üzenetére


tybsen
addikt

Akkor esetleg próbáld meg töltőre tenni, hátha úgy ki lehet kapcsolni. ;] :DDD :B

(#25217) consono válasza razzorr (#25214) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos úgy tűnik nem vagy egyedül ezzel a problémával: Itt egy 620-nál jött elő ugyan ez a gond. Lehet, hogy fel kellene keresned a legközelebbi Nokia szervizt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25218) trisztan94 válasza trisztan94 (#25180) üzenetére


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Jó sok kitöltött kérdőív érkezett be, nagyon sokat segítetek :)

A megadott válaszok alapján a 40 válaszolóból 12 szeretne egy normális órarend alkalmazást, 3 egy dohánybolt keresőt, ketten egy ingyenes bkv menetrendet és volt még 1-1 más vélemény.

Voltak olyan kérések, hogy normális zenelejátszó, videólejátszó, böngésző és további örökzöldek. Sajnos ezek megírása túl sok idő, gyorsan szeretném benépesíteni a Marketplace-t, ezek kifejlesztése viszont nem is az én hatásköröm (még :P) meg egyedül nagyon nagy meló lenne, így ezek a közeljövőben nagyon nagy valószínűséggel nem lesznek.

Szerintem párhuzamosan fogom elkezdeni a három legnépszerűbbet: Órarend, Dohánybolt kereső, BKV menetrend.
Mivel Windows 8-ra már fejlesztek, az is várható lesz, (bár nem az 1. verziókban) hogy az alkalmazások szinkronizálhatóak lesznek a Windows 8-as megfelelőjükkel (mondjuk az órarend app nagyon akarja ezt a funkcionalitást)

Hamarosan elindítom a developer blogom is, ami ezen az oldalon lesz elérhető: www.tharline.tk. Az oldal nagyon rég volt már frissítve, referenciák is nagyon outdated állapotban vannak, (illetve bele kellene venni az android, ios, w8, wp fejlesztést is) ezek frissülni fognak. Várhatóan heti egy developement bejegyzés lesz majd, amiben az az előtti hét haladásait fogom leírni, hozzá lehet majd szólni, ötleteket adni :-)

A kérdőívek alapján a legtöbbetek fizetne 300-700 ft-ot egy alkalmazásért és a "Limitált demó reklámokkal, fizetett teljes verzió reklámok nélkül" bevételi forrás tetszett a legjobban, így ez lesz, egy átlagos 500. ft körüli árat fog kapni az app. A demók kb a teljes verziók funkcionalitásának felét fogják megkapni, nem időlimitesen. Ha valakinek elég az, akkor természetesen nem kell fizetni érte, de a reklámok ott lesznek. (Nem lesznek ilyen arcomba ugró szarok, szolid, nem zavaró helyen lesznek)

Azok közül akik megadták e-mail címüket és/vagy PH! felhasználónevüket ki fogok majd sorsolni 10 db ingyen licencet az alkalmazásokra, illetve mindenki más féláron veheti majd meg az induló app-okat.

Természetesen ha valaki ki szeretné tölteni, még mindig megteheti, folyamatosan figyelem a statisztikát, válaszokat gondosan átnézem :K

Köszönöm szépen a segítségeteket :R

https://heureka-kreativ.hu

(#25219) cAby válasza trisztan94 (#25218) üzenetére


cAby
tag

"12 szeretne egy normális órarend alkalmazást"

Ez meglepett, hogy erre valós igény van.
Lehet maradi vagyok, de ha valaki megcsinálja word-be/excel-be, akkor onnantól kezdve azt 2 "gomb"nyomással el lehet érni telóról (ha kitűzi start-ra, akkor meg 1 mp.)

:F

(#25220) duo válasza trisztan94 (#25218) üzenetére


duo
őstag

Jó lesz, köszönettel várjuk a minőségi magyar égre magyar ufót :R

amit én elfelejtettem írni de kulcsfontosságú egy olyan app amit időszakosan lehetne futtatni a háttérben (kevés erőforrásigényel) és pl egy töltési kimerülési ciklusig monitorozná és elnaplózná hogy mijafaszvan mi használta az akksit. --> így kiszűrhető lenne egy-egy rossz app ami egy nap alatt ledarálja az akksit vagy megeszi a ramot (nem úgy mint a robot alatt, csak pl uc browser lumia 520nál kilépeget memória problémák miatt. az nyilvánvaló volt, kukáztam is.) vagy ilyesmi. (szóval jó lenne ha felvennéd a listára) köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#25221) trisztan94 válasza cAby (#25219) üzenetére


trisztan94
őstag

Itt nem egy szimpla "megmutatom milyen óráid lesznek" alkalmazásra gondolok.
A-B hét, megmondja az alkalmazás, hogy épp milyen órád van, milyen óráid lesznek, házi feladatokat fel lehet írni az órákhoz, tanulnivalókat szintén, továbbá egy későbbi verzióban már rátérnék a "mire érdemes tanulni" funkcionalitásra, azaz az alkalmazás megtanulja, hogy általában milyen napokon van számonkérés, milyen gyakran, stb, és ezek szerint figyelmeztet a lock screen-en meg az élő csempén is, hogy TANUJJÁ'.

Arra is gondoltam, hogy onenote jegyzeteket hozzá lehetne kapcsolni az órákhoz, de ez már csak Windows 8-on működhet normálisan szerintem.

Meg lehet majd adni a tanárok nevét, elérhetőségét, stb, egy tanárt hozzárendelni az órához, egy koppintással küldeni neki egy mail-t, vagy akár telefonon elérni (lesznek sablonok is a mail-re szerintem, pl: "Megette a kutyám a leckém, nagyon beteg vagyok" és szokásos örökzöldek ;] :P )

Lehet majd pontozni a tanárokat is, a legrosszabb tanár fekete színű lesz, a legjobb pedig zöld, és így ha elforgatod a kijelzőt kidob egy heti nézetet, ahol láthatod színek szerint, hogy egy-egy nap mennyire lesz szörnyű.

Nagyon sok ötletem van ezzel kapcsolatban, de az első verzió valószínűleg nem lesz ennyire komplex. :)

A dohányboltos alkalmazásra is vannak nagyon jó ötleteim, de azt majd akkor mondom, ha kitaláltam rendesen az egészet.

Amúgy ha valamelyikőtök jó designból és UI-ból, nagyon örülnék pár ötletnek kinézet szempontjából, (vagy akár működés szempontjából) ha tényleg nagyon jó dolgot mondtok, akkor biztosan kaptok sok-sok kedvezményt, ingyen licencet, stbstb :K :R

https://heureka-kreativ.hu

(#25222) cAby válasza duo (#25220) üzenetére


cAby
tag

Uhh, ez valóban nagyon jó app lenne!
+1

(#25223) cAby válasza trisztan94 (#25221) üzenetére


cAby
tag

Á, így már értem!
Valóban más a szitu már ebben az esetben és ez hasznos alkalmazás lehet azoknak, akik suliznak :)

(#25224) konyi79 válasza trisztan94 (#25221) üzenetére


konyi79
addikt

Fentartom, jó lenne ha nem csak A-B hanem A1-B1-A2-B2 hét is választható lenne. Erre semmit nem találtam idáig... :(
Marha jó lenne, ha emlékeztetőt lehetne előre dátum szerint egy órához rendelni, pl beadandó, dolgozat stb...

(#25225) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszíves!

Vettem egy 800ast, előtte androidom volt.
Most szeretném átmenteni a google fiókomból a kapcsolatokat, gmailból lementettem :Outlook CSV formátum (az Outlook vagy más alkalmazásba való importáláshoz) ebben a formátumban.
Ezt hogy a fenébe tudnám importálni a telefonba? skydrivba feltöltöttem, de nem sikerül.
Lehet ilyet? Nagy szívatás lenne ha nem lehet.

Böngészőből mit ajánlotok? UC Browsert tettem fel, nincs jobb?

Google+t nem lehet sehogy működésre bírni? Hangouts eléggé hiányzik.

Előre is köszi. Csak most ismerkedek a rendszerrel.

(#25226) danilla válasza mhmpista (#25225) üzenetére


danilla
őstag

Nem biztos, hogy bajnok ötlet volt, wp7-es telefont vásárolni.

Böngészöből én az IE-t ajánlanám.

Google+ programok vannak marketen, hangout felejtős.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#25227) marcusa válasza mhmpista (#25225) üzenetére


marcusa
addikt

Sajnos egyet kell értsek az előttem szólóval, nem a legjobb választás wp7 ilyen téren, bármelyik wp8-assal jobban jártál volna...
Hangouts vagyis gtalk az IM+ programban használhatóan működik, bár csak wp8-on próbáltam. :)

:-)

(#25228) mhmpista válasza marcusa (#25227) üzenetére


mhmpista
aktív tag

IM+? rendben kipróbálom.
IE nem tetszik annál jobb szerintem az UC, csak kicsit lassú.

A névjegyek lementésére nm tudtok valamit?

Ekkora különbség van a 7.8 és a 8 között? Hát 30ért garisan ehez jutottam hozzá. Nexus Sem meg bekrepált és most nincs több telefonra.
Amúgy a telefon bejön, a rendszer is gyors pörgős, nekem bejön.
Csak ezek a bosszantó szoftveres apróságok ne lennének.

Alsó ár kategóriából akkor melyik WP8as telefon jó? 30 ig bezárólag. Mit lenne érdemes vadásznom?
Köszi
:R

(#25229) marcusa válasza mhmpista (#25228) üzenetére


marcusa
addikt

A skydrive.live.com-ra ha bejelentkezel, fent a bal felső sarokban kiválasztod, hogy People, és ott lesz névjegy importálás. Tehát nem telefonon importálod, hanem a webes felületen. 520 is jó választás lenne, ha nem kell villanófény. :)

:-)

(#25230) mhmpista válasza marcusa (#25229) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Most beléptem, meglettek a névjegyek, kiválasztottam melyek kellenek.
De itt megint elakadtam, hogyan tovább?

Fa...a küldtem mindenkinek egy üres mailt :D

Nemtalálok importálást. Exportálni sikerült de megint ugyan az a .CSV file jött ki mint amit a googlevel is sikerült.

Tegnap már egyesítettem a 2 fiókot.
Szóval neten megcsináltam a telefonon nemsikerül életre keltenem a kapcsolati listámat, csak a simes névjegyeim vannak....

(#25231) marcusa válasza mhmpista (#25230) üzenetére


marcusa
addikt

Rögtön az emberkés ikonos rész főoldalán középen alul kell lennie olyannak, hogy Importálás fájlból. :)

:-)

(#25232) Oppenheimer válasza mhmpista (#25230) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mikor vetted? 3 munkanapon belül nem lehet visszavinni, hogy mégsem kéred? Nem tudom, hogy van a fogyasztóvédelmi törvénybe. Mindenesetre nagyon rossz döntés volt WP7-et venned. :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25233) mukibuci válasza Oppenheimer (#25232) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ilyet csak álomföldön lehet ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25234) Oppenheimer válasza mukibuci (#25233) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Amerikában tudom, hogy bevett gyakorlat a Surface-ekkel. ;] Itthon csak netes rendelésnél lehet elállni a vásárlástól?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25235) mukibuci válasza Oppenheimer (#25234) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25236) mhmpista válasza marcusa (#25231) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ténylég köszi sikerült.
Úristen nagyon sok névjegyem lett, itt még a régi sima WP (HTC touch HD) s időszakból is vannak most névjegyeim :)
Azt a mindenit, takarítanom kell egy nem kicsit.

(#25232) Oppenheimer Nem mert használtan vettem. 30ért de garisan.

Ennyien mondjátok hogy ennyire szar. Komolyan? Ekkora különbség van a wp7 és 8 között?
Nem csak a multitasking? Erre nem lehet felaplikálni a 8ast?
Hát lehet picit használom aztán én is feldobom akkor netre, max bukok pár ezret.
De 30ért én nem találtam jobb wps telefont. Ami jó lenne az mind tmobilos, én meg telenoros vagyok. Függetleníteni meg nem tudom hogy kell, azt tudom hogy itt tilos kitárgyalni :)

(#25237) mukibuci válasza mhmpista (#25236) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs vele semmi probléma, csak itt egyesek már inkább a wp8-at szidják :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#25238) mhmpista válasza mukibuci (#25237) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ez pl a multitasking hiánya hogy kilépek elindítom a skypot majd ablak gombal belépek a főmenübe és azonnal ki is lép a skypeból? Hiába üzenek magamnak nem jelzi, de ez azért furcsa mert a vibernek meg nem kell képernyőn lennie, hogy onnan kapjam az üzenetet.
Sőt most feltettem a IM+ -t az is megkérdezte hogy futhat e a háttérben, mondom milyen kérdés ez, azért indítottalak el, és ez fut is, hiába netezek közben kapom az üzeneteket.
De a skype meg nem így működik. Hát lehet túladás lesz ebből, pedig nagyon szép állapotban van meg maga a telefon tetszik is.

(#25239) trisztan94 válasza mhmpista (#25238) üzenetére


trisztan94
őstag

A Skype a 8X-emen is ótvar, 3 nap múlva kapom meg az üziket, stb..

Ironikus, hogy a MS fő VOIP és üzenetküldő alkalmazása a saját platformján a legrosszabb, leghasználhatatlanabb :(

https://heureka-kreativ.hu

(#25240) tybsen válasza trisztan94 (#25239) üzenetére


tybsen
addikt

En mar-mar azt hittem, h mukodik, mert tegnap es ma teszteltem es jonak tunt. De sajnos ma este amikor probaltak volna felhivni, nem mukodott. Belepbe a programba mar ott vart egy uj uzenet is, szoval tovabbra sem megbizhato a skype 😩

(#25241) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

A google google+-os erőszakoskodása miatt úgy döntöttem mostmár tényleg itt az ideje elhagynom a gaymailt is, de az ms fiókomhoz tartozó hotmailes cím nem igazán vállalható (még középiskolás koromban kreáltam :) ). Kérdésem, hogy outlook.com-ra való átálláskor módosíthatom a @ előtti részt is?

(#25242) pzstm válasza Dzsosy (#25241) üzenetére


pzstm
titán

Van lehetőség aliast csinalni is akár, illetve átnevezni a már meglévő elsődleges fiókot

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25243) Dzsosy válasza pzstm (#25242) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Nah ez remek. Köszi az infót. :)
Miután megváltoztattam, utána gondolom a telónak kell majd egy HR, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#25244) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

A windows jel, vissza és keresés "jelek" fényerejét lehet változtatni? Lumia 820-am van és egyik barátom is azt vett. Majd mikor kezembe nyomta hogy állítsak be pár dolgot észrevettem, hogy fényesebbek mint az enyémen. Közelebről úgy látszik mintha csak az alsó fele világítana az enyémen. Van erre beállítás vagy az én telefonom rossz?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#25245) Oppenheimer válasza CsonkaImo (#25244) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A telefonod rossz. Szerviz óta nekem is halványabban világítanak a gombjaim 8Xen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25246) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#25245) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Értem, és érdemes ezért szervizbe küldeni? Pár hónapos telefon, most múlt 2 azthiszem.

(#25247) Oppenheimer válasza CsonkaImo (#25246) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem nem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25248) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#25247) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Most próbálkozom a visszaállítással hátha, bár sok reményt nem fűzök hozzá. Lehet felveszem az ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, kíváncsi vagyok mit mondanak...

(#25249) Oppenheimer válasza CsonkaImo (#25248) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Fölösleges

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#25250) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#25249) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Azért megpróbálom. Cseréltek már nekem törött sata data csatlakozós ssd-t is, hátha most is készséges lesz a support. Amúgy meddig szokott tartani a gyári beállítások visszaállítása? Kb 10 perce forog 2 fogaskerék a kijelzőn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.