Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) mttssz válasza Zedz (#63750) üzenetére


mttssz
senior tag

Igazabol a Fast startupot is kikapcsolhatod, (nem jut eszembe hol kell) de ez egyszerubb. Vagy a Win+X menuben ha ranyomsz a leallitasra elvileg az is full shutdown-t csinal.

(#63752) boskorelli válasza #56474624 (#63746) üzenetére


boskorelli
tag

Köszönöm a tippet!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#63753) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Adott egy G50-45 lenovo laptop, amit előtelepített Windows 8.1+ Bing szoftverrel vettem. Sajnos akadt egy kép megjelenítési problémám, amin nem tudok úrrá lenni. Jelesül a fekete színeket borzasztó rossz minőségben jeleníti meg. Természetesen már majd mindent kipróbáltam , de a helyzet nem javult. A kérdésem az lenne hogy lehet-e újra telepíteni az oprendszert, úgy hogy nem vesztem el a licencet.

Lancia Delta III eladó!

(#63754) 7time válasza berek21 (#63753) üzenetére


7time
senior tag

Persze hogy lehet, ahányszor akarod, csak más gépre nem lehet ha OM.

(#63755) berek21 válasza 7time (#63754) üzenetére


berek21
senior tag

Tiszta sor. Esetleg tudod hogy mi a menete? Mivel én nem kaptam hozzá sem lemezt, sem kódot. Esetleg a vezérlőpult-rendszer oldalról írjam ki a termék azonosítót ? Vagy csak simán eresszem rá a telepítőt, és az majd mindent felülír.

[ Szerkesztve ]

Lancia Delta III eladó!

(#63756) 7time válasza berek21 (#63755) üzenetére


7time
senior tag

Valahol meg kellene legyen a termékkulcs, vagy a gép alján vagy a gépkönyvben másképpen nehéz lesz aktiválni a Microsoftnál, itt az aktiválás menete:[link]

[ Szerkesztve ]

(#63757) Воланд válasza berek21 (#63753) üzenetére


Воланд
titán

Minden fájl és program törlése, aztán a Windows újratelepítése

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63758) berek21 válasza 7time (#63756) üzenetére


berek21
senior tag

A gép alján csak egy matrica van a logóval, bele írva hogy Windows nyolc. Nem járt hozzá lemez, és kulcs sem.
woland_y2k: Ehhez a müvelethez is kelhet a kulcs, vagy másként azonosítani be?

[ Szerkesztve ]

Lancia Delta III eladó!

(#63759) vigyori78 válasza berek21 (#63753) üzenetére


vigyori78
őstag

(#63760) Воланд válasza berek21 (#63758) üzenetére


Воланд
titán

ehhez nem kell a kulcs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63761) 7time válasza berek21 (#63758) üzenetére


7time
senior tag

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#63762) Zotya84 válasza 7time (#63761) üzenetére


Zotya84
őstag

Közben szerkesztettél...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#63763) 7time válasza Zotya84 (#63762) üzenetére


7time
senior tag

Igen mert közben betette a gépkönyvet.

(#63764) vigyori78 válasza berek21 (#63753) üzenetére


vigyori78
őstag

Az lemaradt a töltő csati mellett van a visszaállító gomb ( NOVO )

(#63765) berek21


berek21
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Remélem így megoldódik a problémám. Nincs kedvem visszamenni a hetes verzióra, mert egyébként nagyon jól működik. Pláne úgy, hogy Vader nagyúr mellé kéne állnom a sötét oldalra. :)

Lancia Delta III eladó!

(#63766) Ronam


Ronam
addikt

Meg lehet valahol nézni a Microsoft oldalán kívül, hogy mire jók a frissítések? 21-én jött 20 választható frissítés, de hiába nyomok a további információra, errort dob mindegyiknél. Nálatok bejön pl. ez?

(#63767) woland_y2k: Bármelyikre nyomok, ezt dobja a Chrome: ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

[ Szerkesztve ]

(#63767) Воланд válasza Ronam (#63766) üzenetére


Воланд
titán

igen, be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63768) mttssz válasza Ronam (#63766) üzenetére


mttssz
senior tag

IE-ből próbáld.

(#63769) Gabesz87


Gabesz87
veterán

AIDA-val kapcsolatban volna egy kérdésem. Win 8-ban nem lehet megcsinálni azt, hogy a hőmérséklet/kihasználtság stb. adatokat kiteszem az asztalra minialkalmazás formájában? WIn 7-ben volt ez az asztali minialk. lehetőség, de úgy látom 8-ban nincsen. 2 monitort használok, és szerettem, hogy játék közben láttam a másik monitoron, hogy alakulnak az értékek.

(#63770) premete válasza Gabesz87 (#63769) üzenetére


premete
veterán

Ki tudod rakni, sensoritem, vagy hasonló a neve az AIDA beállításokban, és teljesen testreszabható a kinézete is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63771) okipoki


okipoki
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon lassan jön be a windows és ezt látom az asztalon.
"nem megfelelő a biztonságos rendszerindítás konfigurációja" a jobb alsó sarokban.

Hogyan lehet orvosolni?

(#63772) premete válasza premete (#63770) üzenetére


premete
veterán

Sensorpanel és nálam így néz ki:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63773) okipoki válasza okipoki (#63771) üzenetére


okipoki
aktív tag

Erre?

(#63774) szabonagyur válasza okipoki (#63771) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS-ban kapcsold be a fast boot-ot és eltűnik az üzenet.

(#63775) Ronam válasza mttssz (#63768) üzenetére


Ronam
addikt

Most próbáltam, onnan se töltötte be, telefonról se....

(#63776) e-newsee


e-newsee
addikt

Sziasztok, tudja valaki, hogy nálam miért ilyenek az ikonok? A háttérben látszik a valódi ikon, de mindig elé rakja ezt az üres lapot. Win8.1
Köszi

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#63777) e-newsee válasza e-newsee (#63776) üzenetére


e-newsee
addikt

Ja, és az intézőben is ilyenek.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#63778) Rendeske válasza Воланд (#63718) üzenetére


Rendeske
tag

Természetesen! Clean-eltem a meghajtót, mindenféle particióval próbálkoztam de semmi. Gparted sem tudot segíteni... De nem hagyom annyiba a dolgot, mert a p900 megérdemel egy 64bit-es rendszert.
(Essetleg nem lehet hogy az UEFI parancsol áljt-t a telepítőnek?)

Ez úton is köszönöm premete kolegának a segítséget! Hamarosan újra próbálkozok az Acronis Disk Director boot cd-vel, még mielőt belaknám a 32-es rendszert.

(#63779) katt777 válasza Воланд (#63725) üzenetére


katt777
félisten

Még a fájlokat is leírtam, nem tudom, milyen konkrétumot akarsz még. De nem számít, a segítséged nélkül is megoldottam. :P

MasterMark: Persze, gratulálok, amit nem látsz, az nem is létezik... :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63780) Воланд válasza katt777 (#63779) üzenetére


Воланд
titán

a wp-s virusos torteneteddel kapcsolatban vartam valami konkretumot. nem veletlenul volt off-ban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63781) neverless


neverless
tag

Sziasztok,

Nemrég (Április22) felraktam egy windows 8.1-et a 24/7-ben üzemelő HTPC kisgépemre (Alaplap: Asus Z97i-plus).
Azóta a gép véletlenszerűen újraindulgat a következő hibával:

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Source: Kernel-Power
Event ID: 41
Task Category: (63)
Level: Critical

Április 22 óta 7 ilyen reboot volt, de egyik esetben sem voltam ott. A windows 8.1 előtt Windows 7 volt, de ott egyáltalán nem volt ilyen probléma. A gép elég új, Asus honlapról legfrissebb driverek felrakva. A tápegység egy 450-es Corsair. A táp bőven elég, alaplapi VGA van csak. Windows live updéttel feltoltam szinte az összes hotfixet, de ez sem segített. Áramszünet sem volt.
Keresgéltem neten is már ezt e problémát, de megoldást nem láttam rá.

Van valakinek ötlete?

(#63782) Petyyyyy válasza neverless (#63781) üzenetére


Petyyyyy
addikt

24/7 HTPC-re egy linux disztró kell. Amúgy meg [link]?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#63783) worxland válasza Petyyyyy (#63782) üzenetére


worxland
addikt

"24/7 HTPC-re egy linux disztró kell." - Szerinted. NAS-omon 3 éve Win7 van, 24/7-ben, gond nélkül.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#63784) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tegnap délután telepítettem egy 8.1-et, gondoltam kipróbálom, ha már újra kellett húznom a gépet. Tegnap teljesen jól működött, drivereket feltettem, frissítéseket leszedtem, office és néhány program került fel. Lefekvés előtt hibernáltam.
Most kapcsolnám be a gépet, de amikor eljut a boot logóhoz, magától kikapcsol. Kb 5x próbáltam, mindig ott állítja le magát.

Ötlet? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#63785) Zotya84 válasza worxland (#63783) üzenetére


Zotya84
őstag

Egyetértek veled.

Én 2010 márciusában raktam össze egy ilyet: Intel D510MO, 2*2G RAM, egy nagy vinyó, meg egy Feel 202 ház. A táphibát két éve, a tavalyi vinyó elhalálozást (menthető volt az összes adat), meg a nyaralásokat leszámítva az is megy 24/7-ben. Win7-tel - mondjuk ősz óta 8-cal...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#63786) katt777 válasza Воланд (#63780) üzenetére


katt777
félisten

Teló új volt, aktiváltam, semmi modifikáció és berhelés. Áruházba felmentem, használható alkalmazás szinte semmi, amit leszedtem, folyton reklámokat dobált (Pinball betölt, játék indít, golyót kilő -> REKLÁM, stb.). Valamilyen rendszertisztító progi volt (...Cleaner), 1 napig tette a dolgát, aztán a teló küldött egy vörös felkiáltójeles vírusriasztást. Az alkalmazást természetesen nem engedtem a felkínált vírusirtó oldalra fellépni (mert hülye azért nem vagyok), és letöröltem.
Pontosan nem tudom megmondani, mert leginkább az ultrapocsék zeneminőség miatt (de az éveken át nem frissített, bugos alkalmazásokkal és a reklámokkal is tele lett a tököm) ment vissza a teló a boltba.
Egyébként magával a PC-s windows-okkal is néha roppant "érdekes" frissítések jönnek le. :(( Ált. csak SP-ket telepítettem mindig, de most van vezetékes net (és igazolja a régi hozzáállás helyességét).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63787) Воланд válasza katt777 (#63786) üzenetére


Воланд
titán

"1 napig tette a dolgát"

nehezen, mert az alkalmazasok sandbox-ban futnak, nem fernek hozza a rendszerhez, csak api-kon keresztul (ezert nincs ra se virus, se virusirto). olyan app, hogy mukodo rendszertisztito nincs, max a sajat tarteruleten tud torolgetni.

"aztán a teló küldött egy vörös felkiáltójeles vírusriasztást"

a wp ilyet nem tud. azt max az alkalmazas mutatta.

szoval csak egy "atlagos" szemet alkalmazasba futottal bele, de nem virusba.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63788) szabonagyur válasza A_ScHuLcZ (#63784) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mi a gép adatai? hardver stb. Ugye nem noti?

(#63789) #58000384 válasza katt777 (#63786) üzenetére


#58000384
törölt tag

Szóval vettél egy telefont, aminek nem néztél utána, amin ráadásul olyan rendszer van, amit nem ismersz. 1 napig használtad, első dolgod volt tisztító meg egyéb appokat keresni, ami teljesen értelmetlen WP-n (de nem néztél utána), majd egy átb*szós reklám után elkönyvelted vírusosnak és visszavitted. :U Néhány oldalon gépen is megjelennek ezek a villogó szarok, ha az üzemeltetőt nem érdekli, hogy honnan jelennek meg a reklámok... amik meg kb. minden ingyenes appban vannak, minden rendszeren, ezen nem tudom mi volt annyira meglepő.

A posta appban tényleg nincs rá mód, hogy lementsem a levél mellékleteként elküldött képeket? Mert bármerre nézem, ilyen lehetőséget nem találtam.

(#63790) A_ScHuLcZ válasza szabonagyur (#63788) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem, asztali.

ASUS P8H77-V
Intel i5-3570
2x4GB DDR3 1600MHz
Nvidia GTX 660Ti 2GB
60GB Kingston SSD + winyók

Nemsokára megyek haza, és szeretném használni a gépemet. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#63791) ronin79


ronin79
őstag

Uraim, egy gyors szakértői tanácsra lenne szükségem. Asus x553ma laptop előretelepített win 8.1.
Recseg ropog a hdd, sőt ma már kattogott is ugyanakkor működésben nem veszek észre hibát, lassulás, fagyás, semmi csak ez a hang.
Hdd sentinel sem mutat károsodást, de nagyon zavaró a recsegés, korábbi 3 éves gépemen sosem hallottam ilyet. Tipli vissza az eladóhoz, gyári hiba lenne?

(#63792) szabonagyur válasza ronin79 (#63791) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha hibat nem eszlelsz akkor ilyen a tipus. Nem minden hdd halk..sőt...

(#63793) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Erre senkinek nincs ötlete? :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#63794) kaszaf válasza A_ScHuLcZ (#63793) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Csökkentett mód?

Így:

Helyezz be egy Windows 8-at tartalmazó DVD-t vagy Pendrive-ot a számítógépbe és bootolj róla. Legelsőnek a nyelvi beállítások fognak kijönni, mint a rendes Windows telepítésnél, azonban most a következő lépésben a "Repair your computer" opciót válaszd a telepítő bal lenti sarkában. Most megjelenik egy kék képernyő ahol válaszd a Troubleshoot -> Advanced Options -> Command Prompt opciót, majd a megjelenő parancssorba írd be az alábbi szöveget:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

A következő lépésben pedig indítsd újra a számítógépet és F8-al válaszd a csökkentett módú indítást.

[ Szerkesztve ]

(#63795) quailstorm válasza #58000384 (#63789) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hacsak nem jobbklikk a képen és úgy.

(#63791) ronin79: a fejparkolások számát nézd meg a SMART fülön, grafikonon, én arra gondolok. Ez a divat, az önpusztító HDD.

(#63787) woland_y2k: van egy cache törlő app, ami telíti a cache-t, ezzel átveszi a tartalmát, és utána tudod törölni
sajna régen nagyon sok baj volt a hirtelen eltűnt tárhellyel

(#63796) A_ScHuLcZ válasza kaszaf (#63794) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem hittem benne, de előtte még megpróbáltam egy BIOS resetet, úgy bootoltam, az eredmény az lett, hogy kb fél percig malmozott a boot logonál, majd kékhalállal összehányta magát. Mivel a BIOS reset nem segített, így mindent visszaállítgattam az optimális beállításokra, ahogyan évek óta van.
Ezután bootolásnál már észrevette, hogy az előző indulás nem volt sikeres, felajánlotta, hogy segít. Én kis naív kiválasztottam a hibajavítást, majd az Indítási javítást, kb 3-4 percig javított, majd bebootolt, el sem hittem. Aztán észrevettem a turpisságot. Driverek, frissítések, és minden feltelepített program nélkül. Mintha most végeztem volna a telepítéssel, tehát konkrétan visszatöltött egy snapshotot. (annyi különbséggel, hogy a fájlokat nem törölte)

Ki kérte meg erre? :O Rendben van, hogy ezt kell tennie ahhoz, hogy be tudjon bootolni, de talán kérdezhetne, mielőtt önállósítja magát. Ez már megint az a szint, amikor az MS jobban akarja tudni, hogy nekem felhasználónak mi lenne jó. De én azt hiszem már tudom, visszatenni a stabil 7-et, azzal nincsenek ilyen problémák, pláne nem 1 nap után. :(

Ne értsetek félre, nem veletek van a bajom, hanem ezzel az egész tákolt rendszerrel. :F

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#63797) quailstorm válasza A_ScHuLcZ (#63796) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké. Elbasztál egy egynapos rendszert, ami olyan szinten behányt, hogy visszaállította magát, és ezek után még az a szar. Rendben. Remélem a 7-nél is elköveted ezt a hibát.

Pedig driverileg jól vagyunk. Azt nem ronthattad el, hogy nem rávalót erőltetsz.

[ Szerkesztve ]

(#63798) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez most hogy? Alapból titkosítja a Windows a személyes mappákat? Külön ugyanis nem állítottam be ilyet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#63799) #58000384 válasza quailstorm (#63795) üzenetére


#58000384
törölt tag

Próbáltam, de olyan nincs. Bejön a sáv alul, de az meg másra való. Kijelölve kimásoltam Word-be az egészet, de ez így elég gáz. Remélem a 10-ben lévő Mail már okosabb lesz, mert jelenleg drag&drop sincs az appokból kifelé.

(#63800) e-newsee válasza e-newsee (#63776) üzenetére


e-newsee
addikt

Valakinek van ötlete erre? Már töröltem az iconcache.db-t, de az sem használt. Vadi új install, már aznap előjött.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.