Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#63552) üzenetére


HoReSz1975
őstag

erre valaki :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#63652) premete válasza premete (#63649) üzenetére


premete
veterán

Frissíteni a network drivereket, eltávolítani a vírusirtót, és másikat feltenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63653) nOvOp válasza #56474624 (#63640) üzenetére


nOvOp
senior tag

Partícionáltam és telepítettem. Aztán valami gondom volt, leállításnál újraindult a rendszer néha. Így gondoltam a korábban telepített windowst (+driverek) ghost-tal visszaállítottam. Ezután feltettem az officet és utána vettem észre a hibát. Aztán kipróbáltam egy sima txt fájlt is a D meghajtón, de azt sem tudta menteni. Azt írta, kérjek jogosultságot a rendszergazdától (rendszergazdaként voltam bejelentkezve). Ezt csinálta a saját gépből kitallózva megnyitott fájllal és a TC-ből megnyitott fájllal is. Viszont ha a TC-t rendszergazdaként futtatom, akkor engedi a mentést (írást a D meghajtóra).

(#63654) bujdi19 válasza premete (#63652) üzenetére


bujdi19
tag

kösy a segítséget frissítettem a drivereket de a vírusírtó marad hátha nem csinálja ezt már

(#63655) t72killer válasza HoReSz1975 (#63552) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Javítás telepítővel? Amúgy ki kéne deríteni a baj okát, ha vírus, akkor mégiscsak le kéne pucolni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63656) King Unique válasza baboss (#63642) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg, ha leszeded, akkor frissítéseket is eltávolítja. Legalábbis telepítettek között utána nem voltak ott.
Telepítésnél a normál és a 365 verzió is a 32 biteset ajánlja fel alapértelmezettként. Azt nem tudom pontosan, hogy ennek van-e vmi kifejezett előnye, stabilabb-e, vagy csak azért, mert az minden rendszerre jó (32 & 64 bit)?? Én, mivel évek óta 64 bites OS-t használok, igyekszem programokból is annak megfelelőt feltenni, ha van rá mód. Office-ból is 64 biteseket használok újabban, problémám eddig nem származott belőle.

[ Szerkesztve ]

(#63657) King Unique


King Unique
titán

Aki felrakta a mostani 19 db (korábban 20) opcionális frissítést, annak nem lassult be tőle a rendszere, vagy nem okozott egyéb problémát :F Csak mert egyik fórumtárs, drasztikus lassulásra panaszkodott.

(#63658) premete válasza King Unique (#63657) üzenetére


premete
veterán

Nekem nem lassult, ugyanolyan, mint előtte.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63659) King Unique válasza premete (#63658) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm! Akkor lehet, az ő konfigján vmi egyedi eset.
Eddig 1, ha még més is megerősíti, akkor update-elek. :D

(#63660) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Csináltam egy lemezképet a régi rendszerrel. Utána tárhelyet bővitettem, és a régi rendszert egy új merevlemezre akarom rárakni, mivel az gyorsabb, mint a régebbi. Viszont itt jön a probléma, hogy a lemezképre rakott valami kötetazonositót, és most nem akarja rárakni az új merevlemezre. Valószinűleg ugye nem találja azt a régi struktúrát. Mit lehetne ilyenkor csinálni ? :F

PS4

(#63661) mefistofeles válasza King Unique (#63657) üzenetére

A 19 frissítést felment, gond egy szál se.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63662) King Unique válasza mefistofeles (#63661) üzenetére


King Unique
titán

Ok, kösz a megerősítést! :R

(#63663) baboss válasza King Unique (#63656) üzenetére


baboss
őstag

Töröltem a 32-est és felraktam a 64-est,mivel a rendszerem is az, a frissítések törlődtek az O 2013 törlésével. :K

(#63664) baboss


baboss
őstag

Az mitől van hogy ha a vezérlőpult-eszközkezelő-bluetooth-bluetooth usb modul-tulajdonságok-energia gazdálkodásnál a gép kikapcsolhatja az eszközt kiveszem a pipát, majd ok és az op összeomlik hibaüzenettel, majd újraindul.

Érdekes,mert most nem áll le hibával az op.tegnap 3x is leállt. :F

[ Szerkesztve ]

(#63665) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors kérdés: a a telepítő USB-nek muszáj fat32-esnek lenni, vagy lehet ntfs is? 64gigás pendrive-om van, ezt a manuál módszer egy kicsit sokallja fat32-nek ("format fs=fat32 quick").

Szerk: modern gépre megy a win, uefi+GPT.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63666) Borisz76 válasza t72killer (#63665) üzenetére


Borisz76
veterán

Mindegy , hogy milyen mert a progi formázza magának mielőtt létrehozza a telepítésre alkalmas USB Drive-ot.

Windows usb-dvd tool
Rufus

Progi indít, ISO képfálj betallóz és mehet a format majd a létrehozás.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63667) premete válasza t72killer (#63665) üzenetére


premete
veterán

Csak fat32 lehet uefi/gpt esetében.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63668) t72killer válasza Borisz76 (#63666) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én formáztam volna, parancssorból gondoltam megcsinálni a pendriveot, de inkább nekiláttam rufussal.:R

#63667: hm, akkor rá kell varázsolnom egy kisebb meghajtót a 64gigás pendrivera:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63669) SRII


SRII
őstag

sziasztok.
Próbáltam feltelepíteni a win8.1-et pendrive-ről de nem engedi!
Ezt írja ki!

A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR patrició táblát tartalmaz . Az EFI alapu rendszerekben csak GPT lemezre telepíthető.

próbáltam ssd-re /formázott!!)
próbáltam winyora(formázott!!)
de semmi!

Mi ez?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#63670) premete válasza SRII (#63669) üzenetére


premete
veterán

Konvertáld át a lemezt GPT-re. Paragon Hard Disk Manager 15-tel megmarad a többi partición lévő cucc. Ha üres az ssd, a windows is meg tudja formázni gpt-re telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63671) SRII válasza premete (#63670) üzenetére


SRII
őstag

az ssd-t? hogy?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#63672) RaZroX


RaZroX
addikt

Erre tud valaki valamit ?

This is the way

(#63673) premete válasza SRII (#63671) üzenetére


premete
veterán

Ugyanúgy, ahogy a hdd-t.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#63674) okipoki


okipoki
aktív tag

Hali!

Szeretném pendriveről feltenni a win 8.1-et és ez az üzenet fogad engem.
"Windows hibaüzenet: „Hiányzó Bootmgr Újraindítás: Ctrl+Alt+Del"
Kérlek segítsetek! :)

(#63675) #56474624


#56474624
törölt tag

A SmartScreen hogyan jelenik meg nálatok? Nálam a rendszertelepítés után közvetlen még olyan volt, mint a képen:

Aztán akkor kikapcsoltam egy ideig, majd azt hiszem pár nap múlva megint be (az ajánlott beállításon van), de most már ha fene fenét eszik sem jelenik meg a fentihez hasonló formában, sőt láthatóan igazából sehogy. Ennek valami frissítés az oka, vagy valószínűleg nincs olyan programom? Csak mert első alkalommal, tehát a rendszertelepítés napján Fire/SOUL/CD kolléga SSDOK programjába is belekötött, azóta ennek az SSDOK-nak megjelent újabb verziója, de a szokásos felhasználói fiókok felügyelete ablakon kívül semmi olyasmi, mint a képen. Szóval jó lenne megtudni, hogy most ez nem működik (beállítások alapján be van kapcsolva persze), vagy csak valami frissítés hatására kevesebb lett a vaklárma? :F

[ Szerkesztve ]

(#63676) #41133696 válasza King Unique (#63641) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, visszavonta, nekem kettőt ajánott fel az asztali Skype-al együtt és már csak a Skype-ot nyomatja :)

(#63677) #56474624 válasza #56474624 (#63675) üzenetére


#56474624
törölt tag

Olyan bonyolultat kérdeztem, vagy itt senki nem használ win8/8.1-et? :F

(#63678) t72killer válasza premete (#63667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon jó, a Rufus a fat32-re kidob hibaüzivel, hogy az iso nagyobb 4gigánál (igaza van). Ergo ha modernebb megoldást (uefi/gpt) akarok, akkor férjek bele a kőkorszaki limitekbe :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63679) King Unique válasza #41133696 (#63676) üzenetére


King Unique
titán

Bár azért elég sokat késtek vele... nálam nem ajánlott Skype frissítést, mert miután felpakolta korábban a 7.0-t, utána manuálisan a programból frissítettem tovább. :)

(#63677) Ba cy lus: nálam (szerintem másnál se), csak úgy nem szokott megjelenni, max ha vmi miatt szükséges. Pl. tegnap kipróbáltam a chromiumot, amire azonnal ugrott hogy ismeretlen és blokkolta a telepítőt....próbáld ki te is, ha neked is ugrik rá, akkor nincs semmi gond, működik az. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63680) #56474624 válasza King Unique (#63679) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszi, a chromiumra már ugrott. :)

(#63678) t72killer:

Az miért probléma neki, hogy az ISO több mint 4 GB? Nem az a lényeg, hogy a legnagyobb méretű fájl, amit tartalmaz, ne legyen 4-nél több? :F

[ Szerkesztve ]

(#63681) baboss válasza t72killer (#63678) üzenetére


baboss
őstag

Ugyan így jártam.olyat rakjál fel amiben nincs integrálva a frissítés,és csak 1 verziót lehet választani.Az biztos belefér a 4 GB-ba.A frissítéseket meg majd úgy is megkeresi és telepíti.

(#63682) t72killer válasza #56474624 (#63680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Beleraktam a frissítéseket, install.wim = 4.8GB - amit nem egészen értek, uis a frissítések lényege az lenne, hogy cserélik a hibás fájlokat, ergo kevesebb, mint 1 giga frissítésnek egészséges esetben nagyon nem kéne 1.2 gigával nagyobb telepítőt eredményeznie:Y Lefogadok, hogy már a telepítőben elkezdni a "tartsunk meg egy másolatot a sz@r verzióból" hülyeséget, amitől az éles rendszer esetén falra mászom (windows/installer mappa túlhízása).

Egyelőre rufussal tudtam GTP/NTFS kombót csinálni, 7főn, amikor a telepítendő gépnél leszek, meglátjuk működik-e.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63683) Gergosz2 válasza t72killer (#63682) üzenetére


Gergosz2
veterán

de ott a media creation tool ami elvileg elég friss win telepítőt csinál.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#63684) zoltan6 válasza t72killer (#63682) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem nem fog működni,nekem legalábbis még rufussal nem sikerült normális fat32-es telepítőt készíteni,én ezt raktam fel legutóbb,hagyományos kibontott iso-s pendrive-ra másolással:
hu_windows_8.1_with_update_x64_dvd_6051488.iso
3.6gb az install.wim rajta

:

(#63685) t72killer válasza zoltan6 (#63684) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez a novemberi update3, én is ebből indultam ki. Nekem a múltkorában (tavaly november asszem) ment a Rufus, de már nem emlékszem, h ntfs vagy fat32 volt a beállítás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63686) fPApi


fPApi
őstag

Erre nincs valakinek ötlete? Egyébként 8.1-es windows.

[ Szerkesztve ]

(#63687) #41133696 válasza King Unique (#63679) üzenetére


#41133696
törölt tag

De miért ajánlja fel az asztali verziót? A 10-ben talán már az lesz az alapértelmezett Skype PC-n a Modern UI-s helyett?

(#63688) Red@Arc válasza Gergosz2 (#63683) üzenetére


Red@Arc
tag

Nem csak hogy frisset készít, de a mérete is jó. Próbaképpen csináltam most egy friss iso-t, amelynek a mérete 3 313 728 KB, míg a márciusi iso-é 3 409 644 KB volt (core x64).

...csak álmodni mentél! https://www.flickr.com/photos/138293221@N04/

(#63689) netpeti98 válasza #41133696 (#63687) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem hiszem, a jelenlegi infók alapján beépítik az üzenetek alkalmazásba.

(#63690) Gergosz2 válasza Red@Arc (#63688) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én is ezzel csinálom mostanában, mert az MSDNAA-s Secure Download azt írja, hogy 3 Gb-s filet fog leszedni, de mire leér 3.8 Gb lesz belőle. Lol.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#63691) katt777


katt777
félisten

A Windows Installer updater MI A F.SZ? Frissítéssel került fel, vagy vmi. trójai? Eddig nem volt, a minap jelezte a tűzfal, letiltottam, erre nem megy ki a win a netre. :W Most muszáj hagynom. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#63692) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni,hogy miért nem akar feltelepülni vajon nekem ez a frissítés:
Frissítés Windows 8.1 for x64-based Systems rendszerhez (KB3033446)
Egyedi eset vagy másnak se? Köszi a segítséget.

(#63693) mefistofeles válasza Krisz86 (#63692) üzenetére

Megnéztem, nekem 21.-én rakta fel. Semmi probléma nem volt vele.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#63694) worxland válasza katt777 (#63691) üzenetére


worxland
addikt

Olvass vissza. Rendes MS program.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#63695) #41133696 válasza katt777 (#63691) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#63696) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok!

Mostanában furcsa dolgok történtek az engedélyekkel kapcsolatban. Adminisztrátor vagyok a 8.1-es up to date rendszeremen, és vannak dolgok, melyeket a windows nem engedélyez.

Például:

- Start menüben rákeresek az UAC-re, Egér és érintőpárna beállításaira, és kattintás után ezt írja:

- Menteni akartam egy ikont egy NEM rendszermeghajtó Program Files mappájába:

Ez normális? Ha nem mi okozhatja? Ha igen, mikor és miért változtak meg a jogaim?

(#63697) okipoki


okipoki
aktív tag

Mi a különbség ez Enterprise és a Pro között? Nagy különbség van?

(#63698) King Unique válasza okipoki (#63697) üzenetére


King Unique
titán

Itt egy PH-s cikk, na meg ott a google...
Azokat a plsu funkciókat otthon, home userként vsz úgyse használod ki, így bőven elég a sima (Core), vagy a Pro változat.

(#63699) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok!
Nem boldogulok a fájlmegosztással. Ha csatlakozni akarok az otthoni csoporthoz, azt mondja, hogy az én gépemen magamtól kérjem a jelszót. Persze nem tudom (nem is emlékszem, hogy állítottam e be). Lehet valahogy törölni a jelszót, vagy a csoportot?

(#63700) Rendeske


Rendeske
tag

Szaisztok!

Nagyon nagy problémával állok szemben. Már egy csomó mindent próbáltam de Windows 8.1 Pro nem akar települni (USB). Történ ugyanis hogy az összes létező partíciót töröltem és az SSD-t lényegében egybe gyúrtam..
A telepítő azt írja hogy:

Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni. További információt a telepítő naplófájlában talál.

Pedig ntfs particiót létrhozok neki diskparttal, de semmi. A telepítő sem tudja magának megcsinálni.

Tudom vasárnap van fiúk, de nagyon kéne most a segítségetek! Laptop nélkül megvagyok lőve...

Üdv,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.