Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

2-3 hete nagyon lassan töltődik be a WIN8.1.
Mit kellene csinálni, hogy gyorsabb legyen?
Az automatikus indítást már beállítottam, egyes összetevőket letiltottam.

(#48052) Sanya válasza GEPESZ66 (#48051) üzenetére


Sanya
nagyúr

SSD? már 13.000 forint környékén lehet venni egy 64 gigásat. nekem 128-as van, kb 15 másodperc a betöltése, pedig minden indul.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48053) _ak_


_ak_
addikt

A gép felébresztése féli megoldódott, véletlenül egy USB3-as portba dugtam a vevőt, visszarakva USB2-be, altatásból már fel tudom ébreszteni, de bekapcsolni továbbra sem. Noha ez már jó eséllyel a BIOS dolga lenne, de hiába kapcsolok ki-be, minden.

A másik amivel nem tudok napirendre térni, az a kijelző kalibrálás. Tegnap játszottam vele egy kicsit, egész tűrhető is lett a kép, de ma már nem tudok hozzányúlni semmihez, mert amint lejjebb vinném mondjuk a gammát, egyből visszaugrik egy x értékre, miközben a csúszkája ott marad ahová húztam.
Technikailag nem tudok újrakalibrálni, mert mindig visszaugrik a kiinduló pontra.

(Teljesen dafaultra sem tudok visszamenni már, tehát valamit betölt, de nem tudom, hogy mit és honnan.)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#48054) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Találkozott valaki olyannal, hogy nem ajánlja fel az Update 1-et automatikusan a rendszer? Eredeti angol 8.1 Pro verzióm van, ismerősi körben akinek magyar, annak felajánlotta, de nekem nem. Szeretném már feltenni, mert reményeim szerint megold egy-két gondot.
Többi frissítés felmegy magától.

(#48055) F_Zolee válasza unknownerror (#48054) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az eddigieket is fel kell tenni előbb, csak utána fogja ajánlani.

(#48056) unknownerror válasza F_Zolee (#48055) üzenetére


unknownerror
tag

Hogy érted, hogy az eddigieket? Ezek vannak most fent, automatikusra van állítva a frissítés. Ha rámegyek, hogy check for updates, csak egy opcionálist ajánl fel.

Illetve más kérdés, MPC-HC lejátszót használok videókhoz, ha Total Commanderből nyitom meg a filmet, nem tudom belehúzni a feliratot, de ha intézőből, akkor igen. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#48057) Melack


Melack
veterán

A csempés programokat merre találom telepítve? Mert a Skype most egy kicsit bezavart, és ki szeretném gyomlálni őket.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48058) xxSanchez válasza Melack (#48057) üzenetére


xxSanchez
őstag

Listázd ki kategóriánként az alkalmazásokat a kezdőképernyőn.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#48059) Melack válasza xxSanchez (#48058) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm, végre átlátható :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48060) koxkids


koxkids
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sony Vaio notebookom, és gyárilag Win 7-el adták. Ha leszeretném cserélni 8.1-re, akkor a driverekkel mi a helyzet? :DDD Sony oldalán nem találok ehhez a típushoz (VPCEB1E1E) Win 8/8.1 drivereket. :F

(#48061) rgeorge válasza koxkids (#48060) üzenetére


rgeorge
addikt

A Microsoftnak vannak eszközei, amivel meg tudod nézni, felteheted-e a Windows 8-at, 8.1-et.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48062) F_Zolee válasza unknownerror (#48056) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ami eddig kijött arra értettem. Bár 1-2 nem kellőt én kiszanáltam és mégis felajánlotta. Nálam mondjuk kézileg települnek a frissítések. Nem tudom neked miért nem ajánlja fel.
Egyet látok a listán ami nem sikerült...esetleg próbáld meg azt is felnyomni és utána kerestetni.

(#48063) koxkids válasza rgeorge (#48061) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi ! ;)

Ez mennyire baj?

[ Szerkesztve ]

(#48064) worxland válasza koxkids (#48063) üzenetére


worxland
addikt

semennyire.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#48065) Tournament válasza koxkids (#48063) üzenetére


Tournament
aktív tag

alaplapod támogatja a secure bootot akkor ... kapcsolt be akkor és megszünik ez az üzenet

am,ugy sok vizet nem zavar hogy van vagy nincs

[ Szerkesztve ]

(#48066) kovadam1 válasza koxkids (#48063) üzenetére


kovadam1
tag

Sziasztok Nem tudom hogy jó helyen vagyok-e. Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Win8.1 hez létezik e lyan program mint a 7 nél volt az Nlite programokat+frissítéseket szeretnék beleintegrálni.

(#48067) hroberto


hroberto
veterán

A legutóbbi frissítés óta nem tudom megnézni azokat a videókat amikhez Silverlight szükséges. Se laptopon, se tableten. Valami ötlet?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48068) micafighter válasza kovadam1 (#48066) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia, létezik, Win Toolkit, de parancssorbol is meg lehet oldani.

(#48069) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

hivatali gépemen szörnyű hibát vétettem, felfrissítettem a Win 8.1-em a legutolsó updatevel. Azóta kb fél óránként meghal a hálózat teljesen, nem megy a net, nem látom a hivatali meghajtókat, kapok egy sárga felkiáltójelet a jobb alsó sarokba. Újraindítás után minden tökéletes fél óráig, aztán ismét... A rendszergazda már átnézett minden beállítást, elvileg jó, update előtt valóban az is volt. Esetleg vmi ötletetek nincsen? :(

(#48070) _ak_ válasza hroberto (#48067) üzenetére


_ak_
addikt

Dettó, viszont a tesztek többsége megy, egyedül ahogy látom streamelés esetén van vmi baj.

Let's begin, de gozaimasu!

(#48071) hroberto válasza _ak_ (#48070) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor nem csak nálam van hiba. :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48072) kispx válasza Orgi (#48069) üzenetére


kispx
addikt

Nálam is jelentkezik ez a probléma, csak régebbről. Szóval engem is érdekel a megoldás, bár idáig semmit sem találtam.

(#48073) Deck válasza Orgi (#48069) üzenetére


Deck
titán

Öcsémnek is van ilyen gondja a gépen mióta Windows 8.1et használ.. Engemis érdekelne valami megoldás.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#48074) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Tegnap volt dolgom 2 db. W8-as üzemelő notebookal. Frissítéseket kerestetve nem ajánlkozott fel a 8.1. Első kanyarban arra gondoltam, hogy majd egyszer biztos lejön. De ma eszembe jutott, hogy a 8.1-nek kicsit szigorúbb a vas igénye.
Ezek egyforma típusú max. 1-2 éves Lenovo notebookok lehetnek, valami nagyon-nagyon harmatos 0,5 magos amd cpu-val.
Elképzelhető, hogy a cpu-ban nincsenek meg a szükséges szolgáltatások a 8.1-hez?

(#48075) rgeorge: az előbb vissza olvastam egy kicsit, ott láttam a linkedet.
Viszont mivel nem tudom mikor lesz legközelebb dolgom ezekkel a gépekkel, csak teoretikusan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#48075) rgeorge válasza ro_bert17 (#48074) üzenetére


rgeorge
addikt

Ellenőrizd a Microsoft eszközével (ma linkeltem már valakinek).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48076) szabonagyur válasza rgeorge (#48075) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az MS eszköze sajnos kevés a kolléga problémájához. Hasonló cipőben járok én is, Windows 8 tökéletesen megy a laposon mind a 32 és 64 bit is, azonban ha 8.1-et akarok felrakni vagy frissíteni a Win8ról akkor nem lehet. 8.1-es telepítő el sem indul, frissítés meg végigfut és utána kiírja, hogy visszaállítva a gyárira.
Másoknak ugyanez a konfig tökéletes 8.1 alatt nekem meg sem moccan, bármit is csinálok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48077) Zotya84


Zotya84
őstag

Új infó, amit lehet, hogy már írtak előttem, de szerintem még nem:

A 8 Áruházi frissítése 8.1-re egyből 8.1.1-et telepít. Most csináltam egy, és én is meglepődtem rajta. Tehát átvette a sima 8.1 helyét ott is az Update 1.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48078) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Lehetséges nem Microsoft fiókkal is elindítani a Windows 8.1 et?
Mindenáron Microsoft fiókkal menne csak tovább?
Régebben csak beírtam egy nevet oszt csók. Ezt szeretném most is, miként lehet?

(#48079) Pttypang válasza xrvman (#48078) üzenetére


Pttypang
veterán

Telepítsd netkapcsolat nélkül.

Everybody lies.

(#48080) rgeorge válasza Zotya84 (#48077) üzenetére


rgeorge
addikt

Érdekes, hétfőn még nem így volt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#48081) szabonagyur válasza xrvman (#48078) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netkapcsolattal is lehet választani helyi fiókot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48082) Orgi


Orgi
őstag

Miután lehalt minden hálózati kapcsolat, nyomtam neki egy hibajavítást. Kicsit szuttyogott, aztán kiírta hogy az alapértelmezett átjáró nem érhető el és megjavítva. Meglepő módon valóban megjavított,a visszajött a hálózat újraindítás nélkül és mondjuk fél órája megy is rendben...

(#48083) _ak_ válasza hroberto (#48071) üzenetére


_ak_
addikt

Többek között ezen az oldalon néztem, itt a streamen kívül minden jó, de máshol is lefutnak a tesztek, viszont konkrétan az rtl2 oldalon semmi.

Let's begin, de gozaimasu!

(#48084) szabonagyur válasza _ak_ (#48083) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az rtl oldala tudtommal a napokban szerver hibás is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48085) _ak_ válasza szabonagyur (#48084) üzenetére


_ak_
addikt

Na most ki is írják, vagy legalábbis jelzik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#48086) hroberto válasza _ak_ (#48083) üzenetére


hroberto
veterán

Itt nekem is működik. Időközben felvettem a kapcsolatot a Microsofttal, vissza is hívtak de nem voltam telefonközelben.
Viszont lehet, hogy az RTL- nél lesz tényleg a hiba, mert az RTL Mostra kattintva csak egy logó jön be. :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#48087) Zotya84 válasza rgeorge (#48080) üzenetére


Zotya84
őstag

Hétfőn még nem volt 8.1 update, hisz kedd este érkezett meg.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48088) xxSanchez válasza Zotya84 (#48077) üzenetére


xxSanchez
őstag

Az viszont még mindig szomorú, hogy sem a 8.1-es, sem pedig a 8.1 Update 1-et nem lehet Windows 8-as szériállal aktiválni. Mivel teljesen ingyenes mind a kettő frissítés így én még mindig nem fogtam fel, hogy bosszantáson kívül mire jó ez az egész.

Heyho.

(#48089) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért az új vezetés megléphetné azt is már, hogy akinek majd újra kell telepítenie a Windows 8.x rendszerét, ne a 8.0 telepítőjével kelljen kezdenie, majd rá az Update-ek, mert ez idő és SSD strapáló megoldás. Mondom ezt úgy, hogy nekem 2012-es a telepített Windows 8.x rendszerem.

Szerk: Úgy értem, hogy mindenkinek, tehát nem csak az MSDN hozzáféréssel rendelkezőknek, nekik eddig megoldott volt.

Szerk 2: (#48088) xxSanchez :látom közben írtál, nos én is így vagyok ezzel, szóval +1

[ Szerkesztve ]

(#48090) Zotya84 válasza xxSanchez (#48088) üzenetére


Zotya84
őstag

Dehogynem. Kód nélkül kell telepíteni a megfelelő verziót, és utána leaktiválni a sajátoddal. Én is így csináltam. Csak kell csinálni egy telepítőt, ami nem kér kódot, hanem verziót ajánl fel helyette.

Egyébként igen, egyetértek, ez kib@szás...

GoodSpeed: Nem, nem kellenek a frissítések, csak és kizárólag az az egy, ami engedélyezi az upgrade-t, és azután konkrétan olyan 8-10 frissítés marad, mert mint korábban írtam, 8.1.1-re upgrade-eli magát.

[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48091) xxSanchez válasza Zotya84 (#48090) üzenetére


xxSanchez
őstag

Azt tudom, hogy így meg lehet csinálni, én Generic key-t használtam telepítésnél, de örülnék, ha végre már a rendes kulcsommal tudnám aktiválni.

Heyho.

(#48092) Zotya84 válasza xxSanchez (#48091) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem kell generic key sem, ezt magyarázom!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48093) xxSanchez válasza Zotya84 (#48092) üzenetére


xxSanchez
őstag

Értem amit magyarázol csak elmondtam, hogy én hogyan csináltam. :DDD

Heyho.

(#48094) Zotya84 válasza xxSanchez (#48093) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor jók vagyunk, csak összehozzuk. :)

Én meg erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48095) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyébként nyilván nem véletlenül maradt ki a mostani frissítésből, az az újfajta startmenü amiről egy két képernyőkép szálingózik a neten. hadd legyen addig is nyálcsurgatás, meg mostmár a tálca alul előjön a metrós telljes képernyős alkalmazásoknál, de ottvan a baloldali alkalmazásváltó is. meg a gépház plusz vezérlőpult mizéria a két explorer. Szal szerintem direkt tologatják majd ki pakkokban az egészet, hogy addig is mindenki várja. így nem játszanak ki minden kártyát egyszerre. Az viszont jó hír hogy sima 8 ról az áruházban rögtön 8.1.1 re frissül...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#48096) DrojDtroll válasza Rasiel (#48038) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tudom, hogy a Hdd-m húzza vissza a rendszert. Jobbat venni nincs pénzem most egy darabig. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy, hogyan állítsam be a win 8.1-et, hogy jobb legyen a rendszer.

(#48097) #41133696 válasza Zotya84 (#48094) üzenetére


#41133696
törölt tag

De ilyen telepítőt hogy csinálsz?

(#48098) szabonagyur válasza DrojDtroll (#48096) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit értesz az alatt, hogy nagy szemét rajta a Windows? Melyik verzió van fent?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48099) n@p@lm válasza Zotya84 (#48094) üzenetére


n@p@lm
őstag

mi ez, dirtyw?

(#48100) xrvman válasza Pttypang (#48079) üzenetére


xrvman
őstag

ühüm, ok, köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.