Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) RG4L válasza Colos1 (#6300) üzenetére


RG4L
őstag

A Spit Mk Vc nem arról híres hogy képtelen visszahűteni a motorhőmérsékleteit?

War Thunder: Gelesztaa

(#6302) anytime válasza Colos1 (#6300) üzenetére


anytime
őstag

Kimerito valasz (mint mindig), nagyon koszonom.
Vasarnap este leszek ujra gep elott, kimaxolom a Typhoon-okat, aztan ranezek a Spitek-re is.
A

(#6303) Colos1 válasza RG4L (#6301) üzenetére


Colos1
őstag

Ezt nem tudom.

(#6302) anytime: Pontosítok: a Spitfire a játékban régebben olyan volt, mintha gyengített urán vázból készült volna, amelyre kerámiabevonatot tesznek, a kerámiabevonat alá pedig egy réteg méhsejtes kompozit energiaelnyelő anyagot, amely a kerámiabevonatot esetlegesen átütő német 20 mm -es karácsonyfadíszeket megfogja :D A múltkori patch óta már csak a kerámiabevonat van rajta :W

Ha Typhoon -al nem Messerek, hanem fókák ellen mész, akkor előnyben vagy. De a fóka asszem utol tudja érni. Én amúgy a fókával nem játszom, mert nagyon nerfelt a flight modellje. A fordulóköre azonos volt a Typhoon -éval 2000 méterig, afölött a fóka simán kifordulta. És jobban emelkedett, itt meg szarabbul emelkedik, és jobban fordul. :W

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#6304) RG4L válasza Colos1 (#6303) üzenetére


RG4L
őstag

ITT találtam nagyon faja hivatalos leírásokat teljesítményekről, ezekkel talán lehetne cáfolni fórumon alul-túlteljesítést. Pl. a Typhoon/Tempest-nek sok adata van amit lehet egyeztetni a játékban lévővel.

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#6305) Colos1 válasza RG4L (#6304) üzenetére


Colos1
őstag

Ezzel már próbálkoztak, ez sem "hiteles" nekik, itt pl írva vagyon, hogy a Typhoon emelkedése nem annyi, mint a játékban. :W

Olvasgattam az előzetes 1.43 patch notes -t, nem tetszik a rengeteg orosz és amcsi gépnél a "hozzáhangolva az adatalapjához" javítás, tartok tőle, hogy nagyobb UFO -t csinálnak belőlük.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#6306) anytime válasza Colos1 (#6305) üzenetére


anytime
őstag

Lassan at kell allni az orosz vonalra.
Elkepeszto vicc, higy az alig 10 m/s emelkedesel rendelkezo gepek ugy jonnek utannam, hogy kozel 800 k/m utan huzom fel a gepem emelkedesbe, azaz megvan a max. lendulet, wep-elek es a gep ugye motorbol tud 20 m/s-ot es ugye, nem tudom lehagyni.
Kerdem en, akkor mi a szart tegyek, higy hasznaljam ki azt az elonyt, ami a valosagban is megvolt?

(#6307) Colos1 válasza anytime (#6306) üzenetére


Colos1
őstag

Én tegnap úgy berágtam, hogy egyelőre nem leszek hajlandó oroszok ellen játszani. Az orosz gépeknek vastag volt a szárnyuk, ezért egyrészt nagyon nagy volt az átesési sebességük (alacsony sebességen nem tudott fordulni), másrészt nagyon vesztették a sebességüket fordulás közben. Tegnap mögém jött egy Jak. Én forduláskor visszalassultam, ő nem. Nekem 220 -nál szitált a gép - pedig orrsegédszárnyam is van - , ő meg simán fordult. Nekem már rég felforrt a motorom, ő meg még mindig wep -el jön utánam. :W

Ezt a múltkor találtam:

MG151 a valóságban, és a War Thunderben

SHVAK a valóságban és a War Thunderben

:DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#6308) RG4L válasza anytime (#6306) üzenetére


RG4L
őstag

Yak 3 és társai szeretnek simán utolérni mászásban egy zuhanás után, tapasztaltam én is és idegesítő.

(#6307) Colos1 : Yak-ban WEP? A ShVAK pedig szerintem rosszabb most, mint az MG151.

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#6309) anytime válasza RG4L (#6308) üzenetére


anytime
őstag

De sokszot egy rosseb LaGG is jon utanam, emberek!!!

Colos1: igen, ez durva, valoban. Sokszor kifogy a tar az E-1-bol, mire leszedek egy gepet, persze, ehhez biztos kell a rossz celzovizem is :), de a szikrazas az teny!

Most ulok at E-3-ba, hogy ha biztosan bukdacsol elottem valaki, akkor tudjak adni neki a 20-asbol. Feljebb nem lepek, mert tier3 es 4-be egyenlore gyengenek erzem magam.

(#6310) munnergep


munnergep
senior tag

Kipróbáltam az MC 202-t. 1100 pont egyetlen spitfire vb/trop le nem lövésére:)) Szikra, szikra, szikra, koppanás és hit hegyek. Utána szemből, a bazisuknal sikerült pilot killel.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#6311) Colos1 válasza RG4L (#6308) üzenetére


Colos1
őstag

Miért, abban nincs? :U Nem repülök bútorokkal, nem ismerem őket. Akkor viszont az az érdekes, hogy wep nélkül gyorsabb, mint az F4 wep -el?

Szerintem nem rosszabb, mert én 8x találom el a Jak -ot mire lezuhan, ő meg 2x engem, hogy leszakadjon a szárny. Mondjuk ez lehet DM hiba is.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#6312) Colos1 válasza anytime (#6309) üzenetére


Colos1
őstag

Az F1 és F2 - t próbáltad már? Szerintem jobbak, mint az Emil.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#6313) RG4L válasza Colos1 (#6311) üzenetére


RG4L
őstag

RB-ben nincsen a Yakokba WEP és LaGG-3-asokban sem ahogy emlékszem. Mondjuk a LaGG-okkal régen mentem már, a Yakoknál pedig Yak-3P az utolsó ami megvan.

War Thunder: Gelesztaa

(#6314) anytime válasza Colos1 (#6312) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Megpróbáltam, de csak 1x mentem vele, sajnos, csúfos kudarcot vallottam :)

Ismét ránéztem az orosz vonalra. Anno velük kezdtem és meglepődve tapasztaltam, hogy mennyivel jobbak lettek a repülési tulajdonságaik, sokkal könnyebb vezetni őket.

Tesztelgetem a vonalat, hogy az egyes szinteken melyik lehet a leginkább használható "bútordarab" :)

Egyenlőre ők a kiválasztottak, velük repülök:

Tier1: I-16 Type18
Tier2: MIG3-15-BK (itt szóba kerülhet a La5)
Tier3: Yak3P

A Tier1 nem kérdés, a "szamarakkal" már "sokat" repültem, szeretem őket. Szerintem, ők bőven túl vannak húzva, ahhoz képest, hogy a II. VH-ra már gyakorlatilag teljesen elavultak. A korabeli gépeknek ellenfelei ebben a játékban, miközben a spanyol polgárháború volt a fénykoruk :)

A Tier2 és 3 még nem nagyon próbált a számomra, ezért szívesen venném a véleményt, esetleg pro és kontra alapon vs bf és spit vs fxf

Előre is köszi, hogy olvastátok és válaszoltok.

Üdv:
A

(#6315) Volfram42


Volfram42
senior tag

[Devszerver ma]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#6316) RG4L válasza Volfram42 (#6315) üzenetére


RG4L
őstag

Mindjárt töltök is fel képeket ide a fórumra azoknak, akik még nem "találkoztak" az új cuccokkal.

War Thunder: Gelesztaa

(#6317) Volfram42 válasza RG4L (#6316) üzenetére


Volfram42
senior tag

Én szedem a HD cuccokat hozzá, de mindjárt lent lesz.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#6318) Micsurin válasza Volfram42 (#6317) üzenetére


Micsurin
nagyúr

HD cucc ? Miről maradtam le ? :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6319) RG4L válasza Micsurin (#6318) üzenetére


RG4L
őstag

1.43-tól kezdve a Launcherben a grafikai beállítások mellett lesz egy kis pipálódoboz a HD klienshez.

War Thunder: Gelesztaa

(#6320) RG4L


RG4L
őstag

Mindjárt kész a feltöltés az új gépekről.

Addig egy-két újítás, ami többnyire interfész, de na.

Első bejelentkezésnél a patch kiadása után, mindenkit az alábbi üzenet fog várni:


Ezt azt jelenti, hogy rengeteg gépről leszedtek fejlesztéseket és újakat tettek a helyére valamiért, nem tudom pontosan miért. Visszakapja mindenki érte a kifizetett SL/GE-t, és újra ki kell őket fejleszteni.

Új (szebb) visszajelző játék közben a kerékállásról, fákszárnyakról, stb.

Arcade playereknek elmenthető járműfelállás. Tank/repcsi mixed csatákban is használható lehet pl. Tierenkénti beállításra, vagy adott maximális átlag BR beállítására:


War Thunder: Gelesztaa

(#6322) Fel


Fel
addikt

HD pakk + 4,9 GB... Most inkább kihagyom..

Indít, bejelentkez, kezdőkép... Rögtön azzal fogad, hogy letötlhetem a HD textúra pakkot.. köszi, most sem kell..

Nézzük milyen új gépek vannak.. Jaaa, hogy nem is tudom őket megnézni, mert ahhoz is kell a HD pakk... nagyszerű..
De legalább a tesztvezetés működik, nosza ugorjunk is be a Hortenbe! Tesztpálya betölt, de hol a hajtóműhang?* ... És már megint ez low quali felirat..

Váltok cockpit nézetre...

:U Elmennek ezek a p..... :W Mi értelme van annak, hogy választhatok letöltöm-e a nagy felbontású csomagot, vagy sem, ha egyszer mindenben korlátoz az, ha nem...

*Ahogy látom (hallom.. azaz nem) egyik jetnek sincs hangja. Egész érdekes.. nem tuom, hogy ez most fícsör, vagy csak a teszt hibája, vagy esetleg ez is csak a HD pakkban van benne..?

[ Szerkesztve ]

(#6323) RG4L válasza Fel (#6322) üzenetére


RG4L
őstag

Nálam minden tökéletesen megy, mondjuk én már jópár napja megszereztem a HD tartalmakat.

szerk: te fel tudtál szállni a Ho 229-el? Nekem nem gyorsul fel jobban mint 124 IAS...

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#6324) RG4L


RG4L
őstag

20 percnyni üzemanyaggal már sikerült felszállni vele, de csak épphogy. Úgy látszik ezzel még nem foglalkoztak túl sokat.

War Thunder: Gelesztaa

(#6325) Fel válasza RG4L (#6323) üzenetére


Fel
addikt

Mikor nekilendült én sem bíztam benne, hogy repülni fog, de sikerült. Olyan 160 km/h-nál felemelkedett.

Érdekes gép lesz. A roll rate gyenge, de várható is volt a kialakítás miatt. A fordulása viszont elég kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#6326) RG4L válasza Fel (#6325) üzenetére


RG4L
őstag

A gyorsulása és sebessége nekem elég gyenge. Képzelem, ahogy az F-80-ak és Meteorok körbetáncolják majd minden téren.

Egyébként azt tudja valaki, hogy mi a német gépek pontos elnevezése? Ha megnézitek a német tech treet, láttok Bf.109-et, amit lenyitva Bf 109-et ír, de van Fw.190 Do.217, Me.410, Ju.87 és mindnek a "pont nélküli" változata is. Az új Focke Wulf neve pedig FW.190A-4. Szerintem ez így elég ocsmány.

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#6327) Volfram42 válasza RG4L (#6326) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hú. Ezt több helyre kibontottam már, nem is emlékszem pontosan, hogy, de elemeztem eléggé.
Ha jól emlékszem akkor a . az a gyűjtő név akar lenni amikor lenyitható, de ez is borul, mert van két gép is ahol nem így van. Illetve lesd meg a stukákat és látni fogod, hogy össze vissza van. van ahol pont van ahol szóköz és van ahol egybe van. Meg keverednek. Nekem is bántja a szemem, de eddig rajtam kívül mást nem nagyon zavart. Joggal, mert sokkal fontosabb problémák is vannak, de ezt azért egy perc lenne helyretenni.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#6328) RG4L válasza Volfram42 (#6327) üzenetére


RG4L
őstag

Engem pl. zavar. :P

War Thunder: Gelesztaa

(#6329) RG4L


RG4L
őstag

Az Air Race módot kipróbálva, hát igen... I-16 és A6M3-A6M5 lesz amik végig tudnak menni majd hiba nélkül. Gyönyörű pálya, de szerintem csak ezek a gépek fognak tudni rendes sebességgel végigmenni. Korai Spitek is, de lassúak.

War Thunder: Gelesztaa

(#6330) Francia91


Francia91
veterán

Mentem par RB kort a P-38G Lighting-gal... Nem is olyan rossz gep, amilyennek hittem :). Talan az egyik legjobban emelkedo jenki repulo, mondjuk ket motor huzza. Fordulhatna jobban is, de a P-47-nel jobban fordul. Eddig pozitiv tapasztalatok vannak vele, 4 zsinorban gyoztes meccs utan, minimum 2 kill megvolt vele, bar a Vas Gusztáv-ba kellett anyag rendesen, majdnem kifogytam :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6331) anytime válasza RG4L (#6328) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Adsz egy képet, hogy ezt a HD-t hol állítom, nem találom :(

(#6332) Volfram42 válasza Francia91 (#6330) üzenetére


Volfram42
senior tag

Ha mar jo vegre az fm-je akkor az egyik motor teljesitmenyevel jatszva konnyebben tudsz fordulni vele. Jo, mert ellentetesen forognak a lapatok. Nincs torque. Ha tenyleg jo az fm akkor sokat fogok vele repulni. Szeretem a kabinjat is.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#6333) RG4L válasza anytime (#6331) üzenetére


RG4L
őstag

Következő patchben lesz elérhető csak, ami remélhetőleg max. egy héten belül a live szerverre kerül.

War Thunder: Gelesztaa

(#6334) Fel válasza anytime (#6331) üzenetére


Fel
addikt

Az 1.43 kliens launcher-ében lehet majd kattingatni:

(#6335) anytime válasza Fel (#6334) üzenetére


anytime
őstag

Koszonom nektek! :R

(#6336) RG4L


RG4L
őstag

Ahogy írták az előzetes patchleírásban, a replayek visszanézését is fejlesztik. Ilyen lesz:

War Thunder: Gelesztaa

(#6337) superecneB


superecneB
őstag

Zuhanni és földbecsapódni szárny nélkül már megtanultam az új A-5-ömmel... Gyalázat ahogy alapból repül ez a gép :D

(#6338) Francia91 válasza superecneB (#6337) üzenetére


Francia91
veterán

Az FW-190 szeriaval vhogy nekem is nehezkesen megy a repules, nemtom miert... Pedig tuzeroben nagyon ott vannak, csak hat bele kene jonnom

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6339) Francia91 válasza Francia91 (#6338) üzenetére


Francia91
veterán

A Spitfire-ekkel "tanulgatok" most repulni, pontosabban fordulaskor nem eltorni a szarnyakat :D. Szinten nem lenne rossz repcsi, csak hozzaszoktam a Bf-ekhez, es rendszerint egy 600 km/h-s fordulasnal reccs a szarnynak... De jol emelkedik, fordul nagyon szepen, meg gyorsan felforr a motor :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6340) anytime


anytime
őstag

Mondjatok, az I-16 Type18-ba melyik lehet a jobb befuzes?
A sima Tracer vagy az Omni-purpose? Ez utobbival egy He-112-ot alig tudtam leszedni.
Koszi!

(#6341) anytime


anytime
őstag

Arra van lehetőség, hogy állítsak a kilőtt lőszermennyiségen?
Az az igazság, hogy egy picit nehézkes az ujjam :)
Persze, lehet, hogy csak az egéren kellene állítani, hogy tudjak rövidebb sorozatokat lőni?

(#6342) RG4L válasza anytime (#6341) üzenetére


RG4L
őstag

Az egyes gépek fegyverzetén nem tudsz állítani, úgy értem pl. az I-16-os nagyon szórja a lőszereket, gondolom ilyen volt a valóságban is. Nekem van olyan gombom az egeremen, amit ha megnyomok, olyan mintha 3 rövidet kattintottam volna. Pl. Yak 9T-vel így gyorsan kilő 3 lőszert, de többet nem.

szerk: csak hozzávetőlegesen a ShKAS tüzelési sebessége 1800 RPM, míg egy amerikai 12.7mm-esnek 750-850RPM (M2) és max 1200 RPM (M3)

[ Szerkesztve ]

War Thunder: Gelesztaa

(#6343) anytime válasza RG4L (#6342) üzenetére


anytime
őstag

Igen, sejtettem, hogy itt lesz a magyarázat és ezen nem nagyon tudok variálni.

Ha jó menet van, 2-3 flight kill-re és 5-6 ground-ra elég lehet, hangsúlyozom, ezek a gyenge He biplane-ek és P-26-ok ellen okés, de még idesorolom az F2A-1-et is.

Szedek le a szamárral F2A-3; He112 és Bf109 E1 és E3-at is, de oda bizony már kell anyag. Volt, hogy a He112-nek nekiugrottam ~ 1000 lőszerrel és bizony, nem volt elég. Ebben persze benne van valszeg a rossz célzás is, na meg az, hogy szórja a skulót, mint az állat.

Ezt úgy próbálom kivédeni, hogy már csak akkor tüzelek szívesen, ha egyenes vonalban vagyok a seggükben, ívben nagyon sokat elszórok így :K

Ilyen tuti gombom sajnos nincs az egeremen, igaz nem is egy mmo egér. Egyébként ezt állítottad valahol a játékon belül vagy magát az egeredet programoztad így?

(#6344) RG4L válasza anytime (#6343) üzenetére


RG4L
őstag

Ilyen az egerem, van egy plusz gomb direkt erre, bár a szoftvert hozzá nem tudtam feltelepíteni hogy be tudjam állítani.

Egyébként most RB-ről vagy SB-ről beszélünk? :D

War Thunder: Gelesztaa

(#6345) anytime válasza RG4L (#6344) üzenetére


anytime
őstag

Most RB-ben vagyunk, igen.

(#6346) RG4L


RG4L
őstag

Van itt olyan aki makettezik? :)

War Thunder: Gelesztaa

(#6347) Micsurin válasza RG4L (#6346) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jelen :) főként scifi makettek

technikai kérdés ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6348) RG4L válasza Micsurin (#6347) üzenetére


RG4L
őstag

Király. Arra gondoltam én is megpróbálkozok vele, jól mutatna egy-két csinos repcsi. :)

Igazából ami érdekel, az az, hogy melyik márka ajánlott és melyik webshop esetleg?

War Thunder: Gelesztaa

(#6349) Francia91


Francia91
veterán

A Yak-9K még mindig egy állat :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#6350) RG4L válasza Francia91 (#6349) üzenetére


RG4L
őstag

Ennek a gépnek nem is tudom, hogy kéne-e szerepelnie a játékban.

War Thunder: Gelesztaa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.